Skocz do zawartości

Składanie kompa - pomoc w wyborze


Rekomendowane odpowiedzi

PROCESOR CORE 2 DUO E7400 2.80GHz LGA775 BOX

502.00 zł 502.00 zł

 

 

GIGABYTE GA-EP45-DS3L Intel P45 Socket 775 (PCX/DZW/GLAN/SATA/DDR2)

414.00 zł 414.00 zł

 

HIS HD 4670 IceQ Turbo 512MB GDDR3

343.00 zł 343.00 zł

 

HDD SAMSUNG 500GB HD501LJ 7200 SATAII 16MBCACH ASAP

246.00 zł 246.00 zł

KINGSTON KVR667D2N5K2/4G (2*2gb)

160.00 zł 160.00 zł

 

DVD-REC NEC AD-7203A PATA LabelFlash SREBRNY BULK

85.00 zł 85.00 zł

OBUDOWA CoolerMaster - ELITE 341 (RC-341-KKN1-GP) mATX

135.00 zł 135.00 zł

 

ZASILACZ CHIEFTEC (GPS-400AA-101A) ATX 400 Watt

 

215.00 zł 215.00 zł

calosc wychodzi 2100 ale nie bede sie 100zl czepial :P

Odnośnik do komentarza

zadam pewnie i nudne pytanko.

zamówiłem w sklepie znak.pl następujący zestaw:

- płyta główna MSI K9A2 NEO-F (AMD 770)[DDR,PCI-E]

- procek AMD Athlon 64 X2 6000+box

- pamięć DDR2 2x2048MB PC-1066 OCZ Platinum EPP CL5

- hdd WD Caviar SE16 640GB (ATA/300, 16MB, 7200)

- grafika GeForce PCI-E9800GT 1024MB

- nagrywarka Pioneer DVD +/- RW DVR 216D

- obudowa CoolMaster Elite 330 RC 330 KNN1-Gp

- zasilacz Beqiuite Straigh Power E6-450W

 

całość koszt to 2400zł pl.

 

czy jest to dobry zestaw? drugie pytanie- czy zasilacz 450W nie będzie za słaby? czy może dać 500W. bo w za parę miesięcy planuję dokupić drugi dysk HDD.

i czy nagrywarki Pioneera są ok, czy może oklepany już LG?

Odnośnik do komentarza

Lepiej weź jakiegoś Gigabyte na 780 lub 770, lub Asrocka :> (obecne płyty na chipsetach 770, 780, 790 są bardzo udane i posiadają duże możliwości OC), zamiast inwestować w x2 zastanów się nad jakimś Phenomem (jak byś miał zamiar grać w GTA 4 to 3 rdzenie przynajmniej by się przydały :P). Na dyskach się nie znam, ale wydaje mi się że bufor 16 MB w dysku 640 GB to troche mało chyba?

Odnośnik do komentarza

Powoli przymierzam się do zakupu nowego kompa i chciałbym was prosić o pomoc. Budżet mam niewielki, ale wymagania także nie są wygórowane. Na kompa chciałbym przeznaczyć ~800 zł, raczej nie więcej. Na początek nie chciałbym kupować dysku, ponieważ takowy wziąłbym ze starego komputera a z czasem i tak dokupię duży, zewnetrzny dysk. Zastosowania komputera ograniczałyby się do: internetu, filmów, niezbyt zaawansowanej grafiki (photoshop, indesign, illustrator), z gier tylko i wyłącznie FM.

Da radę złożyć w tej cenie coś co odpowiadałoby opisanym przeze mnie zastosowaniom czy raczej nie ma na to szans?

Odnośnik do komentarza
Powoli przymierzam się do zakupu nowego kompa i chciałbym was prosić o pomoc. Budżet mam niewielki, ale wymagania także nie są wygórowane. Na kompa chciałbym przeznaczyć ~800 zł, raczej nie więcej. Na początek nie chciałbym kupować dysku, ponieważ takowy wziąłbym ze starego komputera a z czasem i tak dokupię duży, zewnetrzny dysk. Zastosowania komputera ograniczałyby się do: internetu, filmów, niezbyt zaawansowanej grafiki (photoshop, indesign, illustrator), z gier tylko i wyłącznie FM.

Da radę złożyć w tej cenie coś co odpowiadałoby opisanym przeze mnie zastosowaniom czy raczej nie ma na to szans?

A jaki masz ten dysk? ATA/SATA? Rozmiar?

Odnośnik do komentarza
Powoli przymierzam się do zakupu nowego kompa i chciałbym was prosić o pomoc. Budżet mam niewielki, ale wymagania także nie są wygórowane. Na kompa chciałbym przeznaczyć ~800 zł, raczej nie więcej. Na początek nie chciałbym kupować dysku, ponieważ takowy wziąłbym ze starego komputera a z czasem i tak dokupię duży, zewnetrzny dysk. Zastosowania komputera ograniczałyby się do: internetu, filmów, niezbyt zaawansowanej grafiki (photoshop, indesign, illustrator), z gier tylko i wyłącznie FM.

Da radę złożyć w tej cenie coś co odpowiadałoby opisanym przeze mnie zastosowaniom czy raczej nie ma na to szans?

A jaki masz ten dysk? ATA/SATA? Rozmiar?

 

Obecnie 60 GB. ATA czy SATA... Szczerze, nie wiem. Nie orientuję się obecnie wogóle w hardwerze i nawet nie wiem czym to się różni :). Docelowo chciałbym żeby na nim stał system ewentualnie kilka jakichś podstawowych programów (Office, PS) a na zewnętrznym znajdowałyby się wszyskie multimedia. No ale powiedzmy że jakiś tam nie za wielki, nowy dysk może być włożony do kompa. Zbytnio kosztów to nie podniesie.

Odnośnik do komentarza

Procesor: AMD Athlon 64 X2 4850e /2.5GHz, 1MB, 45W, BOX, AM2/ - 239 zł

Płyta główna: Gigabyte MA78GM-S2H /AMD 780G/ - 320 zł

Pamięć RAM: Kingston 2GB (2x1GB) PC800 CL5 - 99 zł

Nagrywarka DVD: Pioneer DVR-216D SATA (black) - 99 zł

Obudowa: Asus TA-863 (black) - 99 zł

Zasilacz: ModeCom MC-350ATX 2.0 PFC - 115 zł

 

Razem: 971 zł

 

IMHO minimum przyzwoitości. Wyszło znacznie drożej niż chcesz, ale, jak widzę, ceny mocno poszły w górę wraz z kursem $/€ :| Jeśli zostawisz starą budę to będzie 100 zł mniej. Oczywiście można pogrzebać po sklepach czy gdzieś nie będzie taniej niż w esc, ale pewnie maks co można będzie zejść to około 50 zł. Takie są moje pierwsze wnioski.

Napisz czy coś oprócz dysku zostawiasz? Może buda się nadaje, może masz już DVD-RW?

Odnośnik do komentarza

No mogę oczywiście zostawic napęd optyczny. Kompletnie o tym zapomniałem :). Obudowa raczej na śmietnik ponieważ komp czesto wpada w jakieś wibracje i jest głośny, ogólnie szajs. Sprzęt będe kupował bezpośrednio w hurtowni tak więc trochę taniej, tak powiedzmy że komp w sklepie detalicznym może kosztowac 1100 zł. Wtedy w hurtowni wyniesie mnie to około 900 czyli mniej więcej tyle ile zakładam. Odpada dysk i napęd optyczny.

 

A co do wstrzymania się z decyzją to nic nie stoi na przeszkodzie abym poczekał. Wielkiego ciśnienia nie mam, komp na razie sie nie rozlatuje, chce się przede wszystkim zorientowac co mogę miec za tę kasę.

Odnośnik do komentarza
No mogę oczywiście zostawic napęd optyczny. Kompletnie o tym zapomniałem :). Obudowa raczej na śmietnik ponieważ komp czesto wpada w jakieś wibracje i jest głośny, ogólnie szajs. Sprzęt będe kupował bezpośrednio w hurtowni tak więc trochę taniej, tak powiedzmy że komp w sklepie detalicznym może kosztowac 1100 zł. Wtedy w hurtowni wyniesie mnie to około 900 czyli mniej więcej tyle ile zakładam. Odpada dysk i napęd optyczny.

Skoro tak to możesz odjąć cenę DVD-RW z sugerowanego zestawu i wziąć lepszą obudowę - np. Coolermastera 33x. Jeśli zostanie kasa to dołóż do większej ilości RAM (2x2 GB). Co do czekania to myślę, że to nie ma większego sensu. Kursy walut raczej idą w górę i np. dzisiaj ogromnym szokiem była dla mnie cena monitora, który w listopadzie mogłem mieć za 1300 zł a dzisiaj kosztuje prawie 1800 zł. Teraz zastanawiam się czy w ogóle się w to pakować...

Odnośnik do komentarza

Panowie. Jest taka sprawa. Kolega chce zmodernizować kompa. Chodzi o to aby cena nie była wysoka. Powiedziałbym, żeby była jak najniższa. Komp głownie do serfowania po necie a gry w jakie gra kumpel to : Warcraft III, Moto Gp 2/3. Tak więc nic z nowszych tytułów. :). Pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Panowie. Jest taka sprawa. Kolega chce zmodernizować kompa. Chodzi o to aby cena nie była wysoka. Powiedział bym, żeby była jak najniższa. Komp głownie do serfowania po necie a gry w jakie gra kumpel to : Warcraft III, Moto Gp 2/3. Tak więc nic z nowszych tytułów. :). Pomożecie?

Jakiś zbliżony budżet musisz określić.

 

Edyta: widzę, że do wymienionych gier wystarczy PIII więc może kupić jakąs używkę z allegro? Nie wiedząc jakim budżetem kolega dysponuje, nic konkretnego nie napiszę, ale wg wstępnych ocen kompletny komp niskich lotów to koszt około 1000 zł.

Odnośnik do komentarza

dobra, najprawdopodobniej lada dzien po niedzieli kupie nowego kompa (w sensie proc+plyta+ram+grafika) i na chwile obecna zrobilem sobie taki zestaw:

 

AMD Athlon 64 X2 5600+ BOX (Socket AM2) : 225zł

Gigabyte GA-MA69VM-S2 AMD 690V : 237 zł

2x Corsair Value Select DDR2 2GB 667MHz : 250 zł

Radeon 4670 Gainward 512MB HDMI&DVI (PCI-E) : 338zł

 

razem: 1050 zł

 

czy w tej cenie mozna znalezc cos lepszego?

 

 

EDYTA podpowiada ze udalo mi sie za te same pieniadze zlozyc kompa na intelu, ale z mniejsza iloscia ramu, bo wyczytalem ze winxp indeksuje tylko 3,8gb - to_co_na_grafie (czyli pewnie jakies 3,2-3,3 w moim przypadku)

 

Intel Pentium Dual Core E5200 2.5 GHz (S775) BOX : 328zł

Gigabyte HD4670 512MB 128 PCI-E DDR3 : 329zł

Gigabyte GA-EP31-DS3L IP31 s775 : 269zł

Kingston 2GB DDR2-800 Dual Chanel Kit Non-ECC: 125zł

 

razem: 1051 zł

 

 

teraz moje pytanie brzmi: czy zostawic taka konfiguracje, czy moze zainwestowac w nastepne dwa giga ramu i sie przeniesc na winxp 64bit a w niedalekiej przyszlosci na win7?

Odnośnik do komentarza

Mam kłopot ze sprzętem. Dokładniej zepsuł mi się procek i muszę go wymienić jak najmniejszym kosztem, a nie dokładać jeszcze do innych części. Procek ten to Intel Pentium IV 3 Ghz na płycie głównej Intel Glen Ridge D915pGNL. Oczywiście mógłbym wymienić na identyczny, ale cena jest dosyć duża. Chciałbym coś tańszego, a podobnego i by spasowało do płyty głównej.

Odnośnik do komentarza

Ponizej jest specyfikacja mojego kompa. Co byscie doradzili wymienic zeby chodzil jak najlepiej, w miare niewielkim kosztem bo kupowac jakiej najnowszej kart graf. za 1,5 kafla nie zamierzam, ale jesli np. znacie jakas troche drozsza ale lepiej pasujaca do tej konfiguracji to podajcie bo wlasnie o cos takiego mi chodzi, wymienic cos na cos lepszego za jakas doplata. Z niecierpliwoscia czekam na porady :]

 

Processor

Model : 1x AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 6000+

Speed : 3.01GHz

Model Number : 6000 (estimated)

Performance Rating : PR9042 (estimated)

Cores per Processor : 2 Unit(s)

Threads per Core : 1 Unit(s)

Type : Dual-Core

Internal Data Cache : 2x 64kB Synchronous, Write-Back, 2-way set, 64 byte line size

L2 On-board Cache : 2x 1MB ECC Synchronous, Write-Back, 16-way set, 64 byte line size

 

Mainboard

Bus(es) : PCI PCIe USB FireWire/1394

MP Support : 2 Processor(s)

MP APIC : No

System BIOS : Award Software International, Inc. 255.255

System : Gigabyte Technology Co., Ltd. M61PM-S2

Mainboard : Gigabyte Technology Co., Ltd. M61PM-S2

Total Memory : 3GB DDR2-SDRAM

 

Chipset 1

Model : Advanced Micro Devices (AMD) Athlon 64 / Opteron HyperTransport Technology Configuration

Front Side Bus Speed : 2x 1005MHz (2010MHz data rate)

Total Memory : 3GB DDR2-SDRAM

Memory Bus Speed : 2x 334MHz (668MHz data rate)

 

Video System

Monitor/Panel : SyncMaster 753DF(T)/ 783DF(T), MagicSyncMaster AQ17DF

Adapter : NVIDIA GeForce 9800 GT

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...