Skocz do zawartości

Składanie kompa - pomoc w wyborze


Rekomendowane odpowiedzi

zdecydowanie poczekałbym na gotówke, Fifa14, co do asasyna to mogę mięc nieco wątpliwości, nie wiem jak się to spisze na 2 rdzeniach, podejrzewam, że nie za dobrze, którą dokładnie część zasasyna Cie interesuje ? do i5 trzeba dorzucić jakieś 450zł - jak tyle dozbierasz do października to radzę się wstrzymać

Odnośnik do komentarza
Procesor:
Intel i7-3820 /3.6 GHz, 10MB, LGA2011/
1079 zł

Chłodzenie:
bequiet! Dark Rock Advanced
220 zł

Płyta główna:
AsRock X79 Extreme4 /intel X79, LGA2011/
749 zł

Pamięć RAM:
Kingston 16GB (2x8GB) 1600MHz CL10 HyperX Fury Black
569 zł

Druga pamięć RAM:
-
-

Dysk twardy:
Western Digital Green 3TB 7200rpm 64MB cache SATA600
410 zł

Drugi dysk twardy:
-
-

Karta graficzna:
Asus GeForce GTX 760 DCII OC 2GB DDR5 256bit (1072/6008) + Watch Dogs
899 zł

Karta dźwiękowa:
Creative Labs Sound Blaster VX 5.1
69 zł

Karta sieciowa:
Linksys AE1200 /N300, USB/
80 zł

Nagrywarka DVD / BluRay:
Liteon iHAS124 SATA (black)
60 zł

Obudowa:
Chieftec CQ-01B-OP Mesh (b/z)
120 zł

Zasilacz:
bequiet! StraightPower E9 600W 80+ Gold 135mm
379 zł

Monitor:
-
-

Tuner TV:
-
-

Klawiatura:
A4Tech ComfortKey Desktop KRS-8372 (black)
49 zł

Myszka:
A4Tech V-Track OP-540NU
30 zł

Podkładka pod mysz:
-
-

Drukarka:
-
-

Kabel do drukarki:
-
-

Listwa zasilająca:
-
-

System operacyjny:
Microsoft Windows 7 Ultimate OEM 64Bit PL SP1
649 zł

Oprogramowanie:
-
-

Oprogramowanie:
Microsoft Office 2013 Home & Business PL PKC
849 zł
Smetek, co byś powiedział na taki zestaw? Niezawodny ma być i wiesz do czego ;)
Suma:
6211
zł brutto
5049.59
zł netto

 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Idzie jeszcze wyciągnąć darmową wysyłkę od Morele przy zamawianiu czegoś poniżej 1k? :P Sam się z zakupem wstrzymałem za radą Smętka(poczekam trochę aż będzie mnie stać na i5), ale znajomemu się zestaw z dwoma rdzeniami bardzo spodobał i dokładnie taki sam chce sobie zamówić. Wychodzi mu coś w okolicach ~850 zł, pamiętam że kiedyś dodawało się do koszyka jakiś pendrive + wpisanie kodu i przesyłka była za free, przy czym działało to nawet przy zakupie jednej karty graficznej za 500 zł(z tym że to już dobre 2 lata wstecz).xD

Odnośnik do komentarza

Jeszcze jedno małe pytanie - jak teraz wygląda montaż nowego procesora, a konkretnie jego chłodzenia? Będzie pewnie boxowe i zastanawiam się czy jest już wyposażone w pastę termo przewodzącą, czy też trzeba sobie taką osobno zakupić.

Odnośnik do komentarza

Apgrejd kompa, pomoc w wyborze:

Ziomek ma 800, góra 900zł na modernizację kompa. Powiedziałem mu, że fajnie byłoby jakby do tego tysiąc dozbierał przez pare miesięcy i miałby nowego naprawdę przyzwoitego kompa, no ale gwarancji zarobków nie ma więc pomysł jest taki, żeby to zmodernizować z furtką na przyszłego kompa. Obecnie ma core2duo e8200, 2gb ramu ddr2, dżifors 8600gt 1gb (na którym się nie kręci wiatraczek, nie wiadomo od kiedy, mimo to działa), mobo asus p5kpl-se i imponujący zasilacz ibox 400W (mniejsza o model).

Zgaduję, że do wymiany jest zasilacz bo jak się kupi porządny to będzie można do nowego kompa wsadzić i nie wiem, karta graficzna? Lepsza umożliwiłaby na przyszłym kompie zaoszczędzenie i dojdzie najwyżej jej wymiana nie tak długo po zakupie nowego kompa.

Ewentualnie ile kosztowałby minimum zakup nowego kompa (bez dysku twardego i obudowy) tak, żeby był chociaż trochę przyzwoity.

Pozdrawiam i będę SOGował każdego pomocnego posta!

Odnośnik do komentarza

Hmm, mając taki budżet trzeba chyba pójść m/w w to co Smętek proponował mi stronę wcześniej(czyli Intel G3258 z odblokowanym mnożnikiem + jakaś solidna płyta pod Socket 1150 i kostka 4gb ddr3 goodram). Ale jaki zasilacz i grafikę do tego dołożyć żeby to w miarę wyglądało to już nie bardzo wiem, trzeba zaczekać na mistrza tematu. :>

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...