Skocz do zawartości

Watford F. C. Wychowujemy dzieciaki


Yau

Rekomendowane odpowiedzi

Marzec [kolejki ligowe 28-30/38; Liga Mistrzów runda eliminacyjna rewanż]


Mecz z Derby[17] byłby jednym z tych bez historii gdyby nie to że pomimo wygranej nadal prezentujemy się mizernie. Słaby prognostyk przed meczem rewanżowym w LM.

Watford - Derby 3:1 (Ighalo x2, Espinoza; Forsyth) MoM: Ighalo[8.8] Statystyki [Oceny Piłkarzy]


--

Rewanż w Lidze Mistrzów z Bayerem Leverkusen to był bardzo dziwny mecz. Porywających akcji było jak na lekarstwo jednak emocji co niemiara. Do wielu czystych sytuacji prowadził festiwal błędów. Głównymi aktorami odpowiedzialnymi za nie byli Omer Toprak i Tommie Hoban. Zach Clough był bardziej bezlitosny od Hakana Calhanoglu w wykorzystywaniu ich i w 23. minucie wyprowadził nas na prowadzenie w tym dwumeczu. Prawie do końca spotkania Geronimo Rulli był skałą nie do pokonania przez obrońców tytułu, jednak w 89. minucie gdy wszyscy myślami byli już w szatni dobre podanie Bellarabiego wykorzystał Chicharito i pomimo naszej szarży w doliczonym czasie gry było po zawodach.

Szkoda tego meczu bo przeciwnik był zdecydowanie w naszym zasięgu. Mimo wszystko nasi zawodnicy zebrali cenne doświadczenia w LM i za rok na pewno wrócą mocniejsi.

Watford - Leveerkusen 1:1 (Clough, J. Hernandez) MoM: Clough[8] Statystyki [Oceny Piłkarzy]

W innych interesujących mnie meczach Ligi Mistrzów Manchester City uległ drużynie Borussi z Dortmundu i podobnie jak my może skupić się na grze w lidze. Ostatni z obrońców angielskiej piłki - Arsenal również przegrał w dwumeczu z Atletico 6:1 i w ćwierćfinale LM nie zobaczymy ani jednej angielskiej ekipy.


--

West Ham[10] był kolejnym zespołem goszczącym w tym miesiącu na Vicarage Road. Zaprezentowaliśmy w tym meczu piękną impotencję w kreowaniu sytuacji bramkowych, o które starał się jedynie Dembele. Bardzo ostry mecz w wykonaniu piłkarzy West Hamu, grad żółtych kartek i brak emocji przełożył się na końcowy rezultat.

Watford - West Ham 0:0 MoM: Dembele[8.4] Statystyki [Oceny Piłkarzy]


--

W derbowym spotkaniu pomiędzy drużynami z Manchesteru, Obywatele ulegli Czerwonym Diabłom 2:0 po golach Rooneya i Laporte i tym samym Manchester City, który rozegrał mecz więcej ma nad nami 3 punkty przewagi oraz lepszy bilans bramkowy.


Tylko 3 marcowe mecze dały trochę odpocząć moim zawodnikom. Odpadliśmy już ze wszystkich pucharów i pora skupić się na 10 ostatnich ligowych meczach, w których rozstrzygną się losy mistrzostwa kraju.

Tegoroczny nabór juniorów wygląda jeszcze lepiej niż ten z zeszłego roku. Podpisałem kontrakty z 4 młodymi piłkarzami, z których dwóch ma potencjał na 3.5-5 gwiazdek, robi się ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Kwiecień [kolejki ligowe 30-35/38]


Bardzo pracowity kwiecień zaczęliśmy od wizyty na St. James Park. Starcie z Newcastle było kolejnym już meczem rozegranym bez "zęba". Zawodnicy Watford zdawali się niezainteresowani tym co dzieje się na boisku. Mało było przebojowości, mało dokładności, za to całkiem sporo błędów. Najwięcej popełnił ich Bazoer. Młody Holender był sprawcą rzutu karnego i od czasu transferu na wysypy wygląda jak zupełnie inny piłkarz niż ten, którego wyciągnęliśmy z Eredivisie. Z taką grą o mistrzostwie możemy jedynie pomarzyć.

Newcastle - Watford 1:1 (Johnson; Cabella) MoM: Adam Johnson[8.2] Statystyki [Oceny Piłkarzy]


--

Ostatnie w tabeli Norwich[20] grało dokładnie tak jak przystało na czerwoną latarnię ligi. Jedynym zagrożeniem jakie sprawiały Kanarki były stałe fragmenty gry. Po rzutach rożnych wbili nam nawet dwie bramki ale nie było to wystarczające aby zgarnąć jakiekolwiek punkty. U nas na odwrót - wrócił polot a wraz z nim pojawiło się masę ciekawych sytuacji.

Norwich - Watford 2:3 (Zaza, Zivković, Calleri; Dorrans, Y. Poulsen) MoM: Calleri[9] Statystyki [Oceny Piłkarzy]


W tej samej kolejce Manchester City przegrał z rewelacyjnym Evertonem[3] i tym samym ustąpił mi miejsca na czubie tabeli. Na 7 kolejek przed końcem rozgrywek mamy punkt przewagi nad Obywatelami.


--

Przeciętnie spisujące się jak na swój potencjał Southampton[9] okazało się kolejną ofiarą wyraźnej zwyżki formy Szerszeni. Jak to powiedział komentator obejrzeliśmy kawał dobrego footballu, co jest świetnym prognostykiem przez trzema decydującymi o losach tytułu meczami.

Watford - Southampton 4:1 (Bazoer, Johnson, Ighalo, Espinoza; J. Rodriguez) MoM: Dennon Lewis[9] Statystyki [Oceny Piłkarzy]


--

Mecz z Arsenalem[5] jest jednym z tych spotkań, które najciężej opisać. Bo co tu pisać o meczu, w którym kibice wstali z krzesełek pierwszy raz dopiero w 86. minucie? Może napisze tylko że zdaliśmy ten egzamin na piątkę. Mało efektownych akcji, jeszcze mniej okazji do zdobycia bramki a jednak moje chłopaki pokazały kawał charakteru i zgarnęły te niezwykle ważne punkty.

Watford - Arsenal 2:0 (Zivković, Ighalo) MoM: Cresswell[9] Statystyki [Oceny Piłkarzy]


--

Jak się bawić to się bawić - zaraz po Arsenalu przyszedł czas na wyjazd na Old Trafford. Manchester United[8] po perturbacjach z managerami ciągle musi walczyć o udział w przyszłorocznym Pucharze Europy. Jeśli przed tymi meczami typowałem trudniejszego przeciwnika, to był to Arsenal. Boisko szybko zweryfikowało moje oczekiwania i okazało się że Czerwone Diabły to zawsze groźna ekipa. Manchester dyktował tempo gry i zrobił to co musiał - strzelił mi bramkę. Jak się okazało gol po stałym fragmencie gry był jedynym, którego mogli podziwiać kibice. Tym samym tracimy fotel lidera.

Manchester United - Watford 1:0 (Gaya) MoM: Mata[8.4] Statystyki [Oceny Piłkarzy]


--

Teoretycznie ostatnie z ciężkich spotkań. Rewelacja sezonu Everton[4] gościł nas na Godison Park. Oglądając ten mecz nie mogłem oprzeć się wrażeniu że Everton nie zasługuje na miejsce, które zajmuje w tabeli. Ciepło zrobiło mi się tylko raz, gdy Lukaku pokonał z bliskiej odległości Rulliego. Poza tym momentem Everton nawet nie zbliżał się do naszego pola karnego, podczas gdy my raz po raz zmuszaliśmy do interwencji rezerwowego bramkarza The Toffees. Niewątpliwą ozdobą meczu bramka Zivkovicia, który strzelił Agazziemu piłkę "za kołnierz" z 40 metrów.

Everton - Watford 1:2 (Zivković, Espinoza; Lukaku) MoM: Denis Suarez[8.7] Statystyki [Oceny Piłkarzy]


W maju czekają nas 3 ostatnie spotkania - Swansea[H, 17] Aston Villa[H, 20] oraz Cardiff[A, 14], podczas gdy City podejmie Hull, Leicester i Chelsea. Musimy wygrać wszystkie 3 spotkania i mocno liczyć na potknięcie Obywateli. Trzymam kciuki szczególnie za Chelsea.

Odnośnik do komentarza
Maj [finałowe kolejki ligowe 36-38/38]


Domowy mecz ze Swansea był jak sparing. Totalnie zdominowaliśmy Łabędzie pakując im trzy bramki i to pomimo tego że w linii defensywy wystąpiło aż trzech nominalnych rezerwowych.

Watford - Swansea 3:0 (Calleri, Deeney, Cresswell) MoM: Stevenson[9] Statystyki [Oceny Piłkarzy]


Aston Villa[20] okazała się jeszcze słabsza od Swansea. Jeszcze w pierwszej połowie rozstrzygnęliśmy losy tego spotkania wyraźnie oszczędzając siły w drugiej. Ogromne brawa od lokalnej publiczności zebrał powracający na boisko Allan Nyom.

Watford - Aston Villa 3:0 (Ighalo x2, Zivković) MoM: Ighalo[9.2] Statystyki [Oceny Piłkarzy]


Manchester City kolejny mecz wygrywa rzutem na taśmę, utrzymując się na pierwszym miejscu. O wszystkim zadecyduje ostatnia ligowa kolejka. Przed nią i my i City możemy pochwalić się zdobyciem 79 punktów. Obywatele mają jednak lepszą różnicę bramek - o 6. Gdyby o mistrzostwie miały zadecydować te bramki było by to bardzo nie fair, tym bardziej że w ligowym dwumeczu byliśmy wyraźnie lepsi od naszych rywali.


Mecz z Cardiff w Walii był dziwny. Biliśmy głową w mur cała pierwszą połowę i gdy kibice zaczynali nabierać wątpliwości co do wyniku Josh Vela zrobił coś co zdarza mu się bardzo rzadko. Uderzył piłkę z 30 metrów pakując jak w okienku bramki. Po tym golu zaczęliśmy już grać jak na mistrzów przystało, dwukrotnie dobijając przeciwnika w 84. i 92. minucie.

Cardiff - Watford 0:3 (Vela, Zivković, Deeney) MoM: Vela[9] Statystyki [Oceny Piłkarzy]


W szatni po meczu dowiedzieliśmy się o pozostałych wynikach finałowej kolejki Premier League. Tabela na koniec sezonu wygląda więc... tak


article-2019334-0D34490900000578-816_310




Odnośnik do komentarza

No właśnie jest gorzej niż w zeszłym roku. Zagraliśmy lepiej w obronie ale gorzej w ataku, winą obarczam kontuzję Nyoma, który dawał nam ogromną jakość w ataku. Co dziwne to właśnie w obronie, która spisała się lepiej niż rok temu pierwsze szlify zbierali juniorzy - środkowy i prawy obrońca.

Odnośnik do komentarza

Podsumowanie sezonu / przerwa między-sezonowa

 

 

 

TABELA

Najlepsi gracze

Nagrody:

Dla piłkarzy Watford

Jedenastka sezonu

Fotballer of the year: Hazard

Player of the year: Bellerin

Topscorer: Balotelli 23, Aguero 21, Ighalo 18

Young player of the year: Calleri

Manager of the season: Ja

--

Pozostałe ligi:

Hiszpania: Real,

Niemcy: Bayern,

Włochy: Juventus,

Francja: PSG

 

W finale Ligi Mistrzów Bayern Monachium zmierzył się z Benficą. W regulaminowym czasie gry było 0:0 i po jednej czerwonej kartce dla zawodników obu zespołów. W dogrywce kolejną czerwoną kartkę obejżał zawodnik Benfiki a kibice na Millennium Stadium obejrzeli gole kolejno Alaby i Luisao. W rzutach karnych lepsza okazała się ekipa z Niemiec wygrywając 4-3.

 

 

Statystyki piłkarzy Watford:

Występy: Hoban 44, Cresswell 43, Vela 39

Bramki: Ighalo 18, Deeney 17, Calleri 17, Clough 15, Zivković 11, Espinoza 9

Asysty: Cresswell 17, Calleri 11, Johnson 9, Espinoza 8, Zivković 7, Deeney 7

Kanadyjka: Calleri 28, Deeney 24, Ighalo 23, Cresswell 19, Zivković 18, Espinoza 17, Clough 16

Najwyższe Noty: Cresswell(7,78), Zivković(7,74), Calleri(7,61), Espinoza(7,54), Dembele(7,53)

 

Na rynku transferowym mocne zawirowania. Połowa Manchesteru United wystawiona na sprzedaż a i u mnie nieźle przetasowało.

Transfery z klubu:

Geronimo Rulli - Manchester City - 50mln. Geronimo poprosił mnie o zgodę na transfer do City ze względu na pensję jaką mu zaoferowano. 50 mln to uczciwe pieniądze więc nie miałem problemu ze zgodą na ten transfer.

Allan Nyom - Hull City - 13,5mln. Jego szkoda mi najbardziej. Niestety ciężka kontuzja i braki fizyczne będące jej konsekwencją są nie do odrobienia dla 29 letniego zawodnika. Żegnam z honorami i życzę powodzenia w przyszłości.

Simone Zaza - Derby County - 10 mln. Mój transferowy niewypał. Połasiłem się na będącego w promocji Włocha w zimie, licząc na jego waleczność i determinację. Tylko 7 występów i jedna bramka mówią same za siebie. Ostatecznie nie jest źle, bo na Simone udało nam się zarobić kilka milionów.

Odion Ighalo - AC Milan - 23 mln. Odion drugi sezon był naszym najlepszym strzelcem, jednak zaliczył dużo słabszy sezon i stwierdziłem że więcej już z niego nie wycisnę. Powodzenia.

Andrija Zivković - AS Monaco - 80 mln. Kontynuuję politykę sprzedaży największych gwiazd. Andrija był graczem kluczowym aczkolwiek również zaliczył gorszy sezon. Jego wymagania co do nowego kontraktu były astronomiczne więc przystałem na ofertę Monaco.

 

Po tych transferach plasujemy się w czołówce spośród najbogatszych klubów europy. Wraz z nowym asystentem stwierdziliśmy że jak tak dalej pójdzie to za rok przyjdzie czas na Calleriego a za dwa na Bazoera :)

 

Transfery do klubu:

Frasier Forster (29l, Anglia) - Southampton - 8,25 mln. Jako zastępstwo Rulliego, Frasier nie powinien odstawać od Argentyńczyka umiejętnościami. Do tego jest Anglikiem więc jestem coraz bliżej celu "brytanizacji" zespołu. Klasa podobna, osobowość równie świetna a w kieszeni zostało nam ponad 30 mln.

Gino Peruzzi. (25l, Arg) - Liverpool - 5,5 mln. Długo zastanawiałem się czy sprowadzać zastępstwo Nyoma. Ostatecznie zdecydowałem się na zakup Argentyńczyka ze względu na promocyją cenę za jaką Liverpool wystawił go na sprzedaż. W klubie z Enfield Gino nie miał szans na wygryzienie Clyna, zobaczymy czy poradzi sobie u nas z wygryzieniem Dennona Lewisa, który po serii tutoringów zdaje się rozwijać bardzo sprawnie.

David Barbona (22l, Arg) - Estudiantes - 5mln. Argentyński zaciąg vol. 2. Nie ma na angielskim rynku lewoskrzydłowego odpowiedniej klasy, dlatego w poszukiwaniu zastępstwa Zivkovicia trafiliśmy do Estudiantes. 5mln to dla nas drobne i praktycznie nie podejmujemy żadnego ryzyka związanego z tym transferem.

Lewis Cook (20l, Anglia) - Leeds - 14 mln. Alessandro Gazzi w związku ze swoim wiekiem nie może już pełnić roli czwartego środkowego pomocnika w kadrze. Pozostanie z nami jako wspaniały nauczyciel młodych piłkarzy, tymczasem jego miejsce na ławce rezerwowych zajmie młody Anglik o dobrych umiejętnościach i sporym potencjale.

Kadrę pierwszego zespołu wzmocni też Sean Walker (17l, Szkocja) - Promocja z drużyny juniorskiej (zakupiony w zeszłym sezonie).

 

Wciąż romansujemy również z Hirvingiem Lozano, który dostępny jest za mniej niż 20 mln i dzięki umiejętności gry oboma nogami może grać na obu skrzydłach. Jego wymagania finansowe są bardzo wysokie dlatego nasze negocjacje trwają już ponad 2 miesiące i nie wiadomo czy ostatecznie dojdziemy do porozumienia.

 

Transfery na świecie - Czerwiec, Lipiec

 

Sztab szkoleniowy nadal się rozrasta i na tę chwilę mamy najlepszych trenerów na wyspach. Młodzi piłkarze również nie mają na co narzekać.

Drobnych szlifów doczekała się również taktyka. W związku ze wzrastającą reputacją musimy być bardziej ofensywni dlatego też od tego sezonu przestajemy grać na "utrzymanie piłki" a zamiast tego zagramy "krótkimi podaniami" oraz będziemy "szukać gry". Liczę że polecenia te zaowocują większą ilością prostopadłych piłek oraz zwiększą ilość sytuacji kreowanych przez nasz zespół.

 

 

Odnośnik do komentarza

​dzięki za zwrócenie uwagi, nie mogę już edytować, Geronimo gra w Manchesterze City.

 

Przy okazji - z tego co pamiętam miałeś Calleriego u siebie w którejś karierze, ile za niego zebrałeś? :> pytam bo bo ustawiłem asking price 100mln i generalnie kilka klubów jest już blisko tej kwoty.

Odnośnik do komentarza

​dzięki za zwrócenie uwagi, nie mogę już edytować, Geronimo gra w Manchesterze City.

 

Przy okazji - z tego co pamiętam miałeś Calleriego u siebie w którejś karierze, ile za niego zebrałeś? :> pytam bo bo ustawiłem asking price 100mln i generalnie kilka klubów jest już blisko tej kwoty.

coś plus/minus 60 milionów, ale to po średnim sezonie w Benfice. Portugalska w porównaniu do Angielskiej to też pewnie kilkadziesiąt milionów euro.

Odnośnik do komentarza

mam kurwa dość. Crash gry w pierwszych dniach września i wczytywanie zapasowego sava około połowy czerwca. Niech będzie, zagrałem jeszcze raz te 3 miesiące i teraz 2h pisania przeglądu kadry na nowy sezon, wrzucania screenów z zawodnikami, żeby nagle forum mi oznajmiło że połączenie zostało zresetowane podczas dodawania posta....

Odnośnik do komentarza

Skrócony opis, podejście drugie...

 

Kadra

Kadra na sezon 2017/2018 przeszła kosmetyczne zmiany. Wydaje mi się że przynajmniej na papierze prezentujemy się trochę gorzej niż pod koniec zeszłego sezonu. Piłkarze, którzy opuścili klub za łączną sumę 178mln euro zostali zastąpieni grajkami za niecałe 40 mln.

Do ekipy pierwszego zespołu dołączyło dwóch młodzieżowców. Kadra liczy sobie 21 zawodników z czego 14 stanowią gracze pochodzenia brytyjskiego, co jest moim sporym sukcesem.

Kadry zespołów U-21 i U-19 są pełne utalentowanych graczy. Z 16 graczy kadry U-21 15 przebywa na wypożyczeniach, głownie na zapleczu Premier League. Kadra U-19 to 9 graczy w wieku 16-17 lat.

 

Bramkarze:
Fraser Forster 29l, Anglia

Declan Rudd 26l, Anglia

 

Fraser nie powinien mieć konkurencji na bramce. Mam nadzieję że zagra na miarę swoich umiejętności i godnie zastąpi najlepiej opłacanego piłkarza Premier League - Geronimo Rulliego.

 

Środkowi Obrońcy:

Tommie Hoban 23l, Irlandia

Riechedly Bazoer 20l, Holandia

Craig Cathcart 28l, Irlandia Północna

Dale Rutherford 17l, Anglia

 

Ze środkowych obrońców jestem w pełni zadowolony. Riechedly po krótkim okresie aklimatyzacji zaczął grać bardzo solidnie i będzie tworzył podstawową parę stoperów z Hobanem. Ciesze się również na profesjonalne podejście Cathcarta, który nie narzeka pomimo tego że boisko najczęściej ogląda z wysokości trybun. Sporo okazji do gry powinien dostać młody Rutherford.

 

Prawi Obrońcy:

Dennon Lewis 20l, Anglia

Gino Peruzzi 25l, Argentyna

 

Tutaj mamy dwóch debiutantów. Co prawda Dennon zaliczył już w zeszłym sezonie w obliczu kontuzji Nyoma 20+4 występy we wszystkich rozgrywkach, to dopiero od tego sezonu może czuć się pełnoprawnym członkiem pierwszego zespołu. Lewis po wielu próbach oduczył się niekorzystnych przyzwyczajeń a seria tutoringów uczyniła go dużo bardziej podatnym na dalszy rozwój. O pierwszy plac rywalizować będzie z nowym nabytkiem Gino Peruzzim, którego zakupiliśmy z Liverpoolu za okazyjne 5,5 mln.

 

Lewi Obrońcy:

Aaron Cresswell 28l, Anglia

Fabio Daprela 26l, Szwajcaria

 

Na lewej obronie bez zmian. Cresswell to niekwestionowany numer jeden, a Fabio to bardzo solidny back-up. Co prawda Daprela przebąkuje coś o zmianie barw klubowych ze względu na znikomą liczbę występów, to puki co będzie musiał zadowolić się meczami pucharowymi.

 

Środkowi Pomocnicy:

Josh Vela 23l, Anglia

Fabian Delph 27l, Anglia

Lewis Cook 20l, Anglia

Mousa Dembele 30l, Belgia

 

Ajajaj. Niespodziewana forma Dembele pod koniec poprzedniego sezonu i nowy nabytek Cook mogą przyprawić o ból głowy i innych części ciała teoretyczną, podstawową dwójkę.

 

Lewa Pomoc:

David Barbona 22l, Argentyna

Adam Johnson 30l, Anglia

 

Za gwiazdora Zivkovicia pozyskaliśmy Barbone, który kosztował nas tylko 5 mln euro. Jego solidne atrybuty, inteligencja i wybieganie mogą sprawić mi miłą niespodziankę. Mocno liczę że uda mu się szybko zaaklimatyzować.

 

Prawa Pomoc:

Cristian Espinoza 22l, Argentyna

Jonathan Calleri 23l, Argentyna

 

Prawa pomoc to pozycja o którą martwić się nie muszę. Argentyński duet to gwiazdy mojego zespołu. Ich zgoła odmienne profile pozwolą mi na taktyczny dobór zawodnika pod konkretnych przeciwników. Jonathan jako największa gwiazda mojego zespołu swoje minuty będzie miał okazję łapać i na prawej pomocy i w napadzie.

 

Napad:

Zach Clough 22l, Anglia

Troy Deeney 29l, Anglia

Sean Walker 17l, Szkocja

 

W napadzie pożegnaliśmy najskuteczniejszego strzelca zespołu Ighalo. Jego miejsce powinien zająć dobrze spisujący się Zach Clough, który zaliczył spory progres. Wielkie nadzieje wiąże z Seanem Walkerem, cudownym dzieckiem szkockiej piłki, który zeszły sezon spędził w juniorach naszego klubu. Jeśli ominą go kontuzje to wychowanek Dundee United może stać się symbolem Watfordu na długie lata.

 

 

+największe sierpniowe transfery europy+

Odnośnik do komentarza

@yaneck1: Nigdy nie dałem mu prawdziwej szansy, nie wpasował się w system z marszu i przede wszystkim nie był Brytolem..

 

Tymczasem po raz kolejny przy dodawaniu posta połączenie mi się resetuje. To coś z forum czy u mnie? jeszcze kilka takich strat czasu a totalnie odechce mi się pisać tego wszystkiego od nowa.

 

 

Po zaledwie sześciu sparingach z lokalnymi klubikami moi gracze są w pełni sił motorycznych, a co ważniejsze dobrze pojmują to czego od nich wymagam. Nawet nowi gracze bardzo szybko dostosowali się do naszej taktyki. Cele na nowy sezon? obrona tytułu oraz zajście przynajmniej szczebel dalej niż w poprzednim roku w LM - do ćwierćfinału. Tego wymagają od nas kibice i eksperci, według których jesteśmy teraz trzecią siłą w Anglii tuż za Manchesterem City i Arsenalem. To niesamowite że kibice na świecie rozpoznają naszą markę bardziej od Manchesteru United, Chelsea czy Liverpoolu i to przy mniejszych nakładach na pensję niż przysłowiowe Hull City. W tym statystycznym aspekcie ustępujemy jedynie dwóm beniaminkom - Leeds United i Brighton.

 

Sun news: Na Vicarage Road wjechały buldożery. Właściciel Gino Pozzi zadecydował że pękający w szwach stadion zostanie rozbudowany o 6500 miejsc. Z nieoficjalnych informacji wiemy że inwestycja ta nie była konsultowana z menagerem zespołu. Osoby związane z klubem odmawiają komentarzy na ten temat.

 

---

 

Sierpień (Tarcza wspólnoty; Kolejki Ligowe 1-4 / 38)

 

Tradycyjnie w Anglii oficjalne rozpoczęcie sezonu to mecz zwycięzcy ligowych zmagań ze zwycięzcą krajowego pucharu. O Tarczę Wspólnoty przyszło nam się zmierzyć z solidnie wzmocnioną ekipą Leicester City. Kibice, którzy wypełnili stadion Wembley po brzegi mieli okazję obejrzeć bardzo zacięty i emocjonujący mecz. Jak napisała to angielska prasa, dosłownie każdy wynik był możliwy a żadna z drużyn nie mogła mieć o niego pretensji. Nie wiem czy to skutek pogorszenia się jakości mojego zespołu przy jednoczesnym polepszeniu się Leicester czy też skutek nowych poleceń dla drużyny ale nasza gra jakoś nie specjalnie mnie przekonywała. Posiadanie piłki z którego nic nie wynikało i kilka ciekawych akcji dla obu stron były dla mnie powodem do zadumy. Pomimo tego że ostatecznie to my mieliśmy więcej szczęścia, wciąż mam mętlik w głowie. Brnąć dalej w bardziej ofensywne ustawienie czy wrócić do sprawdzonych metod...

 

Watford - Leicester 1:0 (Bazoer) MoM: Bazoer [7.8] Statystyki [Oceny Piłkarzy]

 

--

Jeśli po meczu z Lisami miałem ogromne wątpliwości co do nowych ustawień to ligowe mecze w sierpniu totalnie je rozwiały. Straciliśmy sporo jeśli chodzi o solidność w defensywie, za to strona ofensywna naszej gry rozkwitła niczym roślinność bo bombie atomowej. Zespół zna się jak łyse konie, gra na miarę swojego potencjału z olbrzymią wiarą we własne możliwości. Nie atakujemy już w tylko jeden konkretny sposób. Do zabójczych crossów dodaliśmy sporo więcej ruchu i prostopadłych piłek, co przełożyło się na ogromną ilość kreowanych sytuacji. Bramkarze naszych sierpniowych rywali zazwyczaj byli najaktywniejszymi graczami w swoich zespołach co dobitnie pokazuje jak dobrą robotę wykonujemy w ataku. Wejście z buta do zespołu zaliczył David Barbona. 3 mecze, 2 bramki i 3 asysty ze średnia 8,7 to letni dorobek Argentyńczyka. Gorzej spisywał się drugi z argentyńskich nabytków - Gino Peruzzi, który jak na razie przegrał rywalizację z Dennonem Lewisem. Jeśli miałbym się kogoś czepiać na siłę byłby to Fraser Forster, który przepuścił większość piłek zmierzających do jego bramki. Bezdyskusyjnym graczem miesiąca Watford jak i całej ligi został Zach Clough. Anglik w pełni wykorzystał szansę, która pojawiła się po sprzedaży Ighalo pakując 5 bramek w 4 meczach.

Totalna dominacja nad Arsenalem na wyjeździe oraz strzelaniny z kolejno: Cristal Palace, Leeds United i West Hamem rozbudziły nadzieje szatni nawet bardziej niż kibiców. Wszyscy jesteśmy podekscytowani jak nastolatek na myśl o seksie. Morale zespołu i wiara w końcowy sukces jeszcze nigdy nie były tak wysokie...

 

Arsenal - Watford 1:1 (Barbona; Higuain) MoM: Cresswell [8.3] Statystyki [Oceny Piłkarzy]

--

Watford - Cristal Palace 6:3 (Clough x3, Lewis, Calleri, Barbona; Remy x2, Bolasie) MoM: Clough [9.5] Statystyki [Oceny Piłkarzy]

--

Leeds - Watford 2:3 (Deeney x2, Vela; Beric, Noone) MoM: Adam Johnson [8.8] Statystyki [Oceny Piłkarzy]

--

Watford - West Ham 4:1 (Deeney, Espinoza, Clough x2; Payet) MoM: Dennon Lewis [9] Statystyki [Oceny Piłkarzy]

--

 

Tabela na początku września.

Rozsiadamy się wygodnie na fotelu lidera i zapinamy pasy.

Odnośnik do komentarza

 

 

Tymczasem po raz kolejny przy dodawaniu posta połączenie mi się resetuje. To coś z forum czy u mnie? jeszcze kilka takich strat czasu a totalnie odechce mi się pisać tego wszystkiego od nowa.

Korzystam z foruma i w domu i w pracy, nie napotkałem takich sytuacji, więc to musi być coś u Ciebie.

Odnośnik do komentarza

Tymczasem po raz kolejny przy dodawaniu posta połączenie mi się resetuje. To coś z forum czy u mnie? jeszcze kilka takich strat czasu a totalnie odechce mi się pisać tego wszystkiego od nowa.

 

Dwie opcje, ktore pomoga Ci z tym problemem:

a) pisz posta w wordzie, a potem kopiuj na forum. Masz wtedy kopie w Wordzie, jakby cos poszlo nie tak ;)

b) pisz posta na forum, a przed dodaniem skopiuj sobie do schowka. Masz wtedy kopie w schowku, jakby cos poszlo nie tak ;)

 

ctrl+a, ctrl+c i jestes bezpieczny w obu wypadkach ;)

Odnośnik do komentarza


Sky News: według naszego informatora z wewnątrz klubu, nie tylko Fabio Daprela chce odejść z zespołu. Adam Johnson ma podobno dość bycia rezerwowym. W wywiadzie z naszym dziennikarzem wspomina: "Kiedy przychodziłem do klubu z Sunderlandu powiedziano mi że będę graczem pierwszego zespołu. Tymczasem gdy pojawiałem się na boisku to tylko jako zmiennik bądź w meczach mniej ważnych. Zaakceptowałem to ponieważ forma i jakość jaką dawał zespołowi Andrija Zivković była bezdyskusyjna. Gdy Andrija odszedł z klubu byłem pewien że to mój czas. Jednakże okazało się że nowo-sprowadzony zawodnik, który nie udowodnił swojej wartości nawet na treningach jest pierwszym wyborem trenera w tym sezonie. Nie mogę tego zaakceptować. Mam 30 lat a za rok są mistrzostwa europy, na które nie pojadę siedząc na ławce rezerwowych". Menager Watford na konferencji prasowej stwierdził że jeśli Johnson chce odejść to droga wolna. Z tego co zdołaliśmy się dowiedzieć, Szerszenie za swojego skrzydłowego żądają bagatela - 20mln euro.


Wrzesień [kolejki ligowe 4-8; liga mistrzów kolejki 1, 2; capital one cup 3. runda)


W lidze mistrzów trafiliśmy na dość wyrównaną grupę z jednym wyraźnym faworytem. Obok aktualnego vice-mistrza europy Benfiki do grupy F trafił Watford, Inter oraz Basel. Nie jest najgorzej, moim celem jest wyjście z pierwszego miejsca.


Wrzesień miał słodko-kwaśny smak. Nie narzekam bo mogło być dużo gorzej, a kłopoty potraktuję jako wezwanie. Apropo kłopotów to po kolei. Jak informowała prasa w klubie pojawiły się pierwsze oznaki buntu. Daprela i Johnson wzajemnie liżą się po fiutach, narzekając na mnie przy każdej możliwej sposobności. Co dziwne bo obaj dostawali sporo szans na grę. Koniec końców jeśli nic się nie zmieni w zimie opuszczą klub, gdy będę mógł ściągnąć do klubu młodzież przebywającą na wypożyczeniach.

Kolejne z problemów pojawiły się przy natłoku spotkań. Okazało się że 21 osobowa kadra ma mocne braki w przygotowaniu fizycznym aby grać co trzy dni.

Najbardziej martwiącym mnie problemem okazały się urazy. Ledwo zaleczona kontuzja Gino Peruzziego odnowiła się już na drugi dzień. Nie będę mógł skorzystać z niego do przełomu listopada i grudnia co stawia nas w bardzo trudnej sytuacji gdyż Dennon Lewis nie dysponuje odpowiednimi atrybutami wytrzymałości i sprawności aby być zdolnym do gry co kilka dni. Szczęście w nieszczęściu że wciąż nie znalazł się chętny na Miguela Layuna, który przyda mi się jako back-up dla często zmęczonego Anglika. Będę musiał przeprosić się z Meksykaninem, ale nie powinno być z tym problemu gdyż Miguel jest profesjonalistą pełną gębą i nawet będąc wystawionym na listę transferową ciężko pracuje z młodymi zawodnikami naszego klubu.

To nie jedyny uraz, który przyprawia mnie o ból głowy. Będący w nieziemskiej formie Zach Clough (6 meczy, 8 bramek, 8.33) w połowie września przeciążył piszczel i będzie leczony aż do grudnia. Mam nadzieję że nie zahamuje to jego rozwoju, a po kontuzji wróci w równie wielkiej formie.

Jak już ponarzekałem to czas napisać również o dobrych stronach września. A dobre było to co najważniejsze - wyniki. Poza wpadką z Brentford (patrząc na skład jaki wystawiłem ciężko nazwać to wpadką ;) wyniki były na 5+. Nadal przecieram oczy ze zdumienia oglądając łatwość z jaką chłopaki tworzą sobie sytuacje bramkowe. Na 7 meczy we wrześniu 5 razy spuściliśmy przeciwnikom porządny łomot. W tym również w najważniejszym meczu rundy jesiennej z Manchesterem City. W domowym spotkaniu z Obywatelami kibice zgromadzeni na Vicarage Road mieli zaszczyt obejrzeć Deeney show, jak określiła to później prasa. Nasz kapitan pokazał że sadzanie go na ławce rezerwowych w sierpniu tylko podrażniło jego ambicję, ładując vice-mistrzom Anglii pięknego hat-tricka.

W lidze mistrzów, w domowym spotkaniu pokazaliśmy zeszłorocznemu finaliście jak wygląda prawdziwy angielski football. Południowo-Amerykańska Benfica dostała kila szybkich ciosów, samemu odpowiadając tylko raz.

Tempa nie zwalnia również Barbona (8.41), który jak na razie gra nawet lepiej od Zivkovicia. Po przeciwnej stronie boiska również słodko-kwaśno. Walkę o pierwszy plac bezdyskusyjnie wygrywa Espinoza (8.17), który posadził na ławce Calleriego. Jonathan jak na razie nie potrafi się odnaleźć i chyba nadal myślami jest na wakacjach. Bezbarwnie gra i na prawym skrzydle i w ataku, w niczym nie przypominając lidera Watford z końcówki zeszłego sezonu. 9 meczy, 1 bramka i 0 asyst to kryminał jak na to co pokazywał rok temu.

Słowa uznania należą się również Veli (7,47), który z miesiąca na miesiąc gra coraz lepiej i wyrasta na prawdziwego lidera środka pola. Warte odnotowanie również występy Forstera (7,31). Anglik który nie pokazał nic ciekawego w sierpniu zaczął w końcu latać niczym Jordan i wybronił nam kilka punktów. Ze swojej szansy w pełni korzysta również Dennon Lewis (7,79), który w 10 meczach zaliczył 5 asyst, czym zawstydza swojego odpowiednika z lewej strony Aarona Cresswella.


Watford - Swansea 3:0 (Clough 3x) MoM: Clough [9.5] Statystyki [Oceny Piłkarzy]


--


Watford - Benfica 4:1 (Espinoza, Walker, Julio CesarOG, ZecaOG; Talisca) MoM: Espinoza [9] Statystyki [Oceny Piłkarzy]


--


Bournemouth - Watford 1:4 (Espinoza, Johnson, Deeney, Vela; Mings) MoM: Espinoza [9.1] Statystyki [Oceny Piłkarzy]


--


Brentford - Watford 1:0 (Hoffmann) MoM: Hoffmann [8.4] Statystyki [Oceny Piłkarzy]


--


Derby - Watford 1:2 (Barbona, Deeney; Zaza) MoM: Barbona [9] Statystyki [Oceny Piłkarzy]


--


Basel - Watford 0:0 MoM: Barbona [7.8] Statystyki [Oceny Piłkarzy]


--


Watford - Manchester City 5:1 (Deeney 3x, Walker, Espinoza; Silva) MoM: Deeney [9.6] Statystyki [Oceny Piłkarzy]


--

Tabela ligowa na koniec września.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...