Skocz do zawartości

Real Madryt


Rekomendowane odpowiedzi

W końcu dopełnione zostały wszelkie formalności i Real obronił mistrzowski tytuł. Jak widać nie byliby sobą gdyby wygrali spokojnie pewnie bez większych emocji. Musieli zrobić to w swoim stylu wygrywajac po dramatycznej końcówce. Szkoda tych kartek obrońców bo w GD może być ciężko tym bardziej,że wynik Barcelony 6:0 robi wrażenie mimo, że z pogrążoną w beznadziejności Valencią. Dla obu drużyn to raczej mecz o prestiż chociaż pewnie Barcelona jeszcze nadzieji na 2 miejsce do końca nie straciła. Oby był to świetny mecz z wieloma bramkami i co najważniejsze zwycięski dla nas.

Higuain ma patent na takie mecze. W poprzednim sezonie to jego asysta dała nam prowadzenie z Malllorcą, a dzisiaj asysta i bramka. Końcówkę sezonu ma świetną i może być pozostania na kolejny sezon w Realu. Robben coraz lepiej sobie radzi i oby tylko opóściły go kontuzje to będzie jedną z gwiazd La Liga. Oglądam właśnie filmiki ze świętowania mistrzostwa i piękny widok. W następnym sezonie trzeba wzmocnić drużynę i ruszyć na podbój Europy.

 

:impreza:campeones, campeones... oe, oe, oe :_kidra::king:

Odnośnik do komentarza
Campeones Campeones Ole Ole Ole! Wreszcie mistrzostwo :] Miałem dobrą noc przed maturą :) Koszulka Heinzego mówi wszystko :):piwo:

....najstarsi gorale nie pamietaja poprzedniego tytulu...

Tyle prob...tyle okazji...i az rok czekania, moze nastepnym razem pojdzie szybciej ;)

 

Mam nadzieje na niezle GD...na luzie i jakis wynik 5-6 bramkowy...ze wskazaniem na gosci :)

Odnośnik do komentarza

Heinze została anulowana żółta kartka i w meczu z Barceloną może zagrać. Dobra wiadomość bo bez Heinze i Cannavaro obrona byłaby mocno osłabiona. A tak zagra w środku Pepe i Heinze, po bokach Ramos i pewnie Marcelo. Mecz jutro ale nie obejrze na żywo :( Mecz jest na C+S 2 a tego nie mam. Na C+S będzie 5 godzinny blog OE :/

Odnośnik do komentarza

Jakas cisza zapadła. Za nami prawie 24 godziny po GD a tutaj żadnego komentarza. Czyżby livescore zebrał ostre żniwo :klotnia:

 

Real zagrał bardzo dobre zawody. Bałem się że po świętowaniu mistrzostwa może to źle się odbić na ich grze dzisiaj ale nic takiego się nie stało. Nie było w drużynie słabych ogniw. Jedynie niesmak budzi to że do 3 bramek zdobytych przez Real można do każdej się doczepić. W pierwszej ewidentny faul Gutiego i akcja powinna zostać przerwana. Przy drugiej nie jestem pewien czy nadawało się to na odgwizdanie faulu. Jednak już same wykonanie bardzo dobre i spory błąd obrony Barcelony bo nikt nie pilnował Robbena. Do trzecież żadnych zastrzeżeń nie ma. Higuain zrobił to świetnie. Elegancko zabrał się z piłką i wykończenie wręcz perfekcyjne. 4 bramka to rzut karny za zagranie ręką Puyola. Też są pewne wątpliwości.Ręka nie była przy ciele i naturalnie ułożóna ale zawodnik bardziej chciał osłonić twarz niż zagrać ręką. Miał pecha i sędzia gwizdnął karny. Barcelona było stać na odpowiedzenie w postaci jednej bramki Henrego i muszę przyznać, że świetnie to zrobił Francuz. Technicznie nie do wyjęcia przez Ikera.

Mimo tego niesmaku przy bramkach to Real cały mecz dominował. Multum groźnych sytuacji gdzie niewiele brakowało. Mogło się skończyć pogromem Barcelony. Barca w końcówce trochę się ożywiła za sprawą Messiego a po za tym ro żadnego zagrożenia pod bramką po za chyba 2 wolnymi w 1 połowie, które i tak skończyły na trybunach stadionu. Zaskoczenie na plus dla mnie to gra Marcelo. Kilka naprawdę świetnych akcji i kilka wchodził w obronę Barcy jak w masło.

Kolejne GD dla nas i oby ta seria trwała jak najdłużej.

 

Hala Madrid!

Odnośnik do komentarza

Ogólnie sędzie nie zaprezentował się dobrze. Długo by można jego błędy wymieniać...

Co do samej gry, to Real grał co chciał i jak chciał. Mnie tak samo zaskoczył Marcelo, co do którego miałem największe obawy. Również bardzo dobre wrażenie sprawił Schuster, który zdaje się w końcu "czuć" mecz i możliwości swoich poszczególnych piłkarzy w danej chwili. Kapitalny mecz rozegrali zwłaszcza Sneijder i Diarra. Razem z Gago zdominowali środek pola, zapewnili spokój i potrafili mądrze rozgrywać. Tej drużynie brakuje jednak wykończenia - były takie sytuacje, gdy aż prosiło się aby wepchnąć te piłkę do bramki. Może zmieni się to w przyszłym sezonie, ze zdrowym Ruudem.

Najlepsze było jak komentator niemiecki stwierdził "jak na treningu". :D

 

Tak się zastanawiam nad tym, co mówił Calderon o 3 wzmocnieniach. O ile prawy skrzydłowy wydaje się oczywisty, to pozostałe już niekoniecznie muszą podnieść jakość zespołu... :|

Odnośnik do komentarza

Dopiero teraz miałem czas na obejrzenie bardziej obszernych skrótu meczu Zaragoza-Real. Był to debiut Dudka w bramce i wypadł bardzo dobrze. Miał puszczone dwie bramki ale przy żadnej szans nie miał za to kilka sytuacji świetnie wybronił w tym w ostatnich sekundach wybronił groźny strzał i potem intuicyjnie dobitkę. Dobra postawa została zauważona w hiszpańskich gazetach i w marce Dudek znalazł się na okładce z podpisem Colosa Dudek

Zagrożony jest ostatni mecz tego sezonu Realu z Lavente bo piłkarze ostaniej drużyny strajkują i jest możliwość, że odmówią gry w tym meczu. Mam nadzieje, że jednak chęć gry na SB z Realem w piłkarzach Lavente zwycięży i nie zepsują faty z okazji wręczenia medalów za mistrzostwo Hiszpanii.

Odnośnik do komentarza

Kolejny sezon za nami. Real obronił tytuł i widać poprawę gry w stosunku do poprzedniego sezonu. W tym było zdecydowanie więcej lepszej gry niż w poprzednim. Transfery okazały się dobre bo Sneijder dla mnie to spokojnie w pierwszej piątce sezonu w Realu dla mnie. Robben po początku słabym kiedy to był kontuzjowany drugą część miał dobrą. Pepe, który na początku grał beznadziejnie też złapał właściwy rytm i w kilku meczach jak profesor grał. W ostatnim meczu zwycięstwo z Lavente 5:2. Dwie bramki Ruuda i Ramosa oraz jedna Sneijdera- przepiękny strzał z rzutu wolnego w okienko. Uderzenie ideał. Pokzali na koniec kilka naprawdę świetnych zagrań, strzelili 5 bramek i od takiego spotkania, więcej oczekiwać nie można było. Teraz trzeba czekać na kolejny i oby był jeszcze lepszy szczególnie na arenie europejskiej bo ile lat można odpadać w tej samej rundzie.

I niespodziewanie już dzisiaj mamy pierwszy transfer do klubu. Jest to Garay z Santander za 10 mln euro. Spore zaskoczenie bo w środku sezonu mówiło się dużo, że już wszystko z Barceloną dogadane. Jedak nie wiadomo czy od razu dołączy do drużyny bo jest opcja, że jeszcze na rok zostanie w Santander. Jeżeli ma przyjść teraz to cena będzie 11 mln euro, więc jakiejś dużej różnicy nie ma. A na pewno przyda się prawy obrońca bo Ramos jednak często pauzuje za kartki i żeby nie było sytuacji jak z Romą gdzie Ramos pauzował i nie bardzo kto miał go zastąpić. Po za tym Ramos też całego sezonu sam na prawej obronie nie rozegra, a Torres czy Salgado to żadni rywale dla niego. Transfer potwierdzony przez obu prezydentów, więc chyba wszystko dopięte na ostatni guzik.

Odnośnik do komentarza

Trnasfer na 90%. Bo piłkarz kontraktu oficjalnie nie podpisał i z tego co wiem nie przechodził badań medycznych. Jednak wszystko między Realem, a Santander dogadane w sprawie transferu po za tym czy zostanie wypożyczony on do Santander na następny sezon czy będzie grał od razu w Realu.

 

Podsumowanie sezonu:

 

Bramkarze:

 

Iker Casillas - klasa sama w sobie. Cały sezon na bardzo dobrym poziomie do tego momentami interwencje kosmiczne w jego wykonaniu. Wygrana Trofeo Zamora w pełni zasłużona. Obronił najwięcej strzałów w całej lidze i strzelono mu średnio najmniej bramek. Absolutna dominacja Ikera na tej pozycji w Hiszpanii. Kluczowy piłkarz jeżeli chodzi do mistrzostwo. Ocena: 10

 

Jordi Codina- jeden mecz rozegrany, więc ciężko coś powiedzieć. W ostatnim meczu z Lavente stracił 2 bramki ale oba bez jego winy. Kilka razy pokazał się z dobrej strony. Ciężko coś więcej powiedzieć bo przy Ikerze to szans na grę nie miał. Ocena: brak

 

Jerzy Dudek - pewnie nie tak wyobrażał sobie swój sezon pierwszy Polak w Realu Madryt. W lidze 1 spotkanie przy którym pokazał się z dobrej strony i zebrał pozytywne komentarze. Mam nadzieję, że zostanie na kolejny sezon bo jako zmiennik w przypadku kontuzji jest dobry. A nic specjalnego w karierze już nie zdobędzie. Musi się zastanowić czy lepiej grać w słabszym klubie czy jednak trzymać się Realu i liczyć na swoją szansę w Pucharze Króla i gdy kontuzjowany będzie Iker. Ocena: brak

 

Obrona:

 

Míchel Salgado - wyraźnie widać, że jego czas już minął. W kilku meczach wystąpił ale Schuster większe zaufanie miał do Torresa niż do Salgado. W tych meczach w których wystąpił przyzwoite występy przeplatał z bardzo słabymi gdzie dawał się ogrywać jak dziecko. Na mojej liście czołowe miejsce do opuszczenia klubu. Ocena: 2

 

Pepe - 30 mln nabytek, który miał fatalny początek ale potem było dobrze i gdyby jeszcze nie kontuzje, które wybijały go z rytmu to bybyło dobrze. Miał spotkania w których grał jak profesor i w kolejnym sezonie liczę na jeszcze lepszego Pepe. Pokazał, że ma umiejętności i ma szanse by zadomowić się w Realu na długie lata na pozycji środkowego obrońcy. Ocena: 5

 

Sergio Ramos - przesunięcie na prawą stronę dobrze mu zrobiło. Miał więcej szans do gry ofensywnej i przez pierwszą część sezonu to prawa strona była oparta na jego stronie bo ten kto grał na prawej stronie przeważnie grał w środku zwalniając miejsce na rajdy Ramosa. Kilka bramek po stałych fragmentach gry. Minus to kartki, które łapał często i kilka było naprawdę głupich. Jednak sezon w wykonaniu Ramosa bardzo dobry i biorąc pod uwagę, że grał bardzo dużo i brakowało mu zmiennika w środkowej części sezonu miał lekki dołek formy. Ocena: 8

 

Fabio Cannavaro - zrobił wyraźny postęp w porównaniu do poprzedniego sezonu. Z najczęściej faulującym obrońcą stal się się zawodnikiem grającym bardzo czysto. Bardzo mało kartek na jego koncie. Gra była dobra chociaż kilka razy zawalił i traciliśmy bramki. Ma swój już wiek i na pewno coraz lepszy nie będzie ale w kolejnym sezonie będzie zapewne przydatnym zawodnikiem. Ocena: 6

 

Marcelo - dostawał coraz więcej szans i myślę, że je wykorzystał. Trochę błędów narobił zwłaszcza w defesnwyei gdzie kilka bramek po akcjach z jego strony straciliśmy. W ofensywie swoją grą też na kolana nie rzucił. Ma 20 lat i powinnen już kolejny sezon być lepszy. Musi się poprawić w grze defensywnej i bardziej pożytecznym w ofensywie. Powinnien zostać na kolejny sezon i dla mnie nie podlega to wątpliwościom. Ocena: 4

 

Gabriel Heinze - dobrze się spisywał chociaż kontuzje trochę przeszkadzały mu złapać właściwy rytm. Do tego grał na środku lub lewej stronie, więc będąc rzucanym raz na tą raz na tą pozycję regularności złapać mu to nie pomogło. Miał kilka wpadek ale ogólnie to z pozytywnej strony się pokazał i w kolejnym sezonem powienien być ważnym zawodnikiem. Ocena: 5,5

 

Christoph Metzelder - nie grał dużo. Kontuzja spowodwała, że nie zaistniał w Realu. Jak grał to na przyzwoitym poziomie jednak tych spotkań było za mało by liczyć na dobrą ocenę. Zobaczymy czy zostanie na kolejny sezon. Pewnie decyzja zapadnie po ME i Schsuter zobaczy jak się spisywał i czy dać mu kolejną szansę. Ocena: 3/10

 

Miguel Torres - zaliczył cały sezon w pierwszej drużynie ale bez fajerwerków. Grał nie za dużo. Jako uzupełnienie składu i piłkarz wchodzący w meczu na zmiany. Do przebicia się do pierwszego składu brakuje mu jeszcze dużo. Moim zdaniem jeżel przyjdzie Garray to powinnien zostać wypożyczony do słabszego klubu by mógł grać regularnie. Bo mając po prawej stronie Ramosa i Garraya. Po lewej Marcelo i Heinze to on wiele nie pogra. A szkoda, żeby przesiedział sezon na trybunach. Ocena: 3

 

Pomocnicy:

 

Mahamadou Diarra - jedno z większych rozczarowań w tym sezonie. Przegrał sportową rywalizację z Gago i ciężko będzie mu znowu wrócić na miejsce numer 1 wśród defensywnych pomocników. Grał mało wyraźnie. Dopiero w koncówce sezonu się przebudził i miał lepsze. Natomiast słuchanie już 2 sezon, że to nie jest jeszcze taki Diarra jak w Lyonie i ma nadzieję, że w krótce pokaże swojeprawdziwe możliwości mnie nudzi. Podobno Inter, Milan są zaiteresowani. Nie będę płakał jak odejdzie za dobre pieniądze. Bo 28 mln euro to sporo jak na zawodnika siedzącego na ławce. Ocena: 3

 

Fernando Gago- największe pozytywne zaskoczenie w tym sezonie. Zrobił znaczny postęp i teraz swoją walecznością, przechwytami, wślizgami w środku pola zachwyca. Nie tylko przeszkadza rywalom ale ma też pojęcie o kreowaniu gry w przeciwieństwie do Diarry. Element, który należy poprawić to strzał z dystansu. Oby tak dalej. Ocena: 7

 

Robinho - dobrą grę przeplatał ze słabą. Jednak znacznie przyczynił się do mistrzostwa Realu będąc w pierwszej części sezonu jedną z jaśniejszych postaci. Kontuzja w środku sezonu przed meczami z Romą kompletnie go rozbiła i nie mógł się odnaleźć. Przegrywał rywalizację z Robbenem ale były momenty, że ciągnął grę Realu. Gdy będzie w stanie zagrać cały sezon na równym dobrym poziomie to ma szanse stać się jednym z najlepszych piłkarzy na świecie. Więcej regularności i będzie dobrze. Z roku na rok lepiej ale jakiegoś wielkiego kroku Robinho nadal zrobić nie może. Ocena: 7

 

Arjen Robben - zmarnowana pierwsza część sezonu na leczeniu kontuzji i dochodzeniu do formy. Druga część sezonu zdecydowanie lepsza. Grał dobrze, strzalił kilka naprawdę ważnych bramek i jego gra mogła się podobać. Myślę, że wkolejnym sezonie ma szansę stać się jednym z kluczowych piłkarzy Realu. Jego ocenę zaniża, że w rundzie jesiennej nie grał lub grał bez formy. Ocena może trochę na wyros za dobrą końcówkę. Ocena: 6

 

Guti - w swoim stylu. Raz lepiej raz gorzej chociaż tych lepszych było moim zdaniem więcej. Król asyst w Realu i w całej lidze. Jego asysty często na wegę zwycięstwa i może uznać ten sezon Guti za udany. Miał słabszy okres pod koniec rundy jesiennej kiedy to po czerwonej kartce przegrywał rywalizację z Baqtistą ale jeden z czołowych graczy Realu. Ocena: 7

 

Royston Drenthe - grał mało. Zapewne zostanie zapamiętane z pięknej bramki z debiutu z Sevillą w Pucharze Króla. Zagrał w kilku spotkaniach jako zmiennik. Niczym szczególnym nie błysnął by zasłużyć na dobrą ocenę. Jeżeli w kolejnym sezonie bedzie grał tak mało będzie trzeba pomyśleć o sprzedarzy lub wypożyczeniu go by grał bo siedzenie na ławce nic dobrego mu nie przyniesie. Ocena: 3

 

Wesley Sneijder - kapitalny początek w jego wykonaniu. Środek miał przeciętny ale pod koniec znowu grał na bardzo dobrym poziomie. Jak na pierwszy sezon to jestem z niego zadowolony. 9-10 bramek strzelonych, do tego asysty ze stałych fragmentów gry i dobra gra Holendra. Dla mnie jeden z lepszych w tym sezonie. A na pewno ma szanse być jeszcze lepszy. Wiążę z nim wielkie nadzieje. Ocena: 7,5

 

Javier Balboa - wydawało się że nie ma szans na grę. Jednak kilka szans dostał przeważnie wchodzać w końcówkach. Kilka razy błysnął ale szans przebicie się go do składu nie widzę i powienien zostać sprzedany. Ciężko ocenić go bo wchodził w końcówkach i nawet szarpał ale za mało grał. Ocena: brak

 

Napastnicy:

 

Raúl González © - przesunięcie go bliżej bramki zdecydowanie mu pomogło. Strzalił zdecydowanie więcej bramek niż w poprzednich sezonach. Waleczny jak zawsze. Pod nieobecność Ruuda z powodu kontuzji ciężar zdobywania bramek na jego barkach i udźwignął to. Widać, że dobra atmosfera w drużynie mu służy i przy tych młodych piłkarza przyżywa chyba drugą młodość. Myślę, że kolejny sezon może być jeszcze lepszy w jego wykonaniu. Ocena: 8

 

Roberto Soldado - przychodził z nadziejami, że będzie zmiennikiem dla Ruuda jednak nie grał prawie wcale. Nie potrafił się przebić. Zdecydowanie najsłabszy z grona napastników. Pewnie odejdzie bo 2 sezonu na ławce spędzić nie będzie chciał. A konkurencja jest spora na tej pozycji a do tego mówi się o wzmocnieniach. Szkoda, że mu się nie udało. Sprzedaż albo kolejny wypożyczenie. Ocena: brak

 

Ruud van Nistelrooy - dobry początek gdzie świetnie współpracował z Raulem. Potem kontuzja i nie grał. Wrócił na końcówkę sezonu i od razu zaczął strzelać. Oby w kolejnym sezonie moijały go kontuzję to z grą w podstawowym składzie problemów mieć nie powinien. Co by w polu karnym nie robił piłka go szuka i pobyć się takiego zawodnika nie ma nikt prawa. Ocena z powodu kontuzji niska jak na niego. Ocena: 6

 

Javier Saviola - liczyłem na zdecydowanie więcej po nim. Myślałem, że będzie skutecznym rezerwowym ale zmagał się z kontuzją albo przegrywał ryzwalizację. Błysnął w 1-2 spotkaniach i to wszystko. Zdecydowanie za mało. W tej chwili jedynie na co go stać to walka o pozycję 4 wśród napastników. Jeżeli to go zadowala niech zostanie jeżeli nie to żegnamy. Ocena: 2

 

Júlio Baptista - Wiele się mówiło, że nie potrzebny Realowi, jednak miał swoje 5 minut w tym sezonie kiedy to po wywalczeniu miejsca w składzie grał bardzo dobrze. Do tego bramka na Camp Nou na wagę zwycięstwa. Szacunek za to że nie marudził, że nie gra. Czekał na swoją szanse pokazał się z dobrej strony i jako uzupełnienie składu przydatny jednak na nic więcej liczyć chyba nie może. Jeżeli się tym zadowoli to niech zostanie. Jeżeli nie to będzie musiał odejść. Ocena może i za wysoka ale za brameczke w GD zasłużył sobie :P Ocena: 4

 

Gonzalo Higuaín - 3/4 sezonu nie specjalnie przydatny. Jednak nie dostawał szans, więc ciężko go winić. Natomiast gdy szansę dostał na grę w końcówce sezonu to wykorzystał ją w 100%. Miał moment, że nie mógł się przełamać. Jeden z ojców porażki u siebie z Valencią bo zmarnował tam dogone sytuacje. Jednak skuteczność przyszła i potem trafiał regularnie. I były to ważne bramki jak ta z Osasuną. Obeicujący gracz i mam nadzieję, że w kolejnym sezonie będzie dostawał więcej szans. Ocena: 4,5

 

Trener:

Bernd Schuster - pierwszy sezon i zdobycie mistrzostwa. Razem z nim przyszło kilku młodych zawodników i stworzył dobrą drużynę. Nie dostrzegam jakiś błędów Niemca. Kilka razy puściły mu nerwy jak opuszczenie konferencji prasowej. Do tego w mediach nie potrzebne krytykowanie sędziów. Transfery, które zostały przeprowadzone myślę, że miał na nie wpływ i trzeba przyznać, że były one dobre. Co do ustawieniu składu nie mam żadnych pretensji. Ocena: 6,5

Odnośnik do komentarza

Ogólnie się zgadzam, poza trzema notami... :]

 

Gabriel Heinze - świetny sezon wg. mnie, owszem miał słabsze mecze, ale każdy je ma (Casillas też zrobił chyba 3 błędy dziecinne, które kosztowały utratę goli). Należy jednak pamiętać z czego wynikały błędy Heinze - np. mecz z Romą (rewanż), harował jak wół na lewej, w pewnym momencie myślałem, że jak wpakujemy tę piłkę do bramki Romy, to Heinze graczem meczu będzie (to przy 0-0 jeszcze i w 11). Później czerwo, i Heinze musiał tę dziurę łatać (a ile przecież wcześniej dał z siebie). Dopiero kiedy opadł z sił zaczęły się błędy. Takich meczów było więcej (np. wyjazd do Osasuny, czy mecz z Barcą u siebie), rzadko popełniał błędy na początku spotkania, raczej pod koniec gdy brakowało sił. Myślę, że to efekt tych kontuzji i teraz z kondycją powinno być lepiej.

Ogólnie bardzo pewny punkt zespołu, osobiście dałbym 7,5 może 8 na 10.

 

Michel Salgado - nie widziałem wszystkich meczów w których grał co prawda, ale w tych co widziałem, to robił świetne wrażenie. Dobrze w obronie, bardzo dobrze w ataku, i najważniejsze: charakter. Michel nie odpuszcza, walczy o każdą piłkę, to ma kolosalny wpływ na zespół. Jako, że nie potrafię sobie przypomnieć jego błędów, to solidne 6/10 bym dał. :]

 

Gonzalo Higuain - ogromne postępy, w dodatku chłopak niezwykle ambitny, ma ciąg na bramkę, poprawił skuteczność.

Osobiście też bym dał 6/10.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Strasznie jestem ciekaw jak zakończy się nowela z C.Ronaldo. Póki zarząd będzie kupował tych zawodników o jakich prosi Schuster to nie ma się czym przejmować bo Niemiec najlepiej wie kogo potrzebuje, ale jeśli okaże się, że przez transfer Portugalczyka do nas nie trafi Villa (w przypadku oczywiście kiedy odejdzie z Walencji) to będę bardzo zawiedziony bo na dzień dzisiejszy jest to jedyny napastnik najwyższej klasy światowej do kupienia, a Ruud i Raul nie będą grali wiecznie. Jak by tego było mało jest Hiszpanem, a tych potrzeba nam w drużynie.

Odnośnik do komentarza

Ronaldo to najlepszy piłkarz świata i jeżeli jest szansa go sprowadzić to trzeba z tego skorzystać. Tylko kto wtedy będzie siedział na ławce jak jest Roinho, Robben i ewentualnie jeszcze Ronaldo. A często Real w tym sezonie grał w drugiej lini defensywnym pomocnikiem i Gutim oraz Sneijderem. Przy takim ustawieniu to pozostaje jedno miejsce dla skrzydłowego. W ataku Raul i Ruud raczej nie do ruszenia, więc na grę jednym napastnikiem nie przejdziemy. Posadzenie Gutiego, który miał najwięcej asyst i ma ogromny wpływ na grę drużyny. Posadzenie Senijdera, który gra bardzo dobrze i do tego wielką rolę ma przy stałych fragmentach gry jak rzuty rożne, wolne. Gra bez defensywnego pomocnika jakim jest Gago też dla mnie nie najlepszy pomysł. Dlatego ciężko będzie miał Schuster by wszystko ustawić. Dużo się mówi o odejściu Robinho. Nie chciałbym tego bo Brazylijczyka darzę wielką sympatią i doceniam jego wielki wkład w dwa mistrzowskie tytuły. A do tego jest jeszcze szansa na Villę, który jest Hiszpanem i jak UEFA chce wprowadzić że 6 piłkarzy ma pochodzić z danego kraju to głupio rezygnować z takiego piłkarza. A jeżeli przyjdzie to kto padnie jego ofiarą? Raul, Ruud. Ciężki orzech do zgryzienia. Do tego dwa transfery mogą według spekulacji kosztować nas ponad 100 mln euro. Za samego Ronaldo mówi się że trzeba zapłacić 90 mln euro. A Villę za mniej niż 30 mln euro też nie wyciągnie nikt z Valenci.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...