Skocz do zawartości

Real Madryt


Rekomendowane odpowiedzi

Najwięcej się mówi o Higuainie, którego chce Juventus. Reszta to wielka nie wiadoma. Nie podejmowałbym się typowania kto odejdzie. Co do Carvajala to nie wiem czy wróci już w tym sezonie. Podobno Lichtsteiner może być włączony w transfer Higuaina. Wtedy zamknąłby drogę dla Carvajala, bo Arbeloa pewnie nie odejdzie.

 

Wszyscy się napalili, że przyjdzie i od razu zacznie wygrywać LM po latach patologi, która była w klubie. A dzisiaj mamy ciąg dalszy. Nie może być normalnie jak zawodnik jest stawiany wyżej niż trener. Farguson jak ktoś mu nie pasował i nie ważne ile zrobił dla klubu po po prostu odstrzelał go sobie i jechał dalej. A tutaj wielki dramat po Casilas siedział na ławce, bo po kontuzji nie było powodu, żeby wracał do bramki jak świetnie bronił Lopez. A wcześniej były próby z Adanem, żeby pobudził trochę Ikera, który osiadł na laurach. Na miejscu Lopeza chciałbym odejść. Nie wiem teraz jaki trener przyjdzie i będzie w stanie nawet przy słabej grze posadzić Ikera. Do tego nie był to człowiek obcy tylko miał historię w Realu, a został potraktowany jak zwykły najemnik i nawet jak bronił świetnie ludzie domagali się Ikera.

 

Co do wzmocnień to jest kilka pozycji do obsadzenia. Prawa pomoc na gwałt i to zawodnikiem, który ma pojęcie o grze ofensywnej. Trzeba wzmocnić środek pomocy, bo po odejściu Essiena zostanie trzech ludzi mogących tam grać: Xabi, Khedira i Modrić. Przydałby się nowy napastnik, bo Higuain i Benzema to zawodnicy na których liczyć nie można. Higuain od operacji to dzień zawodnika, Karim podczas 4 sezonów zagrał 1.5 dobrze. Ja osobiście wolałbym, żeby Higuain został, ale tylko z sympatii do niego, bo poziom prezentują bardzo zbliżony. To 3 pozycje, które trzeba wzmocnić. Chyba każdemu marzy się Bale. W tym roku nie ma zawodnika na świecie, który w ważnych momentach ciągnąłby drużynę na swoich brakach jak on. Real przy transferze Modrića nawiązał jakąś współpracę z Tottenhamem, ale nie wiem czy zdecydują się go puścić i czy przy potrzebie innych wzmocnień nie wiem czy stać Real aż na wydanie takich pieniędzy.

Co do Mourinho to uważam, ze wygra LM szybciej niż zrobi to Real i dopiero wtedy część się obudzi i dojdzie do wniosku, że dali dupy domagając sie jego odejścia. Real to klub, który nie potrafi wytrzymać ciśnienia. Jeden słabszy sezon i cię już nie ma. Rok temu Bayern przegrał wszystko z finałem LM granym u siebie włącznie. Nie zrobili nerwowych ruchów, wzmocnili się i dzisiaj grają perfekcyjny sezon. Od czasu del Bodque jakby nie patrzeć osiągnął najwięcej. Najbardziej szkoda mi tego 2 sezonu. Zagrali perfekcyjną ligę, GD między dwumeczem z Bayernem zaprzepaścił wszystko. 3 spotkań w tym z dogrywką w tydzień zagrać w stanie nie byli.

Odnośnik do komentarza

Nie pozostaje mi nic innego jak tylko się z Tobą zgodzić w 100%. W końcu mieliśmy trenera, który potrafił złapać za mordę zarówno zawodników jak i dziennikarzy. Niestety Ci drudzy to wrzód na dupie w Madrycie. A sytuacja z Ikerem tylko zaogniła sytuację. Bardzo cenię Ikera, ale decyzji Mourinho nie można absolutnie nic zarzucić. Iker doznał kontuzji, ściągnięto bardzo dobrego bramkarza, który nie dał powodu aby go zmienić nieogranym po kontuzji Casillasem.

 

Co do wyboru Higuain - Benzema to gdybym miał postawić kasę na to kto odejdzie to byłby to Argentyńczyk. Plotki z zeszłego roku, do tego te obecne. No i Benzema to wielki transfer Pereza i jak wróbelki ćwierkają jego ulubieniec. Nie mam nic do Francuza, w formie to świetny zawodnik, ale mam słabość do Gonzalo i też bym wolał aby on został.

 

Bale to potężna kasa - owszem, ale mówi się o odejściu Di Marii, a to pewnie lekko 30 mln. Do tego mam nadzieję, z całym szacunkiem do niego, klub pożegna się z Kaką. Jednak po ewentualnym przyjściu Ancelottiego ten może go na siłę promować. I oby na tym nie stracił Oezil bo to gracz absolutnie genialny na stratę którego Real nie może sobie pozwolić. Carvajal przyjść wręcz musi, pytanie czy już teraz? Wolałbym tak, ale ja to sobie mogę. Strzelam też, że odejdzie Callejon i w jego miejsce wskoczy Jese. Ktoś za Essiena faktycznie też musi się pojawić. Swoją drogą, nie wiem jak inni, ale ja jego roczny pobyt w Madrycie oceniam pozytywnie. Do tego odchodzi Carvalho, i nie wiadomo co z Pepe i Albiolem więc tutaj też pewnie będzie transfer. Może Thiago Silva? Ciężko też powiedzieć co z Coentrao. Raczej nie ma przychylnej prasy. Ogólnie to nie wiadomych jest cała masa i raczej czeka nas gorące okienko.

 

Jeden słabszy sezon i cię już nie ma.

 

W tym przypadku jednak bym wszystko zrzucił na prasę i ogólnie złą atmosferę wokół klubu i w szatni. Gdyby ta była bardzo dobra to nie sądzę by ktokolwiek myślał o pożegnaniu się z Mou. Najlepszy trener od czasów Sfinksa i najgłupsza decyzja od jego zwolnienia. Może któryś wróci...

Odnośnik do komentarza

Szkoda mi byłoby się żegnać z Di Marią. W formie z pierwszego i połowy drugiego sezonu piłkarz genialny. W tym słaby sezon jak cała reszta. W sumie tylko Ronaldo grał na swoim poziomie. ciągnął ofensywę jak się tylko dało. W tym sezonie był jednoosobową formacją ofensywną. Jak bramki nie strzelił on to już nie było komu. Drugim zawodnikiem przy którym można postawić wielki plus to Varane. Jestem przeciwny sprowadzaniu obrońca klasy Silvy, żeby nie blokował rozwoju Francuza. Para Varane-Ramos to przyszłość Realu. Co do Albiola to faktycznie chyba jednak trochę za słaby zawodnik jak na Real. W kluczowych meczach bym go nie wystawiał. Ale solidny zawodnik jako numer 4 w drużynie, który nie marudzi, ze nie gra tylko spokojnie czeka na szanse. Pepe jak stanął w obronie Ikera został ulubieńcem mediów. Pojawiły się nawet artykuł, że wybaczone ma wszystkie wybryki za obronę Ikera. Jeżeli jest w formie to zawodnik dobry. Jako opcja numer 3 może zostać.

Na plus w sezonie jeszcze tylko Lopez i Modrić pokazał potencjał w nim drzemiący. A zadania nie miał łatwego. Grał więcej na pozycji gdzie regularnie nie występował, do tego przyszedł przed startem ligi, a sam przygotować się do sezonu dobrze jest ciężko. Reszta zagrała zdecydowanie słabiej niż rok temu.

Coentrao powinien zostać. Z samym Marcelo nie ma co zostawać. A 30 mln na dzisiaj nie do odzyskania, a i ciężko może być zastąpić go zawodnikiem podobnej klasy. Gra równo, poniżej pewnego poziomu nie schodzi. Chociaż spodziewałem się zdecydowanie lepszej gry w ofensywie.

Odnośnik do komentarza
Reszta zagrała zdecydowanie słabiej niż rok temu

 

A Oezil? Mi się wydaje, że zagrał co najmniej porównywalnie, a już na pewno nie spuścił z tonu. Owszem ma mniej asyst (27 do 35 zeszłorocznych) ale za to więcej goli (15 do 9).

 

Zwolnienie Mourinho to zły ruch imo. Mimo wszystko zespół szedł do przodu, Barcelonę już miał "na widelcu", pozostało nie tracić głupich punktów z outsiderami i jakoś poukładac się z szatnią. Swoją droga, jak Mou nie umiał zapanować nad szatnią Realu, to już chyba tylko SAF by to ogarnął. Jestem też ciekaw, czy RM dotknie "syndrom postMourinho" czyli rok-dwa totalnego chaosu jakie były udziałem CFC czy Interu.

Odnośnik do komentarza

Oezil prawie cały sezon człapie na boisku. Piłkarz genialny, więc asysty ma, coś tam strzeli ale ma być jednym z liderów i ciągnąć wózek, a w kluczowych momentach sezonu dał dupy po całości. Konkretnie rewanż z BVB. Zmarnował akcję dwóch na bramkarza i nawet oddając strzał nie trafił w bramkę, a mógł wyłożyć na patelnie do Ronaldo. To samo w finale CdR. Na 7 metrową bramkę trafił akurat w obrońcę, a potem pod koniec meczu zmarnował setkę. Musi bardziej angażować się i być po grą, a nie człapać po boisku.

Odnośnik do komentarza

Iker Casillas - przed kontuzją grał na równym poziomie, lecz nie błyszczał jak za najlepszych lat. W ogóle, myślę, że przyjście Lopeza dobrze mu zrobi, przedtem był po prostu nietykalny i chyba z motywacją było coś nie tak.

Antonio Adan - jak zmiennik Casillasa zupełnie zawiódł. Nie ten poziom, powinien odejść. Ponoć Levante jest zainteresowane.

Diego Lopez - transferowy strzał w 10, świetnie zastąpił Casillasa, ale w końcówce sezonu popsuł sobie statystyki. Rywalizacja w przyszłym sezonie o miejsce w bramce zapowiada się fenomenalnie.

 

Raphael Varane - największa niespodzianka, nastolatek grający jak profesor. Jeśli (tfu, tfu, na psa urok)nie stanie się nic złego, to Real przez następne 12-13 lat nie musi się martwić o środek obrony, który swego czasu był wielką bolączką.

Pepe - po kontuzji zupełnie nie do poznania, baardzo obniżył loty. Myślę, że pora zastanowić się, czy dla Pepego jest miejsce w Madrycie.

Sergio Ramos - świetny sezon. Chodzą słuchy, że ma zostać kapitanem zespołu. Serce, charakter, umiejętności.

Fabio Coentrao - wg mnie jak najbardziej powinien zostać, bardzo pewny defensor, który właściwie z meczu na mecz grał coraz lepiej. Myślę, że jest lepszy od Marcelo.

Ricardo Carvalho - duży regres umiejętności, powinien opuścić drużynę w najbliższym okienku.

Marcelo - podobnie jak Pepe - po kontuzji znacznie gorzej. Brazylijczyk będzie musiał się sporo napracować, aby odzyskać miejsce w pierwszej XI.

Alvaro Arbeloa - bardzo twardo grający defensor. Powinien zostać. Jeśli przyjdzie Carvajal, będzie miał rywala do gry na prawej stronie, który będzie mógł od niego się wiele nauczyć.

 

Sami Khedira - jeden z czołowych graczy na świecie na swojej pozycji. Na równym, wysokim poziomie grał w tym sezonie.

Kaka - Brazylijczyka nie ma już co trzymać nawet dla celów marketingowych. Miał kilka błysków, ale zawodnik z taką marką powinien dawać drużynie dużo więcej. Powinien odejść.

Mesut Oezil - bardzo dużo asyst i sporo goli. Świetnie współpracuje z Ronaldo. Oby dalej się rozwijał.

Xabi Alonso - myślę, że jeszcze sezon może spokojnie pograć na tak wysokim poziomie, jaki prezentował ostatnio. Generał środka pola. Tym niemniej, trzeba szukać kogoś młodego, kto będzie się od niego uczył, aby go z czasem zastąpić.

Michael Essien - uniwersalny gracz, ale nie przekonał mnie do siebie. Real obędzie się bez niego.

Luka Modric - po przyjściu do Realu grał przyzwoicie, a od meczu z Man Utd wskoczył na klasę światową. Oby w kolejnym sezonie grał tak dobrze.

Jose Callejon - do odstrzału, nie dawał drużynie tyle jako joker, co w poprzednim sezonie.

Angel Di Maria - jestem jego wielkim fanem, mam nadzieję, że zostanie. W pierwszej części sezonu był najlepszym graczem drużyny.

 

CR7 - tu komentarz zbędny(55/55)

Karim Benzema i Gonzalo Higuain - dla obu sezon był nieudany, chciałbym, aby obaj odeszli

Alvaro Morata - pokazał kilka ciekawych zagrań, chciałbym aby został i w następnym sezonie dostawał więcej szans.

Odnośnik do komentarza

Dla mnie Casillas w obecnym sezonie nie był bramkarzem na miarę Realu. W wielu meczach popełniał błędy, głównie przy stałych fragmentach gry, gdzie źle obliczał tor lotu piłki albo popełniał błędy w chwytaniu, a jego kontuzja tylko ułatwiła decyzję Mou. Co więcej, powszechne zachwyty nad grą Lopeza są jak dla mnie również nie na miejscu, bo nie dorasta do pięt Casillasowi bez formy. Miał kilka spektakularnych interwencji, ale w ostatnim meczu ligowym czy pamiętnym półfinale Ligi Mistrzów, spisał się fatalnie. Co więcej, nie ma on takiej charyzmy jak Iker i nie potrafi ustawić obrony w połowie tak dobrze jak jego rodak.

 

 

edyta podpowiada, że zjadłem "pół". Półfinale z Borussią, gdzie w moich oczach nie wypadł najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Fabio Coentrao - wg mnie jak najbardziej powinien zostać, bardzo pewny defensor, który właściwie z meczu na mecz grał coraz lepiej. Myślę, że jest lepszy od Marcelo.

 

Fabio dobry zawodnik, pewny ale nie ma startu do Marcelo w swojej normalnej formie. Dzieli ich przepaść jeżeli chodzi o grę defensywną. Moim zdaniem brak Marcelo prawie cały sezon to jedna z przyczyn słabszej gry. Lewa strona boiska to była spora siła Realu gdzie Ronaldo i Marcelo robiła różnicę. Z Coentrao tak nie jest.

 

Mocno przesadzone, że Lopez nie ma startu do Ikera bez formy. Biorąc pod uwagę z czym musiał się mierzyć w Realu to wykonał fantastyczną bramkę. Pod względem ilości bramek puścił tyle samo co Iker, ale zdecydowanie mniej po swoich błędach. Debiutował w GD z Barceloną, a potem miał przeprawę z United. Mega presja, a od wyleczeniu kontuzji gdzie wszyscy dziennikarze domagali się powrotu Ikera był pod dodatkową presją, że błędów popełniać nie może bo go zlinczują. O jakim pamiętnym finale LM piszesz?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o ewentualne wzmocnienia to mimo sympatii do Arbeloi na moje nadaję się na zmiennika co najwyżej. Nie jest to piłkarz tej samej klasy co Coentrao i Marcelo, wydaje mi się, że jest dosyć ograniczony jeśli chodzi o ofensywne, ale z drugiej strony defensywnie też nie błyszczy jakoś specjalnie. Nie przekonuje mnie po prostu.

 

No i niespodziewanie środek obrony stał się problemem. Z jednej strony genialna para Ramos - Varane, a z drugiej strony Carvalho się chyba już skończył, a Pepe nie potrafił się podnieść po stracie miejsca i do tego jego agresywny styl gry mu nie pomaga. Co prawda 30 lat to żaden wiek dla obrońcy, ale ciężko powiedzieć co z nim zrobić, zwłaszcza, że niekoniecznie chciałby być zmiennikiem. Gdyby nowy trener potrafiłby go zmotywować do pracy to przecież nie trzeba ruszać tej formacji bo jest jeszcze Albiol, który chyba grał trochę lepiej niż w poprzednich sezonach?

 

Czy Carvalaj tak świetnie grał w Leverkusen, że jego powrót jest tak wyczekiwany? Mówi się o transferze Lewego do Realu, a może warto zerknąć na innego polaka, grającego na prawej obronie ;) ?

 

To co na pewno jest problemem za sezon, dwa to wiek Alonso. To kluczowy piłkarz Realu i ciężko byłoby go zastąpić. Modric to inny typ i nie nadaję się. Swego czas na Krótkapiłka.pl był artykuł, który poświęcił trochę miejsca temu. Wskazywano Rubena Pardo z Sociedad, Benata z Betisu i Ilkaya Gundogana z BVB. Na moje najlepszy jest kierunek hiszpański i wybór Pardo lub Benata, którzy mogliby się rok poduczyć u Alonso, a potem daliby radę. Ale znacznie bardziej medialnym transferem byłby Gundogan, który niesamowicie się rozwinął. Oczywiście, nie można zapomnieć o powrocie Sahina i ciężko powiedzieć czy on się nada.

 

Nie skreślałbym Di Marii. Na ten moment to on niespecjalnie ma rywala, bo kto ma grać na jego pozycji? Może transfer jakiegoś pomocnika by go zmotywował? Tutaj bym widział (co jest częstą plotką) Isco z Malagi albo Velę z Sociedad. Isco to nie jest co prawda prawy pomocnik, ale sam Di Maria też nie gra jak typowy boczny pomocnik/skrzydłowy. Dla mnie to zawsze był taki rozgrywający, pasujący do gry skrzydłami a la Pellegrini. Dlatego uważam, że Isco mógłby się sprawdzić. A Vela? Byłby tani, pokazał, że ma duży talent no i potrafi grać na skrzydle. To bardziej typ schodzącego napastnika i też mógłby odciążyć innych w strzelaniu bramek.

 

No i napastnik. Igła i Benzema są dla mnie zagadką. Czy to są tak przeciętni napastnicy jak w tym sezonie, czy tak niesamowici jak sezon temu? Nie potrafię tego rozgryźć. Ale uważam, że żaden nie nadaję się na główne żądło Realu. Jeden powinien zostać i jestem za Benzemą, po prostu dla mnie jest minimalnie bardziej regularny. Kto za niego? Oczywiście, gwiazda ;) Lewy, Falcao, Aguero, kto wie?

Odnośnik do komentarza

Carvalho to oczywiste, że odejdzie. Już przed tym sezonem był blisko, a teraz to już nie wiem po co miałby zostać. Zresztą nie wiem czy po prostu teraz już nie kończy mu się kontrakt z Realem.

Z tych napastników, których wymieniłeś to jeszcze mówi się o Cavanim, a i Ronney jak jest na rynku to też jest jakaś opcja.

Odnośnik do komentarza

Czy Carvalaj tak świetnie grał w Leverkusen, że jego powrót jest tak wyczekiwany? Mówi się o transferze Lewego do Realu, a może warto zerknąć na innego polaka, grającego na prawej obronie ;) ?

W 32 występach zaliczył 8 asyst i strzelił gola. Nie oglądałem żadnego meczu Bayeru, ale jeśli wierzyć transfermarktowi to w żadnym nie schodził poniżej pewnego poziomu. Piszczek będzie teraz rehabilitowany przez kilka miesięcy i być może straci presezon. Ponadto Real ma klauzulę odkupu Carvajala.

To co na pewno jest problemem za sezon, dwa to wiek Alonso. To kluczowy piłkarz Realu i ciężko byłoby go zastąpić. Modric to inny typ i nie nadaję się. Swego czas na Krótkapiłka.pl był artykuł, który poświęcił trochę miejsca temu. Wskazywano Rubena Pardo z Sociedad, Benata z Betisu i Ilkaya Gundogana z BVB. Na moje najlepszy jest kierunek hiszpański i wybór Pardo lub Benata, którzy mogliby się rok poduczyć u Alonso, a potem daliby radę. Ale znacznie bardziej medialnym transferem byłby Gundogan, który niesamowicie się rozwinął. Oczywiście, nie można zapomnieć o powrocie Sahina i ciężko powiedzieć czy on się nada.

Benat jest zaklepany przez Athletic Bilbao, Gundogana raczej nie wypuszczą(poza tym już jeden pomocnik z BVB się nie sprawdził ;) ), a Pardo to nie ta klasa. Mówi się o transferze Verrattiego. Bardzo bym chciał zobaczyć go w białej koszulce. Z Realem łączony jest też Kondogbia.
Odnośnik do komentarza

Czy Carvalaj tak świetnie grał w Leverkusen, że jego powrót jest tak wyczekiwany? Mówi się o transferze Lewego do Realu, a może warto zerknąć na innego polaka, grającego na prawej obronie ;) ?

W 32 występach zaliczył 8 asyst i strzelił gola. Nie oglądałem żadnego meczu Bayeru, ale jeśli wierzyć transfermarktowi to w żadnym nie schodził poniżej pewnego poziomu. Piszczek będzie teraz rehabilitowany przez kilka miesięcy i być może straci presezon. Ponadto Real ma klauzulę odkupu Carvajala.

 

 

To co na pewno jest problemem za sezon, dwa to wiek Alonso. To kluczowy piłkarz Realu i ciężko byłoby go zastąpić. Modric to inny typ i nie nadaję się. Swego czas na Krótkapiłka.pl był artykuł, który poświęcił trochę miejsca temu. Wskazywano Rubena Pardo z Sociedad, Benata z Betisu i Ilkaya Gundogana z BVB. Na moje najlepszy jest kierunek hiszpański i wybór Pardo lub Benata, którzy mogliby się rok poduczyć u Alonso, a potem daliby radę. Ale znacznie bardziej medialnym transferem byłby Gundogan, który niesamowicie się rozwinął. Oczywiście, nie można zapomnieć o powrocie Sahina i ciężko powiedzieć czy on się nada.

Benat jest zaklepany przez Athletic Bilbao, Gundogana raczej nie wypuszczą(poza tym już jeden pomocnik z BVB się nie sprawdził ;) ), a Pardo to nie ta klasa. Mówi się o transferze Verrattiego. Bardzo bym chciał zobaczyć go w białej koszulce. Z Realem łączony jest też Kondogbia.

 

No proszę, nie miałem pojęcia, że aż tak dobrze grał. Ale mimo wszystko, czy to jest poziom na pierwszy skład Realu? Poza tym, mam wrażenie, że Perez niechętnie przeprowadzi taki mało medialny transfer ;)

 

O Benacie nic nie wiedziałem by był zaklepany, można źródło? Nie wypuszczą, nie wypuszczą...tak jakby dla Realu to była kiedyś przeszkoda ;) Ilkay to zupełnie inny gracz niż Sahin, o wiele bardziej dynamiczny i lepszy fizycznie. Nie mówiąc o tym, że Sahin za wiele szans nie dostał i chyba kontuzje mu załatwiły, na razie, grę w Realu. Mimo wszystko, talent ma i moim zdaniem powinien dostać więcej szans na pokazanie go. Niby czemu Pardo nie tak klasa? Jeden z kluczowych graczy rewelacji sezonu. Ryzyko małe, bo w lidze sprawdzony, gra bez spiny, a do tego relatywnie tani. IMO warto zaryzykować.

 

Verratti to byłby doskonały transfer. Ogromny talent, a przy tym zadowoli Flo i kibiców pod względem medialności trasnferu. Ale sam Marco kilka razy wypalił, że chciałby grać w Italii znowu, najlepiej w Juve, więc słabo to widzę. Kondogbia nic mi nie mówi, przyznam szczerze...

Odnośnik do komentarza

na Carvajala trzeba postawić już teraz, a wtedy Real zyska doskonałego obrońcę na lata, fajnie jakby nowy trener miał jaja by to zrobić. i z tego co ja wyczytałem to ten transfer jest już pewny. a co do środka pola to moim zdaniem lepiej Real zrobi jak kupi kogoś młodego, do przyuczenia przez ostatni rok przez Xabiego, kolejna gwiazda mediów nie jest tam IMO potrzebna (no gdzie Gundogan z finalisty LM pójdzie na ławę do Realu, bez przesady). tak samo nie przesadzałbym z tą medialnością Verrattiego, jak sam napisałeś jest to talent, ale jeszcze nie gotowy do kierowania takimi drużynami jak Real czy Juve (piszę o Juve, bo mówi się o nim jako o następcy Pirlo). podsumowując Real ma naprawdę fajny trzon, wystarczy dokupić potrzebnych zawodników biorąc pod uwagę tylko przydatność do drużyny, a nie medialność i będzie dobrze, o ile przyjdzie jakiś ogarnięty manager oczywiści (no ale to w sumie nie mój problem ;) ).

Odnośnik do komentarza

Carvalaj nie musi mieć wyrobionego nazwiska, bo jest wychowankiem. A w Realu jest spore ciśnienie, żeby w końcu jakiś wychowanek zaistniał w pierwszym składzie. Bo od Ikera takiego człowieka nie ma. I kibice mocno na kogoś takiego czekają. Tym bardziej, że napatrzyli się na Barcelonę. Real ma prawo odkupu jeszcze po następnym sezonie i może teraz nie chcą po niego sięgać, żeby mógł kolejny sezon zagrać w większym wymiarze czasowym i się dalej rozwijać. Ciekawie musiałaby wyglądać obrona z Carvalajem i Varanem. Bardzo młoda i jak by wypaliło zawodnicy na lata. Przez cały czas byłem pewny, że Carvalaj wróci po tym sezonie, ale jak teraz pojawiają się pogłoski o włączeniu Lichtsteinera przy transferze Higuaina to może jeszcze rok będzie musiał zaczekać.

Odnośnik do komentarza

Przy Carvajalu problemem nie bedzie to czy Real zechce go spowrotem, bo parcie na to jest w Madrycie niesamowite, tylko czy sam zawodnik nie bedzie chcial jeszcze sezon zostac w Leverkusen, gdzie ma pewny plac gry i jednak przy mniejszej presji moze sie spokojnie rozwijac. A z napastnikow to pewnie odejdzie Higuain, bo Benzema jest transferem Pereza. Mogliby obaj odejsc, a Lewandowski w Realu imo by sie sprawdzil, takiego dobijacza brakowalo w tym sezonie :). Choc i tak najwazniejszy bedzie transfer trenera. Oby nie Ancelotti, gorszy od niego moglby byc juz tylko Benitez lub Mancini.

Odnośnik do komentarza

Carvajal sam się ostatnio wypowiedział, że chciałby zostać jeszcze w Leverkusen czy coś w tym stylu. Wybrany został do 11 sezonu. Za rok przyjdzie jednak na 100%. Fajnie gdyby trochę pograł kieyd Arbeloa jest w składzie. Może piłkarsko nie jest to poziom światowy, ale z charakteru prawdziwy wojownik. Odejście Higuaina praktycznie pewne. W jego miejsce IMO ktoś z czwórki Rooney, Aguero, Cavani, Lewandowski.

 

Fabio dobry zawodnik, pewny ale nie ma startu do Marcelo w swojej normalnej formie. Dzieli ich przepaść jeżeli chodzi o grę defensywną.

 

Marcelo lepszy w defensywie aniżeli Coentrao? Raczej odwrotnie. A pisząc o jego odejściu miałem na myśli, że jest uważany jako transfer Mourinho i może być parcie na to by się go pozbyć, niekoniecznie ze sportowych powódek. Obiektywnie, oczywiście że powinien zostać.

 

Szkoda mi byłoby się żegnać z Di Marią. W formie z pierwszego i połowy drugiego sezonu piłkarz genialny.

 

Pewnie, pewnie. Idealnie byłoby gdyby Di Maria został i Bale wzmocnił dodatkowo zespół. Nie wiem, może przesadzam na jego punkcie, ale takiego gracza Real nie może przepuścić. A gdyby odszedł Kaka to myślę, że Real spokojnie stać na jego transfer.

 

Nazwisko Verratti nie mówi mi w zasadzie nic poza tym co ostatnio przeczytałem. Ktoś na pewno jest potrzebny jako przyszły następca Xabiego. No, a Verratti, cenowo, pasowałby do polityki Pereza.

 

No i Jese, Jese. Real musi go wykorzystać.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...