Skocz do zawartości

Real Madryt


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

Zaskakująco mało plotek transferowych w tym sezonie dotyczących transferów do Realu. W zasadzie to jedynym tematem jest Modric. No i powiedzmy znowu Maicon. Jakoś nie jest przekonany co do Modrica. Nie żebym miał coś przeciwko jego umiejętnościom piłkarskim, ale gdzie oni chcą go wepchnąć? Xabi jest nie do ruszenia, a Khedira idealnie do niego pasuje, bo mimo, że też jest ŚP to ma zupełnie inne zalety. Do tego jeden z lepszych zawodników reprezentacji Niemiec na Euro. Powinien chyba jednak więcej się zapuszczać pod pole karne przeciwnika. Za to Modric to taka ciut słabsza wersja Alonso. Dwóch graczy o takim samym profilu w środku pola? No nie wiem, jakoś tego nie widzę. Nawet opcja, że ten duet grałby tylko ze słabszymi przeciwnikami jakoś do mnie nie trafie. Oczywiście kiedy brakuje Alonso to zespół cierpi, więc jest potrzebny ktoś w razie wypadku, ale Modric ma kosztować od 30 do 40 mln. Trochę dużo jak na rezerwowego. Chociaż wystarczy wspomnieć transfer Coentrao.

 

W ofensywie na 99% nie będzie żadnych transferów. Jedyne co mi przychodzi do głowy to w razie odejścia Kaki ktoś jako zmiennik Oezila, ale jakoś nie zanosi się na to by Brazylijczyk miał odejść. Z jednej strony potrafi wejść i wygrać mecz, ale trzeba pamiętać, że zarabia tyle samo (???) co Ronaldo. A tak to każda pozycja w ataku jest obstawiona dwójką lub większą ilością graczy. W obronie też jest komfortowa sytuacja. Środek kapitalny, lewa strona bardzo mocna i tylko ktoś na prawą stronę by się przydał. Pisało się o Piszczku, ostatnio o Maiconie, ale coś mi się wydaje, że transferu nie będzie. Co gorsze do Leverkusen poszedł Daniel Carvalaj oczywiście z opcją powrotu do Madrytu w przeciągu dwóch sezonów, ale jednak liczyłem, że Mou da mu szansę w I składzie.

 

Cicho też w kwestii transferów z klubu (nie licząc Castilli). Jest w składzie kilka nazwisk, które moim zdaniem absolutnie nie powinny znaleźć się w przyszłym sezonie w kadrze.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

I jest pierwszy transfer w tym okienku. W końcu Modrić wylądował w Madrycie. Ciekawie w jakiej jest dyspozycji, bo od Euro trenował indywidualnie, a nie z drużyną. Ale patrząc na obecną dyspozycję Realu to odstawać nie powinien ;)

Fatalny początek sezonu, 3 oficjalne mecze i bez zwycięstwa. Remis i 2 porażki to nie wesoły bilans. Drużyny Mourinho zawsze kiepsko wchodziły w sezon i tak jest teraz. Oby szybko świeżość w nogach wróciła, bo szybko limit strat punktów na cały sezon się kurczy. Z Getafe zagrali fatalnie. Nie było nikogo kto potrafiłby pociągnąć drużynę. Jedynym zawodnikiem, który potrafił posłać dobrą piłkę był Di Maria, który zaliczył asystę, ale i on zagrał słabo. Grę reszty lepiej przemilczeć. Zmora z ostatniego sezonu nadal żywa. Nie wiem czy kiedyś nauczą się bronić przy stałych fragmentach gry. Jak nie Casillas wyjdzie strzelić bombę Pepe to Ramos postanowi nie kryć rywali. Albiol pokazał, że szybkość i zwrotność to dwie cechy, których nie posiada i nigdy posiadać nie będzie. Już chyba lepiej dawać szanse Varane niż drewnianemu Albiolowi. Do tego spory pech ma Real na początku sezonu. Z Getafe Albiol zgubiony zagraniem ręką i akcja powinna zostać przerwana. Z Barceloną pierwsza bramka dla nich ze spalonego. Nie jest za wesoło, a w środę już trzeba odrabiać starty z Camp Nou. Jeżeli nie zagrają sto razy lepiej to skończy się fatalnie.

Odnośnik do komentarza

Lass w końcu odejdzie.. Dziwny facet, cały czas musi coś dowalać. Już w tamtym sezonie miał odejść, nie pojechał z drużyną do USA i się rozmyślił i został. Teraz wszystko było ok do dzisiaj, nagle dostał ofertę i jednak odejdzie. Essien kiedyś, a dziś to spora różnica ale w ta krótkim czasie wiele zrobić się nie dało. Ciekawy jestem szczegółów tego wypożyczenia. Czy Real będzie mógł go wykupić po sezonie i ewentualnie za ile. Gdyby się nie udało wypożyczyć Essiena zrobiłoby się nieciekawie w środku pomocy. Sahin, Granero odeszli. A przyszedł tylko Modrić i ciężko byłoby zmęczyć cały sezon takim składem.

Odnośnik do komentarza

Ok, myślę, że można pokusić się o podsumowanie okienka w wykonaniu Realu, wyjątkowo nudnego trzeba dodać. Klub skupił się na sprzedaży zawodników, ale tych najbardziej niepotrzebnych nie dał niestety rady się pozbyć. Potrzebny był zdecydowanie ktoś kto powalczy z Arbeloą na prawej stronie obrony oraz rywal/zmiennik dla Xabiego Alonso. Pierwszego nie udało się kupić. Walka o drugiego trwała długo, ale w końcu nie tak dawno zakończyła się sukcesem. Transfer Modrica cieszy. Nie tylko dlatego, że w końcu będzie alternatywa dla Alonso, ale także ze względu na uniwersalność Chorwata. Modric może grać praktycznie na każdej pozycji w pomocy. Przy Alonso, za niego, w roli Oezila, a w ostateczności nawet na skrzydle. Niestety klub pozbył się Granero. Zawsze mam żal kiedy odchodzi wychowanek, zwłaszcza, że prawie zawsze odnoszą oni sukces. I tego właśnie mu życzę. Szkoda tylko, że trafił do jak na moje, słabego QPR. Odszedł też, ale tylko na zasadzie wypożyczenia Sahin do L'poolu. To akurat świetna decyzja. Po pierwsze Sahin nie ma szans na grę, Khedira ma zmiennika, Alonso też, Oezil też. Dla Turka nie ma miejsca w składzie. Do tego w poprzednim sezonie nie mógł pokazać nawet części swoich na pewno nieprzeciętnych umiejętności. Premiership, a już na pewno L'pool to świetne miejsce by znowu wszedł na wysoki poziom. Sprzedano też Altintopa. W sumie to klub zrobił na nim dobry interes. Wziął go za darmo, dostał teraz za niego kilka milionów, a przez cały miniony sezon sumiennie trenował i w razie wypadku był do dyspozycji trenera. Dobrze jednak, że się go już pozbyto. Do tego warto wspomnieć definitywne pozbycie się Canalesa i Gago. Niezłe pieniądze klub zarobił także na dwójce wychowanków - Carvajal i Joselu poszli do Bundesligi za łącznie ponad 10 mln. Oczywiście zachowano opcję odkupu. Akurat zarobiona kasa starczy na pensję Kaki, który niestety został w kadrze. Nie byłby to problem gdyby Brazylijczyk zarabiał 4 czy 5 mln, ale co innego kiedy jest opłacany tak jak Ronaldo. To trochę duży koszt za zawodnika, który miewa przebłyski. Inna spraw, że w każdym sezonie taki przebłysk parę razy dał nam punkty. Ciągle można wierzyć, że odnajdzie dawną formę. Z marketingowego punktu widzenia Kaka i tak pewnie generuje niezły zysk. Drugim zawodnikiem którego nie udało się sprzedać to Carvalho. Obecnie jest piątym środkowym obrońcą w klubie, bez szans na grę, od zakończenia poprzedniego sezonu nie odbył ani jednego treningu z pierwszą drużyną. Portugalczyk może jednak jeszcze odejść, mówi się o Galatasaray, które może kupować do 5 września, ale jeśli by chciało go zarejestrować do LM transferu musi dokonać najpóźniej jutro. No i na koniec Morata, który na stałe został włączony do pierwszego składu. Nie wiem jednak czy nie korzystniej byłoby gdyby grał regularnie na zapleczu Primera Division lub został gdzieś wypożyczony vide Joselu. Bym zapomniał o Lassie. Mówiło się o tym od dawna. Nieoczekiwanie od początku tego sezonu dostał miejsce w pierwszym składzie więc byłem pewien, że zostanie. Zwłaszcza, że uwielbiam jego styl gry. Gdyby miał inny charakter osiągnąłby wiele. Wielka szkoda, że odchodzi. I to jeszcze podobno za śmieszne 5 mln. Chociaż za rok mógłby odejść za darmo. Kiedyś marzył mi się Essien w Realu. Z tego co pamiętam miał dużo problemów z kontuzjami. Zna się z Mou, kto wie, może Portugalczyk wyciągnie z niego znów to co najlepsze. Oczywiście o ile będzie zdrowy.

 

Podsumowując poza prawą stroną obrony Real ma chyba najlepszą i najbardziej wyrównaną kadrę w historii. O młodości chyba nawet nie muszę wspominać. Szkoda tylko, że tych wychowanków tak mało, jeden przyszedł to drugi musiał odejść. City kupuje Javiego Garcię za 20 mln, a przecież idealnie pasowałby jako rywal Khediry i nie byłby potrzebny Essien/Lass. O Macie wspominać nie trzeba. Przynajmniej na nich klub zarabia.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

ostatniej niedzieli Real pokonał na wyjeździe Levante 1-2.

bramki dla Królewskich zdobyli Ronaldo i Morata.

ten pierwszy z powodu rozbicia oka (tudzież łuku brwiowego) nie wyszedł już na drugą połowę. inna ciekawa rzecz to boisko- wyglądało dokładnie tak samo jak ostatnio na Narodowym naszym. jedna wielka kałuża. piłka po podaniu leciała z jakiś metr i się zatrzymywała w miejscu.

 

za wspomnianego CR7 wszedł z ławki Raul Albiol. jak dla mnie ten gracz to porażka (od zawsze). to, co pokazał tylko mnie utwierdziło w takim przekonaniu. co dotknął piłki to strata i nikt mi nie wmówi, że grał na dziwnej dla siebie pozycji- defensywnego pomocnika.

z tego, co mówili komentatorzy to on dostał powołanie na najbliższy mecz towarzyski- chyba tylko dlatego, że gra w Realu. innego powodu nie widzę.

spotkanie mi się podobało- była walka z jednej i drugiej strony.

szkoda, że Xabi Alonso nie wykorzystał rzutu karnego. dosyć kontrowersyjny był- Callejon był faulowany dosłownie milimetry przed linią szesnastki. może po prostu karma ;)

 

dzięki tej wygranej Real Madryt awansował na 3 miejsce w tabeli, strata do Atletico to 5 punktów i do FCB 8 punktów.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

we wczorajszym meczu CdR, Valencia 1-1 Real, Iker Casillas dostał niezłego kopa w dłoń. od Arbeloi zdaje się.

wg dzisiejszych nieoficjalnych wiadomości GK ma złamaną kość w lewej ręce. prawdopodobnie czeka go przerwa minimum miesiąc bądź aż 3 miesiące.

szkoda.

trzymam tylko kciuki za Adana i jego jakieś fenomenalne występy ;) może pokaże jakiś swój talent i błyśnie chłopak.

 

druga rzecz to dzisiejsza konferencja Pereza- nieoficjalnie mówi się o temacie z okładki Marki: "Albo Mourinho, albo my". ponoć zostało takie ultimatum postawione prezesowi przez hiszpańskich piłkarzy w ekipie Królewskich.

poczekamy zobaczymy, czego będzie tak naprawdę dotyczyć spotkanie z dziennikarzami.

Odnośnik do komentarza

no z tego czytałem, to Casillas na 99% z United nie wystąpi. Z jednej strony mnie to smuci, widowisko straci sporo na "wyjątkowości" i lubiany przezemnie Real będzie w dość patowej sytuacji (nie uznaję Adana za wartościowego zmiennika), ale drugiej to większa szansa na wygraną ukochanego United.

 

Napewno będzie ciekawie, dodatkowo jestem żyw zainteresowany jak potoczy się dalszy konflikt z Mourinho, bo osobiście tylko czekam, aż Perez podziękuje mu za współpracę. Nie tędy droga, jeżeli chce zbudować silną potęgę. Real to klub hiszpański, nie portugalski, a Mou zdaje się czasem o tym zapomnieć..

Odnośnik do komentarza

już wiadomo: Iker Casillas przejdzie jutro operację lewej dłoni. planowany powrót nastąpi za 6-8 tygodni.

sam zainteresowany chce koniecznie wrócić na rewanż z Man Utd.

w pierwszym meczu na bank zagra Adan.

choć z drugiej strony zostało jeszcze parę dni okienka transferowego i bardzo nie wykluczone, że klub po kogoś może sięgnąć.

Marca przygotowała już potencjalną listę:

- Andrés Fernández (Osasuna)

- Roberto (Zaragoza)

- Moyá (Mallorca)

- Diego López (Sevilla)

- Hugo Lloris (Tottenham)

- Júlio César (QPR)

- Rui Patrício (Sporting Lizbona)

- Sergio Romero (Sampdoria)

- René Adler (HSV)

 

osobiście nie sądzę, aby któryś z nich dołączył do RM. Mourinho postawi na Adana.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...