Skocz do zawartości

Fristajlowy Kącik [FM2016]


klinsmann

Rekomendowane odpowiedzi

Najdziwniejszy sezon za mną. Po udanym pierwszym sezonie w Lazio (3 miejsce, finał pucharu Włoch) Drugi sezon mega dziwny, straszne męczarnie w 1 połowie sezonu z niewielkimi wyjątkami jak mecze z Schalke w LM, przychodzi runda rewanżowa i o ile w lidze dalej męczę bułę potrafię przegrać z Frosionone czy Pescarą o tyle w LM objawienie wpierw Benfica 2 razy po 2-0 później Barca 3-1 u siebie i 2-3 na wyjeździe w półfinale Lyon 2-3 na wyjeździe i 3-0 u siebie a w finale Bayern i 1-0 dla mnie - abstrakcja. Puchar Włoch to też zagadka w 1 rundzie dostałem kogoś z Serie C więc luz, ćwierćfinał u siebie, męczenie się z Pescarą grającą w 10, gol w dogrywce, półfinał Sassuolo dwa razy po 1-1 zwycięstwo w karnych 3-0 i finał z Juve z którym jak dotąd grałem 4 razy w karierze - 4 razy po dupie i co i wychodzi mi nagle wyrównany mecz który wygrywam 1-0. Normalnie Pany odkąd gram w FM dziwniejszego sezonu nie miałem :king:

 

http://wrzucaj.net/image/Ln1nF

Odnośnik do komentarza

Rzeczywiście strasznie dziwna ta wersja. Dużo łatwiej wygrać ogórkami z taką Barceloną czy Realem co w 15 czy 14 było praktycznie niemożliwe. Łatwiej też dostać z nimi 0:8, co też mi się przydarzyło jak za mocno się podjarałem :matrix:

Jeszcze większe zaskoczenie spotkało mnie jak sprawdziłem średnie posiadanie piłki w lidze. Okazuje się że moimi 16 letnimi ogórami, którzy są na 100% najsłabsi w lidze osiągam mocną przewagę nad resztą stawki, mając prawie 60% średnio. Z Barceloną na wyjeździe grającą powoli 59%, a z Valencią u siebie grającą szybką kontrę 64%. W poprzednich wersjach były drużyny, których się stłamsić w posiadaniu nie dało - tutaj plus dla aktualnej wersji,...gdyby nie to że wcale się na posiadanie nie nastawiam, gram sztywny kontratak z szybkim tempem i na logikę jedyne co może podnosić moje posiadanie to zakaz dryblingów, ostry press i kształt formacji. Będę musiał pobawić się z taktyką opartą na posiadaniu, bo zanosi się że przeciętnym ligowcem będzie można wyciągnąć średnią 70%.

Odnośnik do komentarza

A ja mam takie pytanie - jeżeli chcę stworzyć nową taktykę, to poprzednią muszę sobie zapisać, czy nie ? Po utworzeniu nowej poprzednia nie zniknie ?

Tzn? Nie bardzo rozumiem. Najlepiej zapisać, jak się sam bawiłeś i ją zrobiłeś, to zapisz.

Odnośnik do komentarza

Pierwszy mecz w FM16 zakończony. Co prawda to sparing, ale jednak wygrana ;)

 

Bala Town 7-1 Corven

Drugi sparing na remis był. Chyba będę musiał wybrać jednak inny zespół, bo ten od razu startuje w LE. Tam miałem Aberdeen i w pierwszym meczu dostałem 8-2 :kekeke:

Albo oleję ten łomot i dalej będę budował drużynę. Zrobię walijskie Athletic Bilbao.

 

Edit: Chyba, żeby brać się Wrexham i grać samymi Walijczykami :-k

Odnośnik do komentarza

 

Pierwszy mecz w FM16 zakończony. Co prawda to sparing, ale jednak wygrana ;)

 

Bala Town 7-1 Corven

Drugi sparing na remis był. Chyba będę musiał wybrać jednak inny zespół, bo ten od razu startuje w LE. Tam miałem Aberdeen i w pierwszym meczu dostałem 8-2 :kekeke:

Albo oleję ten łomot i dalej będę budował drużynę. Zrobię walijskie Athletic Bilbao.

 

Edit: Chyba, żeby brać się Wrexham i grać samymi Walijczykami :-k

 

 

Weź Wrexham i graj samymi Baskami :kekeke:

Odnośnik do komentarza

Ja też zauważyłem, że bardzo łatwo sobie stworzyć dobrą taktykę domową opierającą się na utrzymaniu piłki. Ostatnio pobawiłem się poleceniami i aż sam nie dowierzałem - dominacja absolutna, ponad 70% posiadania piłki przeciwko słabszym klubom i ponad 62% przeciwko PSG czy ASSE. Wiadomo, że na statystyki się to nie zawsze przekłada, ale muszę przyznać, że stworzenie teraz Tiki Taki jest dziecinnie proste. Mimo, że próbowałem tego już w FMie to tam przeciwko silniejszym rywalom uzyskiwałem rezultat ok. 55%.

Odnośnik do komentarza

Czyli wychodzi na to, że może być odwrotnie niż w poprzednich FMach, tak z moich spostrzeżeń. Wcześniej drużyna miała po 55%, 60% posiadania a przegrywała- jak w prawdziwej piłce. Nigdy nie zwracałem uwagi na ten aspekt, żeby w nim górować.

Odnośnik do komentarza

 

A ja mam takie pytanie - jeżeli chcę stworzyć nową taktykę, to poprzednią muszę sobie zapisać, czy nie ? Po utworzeniu nowej poprzednia nie zniknie ?

Tzn? Nie bardzo rozumiem. Najlepiej zapisać, jak się sam bawiłeś i ją zrobiłeś, to zapisz.

 

Ok. Chodziło mi o to, czy jak stworzę nową, to poprzednia nie zniknie ?

Odnośnik do komentarza

 

 

A ja mam takie pytanie - jeżeli chcę stworzyć nową taktykę, to poprzednią muszę sobie zapisać, czy nie ? Po utworzeniu nowej poprzednia nie zniknie ?

Tzn? Nie bardzo rozumiem. Najlepiej zapisać, jak się sam bawiłeś i ją zrobiłeś, to zapisz.

 

Ok. Chodziło mi o to, czy jak stworzę nową, to poprzednia nie zniknie ?

 

Możesz na dwa sposoby:

- zapisać swoją taktykę i robić nową lub

- na górze kliknij sobie dodaj nową taktykę i tam robić. Wtedy nie zniknie ta stara.

Odnośnik do komentarza

 

 

 

A ja mam takie pytanie - jeżeli chcę stworzyć nową taktykę, to poprzednią muszę sobie zapisać, czy nie ? Po utworzeniu nowej poprzednia nie zniknie ?

Tzn? Nie bardzo rozumiem. Najlepiej zapisać, jak się sam bawiłeś i ją zrobiłeś, to zapisz.

 

Ok. Chodziło mi o to, czy jak stworzę nową, to poprzednia nie zniknie ?

 

Możesz na dwa sposoby:

- zapisać swoją taktykę i robić nową lub

- na górze kliknij sobie dodaj nową taktykę i tam robić. Wtedy nie zniknie ta stara.

 

Właśnie o to mi chodziło. Dzięki :)

Odnośnik do komentarza

Czyli wychodzi na to, że może być odwrotnie niż w poprzednich FMach, tak z moich spostrzeżeń. Wcześniej drużyna miała po 55%, 60% posiadania a przegrywała- jak w prawdziwej piłce. Nigdy nie zwracałem uwagi na ten aspekt, żeby w nim górować.

górowanie w posiadaniu ma w FMie jedną zajebistą zaletę: średnią ocenę poszczególnych piłkarzy.

Będzie spora różnica w ocenie przykładowego środkowego pomocnika przy wygranej 1:0 mając 40% posiadania a przy 60%, bo wykona więcej podań, więcej z nich będzie celnych itd. A to z kolei, szczególnie w 16' z tego co zauważyłem szybko przełoży się na cenę jaką nam zaproponują potencjalni kupcy.

 

Z tym "jak w prawdziwej piłce" też bym się wstrzymał, statystyki są nieubłagane :-P

Odnośnik do komentarza

 

Czyli wychodzi na to, że może być odwrotnie niż w poprzednich FMach, tak z moich spostrzeżeń. Wcześniej drużyna miała po 55%, 60% posiadania a przegrywała- jak w prawdziwej piłce. Nigdy nie zwracałem uwagi na ten aspekt, żeby w nim górować.

górowanie w posiadaniu ma w FMie jedną zajebistą zaletę: średnią ocenę poszczególnych piłkarzy.

Będzie spora różnica w ocenie przykładowego środkowego pomocnika przy wygranej 1:0 mając 40% posiadania a przy 60%, bo wykona więcej podań, więcej z nich będzie celnych itd. A to z kolei, szczególnie w 16' z tego co zauważyłem szybko przełoży się na cenę jaką nam zaproponują potencjalni kupcy.

 

Z tym "jak w prawdziwej piłce" też bym się wstrzymał, statystyki są nieubłagane :-P

 

Wiesz, jak wygram to mało się przejmuję ocenami zawodników :) Jak przegrywam, to zasadniczo też. Skupiam się na oglądaniu zawodników, niż na ocenach, bo te są moim zdaniem źle zrobione. Przynajmniej do tej wersji tak było.

Mi w grze chodzi o wygrywanie i statystyka goli dla mnie jest najważniejsza. A często gęsto w FM14 bywało tak, że miałem niższe posiadanie piłki a wyniki były mocne (dla mojej drużyny ofkors).

Odnośnik do komentarza

btw: o co chodzi z tym obrażaniem się klubów za poprzednią ofertę? w części przypadków (koło 30%) dostaje takiego focha w odpowiedzi na pierwszą ofertę od zespołów z którymi nigdy nie robiłem interesów! a oni są obrażeni poprzednią ofertą i nie mogą mi odpowiedzieć natychmiast? żarty jakieś?

Sprawa drugą: ile maksymalnie można czekać na odpowiedz na ofertę transferową obrażonego klubu? Bo przedstawiłem nienegocjowalną ofertę i czekam sobie już 2 miesiące, okienko mi zamknęli a ja dalej czekam:)


To zrozumiałe MaKK, w 2014 zawodnicy mieli tym większą skuteczność % im mniej okazji do zdobycia gola.

Odnośnik do komentarza

 

Kolejny mecz u siebie i 5:0 :D

Albo mam domową killer taksę, albo dużo szczęścia i radości :D

Ok, dwa z meczów domowych były rozgrywane w ramach FA Cup :D

Jak masz killer taksę Wombatową, to się ze mną podzielisz Przemku :>

 

 

Zagram jeszcze ze dwa mecze, żeby potwierdzić czy się naprawdę sprawdza :D

Odnośnik do komentarza

 

weź Wrexham i graj bez transferów, to jest dobre wyzwanie

Nie tam, takie mnie nie rajcują. Wolę zrobić całkowicie Walijski klub. Tylko Walijczycy. Choć gra w lidze walijskiej jest bardzo kusząca. Poziom mega słaby.

 

Wyzwanie w tej wersji gry, to amatorki klub duński. Jest co robić :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...