Skocz do zawartości

Fristajlowy Kącik [FM2016]


klinsmann

Rekomendowane odpowiedzi

imho na odwrót. jak kontra to na sztywno.

Właściwie to nie. Kontra ma to do siebie że lepiej jak "uruchomi się" na stylu płynnym, gdzie piłkarze mają większą swobodę pozycji. Tak jak lad napisał, w starym fm czy jeszcze cm była kratka do zaznaczenia "kontratak", teraz jest ona zaznaczona defaultowo i nie da się jej wyłączyć

Nie ma żadnej sztywnej zasady. Im płynniejszy styl tym mniejsze odległości między formacjami, ma to swoje plusy i minusy :)

Każdy styl ma swoje plusy i minusy. Im bardziej płynny tym większą rotacją pozycji mogą wykazać się zawodnicy. Zawodnik który zazwyczaj pilnuje swojej pozycji może wejść na wole pole, za to jego kolega wypełni po nim lukę na jego pozycji. Innymi słowy im bardziej płynny system tym więcej zawodników będzie "supportować" kolegów. Gorzej gdy mamy w zespole wiele specjalistycznych ról (regista, odgrywający, F9 itd) wtedy koledzy nie będą potrafili zapełnić luk na boisku po tych rolach. Dlatego zazwyczaj im więcej specjalistycznych ról w taktyce tym bardziej sztywno gramy. Ja lubię patrzeć na to jak na suwak "wolny elektron".

The Hand of God świetnie to wytłumaczył w artykule do którego dałem wcześniej linka "lines and diamonds"

Odnośnik do komentarza

Będę miał kilka dni urlopu to pogrzebię w ustawieniach obrony :D

Jedno wiem, wszyscy obrońcy muszą być szybcy :D

Tożto jasna sprawa ;) Jak pisałem- ja zawsze patrzę na grajków najpierw pod względem atrybutów fizycznych, szybkość i przyspieszenie na pierwszym miejscu. Jak są bardzo sprawni fizycznie to dalsze atrybuty są brane pod uwagę.

Odnośnik do komentarza

 

Będę miał kilka dni urlopu to pogrzebię w ustawieniach obrony :D

Jedno wiem, wszyscy obrońcy muszą być szybcy :D

Tożto jasna sprawa ;) Jak pisałem- ja zawsze patrzę na grajków najpierw pod względem atrybutów fizycznych, szybkość i przyspieszenie na pierwszym miejscu. Jak są bardzo sprawni fizycznie to dalsze atrybuty są brane pod uwagę.

 

Jak dla mnie jedynie P Ś i OP Ś mogą być wolni i wściekli ;)

Odnośnik do komentarza

(...) Gorzej gdy mamy w zespole wiele specjalistycznych ról (regista, odgrywający, F9 itd) wtedy koledzy nie będą potrafili zapełnić luk na boisku po tych rolach. Dlatego zazwyczaj im więcej specjalistycznych ról w taktyce tym bardziej sztywno gramy. (...)

Już któryś raz spotykam się z określeniem "specjalistyczne role". Wydaje mi się, że rozumiem o co chodzi, ale chciałbym się upewnić, które role (oprócz wymienionych) należy zaliczyć do specjalistycznych. Klasyczna 10, enganche, boczny odgrywający, raumdeuter?

Odnośnik do komentarza

Pytanie do grafików.

Wiecie może jaki panel lub który pliczek odpowiada za wyświetlanie rekordów na tej liście?

Trochę pozmieniałem w skórce i nie wyświetla mi rekordów. Na innych skórkach nie ma z tym problemu :)

http://imgur.com/ujWeNED

 

Znalazłem :)

team container records summary panel

Odnośnik do komentarza

Przeglądałem dzisiaj statystyki rozgrywek ligowych na półmetku i trafiłem na takie ciekawostki:

http://i.imgur.com/LV24us2.jpg?1

Tracę bardzo dużo bramek po rzutach rożnych. Nie robiłem dużych modyfikacji w kreatorze defensywnego rożnego. Dodałem jeden schemat na każdą stronę, z przesuniętymi OPP do przodu w przypadku lewego rożnego i OPL w przypadku rozpoczęcia gry z prawej strony.

 

http://imgur.com/a/mEqbj

Porównanie ilości przebieganych kilometrów w obydwu grupach na tym samym poziomie rozgrywek. Wygląda na to, że zawodnicy w mojej grupie są bardziej mobilni.

 

Grał ktoś z Was w 3 lidze belgijskiej i skończył sezon? Jestem ciekawy jak wygląda sprawa awansu do 2 ligi (zespoły z 3-6 grają baraże mistrzowskie, ale w opisie tych baraży przegrany spada z ligi). Bezpośrednio na 19 drużyn (w grupie B) spada 13. Szykowana jest jakaś reforma ligi po sezonie?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...