Skocz do zawartości

Wotum nieufności dla ModTeamu


Vami

Czy obecny ModTeam powinien podać się do dymisji?  

89 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

W "Polityce Wewnętrznej" był niejednokrotnie przywoływany film "Spotlight". Była w nim mowa, że czyny pedofilskie dotyczyły (bodajże) 6% księży. Morpheus odniósł się do całego kleru per pedofilski gang. To, że może on nie jest świadom, że się zapędził, to jedno, ale już nie róbcie kurwy z logiki twierdząc, że miał ku temu podstawy.

No właśnie nie do całego, tylko do organów decyzyjnych.

Odnośnik do komentarza

 

W "Polityce Wewnętrznej" był niejednokrotnie przywoływany film "Spotlight". Była w nim mowa, że czyny pedofilskie dotyczyły (bodajże) 6% księży. Morpheus odniósł się do całego kleru per pedofilski gang. To, że może on nie jest świadom, że się zapędził, to jedno, ale już nie róbcie kurwy z logiki twierdząc, że miał ku temu podstawy.

No właśnie nie do całego, tylko do organów decyzyjnych.

 

Proszę, wskaż mi miejsce w twej wypowiedzi, w której ograniczałeś grono adresatów.

Odnośnik do komentarza

 

No niestety, progiem nie do przekroczenia będzie kwestia zabójstwo-nie zabójstwo. Ale wspomnę tylko, że Kościół jeszcze za Tomasza z Akwinu uważał, że płód staje się człowiekiem dużo później niż w momencie utworzenia zygoty.

Ale teraz pedofilski gang w sukienkach stwierdził, że jest inaczej i cały naród ma słuchać i słów mądrości. Ci oświeceni przez Boga mają każdemu w tym państwie mówić, co robić i jak robić.

 

Raczej nie wskazałeś zbyt konkretnie, że chodzi Ci o organy decyzyjne. Nawet gdybyś tak zrobił, to wciąż jest to przekroczenie pewnych granic.

Odnośnik do komentarza

 

 

W "Polityce Wewnętrznej" był niejednokrotnie przywoływany film "Spotlight". Była w nim mowa, że czyny pedofilskie dotyczyły (bodajże) 6% księży. Morpheus odniósł się do całego kleru per pedofilski gang. To, że może on nie jest świadom, że się zapędził, to jedno, ale już nie róbcie kurwy z logiki twierdząc, że miał ku temu podstawy.

No właśnie nie do całego, tylko do organów decyzyjnych.

 

Proszę, wskaż mi miejsce w twej wypowiedzi, w której ograniczałeś grono adresatów.

 

 

Z początku fakt, niezbyt precyzyjnie użyłem zwrotu "stwierdził". Szeregowy ksiądz, wikary, proboszcz, raczej nie ma żadnego głosu, który miałby jakikolwiek wpływ na relacje Kościół -> rząd.

 

 

No niestety, progiem nie do przekroczenia będzie kwestia zabójstwo-nie zabójstwo. Ale wspomnę tylko, że Kościół jeszcze za Tomasza z Akwinu uważał, że płód staje się człowiekiem dużo później niż w momencie utworzenia zygoty.

Ale teraz pedofilski gang w sukienkach stwierdził, że jest inaczej i cały naród ma słuchać i słów mądrości. Ci oświeceni przez Boga mają każdemu w tym państwie mówić, co robić i jak robić.

 

 

 

 

No to jest wkurwę duża różnica w nazywaniu kogoś członkiem organizacji, która zatajała przypadki pedofilii (a KK jest przecież organizacją ogromną), a nazywanie wszystkich jej członków pedofilami w sukienkach. Właśnie taka sama jak ta, że Morfeusz to pedofil kiedy kilku kolegów z jego pracy gwałciło dzieci a nazywaniem Morfeusza tylko pracownikiem firmy, których członkowie dopuszczali się takich rzeczy.

 

Nie zaglądałem tu na zbyt długo w ciągu weekendu, więc dzisiaj pozwolę sobie dodać do dyskusji jeden fakt.

 

Uważam się za katolika, wierzę, odwiedzam zmarłych na cmentarzu, "rozmawiam" z nimi wtedy, ale do kościoła chodzę tylko przy okazji ceremonii. Popieram kościół w sferze mentalnej, sprzeciwiam się jako instytucji. Za dużo w nim zepsucia, uprawiania polityki i przestępstw.

 

Moje słowa o "gangu w sukienkach" nie odnoszą się do każdego księdza, jeśli tak zostały odebrane moje słowa, wybaczcie za niedomówienia. Pamiętam za dzieciaka, kiedy przy każdej okazji brałem piłkę na boisko, poznałem młodego księdza, który zgarniał chłopaków należących do jego parafii i grał z nimi w piłkę, zabierał na jakieś turnieje między parafiami, etc. Wiem, że są księża, którzy swój "zawód" wykonują z powołania.

 

Zepsucie w kościele, jak w przypadku ryby, zaczyna się od głowy. Mówiąc o gangu mam na myśli organ decyzyjny, który wydając wewnętrzne rozporządzenia, ustala wszelkie procedury. Wspomniany dokument "Crimen Sollicitationis" istnieje, a pod linkiem znajdziecie jego przetłumaczony tekst: http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,676

 

Mój stosunek na nie wobec kościoła wynika także z faktu, że archiwum watykańskie jest niedostępne dla historyków. Dlaczego? Podejrzewam, że podobnie jak w przypadku brytyjskiego, które po raz kolejny przedłużyło okres "ściśle tajne" dla dokumentów z II wojny światowej, za dużo niewygodnych faktów ujrzałoby światło dzienne. Wiara to nadal dochodowy interes, jednak w obecnym procesie sekularyzacji zmniejsza się procent wierzącej, a co gorsza dla kościoła praktykującej populacji. Głośna prawda o kościele oczywiście pogłębiłaby ten stan.

 

Odnośnik do komentarza

 

 

No niestety, progiem nie do przekroczenia będzie kwestia zabójstwo-nie zabójstwo. Ale wspomnę tylko, że Kościół jeszcze za Tomasza z Akwinu uważał, że płód staje się człowiekiem dużo później niż w momencie utworzenia zygoty.

Ale teraz pedofilski gang w sukienkach stwierdził, że jest inaczej i cały naród ma słuchać i słów mądrości. Ci oświeceni przez Boga mają każdemu w tym państwie mówić, co robić i jak robić.

 

Raczej nie wskazałeś zbyt konkretnie, że chodzi Ci o organy decyzyjne. Nawet gdybyś tak zrobił, to wciąż jest to przekroczenie pewnych granic.

 

nie napisał też wprost, że cały KRK to gang pedofili, co niektórzy próbują mu wmówić

 

zresztą to jest odbieganie od tematu - Morph przynajmniej umiał doprecyzować o co mu chodzi próbował dyskutować na argumenty, a to przecież chyba na forum chodzi? wymieniać poglądy i dyskutować?

Odnośnik do komentarza

Jak mówisz np. matce na pożegnanie "uważaj na siebie" to też jej grozisz? XD

jak dodasz do tego "skurwielu" to tak

 

IMHO pewna granica wyzywania została w tym momencie przekroczona, zdaje sobie sprawę z tego, że można mieć inne zdanie w tej sprawie

 

Ej no, można uważać, że Vami przesadził ze słownictwem, ale wziąć na poważnie to co napisał? Serio bierzecie pod uwagę, że Vami po dyskusji na forum pakuje się w swoje auto, jedzie odwiedzić innego forumowicza i robi mu jakąś krzywdę?

 

nie, nie sądzę by Vami tak robił

zresztą problem z groźbami nie polega tylko na ich spełnianiu, tylko na samym ich składaniu

Odnośnik do komentarza

Bardziej bym to nazwał szczeniackim odgrażaniem się, niż groźbą, ale też nie odebrałem tej wypowiedzi jako troski.

 

@FYM, w sumie się samozaorałeś. Temat nie tego dotyczy, ale 6% przy założeniu, że jest w każdym kościele 5 księży oznacza, że w co czwartym kościele takie rzeczy się dzieją. To jest masakrycznie dużo, a mam wrażenie, że użyłeś tego argumentu z zamysłem obrony kościoła.

Odnośnik do komentarza

@FYM, w sumie się samozaorałeś. Temat nie tego dotyczy, ale 6% przy założeniu, że jest w każdym kościele 5 księży oznacza, że w co czwartym kościele takie rzeczy się dzieją. To jest masakrycznie dużo, a mam wrażenie, że użyłeś tego argumentu z zamysłem obrony kościoła.

 

W przypadku pedofilii więcej niż 0, to jest dużo :P Nie ma tu obrony z mojej strony więc orania do tego nie mieszaj. Chodziło o zwrócenie uwagi, że Morpheus używa określenia wobec sporej grupy, w której są czarne owce, ale są to wyjątki, a nie reguła.

Odnośnik do komentarza

Ja zaznaczam: nie uważam, że nie zasłużyłem na ostrzeżenie.

 

Zaznaczam: skoro ja, to Morpheus sto razy bardziej

 

Albo sprawiedliwość, albo lewacki terror.

Przykro mi, wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że sprawiedliwość jest wtedy, gdy panuje to, co nazywasz lewackim terrorem :keke:

Odnośnik do komentarza

Pomówienia i kałumnie? Może zbyt ostre sformułowanie, może też podpadajace pod warna (nie wiem, czy go dostał), natomiast jest faktem powszechnie znanym i udowodnionym, że kościół bronił pedofilów w swoich strukturach.

 

Obecny modteam działa moim zdaniem o niebo lepiej niż ten za czasów Icona i nie mam do niego absolutnie żadnych zastrzeżeń.

Dzięki mordo za słowa wsparcia, dzięki takim postom kocham to co robię, pozdro!
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...