Skocz do zawartości

Marynia z niecierpliwością czeka na nadejście jej 495 wiosny


Hawkeye

  

61 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

 

ale przecież państwowe firmy TEŻ weryfikuje rynek

 

no i prywatne firmy TEŻ są dofinansowywane przez właścicieli, jeśli przynoszą straty i jest potrzebna kasa na funkcjonowanie

 

wszystko się dzieje na tej samej płaszczyźnie

 

Ty naprawdę nie widzisz różnicy pomiędzy wkładaniem SWOICH pieniędzy, a zabieraniem ludziom? Nie widzisz tego, że każdy ze SWOIM ma niezbywalne prawo robić co chce - włącznie z dotowaniem własnej hodowli bananów na Antarktydzie - a państwo nie ma NICZEGO swojego, bo każdy grosz, którym obraca pochodzi z grabieży?

 

I nie, nie musisz odpowiadać. Wiem, że to dla Ciebie za trudne.

 

zawsze możesz swoje pieniądze wyjąć z danego kraju i przenieść się gdzieś indziej, tak jak np. możesz sprzedaż udziały w spółce i kupić w innej, gdzie będą lepiej zarządzane

państwo i spółki też mają swoich właścicieli, różne są po prostu formy podejmowania decyzji

 

wiem, że dochodzimy tutaj do problemu, że różne państwa niemal w całości zawładnęły całym światem (a przynajmniej tym dostępnym do użytku), no ale cóż, widać państwo jest "rynkowo" lepsze do innych form organizacji

Odnośnik do komentarza

 

 

ale przecież państwowe firmy TEŻ weryfikuje rynek

 

no i prywatne firmy TEŻ są dofinansowywane przez właścicieli, jeśli przynoszą straty i jest potrzebna kasa na funkcjonowanie

 

wszystko się dzieje na tej samej płaszczyźnie

 

Ty naprawdę nie widzisz różnicy pomiędzy wkładaniem SWOICH pieniędzy, a zabieraniem ludziom? Nie widzisz tego, że każdy ze SWOIM ma niezbywalne prawo robić co chce - włącznie z dotowaniem własnej hodowli bananów na Antarktydzie - a państwo nie ma NICZEGO swojego, bo każdy grosz, którym obraca pochodzi z grabieży?

 

I nie, nie musisz odpowiadać. Wiem, że to dla Ciebie za trudne.

 

zawsze możesz swoje pieniądze wyjąć z danego kraju i przenieść się gdzieś indziej, tak jak np. możesz sprzedaż udziały w spółce i kupić w innej, gdzie będą lepiej zarządzane

państwo i spółki też mają swoich właścicieli, różne są po prostu formy podejmowania decyzji

 

wiem, że dochodzimy tutaj do problemu, że różne państwa niemal w całości zawładnęły całym światem (a przynajmniej tym dostępnym do użytku), no ale cóż, widać państwo jest "rynkowo" lepsze do innych form organizacji

 

państwo jest tylko w tym lepsze że posiada aparat przemocy (policja, wojsko), który narzuca obywatelom uczestniczenie w nim.

 

Odnośnik do komentarza

Szanuje to.


 

 

 

ale przecież państwowe firmy TEŻ weryfikuje rynek

 

no i prywatne firmy TEŻ są dofinansowywane przez właścicieli, jeśli przynoszą straty i jest potrzebna kasa na funkcjonowanie

 

wszystko się dzieje na tej samej płaszczyźnie

 

Ty naprawdę nie widzisz różnicy pomiędzy wkładaniem SWOICH pieniędzy, a zabieraniem ludziom? Nie widzisz tego, że każdy ze SWOIM ma niezbywalne prawo robić co chce - włącznie z dotowaniem własnej hodowli bananów na Antarktydzie - a państwo nie ma NICZEGO swojego, bo każdy grosz, którym obraca pochodzi z grabieży?

 

I nie, nie musisz odpowiadać. Wiem, że to dla Ciebie za trudne.

 

zawsze możesz swoje pieniądze wyjąć z danego kraju i przenieść się gdzieś indziej, tak jak np. możesz sprzedaż udziały w spółce i kupić w innej, gdzie będą lepiej zarządzane

państwo i spółki też mają swoich właścicieli, różne są po prostu formy podejmowania decyzji

 

wiem, że dochodzimy tutaj do problemu, że różne państwa niemal w całości zawładnęły całym światem (a przynajmniej tym dostępnym do użytku), no ale cóż, widać państwo jest "rynkowo" lepsze do innych form organizacji

 

państwo jest tylko w tym lepsze że posiada aparat przemocy (policja, wojsko), który narzuca obywatelom uczestniczenie w nim.

 

 

Policja i wojsko każe mi uczestniczyć w życiu państwa? That's a new one :-k

Odnośnik do komentarza

Państwo jest tylko dowodem tego, czego większość socjalistów, faszystów i innych państwowistów tak panicznie obawia się po jego zniesieniu, tryumfu monopolu siły nad sprawiedliwością, moralnością i wolnością jednostki. Ale może to się zmieni, oby. Alternatywą będzie rzeczywistość rodem z filmu Brazil.

Odnośnik do komentarza

 

A ja wróciłem z roboty do domu, bo chorym jest. Ale po drodze dobry telefon, szykuje się trzecia dodatkowa robota, przyjemnie :)

Jedna to za dużo ;) A trzy to juz w ogóle feee

 

No czasami to bywa męczące, ale na ten moment mi się to podoba - zdobywam doświadczenie + kaska. Docelowo jak takich firm będzie tyle, to będę mógł zrezygnować z pracy na etat i zająć się tylko takim świadczeniem usług, później może zrobić z tego normalną firmę z pracownikami... :-k Pożyjemy, zobaczymy :)

 

 

Wizytę u kardiologa sobie zamów od razu ;)

Staram się znaleźć idealne proporcje praca-rozrywka i chyba mi się udaje ;) Choć tak jak napisałem powyżej, są momenty, gdy jest to stresujące, ciągłe poczucie, że mam coś jeszcze do zrobienia. Ale to raczej problem odpowiedniej organizacji pracy.

Odnośnik do komentarza

Państwo jest tylko dowodem tego, czego większość socjalistów, faszystów i innych państwowistów tak panicznie obawia się po jego zniesieniu, tryumfu monopolu siły nad sprawiedliwością, moralnością i wolnością jednostki. Ale może to się zmieni, oby. Alternatywą będzie rzeczywistość rodem z filmu Brazil.

 

Ja nie jestem żadnych z wymienionych, a obawiam się tak dużej wolności.

Odnośnik do komentarza

 

Policja i wojsko każe mi uczestniczyć w życiu państwa? That's a new one :-k

tak, gdyż akt secesji od państwa (np poprzez niezapłacanie podatku, lub narzucenia własnego porządku prawnego na określonej przestrzeni, której jesteś właścicielem) jest niemożliwy, a służby będą egzekwować od ciebie przynależność do państwowego porządku podatkowo-intytucyjno-prawnego. Widzę, że Hawk napisał mniej więcej to samo.

Odnośnik do komentarza

Już jak tak ekonomią i polityką jedziemy to zagadka:

Moja babcia ma psa Azora, kaczki, kury i gęsi, łącznie 40 zwierząt. Gęsi ma 4 razy więcej niż kaczek, a Azor razem z kurami stanowi połowę wszystkich zwierząt babci. Moja babcia ma:

 

A) 19 kur i 16 gęsi

B) 19 kur i 5 kaczek

C) 20 kur i 4 kaczki

D) 19 kur i 15 gęsi

E) 20 kur i 16 gęsi

Odnośnik do komentarza

Już jak tak ekonomią i polityką jedziemy to zagadka:

Moja babcia ma psa Azora, kaczki, kury i gęsi, łącznie 40 zwierząt. Gęsi ma 4 razy więcej niż kaczek, a Azor razem z kurami stanowi połowę wszystkich zwierząt babci. Moja babcia ma:

 

A) 19 kur i 16 gęsi

B) 19 kur i 5 kaczek

C) 20 kur i 4 kaczki

D) 19 kur i 15 gęsi

E) 20 kur i 16 gęsi

 

łatwe zadanie zapisujesz to jako układ równań i liczysz przez podstawianie wartości Y

 

 

4x + x + 1+ y =40

1+y = 20

Poprawna odpowiedź 19 kur, 16 gęsi

 

 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...