Skocz do zawartości

Reprezentacja Polski


Rekomendowane odpowiedzi

Jak udało nam się dowiedzieć, na początku przyszłego tygodnia Leo Beenhakker otrzyma listę piłkarzy, którzy mają polskie korzenie i mogą grać w naszej reprezentacji. Lista powstała po decyzji FIFA, która pozwoliła piłkarzom zmienić zespoły narodowe bez wzglądu na wiek, jeśli nie rozegrali oni oficjalnego meczu o stawkę w dorosłej reprezentacji.

 

Którzy piłkarze znajdą się na liście? Sebastian Boenisch, Robert Acquafresca, Dany Szetela, Filipe Luis Kasmirski. Cała czwórka ma formalne szanse na to, by bronić barw reprezentacji Polski.

 

O sytuacji Sebastiana Boenischa media piszą od początku kończącego się tygodnia. Mniej miejsca poświęca się innym graczom, którzy mają polskie korzenie i po decyzji FIFA mogą występować w naszej drużynie narodowej.

 

Robert Acquafresca teoretycznie nadal ma szansę na to, by wzmocnić siłę ataku Polski. Jeden z najbardziej cenionych snajperów Włoch wystąpił w reprezentacji Italii, jednak były to spotkania młodzieżówki. Trzeba jednak dodać, że Robert już wcześniej wybrał włoską drużynę.

 

Podobnym przypadkiem jest Dany Szetela. 22-latek 17 października 2007 zagrał pięć minut w meczu towarzyskim kadry USA, jednak w myśl nowych przepisów, nadal może założyć biało-czerwoną koszulkę w oficjalnym spotkaniu. Szetela obecnie broni barw włoskiej Brescia Calcio do której został wypożyczony z Racingu Santander.

 

Filipe Luis Kasmirski to zawodnik, o którym najmniej się mówi w kontekście powołania do reprezentacji Polski, choć jego byłoby najłatwiej namówić. Zawodnik Deportivo La Coruna ma trzy obywatelstwa: polskie, włoskie i brazylijskie. W barwach hiszpańskiej drużyny wystąpił ponad 80 razy. W młodzieżowej reprezentacji Brazylii zagrał 23 mecze i zdobył aż siedem goli.

 

- Z całej czwórki tylko Boenisch i Kasmirski mogą chcieć grać w naszej reprezentacji. Szetela i Acquafresca już wcześniej złożyli pewne deklaracje. Wątpliwe, by w tej chwili chcieli coś zmieniać. Niemniej jednak tych graczy przedstawię naszemu selekcjonerowi w zbliżającym się tygodniu - powiedział Wirtualnej Polsce Maciej Chorążyk koordynator skatingu w PZPN.

wp.pl

 

Szczerze przyznam, że wierzę, iż w sierpniowym meczu z Grekami w koszulce z orłem na piersi ujrzę Obraniaka, Boenischa i Kasmirskiego. W Roberta i Szetelę nie wierzę, choć nie miałbym nic przeciwko nim. :>

Odnośnik do komentarza

Szetela zagrał w więcej niż jednym meczu seniorskiej reprezentacji Stanów Zjednoczonych, nie tylko pięć minut w meczu towarzyskim ze Szwajcarią. Jednak w kontekście polskiej reprezentacji, ważniejszą sprawą jest to, że Danny wcale w niej grać nie chce :>.

 

A Przegląd Sportowy, od biedy nawet Fakt, już powinien wysyłać dziennikarza do Hiszpanii lub gdzie tam Kasmirski spędza wakacje, z koszulką reprezentacji Polski i propozycją wywiadu na pierwszą stronę.

Odnośnik do komentarza

Poza tym ja nie widziałbym go jako realne wzmocnienie naszej reprezentacji. Ot, zwyczajny środkowy pomocnik mający problemy w wywalczeniu miejsca w podstawowym składzie drużyny z Serie B (dla porównania: nasz młodszy o 4 lata Salamon, w tej samej Brescii, odgrywa rolę podobną co Szetela)

Odnośnik do komentarza
Szczerze przyznam, że wierzę, iż w sierpniowym meczu z Grekami w koszulce z orłem na piersi ujrzę Obraniaka, Boenischa i Kasmirskiego. W Roberta i Szetelę nie wierzę, choć nie miałbym nic przeciwko nim. :>

Ja marzę o tym - nareszcie rozwiązałoby to problem z obroną. Szetela i Aquafresca też są świetni, ale ich już chyba przekonać się do gry nie uda.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

http://www.dziennik.pl/sport/pilkanozna/ar...i_paszport.html

 

Najlepszy jest tekst:

 

"Nawet nie wiem, ile czasu zabrałoby wyrobienie im paszportów. Nie mam pojęcia, kiedy mógłbym z nich skorzystać"

 

Ten czlowiek nawet nie wie, ze Boenisch posiada Polski paszport. To jest jednak deb** :doh!: a na DL bedziemy grac Krzynowkiem :x Zreszta wiedza dziennikarza tez powala bo nie zanegowal tego absurdu z ust international level.

Odnośnik do komentarza
  • verlee poleca ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...