Skocz do zawartości

Marynia adoptuje 492 pedałów


Gabe

Rekomendowane odpowiedzi

Ziomeczku, a myślisz, że co nabija wyświetlenia na fejsie? Teksty niestety nie, więc trzeba to łączyć. Fakt, że blog wraca po półrocznej przerwie, ale akurat tekstów jest dużo z wcześniej ;)

 

None taken, lata mi to, a udostępniłem bo się zna i fajnie pisze. Może kogoś zachęci do dobrej muzyki ;)

Ajer, nie słuchaj hiphopowca, jak na rockowy fanpejdż blogowy, to jest wszystko na miejscu :) To ma być jedynie zajawka w rockowych klimatach, prawdziwy content w linku :) Pogratulować wyboru!
Odnośnik do komentarza

 

Ziomeczku, a myślisz, że co nabija wyświetlenia na fejsie? Teksty niestety nie, więc trzeba to łączyć. Fakt, że blog wraca po półrocznej przerwie, ale akurat tekstów jest dużo z wcześniej ;)

 

None taken, lata mi to, a udostępniłem bo się zna i fajnie pisze. Może kogoś zachęci do dobrej muzyki ;)

 

z tego co widzę to twoja panna cierpi na dość anachroniczne podejście do muzyki (jak większosć dziennikarzy w Polsce). Większość dziennikarzy w Polsce zachowuje się jakby fazy krautów, post-rocka, współczesnych fuzji post-rocka z metalem (atmosludge, atmoblack) zupełnie nie istniały. Ba, dla niektórych nowa fala i post-punk to już jest jakieś super awangardowe zjawisko, bedące na marginesie. A tak bynajmniej nie jest.

 

 

Nie, po prostu nie pisze o czymś czego nie lubi/nie zna. No i nie mówiłem, że to niszowa muza, a raczej rock i jego odmiany. Swoją drogą nie znam nikogo kto słucha wymienionych przez Ciebie gatunków więc dla mnie to jest margines :P

 

Ziomeczku, a myślisz, że co nabija wyświetlenia na fejsie? Teksty niestety nie, więc trzeba to łączyć. Fakt, że blog wraca po półrocznej przerwie, ale akurat tekstów jest dużo z wcześniej ;)

 

None taken, lata mi to, a udostępniłem bo się zna i fajnie pisze. Może kogoś zachęci do dobrej muzyki ;)

Ajer, nie słuchaj hiphopowca, jak na rockowy fanpejdż blogowy, to jest wszystko na miejscu :) To ma być jedynie zajawka w rockowych klimatach, prawdziwy content w linku :) Pogratulować wyboru!

 

 

Nie no, ja rozumiem o co chodzi jmk. Aneta też na to narzeka, najchętniej wrzucałaby same teksty, ale wie też jak działają media społecznościowe. Niestety coś za coś, fejs najmocniej premiuje zdjęcia i filmiki, a publika to zauważa. Dzięki temu zwiększa szansę na to, że ktoś to w ogóle przeczyta ;)

 

A dziękować, sam blog na razie jest paskudny, ale siadamy na dniach nad zmianami i wykupywaniem domeny ;)

Odnośnik do komentarza

 

 

Dla zobrazowania https://www.youtube....h?v=7ptLahNL8Bstakithe psychic Paramount, w Polskich mediach przemilczany (poza Trotzkym i jego fp), a to świetna rzecz jest.

 

 

Zapuściłem, nie żałuję, że o tym nie pisze :P


Ale jeśli zacznie zachwalać coś takiego, czym skaził moje głośniki przed chwilą Flinta, to totalnie zmieniam o niej zdanie.

 

Pls, ja z nią wtedy zrywam :D

Odnośnik do komentarza

akurat post-punkowców i nowofalowców całkiem sporo wśród czterdziesto- pięcdziesięciolatków jest. Joy Division zespół kultowy, bez dwóch zdań, a w Polsce nie jest aż tak bardzo sznowany, jak choćby Dire Straits. Wszędzie indziej jest odwrotnie :P
Juz nie mówię o odjazdach w stylu This Heat, czy ambitniejszym niz NiN industrialu (nie, żeby NiN było czymś złym, bo pierwsze dwie płyty + EP "Wish" lubię bardzO)

Dlatego też cenię meydego, bo on po pierwsze potrafi pisać, po drugie potrafi polecić naprawdę ciekawą rzecz, nieomal z każdego gatunku

Odnośnik do komentarza

akurat post-punkowców i nowofalowców całkiem sporo wśród czterdziesto- pięcdziesięciolatków jest. Joy Division zespół kultowy, bez dwóch zdań, a w Polsce nie jest aż tak bardzo sznowany, jak choćby Dire Straits. Wszędzie indziej jest odwrotnie :P

 

To o takich klasykach jak Joy Division na pewno napisze/napisała (wszystkiego nie chciało mi się czytać). Raczej nie zagłębia się w tematykę tych gatunków aż tak. Zresztą, słucha też innej muzy, no w piątek jedziemy na koncert Parova Stelara, ale pisać o nim nie napisze ;)

Odnośnik do komentarza

akurat post-punkowców i nowofalowców całkiem sporo wśród czterdziesto- pięcdziesięciolatków jest. Joy Division zespół kultowy, bez dwóch zdań, a w Polsce nie jest aż tak bardzo sznowany, jak choćby Dire Straits. Wszędzie indziej jest odwrotnie :P

Juz nie mówię o odjazdach w stylu This Heat, czy ambitniejszym niz NiN industrialu (nie, żeby NiN było czymś złym, bo pierwsze dwie płyty + EP "Wish" lubię bardzO)

Dlatego też cenię meydego, bo on po pierwsze potrafi pisać, po drugie potrafi polecić naprwadę ciekawą rzecz, nieomal z każdego gatunku

Keith, a tak swoją drogą, to co Ty rozumiesz przez postpunkowość? Bo ja to określenie kojarzę jedynie w połączeniu z moim ukochanym jaskiniowym Nickiem, a to chyba za wielki mainstream jak dla Ciebie?
Odnośnik do komentarza

Nicka bardzo lubię akurat :P ale to bardziej punk-blues nawet, czy art-rock. A post-punk imo się zaczął na świetnym "London Calling" Clashów taki niby punk, ale jednak trochę ambitniej brzmiący. Zresztą w tym gatunku ciezko jest odróżnić co juz jest nową falą, a co post-punkiem, bo dla mnie Joy Division się już pod new wave, dla niektórych to jeszcze post-punk.

Odnośnik do komentarza

nowa fala jest pojęciem szerszym, bo oprócz quasi-punków obejmuje też kraut lat 80-tych, początki industrialu, new romantic, czy darkwave
https://pl.wikipedia.org/wiki/Nowa_fala_%28muzyka%29

Tak wiem, jestem strasznym encyklopedystą muzycznym :P Nawet mnie mierzi słowo piosenka, w odniesieniu do utworu, który nie operuje tą formą.

Odnośnik do komentarza

mam takie wrazenie ze Flint w ogole nie ma pojecia o czym pisze, tylko rzuci kilkoma gatunkami muzyki, ktorych niewielu zna i pewnie szczerzy zeby przed monitorem

na ogólnie pojętym rocku się raczej znam, gorzej z elektroniką, zdarzyło mi się kiedyś w rozmowie (na koncercie metalowym jakimś) pomylić glitch z gabberem, a to dwie zupełnie inne bajki

Odnośnik do komentarza

 

Ziomeczku, a myślisz, że co nabija wyświetlenia na fejsie? Teksty niestety nie, więc trzeba to łączyć. Fakt, że blog wraca po półrocznej przerwie, ale akurat tekstów jest dużo z wcześniej ;)

 

None taken, lata mi to, a udostępniłem bo się zna i fajnie pisze. Może kogoś zachęci do dobrej muzyki ;)

 

z tego co widzę to twoja panna cierpi na dość anachroniczne podejście do muzyki (jak większosć dziennikarzy w Polsce). Większość dziennikarzy w Polsce zachowuje się jakby fazy krautów, post-rocka, noise-u, współczesnych fuzji post-rocka z metalem (atmosludge, atmoblack) i parę innych zjawisk muzycznych zupełnie nie istniały. Ba, dla niektórych nowa fala i post-punk to już jest jakieś super awangardowe zjawisko, bedące na marginesie. A tak bynajmniej nie jest.

 

Dla zobrazowania https://www.youtube.com/watch?v=7ptLahNL8Bstaki the psychic Paramount, w Polskich mediach przemilczany (poza Trotzkym i jego fp), a to świetna rzecz jest.

 

Gdzie brałeś udział w pralniach trocaka? Tylko na fb? ;)

Keith, gdzie Nick Cave, a gdzie art-rock, no proszę Cię ;)

Odnośnik do komentarza

Ziomeczku, a myślisz, że co nabija wyświetlenia na fejsie? Teksty niestety nie, więc trzeba to łączyć. Fakt, że blog wraca po półrocznej przerwie, ale akurat tekstów jest dużo z wcześniej ;)

 

None taken, lata mi to, a udostępniłem bo się zna i fajnie pisze. Może kogoś zachęci do dobrej muzyki ;)

Jaki blog?

 

Dobra, już wiem.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...