Skocz do zawartości

Wiśnie na torcie


Iwabik

Rekomendowane odpowiedzi

ale... szybkość właśnie to chyba najważniejszy atrybut dla skrzydłowego, Buyuk będzie dobry według mnie, tak jak cuadrado w juve (też bez szaleństwa z wyjątkiem prędkości), Kupisz z myślą o przyszłości wygląda świetnie tylko może jako środkowy obrońca z zabezpieczeniem bo ma 16 przyspieszenia, a Stark to widze taki Khedira trochę i to w najlepszym wieku dla def. pomocnika, co do bramkarza to ja na Twoim miejscu Rossbacha dałbym na bramkarzu-libero, wtedy atrybuty się trochę zacierają, a zadaniem bramkarza jest jak najlepiej skracać kąt (wyjścia do piłki 14 myślę ze nie byłoby źle), nie znam się, ale lubie podpowiadać ;)

Odnośnik do komentarza

Sierpień 2023

 

 

Transfery z klubu:

 

Silas => Lecce, 2.6 mln euro

 

 

Transfery do klubu:

 

Daley Sinkgraven | FC Bayern, 12.5 mln euro

 

 

Sparingi:

 

[05.08.2023] Juventus 0:0 Milan

[09.08.2023] Messina 1:2 Milan

[12.08.2023] Legnano 0:7 Milan

[16.08.2023] Beitar Jerozolima 0:4 Milan

 

 

TIM Cup:

 

[20.08.2023, 3. runda kwal.] (1L) Milan 2:0 (2L) AlbinoLeffe

F. Bernardeschi 28', A. De Rose 41'

 

 

Serie A:

[27.08.2023, 1. kolejka] Milan 1:0 Lazio

L. Silva 70'

 

 

W sierpniu przeprowadziłem jeszcze jeden finalny transfer. Jako że nie byłem w pełni zadowolony z Buyuka, zerknąłem na lewo skrzydłowych wystawionych na sprzedaż. Ku mojej radości znalazłem tam Daleya Sinkgravena. Holender był wystawiony przez Bayern na listę transferową, a Niemcy żądali za niego jedynie 12.5 mln euro. No nie mogłem nie skorzystać, to było silniejsze ode mnie. Jest na pewno bardziej uniwersalny od Turka, bardziej doświadczony, może grać na wielu pozycjach, a co najważniejsze - dowiódł, że potrafi sobie poradzić na europejskich boiskach. 4 całkiem dobre sezony na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Niemczech to chyba najlepsza rekomendacja. Szaleństw i ogromnych liczb wszakże nie było, ale 4 stabilne lata mi wystarczą. Oczywiście w związku z transferem Daleya ktoś musiał odejść, a naturalnym wyborem był Silas. Będzie on teraz grał dla Lecce.

 

Sparingi dokończyliśmy w dobrym stylu. Bezbramkowy remis z Juve i dwie wysokie wygrane napawały optymizmem przed rozpoczęciem sezonu.

 

I faktycznie, w sezon weszliśmy dość gładko. Mój oficjalny debiut na ławce Rossonerich wypadł na pucharowe starcie z drugoligowym AlbinoLeffe. Mecz obył się na szczęście bez żadnych sensacji, ale też i bez fajerwerków. W raczej spokojnym tempie rozprawiliśmy się z drugoligowcami. 27 sierpień był dniem od dawna wyczekiwanym przez mediolańskich kibiców. Bez wątpliwości, daliśmy naszym fanom o wiele więcej powodów do szczęścia niż Inter (1:3 z Atalantą). Z Lazio wygraliśmy bardzo skromnie, w dodatku dzięki pięknej bombie z 30 metrów Silvy, ale ważny jest wynik. Z ręką na sercu mogę przyznać, że goście wcale nie byli lepsi w tym meczu. Prawda, szarpali i próbowali, ale poza jedną groźną sytuacją nic sobie nie stworzyli. Statystycy naliczyli dwie, ale jakoś nie mogę sobie tej drugiej przypomnieć. Tak czy inaczej, wygrywamy na inaugurację ligi i możemy się cieszyć.

 

Podsumowanie okien transferowych:

Polska: http://i.imgur.com/kRSCMDX.png

Włochy: http://i.imgur.com/SaTGsDe.png

Anglia: http://i.imgur.com/6tiDueI.png

Hiszpania: http://i.imgur.com/WRfr0HS.png

Francja: http://i.imgur.com/5BTz5Hl.png

 

Wydaliśmy w tym okienku więcej niż największe firmy w Anglii, Hiszpani czy PSG. Wow.

Odnośnik do komentarza

Wrzesień 2023

 

 

Serie A:

 

[03.09.2023, 2. kolejka] Empoli 3:0 Milan

G. Monachello 36', G. Haraguchi 77', B. Andreucci 84'

 

[17.09.2023, 3. kolejka] Torino 3:3 Milan

J. Green 21', A. Renteria 48', A. Acquah 90+3' - F. Bernandeschi 5', L. Silva kar. 14', M. Buyuk 35'

 

[23.09.2023, 4. kolejka] Milan 3:0 Sassuolo

F. Bernardeschi 10', A. De Rose 36', 60'

 

[26.03.2023, 5. kolejka] Pescara 1:2 Milan

M. Burlini 80' - V. Gaggioli 5', G. Longo 12', S. Vrsaljko cz.k. 57'

 

 

Na pierwszą porażkę nie przyszło mi długo czekać. Wrzesień rozpoczęliśmy fatalnie, a spotkanie z Empoli to seria katastrof. Nic nam nie wychodziło, nawet z najprostszej wydawałoby się sytuacji nie potrafiliśmy strzelić w światło bramki. Gospodarze wykorzystali to bezlitośnie. Trudno jednak wygrać nie oddając nawet celnego strzału. Po tym meczu poprzestawiałem kilka rzeczy w taktyce i było lepiej. Po pierwszej połowie w Turynie prowadziliśmy dwiema bramkami. Popełniłem wtedy chyba najgorszy z możliwych błędów - pochwaliłem drużynę w przerwie. Już 3 minuty później nasza przewaga stopniała do jednego gola, a w ostatniej minucie straciliśmy bramkę po strzale z ponad 30, a może nawet i 40 metrów. I w ten sposób straciliśmy w dwóch spotkaniach 6 bramek, 5 po dośrodkowaniach, a 1 z dupy.

Musiałem coś zrobić i jakoś zaradzić zagrożeniu płynącemu z bocznych sektorów boiska. Raz jeszcze zagłębiłem się w taktykę i... następny mecz wygraliśmy zachowując czyste konto. Nie wiem wszakże, czy to wynikło z moich zmian, czy z gorszej dyspozycji gości. Dwie bramki strzelił De Rose, dla którego było to 1. i 2. ligowe trafienie w karierze. Oby było ich jak najwięcej. W Pescarze było o wiele trudniej nie stracić gola. Nie dlatego, że Pescara jest lepszym zespołem, bo Biancazurrich jest to dopiero drugi sezon w Serie A z rzędu, ale z powodu czerwonej kartki Vrsaljko. Przez prawie całą drugą połowę graliśmy w osłabieniu, więc prędzej czy później musieliśmy pęknąć. Na szczęście stało się to pod koniec spotkania i byliśmy w stanie utrzymać jednobramkową przewagę. Aha, bramka oczywiście ze skrzydła.

 

Tabela: http://i.imgur.com/9eRlW1I.jpg

Odnośnik do komentarza

Październik 2023

 

 

Serie A:

 

[01.10.2023, 6. kolejka] (4.) Milan 0:0 Bologna (1.) [S. Vigouroux cz.k. 71' - D. Del Fabro cz.k. 44]

[07.10.2023, 7. kolejka] (16.) Cagliari 1:1 Milan (6.) [A. Farias 45' - M. Florini 1']

[22.10.2023, 8. kolejka] (5.) Milan 2:1 Cesena (8.) [K. Wimmer 84', M. Buyuk 89' - G. Assogna 76']

[29.10.2023, 9. kolejka] (15.) Frosinone 1:4 Milan (5.) [L. Gatto 29' - D. Sinkgraven 13', 15', M. Sissoko 40', A. De Rose 82']

 

 

Październik rozpoczęliśmy od starcia z sensacyjnym liderem, Bologną. W samym spotkaniu już tyle sensacji nie było. Mimo że graliśmy przez prawie pół godziny w przewadze nie potrafiliśmy strzelić bramki, a nawet wypracować sobie dogodnej sytuacji. Koniec końców skończyło się bezbramkowym remisem i jest to chyba wynik sprawiedliwy. Taki na pewno nie jest remis z Cagliari, bo gospodarze tamtego spotkania zawdzięczają wszystko błędowi Kupisza. Młody Polak nie trafił w piłkę po podaniu od Papy i po tym błędzie straciliśmy bramkę. Starcie z Ceseną było bardzo frustrujące. Przez cały mecz przeważaliśmy, a mimo wszystko nie potrafiliśmy postawić kropki nad "i". Gdy w 76. minucie Assogna strzelił bramkę zza pola karnego, a wcześniej holował piłkę od linii środkowej nieatakowany myślałem, że coś mnie strzeli. Na szczęście moi piłkarze po tym ciosie przebudzili się i wpakowali gościom dwa szybkie gole. Na zakończenie miesiąca pewnie rozprawiliśmy się z dołującym Frosinone i zapewniliśmy gospodarzom 4. porażkę z rzędu. Do usług.

 

Po 9 kolejkach zajmujemy wysokie 3. miejsce w tabeli. Jest bardzo dobrze, ale nie graliśmy jeszcze z największymi. Z czołówki zaliczyliśmy tylko Lazio.

 

Tabela: http://i.imgur.com/mJeMcwM.jpg

Odnośnik do komentarza

Listopad 2023

 

 

Serie A:

 

[01.11.2023, 10. kolejka] (3.) Milan 4:0 Atalanta (4.) [A. De Rose 10', 47', 78', M. Buyuk 75']

[04.11.2023, 11. kolejka] (5.) Roma 2:0 Milan (3.) [M. Haze 23', P. Kaderabek 66']

[12.11.2023, 12. kolejka] (4.) Milan 4:0 Inter (8.) [V. Gaggioli 38', M. Buyuk 52', A. De Rose 72', G. Longo 89']

[25.11.2023, 13. kolejka] (1.) Juventus 2:1 Milan (3.) [G. Longo sam. 21', N. Georgiev 44' - D. Sinkgraven 79']

 

 

Uff, piekielnie ciężki miesiąc za nami. Spodziewałem się, że Atalanta postawi nam większy opór. Szybko strzeliliśmy bramkę, a właściwie zrobił to De Rose, który piękny rajd wykończył strzałem z obrzeży pola karnego. W drugiej połowie dorzucił jeszcze dwie bramki i strzelił swojego pierwszego hattricka. W kolejnej kolejce czekał nas pierwszy poważny sprawdzian - wyjazd na Stadio Olimpico. Test oblaliśmy, bo bez większych oporów przegraliśmy 0:2.

Negatywny posmak bardzo szybko zmazaliśmy. 12 listopada czekały mnie pierwsze derby Mediolanu, presja kibiców była ogromna, zwłaszcza że podchodziliśmy do tego starcia w roli gospodarzy. Przez długi czas mecz przynudzał, przypominał piłkarskie szachy, a nie derby. Wszystko jednak się zmieniło po trafieniu Gaggioliego z rzutu rożnego. Przed końcem pierwszej połowy mogliśmy jeszcze stracić bramkę, ale świetną interwencją popisał się Rossbach. Drugą część rozpoczęliśmy z wysokiego C. Swoją 4. już bramkę zdobył nie kto inny jak Buyuk. 20 minut później GENIALNE dośrodkowanie Vrsaljko. W 88. minucie karnego nie wykorzystał Silva, ale bramkarz Interu wybił piłkę na rzut rożny, po którym padła 4. i ostatnia bramka. Trochę rozczarował mnie Inter, bo nasi lokalni rywale bardzo szybko rzucili rękawice. Cóż, dla nas lepiej, a Mediolan do rewanżu jest czerwony!

Mecze z Juventusem cieszą się nie mniejszym zainteresowaniem kibiców, a ich atmosfera jest podobna do tej na derbach Mediolanu. Spotkanie jednak było o wiele słabsze. Na Juventus Stadium byliśmy o wiele gorszym zespołem i trudno jest się z tym spierać. Tak się złożyło, że w 79. minucie oddaliśmy pierwszy celny strzał. Los chciał, że akurat wpadł on do siatki Perina. Szkoda, że było już 2:0.

 

Bilans w listopadzie chyba nie jest najgorszy. Na swoim obiekcie dwie wysokie wygrane, na bardzo trudnych obiektach dwie porażki. Szkoda serii bez porażki, bo urosła ona już do ośmiu spotkań.

 

Tabela: http://i.imgur.com/RVPuQZQ.jpg

Odnośnik do komentarza

Grudzień 2023

 

 

Serie A:

[03.12.2023, 14. kolejka] (3.) Milan 2:0 Fiorentina (19.) [M. Buyuk 8', F. Bernardeschi 33']

[10.12.2023, 15. kolejka] (3.) Milan 0:0 Napoli (11.)

[13.12.2023, 16. kolejka] (5.) Palermo 0:1 Milan (3.) [F. Bernardeschi 2']

[17.12.2023, 17. kolejka] (12.) Udinese 1:2 Milan (3.) [b. Boutobba 46' - A. De Rose 45', 73']

 

 

TIM Cup:

 

[06.12.2023, 4. runda kwal.] (1L) Milan 4:0 Pescara (1L) [N. Soltani 14', M. Sissoko kar. 19', 54', 64']

[20.12.2023, 1. runda] (1L) Sassuolo 2:3 Milan (1L) [G. Puscas 26', A. Iwobi 27' - D. Sinkgraven 20', M. Florini 51', M. Kupisz 68']

 

 

W grudniu czekała nas kolejna porcja ciężkich spotkań. Na samym starcie zagraliśmy z będącą w ogromnym dołku Fiorentiną, więc początek miesiąca mieliśmy fajny i przyjemny. Pogrążony w kryzysie zespół nie był w stanie nam się przeciwstawić i po trafieniach obydwu skrzydłowych mogliśmy dopisać sobie kolejne 3 punkty. Dużo gorzej wyglądało spotkanie z Napoli. Właściwie, to trudno powiedzieć, żeby ono w ogóle wyglądało, bo meczu po prostu nie dało się po prostu oglądać. W całym spotkaniu padło zaledwie 5 celnych strzałów, żadnej dobrej akcji, czystej okazji. Duża w tym nasza "zasługa", bo faulowaliśmy gości... 25 razy. Oni nas 5. Ale co by nie było, remis z Napoli nie jest wynikiem złym. Bardzo podobnie przedstawiał się pojedynek z Palermo. Błyskawicznie objęliśmy prowadzenie, potem zamurowaliśmy dostęp do bramki i następną godną uwagi rzeczą był gwizdek znudzonego sędziego. Ostatni ligowy mecz roku wygraliśmy dzięki dwóm świetnym dośrodkowaniom oraz wybornemu "nosowi" De Rose. Młody Włoch otrzymał dwie idealne piłki i obie zamienił na bramkę. O co więcej mogę prosić.

 

W pucharze ciupiemy pomału drugim składem. Rozprawiliśmy się z Pescarą i Sassuolo, następna jest Fiorentina.

 

Mój Milan nie gra ładnej piłki. Mamy najniższe posiadanie piłki w całej lidze, nasze podania są najmniej celne, faulujemy najwięcej, żółtych kartek mamy 47, czyli o 1 mniej od najlepszej czy najgorszej pod tym względem Pescary. Nie, to na pewno nie jest ładne do oglądania. Nikt mi jednak nie płaci za granie miłe dla oka, ale za wyniki. A te są, bo rok kończymy przecież na wysokim trzecim miejscu, którego raczej nikt się przed sezonem nie spodziewał. Ze mną włącznie. Nie tylko mamy 3. defensywę ligi, ale też zajmujemy 2. miejsce pod względem strzelonych bramek! Trafiamy nawet częściej niż próbujący wywalczyć 5. z rzędu mistrzostwo Juventus. Takie moje Catenaccio, antyfutbol.

 

Tabela: http://i.imgur.com/AUWaIQ0.jpg

Odnośnik do komentarza

Może już trochę sił zabrakło, ale mieliśmy przerwę zimową! Co do stylu - chciałem się przekonać, czy potrafię grać "brzydko" i skutecznie. Potrafię :D

 

 

Styczeń 2024

 

 

Transfery z klubu:

 

Daniele Sardo => PSG, 30 mln euro (15 mln na 2 lata)

 

 

Transfery do klubu:

 

Sylvian Lie A Kwie | Tottenham, 15.25 mln euro

 

Serie A:

 

[07.01.2024, 18. kolejka] (3.) Milan 4:0 Novara (18.) [F. Bernardeschi 3', 58', M. Buyuk 61', 90']

[13.01.2024, 19. kolejka] (12.) Sampdoria 1:1 Milan (2.) [Fernando kar. 40' - F. Bernardeschi 66']

[20.01.2024, 20. kolejka] (10.) Lazio 2:2 Milan (3.) [O. Romero 14', 76' - M. Buyuk 2', L. Crisetig sam. 16']

[28.01.2024, 21. kolejka] (3.) Milan 6:0 Empoli (19.) [F. Bernardeschi 5', 15', 43', 54', 67', M. Florini 79']

 

 

TIM Cup:

[23.01.2024, ćwierćfinał] (1L) Milan 1:4 Fiorentina (1L) [D. Sardo 48' - M. Kranevitter sam. 9', J. Dumas 72', N. Fazzi 85', J. Boetius 88']

 

Pod koniec miesiąca otrzymałem bardzo dobrą ofertę za Sardo. Chociaż nie chciałem go sprzedawać, to jednak 30 mln euro zmieniło moje zdanie. W jego miejsce ściągnąłem Lie A Kwie, myśląc trochę o przyszłości, a trochę o teraźniejszości. Jest on co prawda nominalnym def. pomocnikiem, ale to raczej nie powinien być za duży problem w jego wieku.

 

Nowy rok rozpoczęliśmy od wysokiej wygranej z znajdującą się w strefie spadkowej Novarą. Spotkanie było jednostronne, a jedyną wartą odnotowania rzeczą jest fantastyczna współpraca pomiędzy Bernardeschim i Buyukiem. Potem czekały nas dwa mecze wyjazdowe. Szkoda remisu z Sampdorią, bo poza rzutem karnym gospodarze nie mieli żadnej dogodnej sytuacji. Dużo bardziej ucieszyłem się z remisu z Lazio. W Rzymie byliśmy drużyną o wiele gorszą, a mało brakowało, a byśmy wygrali to spotkanie. Drugą bramkę Rzymianie strzelili sobie sami, a sytuacja była przekomiczna - Bech (bramkarz Lazio) nie trafił w piłkę po podaniu od Crisetiga i futbolówka wtoczyła się do siatki. Nie wiem, co musiał pomyśleć sobie o tym menedżer Biancocelestich. W 21. kolejce mecz życia zagrał chyba Bernardeschi. Włoch strzelił w tym spotkaniu aż 5 goli! Co prawda wszystkie wyglądały w ten sam sposób: wrzutka na dalszy słupek, tam nabiegał Federicio i pakował piłkę do bramki z 5 metrów. Mógł zaliczyć nawet 6 trafień, ale jedną taką okazję zmarnował. Mam czasami wrażenie, że napastnik jest nam zbędny. Aha, Empoli to jeden z trzech zespołów, które nas pokonały. Niezły rewanż.

 

Do końca sezonu zostało 17 kolejek. Na obecną chwilę zajmujemy 3. miejsce. Nad 6. miejscem mamy 6 punktów przewagi, nad 4. nie mamy żadnej, ale to dlatego, że Palermo rozegrało już swój mecz. Swoją drogą - po 10 meczach u siebie mamy bilans bramkowy 26-1, nieźle, co?

 

Tabela: Click

 

Złota Piłka i Piłkarz Roku: Bernardo Silva (Barcelona)

XI roku: Click

Złoty Chłopiec: Felipe (Marseille)

Odnośnik do komentarza

Luty 2024

 

 

Serie A:

 

[04.02.2024, 22. kolejka] (3.) Milan 4:0 Torino (6.) [M. Buyuk 3', 43', L. Silva 45+3', M. Kovacic 60']

[06.02.2024, 23. kolejka] (11.) Sassuolo 4:2 Milan (3.) [E. Carrasco 11', 21', 80', A. Iwobi 61' - M. Florini 35', 51']

[11.02.2024, 24. kolejka] (3.) Milan 1:1 Pesacara (15.) [M. Buyuk 51' - M. Valoti kar. 62']

[18.02.2024, 25. kolejka] (12.) Bologna 2:2 Milan (3.) [D. Drazic 31', R. Manaj 72' - L. Silva 23', N. Soltani 38']

[24.02.2024, 26. kolejka] (3.) Milan 3:0 Cagliari (16.) [M. Buyuk 2', F. Bernardeschi 3', 14']

 

 

Miesiąc rozpoczęliśmy od mocnego akcentu, jakim niewątpliwie była wysoka domowa wygrana z Torino. Kolejny raz świetny mecz zaliczyli skrzydłowi, którzy są głównymi architektami naszego sukcesu w tym sezonie. Niestety, kolejne 3 mecz podkreśliły to jeszcze bardziej. Jeżeli obrona ma gorszy dzień, a Buyuk ani Bernardeschi nie rozgrywa fantastycznych zawodów, to mamy duży problem z wygrywaniem. Pojedynek z Sassuolo to w ogóle szkoda opisywać, bo defensorzy zagrali wprost fatalnie. Nagminnie wpuszczali gospodarzy w nasze pole karne i nawet najlepsza ofensywa nic by tu nie pomogła. Kolejny mecz powinniśmy wygrać, ale Kranevitter popełnił błąd godny juniora, a nie 30 latka i w ten sposób straciliśmy 2 punkty. Na szczęście Palermo przegrało, więc suma summarum powiększyliśmy przewagę o jeden punkt. Tyle samo szczęścia nie mieliśmy tydzień później. W 25. kolejce Palermo już wygrało, a nam znowu się to nie udało. Pocieszający jest fakt, że tym razem przy żadnym z goli palców nie maczał żaden skrzydłowy, a fantastyczny mecz zagrał Soltani i to jemu zawdzięczamy oba trafienia. Szkoda tylko, że obrona kolejny raz się nie popisała i jego wysiłek poszedł na marne. Na pożegnanie miesiąca zagraliśmy wreszcie porządny mecz. Buyuk dwa razy do Federicio, a ten raz się odwdzięczył i w ten sposób zdobyliśmy 3 punkty. W tym momencie zawdzięczamy tej parzy 42 z 53 bramek ligowych. Fajny wynik. Tylko jak to świadczy o napastnikach?

 

Tabela: klik

Odnośnik do komentarza

Marzec 2024

 

 

Serie A:

 

[03.03.2024, 27. kolejka] (14.) Cesena 0:0 Milan (3.)

[10.03.2024, 28. kolejka] (3.) Milan 2:2 Frosinone (18.) [M. Sissoko kar. 36', M. Florini 54' - K. Yamaga 45+1', J. Minala 62']

[17.03.2024, 29. kolejka] (9.) Atalanta 0:0 Milan (3.)

[24.03.2024, 30. kolejka] (3.) Milan 3:2 Roma (1.) [F. Bernardeschi 34', G. Longo 43', A. De Rose 63' - D. Kovtalyuk 45', 53']

 

 

Z marca nie możemy być zadowoleni. Zagraliśmy dwa łatwe mecze, jeden średni i jeden bardzo trudny. Zdobyliśmy 6 punktów na 12 możliwych. W dwóch pierwszych meczach nie mogłem korzystać z Bernardeschiego, bo doznał on jakiegoś drobnego urazu. Było widać jego brak, bo nasza ofensywa kulała. Dwa wyjazdowe mecze zremisowaliśmy i jeszcze te dwa remisy byłbym w stanie przyjąć bez większego rozczarowania, zwłaszcza w wyjazdowym spotkaniu z Atalantą. Nie wiem za to, jakim cudem straciliśmy 2 bramki w starciu z 18. Frosinone. Straciliśmy w tym meczu tyle bramek, co przez 13 kolejek na naszym obiekcie. Z 18. drużyną tabeli. No ale niestety, obrońcy nie byli w tym miesiącu w najwyższej formie. Widać to było też i w meczu z Romą. Tym razem jednak nie stracić bramki byłoby o wiele trudniej. Na szczęście do formy wrócił już Bernardeschi i nasza siła ognia znowu zaczęła wyglądać groźnie. Szkoda, że obrońcy wciąż popełniali głupie błędy i przez nich o mało co nie straciliśmy punktów w tym spotkaniu.

 

W ten czy inny sposób, bo nudnym marcu wciąż siedzimy na 3. miejscu, bo Palermo też uporczywie traci punkty. Do końca sezonu zostało tylko 8 kolejek i chyba powinniśmy się utrzymać na miejscu dającym grę w Lidze Mistrzów.

 

W marcu odbył się coroczny nabój juniorów. Z 16 chłopców przyszłość w klubie ma tylko dwóch, są to: Luca Moroni oraz Vito Scurati.

 

Tabela: klik

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Kwiecień 2024

 

 

Serie A:

 

[06.04.2024, 31. kolejka] (6.) Inter 1:0 Milan (3.) [A. Lacazette 32', n. kar. 38']

[14.04.2024, 32. kolejka] (3.) Milan 2:2 Juventus (2.) [M. Florini 3', A. De Rose 54' - Ramon 4', M. Icardi 14']

[20.04.2024, 33. kolejka] (18.) Fiorentina 1:0 Milan (3.) [bujica 70']

[24.04.2024, 34. kolejka] (4.) Milan 4:1 Palermo (3.) [V. Gaggioli 12', M. Buyuk 25', A. De Rose 59', F. Bernardeschi 88' - G. Sortino 22']

[28.04.2024, 35. kolejka] (6.) Napoli 1:1 Milan (3.) [A. Morata 59' - M. Buyuk 5']

 

 

Kwiecień na pewno nie był dobrym miesiącem. Początek był najgorszy z możliwych - przegrana w derbach z Interem. Trzeba tu otwarcie przyznać, że byliśmy w tym spotkaniu o wiele gorszą drużyną i jednobramkowa porażka była objawem miłosierdzia. Nie mogę napisać tego samego o meczu z Juve. W spotkanie weszliśmy świetnie, ale co z tego skoro już minutę później był remis, a za kolejne 10 minut przegrywaliśmy? Druga połowa należała w całości do nas. Wypracowaliśmy sobie w niej 5 100% sytuacji i sam nie wiem jakim cudem mecz skończył się remisem. Trzeba pytać moich zawodników, bo tylko oni potrafią to wytłumaczyć. Dużo bardziej od spotkania z Juve obawiałem się jednak starcia z Fiorentiną. Nie dość, że to mocna drużyna, to jeszcze walczą o utrzymanie. Takie połączenie nigdy nie zwiastuje nic dobrego na przeciwników i nie odmiennie było tym razem. Na Artemio Franchi musieliśmy uznać wyższość gospodarzy. Na szczęście zespół przypomniał sobie jak się wygrywa mecze w wydawałoby się najodpowiedniejszym momencie, bo w starciu z Palermo, które kolejkę wcześniej przeskoczyło nas w tabeli. Wreszcie zobaczyłem drużyną, którą stale oglądałem w rundzie jesiennej. Palermo było bez szans i kto wie, może wygraliśmy najważniejszy mecz sezonu? Ranga tego spotkania urosła jeszcze bardziej po 35. kolejce, kiedy to podzieliliśmy się punktami z Napoli, a Palermo straciło komplet u siebie z Torino (0:1).

 

W taki sposób po kolejnym co najwyżej średnim miesiącu utrzymujemy przewagę nad 4. miejscem. Nie jest to już bezpieczne prowadzenie, a każda wpadka może zakończyć się grą w Lidze Europy zamiast w Lidze Mistrzów. I chociaż w oczekiwaniach mam ten mniej prestiżowy puchar, to musiałbym być frajerem, żeby dać sobie teraz wydrzeć pieniądze i prestiż płynące z udziału w tych sławniejszych rozgrywkach.

Terminarz mamy dobry, dwa mecze z drużynami, które najchętniej by już pojechały na wakacje i jeden mecz ze spadkowiczem (jeszcze nie oficjalnym, ale do bezpiecznej strefy brakuje im 9 punktów). Palermo ma ciężej. Zagrają jeszcze z drużyną nie pewną utrzymania oraz 6. siłą ligi (przypominam, że 6. miejsce jako ostatnie daje LE). Co może pójść nie tak?

 

Tabela: klik

Odnośnik do komentarza

Maj 2024

 

 

Serie A:

 

[04.05.2024, 36. kolejka] (3.) Milan 6:1 Udinese (14.) [A. De Rose 4', G. Longo 10', M. Sissoko 11', 41', G. Silva sam. 13', M. Florini 90+1' - L. Parades 23']

[12.05.2024, 37. kolejka] (20.) Novara 1:4 Milan (3.) [D. Secchiari 34' - N. Soltani 1', M. Buyuk 36', F. Bernardeschi 51', 80']

[19.05.2024, 38. kolejka] (3.) Milan 1:1 Sampdoria (13.) [M. Buyuk 48' - J. Correa 88']

 

W maju wreszcie zaczęliśmy grać tak jak do tego przyzwyczailiśmy kibiców - brzydko, ale niezwykle skutecznie. Fakt faktem, przeciwnicy zbytnio się nie przemęczali. Udinese już po 3:0 odpuściło, nawet po strzeleniu bramki nie ruszyli do przodu. Ciężko jest zmusić się do odrabiania strat mając w głowie wakacje. W tej samej kolejce kolejny raz przegrało Palermo, a ich miejsce za naszymi plecami zajął Inter. Oddech naszego rywala skutecznie nas zmotywował i spotkanie z outsiderem z Novary odbyło się bez niespodzianek. Jako ciekawostkę dodam, że Soltani zdobył najszybszą bramkę sezonu (26. sekunda). Po tym spotkaniu okazało się, że Inter nie dał rady u siebie Cesenie, co oznaczało, że Ligi Mistrzów już nam żadna siła nie zabierze! W związku z tym spotkanie z Sampdoria można było odpuścić. Fajnie byłoby jednak skończyć sezon bez porażki u siebie, więc nakazałem piłkarzom spiąć pośladki ten jeden ostatni czas. Wygrać się nie udało, ale ważne, że nie przegraliśmy i San Siro nie zdobyte przez cały sezon!

 

Mistrzem Włoch standardowo Juventus. Wydawało się, że w tym roku trofeum powędruje do Rzymu, ale Roma nie dała rady na ostatniej prostej. 19 kolejek na fotelu lider psu wiadomo gdzie. To nie mój problem wszakże, ja sobie sukcesu nie dałem w frajerski sposób odebrać. Od 12. kolejki z małymi zawirowaniami okupowaliśmy 3. miejsce. Antyfutbol wygrywa.

 

XI Roku: http://i.imgur.com/3vkphUU.png

Najlepszy Włoski Piłkarz: Christian Capone (ROMA)

Najlepszy Zagraniczny Piłkarz: Muharrem Büyük (MILAN)

Calciatore più Amato (nie jestem w stanie tego przetłumaczyć na nasz, najbardziej uwielbiany piłkarz? Nie wiem): Nikolay Georgiev (JUVENTUS)

Jedenastka sezonu klubu (która wygląda dość dziwnie, a Sinkgraven i Silva są na pozycjach, na których nie rozegrali ani jednego spotkania): http://i.imgur.com/eocJvJR.png

Statystyki zawodników Milanu: http://i.imgur.com/GiNCcXd.png

Podsumowanie sezonu: http://i.imgur.com/0y2ZJKD.jpg

Statystyki klubów Serie A: http://i.imgur.com/oW7uvcb.jpg

Statystyki zawodników Serie A: http://i.imgur.com/A5G6YfE.jpg

Odnośnik do komentarza

Sezon 2023/24 w Europie

 

 

Anglia

1. Man City, 2. Arsenal, 3. Bournemouth (...) 18. Carlisle, 19. Newcastle, 20. Middlesbrough

 

Francja

1. Monaco, 2. Marseille, 3. PSG (...) 18. Stade Reims, 19. Montpellier, 20. Guingamp

 

Niemcy

1. Schalke, 2. BVB, 3. Leverkusen (...) 16. Koln (1:6 w barażach z HSV), 17. Bochum, 18. Augsburg

 

Hiszpania

1. Barcelona, 2. Real Madryt, 3. Valencia (...) 18. Getafe, 19. Osasuna, 20. Deportivo

 

Polska

1. Legia, 2. Lech, 3. Ruch Chorzów (...) 15. Zawisza, 16. Górnik Łęczna

 

Włochy

1. Juventus, 2. Roma, 3. Milan (...) 18. Cagliari, 19. Empoli, 20. Novara

 

 

Liga Europy

Zenit 3:1 Dortmund

 

Liga Mistrzów

Arsenal 3:2 Man Utd

 

 

Najlepszy Piłkarz Europy: Bernardo Silva (Barcelona)

Złoty But: Mosa Zongo (Real Madryt)

Odnośnik do komentarza

Czerwiec 2024

 

 

Transfery z klubu:

 

Sime Vrsaljko => Olympiacos, WT

Moussa Sissoko => WT

 

 

Na początku wakacji dotarły do mnie dwie dobre informacje. Po pierwsze rozbudowujemy bazę treningową i obiekty młodzieżowe. Będzie nas to kosztowało ok. 10 mln euro. Nie jest to jednak problem, bo podpisaliśmy 3 nowe umowy sponsorskie, które przyniosą nam 22 mln euro na sezon. Jest to o 13,75 mln euro na sezon więcej. Podsumowanie finansowe: http://i.imgur.com/YIcsdCa.pngPoza tym odnieśliśmy w minionym sezonie stratę na poziomie 28 mln euro.

 

Pożegnaliśmy dwóch zawodników. Vrsaljko mi szkoda, bo jest to jeszcze bardzo dobry zawodnik, choć już wiekowy. Niestety, wybrał ofertę z Grecji i pewne miejsce w pierwszej jedenastce.

Odnośnik do komentarza

Lipiec 2024

 

 

Transfery z klubu:

 

Giosuè Longo | Tottenham, 30 mln euro

Zivorad Pejanovic | Twente, wypożyczenie

Raniero Di Matteo | Bari, 1 mln euro

Andrea Scala | Chievo, 2 mln euro + 50% z nast. transferu

Roberto Pappalardo | Frosinone, 1.6 mln euro

 

Transfery do klubu:

 

David Concha | Maritimo, WT

Alex Perico | Inter, 2 mln euro

João Nunes | Torino, 10 mln euro

Simon Mortensen | Bayern, 5.25 mln euro

 

 

Sparingi:

Barcelona 3:2 Milan

Bassano 1:5 Milan

Tottenham 1:3 Milan

 

Już na początku czerwca wiedziałem, że z klubu odejdzie Longo. 30 mln euro za środkowego obrońcę to zbyt dobra oferta, abym mógł ją odrzucić. Straciliśmy zatem dwóch dobrych obrońców. Poza tym pozbyłem się z zespołu u20 kilku zawodników, którzy nie prezentowali żadnych szans na rozwój. No i całą masę wypożyczyłem, ale z nich wymienię tylko Pejanovica, bo on już w zasadzie mógłby coś pograć na poziomie Serie A.

 

Dziury starałem się łatać jak najmniejszym kosztem. W miejsce Sissoko do zespołu dołączył Concha. 27 letni Hiszpan dawał sobie radę w portugalskiej ekstraklasie, więc raczej podoła roli zmiennika Bernardeschiego. Alex Peric jest nominalnie defensywnym pomocnikiem, ale ja go będę wystawiał na prawej obronie. Jego początki u nas mogą być trudne, bo jest to wychowanek Interu... Kibice z tego transferu nie byli zbytnio zadowoleni. Longo próbował będzie zastąpić Joao Nunes, wychowanek Benfici. Po trzech dobrych sezonach w Torino jestem przekonany, że będzie to dobry nabytek. No i na papierze jest moim zdaniem lepszy od Longo. Rok temu szaleliśmy na rynku transferowym, teraz trzymamy się w cieniu. Mimo to nie mogłem się powstrzymać od kupienia za 5.25 mln euro Simona Mortensena. Taka kwota za takiego zawodnika to żart. Nie dość, że już teraz może powalczyć z Gaggiolim o miejsce w pierwszym składzie, to jeszcze dysponuje gigantycznym potencjałem.

 

Mistrzostwa Europy rozgrywane we Włoszech wygrał gospodarz. W finale, który odbył się na naszym stadionie, Azzurri wygrali z Belgią 2:1.

Odnośnik do komentarza

Sierpień 2024

 

 

Transfery z klubu:

 

Simon Vigouroux | Watford, 6.5 mln euro

Michele Fiorini | Man City, 20 mln euro + 30% z nast. transferu + 6 mln po 10 bramkach w lidze

 

 

Transfery do klubu:

 

Francisco José | Inter, 2.7 mln euro

 

 

Sparingi:

 

Mainz 1:0 Milan

Milan 1:2 Bournemouth

Juventus 2:1 Milan

Borussia 4:1 Milan

 

 

Serie A:

[24.08.2024, 1. kolejka] Milan 1:1 Atalanta [D. Concha 45' - D. Pava 65']

 

 

El. Ligi Mistrzów:

 

[21.08.2024, 1. mecz] (ESP) Atletico 1:1 Milan (ITA) [C. Perlaza 89' - F. Jose 64']

[27.08.2024, 2. mecz] (ITA) Milan 2:2 (3:3) Atletico (ESP) [M. Kovacic 19', N. Stark 34' - Koke cz.k. 3', A. Goni 13', X. Shaqiri 42]

 

 

Po kupnie Mortensena musiałem sprzedać Vigouroux. Ucieszyło mnie bardzo to, że nie tylko zwiększyłem jakość na lewej obronie, ale jeszcze na tym zarobiłem! Nie dużo, ale zawsze coś. Dużo większy przychód odnotujemy za to na wymianie napastników. Fiorini będzie grał dla szejków z Manchesteru, zarobiliśmy dużo pieniędzy, a kwota ta jeszcze pewnie urośnie. No nie chce mi się wierzyć, że Włoch nie strzeli 10 bramek. Za śmieszne pieniądze sprowadziłem z, a jakże, Interu Francisco Jose. Obawiałem się opinii kibiców, bo to już drugi zawodnik sprowadzony od naszych odwiecznych rywali. Tym razem jednak podzielali mój entuzjazm i opinię, że taka kwota za takiego zawodnika jest śmieszna. No i nie jest to wychowanek, a najemnik.

 

Dokończyliśmy też serię sparingów. Krótko mówiąc nie poszła nam ona za dobrze. Szukałem rywali z najwyższej półki, chciałem przetestować nas pod kątem walki o coś więcej w Lidze Mistrzów. Z jednej strony to tylko sparingi, a z drugiej... są powody do obaw.

 

Moje myśli o tym, co może pójść nie tak, o naszej fatalnej formie, o tym, że moje drużyny często notują falstart przerwała jeszcze gorsza wiadomość. W losowaniu par barażowych trafiliśmy na Atletico. Od tego momentu myślenie nad fazą grupową Ligi Mistrzów nie miało sensu, bo los rzucił nam pod nogi gigantyczną kłodę.

W pierwszym meczu w Madrycie zagraliśmy bardzo dobrze, kontrolowaliśmy mecz w swoim stylu. W przerwie bezbarwnego De Rose zmienił Jose i... 20 minut później zapisał się na listę strzelców. Szkoda, że nie udało nam się utrzymać prowadzenia i w końcówce straciliśmy koncentrację i bramkę, ale przed rewanżem byliśmy w bardzo dobrej pozycji.

Jakiś czas temu pisałem, że nie jestem frajerem i nie oddaje tego, co moje. Cóż, muszę zmienić zdanie. W rewanżu z Atletico mieliśmy wszystkie atuty w swoich rękach, a dodatkowo jeszcze w 3. minucie Koke dostał czerwoną kartkę! Mieliśmy co najmniej 87 minut gry w przewadze i to rywale musieli gonić. Pokazaliśmy jednak, że nie mamy jeszcze doświadczenia niezbędnego do gry na tym poziomie. Diego Simeone górą, a nam została Liga Europy... Tam zmierzymy się z Porto, Leicester oraz Mladą Boleslav.

 

Ligę rozpoczęliśmy u siebie. Graliśmy rezerwami z Atalantą, więc remis przyjmuję ze spokojem.

 

 

Podsumowanie transferów:

sierpień

lipiec

czerwiec

Odnośnik do komentarza

Wydawanie po ~100 mln euro rocznie na transfery to od 5 lat norma w Marsylii.

 

 

Wrzesień 2024

 

 

Serie A:

 

[01.09.2024, 2. kolejka] (10.) Lazio 1:2 Milan (11.) [J. Ikone cz.k. 27', F. Bakhta 53' - F. Jose 9', L. Silva 55]

[15.09.2024, 3. kolejka] (6.) Milan 4:0 Genoa (13.) [D. Concha 12', 58', L. Silva kar. 55', F. Jose 65', M. Kranevitter cz.k. 73']

[22.09.2024, 4. kolejka] (10.) Palermo 1:4 Milan (2.) [s. El Shaaraway 44' - D. Concha 26', 76', F. Jose 84', 90+1']

[25.09.2024, 5. kolejka] (2.) Juventus 3:1 Milan (1.) [M. Icardi 1', N. Georgiev 11', J. Abreu 25' - F. Bernardeschi 63']

[29.09.2024, 6. kolejka] (4.) Milan 4:0 Udinese (11.) [F. Jose 14', 34', D. Concha 42', F. Bernardeschi 75']

 

 

Liga Europy:

 

[19.09.2024, 1. kolejka] Milan 2:1 Leicester [J. Nunes 17', D. Concha 64' - Kuki 36']

 

 

We wrześniu nabraliśmy rozpędu. Pierwszego dnia miesiąca ograliśmy w Rzymie Lazio. Zdanie mieliśmy ułatwione, bo gospodarze grali przez ponad godzinę w 10. Dobrą formę utrzymywaliśmy w zasadzie przez cały miesiąc. Z beniaminkiem na naszym obiekcie rozprawiliśmy się bezlitośnie i bezproblemowo. Nie spodziewałem się, że z podobną łatwością wygramy z Palermo czy Udinese, ale najwidoczniej porażka w eliminacjach Ligi Mistrzów podziałała bardzo motywująco na mój zespół. Jedyną skazą na wrześniu jest przegrana na Juventus Stadium. Trudno jednak było spodziewać się innego wyniku. Mecz wcześniej lekkiego urazu doznał Jose, a w starciu z Leicester De Rose. Dlatego też podchodziliśmy do tego meczu bez naturalnego napastnika. Co gorsza, straciliśmy w tym pojedynku na okres mniej więcej dwóch tygodni Kovacica oraz Soltaniego. Na szczęście Jose na następny mecz już zdążył i strzelił w nim 2 bramki.

 

Rozgrywki Ligi Europy inaugurujemy udanie. W pół-rezerwowym zestawieniu daliśmy radę pokonać Leicester. Porto też wygrało.

 

Po 6. kolejkach zajmujemy 4. miejsce, ale do fotelu lidera tracimy tylko punkcik. Świetnie radzą sobie moje letnie nabytki - David Concha i Francisco Jose w 6 spotkaniach strzelili po 6 bramek i przewodzą klasyfikacji króla strzelców.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...