Skocz do zawartości

Wiśnie na torcie


Iwabik

Rekomendowane odpowiedzi

Listopad 2021

 

 

Premier League:

 

[12/38, 06.11.2021] (8.) Charlton 2:2 Bournemouth (6.)

S. Mihajlovic 24', A. Garcia 34' - Edmar 9', M. Dabbur 20'

 

[13/38, 20.11.2021] (5.) Bournemouth 3:1 Newcastle (13.)

I. Medeiros 9', J. Flanagan cz.k. 29', M. Zongo 66', 81' - Trezeguet 88'

 

[14/38, 27.11.2021] (2.) West Ham 1:1 Bournemouth (4.)

A. Cresswell kar. 10' - A. Ademi 56'

 

Champions League:

 

[4/6, 03.11.2021] (1.) Bournemouth 4:1 Young Boys (4.)

C. Taylor 12', M. Ritchie 78', H. Basto 79', I. Medeiros 83' - A. Delort 1'

 

[5/6, 23.11.2021] (3.) Szachtar 3:2 Bournemouth (1.)

W. Nem 21', 85', Eduardo 45' - M. Zongo 13', H. Arter 32'

 

 

Kolejny mocno przeciętny miesiąc za nami. Wydaje mi się, że z sezonu na sezon różnica umiejętności pomiędzy pierwszym składem, a zmiennikami staje się coraz większa. Przez mecze Ligi Mistrzów dość często muszę wystawiać drugi garnitur na mecze ligowe, a to kończy się remisami. Po 14 kolejkach mamy na koncie już 6 meczy bez zwycięzcy. W spotkaniu z Charltonem nasza gra wreszcie się ożywiła i zaczęliśmy sobie stwarzać jakieś dobre sytuacje, a dwie z nich wykorzystaliśmy. Pewnie wygralibyśmy to spotkanie, gdyby nie błędy występującej w rezerwowym składzie obrony. Po tym meczu mieliśmy 2 tygodnie przerwy na mecze reprezentacji. Newcastle pokonaliśmy gładko i bez problemów, nawet pomimo faktu, że przez ponad godzinę graliśmy w osłabieniu! Wydawało mi się, że przerwa była właśnie tym, czego potrzebowaliśmy i wreszcie wrzucimy wyższy bieg. Tak się niestety nie stało, bo już 3 dni później przegraliśmy z Szachtarem w Lidze Mistrzów, a potem podzieliliśmy się punktami z West Hamem. Ten ostatni wynik na pewno do najgorszych nie należy, bo przecież Młoty mają tyle samo punktów co liderująca Chelsea! A sezon temu bronili się przed spadkiem...

 

Z dobrych informacji - po pokonaniu Young Boys zapewniliśmy sobie awans z fazy grupowej LM. Przegrywając z Szachtarem skomplikowaliśmy sobie niestety sytuację, bo Galatasaray ma tyle samo punktów co my, a fajnie było wygrać grupę i trafić na potencjalnie łatwiejszego przeciwnika. Na szczęście o tym zdecyduje mecz z Turkami na Vitality Stadium.

 

Sytuacja w czubie tabeli jest bardzo ciekawa. Trzy pierwsze drużyny mają po 28 punktów, za nimi jesteśmy my z 24 punktami, a nad 9. miejscem mamy zaledwie 3 punkty przewagi. Przy tak spłaszczonej tabeli wszystko się może tak naprawdę wydarzyć.

 

http://i.imgur.com/OjK5CA6.png

Odnośnik do komentarza

Grudzień 2021

 

 

Premier League:

 

[15/38, 04.12.2021] (4.) Bournemouth 2:0 Leicester (8.)

M. Ritchie 60', M. Zongo 67', K. Papadopoulos cz.k. 80'

 

[16/38, 11.12.2021] (18.) Norwich 0:0 Bournemouth (4.)

 

[17/38, 18.12.2021] (1.) Chelsea 2:2 Bournemouth (3.)

R. Lukaku 66', E. Hazard 67' - M. Zongo 65', M. Henriksen 70'

 

[18/38, 26.12.2021] (5.) Bournemouth 5:0 Tottenham (12.)

M. Henriksen 10', 38', I. Medeiros 23', Edmar 88', H. Basto 90+2'

 

[19/38, 28.12.2021] (8.) Watford 0:4 Bournemouth (4.)

A. Ademi 38', M. Zongo 60', 76', 84'

 

 

Champions League:

 

[6/6, 08.12.2021] (1.) Bournemouth 4:2 Galatasaray (2.)

I. Medeiros 23', M. Zongo 42', 49', Oliver 55' - E. Ozuna 28', Rafaelson 29'

 

 

Grudniowego maratonu tym razem nie było. Miesiąc ten rozpoczęliśmy bardzo dobrze, bo od wygranej z Leicester. Był to pierwszy raz od 7 spotkań, kiedy to strzeliliśmy chociaż jedną bramkę i zachowaliśmy czyste konto. Zaraz po tym meczu rozegraliśmy kluczowe spotkanie w Lidze Mistrzów. Po małych problemach i dużych emocjach pokonaliśmy Galatasaray i wywalczyliśmy 1. miejsce w tabeli. W 1/8 zmierzymy się z Dynamo Kijów, więc warto było wystawiać pierwszy skład właśnie w Lidze Mistrzów. Niestety, przez to musiałem oszczędzać piłkarzy w starciu z Norwich, a to skończyło się, jak zwykle, remisem. Zremisowaliśmy też z Chelsea, ale zważywszy na to, że był to mecz wyjazdowy, a Chelsea jest w gazie, to ten wynik muszę uznać za co najmniej dobry. W kolejnym pojedynku zobaczyliśmy już Bournemouth w najlepszym możliwym wydaniu. Wyjątkowo słabo grający w tym sezonie Tottenham rozbiliśmy z łatwością 5:0, a w ostatniej w tym roku serii spotkań rozjechaliśmy Watford, a hattrickiem popisał się Zongo.

Afrykanin jest prawdziwym jokerem, bo nie jednokrotnie wchodził z ławki i ratował nam punkty. Tak było też i tym razem. Ogólnie rozegrał 15 spotkań w Premier League, z czego 10 z ławki i zdobył 10 bramek. Nie najgorszy wynik.

 

W lidze jesteśmy niepokonani od 13 spotkań, zremisowaliśmy w tym czasie 7 razy, a wygraliśmy 6. Bilans nie najgorszy, ale zdecydowanie za duży tych remisów. Dzięki dobrym grudniowym wynikom wskoczyliśmy na 2. lokatę, a do lidera tracimy 6 punktów. Bezpiecznej przewagi nie mamy, a w czołówce jest ciasno.

 

Tabela: http://i.imgur.com/JQjHCA5.jpg

 

Nagrody za 2021

 

Ballon d'Or: Oliver (Bournemouth) !!!

World Player of the Year: L. Messi (Barcelona)

World XI of the Year: http://i.imgur.com/hpOs7Uv.png

Złoty Chłopiec: Iliyan Dragiev (Bournemouth, wyp. BVB)

Odnośnik do komentarza

Styczeń 2022

 

 

Transfery do klubu:

 

Miroslav Drabek | Real Madryt, wypożyczenie

 

Premier League:

 

[20/38, 01.01.2022] (5.) Man Utd 3:4 Bournemouth (2.)

G. Higuain 54', 68', A. Perez 58' - M. Zongo 7', 11', 33', M. Henriksen 14'

 

[21/38, 16.01.2022] (2.) Bournemouth 0:1 Liverpool (3.)

B. Keita 57'

 

[22/38, 22.01.2022] (9.) Stoke 1:3 Bournemouth (2.)

C. Kyoung-Rok 23' - I. Medeiros 20', J. Carvalho 28', M. Zongo 90+2'

 

 

FA Cup:

 

[3 rnd., 08.01.2022] (1L) Bournemouth 2:0 Ipswich (2L)

M. Ritchie 16', M. Zongo 90'

 

[4. rnd., 29.01.2022] (1L) Bournemouth 1:0 Reading (2L)

B. Djimsiti sam. 13'

 

 

Transferów w styczniu nie planowałem, ale w spotkaniu ze Stoke urazu wykluczającego z gry na 4 miesiące nabawił się Carvalho. Potrzebowałem zatem nowego skrzydłowego i postanowiłem wypożyczyć 20 letniego Czecha z Realu Madryt.

 

W styczniu rozegraliśmy tylko 3 ligowe mecze, ale dwa z nich były szalenie ważne. Nowy rok rozpoczęliśmy szalonym meczem na Old Trafford i po całej masie emocji pokonaliśmy Manchester United 4:3. W kolejnej kolejce podejmowaliśmy na naszym malutkim stadionie Liverpool. Nie mam pojęcia jakim cudem przegraliśmy to spotkanie, bo Liverpool oddał jeden celny strzał. Niewykorzystane sytuacje się mszczą. Przez tę porażkę zrównaliśmy się punktami z naszymi pogromcami. W trzeciej i ostatniej kolejce tego miesiąca pokonaliśmy na Britannia Stadium Stoke. Jedyną rzeczą wartą zapamiętania jest uraz Carvalho, który będzie pauzował ok. 4 miesięcy, czyli mniej więcej do końca sezonu.

 

W krajowym pucharze mieliśmy z górki. Dwukrotnie graliśmy z drugoligowymi ekipami i dwukrotnie byliśmy górą, chociaż w 4. rundzie mieliśmy trochę szczęścia.

 

W tabeli za dużych zmian nie ma. Tłok w czubie jak był, tak jest i chyba jeszcze długo zostanie, bo pierwsze 7 drużyn punktuje w miarę równo. Do lidera tracimy 4 punkty, a więc w przeciągu tych 30 dni nadrobiliśmy 2 oczka.

 

Tabela - http://i.imgur.com/zJsHOoK.jpg

Odnośnik do komentarza

Luty 2022

 

 

Premier League:

 

[23/38, 01.02.2022] (17.) Middlesbrough 1:2 Bournemouth (2.)

A. Jakupovic 90' - M. Zongo 22', M. Dabbur 80'

 

[24/38, 05.02.2022] (2.) Bournemouth 5:1 Swansea (19.)

M. Zongo 11', 33', 49', 90+1', J. Flanagan 24' - M. Mathisen 36'

 

[25/38, 08.02.2022] (2.) Bournemouth 3:2 Aston Villa (20.)

N. Subotic 39', I. Medeiros 65', Oliver 90' - M. Dembele 37', 71'

 

[26/38, 12.02.2022] (14.) Southampton 1:1 Bournemouth (1.)

Y. Reyna 90+1' - A. Arter 90+3'

 

[27/38, 26.02.2022] (1.) Bournemouth 0:2 Arsenal (5.)

P. Dybala 1', 59'

 

 

FA Cup:

 

[5. rnd., 19.02.2022] (2L) Oldham 0:2 Bournemouth (1L)

H. Arter 55', M. Zongo 90'

 

 

Champions League:

 

[1/8, 22.02.2022] (UKR) Dynamo Kijów 1:8 Bournemouth (ENG)

Cleber 71' - M. Zongo 13', 31', 32', 40', 46', 63', Oliver 38', 45+2'

 

 

W lutym pograliśmy dużo. Miesiąc rozpoczęliśmy od czterech z pozoru łatwych spotkań. 3 pierwsze rozgrywaliśmy z zespołami broniącymi się przed spadkiem i zgodnie z oczekiwaniami zdobyliśmy w nich komplet punktów. Szkoda remisu ze Southamptonem, ale mogliśmy równie dobrze przegrać, bo bramki padały w doliczonym czasie gry. Dobra strona medalu jest taka, że Chelsea przegrała swój mecz, więc i tak uciekamy im na jeszcze 1 punkt. Uciekamy ponieważ mają mecz mniej, nasza przewaga to 2 punkciki. Potem przeszliśmy 2. ligowe Oldham i... zniszczyliśmy Dynamo Kijów! Trudno mi opisać to spotkanie. Wszystko nam wychodziło, a gospodarze nam jeszcze pomagali, popełniali mnóstwo błędów, a i ich bramkarz nie był w najlepszej formie. Niestety, ale tak wysokie zwycięstwo namąciło nam w głowach i bez większego oporu przegraliśmy w kolejnej ligowej kolejce z Arsenalem. Co więcej, rzutu karnego przy stanie 0:1 nie wykorzystał Zongo, który 4 dni wcześniej zdobył 6 bramek...

 

W kolejnej rundzie FA Cup zagramy z Man City.

 

Sytuacja w lidze się trochę wyklarowała. Do Chelsea tracimy 1 punkt, ale mamy mecz więcej, zatem może to być i 4 punkty. Za nami jest Arsenal z 4 punktami straty oraz City i Liverpool z 5 oczkami mniej. The Reds mają, podobnie jak Chelsea, mecz mniej. Na 6. miejscu niespodziewanie... beniaminek z Charltonu.

Do wyścigu o koronę Króla Strzelców włączył się Zongo. W tej chwili ma, tak jak i Lukaku, 19 trafień.

 

http://i.imgur.com/8dfCnNo.jpg

Odnośnik do komentarza

Marzec 2022

 

 

Premier League:

 

[28/38, 02.03.2022] (15.) Fulham 0:3 Bournemouth (2.)

M. Drabek 3', Oliver kar. 54', M. Henriksen 72'

 

[29/38, 05.03.2022] (1.) Bournemouth 2:0 Man City (4.)

M. Drabek 55', N. Subotic 78'

 

[30/38, 09.03.2022] (13.) Everton 0:5 Bournemouth (1.)

I. Medeiros 39', 86', Oliver 39', kar. 58', K. Papadopoulos 62'

 

[31/38, 26.03.2022] (1.) Bournemouth 6:0 Charlton (7.)

M. Dabbur 16', H. Basto 45+2', M. Drabek 53', M. Henriksen 54', M. Zongo 67', Oliver 70' - S. Mihajlovic cz.k. 41'

 

 

FA Cup:

 

[6. runda, 12.03.2022] (1L) Man City 1:2 Bournemouth (1L)

Oscar 67' - M. Dabbur 36', 81'

 

 

Champions League:

 

[1/8, 2. mecz, 16.03.2022] (ENG) Bournemouth 2:0 (10:1) Dynamo Kijów (UKR)

M. Zongo kar. 51', 56' - D. Gonzalez cz.k. 32'

 

[1/4, 29.03.2022] (ENG) Bournemouth 3:0 Chelsea (ENG)

Oliver kar. 15', I. Medeiros 37', H. Basto 48'

 

 

Marzec był idealny, perfekcyjny, bez żadnej skazy. Nasze występy w lidze to coś pięknego. W 7 meczach tego miesiąca mamy bilans bramkowy 23:1 i to chyba najlepiej świadczy o naszej formie. Jedyną bramkę straciliśmy w pucharowym starciu z City, ale graliśmy wtedy rezerwowym składem, więc jest to zrozumiale. Wygraliśmy za to bardzo ważny mecz z nimi w lidze i tam już zachowaliśmy czyste konto. Dzięki temu mamy już 10 punktów przewagi nad 4. miejscem. Pozostałe drużyny rozjechaliśmy niczym walec. Spotkanie z rewelacją rozgrywek, Charltonem, pewnie zakończyłoby się mniej okazałym wynikiem, gdyby nie czerwona kartka Mihajlovica. Od tego momentu mogliśmy robić, co nam się żywnie podobało.

 

Nasza przygoda w Lidze Mistrzów trwa w najlepsze. Rewanż Dynamo był formalnością. Fajnie jednak, że udało nam się wygrać. W świetnym stylu przeszliśmy do ćwierćfinału. A tam trafiliśmy na Chelsea. Pierwszy mecz u siebie wygraliśmy przekonywująco i zasłużenie. The Blues potrafili jedynie faulować moich podopiecznych. Dwumecz na pewno nie jest rozstrzygnięty, ale musiałaby się stać jakaś katastrofa, żebyśmy odpadli.

 

Jeżeli mamy kiedyś wygrać Ligę Mistrzów, to w tym sezonie. Dlaczego? Otóż w ćwierćfinale nie ma już żadnego z faworytów. Bayern i Barcelona odpadły w grupach, PSG, Arsenal, Real i Man City pożegnały się z rozgrywkami już w 1/8. A pary ćwierćfinałowe wyglądają tak:

 

z89cVV8.png

 

Jak nie teraz, to kiedy?

 

Coroczny nabór juniorów przyniósł to samo, co zawsze, czyli nic. Tak wygląda każdy nabór juniorów w Bournemouth: http://i.imgur.com/aKoJQBD.jpg

 

W lidze wysunęliśmy się na prowadzenie, ale mamy aż 3 mecze więcej niż Chelsea, a tylko 5 punktów przewagi. Będzie ciekawie.

 

http://i.imgur.com/4hNjfv2.jpg

Odnośnik do komentarza

Ja wiem, dlaczego mamy takich juniorów. Mimo fantastycznych obiektów młodzieżowych mamy tylko ponadprzeciętną siatkę wyszukiwania juniorów i przeciętny system szkolenia. Mam jedynie możliwość zmniejszania zasięgu siatki, rozbudowywać jej z jakiegoś powodu nie mogę. Staram się rozwijać obie te rzeczy kiedy tylko mogę.

Odnośnik do komentarza

Takie: http://i.imgur.com/N1oZBMS.jpg

 

 

 

Kwiecień 2022

 

 

Premier League:

 

[32/38, 02.04.2022] (15.) Newcastle 2:0 Bournemouth (1.)

G. De Arrascaeta 13', K. Babacar 26'

 

[33/38, 10.04.2022] (2.) Bournemouth 1:0 West Ham (8.)

M. Zongo 87'

 

[34/38, 16.04.2022] (11.) Leicester 0:3 Bournemouth (1.)

M. Zongo 30', 78', I. Medeiros 82'

 

[35/38, 19.04.2022] (1.) Bournemouth 5:2 Norwich (16.)

M. Dabbur 22', M. Ritchie 34', Edmar 50', M. Zongo 59', Oliver 85' - Juanmi 79', P. Moroni 83'

 

[36/38, 30.04.2022] (1.) Bournemouth 4:0 Watford (13.)

Oliver 41', M. Zongo 42', 62', M. Ritchie 44'

 

 

FA Cup:

 

[1/2, 24.04.2022] (1L) Man Utd 2:2 4:5k Bournemouth (1L)

S. Velasco 65', 111' - M. Henriksen 43', M. Zongo 104'

 

 

Champions League:

 

[1/4, 2. mecz, 06.04.2022] (ENG) Chelsea 0:2 (0:5) Bournemouth (ENG)

Edmar 43', H. Basto 62'

 

[1/2, 1. mecz, 27.04.2022] (FRA) Marseille 0:4 Bournemotuh (ENG)

M. Ritchie 26', Oliver kar. 67', M. Zongo 70', M. Dabbur kar. 81')

 

 

Kwiecień rozpoczęliśmy od niespodziewanej porażki z Newcastle. Prawdę powiedziawszy, to po tym spotkaniu byłem przekonany, że o mistrzostwie nie mamy już co myśleć. Chelsea wyprzedziła nas w tabeli, a przecież The Blues mieli jeszcze 3 mecze więcej! Stało się jednak coś, o czym mogłem tylko marzyć: Chelsea zaczęła hurtowo gubić punkty. Z 7 kwietniowych meczy wygrali tylko 2 i w ten sposób roztrwonili całą przewagę, jaką nad nami mieli. Bournemouth z kolei wciąż rozjeżdżało rywali, no może poza dwoma pierwszymi starciami. Kalendarz wszakże na ten miesiąc nie należał do najtrudniejszych. W większości mierzyliśmy się z drużynami nie walczącymi już o nic i to było widać.

 

4 z rzędu zwycięstwa pozwoliły nam wypracować sobie w miarę bezpieczną 4 punktową przewagę nad 2. Arsenalem. 3. jest Chelsea i traci do nas 6 punktów, ale wciąż ma mecz mniej. W ostatnich dwóch meczach gramy z Tottenhamem i Chelsea właśnie.

 

W FA Cup wystawiłem drugi garnitur, podobnie postąpił Giggs. O wyniku rozstrzygnęły karne, a te strzelaliśmy lepiej. W finale zmierzymy się z Villą.

 

Rewanż z naszym głównym rywalem do tytułu mistrza Anglii był raczej formalnością. 3 bramkowej zaliczki z pierwszego meczu nie mieliśmy prawa roztrwonić. W półfinale trafiliśmy na Marseille i szczerzę, to bałem się tego zespołu. Grube miliony wydane na transfery, wyeliminowali Real Madryt, w grupie wygrywali z Bayernem czy Atletico, a w lidze są niepokonani od 42 kolejek. Moje obawy rozwiały się szybko, bo już w 26. minucie objęliśmy prowadzenie. Przez długi czas go kurczowo broniliśmy. Pod koniec Francuzi się otworzyli i to był ich błąd. Pomyłki popełniali też w polu karnym, bo dwie z naszych bramek padły właśnie po rzutach karnych. Nie chciałbym zapeszać, ale chyba finał pewny?

 

Bramka Dabbura była naszą 34. w Lidze Mistrzów w tym sezonie. Jest to rekord rozgrywek.

 

Mój kontrakt z Bournemouth wygasa niebawem. W mediach pojawiają spekulacje na temat nowego managera i padają nazwiska pokroju Jose Mourinho czy Ernesto Valverde. Sam umowy z moim obecnym pracodawcą przedłużać nie chcę, czas na zmianę klimatu.

 

Tabela PL: http://i.imgur.com/H3Kiclc.jpg

Odnośnik do komentarza

Maj 2022

 

 

Premier League:

 

[37/38, 07.05.2022] (9.) Tottenham 2:1 Bournemouth (1.)

A. Morata 11', 55' - M. Zongo 77'

 

[38/38, 15.05.2022] (1.) Bournemouth 1:0 Chelsea (2.)

I. Medeiros 45' - P. Jones cz.k. 66'

 

 

FA Cup:

 

[FINAŁ, 21.05.2022] (1L) Aston Villa 0:1 Bournemouth (1L)

M. Dabbur 13'

 

 

Champions League:

 

[1/2, 2. mecz, 03.05.2022] (ENG) Bournemouth 2:0 (6:0) Marseille (FRA)

M. Zongo 52', 58'

 

[FINAŁ, 28.05.2022] (ENG) Bournemouth 1:0 Benfica (POR)

Oliver kar. 78'

 

 

Co za miesiąc!

 

Sprawę tytułu sobie niepotrzebnie skomplikowaliśmy. Przegraliśmy na boisku bardzo średniego Tottenhamu i zrównaliśmy się punktami z Chelsea. O wszystkim zadecydowało zatem nasze bezpośrednie starcie. Sam mecz był dość nudny, strzeliliśmy bramkę do szatni, a w drugiej połowie utrzymaliśmy minimalne prowadzenie. Pomogła nam jeszcze czerwona kartka dla Jonesa i mogliśmy już oficjalnie świętować 2. tytuł mistrzowski!

 

Drugi triumf odnieśliśmy w FA Cup. Tutaj było wiele łatwiej, ale podobnie jak i w meczu o mistrzostwo, o zwycięzcy zadecydowała jedna bramka. Tę strzeliliśmy my i mieliśmy już zapewnioną podwójną koronę.

 

Rewanż w Lidze Mistrzów znowu był formalnością i znowu daliśmy sobie łatwo radę. Niepokonana w lidze Marseille dostała od nas porządne lanie. W finale zmierzyliśmy się z Benficą, która wyeliminowała Atletico. Poziomem mecz nie przypominał za bardzo finałowego pojedynku Ligi Mistrzów, ale styl się nie liczy, liczy się wynik. A ten był na naszą korzyść! Trudno jednak oprzeć się wrażeniu, że gdyby nie rzut karny, to finał rozstrzygnął by konkurs jedenastek. Nie będziemy jednak gdybać, tylko świętować, bo najbardziej prestiżowe trofeum w europejskim futbolu trafiło w nasze ręce!

 

Tabela PL: http://i.imgur.com/e96xDki.jpg

LM: http://i.imgur.com/0omg8j5.jpg

Odnośnik do komentarza
Dzięki wszystkim. A z tym hegemonem to bym nie przesadzał. W 6 lat zgarnęliśmy 2 tytuły, a w tych sezonach wcale nie byliśmy nie do pokonania. A co do Ligi Mistrzów - fart. Wszyscy faworyci odpadli i tak naprawdę wszystko mogło się zdarzyć.
Kilka dni po wygraniu finału Ligi Mistrzów złożyłem rezygnację i stałem się bezrobotny. Nie chciałem czekać do końca sezonu, pozwolić mojemu następcy na spędzenie całego okresu przygotowawczego z drużyną. Nowym trenerem Wiśni został Giorgi Devdariani (eks Leicester).
Co ciekawe, jakieś wałki idą w budowie stadionu, bo opóźnia się ona o kolejny rok. Nie wiem, czym to jest spowodowane, ale na pewno nie brakiem funduszy, bo w klubowej kasie leży prawie 300 mln funtów.
Co dalej ze mną? Nie wiem. Przez rok odpocznę, poczekam na jakąś ciekawą ofertę, a jeśli ta się nie pojawi, to nowego zatrudnienia sam zacznę szukać za rok.
FWA Footballer of the Year: Iuri Medeiros (Bournemouth)
PFA Player of the Year: Oliver (Bournemouth)
PFA Young Player of the Year: Sam Butterfield (Liverpool)
Barclays Manager of the Year: Igor Wabik (Bournemouth)
PFA Premier League Team of the Year: CLICK
Statystyki Zespołów: CLICK
Statystyki Zawodników: CLICK
Piłkarz Sezonu Bournemouth wg kibiców: Oliver (68%)
Transfer Sezonu: Miroslav Drabek
Młody Piłkarz Sezonu: Mosa Zongo
Najlepszy Strzelec: Mosa Zongo - 45 goli
Najwięcej Asyst: Oliver - 23 asysty
Graficzne Podsumowanie Sezonu: CLICK
Górne połówki tabel: http://i.imgur.com/7DMH8HC.jpg
Dolne połówki tabel: http://i.imgur.com/JlxMrDq.jpg
Liga Europy: Napoli 1:2 Barcelona
Mistrzostwa Świata: Portugalia 1:2 Anglia

 

Odnośnik do komentarza

Bez pracy byłem ponad rok. Przez cały sezon 2022/23 nie dostałem ani jednej ciekawej oferty, więc za nowym miejscem zatrudnienia zacząłem się rozglądać dopiero w maju. Pewnie niektórych ciekawi jak poradził sobie za ten czas Giorgi Devdariani w Bournemouth. Katastrofy na pewno nie było, bo drużyna prowadzona przez Gruzina zajęła 4. miejsce w lidze i odpadła w półfinale Ligi Mistrzów z PSG. Gdy jednak spojrzymy na kwotę jaką klub wydał, to 4. miejsce wydaje się być nie do końca satysfakcjonujące. Giorgi wydał na transfery 179 mln funtów netto. To ponad 2,5 raza więcej niż ja przez 6 lat!

 

Przejdźmy jednak do ciekawszych rzeczy, a mianowicie mojego nowego pracodawcy. Po roku przerwy od futbolu musiałem szukać nowego mieszkania we... Włoszech. Mediolanie konkretnie. W czerwonej jego części jeszcze dokładniej. Żeby nie było żadnych wątpliwości: moim nowym miejscem pracy jest AC Milan. Kontrakt podpisałem 30 czerwca 2023.

 

Na samym początku zająłem się sztabem szkoleniowym. Na całe szczęście scoutów miałem porządnych i musiałem się przejmować jedynie trenerami. Efekt mojej pracy wygląda następująco: http://i.imgur.com/mNasbCn.jpg

 

Dużo gorzej było z kadrą zespołu. Zastałem ją w takim stanie:

 

 

Bramkarze:

 

Gianluigi Donnarumma (24, ITA)

 

Jedyny bramkarz w klubie i jedna z gwiazd zespołu. Niestety, chce odejść do Bayernu i raczej go nie zatrzymam.

 

 

Prawi obrońcy:

 

Matías Kranevitter (30, ITA)

Sime Vrsaljko (31, CRO)

 

Bardzo mocno obsadzona pozycja.

 

 

Lewi obrońcy:

 

Roberto Pappalardo (20, ITA)

 

Potrzeba dwóch dobrych lewych obrońców, bo Pappalardo się nie nadaje.

 

 

Środkowi obrońcy:

 

Kevin Wimmer (30, AUT)

Giosuè Longo (22, ITA)

 

Mamy dwóch dobrych środkowych obrońców, ale potrzebujemy zmienników.

 

 

Defensywni pomocnicy:

 

Lucas Silva (30, BRA)

Andrea Scala (21, ITA)

Todor Stanojevic (21, SRB)

 

Najlepszy jest Silva, coś pograć może Stanojevic, a Scala jest poza skalą.

 

 

Pomocnicy środkowi:

 

Daniele Sardo (23, ITA)

 

Nominalny środkowy pomocnik jest tylko jeden. Daniele jest całkiem dobrym zawodnikiem i o ile nie znajdę kogoś lepszego za nie zbyt duże pieniądze, to on będzie numerem jeden.

 

 

Ofensywni pomocnicy:

 

Fabio Boni (22, ITA)

Silas (21, BRA)

 

Silas jest bardziej skrzydłowym niż ofensywnym pomocnikiem, ale że jest to jego nominalna pozycja, to wpisałem go tutaj. Boni z kolei dużo lepiej sprawdziłby się na środku pomocy jako zmiennik Sardo i być może tak właśnie będzie.

 

 

Skrzydłowi:

 

Federico Bernardeschi (29, ITA)

Moussa Sissoko (33, FRA)

 

Zdecydowanie faworytem do gry jest Federico. Na lewą stronę mam ewentualnie Silasa, naturalnych lewo skrzydłowych brak.

 

 

Napastnicy:

 

Lorenzo Granelli (22, ITA)

Antonio De Rose (22, ITA)

Emanuele Ferrari (23, ITA)

Michele Fiorini (21, ITA)

Lorenzo Simeoni (20, ITA)

Strahinja Pocuca (20, SRB)

Matteo Ferrari (20, ITA)

 

7 spośród 20 zawodników to napastnicy. Jest to zdecydowanie za dużo, bo lubię grać tylko jednym snajperem. Granelli jest najlepszy, ale chce odejść. Poza nim w klubie chciałbym zatrzymać jedynie Floriniego i De Rose. Reszta won.

 

 

Tak na oko, potrzebuję 8 zawodników. Dobrze, że zarząd udostępnił mi 132 miliony euro. Wymagania na ten sezon to awans do Ligi Europy. Na doprowadzenie zespołu do stanu używalności mam 57 dni.

Odnośnik do komentarza

Granelli jednak mimo wszystko jest bardziej rozwinięty, a lat mają tyle samo. Śmiem jednak sądzić, że gdyby De Rose grał tyle, co Granelli, to byłby o wiele lepszym zawodnikiem od Lorenzo. http://i.imgur.com/n4yuxq5.jpg

Feno, cała to może nie, ale znaczna część na pewno.

 

 

Lipiec 2023

 

 

Transfery z klubu:

 

Gianluigi Donnarumma => FC Bayern, 13 mln euro

Lorenzo Granelli => Chelsea, 60 mln euro

Lorenzo Simeoni => Lille, 3.8 mln euro

Emanuele Ferrari => Nuvara, 800 tys. euro

Todor Stanojevic => West Brom, wyp.

Strahinja Pocuca => Frosinone, 500 tys. euro

Matteo Ferrari => KV Kortrijk, 500 tys. euro

Fabio Boni => Deportivo, wyp.

SUMA: 78.6 mln euro

 

Transfery do klubu:

 

Valerio Gaggioli | Lazio, 11.5 mln euro

Orlando Arias | Vasco da Gama, 15 mln euro (10 mln na 4 lata)

Gabriele Papa | Napoli, 20 mln euro (10 mln na 4 lata)

Muharrem Büyük | Leverkusen, 35 mln euro (25 mln na 4 lata)

Mateo Kovacic | Real Madryt, 7.5 mln euro

Simon Vigouroux | Bordeaux, 12 mln euro

Sondre Rossbach | RB Leipzig, 14 mln euro

Nassim Soltani | Toulouse, 5 mln euro

Alen Petkovic | Dinamo, 5 mln euro

Maksymilian Kupisz | Marseille, 10 mln euro

Gabriel Pereiro | Lierse, 3.5 mln euro

Gautier Vierjon | Bordeaux, 6 mln euro

Niklas Stark | Dortmund, 12 mln euro

SUMA: 156 mln euro (45 mln na 4 lata)

 

SALDO: -77.4 mln euro

 

 

Sparingi:

 

[17.07.2023] Rad 1:0 Milan

[29.07.2023] Alcione 0:3 Milan

 

 

 

Ojej, poszalałem trochę na rynku transferowym i wydałem całą masę pieniędzy. Było to jednak konieczne, jeżeli mamy o coś cennego w tym sezonie powalczyć.

 

Donnarumma odszedł tak jak chciał do Bayernu. Uważam, że zawodnik ten jest o wiele więcej wart niż 13 mln euro, ale nie za bardzo mogłem wybrzydzać w ofertach - podburzenie szatni na samym początku mojej przygody z klubem nie byłoby najlepszym rozwiązaniem. Lepiej stracić te kilka milionów i mieć spokój. Tym bardziej, że pieniędzy nam nie brakuje. Drugi w kolejności odszedł Granelli. Lorenzo będzie grał dla Chelsea, a nasze konto zasiliła miła sumka w postaci 60 mln euro. Poza tym wyprzedałem nadmiar napastników, wypożyczyłem Stanojevica i Boniego oraz całą masę nie wymienionych juniorów i... tyle.

 

Znalezienie odpowiednich piłkarzy do pierwszego składu zajęło mi mnóstwo czasu, o wiele więcej niż sądziłem. Nie pamiętam, kiedy ostatnio miałem tyle problemów ze skompletowaniem drużyny. Naprawdę, tak jak zawsze lubię poszukać wzmocnień, tak to okienko wymęczyło mnie okrutnie. Moim zdaniem z tego zaskakująco bardzo wymagającego zadania wywiązałem się co najmniej w porządku. Nie mogę napisać z czystym sercem, żebym był zadowolony z transferów. Ba, uważam, że za 150 mln euro można było znaleźć lepszych kandydatów do gry. Na swoje usprawiedliwienie dodam, że przy takiej liczbie transferów i to jeszcze w całkowicie nowym miejscu można stracić głowę. No ale po kolei.

 

Bramkarze: Chyba najwięcej problemu miałem ze znalezieniem nowego golkipera. Najpierw sprowadziłem młodego Ariasa, ale nie jest to jeszcze poziom Serie A. Po żmudnych poszukiwaniach znalazłem wreszcie Rossbacha. Nie jest to żaden wybitny fachowiec, ale na te kilka lat da nam spokój.

Lewa obrona: Moje propozycje na lewą obronę to Gaggioli i Vigouroux. Ten drugi woli grać jako DP, ale wydaje mi się, że mogę z niego zrobić dobrego lewego obrońcę. No i daje nam to zawsze większą możliwość rotacji. Pierwszy skład należy do Gaggioliego, którego Lazio puściło za zaskakująco niskie pieniądze.

Środkowa obrona: Petkovic i Kupisz. Obaj sprowadzani z myślą o przyszłości, w obecnym sezonie tylko w roli zmienników.

Defensywni pomocnicy: Za absolutny bezcen sprowadziłem z Dortmundu Starka. Moim zdaniem jest to świetny zawodnik, a kwota, jaką za niego zapłaciłem jest śmieszna. Zmieniać go będzie Papa. Włoch kosztował mnie co dziwne więcej niż Stark, ale ponoć ma ogromny potencjał. Poza tym podebrany ligowemu rywalowi.

Środkowi pomocnicy: Myśląc o przyszłości sprowadziłem Viejrona. Miał on na początku zmieniać Sardo, ale potem znalazłem Starka, przesunąłem wyżej Lucasa Silvę i... zabrakło miejsca dla Viejrona. Jakieś ogony pogra, a jak będzie miał bardzo mało okazji do grania, to w styczniu go wypożyczę.

Lewa pomoc: Mój najdroższy transfer, Muharrem Büyük. Moim zdaniem lekko przepłaciłem, ale Niemcy nie chcieli zejść z ceny. Jestem sceptycznie nastawiony do tego transferu, a chyba nie powinienem tak myśleć o zawodniku sprowadzonym za takie pieniądze? Oby sytuacja rozwinęła się tak, ja ta z Dabburem. Myślałem, że przepłaciłem, a potem Dabbur strzelał bramki jak na zawołanie. Poczekamy, zobaczymy, w razie czego sprzedamy i wymienimy na lepszy model.

Ofensywni pomocnicy: Wciąż nie mogę się nadziwić, jakim cudem Real Madryt wystawił Kovacica na sprzedaż za tak małe pieniądze! Swoją drogą, historia kariery Chorwata jest ciekawa. Po 2 przeciętnych sezonach w RM został sprzedany do Juve za prawie 20 mln euro, tam zagrał 3 beznadziejne sezony i... wrócił do Realu za 9.5 mln euro. W Hiszpanii znowu się nie popisał i trafił do nas. Być może jestem kolejnym głupim, który daje mu szansę, ale jestem skłonny zaryzykować. Zmieniać go będzie Soltani lub Pereiro. Przyznam szczerzę, że się trochę zagubiłem w tych transferach i jeden z nich zostanie wypożyczony. Pewnie Pereiro, bo jest młodszy. Ot, proste.

 

 

Uff, to by było na tyle. Jak już pisałem, mogło być lepiej, ale spróbujemy wskórać coś z tym, czego nakupiłem.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...