Skocz do zawartości

490 dnia Marynia zastanawiała się nad wielkimi pytaniami


Hawkeye

  

61 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

 

EJ, Hawkeye, a Vami nie palnął głupoty z tym, że mięso takie w chuj zajebiste jest? Bo ja gdzieś czytałem, że ludzie właśnie jedzą nienaturalne ilości mięsa i stąd się biorą takie choroby cywilizacyjne jak choćby mój refluks.

 

Nadużywanie mięsa jest zdecydowanie niezdrowe. Dieta przeciętnego człowieka sprzed np 100 lat zawierała bardzo mało mięsa w porównaniu z dzisiejszą. Czerwone mięso powinno się na przykład spożywać najwyżej raz w tygodniu. I oczywiście produkcja mięsa jest szkodliwa dla środowiska.

Moim zdaniem jeszcze za naszego życia ludzie przestaną jeść mięso a na pewno mocno spadnie jego spożywanie, a taka wołowina będzie rzadkim rarytasem.

 

Mam nadzieję, że zanim to nastąpi, wojna atomowa wybije wszystkich ekologistów.

Mam nie jeść wołowiny, bo x lat będzie pustynia, lolz. Przydałby się tu Vami teraz ;).

 

Vami nie udzieli satysfakcjonującej Cię odpowiedzi.

 

Jeśli masz wysoką preferencję czasową (jak większość bezdzietnych singli i gejów - polecam poczytać Hansa Hermana Hoppego), to jasne - fakt. Natomiast wciąż większość ludzi na świecie chce mieć dzieci i zostawić im świat choćby nie gorszy od tego, jaki sami zastali. Rozróżnij śmieszkowanie (antynatalizm, VHME, itd.) od twardej prakseologii. Gdyby wszyscy ludzie posiadali wysoką preferencję czasową, nigdy nie wyszlibyśmy z jaskini, nie byłoby cywilizacji, rozwoju ani akumulacji kapitału. Wszystko byłoby przeżerane natychmiastowo.

 

 

 

 

ludzie przestaną jeść mięso? bo?

Na przykład dlatego, że produkcja wołowiny pochłania gigantyczne ilości terenu, wody, przyczynia się do emisji ogromnych ilości gazów cieplarnianych. Są nawet badania które mówią, że produkcja wołowiny jest bardziej szkodliwa dla środowiska od całkowitego ruchu drogowego na świecie.

 

no i? stać nas

 

No jeśli chcemy żeby Ziemia za kilkaset lat zmieniła się w pustynię to tak.

 

Właśnie dlatego musimy postawić na agresywną kolonizację. Trochę ze względu na strachy Hawkinga, ale bardziej ze względu na mięso :)

 

Mówisz oczywiście o kolonizacji Kosmosu? Jak najbardziej :) I bardziej niż ze względu na mięso, to ze względu na wodę, bo to ona szybciej się skończy.

 

Tylko, aby to zrobić, musi zostać zniesione chore komunistyczne prawo, które mówi, że w przestrzeni kosmicznej nie można niczego pierwotnie zawłaszczyć, więc w konsekwencji żadnemu prywatnemu podmiotowi nie opłaca się kolonizacja innych planet.

 

Wówczas też mogłyby powstać prywatne galaktyczne stacje spacesteadingowe, stanowiące własne oddolne prawa, niezależne od rządów. Astroanarchizm FTW.

Odnośnik do komentarza

A ja myślę, że ludzkość w pierwszej kolejności nauczy się skutecznie oczyszczać środowisko. Na pewno nie jest to proste, ale brzmi znacznie prościej, niż kolonizacja innych planet. No i byłoby to zaprzeczenie teorii z matriksa, że ludzkość jest wirusem :D

 

A co do nieśmiertelności, to w życiu bym na to nie poszedł. Przedłużenie życia to jedno, ale przez większość to by mi się nawet FM znudził :keke:

Odnośnik do komentarza

Poza tym przy nieśmiertelności dochodzi problem ekonomiczny z dystrybucją kapitału. Do tej pory było tak, że człowiek w znacznej większości przypadków umierał tak samo bogaty, jak się urodził. Dzisiaj żyjemy w świecie, gdzie teoretycznie w ciągu roku można stać się multimiliarderem. Na większej przestrzeni czasowej mogłoby to doprowadzić do sytuacji, że cały świat należy do kilkudziesięciu osób.

Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie naiwne jest stwierdzenie, że działalność człowieka aż tak mocno wpływa na przyrodę w tak krótkim okresie czasu, imo prawa przyrody działają na zasadach balansu. Teraz mamy globalne ocieplenie (nie pierwsze w historii Ziemi i nie ostatnie), a potem za xxx lat nastąpi ochłodzenie. Ziemia ma swoje cykle i człowiek może i trochę w nich mąci, ale wątpię byśmy tylko my byli powodem obecnego stanu rzeczy. Nie mam zamiaru bawić się w ekopierdolenie, więc wyprzedzając fakty z mojej strony EOT.

Dokladnie, kiedys czytalem jakies artykuly, ze wszystkie spaliny produkowane przez czlowieka wplywaja na efekt cieplarniany w bodaj 2% Cala reszta to gazy i cieplo emitowane przez wulkany, gejzery, itp.

 

Czolem!

Odnośnik do komentarza

A ja bardziej przyziemnie zacznę :D

 

Jechałem wczoraj nowym składem PESA, Sundeck. Miał on w założeniu być nowszą wersją wagonów piętrowych Twindexx produkowanych w Niemczech przez Bombardiera, a dotychczas jeżdżących na tej trasie. Ja wiem, że chwalmy polskie, bo sprawne przedsiębiorstwo, ale... ergonomicznie dla pasażerów to krok w tył: przy tych samych rozmiarach jest bardziej wąsko, niżej, stromiej i jest mniej miejsca. A szerokość przejść to nie wiem jak przeszło testy bezpieczeństwa, bo tam ciężko samemu się przecisnąć, a co dopiero przeprowadzić ewentualną ewakuację...

 

Porównanie wizualne:

 

 

Bombardier

km13.jpg

 

PESA

Pesa_Sundeck_416B_-_g%C3%B3rny_pok%C5%82

 

 

Odnośnik do komentarza

A ja bardziej przyziemnie zacznę :D

 

Jechałem wczoraj nowym składem PESA, Sundeck. Miał on w założeniu być nowszą wersją wagonów piętrowych Twindexx produkowanych w Niemczech przez Bombardiera, a dotychczas jeżdżących na tej trasie. Ja wiem, że chwalmy polskie, bo sprawne przedsiębiorstwo, ale... ergonomicznie dla pasażerów to krok w tył: przy tych samych rozmiarach jest bardziej wąsko, niżej, stromiej i jest mniej miejsca. A szerokość przejść to nie wiem jak przeszło testy bezpieczeństwa, bo tam ciężko samemu się przecisnąć, a co dopiero przeprowadzić ewentualną ewakuację...

 

Porównanie wizualne:

 

 

Bombardier

km13.jpg

 

PESA

Pesa_Sundeck_416B_-_g%C3%B3rny_pok%C5%82

 

 

 

comment_goPugnTvnnMQJkS6Sw7vMq5DE5bAIF21

 

Odnośnik do komentarza

 

 

ludzie przestaną jeść mięso? bo?

Na przykład dlatego, że produkcja wołowiny pochłania gigantyczne ilości terenu, wody, przyczynia się do emisji ogromnych ilości gazów cieplarnianych. Są nawet badania które mówią, że produkcja wołowiny jest bardziej szkodliwa dla środowiska od całkowitego ruchu drogowego na świecie.

Dopóki tego nie dożyje to spoko.

 

lad, coś dla Ciebie:

 

Niasse już walczy o sympatię kibiców Evertonu. "Miałem ofertę z Liverpoolu, szanuję Kloppa, ale preferuję niebieski kolor".

Pierdoli. Rok temu mówił że jego marzeniem jest gra na Anfield :D
Odnośnik do komentarza

 

 

W tym przejściu z większą walizka się zamieścisz?

 

Dziś jestem z torbą sportową, jak się nie zmieści na półce, to położę komuś na kolana ;)

 

Nie wiem też co z wózkiem dziecięcym, mostek jest też zdecydowanie mniejszy, a poza nim wszędzie schody :-k Chyba że może są na końcu/początku specjalne przedziały z podłogą na poziomie peronu.

Odnośnik do komentarza

 

 

 

 

Po mnie choćby i potop :ninja:

A powiesz to wlasnu dziecku w twarz?

No i szramek lekko przesadza, ale tak za 500 lat może byc tak cieplo ze dzisiaj mocno zasiedlone tereny będą pod wodą.

 

Wątpię, żeby moje dziecko czy dziecko mojego dziecka ( :keke:) przeżyło 500 lat ;).

 

Przypominam o jahowym objawieniu ("lek na nieśmiertelność jeszcze za jego życia").

 

Śmiejecie się ale ja czytałem artykuł że w 2053 lek na nieśmiertelność będzie już dostępny jak tabletki na ból głowy :P

Czyli jak dożyje będę miał 60 lat ;)

 

Przypominasz mi moja babcie, ktora wierzy we wszystko co przeczyta w gazecie. Tyle ze ona ma 93 lata.

Odnośnik do komentarza

Ale teoria, że ludzkość nie wpływa na planetę i że to natura tutaj rządzi też nie jest prawdą. Każdy ekosystem da się rozwalić, wystarczy poczytać o różnych eksperymentach, gdzie ludzie przewozili jakiś gatunek zwierzęcia do innego ekosystemu i po kilku-kilkunastu latach ten był kompletnie przez nie zdewastowany. Kojarzy mi się jakaś historia z wyspą gdzieś przy Islandii, którą rybacy sztucznie zaludnili reniferami, bo im się nudziło i chcieli mieć na co polować.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...