Skocz do zawartości

Twardy jak stal


Piotr1009

Rekomendowane odpowiedzi

Do końca sezonu zostało już tylko 4 pojedynki i w tym tylko jedna drużna z najwyższej półki, a tą drużyną jest Arsenal, który właśnie będziemy podejmować w 35. kolejce. W pierwszej połowie próbowaliśmy przeprowadzić jakąś składną, niestety zbyt duża ilość rywali w środkowej strefie boiska na to nie pozwalała. Druga połowa podobna do pierwszej. Żadna z drużyn nie potrafiła strzelić gola i tym samym mecz zakończył się wynikiem 0-0. Mecz niegodny mistrza kraju.

 

Inne ciekawe mecze:

Newcastle 2-1 Manchester City

 

Brighton 0-0 Liverpool

 

13.04.2022, godz: 19:45, 35 kolejka: Barclays Premier League, Miejsce: (New) White Hart Lane

(1.) Tottenham 0-0 Arsenal (7.)

 

Skład: Phelipe - Musta, Palavecino, Sierra, Arce - Alli, Kuhl (60' Tielemans) - Fabricio, Correa (60' De Paul), Son - Bonazzoli (45' Ratinho)

MvP: Musta

Odnośnik do komentarza

Trzy dni po meczu z Arsenalem, rozgrywaliśmy kolejne spotkanie, ale nie w lidze, a w F.A Cup z Swansea, które pokonało West Ham. Od pierwszych minut dominowaliśmy i próbowaliśmy szybko wyjść na prowadzenie, niestety w bramce rywali bardzo dobrze sprawował się Sommer. W 26. minucie w końcu musiał się poddać i nie mógł już skutecznie interweniować. Ratinho dostał piłkę na 30 metrze od Correi, Brazylijczyk zagrał do wbiegającego za pleców obrońców Fabricio, ten od razu z pierwszej piłki oddał strzał na bramkę, przełamując palce bramkarza, zdobył gola. W 30. minucie gola strzelił Son z rzutu karnego. Minutę później było już 3-0. Ratinho wrzucił piłkę z rzutu wolnego, po prawej stronie boiska, piłka zagrał była za krótko i wróciła do niego, wbiegł w pole karne, przy czym mijając dwóch obrońców, zagrał do Sona, ten z piętką zagrał ponownie do Brazylijczyka, a on strzałem po długim rogu, nie dał szans bramkarzowi. Finał coraz bardziej realny. 4. minuty po rozpoczęciu drugiej połowy padła bramka na 4-0, autorem gola Alli. Z prawej strony z rzutu rożnego dośrodkował Fabricio, niestety za krótko i obrońca wybił piłkę przed pole karne, do piłki dopadł Tielemans i zagrał do Brazylijczyka, ten dośrodkował na pierwszy słupek, gdzie stali Palavecino i Ratinho, ten pierwszy przyjął piłkę na klatkę piersiową i zagrał do Alliego, a on strzałem z woleja, przy słupku, pokonał bramkarza. W 52. minucie było już 5-0, autorem gola Ratinho. Z lewej strony dośrodkował Son, lecz nie celnie i piłkę wybił Bruma, on również źle, bo wylądowała na "głowie" Tielemensa, który zagrał do Ratinho, a Brazylijczyk znany ze skuteczności, zdobył gola, mocny strzałem, przy słupku. W 55. minucie zdobyliśmy kolejnego gola, autorem trafienia Son. Z prawej strony dośrodkował Fabricio do zamykającego na drugim słupku Sona, ten strzałem głową w środek bramki, zdołał zmieścić piłkę, między ręką, a głową bramkarza. 4. minuty później, swojego hat-tricka skompletował Son. Tielemans dostał piłkę w polu karnym od Ratinho, Belg zagrał do nie krytego Koreańczyka, ten strzałem po długim rogu, zdobył gola. W 63. minucie drugiego gola strzelił Fabricio. Z prawej strony dośrodkował Ratinho do Correi, ten strzałem z pierwszej piłki, trafił w obrońcę, lecz do piłki dopadł Fabricio i po trafieniu bramkarza w nogę, zdobył gola.

 

Zwycięstwo 0-8 nad Swansea, to bardzo prognostyk przed meczem z Manchesterem United w Lidze Mistrzów.

 

2 mecz półfinałowy:

 

Manchester City 4-3 Arsenal

 

16.04.2022, godz: 12:30, Półfinał: F.A Cup, Miejsce: Wembley

Swansea 0-8 Tottenham

 

Bramki: 26',63' Fabricio, 30(k.),55',59' Son, 31',52' Ratinho, 49' Alli

Skład: Phelipe - Musta, Palavecino, Sierra, Arce - Alli (57' A.Rodriguez), Tielemans - Fabricio, Correa, Son (71' De Paul) - Ratinho

MvP: Son (9,7)

 

W tym samym czasie odbyły się mecze w lidze:

 

Brighton 0-0 Chelsea

 

Leicester 0-0 Liverpool

Odnośnik do komentarza

Dwa wielkie mecze od wymarzonego finału w Lidze Mistrzów. Każda startująca drużyna chciała dojść do finału, lecz niestety tylko 2 mogą to osiągnąć. My jesteśmy jeszcze w przedbiegach, aby to osiągnąć musi pokonać wielki Manchester United. Bukmacherzy stawiają na drużynę z większą historią, że to oni wygrają pierwsze spotkanie. Mecz odbędzie się na Old Trafford, które nadal jest stadionem Czerwonych diabłów. Postanowiłem, że zagramy na defensywie, bo wiedziałem, że Manchester będę chcieć od początku zdominować nas i wysoko wygrać, by w drugim meczu dopełnić formalności, przy czym widziałem szansę w naszych skrzydłowych, Sonie i Fabricio. Niestety nie udało nam się długo bronić przed stratą gola, bo już w 35. sekundzie gola na 1-0, strzelił Depay. Dobił on strzał Sisto, którego strzał wylądował na prawym słupku. W 20. minucie gola na 2-0, strzelił Sisto. Zdobył piłkę przed polem karnym, po przez wślizg z jednego moich obrońców, Duńczyk wbiegł w pole karne i strzałem, przy krótkim słupku, zdobył gola. W 51. minucie karnego obronił Phelipe, a strzelającym był Veratti. W 62. minucie, zdobyliśmy gola kontaktowego, autorem trafienia jest Son. Otrzymał piłkę przed polem karnym od Alliego, Koreańczyk wbiegł między dwóch obrońców i oddał strzał w samo okienko bramki, nie dając szans bramkarzowi. W 76. minucie gola na 3-1, strzela Ruben Neves z rzutu karnego. W 86. minucie gola na 4-1, strzelił Sanabria. Dostał piłkę przed pole karne od Verattiego, Paragwajczyk przyjęciem wpadł w pole karne i strzałem przy krótkim słupku, zdobył gola.

Mecz tragedia, ale został jeszcze jedno spotkanie i to u nas, a tam wszystko jest możliwe.

 

2 mecz półfinałowy:

 

Arsenal 2-2 Chelsea

 

20.04.2022, godz: 19:45, Półfinał [1 mecz]: Liga Mistrzów: Old Trafford

(ENG.) Manchester United 4-1 Tottenham (ENG.)

 

Bramki: 1' Depay, 20' Sisto, 76(k.)' Ruben Neves, 86' Sanabria - 62' Son

 

Skład Manchesteru: De Gea - Jones, Bartra, Rojo, Shaw - Chalobah (73' Ruben Neves), Veratti - Sisto, Januzaj (45' Sanabria), Depay - Yefimov (77' Gauld)

 

Skład Tottenhamu: Phelipe - Gonzalez, Palavecino, Sierra, Arce - Alli, Tielemans (55' Kuhl) - Fabricio, Correa (55' A.Rodriguez), Son - Ratinho

 

MvP: Son

Statystyki meczu.

 

 

Odnośnik do komentarza

Trzy dni przerwy i już kolejne spotkanie, tym razem spotkanie z o wiele gorszym rywalem, Charltonem, który jest pewny spadku do Championshipu. Mają zaledwie 15 punktów w 35 spotkaniach. Tym samym dam szansę zawodnikom, którzy prawie nie grają, np. Emiliano Da Silva, Toby Alderweireld, Carlos Ale, Nicolas Diaz. Oczywiście w tym wypadku zagram formacją 4-1-2-1-2, co będzie pozwalało na strzelenie kilku goli. 3. minuta i już wychodzimy na prowadzenie, dzięki Sonowi. Bonazzoli dostał piłkę na prawym skrzydle, tuż za linią środkową, przebiegł z nią na lewe skrzydło, gdzie będąc już pod polem karnym, Włoch zagrał za pleców obrońców do wbiegającego w tamtą strefę Sona, który oddał strzał po długim rogu, zdobywając gola. W 32. minucie podwyższyliśmy prowadzenie, autorem gola Da Silva. Kuhl z lewej strony dośrodkował do stojącego na 5 metrze Da Silvy, młody Francuz strzałem z woleja zdobył gola, nie dając szans bramkarzowi na skuteczną interwencję.

Teraz czas przygotować się do rewanżu z Manchesterem United.

 

Inne ciekawe mecze:

 

Manchester City 2-3 Nottingham Forrest

 

Arsenal 2-2 Leicester

 

23.04.2022, godz: 15:00, 36 kolejka: Barclays Premier League, Miejsce: The Valley

(20.) Charlton Athletic 0-2 Tottenham (1.)

Bramki: 3' Son, 32' Da Silva

Skład: Phelipe - Gonzalez (56' Palavecino), Gomez, Alderweireld, Musta - Kuhl - Ale, Son (56' Alli) - Diaz (79' De Paul) - Bonazzoli, Da Silva

MvP: Kuhl

Odnośnik do komentarza

Wtorek, godzina 19:45, White Hart Lane, Liga Mistrzów. W nadziei na magiczne spotkanie, które odwróci losy półfinału, gdzie zamiast drużyny z Manchesteru, to my awansujemy. Spotkanie arcytrudne, jednak miałem nadzieję, że wygramy, w podobnym wynikiem, jak z PSG w tamtym sezonie (5-1). Od spotkania z Charltonem, było czuć nie pokój i strach, ale ja starałem się być optymistą. Drużyna z Old Trafford, grała bardzo defensywnie 4-1-4-1, my zaś dobrą, sprawdzoną formacją 4-2-3-1. Przed spotkaniem wygłosiłem agresywną przemowę, gdzie kazałem "zabić" grę Manchesteru. W 11. minucie wyszliśmy na prowadzenie, ale do awansu jeszcze daleko. Ratinho dostał piłkę na 20 metrze od Alliego, Brazylijczyk zagrał do stojącego prawie w polu karnym Fabricio, wbiegł z piłką w pole karne, mijając rywala i strzałem przy słupku, zdobył gola. 20. minucie padła kolejna bramka, autorem trafienia Ratinho. Dostał piłkę na 25 metrze od Correi, Brazylijczyk wbiegł z piłką w pole karne i wydawało się, że za daleko wypuścił piłkę, jednak czubkiem buta i trafił w nią, zanim futbolówka wpadła do siatki odbiła się jeszcze od słupka. Cały czas stosowaliśmy agresywny pressing, aby uniemożliwić rywalom jakiś akcji, które mogły zakończyć się golem. W 44. minucie boisko opuścił Alli, po dwóch żółtych kartkach, które dostał w 33. i wspomnianej 44. minucie. Niestety w przez tą głupią kartkę straciliśmy gola w 63. minucie. Z prawej strony dośrodkował Sisto do nie krytego Shawa, który strzałem przy słupku, zdobył gola. W 74. minucie padła bramka na 2-2 i tym samym jesteśmy (za przeproszeniem) w czarnej dupie. Depay z lewego skrzydła zbiegł do środka i zagrał do Yefimova, który bez problemu wpadł w pole karne i strzałem w okienko zdobył gola. Rozpacz na stadionie. Sen o bronie tego cennego trofeum, trzeba zostawić na kiedy indziej. Jestem pewien, jakby nie czerwona kartka w pierwszej połowie to może byłby awans, a tak muszę to na spokojnie przetrawić w domu. Sam, bez nikogo.

 

2 mecz:

 

Chelsea 0-1 Arsenal

 

26.04.2022, 19:45, Półfinał [2 mecz]: Liga Mistrzów, Miejsce: (New) White Hart Lane

(ENG.) Tottenham 2-2 Manchester United (ENG.)

 

Bramki: 11' Fabricio, 20' Ratinho - 66' Shaw, 74' Yefimov

 

Skład Tottenhamu: Phelipe - Gonzalez, Palavecino, Sierra, Are - Alli (44' Czerwo), Tielemans (45' Kuhl) - Fabricio, Correa (44' A.Rodriguez), Son - Ratinho

 

Skład Manchesteru: De Gea - Jones, Bartra, Rojo (71' Gerring), Shaw - Ruben Neves - Sisto, Verratti, Chalobah, Depay - Yefimov

 

MvP: Fabricio

Statystyki meczu. - Jak widać, byliśmy lepsi, ale to jest futbol i wszystko może się wydarzyć.

 

Line-Separator1.png

 

Finał:

 

Manchester United - Arsenal

Odnośnik do komentarza

Do końca zostało już tylko 2 spotkania, do mistrzostwa brakuje mi 2 punktów, tak chociaż mój sztab. Ja zamierzam walczyć, tylko o 1 zwycięstwa, a wszystkie, nie chce w ostatnim spotkaniu denerwować się, czy Chelsea wygra, czy przegra. Pierwszy mecz będzie z Fulham, które walczy o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywek. Dopiero w 32. minucie wyszliśmy na prowadzenie, dzięki bramce Fabricio. Correa z 40 metra zagrał do Sona, który był na 20 metrze, Koreańczyk podał do Ratinho, ten po przyjęciu zagrał do stojącego w polu karnym Fabricio, przyjęciem minął rywala i mocnym strzałem, nie dał szans bramkarzowi. W 41. minucie było już 1-1, bramkę z rzutu karnego strzelił Coman. 5. minut po rozpoczęciu drugiej połowy, wyszliśmy na prowadzenie, po golu autorstwa Ratinho. Z prawej strony dośrodkował Gonzalez na stojącego na 5 metrze Ratinho, który nie miał problemów wykończeniu akcji, strzałem głową.

 

Inne ciekawe mecze:

 

Brentford 2-1 Manchester City

 

30.04.2022, godz: 15:00, 37 kolejka: Barclays Premier League, Miejsce: (New) White Hart Lane

(1.) Tottenham 2-1 Fulham (18.)

Bramki: 32' Fabricio, 50' Ratinho - 41(k.)' Coman

Skład: Phelipe - Gonzalez, Palavecino, Alderweireld (45' Gomez), Arce - Diaz, Tielemans (61' Kuhl) - Fabricio, Correa, Son (61' De Paul) - Ratinho

MvP: Mandi

Odnośnik do komentarza

 

 

Do końca zostało już tylko 2 spotkania, do mistrzostwa brakuje mi 2 punktów, tak chociaż mój sztab. Ja zamierzam walczyć, tylko o 1 zwycięstwa, a wszystkie, nie chce w ostatnim

Coś... nie wiadomo co :p

Odnośnik do komentarza

Zwycięstwo z Fulham dało nam już 3 mistrzostwo z rzędu. Ostatnim rywalem w lidze, był West Ham, które tak samo jak Fulham, bronią się przed spadkiem. My do pojedynku podchodzimy z nie co rozerwą, bo za nie cały tydzień gramy w finale F.A Cup z Manchesterem City, które w lidze zajmie 3 miejsce. Pierwsza połowa bardzo nuda, wyglądała, jakby z żadnej z drużyn nie obchodziła wygrana. W końcu padła bramka, po 73. minutach meczu. Długie podanie Arce do Bonazzoliego, który zgrał do Ratinho, a Brazylijczyk wpadł w pole karne i oddał strzał, lecz jego strzał obronił Steeler, po obronie piłka powędrowała pod nogi Włocha i strzałem po ziemi, zdobył gola. W 85. minucie, wynik spotkania ustalił Ratinho, strzałem po długim rogu. Dostał piłkę przed polem karnym od Bonazzoliego, Brazylijczyk po założeniu "siatki" rywalowi oddał mocny, precyzyjny strzał na bramkę, który okazał się skuteczny. Po tej bramce Brazylijczyk został najlepszym strzelcem w lidze.

 

8.05.2022, godz: 15:00, 38 kolejka: Barclays Premier League, Miejsce: Olympic Stadium

(17.) West Ham 0-2 Tottenham (1.)

Bramki: 73' Bonazzoli, 85' Ratinho

Skład: Phelipe - Gonzalez, Palavecino, Alderweireld, Arce - Tielemans - Ale, Son - Diaz (58' A.Rodriguez) - Da Silva (63' Ratinho), Bonazzoli

MvP: Bonazzoli

 

Ostatnia kolejka sezonu.

Odnośnik do komentarza

Czternastego maja, finał F.A Cup, zwycięstwo dałoby nam drugi puchar w sezonie. Rywal trudny, Manchester City, które będzie chcieć zdobyć jakiś tytuł w tym sezonie. Mecz zaczęliśmy znakomicie, bo już w 8. minucie, strzeliliśmy gola, autorem gola jest Fabricio. Ratinho dostał piłkę przed polem karnym od Alliego, Brazylijczyk zagrał do wbiegającego na 11 metr Fabricio, który strzałem z pierwszej piłki, po długim rogu, strzelił gola. 4. minuty później rywale doprowadzili do wyrównania. Z lewej strony dośrodkował Volland do Sterlinga, który nie był kryty na 5 metrze i strzałem, przy słupku, zdobył gola. W 24. minucie ponownie wyszliśmy na prowadzenie, dzięki bramce Tielemansa. Z rzutu rożnego, wykonywanego po lewej strony, dośrodkował Fabricio do Alliego, który zgrał do Tielemensa i Belg od razu z woleja, po małym zamieszaniu na 2-3 metrze, zmieścił piłkę w siatce. Niestety w 42. minucie ponownie na tablicy wyników, widniał remis. Długie podanie od Vollanda do Lukaku, doświadczony Belg z piłka wbiegł w pole karne i strzałem, przy krótkim rogu, zdobył gola. W 57. minucie, rzut karny zmarnował Kuhl, strzałem w słupek. W ostatnich sekundach meczu, padła bramka dająca zwycięstwo The Citizens. Ferati będąc na prawym skrzydle, zobaczył na lewym skrzydle Vollanda i od razu Albańczyk do niego zagrał, Niemiec wbiegł z piłką w pole karne i nie będąc atakowany oddał mocny, plaski strzał po długim rogu.

 

14.05.2022, godz: 15:00, Finał: F.A Cup, Miejsce: Wembley

Tottenham 2-3 Manchester City

 

Bramki: 8' Fabricio, 24' Tielemans - 12' Sterling, 42' Lukaku, 90+3 Volland

 

Skład Tottenhamu: Phelipe - Gonzalez, Palavecino, Sierra, Arce (56' Gomez) - Alli, Tielemans (45' Kuhl) - Fabricio, Correa, Son (61' Diaz) - Ratinho

 

Skład Manchesteru: Hart - Stones (72' Omeruo), Van Wambeke, Otamendi, Sobol - De Bruyne (78' Ferati), Bernando Silva (61' Henderson), Lopez, Volland - Sterling - Lukaku

 

MvP: Volland (9,0)

Statystyki meczu.

Odnośnik do komentarza

Sezon ligowy uznaję za zakończony i jest on gorszy od poprzedniego, ponieważ rok temu zdobyliśmy dwa puchary, a w tym tylko jeden. Po raz 3 z rzędu wygraliśmy ligę, która była dość trudna, być może to spowodowało Klubowe Mistrzostwa Świata, gdzie mecze były rozgrywane co 3 dni i były w najgorszym okresie ligi.

 

Kadra, która skończył sezon 2021/2022: (Mecze/ Gole [Czyste konta]/ Asysty/ Żółte kartki/ Czerwone kartki/ Średnia)

 

Bramkarze:

 

Phelipe - Brazylia, 23 lat - 54 meczy, 14 czystych kont, 0 żółtych kartek, 0 czerwonych kartek/ 7,06 śr

Norman Shaw - Jamajka, 17 lat - nie grał -

 

Obrońcy:

 

Aroldo Musta - Niemcy, 22 lat - 32(1) meczy, 0 goli, 1 asysta, 7 żółtych kartek, 0 czerwonych kartek/ 7,34 śr - O/WO[PL]

Enrique Gonzalez - Argentyna, 24 lat - 32 meczy, 0 goli, 3 asysty, 5 żółtych kartek, 1 czerwona kartka/ 7,46 śr - O[PL]

Andres Palavecino - Argentyna, 24 lat - 45(3) meczy, 0 goli, 2 asysty, 8 żółtych kartek, 1 czerwona/ 7,02 śr - O[PLŚ]

Toby Alderweireld - Belgia, 33 lat - 10(3) meczy, 0 goli, 1 asysta, 5 żółtych kartek, 0 czerwonych kartek/ 7,02 śr - O[PŚ]

Joe Gomez - Anglia, 25 lat - 33(8) meczy, 1 gol, 2 asysty, 10 żółtych kartek, 1 czerwona kartka/ 7,02 śr - O[PŚ]

Diego Sierra - Kolumbia, 24 lat - 41(3) meczy, 2 gole, 1 asysta, 15 żółtych kartek, 1 czerwona kartka/ 7,59 śr - O[Ś]

Theoklitos Gaitanos - Grecja, 17 lat - 1 mecz, 0 goli, 0 asyst, 0 żółtych kartek, 0 czerwonych kartek/ 6,4 śr - O[Ś]

Leonardo Arce - Argentyna, 24 lat - 54(1) meczy, 3 gole, 2 asysty, 11 żółtych kartek, 0 czerwonych kartek/ 7,55 śr - O/WO/P[L]

 

Pomocnicy:

 

Aaron Kuhl - Anglia, 26 lat - 24(20) meczy, 2 gole, 6 asyst, 11 żółtych kartek, 0 czerwonych kartek/ 7,02 śr - DP/P[Ś]

Youri Tielemans - Belgia, 25 lat - 38(6) meczy, 8 goli, 5 asyst, 7 żółtych kartek, 0 czerwonych kartek/ 7,24 śr - DP/P/N[Ś]

Angel Correa - Argentyna, 27 lat - 22(8) meczy, 8 goli, 11 asyst, 0 żółtych kartek, 0 czerwonych kartek/ 7,49 śr - P[L]/OP[PŚ]/N[Ś]

Terry Skeete - Anglia, 17 lat - nie grał - P[Ś]/OP[PLŚ]

Fabricio - Brazylia/Hiszpania, 24 lat - 44(8) meczy, 28 goli, 20 asyst, 5 żółtych kartek, 0 czerwonych kartek/ 7,62 śr - P/OP[P]

Son Heung-Min - Korea Południowa, 29 lat - 39(2) meczy, 34 gole, 23 asysty, 1 żółta kartka, 0 czerwonych kartek/ 7,53 śr - P/OP[PL]/N[Ś]

Carlos Ale - Urugwaj, 20 lat - 10(2) meczy, 4 gole, 1 asysta, 0 żółtych kartek, 0 czerwonych kartek/ 7,26 śr - P/OP[PŚ]

Christian Eriksen - Dania, 30 lat - 32(3) meczy, 14 goli, 19 asyst, 0 żółtych kartek, 0 czerwonych kartek/ 7,95 śr - P/OP[LŚ]

Nicolas Diaz - Belgia, 21 lat - 5(3) meczy, 0 goli, 1 asysta, 0 żółtych kartek, 0 czerwonych kartek/ 7 śr - P/OP[LŚ]

Dele Alli - Anglia, 26 lat - 45(6) meczy, 8 goli, 20 asyst, 0 żółtych kartek, 1 czerwona kartka/ 7,43 śr - P/OP[Ś]

Adrian Rodriguez - Argentyna, 24 lat - 6(29) meczy,, 5 goli, 2 asysty, 2 żółte kartki, 0 czerwonych kartek/ 6,86 śr - P/OP[Ś]

Rodrigo De Paul - Argentyna, 28 lat - 13(8) meczy, 8 goli, 6 asyst, 2 żółte kartki, 0 czerwonych kartek/ 7,01 śr - OP[PLŚ]

 

Napastnicy:

 

Emiliano Da Silva - Francja, 19 lat - 8 meczy, 7 goli, 0 asyst, 0 żółtych kartek, 0 czerwonych kartek/ 7,69 śr - O[P]/N[Ś]

Ratinho - Brazylia, 23 lat - 41(5) meczy, 36 goli, 28 asyst, 2 żółte kartki, 0 czerwonych kartek/ 7,79 śr - OP[PL]/N[Ś]

Federico Bonazzoli - Włochy, 25 lat - 20(8) meczy, 18 goli, 9 asyst, 0 żółtych kartek, 0 czerwonych kartek/ 7,43 śr - N[Ś]

 

 

Line-Separator1.png

 

Tabela ligowa. Po raz trzeci z rzędu wygraliśmy ligę, przed Chelsea i Manchesterem City. Zaskoczeniem jest wysoka pozycja Brentfordu, który zakwalifikował się do Ligi Europy. Z ligi spadają: West Ham, Swansea i Charlton. Królem strzelców został Ratinho z 24 trafieniami, a za jego plecami byli: Lukaku (City) 23 trafienia, Iheanacho (Swansea) 22 trafienia i Sergio Diaz (Arsenal) 21 trafień. Najlepiej asystującym zawodnikiem był: Ratinho z 19 asystami, za nim byli: Alexej Yefimon (United) 15 asyst, Roberto Firmino (Liverpool) 15 asyst i Dele Alli z 13 asystami. Najwięcej czystych kont zachował Thibaut Courtios (Chelsea) 21 czystych kont, a za jego plecami byli: David De Gea (United) 19, Simon Mignolet (Liverpool) 13 i Joe Hart (City) 13.

 

Inne ligi:

 

Niemcy:

1. Bayern, 2. Bayer, 3 BvB - 17. Werder Brema, 18. Dusseldorf

 

Hiszpania:

1. Valencia, 2. Real, 3. Atletico, 4. Barcelona - 18. Numancia, 19. Las Palmas, 20. Real Betis

 

Włochy:

1. Juventus, 2. Bologna, 3. Lazio - 11. Sassuolo - 18. Bari, 19. Cesena, 20. Perugia

 

Francja:

1. Marseille, 2. Bordeaux, 3. PSG, 4. Monaco - 18. Ajaccio, 19. Lille, 20. Auxerre

 

Polska:
1. Śląsk, 2. Lech, 3. Cracovia - 6. Legia - 15. Chrobry, 16. Podbeskidzie

 

Line-Separator1.png

 

Liga Mistrzów:

 

Manchester United 0-3 Arsenal

 

Liga Europy:

 

Bologna 2-2k Inter

 

Klubowe Mistrzostwa Świata:

 

Tottenham 4-1 Cruzeiro

 

Line-Separator1.png

 

F.A Cup:

 

Tottenham 2-3 Manchester City

 

Capital One Cup:

 

Stoke 1-1k Chelsea

Odnośnik do komentarza

Kadra na Mistrzostwa Świata w Katarze:

 

Bramkarze: David De Gea (Manchester United), Diego Marino (Sevilla), Fernando Pacheco (Granada)

 

Obrońcy: Cesar Azpilicueta (Chelsea), Dani Carvajal (Juventus), Marc Bartra (Manchester United), Ricardo Blanca (Sevilla), Jorge Mene (Real Sporting), Jesus Vallejo (Chelsea), Jose Gaya (PSG), Cristian Cargol (Barcelona)

 

Pomocnicy: Sergio Busquets (Barcelona), Thiago (Arsenal), Koke (Atletico), Oliver (Atletico), Nahuel Leiva (Zenit), Munir (Chelsea), Fabricio (Tottenham), Isco (Real Madryt), Jose Antonio Diez (Athletic Bilbao)

 

Napastnicy: Andoni Rodriguez (PSG), Felipe Moreno (Nantes), Paco Alcacer (Wolfsburg)

Odnośnik do komentarza

Mistrzostwa Świata zaczynamy od pojedynku z Kolumbią, gdzie gra Diego Sierra, oprócz niego w zespole z Ameryki Łacińskiej występują: James Rodriguez i Duvan Zapata. Zamiast nasz, na prowadzenie wyszli rywale. Zapata zagrał między dwóch moich obrońców do Rodrigueza, który wybiegał na czysta pozycję, bez przyjęcia z faułsza, oddał strzał po długim rogu i zdobył gola. Kilka minut później rywale podwyższyli na prowadzenie, strzelcem gola ponownie James Rodriguez, który wykorzystał rzut karny. Tragiczne spotkanie Vallejo, który został zmieniony w przerwie, w jego miejsce wszedł Bartra. 2. minuty po rozpoczęciu 2 połowy, padła kontaktowa bramka, autorstwa Fabricia. Isco zagrał do Koke, wszystko działa się przed polem karnym, Koke zagrał do wbiegającego w pole karne Fabricio, który strzałem, przy krótkim słupku zdobył gola. W 58. minucie było już 1-3. Małe nie porozumienie między De Gea, a Bartra, kto wybije piłkę. Bartra przepuścił, a De Gea się cofnął, całe to zamieszanie wykorzystał Zapata, który dopadł do piłki i strzałem przy słupku, zdobył gola. W 69. minucie ponownie padł gola dla rywali, ponownie gola strzelił Zapata. Quintero zagrał do urywającego się spod krycia Zapaty w polu karnym, Dyvan mocnym strzałem po długim rogu, strzelił gola. Minutę później, Duvan zanotował hat-tricka. Długie podanie Quintero do Zapaty, przyjęciem wpadł w pole karne i mocnym strzałem pod poprzeczkę, zdobył gola.

 

2 mecz w grupie:

 

Włochy 1-1 Australia

 

12.06.2022, godz: 15:00, 1 kolejka: Mistrzostw Świata, Miejsce: Lusall Iconic Stadium

Hiszpania 1-5 Kolumbia

 

Bramki: 42' Fabricio - 12',16(k.)' Rodriguez, 58',69',70' Zapata

 

Skład Hiszpanii: De Gea - Carvajal, Vallejo (45' Bartra), Blanco, Gaya (90' Cargol) - Koke, Busquets (63' Thiago) - Fabricio, Isco, Munir - Rodriguez

 

Skład Kolumbii: Vargas - Arias, Sierra, Alvarez Balanta, Mojica - Rios, Alfonso - Rodriguez, Quinter (87' Sinisterra), Reyes (47' Cuadrado) - Zapata (76' Parea)

 

MvP: Zapata (9,7)

Statystki meczu.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...