Skocz do zawartości

Marynia oddaje 488 głosów w CMF Awards


klinsmann

na kogo odda głos Marynia ?   

64 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

 

Firma postanowiła mi od tego roku liczyć 26 dni urlopu. Nie mam pojęcia czemu, ale kłócić się nie zamierzam :D Razem z tym co zostało z poprzedniego 35 dni do wykorzystania :)

dalej się upierasz, że jesteś jakimś przedsiębiorcą? :>

 

 

Upieram? Nie rozumiem. Prowadzę DG, żebym jakąś inną wersję podawał sobie nie przypominam.

Odnośnik do komentarza

T-m, to zależy co rozumiemy przez skończenie studiów ;) Ja studia "skończyłem" w 2009 bez obrony. Po kilka latach wróciłem i w 2014 obroniłem inżynierkę (tylko że o tym osoby zajmujące się licznikiem urlopowym nie wiedzą, no chyba, że 2 lata temu przeczytały na FB i sobie zapisały :keke: ). Teraz oficjalnie jestem na II stopniu (różnice programowe zrobiłem w 2 semestry i została mi magisterka do napisania).

Odnośnik do komentarza

Upieram? Nie rozumiem. Prowadzę DG, żebym jakąś inną wersję podawał sobie nie przypominam.

Działalność gospodarcza = forma aktywności przedsiębiorców działających na rynku pracy :P

 

Jesteś po prostu wygodnym wyjściem dla swojego pracodawcy, żeby ominąć Kodeks Pracy kiedy jemu jest to wygodne :]

Odnośnik do komentarza

Gabe, nie wiem czy wygodnym. Przejście na DG, to był mój pomysł, a nie jego. I finansowo też na tym nie zyskał, bo "kosztuje" go tyle samo.

Być może kosztuje go tyle samo, a ty zapewne zarabiasz przez to więcej, ale różnic parę jest, i to na plus dla twojego zleceniodawcy. Jak chociażby nieregulowany czas pracy i brak nadgodzin, brak okresu ochronnego, zmiana wynagrodzenia itp. Odpada mu koszt prowadzenia twojej księgowości, bo on ma tylko z tobą umowę . Tym samym jak coś zawalisz, może cię obciążyć finansową odpowiedzialnością (Kodeks Pracy chroni przed tym w dość sporym zakresie AFAIK). Itp itd.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...