Skocz do zawartości

KKS Lech Poznań


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

A i ciekawostka z HL: Etymologi nazwy Odry nie da się logicznie uargumentować. W końcu Odry przepływa 15 km od Wodzisławia, przez który przepływa inna rzeka. Więc skąd ta nazwa? :-k Jedyny nasuwający się wniosek, to bo jak w nazwie zespołu rzeka, to tylko taka duża :D

Troll ;-) nie 15, tylko 6 ;-) a jak już jesteśmy w tym temacie, to i tak rządzi Warmia Grajewo.

Odnośnik do komentarza
A i ciekawostka z HL: Etymologi nazwy Odry nie da się logicznie uargumentować. W końcu Odry przepływa 15 km od Wodzisławia, przez który przepływa inna rzeka. Więc skąd ta nazwa? :-k Jedyny nasuwający się wniosek, to bo jak w nazwie zespołu rzeka, to tylko taka duża :D

Troll ;-) nie 15, tylko 6 ;-) a jak już jesteśmy w tym temacie, to i tak rządzi Warmia Grajewo.

 

Opieram się na tym co było w gazetce :]

Odnośnik do komentarza

Te rozgrywki organizują odpowiednio PZPN (PP) i Ekstraklasa S.A. (liga), więc kary nie powinny się przenosić. Na pewno nie jest tak w przypadku PE:

14.2. Zawodnik, który w czasie zawodów w rozgrywkach o Puchar Ekstraklasy otrzyma napomnienie (żółtą) kartkę zostanie automatycznie ukarany:

 

14.2.1 przy drugim napomnieniu – karą dyskwalifikacji w wymiarze 1 meczu

14.2.2. przy czwartym napomnieniu – karą dyskwalifikacji w wymiarze 1 meczu

14.2.3. przy szóstym napomnieniu – karą dyskwalifikacji w wymiarze 1 meczu

14.2.4. przy każdym kolejnym co drugim napomnieniu – kara dyskwalifikacji w wymiarze 1 meczu

 

Klub, którego zawodnicy w czasie jednych zawodów Pucharu Ekstraklasy otrzymają cztery lub więcej napomnień (żółtych kartek), zostanie automatycznie ukarany karą finansową w wysokości 1500 złotych.

 

14.3. Kara dyskwalifikacji wymierzona ilością meczów za przewinienia w rozgrywkach o Puchar Ekstraklasy musi być wykonana w tych rozgrywkach.

14.4. Żółte kartki, otrzymane w meczu o Puchar Ekstraklasy, nie są zaliczane w innych rozgrywkach prowadzonych przez Ekstraklasę SA.

 

14.5. Zasadą jest, że zawodnik, który otrzymał samoistną czerwoną kartkę w meczu o Puchar Ekstraklasy jest zawieszony na dwa mecze w ramach rozgrywek o Puchar z wyłączeniem rozgrywek ligowych o mistrzostwo Polski.

 

Za to w regulaminie Ekstraklasy jest tylko:

 

Art. 7

 

7.1. Zawodnik, który w czasie zawodów o mistrzostwo Ekstraklasy otrzyma napomnienie (żółtą kartkę) zostanie automatycznie ukarany:

a. przy czwartym napomnieniu - karą dyskwalifikacji w wymiarze 1 meczu,

b. przy ósmym napomnieniu - karą dyskwalifikacji w wymiarze 1 meczu,

c. przy dwunastym napomnieniu - karą dyskwalifikacji w wymiarze 2 meczów,

d. przy każdym kolejnym co czwartym napomnieniu (szesnastym, dwudziestym itd.) - karą dyskwalifikacji w wymiarze 2 meczów

 

Oczywiście w PZPNowskim regulaminie PP o kartkach nie ma ani słowa, bo i po co :>.

Odnośnik do komentarza
Odra: Bansz - Cichy, Dudek, Kowalczyk, Radler - Seweryn, Hinc, Malinowski, Szymiczek - Moskal (65.Rygel), Aleksander (46.Korzym)

Mógłbyś z łaski swojej nie przekręcać nazwiska naszego rezerwowego bramkarza, który się nazywa Bensz a nie Bansz?

8 rezerwowych zawodników wystawionych przez Białka na wyjazdowy mecz to pierwsze nieporozumienie. Można wystawiać 8 rezerwowych ale nie w meczu z Lechem i do tego wyjazdowych.

Nieporozumienie numer 2 to wystawienie nominalnych obrońców Hinca i Szymiczka w pomocy czyli graliśmy 6 obrońcami. Do tego powracający po kontuzji i kompletnie bez formy Malinowski :doh!: o drewnie Moskalu nie wspominam. Nic tylko pogratulować Białkowi odwagi. To cud, że przegraliśmy tylko 0:1 i to po bramce w doliczonym czasie gry.

 

Co do Odry to jest to najsłabszy wraz z Górnikiem zespół, który widziałem na Bułgarskiej w tym sezonie. Duża niedokładność. Śmieszne wyglądały sytuacje, w których np. dwóch, trzech zawodników Odry skacze to piłki, a ta kozłem ich przeskakuje. Albo źle wybijane auty. Bramkarz też miał swoje odpały, jak wyrzucanie piłki ręką pod nogi znajdującego się o 2 metry od Niego Lewego, po czym szczupakiem łapanie jej... :P Wyglądało to przekomicznie :D Poza tym wspomniane już symulowanie, powtarzało się nagminnie. Przedłużanie, leżąc na boisku, za co jeden z zawodników dostał kartkę. I nie piszę tego po to, żeby się czepiać ani nic w tym stylu.

A czego się spodziewałeś po rezerwowych? Uprzedzałem, że tak będzie, więc skąd takie zdziwienie?

A i ciekawostka z HL: Etymologi nazwy Odry nie da się logicznie uargumentować. W końcu Odry przepływa 15 km od Wodzisławia, przez który przepływa inna rzeka. Więc skąd ta nazwa? :-k Jedyny nasuwający się wniosek, to bo jak w nazwie zespołu rzeka, to tylko taka duża :D

I po co ta napinka? :picard:

 

gdyby faktycznie Cię ciekawiła etymologia nazwy klubu to spytałbyś w odpowiednim temacie i na pewno byś odpowiedź uzyskał. Ale przecież łatwiej się ponapinać, prawda?

 

 

Gratulacje dla wszystkich normalnych kibiców Lecha. Szkoda, że tylko 1:0, może wyższy wynik dałby do myślenia zarządowi i ci zwolniliby w końcu Białka a tak to przyjdzie nam jeszcze raz przeżywać antyfutbol Białka w piątek :]

Odnośnik do komentarza

A co do przekręcania, to jest babol na oficjalnej Lecha, więc tez się biednemu Buffu oberwało "za darmo" :]

 

Btw - babol ze strony Lecha najpewniej jest skopiowany z oficjalnej....Odry :)

 

Bezmyślne przepisywanie bzdur nie jest żadnym usprawiedliwieniem.

Taaa, bo każdy ma historię Odry w małym paluszku i jak poda jej żartobliwą (??) wersję jako ciekawostkę z programu meczowego to jest od razu napinka :roll:

Odnośnik do komentarza
A co do przekręcania, to jest babol na oficjalnej Lecha, więc tez się biednemu Buffu oberwało "za darmo" :]

 

Btw - babol ze strony Lecha najpewniej jest skopiowany z oficjalnej....Odry :)

Najpewniej nie - na naszej oficjalce pracują lenie którzy pewnie na żywca zerżnęli to z oficjalnej Lecha. Gdyby sami pisali to na 100% tego błędu by nie było.

Taaa, bo każdy ma historię Odry w małym paluszku i jak poda jej żartobliwą (??) wersję jako ciekawostkę z programu meczowego to jest od razu napinka :roll:

A nie?

 

Całkowicie odchodząc od tematu meczu to ja np. nie wypowiadam się na tematy o których nie mam pojęcia. Ale widać Maniakalizm tak bardzo wsiąknął w to forum, że wszyscy starają się byc ekspertami we wszystkich dziedzinach ;)

 

Serio nie rozumiem jak można w taki sposób próbować poniżyć przeciwnika. Rozumiem, że myśleliście sobie, że wygracie 4:0 a wdusiliście ledwo jedną bramkę i trzeba sobie jakoś ulżyć.

 

Uprzedzam - w piątek też pewnie wygracie bo jak na razie nic nie słychać o zwolnieniu Białka, więc mam się spodziewać kolejnych napinek? Jeżeli tak to będe ten temat omijał z daleka bo szkoda klawiatury. Szczerze mówiąc spodziewałem się ostrej napinki w wykonaniu kogos innego ale widocznie on postanowił odpuścić, co mnie mocno i pozytywnie zaskoczyło ;) no chyba, że od wczoraj nie było go na forum i dopiero szykuje szturm :P

Odnośnik do komentarza
Najpewniej nie - na naszej oficjalce pracują lenie którzy pewnie na żywca zerżnęli to z oficjalnej Lecha. Gdyby sami pisali to na 100% tego błędu by nie było.

Tak czy siak Buffu nie specjalnie przekręcił nazwisko o co go oskarżyłeś. A z resztą to jest ewidentna literówka a nie jakieś przekręcenie typu "Zamsz" na przykład ;)

 

Serio nie rozumiem jak można w taki sposób próbować poniżyć przeciwnika. Rozumiem, że myśleliście sobie, że wygracie 4:0 a wdusiliście ledwo jedną bramkę i trzeba sobie jakoś ulżyć.

Taaa, autorzy gazetki przenieśli się w przyszłość, zobaczyli wynik i wrócili do przeszłości żeby napisać paszkwil w gazetce okolicznościowej na mecz żeby upokorzyć rywala, którego szczęśliwie ograli (w przyszłości) :doh!: Jak zwykle o Odrze trzeba pisać z kolan albo wcale i bez żadnych ciekawostek, anegdotek itp, bo to napinka i dowartościowywanie własnych niepowodzeń :roll:

Odnośnik do komentarza
Dla mnie "ciekawostka" zawsze była jakąś mniej istotną informacją, która zawsze była prawdziwa a nie prześmiewcza i nieprawdziwa ;)

 

Poza tym przypominam drugi raz - to schodzi na mocny off-top.

 

To żeby go zakończyć; zobacz w którym miejscu posta Buffu napisał o etymologii nazwy Odry, jak to określił i iloma emotami to okrasił. Naprawdę wmawianie mu napinki jest bardzo nieuprzejme z Twojej strony bo chłopak nawet "bał" się dosadniej skrytykować grę Odry ;)

I na tym zakończmy.

Odnośnik do komentarza

I tak jeszcze do Icona - w jakim celu w ogóle zwracałeś się do Buffu z prośbą o relację z meczu? Tylko po to, żeby go sobie potem opierniczyć, bo Odra przegrała, co zresztą sam przewidywałeś? Na razie frustrację z powodu wyniku widać jedynie w Twoich wypowiedziach.

 

Przepraszam, że sie wtrącam i przerywam EOT, ale tak od wczoraj wyraźnie po oczach rzuca mi się fakt, że Icon dołuje kogo może, za co może i jak może, co nie wydaje mi sie szczególnie rozsądne jak na kogoś z pozycją admina.

Odnośnik do komentarza
I tak jeszcze do Icona - w jakim celu w ogóle zwracałeś się do Buffu z prośbą o relację z meczu? Tylko po to, żeby go sobie potem opierniczyć, bo Odra przegrała, co zresztą sam przewidywałeś? Na razie frustrację z powodu wyniku widać jedynie w Twoich wypowiedziach.

Po to żeby napisał jak wyglądała gra. A że wyglądała tak jak zawsze na wyjazdach czyli żenująco to mi całkowicie wystarczy. Mogę sobie wyobrazić, że był to taki sam mecz jak ze Śląskiem w którym przegraliśmy 0:4 z taką różnicą, że Lech był w tym meczu nieskuteczny.

 

Frustracja z powodu wyniku? Ani trochę. Jeżeli już to frustracja z powodu gry. Bo można przegrać ale w jakimś stylu a gra wyjazdowa Odry za ery Białka nie ma żadnego stylu, jest wstydliwa i upokarzająca dla kibiców. Ucieszyłbym się gdyby Odra przegrała 1:3 czy 2:5 ale po meczu w którym walczyła, stwarzała akcje i grała ambitnie a nie broniła się dziesiątką zawodników z czego przynajmniej 4 powinno mieć zakaz zakładania na siebie koszulki z herbem Odry.

 

I niespecjalnie interesowały mnie "dodatki", które kłamliwie próbują ośmieszać mój klub.

Odnośnik do komentarza

Co do nazwy to tak było napisane w HL, i chciałem delikatnie zahaczyć o temat, żeby usłyszeć Twoją opinię na ten temat. Mieliśmy wczoraj cały artykuł o etymologi nazw polskich "ekstraligowców". Sam się wielu rzeczy dowiedziałem, np. takich, że Lech mógł się nazywać jeszcze albo Pogoń bądź Piast. Takie były mocno rozważane nazwy i jako kibic Lecha nie wiedziałem o tym :]

 

Co do nazwiska to dyskusja już wszystko wytłumaczyła, ale przepraszam, za przekręcenie. Nie zwróciłem uwagi na to. A wiem, że bramkarz nazywa się Bensz, nawet chyba wiem, że Adam ma na imię :]

Odnośnik do komentarza
Co do nazwy to tak było napisane w HL, i chciałem delikatnie zahaczyć o temat, żeby usłyszeć Twoją opinię na ten temat. Mieliśmy wczoraj cały artykuł o etymologi nazw polskich "ekstraligowców". Sam się wielu rzeczy dowiedziałem, np. takich, że Lech mógł się nazywać jeszcze albo Pogoń bądź Piast. Takie były mocno rozważane nazwy i jako kibic Lecha nie wiedziałem o tym :]

No i fajnie, że Ty wszystko wytłumaczyłeś. Bo me_who na siłę starał się być Twoim adwokatem ale słabo mu to wychodziło ;) Może to nie jest odpowiedni temat na tego typu opowieści, więc udzielę odpowiedzi w temacie Odry.

 

Mam za to jedno pytanie związane z meczem bo chciałem zapytać Qcza ale nie był na meczu i chyba Ty jako jedyny na nim byłeś. Jak spisywał się Duet Dudek - Dymkowski w obronie? Dwaj stoperzy jak byś nie wiedział o kogo chodzi :P

Odnośnik do komentarza
Mam za to jedno pytanie związane z meczem bo chciałem zapytać Qcza ale nie był na meczu i chyba Ty jako jedyny na nim byłeś. Jak spisywał się Duet Dudek - Dymkowski w obronie? Dwaj stoperzy jak byś nie wiedział o kogo chodzi :P

 

No tak Qcz, Qcz. :P

 

Dymkowski nie grał Icon :P Chyba Kowalczyk grał stopera jeśli się nie mylę. Większych błędów nie robili, nasze niepotrzebne wrzutki łapał bramkarz głównie. Stoperzy skupili się na kryciu Lewego, i raczej im się to udawało, bo nie mógł rozwinąć skrzydeł. Raz im się urwał i zrobił z Peszkiem groźną akcję, ale bramkarz obronił. Poza tym Odra zagrała defensywnie, więc tam było duże uzupełnianie pozycji, i zagęszczanie obrony przy grze pozycyjnej Lecha.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...