Skocz do zawartości

KKS Lech Poznań


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

W tym klubie i Mourninho nic by nie zrobił. Dopóki polityka transferowa będzie miała za priorytet sprowadzanie zawodników 33+, po kontuzjach i za darmo, sukcesy będą wynikiem zbiegu okoliczności.

Rozumiem frustrację ostatnimi ruchami, ale nie przesadzajmy. W tej lidze na kadry z Lechem zapewne nie chciałaby się zamienić tylko Legia. Weź też pod uwagę, że np. transfer Sisiego został przeprowadzony tylko i wyłącznie dlatego, że trenerem jest totalny ignorant Urban (cały dział skautingu był na nie i pukał się w głowę na urbanowe wynalazki).

 

Zawsze mnie dziwiło dlaczego Rutkowski, który na wszystkich innych polach zdaje się postępować rozsądnie, z namysłem etc. nigdy nie przełożył tego na zatrudnianych trenerów, co i rusz ściągając totalnych ananasów typu Bakero czy Urban.

 

A co do szkółki to też zauważcie, że roczniki w pełni objęte pomysłem na szkolenie dopiero będą wchodziły w wiek seniorski i to da lepszy ogląd na to czy ta droga była słuszna czy nie. Na pewno jest to jakiś pomysł jeśli nie jest się w stanie podjąc rywalizacji na poziomie finansowym.

Odnośnik do komentarza

Transfery mistrza Polski w sezonie 15/16

 

Maciej Gajos - transfer ratunkowy i póki co przepłacony, w Jadze nie zapowiadał się na nic więcej niż solidnego ligowca, i to potwierdza; ocena obojętna

Denis Thomalla - ogórek i król ligi austriackiej, do tego rzucony na głęboką wodę, ocena negatywna

Nicki Bille Nielsen - transfer ratunkowy, może coś z niego będzie, przynajmniej ma chęć do gry (ale nowi piłkarze Lecha zawsze tak mają przez pierwsze 2-3 miesiące), póki co ocena obojętna

Abdul Aziz Tetteh - przekozak, aczkolwiek kolejny defensywny pomocnik, a na tej pozycji Lech problemu nie miał i nie ma (zabezpieczeniem dla Trałki jest Linetty, który lepiej się czuje jako DMC, oraz młody, a niedostający szansy Serafin), ocena pozytywna

Marcin Robak - emeryt z problemami zdrowotnymi, które się tylko pogłębiły, ocena negatywna

Sisi - ogórek z problemami pod każdym względem, ocena negatywna

Dariusz Dudka - emeryt z trzy-k...a-letnim kontraktem, ocena negatywna

Władimir Wołkow - gra mało, z jednej strony gdy gra, nie wygląda źle, z drugiej potworne braki kondycyjne, więc wzmocnienie żadne, ocena obojętna

 

A zatem jeden trafiony, trzy niebędące wzmocnieniami, cztery totalne nieporozumienia.

 

Opinia o składzie Lecha to efekt pracy i transferów Kadzińskiego i Pogorzelczyka, w tym sezonie odchodzi większość zbudowanego przez nich zespołu (Hamalainen, Douglas, Lovrencsic) oraz ostatni wychowanek, który nie pogrążył się w przeciętności, czyli Linetty (contra Kamiński, Kędziora, Kownacki, którzy już do końca kariery będą niespełnionymi talentami). Odkąd zabawkę dostał młody Rutek, polityka transferowa w Lechu nie istnieje, podobnie jak scouting.

 

Co do mitycznej akademii - zobaczymy, póki co w tym sezonie pół szansy dostaje Jóźwiak i tyle, bo Gumny grywa absolutne ogony. Jeden talent z tego pokolenia (Bielik) spieprzył do Legii, żeby grać, drugi (Janicki) zażądał dwuletniego wypożyczenia do Hoffenheim, bo wiedział, że w Poznaniu nie ma szansy ani na grę, ani na dalszy rozwój.

Odnośnik do komentarza

Lewandowski przyjechał jak król strzelców I ligi, niemal od razu był graczej pierwszej "11", nie wiem co szkółka Lecha miała z nim wspólnego :roll:

Grzegorz Kapica przyszedł z Szombierek jako król strzelców Ekstraklasy, a grał piach, nie wiem co ma do rzeczy, że ktoś był gdzieś królem strzelców :>

 

@Prof pełna zgoda co do oceny transferów (choć, mimo ryzyka, trudno było przewidzieć, że Robak posypie się na dobre), a co do wychowanków, to nie skreślałbym jeszcze Kownasia. Bielik natomiast póki co jest talentem jedynie wirtualnym, niewiele różniącym się od Dawidowicza z Benfiki II. Różni się głównie tym, że nie rozegrał nawet 10 spotkań w seniorskiej piłce, a czas tik, tik, tiki, tiki, tik, tak... Tik, tik, tiki, tik, tiki, tik, tak!

Odnośnik do komentarza

Manipulujesz, i to słabo, cytatami. Kinas odniósł się do tego: "zaraz sprzeda Linettego, a z ostatnich transferów to trzeba szukać aż do czasów Lewandowskiego chyba :-k Szkólkę zaczęto tworzyć około 2008 roku, więc efekty dopiero nadejdą. I tak już Lech jest trzecim klubem w lidze pod względem ilości minut zagranych przez wychowanków."

Odnośnik do komentarza

Nie rozśmieszaj mnie. Keith pisał o akademii (fragment, który zacytowałem), a potem piszę o transferze Lewandowskiego, który nie ma nic wspólnego z "sprzedawaniem ukształtowanych piłkarzy" z akademii się wywodzącej.

post 7340 polecam. A i oczywiste jest że Lech swoja bazą treningową (będącą jakby nie patrzeć składową akademii) wywarł ogromny wpływ na proces rozwoju Lewandowskiego.

Odnośnik do komentarza

 

 

A i oczywiste jest że Lech swoja bazą treningową (będącą jakby nie patrzeć składową akademii) wywarł ogromny wpływ na proces rozwoju Lewandowskiego.

Tylko zaraz nie przytaczaj przykładu tej jego dziuni- Anny ;)

 

Rozmowa była o szkoleniu młodzieży,a nie bazie treningowej. Niby się łączą, ale to osobne tematy.

Odnośnik do komentarza

Ptaszki cos cwierkaja niby o Recy. Nie wiem czy to jakies w miare powazne info czy zabijanie czasu przed meczem, ale sama opcja sciagania wyróżniających się młodych Polakow mi sie podoba. Lepsze to niż kolejne strzaly w stylu Thomalli czy Sisiego.

 

Z tym jaraniem sie Tettehem tez nie przesadzajmy, bo potrafil chocby oba mecze z Legia zawalic, czesto glupio i brutalnie fauluje co fajnie pokazali na weszło swego czasu. Transfer moim zdaniem przyzwoity, ale jakims zbawca Lecha to on nie jest i nie bedzie.

Odnośnik do komentarza

Nie rozśmieszaj mnie. Keith pisał o akademii (fragment, który zacytowałem), a potem piszę o transferze Lewandowskiego, który nie ma nic wspólnego z "sprzedawaniem ukształtowanych piłkarzy" z akademii się wywodzącej.

Kłócisz się sam ze sobą?

 

"nastawmy się na akademię piłkarską i żyjmy z niej sprzedając ukształtowanych piłkarzy"

"Szkólkę zaczęto tworzyć około 2008 roku, więc efekty dopiero nadejdą."

 

Przecież tu jest czas przyszły - gdzie niby twierdzi, że kogoś sprzedaliśmy?

 

Lech nikogo ze szkółki nie sprzedał za sensowna kasę, a jedynym benificjentem akademii Lecha jest Legia dzięki lichwiarzowi Kucharskiemu.

 

Lewandowski nie jest wychowankiem, nikt tak nie twierdzi, ale tez nie był ukształtowanym piłkarzem przechodząc do Lecha. Smuda wręcz kręcił nosem, może Lewy słabo wyglądał na schodach.

Odnośnik do komentarza

http://weszlo.com/2015/07/13/piotr-rutkowski-styl-legii-by-do-nas-nie-pasowal/

 

"Mnie się wydaje, że teraz to my odjechaliśmy Legii i powstaje pytanie, jak bardzo jej odjedziemy"

 

Taki klasyk na koniec wylewania żali po PP, tak bardzo odjechaliśmy, że będzie sezon bez pucharów, a w Warszawie się szykują na podwójną koronę, brawo.

 

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=584901554999663&id=147781812044975co za piękne podsumowanie sezonu.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...