Skocz do zawartości

KKS Lech Poznań


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka ekip kibicowskich też zastanawiać się ponoć nad ponownym rozpoczęciem protestu. Z tym, że jeśli nie będzie to akcja dużej większości kibiców jakoś nie widzę nadziei na poprawienie się sytuacji - z drugiej strony chyba nie każda grupa kibicowska spotkała się z takimi represjami w ostatnim czasie, jak Lech czy Legia.

Odnośnik do komentarza

Jest trzech piłkarzy, którzy nie trenują z pierwszym zespołem, ani z z Młodą Ekstraklasą i mają wolną rękę w poszukiwaniu klubu. Nie są nam potrzebni ze względów sportowych. Do Klubu Kokosa, jeśli dobrze się orientuję, trafiali piłkarze ze względów pozasportowych.

Odnośnik do komentarza

Kilka ekip kibicowskich też zastanawiać się ponoć nad ponownym rozpoczęciem protestu. Z tym, że jeśli nie będzie to akcja dużej większości kibiców jakoś nie widzę nadziei na poprawienie się sytuacji - z drugiej strony chyba nie każda grupa kibicowska spotkała się z takimi represjami w ostatnim czasie, jak Lech czy Legia.

A zastanawia sie ktos z protestujacych czy protest w takiej formie ma jakiekolwiek szanse na powodzenie? I czy zakladane sposoby protestu gwarantuja uzyskanie planowanych efektow?

 

Bo to, ze protest jest i bedzie, i dlugo potrwa to mowi niewiele - jak pokazuje zeszla runda niewiele on dal.

Odnośnik do komentarza

@Henkel: Jak to nie dał? W ostatnich kolejkach oburzenie, że "kibice zamiast dopingować protestują", było powszechne, więc protest został zauważony. I z perspektywy kanapowego kibica C+, był bardzo odczuwalny, o czym mówili komentatorzy przy każdym praktycznie meczu - bez dopingu nie dało się tego oglądać na trzeźwo. Protest ma wywrzeć presję na decydentów poprzez C+ i T-Mobile, głównych sponsorów produktu, który bez dopingu traci co najmniej 50% wartości. Niezadowoleni sponsorzy = naciski na PZPN i ESA, a przyciśnięte PZPN i ESA to szansa na zmianę polityki na górze.

Odnośnik do komentarza

Zapowiada się długi protest bo Grupy Kibicowskie Lecha Poznań nie odpuszczą i po ostatnich kolejnych represjach szczególnie w Warszawie może się on nasilić ...

do SZU: podobno Pogoń wydała wczoraj komunikat o zaprzestaniu dopingu.

No jak wczoraj rano pisałem tego posta, to jeszcze nie było żadnego oświadczenia. Teraz już jest. W związku z tym nawet nie będę tak bardzo zły, jak nie zdążą mi wyrobić tej śmiesznej karty kibica na mecz z Wartą...

Odnośnik do komentarza
bez dopingu nie dało się tego oglądać na trzeźwo.

Dało się, i to bez najmniejszego problemu. I nie tylko ja miałem takie zdanie. Dlatego takie:

C+ i T-Mobile, głównych sponsorów produktu, który bez dopingu traci co najmniej 50% wartości.

opinie uważam za bardzo, ale to BARDZO przesadzone.

Odnośnik do komentarza
Najlepiej, gdyby któryś z Was (Profesor lub Gacek) przytoczył oficjalne statystyki oglądalności ligi w C+ za czasów dopingu i za czasów protestu. Ja takowych nie posiadam.

Ja również nie mam dokładnych danych, dlatego nie posuwam się do tak kategorycznych twierdzeń jak Profesor, że produkt tracił 50% wartości, czy nie dało się go oglądać na trzeźwo. Jestem dziwnie przekonany, że nie tylko w moim otoczeniu znalazłoby się paru takich, którzy na trzeźwo czekali co weekend na kolejkę meczową. Wydaje mi się więc, że onus probandi w takiej sytuacji powinien stać po stronie Profesora, skoro to jego zdaniem tych meczów nie można było na trzeźwo oglądać.

Trudno mi teraz podać dokładną datę ogłoszenia protestu, wiem natomiast, że 6 z 10 spotkań o najwyższej oglądalności w C+ w zeszłym sezonie miało miejsce wiosną tego roku

Odnośnik do komentarza
No to poszukaj tych danych jak chcesz udowodnić swój punkt widzenia.

Rotfl?

Ale to ja czy Profesor rzucałem twierdzeniami z sufitu? Profesor stwierdził, że nie dało się tej ligi oglądać na trzeźwo, ja jakoś nie miałem z tym problemów, co ciekawe statystyka wiosenna najlepszych meczów była wyższa, niż w sezonach poprzednich.

Wystarczy jeden wyjątek, by stwierdzenie faktu obalić, skoro Profesor widzi 50% spadek wartości (wedle jakich danych?) i nie dało się tego na trzeźwo oglądać.

Zmierzam do tego, że Profesorowi solidarność z protestującymi przesłoniła zdrowy rozsądek w tym temacie - pozytywne efekty tego protestu widzą jak dotąd tylko protestujący. Cała reszta ma to głęboko w nosie i ogląda ekstraklasę w rosnącej liczbie osób na rosnącej liczbie kanałów.

Odnośnik do komentarza

Dobrze, a więc fakty:

Frekwencja na stadionach Ekstraklasy w stosunku do poprzedniego sezonu wzrosła o... 67% (źródło Ekstraklasa S.A.). T-Mobile i Canal+ przekazują tyle samo pieniędzy spółce Ekstraklasa, gdy kibice w Poznaniu śpiewają albo siedzą na swoich miejscach i milczą.

Odnośnik do komentarza

Vami, mylisz.

Profesor rzucił tezę, że tego produktu nie dało się oglądać na trzeźwo. Tezę fałszywą, bo ja i parę(set?) osób było w stanie to robić bez problemów.

Profesor rzucił też tezę, że produkt ten traci na wartości o 50% bez kibiców. Skoro rzuca taką tezę, to niech ją udowodni, skoro ma dostęp do takich liczb. To on powinien dowodzić tez, które rzuca, a nie ludzie, którzy w nie wątpią.

Natomiast co do liczb.

Sezon 2009/10:

W minionym roku spotkanie Polonii z Legią oglądało 136 tys., a Wisły z Cracovią - 151 tys. Najwięcej widzów obejrzało jednak klasyk Lech - Legia - 190 tys.

http://www.legia.net...p=news&id=37280

Wiosna 2011: największa średnia oglądalność meczu - Cracovia - Lech, 199 192 widzów, miejsca dwa i trzy mają ponad 170 tysięcy.

Źródło? http://media2.pl/bad...sy-w-cplus.html

Przy okazji dodam, że średnia oglądalność ligi w zeszłym sezonie wyniosła 99,5 tysiąca na mecz.

Średnia oglądalność pierwszej kolejki (nie znalazłem danych na ostatnie kolejki zeszłego sezonu) wyniosła grubo ponad 100 tysięcy widzów. http://media2.pl/bad...mentarze/2.html

Co do wartości produktu, którą podał Profesor.

Ekstraklasa poszukiwała sponsora od 2008 roku, kiedy zrezygnowała ze współpracy z innym operatorem - Orange. W tym czasie piłkarskie kluby w Polsce straciły 40 mln złotych, bo taka kwota była proponowana w nowej, trzyletniej umowie, która ostatecznie została odrzucona. Władze ekstraklasy z prezesem Andrzejem Rusko na czele zarzekały się, że są w stanie sprowadzić sponsora, jaki zagwarantowałby większe pieniądze.

Prezes nie spodziewał się jednak, że wizerunek piłki nożnej podupadnie w związku ze słabą postawą drużyny narodowej w Euro 2008 oraz słabej postawy polskich klubów w europejskich pucharach. Do tego doszedł kryzys finansowy w 2009 roku. Próbowano tłumaczyć, że w dłuższym okresie brak pieniędzy będzie lepszy dla klubów... Teraz według wcześniejszych informacji prasowych liga otrzyma od T-mobile 18-20 mln zł rocznie.

Ekstraklasa straciła 40 milionów w trzy lata. Przed protestem. Przyjmując minimalną kwotę, jaką liga otrzyma od T-mobile rocznie (po wiosennym proteście) mamy 18 milionów rocznie. W trzy lata daje to... 54 miliony. E: Chodziło mi oczywiście o złotówki.

Obecna umowa o prawa transmisyjne ligi (negocjowana w trakcie protestu) opiewa na 120 milionów złotych za sezon. Jeśli dobrze pamiętam, to jest wyższa od poprzedniej, która wynosiła około 20 milionów euro - tej zawieranej przez C+ i Orange. Dokładnych danych niestety nie posiadam.

50% spadku wartości produktu?

Na koniec jednak powtórzę - to od Profesora rzucającego opiniami z sufitu powinieneś oczekiwać dowodu na potwierdzenie swoich tez, nie ode mnie.

Edytowane przez Gacek
Odnośnik do komentarza

Fakty bez okoliczności są gówno warte i są manipulacją prawdy, którą uprawiasz. Poza tym Profesorowi chodziło o ilość ludzi oglądających Ekstraklasę w TV, więc czekam na liczby: oglądalność Ekstraklasy w Canal+ 2009/10 i 2010/11.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...