Skocz do zawartości

KKS Lech Poznań


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Zarzuty objęły 23 mecze, z tym że u Korony to była osobliwa sprawa, z takim składem spokojnie awansowaliby bez kupowania. Zupełnie nie rozumiem postawy Wdowca.

 

Ale dość o Koronie :P

Tak spokojnie, że dopiero w ostatniej kolejce wyprzedziła Stal?

Odnośnik do komentarza
O czym my tu rozmawiamy!? O korupcji czy mordowaniu? Nie ma co porównywać jednego z drugim!

 

Czyli napisać "żadne usprawiedliwienie" oznacza, że napisało się "usprawiedliwienie"? A pomyśleć, że myślałem, że wystarczy kwasny.gif

ale napisać zaraz potem "ale..." to troszkę brzmi jak próba zrozumienia jego postępowania. Przyznasz chyba?

 

Oczywiście - bo takie postępowanie jestem w stanie zrozumieć. Nie zmienia to faktu, że jest naganne, skandaliczne i niewybaczalne, ale przynajmniej nie powodowała nim zwykła chciwość.. Oczywiście jeśli taka była jego motywacja i oczywiście, jeśli ten zarzut jest zgodny z rzeczywistością.

To z jakich pobudek działał jest dla mnie w ogóle nie istotne, liczy się sam fakt. a jeśli zarzuty zostaną potwierdzone wyrokiem, to jak dla mnie legenda polskiej ligi sama z siebie szmatę zrobiła.

Odnośnik do komentarza

A mnie w tym wszystkim najwięcej boli, że to jak zwykle przy Poznaniaku jest największa nagonka. Wiadomo Reiss był i jest legendą ale przy innych były wymienione 2 - 3 zdanka i heja, hej !

 

Hmm powiedzcie mi ktora z polskich druzyn w tamtych czasach była czysta !? Śmiem wątpić , że żadna ! Korupcja była na porządku dziennym.

Odnośnik do komentarza

Dla mnie to troche dziwne. Nie moga tych podejrzanych jakos normalnie doprowadzac na komende ? Musza byc te kajdanki i cala ta telewizyjna szopka ? Ok, jest sprzedawczykiem, ale jak ktos mysli, ze sam sprzedawal to jest naiwny. Sam meczow nie ustawial, sam ich nie wygrywal / przegrywal, sam kase nie wykladal. Pewnie 3/4 druzyny o tym wiedzialo, a wrecz jestem pewien ze cala - kazdy kto choc chwile gral gdziekolwiek wie, ze szatnia swoje tajemnice ma i kazdy jest jakos w to zaangazowany. Pewnie wszyscy sie skladali i tak samo wszyscy dzielili kasa.

 

I teraz sie jedzie po Piotrku bo sprzedawczyk, a prawda taka, ze zapewne cala druzyna sprzedawala, czyli pewnie wiekszosc zawodnikow z tamtej kadry tez byla sprzedawczykami. Wspolczuje tylko mlodym pilkarzom, ze czasem musieli do takiego bagna wlazic i juz na poczatku kariery pewnie skladac sie na sedziego, czy inne chore cudactwa. Coz, dobrze, ze juz od kilku lat ogladam tylko Puchary... Mecze tak naprawde byly ustawiane chyba od ... premiery Pilkarskiego Pokera. Pamietam spoldzielnie ze Slaska zakladane po to, aby spuscic druzyne z Pomorza bo komu tam chcialoby sie cala polske wlec autokarem. Do tego tez mogliby sie dokopac...

Odnośnik do komentarza
A mnie w tym wszystkim najwięcej boli, że to jak zwykle przy Poznaniaku jest największa nagonka. Wiadomo Reiss był i jest legendą ale przy innych były wymienione 2 - 3 zdanka i heja, hej !

No właśnie dlatego, bo to piłkarz wybitny, ikona. Strzelił 100 bramek w ekstraklasie, a tu okazało się, że nas oszukiwał.

Hmm powiedzcie mi ktora z polskich druzyn w tamtych czasach była czysta !? Śmiem wątpić , że żadna ! Korupcja była na porządku dziennym.

Ale co to ma do rzeczy?

Odnośnik do komentarza
A mnie w tym wszystkim najwięcej boli, że to jak zwykle przy Poznaniaku jest największa nagonka. Wiadomo Reiss był i jest legendą ale przy innych były wymienione 2 - 3 zdanka i heja, hej !

 

Hmm powiedzcie mi ktora z polskich druzyn w tamtych czasach była czysta !? Śmiem wątpić , że żadna ! Korupcja była na porządku dziennym.

 

Jestem pewien że Wisła i Legia, bo nie potrzebowały pieniędzy. Te zespoły są stabilne finansowo od wielu, wielu lat. Nie popadajmy ze skrajności w skrajność ;)

Odnośnik do komentarza
Nie no bo Kolporter to cztery lata z rzędu czysto wchodził liga po lidze.

 

No ja podejrzewam, że Amica wchodziła podobnie, tylko, że za te czasy jej się już nie dostanie ;)

Trudno stało się, nie ma co tego sprzątać pod dywan, tylko przyjąć to na klatę.

 

Amica była za swoje już oczyszczona, bo wpadła jako pierwsza. O tym też mówię. No chyba, że później kręciła lody.

Odnośnik do komentarza
Nie no bo Kolporter to cztery lata z rzędu czysto wchodził liga po lidze.

o_O

 

2001/02 - III liga 2001/2002, grupa: 4 (Świętokrzyskie, Lubelskie, Małopolska, Podkarpacie)

2002/03 - III liga 2002/2003, grupa: 4 (Świętokrzyskie, Lubelskie, Małopolska, Podkarpacie)

2003/04 - III liga 2003/2004, grupa: 4 (Świętokrzyskie, Lubelskie, Małopolska, Podkarpacie)

Odnośnik do komentarza
A mnie w tym wszystkim najwięcej boli, że to jak zwykle przy Poznaniaku jest największa nagonka. Wiadomo Reiss był i jest legendą ale przy innych były wymienione 2 - 3 zdanka i heja, hej !

 

Hmm powiedzcie mi ktora z polskich druzyn w tamtych czasach była czysta !? Śmiem wątpić , że żadna ! Korupcja była na porządku dziennym.

co się dziwisz, od wybitnych ludzi wymaga się więcej niż od jakiegoś koślawego grajka z III ligi, stąd "nagonka".

Skoro wtedy korupcja była na porządku dziennym to maja nie ścigać sprzedawczyków czy kupujących? Powinno się ścigać wszystkich, bez żadnej taryfy ulgowej, niezależnie czy to gwiazdy ekstraklasy, legendy czy kopacze z okręgówki.

Reiss może mieć żal za tę opinie o nim tylko do siebie. I pieprzenie, że takie traktowanie Reissa jest nie fair mnie śmieszy.

Odnośnik do komentarza
Zarzuty objęły 23 mecze, z tym że u Korony to była osobliwa sprawa, z takim składem spokojnie awansowaliby bez kupowania. Zupełnie nie rozumiem postawy Wdowca.

 

Ale dość o Koronie :P

Tak spokojnie, że dopiero w ostatniej kolejce wyprzedziła Stal?

Tak nie bylo, ale o tym juz w innym temacie jest mowa ;)

Odnośnik do komentarza
I teraz sie jedzie po Piotrku bo sprzedawczyk, a prawda taka, ze zapewne cala druzyna sprzedawala, czyli pewnie wiekszosc zawodnikow z tamtej kadry tez byla sprzedawczykami.

Bo innym nawet nie postawili zarzutów.

 

Zarzuty na chwile obecną ma Wujo i zaraz usłyszy Kryger. Najstarsi w tamtej drużynie, a każda zapewne ma jakąś swoją radę, przedstawicieli. I oni w Lechu nią byli. A wiedzieć, wiedzieli sądzę wszyscy.

Odnośnik do komentarza
A mnie w tym wszystkim najwięcej boli, że to jak zwykle przy Poznaniaku jest największa nagonka. Wiadomo Reiss był i jest legendą ale przy innych były wymienione 2 - 3 zdanka i heja, hej !

No właśnie dlatego, bo to piłkarz wybitny, ikona. Strzelił 100 bramek w ekstraklasie, a tu okazało się, że nas oszukiwał.

Hmm powiedzcie mi ktora z polskich druzyn w tamtych czasach była czysta !? Śmiem wątpić , że żadna ! Korupcja była na porządku dziennym.

Ale co to ma do rzeczy?

 

Oszukiwał ? Baaaardzo ! Czy te 100 bramek strzelił płacąc komuś ? NIE.

 

Nie wiemy czym się kierował oddając te mecze ale jak było wspoamniene , musiała wiedzieć o tym cała drużyna. Bo jak mial innym to przekazać ? Na rozgrzewce podbiegal do kazdego i krzyczal : przegrywamy, bedzie kasa ? Na pewno nie ! W szatni wszystko musialo byc ustalone.

Odnośnik do komentarza

To że wiedziała cała drużyna i pewnie się składała lub dzieliła pieniędzmi nic nie zmienia w sprawie Reissa. Jeżeli nie był sam to w prokuraturze powiedział jak to funkcjonowało i można liczyć, że resztę też dopadnie sprawiedliwość. To że jako pierwszego padło na Reissa nie znaczy, że reszcie się upiekło. Pewnie wszystkich 3/4 piłkarzy z ligi nie wykluczą ale przynajmniej powinni odczuć to po kieszeni i dowalać kary pieniężne. Dobrze by było gdyby szły one na rozwój boisk, szkolenie młodzieży itp.

Odnośnik do komentarza
I teraz sie jedzie po Piotrku bo sprzedawczyk, a prawda taka, ze zapewne cala druzyna sprzedawala, czyli pewnie wiekszosc zawodnikow z tamtej kadry tez byla sprzedawczykami.

Bo innym nawet nie postawili zarzutów.

 

Zarzuty na chwile obecną ma Wujo i zaraz usłyszy Kryger. Najstarsi w tamtej drużynie, a każda zapewne ma jakąś swoją radę, przedstawicieli. I oni w Lechu nią byli. A wiedzieć, wiedzieli sądzę wszyscy.

Dokladnie. Tak samo to widze. Krecilo tym paru, a tak naprawde wiedzieli, i pewnie czerpali jakies zyski z tego wszyscy. Na pewno byli tez tacy, ktorzy sie np. zrzucali "bo inni tez dali", a teraz niestety trzesa portkami. Ciekawe czy to moze zajsc wyzej bo bylo nie bylo doszlismy juz do etapu sporadycznych reprezentantow Polski., ktorzy wydawac by sie moglo, ze jakos tam zarobili na zycie graniem w Europie...

Odnośnik do komentarza
To że wiedziała cała drużyna i pewnie się składała lub dzieliła pieniędzmi nic nie zmienia w sprawie Reissa. Jeżeli nie był sam to w prokuraturze powiedział jak to funkcjonowało i można liczyć, że resztę też dopadnie sprawiedliwość. To że jako pierwszego padło na Reissa nie znaczy, że reszcie się upiekło. Pewnie wszystkich 3/4 piłkarzy z ligi nie wykluczą ale przynajmniej powinni odczuć to po kieszeni i dowalać kary pieniężne. Dobrze by było gdyby szły one na rozwój boisk, szkolenie młodzieży itp.

 

Kaucja za opuszczenie aresztu. Kasa spora. A to na co to idzie to chyba temat kolejną aferę ;)

Odnośnik do komentarza

Trochę stare, ale wypada odpowiedzieć:

@Mario: No nie wiem, a to nie było przypadkiem tak, że legioniści sprzedali wtedy ten finał (możliwe że nie, nie orientuję się)? Bo jeśli tak, to nie sądzę, by należał wam się zwrot tytułu (sprzedali, dostali kasę, i jeszcze im puchar za to dawać?).

Skoro sie nie orientujesz, to po co takie bajki wymyslasz?

Sorry, gdzieś coś takiego czytałem (albo wydawało mi się że czytałem), to chciałem się upewnić. Zaznaczyłem, że się nie orientuję za bardzo w sytuacji, ale jak kogoś jakoś uraziłem to przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Zarzuty na chwile obecną ma Wujo i zaraz usłyszy Kryger. Najstarsi w tamtej drużynie, a każda zapewne ma jakąś swoją radę, przedstawicieli. I oni w Lechu nią byli. A wiedzieć, wiedzieli sądzę wszyscy.

 

Niekoniecznie. Z pierwszej reki wiem, ze np kilka lat temu w Polarze prawie nikt oprocz Romaniuka i Sorbiana nie wiedzial, ze mecze byly sprzedawane.

Odnośnik do komentarza

Przepraszam za mały OT.

 

Zarzuty objęły 23 mecze, z tym że u Korony to była osobliwa sprawa, z takim składem spokojnie awansowaliby bez kupowania. Zupełnie nie rozumiem postawy Wdowca.

 

Ale dość o Koronie :P

Ty naprawdę tak myślisz, czy robisz sobie jaja? Oto dwa mecze wiosenne, których nie udało się załatwić:

 

Korona - Polonia Przemyśl 0:0 (sędzia odmówił przyjęcia łapówki)

Siarka - Korona 2:0 (piłkarze Siarki odmówili przyjęcia łapówki)

 

Jakoś im ciężko było wygrać :>. Nie rozpaczajmy również nad wielką, pokrzywdzoną Stalą Rzeszów, ponieważ oni, aby dotrzymać kroku konkurentom do awansu, również ustawiali swoje mecze. A ich ówczesny kierownik drużyny od dawna siedzi w Stanach Zjednoczonych i ze strachu nie ma zamiaru wracać do Polski.

 

Szkoda mi trochę kibiców Lecha - aresztowanie Reissa to cios w samo serce, który musi boleć. Gdyby wszystkie brudy ostatniego 10-lecia wyszły na jaw, to umoczona byłaby większość zawodników występująca w polskiej lidze. Gdyby sięgnięto głębiej, począwszy od lat siedemdziesiątych, to trzeba by było pozamykać nie tylko ikony klubowych drużyn, ale również wszystkie legendy reprezentacji narodowej.

Smutna refleksja, ale jakże prawdziwa...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...