Skocz do zawartości

KKS Lech Poznań


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Zmiany, zmiany i jeszcze raz zmiany (w obronie of korz [wzmocnienia], ale na stanowisku trenerskim także)

Dlaczego i na kogo? :> Choc masz racje, Stefek Majewski jest do wziecia :-k

 

Moim zdaniem Lech zaplacil dzis frycowe.. Ten Lech po bramce na 1-1 w pierwszej polowie IMHO przypominal mi Zenita z zeszlego sezonu.. Punkty stracone dosc po frajersku.. Ale jakby nie patrzec - pierwsze dwa miejsca dla Francuzow i Ruskich. Dla mnie kluczowy bedzie mecz w Roterdamie.

Moim zdaniem Lech to druzyna, ktorej nie trzeba sie wstydzic w Europie..

Konieczne jedna zmiany w obronie (srodek i boki) + ew. na lewa strone ktos a'la Gancarczyk ze Slaska albo inny Boguski..

Odnośnik do komentarza
Zmiany, zmiany i jeszcze raz zmiany (w obronie of korz [wzmocnienia], ale na stanowisku trenerskim także)

Dlaczego i na kogo? :> Choc masz racje, Stefek Majewski jest do wziecia

Mam nadzieję, że z tym Stefkiem to jest żart?

Stefek nigdzie w polskiej lidze nie zrobił furory i raczej jej już nie zrobi.

 

A co do Smudy? W dniu dzisiejszym: bezsensownie IMHO trzymał na murawie Renifera, który wielkich zawodów nie zagrał. Lewandowski byłby o wiele ciekawszym kopaczem, choćby ze względu na niesamowity ciąg na bramkę, wzrost i umiejętność znalezienia się w polu karnym. Co jeszcze? Jak dla mnie Smuda jest nieelastyczny. W trakcie meczu nie bardzo jest w stanie dostosować się do tego co grają rywale i Leszek gra w myśl zasady - zaatakujemy i jakoś to będzie. W trakcie meczu nie widzę myśli trenerskiej a przede wszystkim korekt owego pomyślunku.

Smuda miał swoje pięć minut parę lat wstecz (mowa głównie o Widzewie), ale do jego manufaktury nie mam przekonania.

Mam nieodparte wrażenie, że Smudę (paradoksalnie) chronią udane transfery, które załatwił nie on, lecz zarząd. Gdyby "nowi" nie wypalili, Smudy od dawna nie byłoby w Poznaniu. To, rzecz jasna, moje zdanie.

 

Kto na jego miejsce? Nie zastanawiałem się nad tym. Jeśli jednak miałbym decydować to wziąłbym chyba kogoś spoza granic Polski ze świeżym spojrzeniem na europejski futbol.

Odnośnik do komentarza
Mam nadzieję, że z tym Stefkiem to jest żart?

No przeca napisalem dwa posty wyzej :>

 

Jak dla mnei Smuda jest nieelastyczny.

IMHO, jak dla mnie nigdy w karierze nie byl tak elastyczny i otwarty na nowe rozwiazania :-k Lech gra swietna pilke, stwarza mnostwo okazji.. To, ze Renifer czy Lewy nie strzelili "setek", to juz by nawet Hiddink nie poradzil.

 

Mam nieodparte wrażenie, że Smudę paradoksalnie chronią udane transfery, które załatwił nie on, lecz zarząd. Gdby niwi zawodnicy nie wypaliali, Smudy od dawna nie byłoby w Poznaniu. To, rzecz jasna, moje zdanie.

W polskiej pilce to wlasnie zarzad odpowiada za transfery.. Trener opiniuje przydatnosc zawodnikow i ew. potem wkomponywuje ich w zespol.. I nikt nie gra za zaslugi (np. Reiss) czy sam potencjal (vide Cueto). Aczkolwiek do tego co chce grac Lech przydaloby sie dwoch szybkich bocznych obroncow i jakis klon Manu na OS. O Gancarczyku pisalem, ew. jakis DP na lawe, bo Wilku to troche na PS porazka :/

 

EDIT - budowanie i prowadzenie druzyny przez Franza przypomina mi mnie z FMa :D

Odnośnik do komentarza

Po meczu można być nieco rozczarowanym jeśli chodzi o wynik, Kolejorz cały mecz prowadził i na pewno każdy ma uczucie niedosytu. Zupełnie inaczej by było gdybyśmy to my wyrównali, a nie Francuzi.

 

Fenomenalnie zagrał Arboleda, z kolei jego partner z obrony Bosacki dramatycznie słabo. Szkoda, że nie mógł grać Zlatko bo na pewno nie byłby gorszy. Wszędzie słychać ochy i achy nad Peszko, ale ja bym chciał zauważyć, że po akcji w której zdobył gola to na tym skrzydle był taki trochę nieporadny i w końcowych momentach akcji, jak trzeba było dokładnie dograć albo dobrze wrzucić to nie mógł tego zrobić. Może ja za dużo od niego wymagam, ale wiem, że to będzie świetny zawodnik, a od takich się wymaga najwięcej. (Żeby nie było, ja nie umniejszam jego zasług, zagrał wczoraj dobry mecz i wykonał wielką robotę, ale uważam, że stać go na więcej. No i łapie głupie kartki, a szkoda by było żeby miał nie grać w meczu z Depor, albo Feye.)

 

Zastanawia mnie jeszcze fakt, czemu Wy chcecie zmieniać trenera? W czym Wam nie pasuje? Kolejorz robi cały czas postęp, grają zdecydowanie lepiej niż 2 lata, rok, czy nawet jeszcze pół roku temu. Oczywiście jest w tym zasługa nowych piłkarzy, ale to przecież o to w tym chodzi żeby w każdym okienku kogoś dobrego sprowadzić, czyż nie? Poza tym ewidentnym jest, że zawodnicy którzy byli w Kolejorzu od początku ery Smudy zrobili znaczący progres - jak np. Wojtkowiak, Murawski, czy choćby Henriquez ale on ostatnio nie gra.

 

Lech gra obecnie z pomysłem, każdy atak jest przemyślany, rozgrywany z głową. Nie są to akcje spontaniczne, na hurra, w stylu "może się akurat uda", nie grają długich piłek z obrony do ataku jak to się działo, gdy trenerem w Poznaniu był tak uwielbiany przez niektórych Michniewicz. Oczywiście zdarzają się czasami gorsze mecze, kiedy nie wpada nic - Ruch (chociaż w Chorzowie byliśmy lepsi jak dla mnie) Arka czy Śląsk, ale okazje do bramek były, a jak nie napastnicy nie trafiają do siatki "to już nawet Hiddink nie poradzi".

 

Co do gry w UEFA to każdy punkt Lecha trzeba uznać za sukces. Nie da się ukryć, że jesteśmy outsiderem tej grupy i jeśli udałoby nam się z niej wyjść to byłoby to faktycznie "mistrzostwo świata" jak to Smuda twierdzi. W Moskwie pewnie dostaniemy sromotnie w torbę, ale mam nadzieję, że chłopaki tam pojadą walczyć i nie wyjdą na boisko z przegranym w głowach meczem. Ale to już robota dla Smudy...

Odnośnik do komentarza

Jesli ten Turina bedzie gral regularnie to beda z niego ludzie :) jest wielki, baa ogromny a przy tym fenomenalnie broni strzaly na tzw. refleks. W powietrzu pewny. Jesli tak dalej bedzie sobie poczynal w bramce to bedzie bardzo solidnym wzmocnieniem :) jedyny chyba jego minus, ktory dostrzegam to slabsza gra nogami ale nadrabia na linii i na przedpolu ( w powietrzu :) ) .

Odnośnik do komentarza

Ja jeszcze się nie wypowiadałem. :] Emocje już trochę opadły. Jeden z lepszych meczy Lecha w tym sezonie. Podobał mi się. Może to i kwestia rywala, który wysoko postawił poprzeczkę, ale i tempa gry, który nie dorównywało piłce ligowej niestety. Wszystko działo się bardzo szybko, i nawet mecze z Wisłą, Legią, Polonią nie mogą być tak interesujące jak pucharowe. Podobało mi się to, że zagraliśmy odważnie, i mimo tego, że na początku wszyscy mieli mokro (co było widać jeszcze do starty bramki na 1-1) to ofensywnie do przodu. Szybko strzeliliśmy bramkę, ale ta nie dała tego "otrząśnienia się" i na samym początku było to z naszej strony wybijanie niestety. Później wyglądało to coraz lepiej. Szkoda, straconej bramki na 2-2, sytuacji Lewego w drugiej połowie, Peszki i Rengifo pod sam koniec meczu. Co do organizacji to wyglądało to na jakiś super test przed Euro. Podstawione na przystankach autobusy :o a nawet je eskortowali co nawet na meczach z Legią nie ma miejsca :o Tylko sama organizacja ojp :/ Na prostej nie działały dwie bramki 9z tego co słyszałem na II trybunie również) :/ kolejki dobre 15 metrów na 10 minut przed meczu, i super opierdalanie się ochrony i ludzi na bramkach. Na 5 minut przed meczem otworzyli jedną bramkę, ale ludzi się tak na nią rzucili, że wszedłem zaraz przed bramką, w sumie to widziałem ją na stojąco, schodząc na miejsce:/ Januszy tyle nie było jeszcze nigdy na Bułgarskiej. kibice sukcesu, którzy po strzelonej bramce zaczęli rzucać gazety porozdzielane na małe części, jakieś siatki i w ogóle. Jaki to dało efekt? Nie wiem jak w TV, ale ja widziałem, latające po boisku właśnie gazety, czy siatki. Druga sprawa mieli sprawdzać alkomatem ludzi, a dużo osób bardziej spitych niż na Legiach.Ponoć powyżej 05, promila nie wpuszczali, ale alkomatu to oni chyba w oczach nie mieli. Przejścia między sektorami na schodach. Prosili kuźde, żeby tam nie stawać, ale wiara ma to w pompie głęboko, a ochrona zresztą też. i skoro od nich nie będziemy wymagać teraz to nie wiem jak to ma wyglądać później. Podsumowując organizację? Chcieli puchary, mieli jakąś 4 ligę, na którą przychodzi ponad 20k ludzi :/

 

Co do gry, to powiedziałem, że początek meczu, byliśmy posrani. Po bramce na 1-1 poszło już lepiej. W bramce dobrze zagrał Turina. Jak wspomniał Prof wybicia ma fatalne, i dlatego chyba gra ręką. W obronie, Wojtkowiak z dużą ambicją, ale zagrał średnio. Arboleda :respekt: Po meczu skandowanie nazwiska, a Maniek uchylił się przed wszystkimi i zrobił dokładnie to :respket: . Zresztą trudno się dziwić. To jest najlepszy nasz obrońca w tej chwili. Bosacki porażka :/ Wolny strasznie, szybko bez problemu mijany. Szkoda, bo na początku sezonu miał formę dobrą, dopóki nie pojechał na kadrę, i nie złapał kontuzji. Ivan również z duża ambicją, bardzo dobrze. W środku Murawski zagrał nieźle, z duża ambicją, ale odbiła się na nim pewno ta choroba. Injać, czarna robota, świetny był. Często przejmował pałeczkę od Murasia, i to on próbował coś konstruować, ale oczywiście najwięcej robił Stilić. Wrócił stary dobry Semir :D Rozgrywał, walczył, starał się i momentami bawił się z francuzami. Widać, że gra sprawia mu dużo frajdy, o to chodzi. Brakuje mi doświadczenia, ale technicznie świetnie! Jak on gasił te długi piłki :o Francuzi mieli z nim problemu, i to nie rzadko :] Wilk lepiej niż ze Śląskiem, czy z Odrą? No nie wiem, ale rywal na mniej pozwalał. Ogólnie to raczej pozytywnie. Peszko również często grał ofensywnie, nie bał się, strzelił bramkę, i w sumie troche szkoda, kiedy w drugiej połowie, miał analogiczną sytuację do tej, w której strzelił bramkę schodził do środka, kiedy mógł zabijać :D Szkoda. Rengifo, zrobił dużo walcząc, o piłkę. Szkoda, że mając świetna sytuację pod koniec meczu nie trafił :/ grr... :| W drugiej połowie wchodzi Bandrowski, który osłabił naszą drużynę. Ale nie wiem, czy nie miał kogo dać Smuda, bo Injać sygnalizował zmianę, Bandrowski odbijał się momentami jak od tyczek. Lewy wszedł, ale jak zagrał. Nie miał dużo okazji, do tego, żeby się wykazać. Jedna piłka na skraju pola karnego nad poprzeczką.. ehh..

 

Nancy ma zawodników na takim poziomie, że każdy z nich mógłby być gwiazdą w polskiej lidze. (tak ktoś napisał na forum WL). I można się z tym twierdzeniem zgodzić. Eliminując bramkarza :keke: Oczojebna koszulka, nie zrobi z niego wyróżniającego się zawodnika :D Mają bardzo dobrych skrzydłowych, szczególnie ten z 10. Dia chyba :] Taki mały, ma świetnie przyśpieszenie. :] Fajny mecz, szybki. Tylko otoczka organizacyjna :/ Czekam na Depor już.

 

 

A do Rotterdamu 360 zł (bilet, oprawa, przejazd). Jak będzie kasa, jadymy!

 

@diego44: Czekam na Twoja relację ;)

Odnośnik do komentarza

Ja to ledwo zdążyłem na ten mecz. Pechowo, że musiałem wyjechać z miasta o 15:00, a potem stałem w korkach na Czechosłowackiej, bo w złą ulicę wjechałem :/ A kolejki, fakt, 5 minut przed meczem i po kilkanaście metrów. Na tych przejściach na wyższe sektory II trybuny, to ludzie z jakiś barierek skakali :| Ogólnie to miejsce dobre sobie znalazłem, bo mniej więcej na środku, choć praktycznie jednej bramki nie widziałem, tej drugiej dla Nancy. Za to dobre miejsce znalazłem w momencie, gdy rozpoczynała się akcja, po której gola strzelił Peszko :keke: Nie ma to jak wejść w momencie fety na stadionie. Również podobała mi się organizacja, szczególnie policja na koniach, czego w Polsce jeszcze nie widziałem.

 

Gra, niestety, średnio mi się podobała. Co prawda sporo sytuacji sobie tworzyliśmy, ale brakowało tego ostatniego podania. Gdybyśmy lepiej to wykańczali, to 3 punkty byłyby w kieszeni. Nie ma co płakać, bo remis na "dzień dobry" też jest ok, teraz będzie już tylko lepiej :P

 

Wkurzyłem się, gdy pod koniec meczu nie trafiliśmy na pustą bramkę :/ Taka okazja i tak ją zmarnować... Też nie rozumiem tego, dlaczego Lewandowski siedział na ławce tyle czasu. Jak tylko wszedł, to starał się coś zdziałać w polu karnym Francuzów. W każdym razie, gdyby nasi tyle nie kombinowali i szybciej wychodzili do podań, to mecz byłby jeszcze lepszy. Bo wiele razy było tak, że akcja idzie do przodu i nagle musieliśmy się cofać do tyłu, bo nie było komu podać.

 

Turina? Całkiem dobry mecz tego pana. Miał kilka pewnych interwencji, przy bramkach mało do powiedzenia, ale mimo wszystko chciałem zobaczyć w tym meczu Kotorowskiego. Moim zdaniem dobrze się zaprezentowaliśmy w Europie i na pewno nie można nas nazywać słabym klubem. Chociaż i tak najbardziej jestem ciekaw rywalizacji z CSKA.

 

Buffu, 360 zł? To może się spotkamy szybciej niż na Deportivo :keke:

Odnośnik do komentarza
Buffu, 360 zł? To może się spotkamy szybciej niż na Deportivo :keke:

 

Rotterdam jest 17 grudnia, więc po Deportivo. Ostatnia kolejka, i feta awansu :keke: hehe.. a tak patrząc już realistycznie, to może być dobry wyjazd. 3000 biletów jest, i te 70% może być wykorzystane. Tylko chcą dać jakieś vouchery, zamiast biletów, a vouchery będą wymieniane na bilety w Rotterdamie. My z Qcz'em rozmawialiśmy jeszcze o nocce, po meczu, i powrocie następnego dnia, jeżeli będzie możliwość powrotu następnego dnia autokarami z WL.

 

A konie to nawet na lidze są :P

Odnośnik do komentarza
Pozyskaniem Jarosława Bieniuka zainteresowany jest Lech Poznań! Działacze Kolejorza sondowali już możliwość pozyskania piłkarza i wiele wskazuje na to, że najbliższe tygodnie upłyną na negocjacjach. Jeżeli Lech sprawę Bieniuka traktuje poważnie musi się spieszyć. Siedmiokrotnym reprezentantem Polski zainteresowana jest również warszawska Polonia a także kluby tureckie w tym Genclerbirligi Ankara - podaje serwis Sportowe Fakty.

 

Więcej na: http://ekstraklasa.wp.pl/kat,32288,wid,105...,wiadomosc.html

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...