Skocz do zawartości

KKS Lech Poznań


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Smuta zdruzgotany lol :] a po meczu z Jaga nie byl zdruzgotany? Tez jestem pewien, ze bez kartek Lech by Jage ogral. Ale do cholery fakty sa takie, ze sedzia Lechowi wydatnie pomogl, wtedy Smuda juz zdruzgotany nie byl :] Niestety.. jak sie traci frajersko bramki w 90 min, to pozniej sie protesty sklada :]

Gwoli scislosci... tez bym wolal Leszka w pucharach anizeli Qrclin.. ale bez przesady z tymi protestami..

Odnośnik do komentarza
Smuta zdruzgotany lol :] a po meczu z Jaga nie byl zdruzgotany? Tez jestem pewien, ze bez kartek Lech by Jage ogral. Ale do cholery fakty sa takie, ze sedzia Lechowi wydatnie pomogl, wtedy Smuda juz zdruzgotany nie byl :] Niestety.. jak sie traci frajersko bramki w 90 min, to pozniej sie protesty sklada :]

Gwoli scislosci... tez bym wolal Leszka w pucharach anizeli Qrclin.. ale bez przesady z tymi protestami..

 

To jest już zupełnie inna sprawa. Nieuznanie dwóch bramek, a następnie dziwnym trafem szybka zniknięcie sędziego, kiedy ktoś z C+ chciał z nim rozmawiać. Odnośnie kartek z Jagą była już mowa. dla mnie dwie czerwone były zasłużone. Mogła jeszcze być czerwień dla Kikuta, dla Chilijczyka, żółta dla Sandomierskiego , kilka spalonych które zagwizdał nie było, faul Sotirovicia na Kucharskim. Tam były faktycznie błędy. Brak konsekwencji. A w meczu z Polonią powinna być druga żółta za faul na Zającu w pierwszej połowie. I o ile przy drugim nie uznanym golu można przypuszczać, że był spalony bo tego nawet kamery nie pokazały, to przy pierwszej bramce nie mam pojęcia czemu jej nie uznał.

 

A zazwyczaj tak jest, że po wygranych meczach się nie krytykuje.

Odnośnik do komentarza
acha, w twoim świecie statystyki nie są faktami, to wiele tłumaczy...

 

protest złożyliśmy :)

 

W sobotę Lech Poznań zagra ostatni mecz w tym sezonie Orange Ekstraklasy - z ŁKS Łódź, ale nie milkną jeszcze echa środowego pojedynku w Bytomiu z Polonią zakończonego remisem 2:2 - czytamy w "Głosie Wielkopolskim".

– Składamy protest, bo sędzia wypaczył wynik spotkania w Bytomiu – powiedział wiceprezes Arkadiusz Kasprzak. – Zdaję sobie sprawę, że to niewiele pomoże, ale musimy głośno mówić o takich rzeczach, bo wygląda to na celowe działanie wobec nas.

Więcej szczegółów w "Głosie Wielkopolskim"

 

Smuda zdruzgotany

 

- Czuję się, jakby w biały dzień okradziono mi mieszkanie - mówi zrozpaczony trener Lecha po meczu z Polonią Bytom. - Pracuję 15 lat w lidze i nie mogę uwierzyć w to, co widzę: zamiast być lepiej, jest gorzej.

Zdaniem Smudy sędzia Adam Kajzer wypaczył wynik meczu Polonia - Lech (arbiter nie uznał dwóch goli dla gości i spotkanie zakończyło się remisem 2:2).

 

- Obie nasze nieuznane bramki były strzelone prawidłowo - przekonuje "Franz", który nie kryje pretensji do Kolegium Sędziów za wyznaczanie arbitrów na poszczególne mecze. Smuda uważa, że najbardziej Lechowi szkodzi sędzia Żyro, wyjątkowo często prowadzący mecze najgroźniejszego rywala Lecha - Groclinu.

- Przed ostatnią kolejką, gdy nie była jeszcze znana obsada sędziowska, powiedziałem naszemu kierownikowi, że mecz Groclinu na pewno poprowadzi Żyro. No i co, miałem rację? - dopytuje się szkoleniowiec Lecha. - A przecież nie może być tak, że sędzia Żyro, który trzy miesiące temu miał aferę po meczu Pucharu Polski Groclin - Jeziorak, bo wykartkował drużynę z Iławy, jest wyznaczony do prowadzenia kolejnych meczów Groclinu - wtóruje Smudzie dyrektor Lecha Marek Pogorzelczyk.

 

Więcej w "Super Expressie"

 

tak, wiem SE...

:doh!: czy naprawde im sie to jeszcze nie znudzilo? Ciagle narzekaja na prace sedziow. Fakt ze poziom sedziowania w Polsce jest zenujacy, ale to nie jest powod, zeby po kazdym niewygranym meczu obarczac wina sedziego. Trener Smuda niech lepiej nauczy swoich zawodnikow gry obronnej w ostatnich minutach/sekundach meczu.

Odnośnik do komentarza
:doh!: czy naprawde im sie to jeszcze nie znudzilo? Ciagle narzekaja na prace sedziow. Fakt ze poziom sedziowania w Polsce jest zenujacy, ale to nie jest powod, zeby po kazdym niewygranym meczu obarczac wina sedziego. Trener Smuda niech lepiej nauczy swoich zawodnikow gry obronnej w ostatnich minutach/sekundach meczu.

 

Nie zmienia to faktu, że ma rację. Poziom sędziowania jest słaby.. :P

 

A o tym mówił już Borek i Kołtoń w CafeFutbol w niedziele. Wywieranie presji na pracę sędziego rodem z Bundesligi to taktyka Smudy.

Odnośnik do komentarza
To jest już zupełnie inna sprawa. Nieuznanie dwóch bramek, a następnie dziwnym trafem szybka zniknięcie sędziego, kiedy ktoś z C+ chciał z nim rozmawiać. Odnośnie kartek z Jagą była już mowa. dla mnie dwie czerwone były zasłużone. Mogła jeszcze być czerwień dla Kikuta, dla Chilijczyka, żółta dla Sandomierskiego , kilka spalonych które zagwizdał nie było, faul Sotirovicia na Kucharskim. Tam były faktycznie błędy. Brak konsekwencji. A w meczu z Polonią powinna być druga żółta za faul na Zającu w pierwszej połowie. I o ile przy drugim nie uznanym golu można przypuszczać, że był spalony bo tego nawet kamery nie pokazały, to przy pierwszej bramce nie mam pojęcia czemu jej nie uznał.

 

A zazwyczaj tak jest, że po wygranych meczach się nie krytykuje.

A czy powinna byc pierwsza zolta kartka? Mysle ze ewidentnie nie.

Odnośnik do komentarza

Jak kartki byly prawidlowo... to bramki dla Lecha tez zostaly nie uznane prawidlowo :]

Nie rozsmieszajcie mnie.. nie bez powodu sedziego zawiesili za ten mecz i odsuneli od prowadzenia kilku spotkan, tak samo pewnie bedzie za mecz z Polonia, ale prostesty? Na milosc boska.. w Hiszpanii by musieli co kolejke skladac takie protesty..

Odnośnik do komentarza

My nie mówimy tu o Hiszpanii tylko o Polsce.

 

Jak kartki byly prawidlowo... to bramki dla Lecha tez zostaly nie uznane prawidlowo :]

 

Jakie bramki? Jakie kartki? O czym Ty mówisz?!

 

 

A czy powinna byc pierwsza zolta kartka? Mysle ze ewidentnie nie.

 

A tego to ja nie widziałem. A za ten faul powinna być kartka. Tak wiem czepiam się :P

Odnośnik do komentarza

Kartki dla Jagi, bramki dla Lecha- z srodowej kolejki.

 

To co dostaliscie od sedziego z Jaga, zabrali Wam z Polonia.. oczywiscie jesli te bramki rzeczywiscie byly strzelone prawidlowo. Wolny byl ponoc na gwizdek, a czy byl spalony przy II nie uznanej bramce niewiadomo to dzis :>

Odnośnik do komentarza

wielka szkoda meczu z Polonia :/

ale taka jest pilka... raz ma sie pecha i traci w 93min. bramke i marzenia o Europie znikaja ...

jednak jeszcze jest szansa ! teraz tylko nalezy sie modlic o porazke legionistowi i porazke ( lub remis ) groclinu

 

protest , nawet jesli bedzie to na 99.9% zostanie odzucony ... heh ... a co by bylo jakby jednak PZPN uznal ze sedzia popelnial bledy ktore wypatrzyly wynik meczu . mecz powtorzony ? czy walkower i 3-0 ?

jednak czy Polonia Bytom ryzykowalaby kupno meczu , gdy tak glosno jest o tym w calym kraju ?

 

a co by bylo gdyby Polonia niestrzelila z tego rogu ? a karny z ostatnich minut w meczu Legia-Jagiellonia ?

 

pytan jest za duzo jak na moja glowe... (?)

Odnośnik do komentarza
co by bylo jakby jednak PZPN uznal ze sedzia popelnial bledy ktore wypatrzyly wynik meczu . mecz powtorzony ? czy walkower i 3-0 ?

 

Nie ma takiej opcji by nawet największe błędy sędziego spowodowały, że mecz zostanie powtórzony lub walkower. Jeżeli błędy wynikały ze słabego sędziowania, a nie korupcji to nikt po meczu wyniku nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Jakby wolny był na gwizdek, to po kiego grzyba sędzia poczekał do końca akcji, a potem konsultował z bocznym? Chyba wiedział, czy i kiedy gwizdnął, hę?

Szczególnie że na powtórce widać że w momencie gdy Ivan dobiegał do piłki sędzia dmuchał w gwizdek.

Odnośnik do komentarza

To tylko jakieś notatki proasowe, czy prawda z tym, że jak trzy zespoły mają taką samą liczbę punktów to decyduje mała tabela..?

 

Może się okazać, że w sobotę to, czy w Pucharze UEFA zagra Lech Poznań, czy Dyskobolia Grodzisk Wlkp. (czytaj: Śląsk Wrocław) rozstrzygnie się w... Warszawie. A wiele zależeć będzie od Legii Warszawa i Polonii Bytom.

Po dramatycznych środowych meczach przedostatniej kolejki ligowej wydaje się, że niewiele się zmieniło. W końcu i Lech (z Polonią Bytom), i Dyskobolia (Wisła Kraków) zremisowały swoje mecze. Status quo zostało zachowane. Jest to jednak status quo niekorzystne dla "Kolejorza" i jemu zależało na tym, aby w środę je naruszyć.

 

Lech i Dyskobolia - rywale w walce o ostatnie, wakujące miejsce w Pucharze UEFA - mają przed ostatnią kolejką po tyle samo, 57 pkt. Tyle że grodziski zespół ma lepszy bilans bezpośrednich meczów (wygrał 1:0 u siebie i przegrał w Poznaniu, ale 1:2 - ten strzelony na wyjeździe gol decyduje). By wyprzedzić rywali, "Kolejorz" musi więc mieć więcej punktów od nich. Jeśli Groclin wygra swój ostatni mecz z Odrą w Wodzisławiu, nie będzie to możliwe.

 

A wygrana ta jest wielce prawdopodobna. Odra Wodzisław - owszem - nie jest jeszcze pewna utrzymania się. Jednakże Lech, który musi w sobotę pokonać w ostatnim meczu na Bułgarskiej ekipę ŁKS Łódź, niniejszym jej to utrzymanie zapewni. Żeby postawić Odrę pod ścianą, "Kolejorz" musiałby prawdopodobnie wygrać z ŁKS, ale dopiero w końcówce meczu, a to już jest dość fantastyczny scenariusz.

 

- Już po nas. To koniec. Po remisie z Polonią nie mamy szans - dało się słyszeć z obozu Lecha po spotkaniu w Bytomiu. Czy na pewno wszystko stracone? Otóż nie! I to nawet w sytuacji zwycięstwa Dyskobolii w Wodzisławiu!

 

O trzy punkty przed Lechem i Dyskobolią pozostaje bowiem w tabeli Legia Warszawa. Ona jest już pewna miejsca w Pucharze UEFA - wywalczyła je poprzez awans do finału Pucharu Polski. Ten ważny dla Legii finał z Wisłą Kraków odbędzie się we wtorek. To znaczy że swój ostatni, sobotni mecz sezonu (z Polonią Bytom) legioniści mogą być zmuszeni potraktować nieco ulgowo. Trener Jan Urban potrzebuje zdrowych, wypoczętych graczy na wtorek. Pytanie, czy wystawi silny skład w sobotę?

 

Wreszcie pozostaje pytanie, czy bytomska Polonia jest w stanie sprawić sensację i wygrać z Legią w Warszawie. Polonia nie jest jeszcze pewna utrzymania, więc musi walczyć do końca. Na dodatek to właśnie Lech podejmuje jej głównego rywala - ŁKS Łódź. Od jego postawy w tym meczu może zależeć z kolei los bytomian. - Gdyby Polonia Bytom miała taki charakter jak mój zespół, byłaby w stanie wygrać w Warszawie - mówi trener Franciszek Smuda.

 

Co daje Lechowi porażka Legii z Polonią Bytom? Bardzo wiele. Przy takim obrocie sprawy i - oczywiście - wygranych Lecha i Dyskobolii wszystkie trzy zespoły miałyby po tyle samo, 60 pkt. A wówczas o kolejności decyduje bilans bezpośrednich spotkań między cała trójką, tzw. mała tabelka. Przy takim układzie sytuacja diametralnie się zmienia - to Lech jest górą. Wygrał bowiem z Legią w tym sezonie dwukrotnie!

 

Źródło: Gazeta Wyborcza Poznań

Odnośnik do komentarza

za oficjalną:

 

Wypożyczony na rundę wiosenną z Energie Cottbus do Lecha, Tomasz Bandrowski minione miesiące może zaliczyć do bardzo udanych. Szybko stał się podstawowym zawodnikiem Kolejorza, ale i jednym z najbardziej chwalonych środkowych pomocników ligi. ? W umowie z Energie mamy zapisaną opcję pierwokupu i na pewno z niej skorzystamy. Tomek zostaje zatem w Lechu ? mówi Dyrektor Sportowy klubu, Marek Pogorzelczyk.

 

Bandrowski w Lechu:

13 meczów (10 w pełnym wymiarze czasowym, 12 w podstawowym składzie), 1091 minut na boisku, 1 bramka , 1 żółta kartka.

 

na pewno kasa się nie zmarnuje, i będzie to, ba już jest wzmocnienie zespołu :]

 

Dwóch piłkarzy Lecha Poznań, Rafał Murawski oraz Marcin Zając znalazło się w ?jedenastce" sezony Przegląd Sportowego. Za najlepszego ?dżokera" uznany został Przemysław Pitry, który wchodząc z ławki zdobył pięć bramek (wszystkie w ostatnich 5 minutach gry).

 

Jedenastka sezonu:

Jan Mucha (Legia) - Baszczyński (Wisła), Głowacki (Wisła), Hajto (Górnik), Piotr Borożek (Wisła) - Zając (Lech), Iwański (Zagłębie), Murawski (Lech), Zieńczuk (Wisła) - Adrian Sikora (Dyskobolia), Paweł Brożek (Wisła)

 

Dobry dżoker nie jest zły :D

Odnośnik do komentarza

PS via onet

Beenhakker ocenia: bardzo podobała mi się gra Lecha Poznań. Niemal wszystkie ich mecze były bardzo dramatyczne, a na uznanie zasługuje, że byli zawsze ofensywnie ustawieni i tak też próbowali grać - dodał Holender.

w sumie trudno polemizować :] sporo kosztowały nas babole bramkarskie i sędziowskie; generalnie za dużo frajerskich bramek w plecy...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...