Skocz do zawartości

[FM16] Taktyczne udręki


Makk

Rekomendowane odpowiedzi

W środku jest ładnie. Jeśli jest przewaga przeciwników to często pomaga Gaitan/Carillo, a jak piłka jest przegrana na skrzydło to natychmiast się tam przesuwają. Sami środkowi pomocnicy fajnie się ustawiają, a Fałszywy Napastnik odziwo też pomaga w defensywie. Martwi mnie jednak fakt, że oddajemy mniej strzałów niż przeciwnicy, ale w sumie na tym ma polegać gra kontratakiem. Zobaczę na dłuższą metę jak to będzie wyglądało i pokażę Ci wszystkie sparingi+statystyki. A Ty co byś zmienił?

Odnośnik do komentarza

Okej, za mną pierwszy sparing. Z początku gra wyglądała tak - Fiorentina non stop miała piłkę, my tylko na jakiś czas mieliśmy ją przy nodze, a jak już mieliśmy to bezsensownie kopaliśmy ją do przodu, gdzie i Lopez, i Calleri sobie nie radzili. Stworzyliśmy sobie jedną setkę i parę razy uderzyliśmy na bramkę Violi, ale to było zdecydowanie za mało. Wtedy postanowiłem, że wprowadzę pewne korekty do poleceń, i w taki o to sposób skończyło się na nast. poleceniach:
-krótsze podania,
-podania na wolne pole,
-podania w pole karne,
-szukanie gry

Zastanawiam się co do jednej kwestii - Krótkich podań. Zobaczę, czy w przypadku rezygnacji z nich i pozostania przy 'mieszanych' nie będzie miało lepszych skutków, być może wtedy kontrataki będą przeprowadzane szybciej. Cofnięty Napastnik(A) czy też (W) sprawdził się słabo. Miał sytuację i ich po prostu nie wykorzystał. Na boisko wkroczył później inny napastnik, którego ustawiłem jako LPK - zrobił więcej niż sam Calleri przez całe 70 minut(on miał tylko 20). Będę jeszcze szukał idealnej roli dla napastnika, z pewnością spróbuje Kompletnego(A), ew. w razie niepowodzeń WN, a w ostatecznośći DN(O/W).

Co do dalszego przebiegu meczu - miazga. Fantastycznie ustawialiśmy się w obronie czekając na błąd rywala. Wszystkie strzały Włochów były niegroźne. Żaden nie był celny. Doszli do jednej dobrej sytuacji, na początku meczu, później ich próby zdawały się na nic. My ciągle kontratakowaliśmy, i z tego głównie jestem dumny, bo mentalność naszej taktyki wskazuje właśnie na kontry i to jest nasz główny cel, który zrealizowaliśmy perfekcyjnie. Stworzyliśmy sobie 4 stuprocentowe sytuacje i kilka groźnych, z czego jestem bardzo zadowolony. Niżej podrzucam screeny ze statystykami:
Klik
Klik

Odnośnik do komentarza

dokładnie, to najlepsza metoda tworzenia taktyk.

 

Zastanawiam się co do jednej kwestii - Krótkich podań. Zobaczę, czy w przypadku rezygnacji z nich i pozostania przy 'mieszanych' nie będzie miało lepszych skutków, być może wtedy kontrataki będą przeprowadzane szybciej.

 

pamiętaj że gdy kontratak zostaje zainicjowany to wszystkie twoje polecenia np "krótkie podania" zostają olane. Podania, tempo, swoboda taktyczna czy pozycyjna zostaje w tym momencie nastawiona na maximum. Twoje polecenia mają zastosowanie w momencie gdy twój zespół nie kontratakuje.

Odnośnik do komentarza

 

 

Qu., dnia 10 Maj 2016 - 20:27, napisał: Zastanawiam się co do jednej kwestii - Krótkich podań. Zobaczę, czy w przypadku rezygnacji z nich i pozostania przy 'mieszanych' nie będzie miało lepszych skutków, być może wtedy kontrataki będą przeprowadzane szybciej. pamiętaj że gdy kontratak zostaje zainicjowany to wszystkie twoje polecenia np "krótkie podania" zostają olane. Podania, tempo, swoboda taktyczna czy pozycyjna zostaje w tym momencie nastawiona na maximum. Twoje polecenia mają zastosowanie w momencie gdy twój zespół nie kontratakuje.


Ooo, warto wiedzieć, bo wcześniej nastawiałem bezpośrednie podania po to, by wykonywać je przy kontrze ;) Dzięki
Odnośnik do komentarza

to że czytam na forach FMowych o wielu osobach którzy próbują grać jak przykładowy Real Madryt Mourinho, ustawiając zespół na "kontratak", podczas gdy ten w znakomitej większości swoich meczów w realnym świecie grał bezpośredni atak. (Co zresztą da się świetnie w FMie odtworzyć właśnie w ten sposób.)

Mentalności kontratak użyłbym (oczywiście przy kilku dodatkowych Instrukcjach drużynowych) bardziej do odtworzenia systemu Guardioli.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Ma ktoś jakiś pomysł jak unikać bramek po dośrodkowaniach? Aktualnie straciłem 90% bramek po wrzutkach, które przelatują nad całym blokiem obronnym, i najczęściej zawodnik tylko dostawia nogę. Fakt, w grze głową i wyskoku jesteśmy jednymi z najsłabszych w lidze, ale no musi być jakaś recepta.

Odnośnik do komentarza

Aktualnie próbuję bardziej dominować i oskrzydlać akcję razem z obrońcami, zobaczę jak teraz będzie wyglądać postawa w defensywie - boczni obrońcy(KWO(A)) już mają zaznaczone krótkie krycie, więc mam nadzieję, że to choć trochę pomoże. Jeśli nie, spróbujemy innych wyjść, między innymi tego ze słabszą nogą.

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...