Skocz do zawartości

Marynia: 483 starcie między lewakami i prawakami


Meler

Lewaki czy prawaki  

59 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież polska skrajna prawica walczy w gruncie rzeczy o to samo co ISIS: męski, szowinistyczny, ksenofobiczny monolit kulturowy oparty o bezwzględne posłuszeństwo i tępiący wszelką inność. To, czy na flagach jest biały orzeł i Jan Pawel II, czy arabskie napisy i Mahomet, to kosmetyka.

Odnośnik do komentarza

Przecież polska skrajna prawica walczy w gruncie rzeczy o to samo co ISIS: męski, szowinistyczny, ksenofobiczny monolit kulturowy oparty o bezwzględne posłuszeństwo i tępiący wszelką inność. To, czy na flagach jest biały orzeł i Jan Pawel II, czy arabskie napisy i Mahomet, to kosmetyka.

 

ule01.jpg

Odnośnik do komentarza

Gabe, spoko;) Nie bede sie teraz klocil, ale z powietrza tego nie wzialem.

No chyba właśnie z powietrza. A że nie lubię, jak ktoś mi na siłę wkłada coś w usta, to ci udowodnię:

 

Dla mnie, jako osoby pragmatycznej, taka postawa jest o wiele bardziej logiczna od chrześcijańskiej tradycji męczenników za wiarę, zresztą nie tylko wg mnie (live to fight another day)

 

A tym bardziej jest to zabawne, że samo chrześcijaństwo miało szansę zaistnieć dlatego, że św. Piotr trzykrotnie wykonał coś analogicznego ;P

Tłumaczę łopatologicznie: czas kiedy Piotr trzy razy wypierał się Chrystusa, a ten umierał na krzyżu, można uznać za moment bliski początku budowy struktur chrześcijaństwa. Dlatego, że się wyparł (patrzę z perspektywy historycznej, nie znaczenia symbolicznego tego wyparcia), człowiek wyznaczony osobiście przez Jezusa mógł później iść i nauczać i stworzyć wspólnotę, która później wyewoluowała w Kościół. Oczywiście zginął później śmiercią męczeńską, ale nie zmienia to faktu, że wcześniej postąpił inaczej, a fakt ten umożliwił mu dalsze działanie. Live to fight another day.

 

Jak widzisz, nigdzie nie napisałem, że na wyparciu się Piotra zbudowane jest chrześcijaństwo, bo przecież wiem, że tak nie jest.

 

BTW - byłem ministrantem od 8 roku życia, a od 17 lektorem Pisma Św.

Odnośnik do komentarza

W przyszłym roku The Cure rusza w trasę po Europie. W Polsce Łódź, w Hiszpanii Bilbao, Madryt i Barcelona. Jeden z ostatnich wielkich dla mnie zespołów, które mi zostały do obejrzenia na żywo :jupi:

 

Kiedyś byli w Warszawie, a za support mieli jedną z moich ulubionych kapel - 65daysofstatic. Na szczęście udało mi się ją zobaczyć na żywo na ich własnym koncercie :)

Ja ich pokochałem po tym: https://www.youtube.com/watch?v=Pb30gTTH-3w

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...