Skocz do zawartości

Przyszłość będzie nasza!


CancuN

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni po zakończeniu sezonu, z chłodną głową przystąpiłem do podsumowania występów poszczególnych piłkarzy. Wierzcie lub nie, ale mimo teoretycznie większej ilości ligowych punktów, większość zawodników spisała się zdecydowanie gorzej. Kilku oczywiście zapisało ten sezon na plus, ale są to pojedyncze jednostki.

 

Bramka:

 

Freddy Hall (34l./Bermudy/6/0A) - [45 m - 55 strc - 12 czyk - 0 br - 0 as - 0 mom - 2 żk - 0 czk - 6,71 śr]

Thomas McDermott (21l./Irlandia Północna/5/0u-21) - [7 m - 13 strc - 2 czyk - 0 br - 0 as - 0 mom - 0 żk - 0 czk - 6,65 śr]

 

Wśród bramkarzy mieliśmy dwóch zawodników. Pierwszoplanowym był oczywiście Hall. Jego bilans zupełnie nie przypomina jego gry. Lekko ponad jeden stracony gol na mecz, a wydawałoby się, że zawalił dużo więcej. Dwanaście czystych kont, to też jest jakby na wyrost. Liczby jednak nie kłamią i teoretycznie, ten zawodnik zanotował pozytywny rok. Jego zmiennik, McDermott udowodnił, dlaczego jest pomijany przy wyborze pierwszej jedenastki. Duża ilość straconych goli, różne dziwne ruchy na boisku, bezsensowne wyjścia na przedpole. To wszystko zebrało się do kupy na negatywną opinię na jego temat. Obaj bramkarze są do wymiany!

 

Obrona prawa:

 

Luke Coulson (25l./Anglia) - [37 m - 0 br - 4 as - 0 mom - 7 żk - 0 czk - 6,72 śr]

Larry Nwafor (21l./Anglia) - [12 m - 0 br - 2 as - 1 mom - 4 żk - 0 czk - 6,80 śr]

 

Na prawej stronie obrony, w porównaniu do zeszłego sezonu mieliśmy zmianę. Więcej spotkań rozegrał Coulson, ale było to spowodowane częstymi urazami jego kolegi. Wcale nie byłem zadowolony z Luke'a, który na dobre zapomniał, jak grał dwa, trzy sezony temu. Teraz był cieniem samego siebie i często popełniał karygodne błędy. Larry zagrał mało, ale spisywał się pozytywnie. Ma on oczywiście większe szanse na pozostanie w zespole, ale nie jest też wykluczone, że ich dwóch trzeba będzie wymienić.

 

Obrona środek:

 

Kyle Cole (21l./Anglia) - [43 m - 3 br - 1 as - 2 mom - 6 żk - 1 czk - 6,91 śr]

Ashley Pratt (20l./Anglia) - [38 m - 5 br - 2 as - 2 mom - 8 żk - 0 czk - 7,00 śr]

Thomas Atyeo (23l./Walia) - [26 m - 1 br - 2 as - 1 mom - 9 żk - 0 czk - 6,96 śr]

Kiko Insa (31l./Hiszpania) - [12 m - 0 br - 1 as - 0 mom - 3 żk - 1 czk - 6,71 śr]

Frederik Fisker (21l./Dania/15/0u-21) - [10 m - 0 br - 1 as - 1 mom - 2 żk - 0 czk - 6,95 śr]

 

Środek defensywy w tym sezonie polegał na bardzo młodych zawodnikach. To w pewnym sensie też mogło zaważyć w ilości straconych przez nas bramek. Najbardziej eksploatowany był Cole, od którego jednak mogłem wymagać nieco lepszej gry. Jest naszym wychowankiem i chyba tylko dlatego pozostanie z nami na kolejny sezon. Pratt natomiast został najlepszym odkryciem tego sezonu. Przyszedł do nas przed rokiem i znakomicie wkomponował się w zespół. Nie mówię tylko o jego punktach w klasyfikacji kanadyjskiej, ale był najpewniej grającym, środkowym defensorem. Atyeo złapała długoterminowa kontuzja, ale znów nie pokazał też swojej jakości. Insa, to w tym sezonie miał nogi ze szkła, natomiast Fisker miał problemy z głową. Nie przychodził na treningi i cały czas się buntował, dzięki czemu często oszczędzaliśmy na jego tygodniówkach. Taki piłkarz nie może psuć atmosfery w zespole. Na sto procent, w linii defensywnej potrzebujemy wzmocnień!

 

Obrona lewa:

 

Les Bryan (19l./Anglia) - [40 m - 2 br - 5 as - 3 mom - 8 żk - 0 czk - 6,95 śr]

 

Uznam, że w tym sezonie tylko on był nominalnym, lewym defensorem. Bryan ma za sobą pozytywny rok i z pewnością zostanie z nami na dłużej. Przydałby się jednak ktoś do konkurencji, bowiem Stonehouse chyba już na dobre zakotwiczy w drugiej linii.

Odnośnik do komentarza

Pomocnicy:

 

Eric Odhiambo (29l./Kenia/1/0A) - [51 m - 7 br - 5 as - 4 mom - 1 żk - 0 czk - 6,75 śr]

Anthony Bell (23l./Anglia) - [48 m - 4 br - 6 as - 0 mom - 4 żk - 0 czk - 6,68 śr]

Jordan Thompson (22l./Irlandia Północna/20/1u-21) - [45 m - 4 br - 6 as - 1 mom - 3 żk - 0 czk - 6,85 śr]

Paul Stonehouse (31l./Anglia) - [42 m - 1 br - 0 as - 3 mom - 15 żk - 2 czk - 6,92 śr]

Matty Whichelow (27l./Anglia) - [31 m - 3 br - 3 as - 1 mom - 1 żk - 0 czk - 6,54 śr]

Mamadou Fofana (31l./Francja) - [18 m - 0 br - 2 as - 0 mom - 2 żk - 0 czk - 6,68 śr]

Niko Hamalainen (21l./Finlandia/24/0u-21) - [14 m - 0 br - 1 as - 0 mom - 1 żk - 0 czk - 6,51 śr]

Tomas Dombrauskis (22l./Litwa/37/0U-21) - [9 m - 0 br - 0 as - 0 mom - 0 żk - 0 czk - 6,67 śr]

Josimar Quintero (22l./Ekwador/19/0u-21) - [3m - 0 br - 0 as - 0 mom - 0 żk - 0 czk - 6,67 śr]

 

W tym sezonie łącznie mieliśmy trzy ustawienia taktyczne, więc podział zawodników na defensywnych pomocników, rozgrywających oraz skrzydłowych, nie miałby większego sensu. Oczywiście kilku było przypisanych na stałe do jednego miejsca, ale większość latała po boisku jak kurwa na wietrze. Po tym sezonie, wyróżnić należy trzech piłkarzy. Odhiambo, Bell i Thompson spisywali się na miarę oczekiwań. Kenijczyk, którego aklimatyzacja w zespole potrwała kilka tygodni, po pewnym czasie niesamowicie odpalił i był naszym liderem. Thopmson trzymał środek, a Bell znów szalał na lewym skrzydle. Pozostali? No cóż, można byłoby się o nich rozwodzić, ale mówiąc krótko, to zawiedli. Pretensji nie mogę mieć jedynie do Quintero, który miał cholernie długą i ciężką kontuzję. Reszta zdecydowanie poniżej pewnego poziomu, a największy zawód sprawia Stonehouse. Wiele kartek, ale również i wiele rozegranych spotkań. Nie wiem, jaka czeka tych zawodników przyszłość, ale z pewnością, z kilkoma się już pożegnamy.

 

Atak:

 

Jacob Gibson (24l./Anglia) - [50 m - 22 br - 5 as - 3 mom - 0 żk - 0 czk - 6,82 śr]

Marlon Jackson (28l./Anglia) - [30 m - 4 br - 5 as - 0 mom - 0 żk - 0 czk - 6,72 śr]

Johan ter Horst (24l./Anglia) - [12 m - 3 br - 1 as - 0 mom - 0 żk - 0 czk - 6,60 śr]

Lewis Archer (20l./Anglia) - [14 m - 2 br - 0 as - 1 mom - 0 żk - 0 czk - 6,60 śr]

John Harvey (20l./Anglia) - [1 m - 1 br - 0 as - 0 mom - 0 żk - 0 czk - 7,00 śr]

 

Wśród napastników, wreszcie udało się komuś przekroczyć barierę dwudziestu goli. To, co nie udało się Jacksonowi w poprzednich latach, teraz uczynił Gibson. Został on najlepszym snajperem tego sezonu w naszych barwach. Jackson, choć grywał na prawej flance pomocy, to jednak nadal uznaję go za napastnika. Reszta? No cóż. Ter Horst nie pokazał instynktu strzeleckiego, Archer to samo i jedynie Harvey wyciągnięty z rezerw błysnął w swoim jedynym meczu. Oj czekają nas wzmocnienia!

Odnośnik do komentarza

Altrincham jest zespołem, które wywalczyło awans poprzez baraże i obok Hartlepool zagrają w przyszłym roku o szczebel wyżej.

 

Greg Luer (Hartlepool) - Piłkarz Sezonu Vanarama Conference

 

Jak zwykle, po zakończonym sezonu czas na garść statystyk ligowych:

 

Najlepszy strzelec:

1. Jack Redshaw (Morecambe) - 33

8. Jacob Gibson - 19

 

Najlepszy asystent:

1. Greg Luer (Hartlepool) - 16

41. Jordan Thompson, Anthony Bell - 6

 

Najwięcej żółtych kartek:

1. Paul Stonehouse - 14

 

Najwięcej czerwonych kartek:

1. Jack Holland (Macclesfield), Mark Hughes (FC United), Brice Wassi (Barrow) - 3

4. Paul Stonehouse - 2

 

Najwięcej nagród MoM:

1. Jack Redshaw (Morecambe) - 11

10. Eric Odhiambo - 4

 

Celność podań:

1. Wes Burns (Braintree) - 85%

57. Eric Odhiambo - 77%

 

Ilość wślizgów na mecz:

1. Brice Wassi (Barrow) - 10,17

2. Paul Stonehouse - 10,14

 

Najwięcej dryblingów na mecz:

1. Jack Redshaw (Morecambe) - 3,33

28. Jacob Gibson - 2,04

 

Celne strzały:

1. Jamie White (Sutton Utd) - 65%

7. Anthony Bell - 55%

 

Średnia ilość minut na bramkę:

1. Jack Redshaw (Morecambe) - 110,52

13. Jacob Gibson - 183,16

 

Kluczowe podania:

1. Jordan Sinnott (Altrincham) - 91

7. Jordan Thompson - 75

 

Kluczowe wśligi:

1. David Stephens (Barnet) - 43

4. Kyle Cole, Ashley Pratt - 37

 

Przechwyty:

1. David Stephens (Barnet) - 657

10. Kyle Cole - 452

 

Średnia ocena:

1. Greg Luer (Hartlepool) - 7,45

27. Ashley Pratt - 7,01

Odnośnik do komentarza

Martin Allen (Altrincham) - Najlepszy trener Vanarama Conference

 

Sytuacja w innych ligach:

 

Anglia:

1. Manchester United [93], 2. Manchester City [82], 3. Southampton [66] ... 20. Tottenham [34] !!!!!!

 

Hiszpania:

1. FC Barcelona [96], 2. Real Madryt [86], 3. Sevilla [80]

 

Liga Mistrzów:

FC Barcelona - Manchester United, 3:4, [L. Messi, L. Suarez 2x - M. Depay 2x, V. Aboubakar, Sergio (sam)]

 

Puchar UEFA:

Inter Mediolan - PSG, 1:1(k), [s. Jovetic - E. Cavani]

 

----

 

Paul Stonehouse po raz kolejny został wybrany na zawodnika sezonu przez naszych kibiców. Tym razem chyba jednak niesłusznie...

 

Prośby o zrobienie nas klubem profesjonalnym spełzły na niczym.

 

Dodatkowo, znów nie ma budżetu na transfery, a budżet na pensje został podniesiony o jakieś 500 Euro tygodniowo!

 

Co ja mam kurwa począć! Tutaj nie widać lepszej przyszłości...

Odnośnik do komentarza

Okres przygotowawczy był długi i owocny. Najpierw jednak o tych, którzy nas opuścili.

 

Les Bryan -> Koniec dwuletniego wypożyczenia z Millwall, co mnie bardzo zabolało. Lewa flanka straciła na jakości.

 

Thomas Atyeo -> Koniec kontraktu. Niby był dobry, jednak często odstawał motorycznie, co na środku defensywy jest niedopuszczalne.

 

Tomas Dombrauskis -> Kiedy przychodził, zapowiadał się świetnie. Z sezonu na sezon tracił w moich oczach i teraz skończył mu się kontrakt.

 

Thomas McDermott -> Rezerwowy bramkarz nie miał szans na grę, Wolny transfer.

 

Lewis Archer -> Zbyt mała ilość szans spowodowała, że nie chciał przedłużyć swojego kontraktu.

 

Freddy Hall -> Podstawowy bramkarz tak mocno mnie zeźlił, że nie zdecydowałem się przedłużać z nim umowy.

 

Josimar Quintero -> Nie chciał podpisać kontraktu, a szkoda, bowiem wrócił po kontuzji i pewnie byłby podstawowym zawodnikiem.

 

Tom Blankley -> Piłkarz rezerw odszedł za darmo do Barnsley.

 

Jak widać, sporo zawodników od nas odeszło, więc trzeba było przeszukać rynek i znaleźć odpowiednich zmienników. Czy są oni odpowiedni, tego do końca jeszcze nie wiemy, ale jedno jest pewne. Teraz spora liczba kontuzji nam nie zagrozi!

 

Lee Gordon (18l./Anglia) - Młody bramkarz został wypożyczony z Millwall i powalczy o pierwszy skład.

 

Andre Nunes (18l./Jamajka) - Kolejny zawodnik wypożyczony z Millwall. Może grać na środku obrony, bądź pozycji defensywnego pomocnika.

 

Callum Driver (26l./Anglia) - Sprowadzony z Bromley na lewą defensywę i raczej będzie miał pierwszy skład.

 

Bogdan Vastsuk (23l./Estonia/34/2U-21) - Młody i perspektywiczny snajper z Estonii będzie walczył o pierwszy skład. Nawet jeśli go nie zdobędzie, będzie pożytecznym rezerwowym.

 

Solomon Taiwo (34l./Nigeria) - Doświadczony Nigeryjczyk, został sprowadzony jako alternatywa na defensywną pomoc.

 

Chris Livingstone (19l./Jamajka/12/0u-21) - Kolejny z młodych bramkarzy. Kto wie, co z niego będzie za kilka lat. Póki co, raczej trzeci wybór.

 

Joslain Mayebi (32l./Kamerun/1/0u-21) - Najprawdopodobniej będzie naszym pierwszym wyborem na bramkę.

 

Emeka Ali (19l./Nigeria) - Młody i dość utalentowany obrońca, który zwiększy konkurencję na tej pozycji.

 

Arnaud Mendy (29l./Gwinea/6/0A) - Defensywny pomocnik, który najprawdopodobniej będzie pierwszym wyborem na pozycji defensywnego pomocnika.

 

Hamam El-Fitouri (21l./Afganistan) - Świetny na prawej flance defensywy, jak i w środku rozegrania. Będzie grał w pierwszym składzie. Kosztował nas 34 tysiące i został sprowadzony z Leamington.

 

Carel Kayembe (21l./DR Kongo/11/5u-21) - Ma być podstawowym snajperem w tym sezonie. Na papierze lepszy niż Gibson, ale musi udowodnić swoją wartość.

 

Jak widać wzmocniliśmy skład wieloma piłkarzami. Pierwsze kolejki pokażą, którzy będą zasługiwać na grę w pierwszej jedenastce. Jedno jest pewne, szpital nam nie grozi.

 

Rozegraliśmy również pięć sparingów. Wyniki były mizerne, ale przecież nie o to chodziło. Zawodnicy się zgrywali i uczyli naszych założeń taktycznych. Na dniach powinno być już lepiej.

 

Oxford City FC - Sunderland, 1:5, [M. Jackson]

 

Oxford City FC - Oxford City FC u-21, 1:1, [N. Hamalainen]

 

Oxford City FC - Millwall, 0:5

 

Oxford City FC - Oxford City FC u-21, 0:2

 

Oxford City FC - Oxford United, 1:2, [K. Cole]

Odnośnik do komentarza

10.08.2019

 

Koniec zeszłego sezonu oraz okres przygotowawczy były bardzo słabe. Musieliśmy o tym zapomnieć, bowiem już dzisiaj ruszamy z nową przygodą. Mimo przeciwności losu, jak widzicie, zdecydowałem się zostać w Oxford City FC i spróbować coś w tym sezonie ugrać. Przyzwyczaiłem się do klubu i do zawodników, dlatego zrobię wszystko, by być tu legendą. Dopóki mnie nie zwolnią, nigdy nie odejdę! Kolejny, szósty już sezon mojej pracy w tym klubie, rozpoczniemy meczem wyjazdowym przeciwko Bristol Rovers, czyli spadkowiczeniem z League Two. Już na starcie zostaliśmy więc rzuceni na głęboką wodę. Nie do końca zgrana ekipa Oxfordu, musiała stawić czoła jednym z faworytów do awansu, a w tym wypadku powrotu na wyższy szczebel. Byliśmy dzisiaj świadkami wielu debiutów. Od samego początku rywale naciskali. Wiedziałem, że będziemy mieli problem z wyprowadzaniem akcji, ale jak się okazało, ważniejsza była ich skuteczność, niż ilość. W piętnastej minucie świetną okazję wykorzystał Carel Kayembe, a więc nasz nowy napastnik rodem z DR Konga. W swojej historii mieliśmy już jednego zawodnika z tego kraju, ale Kamameno się nie popisał. Kayembe, od pierwszej chwili chce wedrzeć się przebojem w serca kibiców. Rywale atakowali, ale nasza defensywa dzisiaj spisywała się znakomicie. Po zmianie stron mieliśmy trzy urazy, w tym dwa poważniejsze. Insa i strzelec bramki musieli zejść z murawy, a Gibson mecz dokończył. Kiedy wydawało się, że przeciwnicy w końcu coś strzelą, przeprowadziliśmy zabójczą kontrę. Tym razem akcję wykończył Bell. To były dwie minuty przed końcem spotkania, więc mocno się uspokoiliśmy. Spadkowicze nie byli w stanie na ukłuć i to mimo gry na własnym boisku. Inauguracja sezonu zostaje zapisana więc na wielki plus! Trzy punkty w takim spotkaniu, na pewno podbudują morale w zespole. Oby tak dalej!

 

J. Mayebi, H. El-Fitouri, A. Pratt, K. Insa (45' A. Nunes), C. Driver, A. Mendy, J. Thompson, J. Gibson, B. Vastsuk, A. Bell, C. Kayembe (55' N. Hamalainen)

 

Vanarama Conference [1/46]

stadion: The Memorial Stadium w Bristolu, 6129 widzów

[-] Bristol Rovers - [-] Oxford City FC

0:2 [Carel Kayembe 15', Anthony Bell 88']

mom: Ashley Pratt "8.2"

Odnośnik do komentarza

@ Nigdy nie byłem zwolennikiem np takiego Bilbao w swoich zespołach, ale taką filozofię szanuję.

 

13.08.2019

 

Należało sobie zadać pytanie, na chuj męczymy się ze spadkowiczem, gramy rewelacyjnie w defensywie, gdy trzy dni później przegrywamy z dobrze nam znanym AFC Telford po głupich błędach z tyłu. No właśnie, bo bramki desygnowałem Gordona i to był błąd. Bramkarz był bezradny, a dodatkowo, nie wiedzieć czemu postawiłem na buntownika Fiskera. Przegraliśmy mecz stosunkiem dwóch goli, sami prezentując się co najwyżej przeciętnie. Jedynie słowa uznania mogę kierować do Hamama El-Fitouriego.

 

L. Gordon, L. Coulson, K. Cole, F. Fisker, P. Stonehouse, H. El-Fitouri, A. Nunes, M. Whichelow, E. Odhiambo, N. Hamalainen (45' A. Bell), J. ter Horst (45' B. Vastsuk)

 

Vanarama Conference [2/46]

stadion: Court Place Farm w Oksfordzie, 557 widzów

[-] Oxford City FC - [-] AFC Telford

0:2 [Tim Chow 30'(k), Aidan Austin 78']

mom: Aidan Austin "8.7"

 

17.08.2019

 

Jeśli chcemy walczyć o awans, to od samego początku musimy trzymać kontakt z czołówką. Póki co, mamy już jeden przegrany mecz, a przecież przed nami dopiero trzecia kolejka. Zagramy w niej z Barrow. Po raz kolejny jednak, mamy za sobą spotkanie, w którym przegrywamy. Powinniśmy go wygrać! Cisnęliśmy niemiłosiernie, wręcz spychając rywali do własnej bramki. Wtedy jednak ciężko jest strzelić, jesli jedenastu zawodników broni dostępu do własnej bramki, będąc w obrębie pola karnego. Rywalom wyszła jedna kontra i było pozamiatane. Widać jednak w drużynie pewną afrykańską magię. Niektóre podanie, to istna Liga Mistrzów, lecz brakuje wykończenia. Szkoda straconych punktów, ale nie poddajemy się.

 

C. Livingstone, H. El-Fitouri (78' K. Cole), A. Pratt, E. Ali, C. Driver, A. Mendy, J. Thompson, M. Jackson, E. Odhiambo, A. Bell, C. Kayembe

 

Vanarama Conference [3/46]

stadion: Holker Street w Barrow-in-Furness, 1039 widzów

[-] Barrow - [-] Oxford City FC

1:0 [Jasper Johns 57']

mom: Jasper Johns "7.9"

Odnośnik do komentarza

@ Mecz z Barrow mam niestety po powtórzenia. Przegrzał mi się lapek, a natychmiastowy desant do MM po chłodzącą podkładkę powinien załatwić sprawę raz na zawsze.

 

17.08.2019

 

Od samego początku obie ekipy prowadziły otwartą grę. My mieliśmy trochę szczęścia po dwóch poprzeczkach, zaś rywale już nie. W trzydziestej czwartej minucie Jackson zgrywa futbolówkę na lewe skrzydło. Tam, jak szalony dopada nasz boczny obrońca Driver i posyła ją prosto na głowę Kayembe. Kongijczyk zamiast na siłę, lobuje bramkarza i uderza crossówkę na długi róg i możemy cieszyć się z prowadzenia. Chwilę później, do czego zdążyłem się już przyzwyczaić, popełniamy katastrofalny w skutkach błąd w defensywie i już jest remis. Dwadzieścia minut po wznowieniu drugiej odsłony, Jackson pojawia się w roli asystenta, a Bell w roli egzekutora. Dla naszego skrzydłowego jest to już drugie trafienie w tym sezonie. Kwadrans przed końcem, długie dośrodkowanie od El-Fitouriego wykorzystuje znów Bell. Nowy system dośrodkowań zdaje egzamin! Powtórzony mecz dał nam trzy punkty. Dzisiaj były one jednak zasłużone, a cały mecz został nazwany ambrozją dla oczu. Świetne akcje, wspaniałe bramki i pokaz gry z kontry.

 

C. Livingstone, H. El-Fitouri, A. Pratt, E. Ali, C. Driver, A. Mendy, J. Thopmson, M. Jackson, E. Odhiambo (45' B. Vastsuk), A. Bell, C. Kayembe

 

Vanarama Conference [3/46]

stadion: Holker Street w Barrow-in-Furness, 1036 widzów

[-] Barrow - [-] Oxford City

1:3 [Andy Cook 39' - Carel Kayembe 34', Anthony Bell 65' 76']

mom: Anthony Bell "8.8"

 

20.08.2019

W czwartym pojedynku sezonu, zmierzyliśmy się natomiast z Doncaster. Po pierwszej odsłonie, mimo gry na własnym obiekcie nasze nastroje nie były najlepsze. Przegrywaliśmy, ale tylko jednym golem. Zarządziłem burzę mózgów w przerwie, co dało pozytywy już po dziesięciu minutach. Mendy został sfaulowany w polu karnym, a jedenastkę pewnie wykorzystał Jackson. Wszystko było dobrze, ale nastała ostatnia minuta regulaminowego czasu spotkania i to rywale znów wychodzą na prowadzenie. We frajerski sposób sami sobie odbieramy jeden punkt. Dodatkowo, chwilę później Ali dostaje czerwoną kartkę. Jako jedyny został na naszej połowie i był zmuszony wykonać faul taktyczny na kontrujących piłkarzy gości. Tak więc przegrywamy ten mecz i jak się okazuje, póki co gramy w kratkę.

 

C. Livingstone, H. El-Fitouri, A. Pratt, E. Ali, C. Driver, A. Mendy, J. Thompson, M. Jackson, E. Odhiambo, A. Bell, C. Kayembe (45' B. Vastsuk)

 

Vanarama Conference [4/46]

stadion: Court Place Farm w Oksfordzie, 576 widzów

[-] Oxford City FC - [-] Doncaster

1:2 [Marlon Jackson 57'(k) - Jeff Heslop 9', Andreas Bianga 90']

mom: Andreas Bianga "8.3"

Odnośnik do komentarza

24.08.2019

 

Pierwsze czterdzieści pięć minut pojedynku z Ebbsfleet było masakrycznie nudne. Odkąd gram w tą grę, wszystkie mecze oglądam na poziomie rozszerzonym. Wyobraźcie sobie, że w pierwszej odsłonie realizator meczu nie przedstawił mi nawet jednego zagrania futbolówki! To był koszmar, który przeciągnął się także na drugą połowę. Stracone dziewięćdziesiąt minut życia za sterami Oxford City FC! Za ten bezbramkowy remis kluby powinni oddać pieniądze za bilety swoim kibicom!

 

J. Mayebi, H. El-Fitouri, K. Cole, K. Insa, P. Stonehouse, S. Taiwo, J. Whompson, J. Gibson, E. Odhiambo, N. Hamalainen, C. Katembe (77' B. Vastsuk)

 

Vanarama Conference [5/46]

stadion: Stonebridge Road w Gravesend, 1077 widzów

[21] Ebbsfleet - [12] Oxford City FC

0:0

mom: Kiko Insa "7.6"

 

31.08.2019

 

Fenomen mojej drużyny zaczyna mnie już mocno denerwować. Po co się meczyć i dytkować warunki przez dziewięćdziesiąt niemal minut, kiedy to rywale po prostu przeprowadzają dwie akcje i strzelają dwa gole. No kurwica mnie strzela! Nic nie działa na naszą defensywę. Ani kary, ani opierdol, ani też rotacja w składzie. Sami sobie jesteśmy winni utraty kolejnych oczek, których na koniec roku może brakować.

 

J. Mayebi, H. El-Fitouri (45' K. Cole), A. Pratt, A. Nunes, C. Driver, A. Mendy, J. Thompson, M. Jackson, E. Odhiambo, A. Bell, C. Kayembe

 

Vanarama Conference [6/46]

stadion: Court Place Farm w Oksfordzie, 717 widzów

[11] Oxford City FC - [4] Lincoln

1:2 [Anthony Bell 29' - Stuart Gill 24' 72']

mom: Stuart Gill "8.8"

Odnośnik do komentarza

Lee Gordon, czyli bramkarz wypożyczony z Millwall wrócił do macieżystego klubu. U nas nie miał najmniejszych szans na grę, a nie chciałem blokować mu rozwoju.

 

3.09.2019

 

Po rocznej absencji Boreham Wood powróciło do Vanarama Conference. Znów będzie próbowało się tu utrzymać. Taki sam jednak los czeka chyba i nas. Początek rozgrywek nie możemy uznać za udany, ale liczę, że właśnie dzisiaj się przełamiemy i wygramy. Kiedy w meczu spotyka się piętnasta z szesnastą drużyną w tabeli, należy się spodziewać zaciętego, ale niezbyt pięknego widowiska. W trzydziestej drugiej minucie mamy pierwszego gola. Gibson z linii końcowej chciał dośrodkować, ale futbolówkę po drodze musnął bramkarz Boreham. Zrobił to jednak tak niefortunnie, że zawinął ją do własnej bramki zaliczając swojaka. Kwadrans przed końcem El-Fitouri zobaczył czerwoną kartkę. Ta decyzja była szokiem dla wszystkich zgromadzonych na stadionie! Sędzia ewidentnie przesadził z karą. Oprócz zawodnika, straciliśmy też gola. Był to świetny przegląd sytuacji, że w obecnej formie musimy liczyć na rywali, żeby coś strzelić... Fatalnie!

 

J. Mayebi, H. El-Fitouri, E. Ali, K. Insa, P. Stonehouse, J. Thompson, S. Taiwo, J. Gibson, A. Bell, B. Vastsuk (45' J. ter Horst), E. Kayembe (74' L. Coulson)

 

Vanarama Conference [7/46]

stadion: Meadow Park w Borehamwood, 353 widzów

[16] Boreham Wood - [15] Oxford City FC

1:1 [Kule Knoyle 78' - Alex Cairns 32']

mom: Paul Stonehouse "7.7"

 

7.09.2019

 

Oczywiście ZPN udrzucił moją prośbę o odwołanie się od kary stwierdzając, że pierdoła z gwizdkiem miała absolutną rację dając El-Fitouriemu czerwień. Wszystko przeciwko nam... Nie ważne, bo trzeba o tym szybko zapomnieć i skupić się na kolejnym pojedynku, tym razem z Morecambe. Naszym przeciwnikom idzie jeszcze gorzej i zajmują oni dopiero dwudzieste miejsce. Znaleźliśmy się jednak w tak głębokiej dupie, że nawet ten rywal okazuje się dla nas za mocny. Różnica trzech bramek, to najmniejszy z możliwych wymiarów kary, jaki mógł nas dzisiaj spotkać. Gramy beznadziejnie i co najgorsze, nie pomagają żadne zmiany w taktyce. Nie wiem, czy jest dla nas jakiś ratunek!

 

J. Mayebi, L. Coulson, A. Pratt, A. Nunes, C. Driver, J. Thompson (45' P. Stonehouse), A. Mendy, E. Odhiambo, A. Bell, C. Kayembe, M. Jackson

 

Vanarama Conference [8/46]

stadion: The Globe Arena w Morecambe, 1072 widzów

[20] Morecambe - [15] Oxford City FC

3:0 [Jordan Jowers 5' 14', Jack Redshaw 62']

mom: Jordan Jowers "8.8"

Odnośnik do komentarza

14.09.2019

 

Kolejna przeszkoda, to ekipa FC United, która dzisiaj wieczorem zawita w naszych progach. Ich dobra forma daje ósmą pozycję. Znów, to nie my będziemy faworytem do wygrania pojedynku. Znów mamy to samo. W ostatnim czasie, w mojej głowie coraz częściej pojawiają się pomysły, by zmienić środowisko pracy i poszukać lepszej bazy. Coś mi się widzi, że w tym miejscu nic więcej nie osiągniemy. Mimo starań, mimo kombinowania, nie ma efektów pozytywnych! Przegrywamy mecz za meczem i to grając w coraz gorszym stylu!

 

J. Mayebi, A. Pratt, K. Cole, A. Nunes, C. Driver, J. Thompson, P. Stonehouse, E. Odhiambo, A. Bell, C. Kayembe, M. Jackson

 

Vanarama Conference [9/46]

stadion: Court Place Farm w Oksfordzie, 574 widzów

[20] Oxford City FC - [8] FC United

1:2 [Marlon Jackson 69' - Dylan Armstrong 2', Josh Ginnelly 17' 34']

mom: Josh Ginnelly "8.9"

 

21.09.2019

 

Mamy za sobą kolejny mecz, po którym najchętniej zapadłbym się pod ziemie. Jeśli w meczu z osiemnastym w tabeli Woking tracimy pięć goli, to jest to po prostu żenada. Nie wiem, co jest powodem aż tak prostych błędów. Zawodnicy potrafią grać, ale przechodzą zupełnie obojętnie obok meczu, dłubiąc sobie palcem w nosie, kiedy to rywale robią z piłką co chcą. Dodatkowo postawa bramkarza woła o pomstę do nieba. Co leci w światło bramki, to wpada do siatki. Kurwicy można dostać. Jesteśmy załamani i chyba nie mamy już pomysłów, jak poprawić naszą grę...

 

J. Mayebi, A. Pratt, K. Cole, A. Nunes, C. Driver, J. Thompson, P. Stonehouse, M. Jackson, E. Odhiambo, A. Bell, C. Kayembe

 

Vanarama Conference [10/46]

stadion: Court Place Farm w Oksfordzie, 624 widzów

[20] Oxford City FC - [18] Woking

2:5 [Carel Kayembe 26'(k), Marlon Jackson 83' - Lee Angol 9' 38', Joe McNerney 17', Steven Gregory 66', Adam Morgan 87']

mom: Lee Angol "9.2"

Odnośnik do komentarza

24.09.2019

 

To było coś niewiarygodnego. Mecz ostatniej szansy na przełamanie się, daje nam komplet punktów! Zagraliśmy na wyjeździe z najgorszym w tabeli Barnet. Przed meczem powiedziałem zawodnikom, że jeśli nie uda się dziś wygrać, opuszczam klub bez żadnego zastanowienia. Jedna, jedyna bramka padła po rzucie karnym, wykonanym przez Kayebme. Kongijczyk mocno jednak mi podpadł, niewykorzystując dwukrotnie sytuacji sam na sam z bramkarzem, strzelając prosto w niego. Nie wiem, w czym tkwi problem. Wszyscy współpracownicy twierdzą, że i on i Vastsuk mają zdecydowanie większe możliwości niż Gibson, a przypomnijmy, że w zeszłym roku Jacob zdobył dwadzieścia dwie bramki! No nic, trzy punkty wreszcie pojawiają się na naszym koncie. Co prawda morale w zespole poszły trochę w górę, ale nie oszukujmy się, do całkowitej ich zmiany potrzebna jest seria kilku dobrych spotkań!

 

C. Livingstone, H. El-Fitouri, K. Cole, K. Insa, C. Driver, S. Taiwo, A. Mendy, J. Gibson, E. Odhiambo, A. Bell, C. Kayembe (45' B. Vastsuk)

 

Vanarama Conference [11/46]

stadion: The Hive w Harrow, 1079 widzów

[24] Barnet - [20] Oxford City FC

0:1 [Carel Kayembe 37'(k)]

mom: Kyle Cole "7.2"

 

28.09.2019

 

Kilka dni później możemy brutalnie zostać sprowadzeni na ziemię, gdyż zmierzymy się z trzecim w tabeli Blackpool. Po ostatnim gwizdku, wreszcie mogliśmy sobie pogratulować dobrego występu. Przegraliśmy, ale tylko jedną bramką. Potrafiliśmy się postawić zdecydowanemu faworytowi i z tego mogliśmy być zadowoleni. Szkoda, że arbiter liniowy się przespał i dokładnie nie widział sytuacji z siedemdziesiątej drugiej minuty. Odgwizdał spalonego, którego nie było, a w konsekwencji anulowany został drugi gol Kayembe. Szkoda, ale widać już pewną poprawę, co dobrze rokuje na przyszłość.

 

J. Mayebi, H. El-Fitouri, A. Pratt, A. Nunes, C. Driver, A. Mendy, P. Stonehouse, M. Jackson, E. Odhiambo (45' B. Vastsuk), A. Bell (45' N. Hamalainen), C. Kayembe

 

Vanarama Conference [12/46]

stadion: Court Place Farm w Oksfordzie, 655 widzów

[20] Oxford City FC - [3] Blackpool

1:2 [Carel Kayembe 34' - Kyle Scott 14', Byron Moore 21']

mom: Andre Nunes "7.3"

Odnośnik do komentarza

5.10.2019

 

Po spotkaniu z trzecią siłą tabeli, dzisiaj stajemy przed jeszcze większym wyzwaniem. Na nasze śmieci przyjeżdża aktualny lider, czyli Cheltenham. Mecze w trakcie których nie przeprowadzam żadnych zmian, można policzyć na palcach jednej ręki. Jednak jeśli wszystko funkcjonuje tak, jak dzisiaj, to nie ma najmniejszych powodów do zmiany. Na boisko wyszliśmy pewni siebie i skupiliśmy się na odniesieniu znów dobrego rezultatu. Jakże wielkie zaskoczenie było w oczach przyjezdnych, kibiców, jak i piłkarzy, kiedy po ostatnim gwizdku szybko musieli opuszczać murawę ze spuszczonymi głowami. Daliśmy dzisiaj fantastyczny popis gry i kto wie, czy nie zanotowaliśmy właśnie najlepszego meczu w tej karierze. Gładka i wysoka wygrana bardzo nas podbuduje. Wierzę, że kryzys właśnie minął i wszystko wróci na odpowiednie tory.

 

C. Livingstone, H. El-Fitouri, K. Cole, A. Pratt, C. Driver, P. Stonehouse, A. Nunes, M. Jackson, E. Odhiambo, A. Bell, C. Kayembe

 

Vanarama Conference [13/46]

stadion: Court Place Farm w Oksfordzie, 637 widzów

[20] Oxford City FC - [1] Cheltenham

4:0 [Marlon Jackson 23' 32' 49', Carel Kayembe 69']

mom: Marlon Jackson "9.6"

 

---

 

W tak zwanym międzyczasie, od około dwóch tygodni, prowadziłem negocjacje w sprawie zmiany pracy. Na horyzoncie pojawiła się możliwość rozmowy kwalifikacyjnej w Leyton Orient, z czego oczywiście skorzystałem. Mimo wszystko, odpowiedź była negatywna i chyba mnie to ucieszyło. Pojawiają się wyniki w Oksfordzie i uznałem, że mimo wszystko zbyt mocno przywiązałem się do zespołu, by zostawić go ot tak o. Tak więc mimo szansy, zostaję w zespole i dalej będę pracował nad poprawą zajmowanego przez nas miejsca w tabeli.

 

----

 

12.10.2019

 

W świetnych humorach udajemy się na spotkanie z Forest Green, które znajduje się o dwie lokaty niżej od nas. Tak jak w ostatnim meczu Cheltenham, tak dzisiaj my podeszliśmy do spotkania zbyt nonszalancko. Przegraliśmy ten mecz jeszcze przed pierwszym gwizdkiem we własnych głowach, zbyt mocno wierząc w swoje umiejętności. W głowach porażka, a na boisku osiągnęliśmy remis, po bramce w doliczonym czasie gry Kayembe z ponad trzydziestu metrów. Kongijczyk łapie wiatr w żagle i dzisiaj dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. To jednak nie wystarczyło, by zgarnąć komplet ligowych punktów drugi raz z rzędu. Zagraliśmy pozytywnie, walczyliśmy, jednak mieliśmy momenty stagnacji, co wykorzystali miejscowi. Znów jednak jestem tego zdania, że nasza forma rośnie i jeszcze będziemy w stanie w tym sezonie powalczyć o miejsce w czołówce.

 

C. Livingstone, H. El-Fitouri, K. Cole, A. Pratt, C. Driver, P. Stonehouse, A. Nunes, M. Jackson (45' J. Gibson), E. Odhiambo, A. Bell, C. Kayembe

 

Vanarama Conference [14/46]

stadion: The New Lawn w Nailsworth, 970 widzów

[20] Forest Green - [18] Oxford City FC

2:2 [Paul Henry 59', George Couzens 65' - Carel Kayembe 63' 90'+2]

mom: Carel Kayembe "9.0"

Odnośnik do komentarza

15.10.2019

 

Pierwszy raz od dawien dawna, jedziemy na mecz i myślimy o zwycięstwie. To jest jednak piękne uczucie, kiedy oprócz powracającej formy, pojawia się znów wiara w swoje umiejętności. Tak więc, mimo iż jesteśmy zdecydowanie niżej w tabeli, to jednak to my będziemy w roli faworyta pojedynku z Kidderminster. Po ostatnim gwizdku, nasze humory były jednak fatalne. Mecz mógł się podobać. Od pierwszych minut obie ekipy prowadziły otwarty, ofensywny futbol. Rywale strzelili jednak o trzy bramki więcej i wygrali to spotkanie. U nas zabrakło skuteczności. Piętnaście strzałów i tylko dwa celne, pogrzebały nasze szanse na wyrównaną walkę. Szkoda, bowiem znó zagraliśmy całkiem pozytywnie, no może oprócz defensywy, która dała dupy na całej linii.

 

C. Livingstone, H. El-Fitouri, K. Cole (45' K. Insa), A. Pratt (45' A. Mendy), C. Driver, P. Stonehouse, J. Thompson, M. Jackson, E. Odhiambo (45' J. Gibson), A. Bell, C. Kayembe

 

Vanarama Conference [15/46]

stadion: Aggborough w Kidderminster, 1799 widzów

[11] Kidderminster - [18] Oxford City FC

3:0 [Jimmy Groombridge 6' 45', Daniel Lewis 18']

mom: Billy Whitehouse "9.0"

 

19.10.2019

 

W ostatniej kolejce powróciły koszmary, jednak szybko będziemy chcieli o nich zapomnieć. Dzisiejszy pojedynek z trzynastym Boston Utd ma dać odpowiedź, czy była to jednorazowa wpadka w serii lepszych meczów, czy jednak znów łapiemy dołek. Kluczowa dla tego pojedynku była trzecia minuta i uraz Kayembe, który z boiska udał się prosto do szpitala. Nie mieliśmy żądła i nie mieliśmy kim straszyć. Ter Horst, czyli zmiennik minął się z rzeczywistością i jak najszybciej będę chciał się go pozbyć. Beznadziejna postawa i brak pomysłu na to, co zrobić z futbolówką w polu karnym przelała czarę goryczy. Przegraliśmy ten mecz i wszystko wskazuje na to, że dobre wyniki sprzed kilku kolejek, były jedynie dziełem przypadku.

 

C. Livingstone, L. Nwafor, E. Ali, A. Pratt, C. Driver, J. Thompson, H. El-Fitouri, M. Jackson, M. Whichelow, A. Bell, C. Kayembe (4' J. ter Horst)

 

Vanarama Conference [16/46]

stadion: York Street w Bostonie, 1564 widzów

[13] Boston Utd - [19] Oxford City FC

2:0 [Calaum Jahraldo-Martin 58', Robbie McDaid 80']

mom: Robbie McDaid "9.0"

Odnośnik do komentarza

@ Prosze, zabijcie mnie za moją głupotę. Wieczorem, zamiast zapisać grę, po prostu ją wyłączyłem, po czym potrzebna była powtórka ostatnich sześciu spotkań. Od razu zaznaczam, nie była to żadna próba poprawienia wyników i sytuacji mojego zespołu, tylko czysty brak mózgu. Wyniki się trochę poprawiły, ale uwierzcie mi, że gdybym mógł, to przywróciłbym tamte wyniki dla sprawiedliwości...

 

 

Vanarama Conference [11/46]

stadion: The Hive w Harrow, 1072 widzów

[24] Barnet - [20] Oxford City

2:5 [Alex Perry 20' Kyle Cole 34'(sam) - Kiko Insa 24', Carel Kayembe 45'+2 65', Jacob Gibson 81', Anthony Bell 82']

mom: Anthony Bell "9.2"

 

Vanarama Conference [12/46]

stadion: Court Place Farm w Oksfordzie, 661 widzów

[20] Oxford City - [3] Blackpool

0:1 [Will De Havilland 45']

mom: Kyle Scott "8.0"

 

Vanarama Conference [13/46]

stadion: Court Place Farm w Oksfordzie, 605 widzów

[21] Oxford City FC - [6] Cheltenham

1:1 [Paul Stonehouse 48' - David Arrowsmith 17']

mom: Paul Stonehouse "8.7"

 

Vanarama Conference [14/46]

stadion: The New Lawn w Nailsworth, 1189 widzów

[14] Forest Green - [21] Oxford City FC

3:2 [Paul Henry 17', George Couzens 45'+2 80' - Carel Kayembe 22' 42']

mom: George Couzens "9.0"

 

Vanarama Conference [15/46]

stadion: Aggborough w Kidderminster, 1761 widzów

[13] Kidderminster - [21] Oxford City FC

1:2 [Conor Hubble 62'(k) - Andre Nunes 13', Eric Odhiambo 44']

mom: Andre Nunes "8.3"

 

Vanarama Conference [16/46]

stadion: York Street w Bostonie, 1635 widzów

[8] Boston Utd - [18] Oxford City FC

2:3 [Mark Waddington 18', Delial Brewster 70' - Carel Kayembe 13', Jordan Thompson 57', Anthony Bell 83']

mom: Mark Waddington "7.9"

Odnośnik do komentarza

26.10.2019

 

Już w normalnym trybie opisywania kariery, podejmiemy Boreham Wood w czwartej rundzie eliminacyjnej Pucharu Anglii. Ostatnie wyniki są już nieco lepsze i napawają optymizmem. Jest cień szansy, że powalczymy o coś więcej, niż uniknięcie spadku. Jeśli chodzi o puchary, to tutaj także planuję awansować. Ogólnie to nienawidzę, jeśli jakaś ekipa na własnym stadionie broni się jedenastoma zawodnikami w swoim polu karnym. Wtedy ciężko jest coś strzelić, czego doświadczyliśmy dzisiaj. Gol padł, ale dopiero pod sam koniec pierwszej części, kiedy to Odhiambo przypomniał sobie, że potrafi uderzać technicznie z dystansu. Posłał futbolówkę po długim rogu w wewnętrzną stronę bocznej siatki, że bramkarz nie miał nic do powiedzenia. Po nieco ponad godzinie gry dostaliśmy kontrę i padło wyrównanie. Oczywiście, jakby to inaczej... to był pierwszy celny strzał Boreham w tym meczu. Okazało się, że nawet ultra ofensywna końcówka w naszym wykonaniu nie przyniosła zmiany wyniku. kilkukrotnie było blisko, ale przecież za "prawie" nie płacą. Będziemy musieli rozegrać dodatkowy mecz.

 

C. Livingstone, H. El-Fitouri, K. Cole, A. Nunes, C. Driver, J. Thompson, P. Stonehouse, J. Gibson, E. Odhiambo, A. Bell, C. Kayembe

 

Puchar Anglii, 4. runda kwalifikacyjna

stadion: Meadow Park w Borehamwood, 275 widzów

Boreham Wood - Oxford City FC

1:1 [Richard Bakary 67' - Eric Odhiambo 38']

mom: Eric Odhiambo "8.3"

 

30.10.2019

 

Cztery dni później dostaliśmy szansę poprawy. W rewanżowym pojedynku rywale przyjęli tą samą taktykę. Obrona Częstochowy i jak się nadaży jakaś okazja, to kontra. Dzisiaj jednak udało nam się wygrać, a ponownie do siatki rywali trafił Odhiambo. Trochę nie rozumiem tego fenomenu. Dokładnie tak, jak w zeszłym roku, przychodzi koniec roku kalendarzowego i Eric się budzi. Dobrze, ja się tam cieszę, bowiem uzyskaliśmy promocję do kolejnej rundy gier.

 

C. Livingstone, L. Coulson, K. Cole, K. Insa (84' A. Pratt), C. Driver, J. Thompson, A. Mendy (45' P. Stonehouse), M. Jackson, E. Odhiambo, A. Bell, C. Kayembe

 

Puchar Anglii, 4. runda kwalifikacyjna, mecz powtórzony

stadion: Court Place Farm w Oksfordzie, 674 widzów

Oxford City FC - Boreham Wood

1:0 [Eric Odhiambo 50']

mom: Callum Driver "7.5"


2.11.2019

 

Powoli bo powoli, ale pniemy się w tabeli ku górze. Dzisiaj zmierzymy się z ósmym Eastbourne Boro i oczywiście liczymy na korzystny rezultat. W tym pojedynku mieliśmy sporego pecha. Pierwszego gola straciliśmy w ostatniej sekundzie pierwszej części gry, a drugiego pod koniec drugiej. Oczywiście, pomiędzy tymi akcjami nie opuszczaliśmy przedpola bramki rywali, ale jak zwykle, zabrakło skuteczności. Coś jest w zespole niedobrego. Kayembe, to nasz najlepszy snajper w tej karierze. Powinien ładować bramkę za bramką, a tymczasem ma z tym kłopot. Zdecydowanie lepiej idą mu uderzenia zza pola karnego, niż w sytuacjach sam na sam, co oczywiście jest do poprawy. Brakuje nam skrzydeł, a szczególnie prawego, gdzie ani Jackson, ani Gibson, nie mówiąc już o drewnianym Whichelowie, nie potrafią dobrze dogrywać. Działa tylko Bell na współkę z Hamalainenem, ale to za mało.

 

C. Livingstone, H. El-Fitouri, A. Pratt, A. Nunes, C. Driver, J. Thompson, P. Stonehouse, J. Gibson, E. Odhiambo (45' N. Hamalainen), A. Bell, C. Kayembe

 

Vanarama Conference [17/46]

stadion: Court Place Farm w Oksfordzie, 667 widzów

[17] Oxford City FC - [8] Eastbourne Boro

0:2 [Zane Banton 45'+1, Lewis Rankin 87']

mom: Ashley Pratt "8.3"

Odnośnik do komentarza

9.11.2019

 

Pierwsza runda Pucharu Anglii skojarzyła nas z ekipą York, która w tym roku gra dobrze i znajduje się na pozycjach barażowych. Zagraliśmy ten mecz u siebie i niestety, ale po raz kolejny nam nie wyszło. Szalone trzy minuty pozbawiły nas złudzeń i zabrały praktycznie możliwość radości. Choć w końcówce przycisnęliśmy i nawet zmniejszyliśmy straty bramkowe, to jednak po raz kolejny, kluczowym problemem okazała się skuteczność. Odpadamy z rywalizacji, co może jedynie wpłynąć dobrze na postawę w lidze.

 

C. Livingstone, H. El-Fitouri, K. Cole, A. Pratt, C. Driver, J. Thompson, P. Stonehouse, M. Jackson, E. Odhiambo, A. Bell, C. Kayembe

 

Puchar Anglii, 1. runda

stadion: Court Place Farm w Oksfordzie, 651 widzów

Oxford City FC - York

1:2 [Anthony Bell 85' - Billy Clarke 26' 28']

mom: Billy Clarke "8.8"

 

16.11.2019

 

Miałem nadzieję, że po zwycięstwo sięgniemy znów dzisiaj. Zagramy bowiem mecz ligowy przeciwko Stalybridge, które zajmuje dopiero dwudziestą pierwszą lokatę. Mówię "dopiero" bowiem wciąż mam świadomość, że my powinniśmy być zdecydowanie wyżej, jednak wciąż brakuje szczęścia. Tym razem, to my wykonaliśmy szalone kilka minut, które zabrały rywalom marzenia o korzystnym rezultacie. Piękne uderzenie z dystansu Kayembe, a chwilę później wykończenie Jacksona główką i prowadziliśmy już dwoma golami. Co prawda rywale dzięki Cole'owi zdołali zmniejszyć straty z rzutu karnego, ale to jednak było już wszystko z emocji bramkowych. W samej końcówce meczu, było jeszcze gorąco pod naszą bramką, ale właśnie wtedy swój niesamowity refleks pokazał Livingstone, broniąć kilka groźnych strzałów. Mamy wreszcie trzy punkty!

 

C. Livingstone, A. Pratt, K. Cole (45' E. Ali), A. Nunes, C. Driver, J. Thompson, P. Stonehouse, M. Jackson, E. Odhiambo (45' J. Gibson), A. Bell, C. Kayembe

 

Vanarama Conference [18/46]

stadion: Court Place Farm w Oksfordzie, 599 widzów

[18] Oxford City FC - [21] Stalybridge

2:1 [Carel Kayembe 26', Marlon Jackson 29' - Chris Whelpdale 44'(k)]

mom: Paul Stonehouse "7.6"

Odnośnik do komentarza

19.11.2019

 

Dzisiejszy mecz ma szansę przejść na bardzo długo do naszej historii, ale myślę, że nie tylko naszej. Otóż, do przerwy nie padła żadna bramka i znów pojawiało się widmo straconych punktów z ekipą, która była sklasyfikowana o jedno oczko niżej od nas w tabeli. Po zmianie stron, Kayembe został zmieniony przez ter Horsta. Anglik o czysto holenderskim nazwisko wpisał się do annałów. Trzykrotnie wpisał się na listę strzelców, ale nie byłoby w tym nic nadzywczajnego, gdyby nie to, że wszystkie gole zdobył z rzutów karnych. Co ciekawe, za każdym razym to on był faulowany przez tego samego gościa, który nie ujrzał dzisiaj nawet żółtej kartki! To był precedens na skalę światową! Jeszcze nigdy w historii nie trafił mi się mecz z takim przebiegiem! Gracze Alfreton, w samej końcówce zdobyli honorowego gola, ale dzisiaj to było wszystko, na co ich było stać. Mamy zatem... no właśnie, czy "łatwe" jest na miejscu, trzy punkty.

 

C. Livingstone, L. Coulson (58' K. Insa), A. Pratt, C. Driver, J. Thompson, A. Mendy, J. Gibson, E. Odhiambo, A. Bell, C. Kayembe (45' J. ter Horst)

 

Vanarama Conference [19/46]

stadion: Court Place Farm w Oksfordzie, 574 widzów

[17] Oxford City FC - [18] Alfreton

3:1 [Johan ter Horst 59'(k) 76'(k) 85'(k) - Glyn Milton 86']

mom: Johan ter Horst "8.8"

 

23.11.2019

 

Chwilę później, znów mamy niemalże sąsiedzki pojedynek. Braintree jest obecnie o dwie lokaty wyżej od nas, ale to jeszcze nic nie oznacza. Łapiemy wiatr w żagle i jestem pewien, że również i dzisiaj sobie poradzimy. Tym razem nie mieliśmy już tyle szczęścia, a jeden ze słabszych spotkań rozegrał Livingstone, współautor dwóch trafień dla przeciwnika. Przegrywamy wysoko, ale i zasłużenie! Nie umiemy jeszcze ustabilizować swojej formy i to jest nasz największy problem. Miejmy nadzieję, że jednak to się jeszcze w tym sezonie zmieni.

 

C. Livingstone, H. El-Fitouri, K. Cole, A. Pratt, C. Driver, J. Thompson, P. Stonehouse, M. Jackson, E. Odhiambo (45' N. Hamalainen), A. Bell, C. Kayembe (45' J. ter Horst)

 

Vanarama Conference [20/46]

stadion: Court Place Farm w Oksfordzie, 676 widzów

[15] Oxford City FC - [13] Braintree

0:3 [Andy Gilder 39', James Alabi 55', Chez Isaac 86']

mom: Jake Howells "8.3"

Odnośnik do komentarza

26.11.2019

 

Macclesfield jest kolejną ekipą, która znajduje się za nami w tabeli. Jeśli chcemy jeszcze o czymś myśleć, to obowiązkiem w takich spotkaniach są komplety ligowych punktów. Scenariuszem emocjonalnym z tego meczu można by obdzielić kilka innych spotkań i żadne z nich nie byłoby nudne. To, co dzisiaj działo się na stadionie było wymysłem najbardziej dziwnej hybrydy reżyserów, jaką możemy sobie wyobrazić. Zacznijmy od statystyk, które mogą wam już wiele powiedzieć. Łącznie, obie ekipy zanotowały... jedenaście stuprocentowych sytuacji! Gole padły jednak tylko trzy. Między innymi było to spowodowane przestrzeleniem karnego przez Kayembe! Na całe szczęście, kilka minut później obywatel DR Kongo zrehabilitował się i zdobył zwycięskiego gola na wagę trzech punktów. Z początku nie było jednak tak różowo, gdyż to rywale wyszli na prowadzenie. Warto zaznaczyć, że w tym pojedynku pokazaliśmy niesamowity hart ducha. Zagraliśmy do końca i się nie poddawaliśmy, mimo przeciwności losu. Byłem pod wrażeniem gry swoich podopiecznych!

 

C. Livingstone, H. El-Fitouri, K. Insa (45' K. Cole), A. Nunes, C. Driver, J. Thompson, P. Stonehouse, J. Gibson, E. Odhiambo, A. Bell, C. Kayembe

 

Vanarama Conference [21/46]

stadion: The Moss Rose w Macclesfield, 1188 widzów

[18] Macclesfield - [16] Oxford City FC

1:2 [Milan Thompson 19' - Jacob Gibson 32', Carel Kayembe 66']

mom: Andre Nunes "8.0"

 

30.11.2019

 

Listopad zakończymy pojedynkiem przeciwko Wrexham. Ogólnie jest to zespół, z którym mamy raczej miłe wspomnienia, więc również i dzisiaj powalczymy o komplet punktów. Już po pierwszej odsłonie mogliśmy czuć ogromne zadowolenie ze swojej gry. Wyszliśmy na dwubramkowe prowadznie, a głównodowodzącym był dzisiaj Bell. To on strzelił pięknego gola z naroznika pola karnego, dającego sygnał do ataku. Kilka minut później agresja Gibsona, który pressował do samego końca daje samobójcze trafienie Horncastle'a. Po zmianie stron, rywale strzelają fartowną bramkę. Gnahore chciał dośrodkować, jednak wiejący dzisiaj wiatr zmienił trajektorię lotu piłki i ta, zamiast za linią końcową, znalazła się w naszej siatce. Zrobiło się cieplej, ale od czego mamy Bella? Nasz skrzydłowy odpowiedzialny za większość rzutów rożnych wypatrzył Pratta, któremu dograł co do milimetra. Nasz obrońca nie tylko przywrócił spokój, ale również ustalił wynik końcowy. Znów mamy zwycięstwo i nad wyżej zlokalizowanym przeciwnikiem!

 

C. Livingstone, H. El-Fitouri, A. Pratt, K. Cole, C. Driver, J. Thompson, P. Stonehouse, M. Jackson, E. Odhiambo (45' N. Hamalainen), A. Bell, J. Gibson

 

Vanarama Conference [22/46]

stadion: The Racecourse Ground w Wrexham, 2771 widzów

[12] Wrexham - [16] Oxford City FC

1:3 [Ambrose Gnahore 51' - Anthony Bell 18', Jamie Horncastle 36'(sam), Ashley Pratt 59']

mom: Anthony Bell "8.8"

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...