Skocz do zawartości

Marynia przechodzi na dietę "473 kalorie"


FYM

  

54 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

 

 

Bardzo śmieszne.

 

Vami, Gabe: jak pobudzic fermentacje w fermentorze? AIPA stoi na burzliwej od wtorku ale cos ucichlo, a mam wrazenie, ze jeszcze by tam moglo troche popracowac :-k

Mierzyłeś blg?

 

jeszcze nie, stoi tydzien - zmierze pewnie jutro

 

To skad wiesz czy jeszcze powinno pracowac skoro nie mierzysz blg? -_-

 

chodzi o to, ze nie chce za szybko otwierac fermentora, zeby nie narazic na zakazenie

a zastanawialem sie, czy np jakbym pobujal troche fermentorem, czy by nie udalo sie jeszcze wzbudzic drozdzy :-k

 

W dwa dni to trwa burzliwa część burzliwej, dlatego słychać. Przerabiane jest jakieś 80% ekstraktu przez pierwsze 48h

[...]

(a co do clou pytania - cytat: orientacyjny czas fermentacji przyjmuje się taką ilość dni, ile procent ekstraktu zawiera brzeczka podstawowa)

[...]

 

Chyba nie zrozumialem... :( Co to jest procent ekstraktu?

Odnośnik do komentarza

A wydawało by się, że inżynier ;) :keke:

 

Jak masz brzeczkę o zawartości ekstraktu 10blg, to 8 blg (czyli 80%) drożdże górnej fermentacji zjedzą w pierwsze 48 godzin od nastawienia (oczywiście w teorii, bo do zera nigdy nie zejdą).

 

1 stopień Ballinga to procent cukru w roztworze o temperaturze 20*C, czyli 12Blg to 12% ekstraktu, czyli jak brzeczka ma 12blg, to burzliwa powinna trwać 12 dni.

Odnośnik do komentarza

Ja nie robię cichej, więc dla mnie to to samo :P

Ja nie robię w piwach, których nie chmielę na zimno lub nie rzucam drewna. Jak rzucam drewno albo chmiel na zimno, to jednak przelewam znad drożdży.

Odnośnik do komentarza

Czy któryś z meczów polskich zespołów w LE będzie transmitowany w TV?

Śląska w TV się nie uświadczy. Planowana jest transmisja laola.tv, ale zastrzegają, że z blokadą na Polskę i Słowenię. Cały mecz ma być dostępny via YT na kanale slasknet.com zaraz po zakończeniu spotkania (nie mam pojęcia, dlaczego nie próbują zrobić transmisji live poprzez YT).

Odnośnik do komentarza

 

Czy któryś z meczów polskich zespołów w LE będzie transmitowany w TV?

Śląska w TV się nie uświadczy. Planowana jest transmisja laola.tv, ale zastrzegają, że z blokadą na Polskę i Słowenię. Cały mecz ma być dostępny via YT na kanale slasknet.com zaraz po zakończeniu spotkania (nie mam pojęcia, dlaczego nie próbują zrobić transmisji live poprzez YT).

 

bedzie transmisja radiowa w Polskim Radiu Wroclaw - mozna znalezc stream w necie

Odnośnik do komentarza

Ja nie robię cichej, więc dla mnie to to samo :P

a nie masz problemu, ze piwo przechodzi zapachem drozdzy? ja mialem takie wrazenie przy swoim witbierze, ktorego lekko przetrzymalem na burzliwej i potem zaciagalo lekko zapachem drozdzy :-k

Odnośnik do komentarza

Znalazlem fajna A6 C6 z quattro za 36k. Stara mnie zajebie jak ja kupie...

 

 

A jak nie zajebie, to ja sie zajebie jak po kilku tygodniach pierdolnie tiptronic albo rozrzad :roll:

A zapodaj lynka, o ile nie boisz sie ze ktos z forum Ci je podkupi :D

Odnośnik do komentarza

To wymień od razu. Przy 36k szkoda Ci 1,5k na rozrząd?

 

Ja jebie, przelozyli mi jutrzejsza chemie na wtorek. A juz i tak miałem tydzień później. Jadę juz organizmem na rezerwie...

 

Jak to powiedział mój znajomy, w tym kraju prędzej sobie pizde dorobie niż będę mógł się komfortowo bez problemów leczyć.

Odnośnik do komentarza

 

Znalazlem fajna A6 C6 z quattro za 36k. Stara mnie zajebie jak ja kupie...

 

 

A jak nie zajebie, to ja sie zajebie jak po kilku tygodniach pierdolnie tiptronic albo rozrzad :roll:

A zapodaj lynka, o ile nie boisz sie ze ktos z forum Ci je podkupi :D

 

http://otomoto.pl/oferta/audi-a6-super-stan-ID6y7BBf.html?requestFromAd=1&track%5Bmessage_sent%5D=1&id_at=1996889

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...