Skocz do zawartości

Marynia 469 raz odrzuca żydowskie roszczenia


FYM

Rekomendowane odpowiedzi

Warmia to kraina historyczna a nie geograficzna. Granice wyznaczone są przez obręb dawnej kościelnej diecezji. Geograficznie to i Olsztyn leży na Mazurach.

 

Ostatnio czytałem Zagadki Fromborka i Nienacki wyjaśniał granice między Warmią a Mazurami granicą katolików (Warmia) i ewangelików (Mazury). :P

Odnośnik do komentarza

 

Warmia to kraina historyczna a nie geograficzna. Granice wyznaczone są przez obręb dawnej kościelnej diecezji. Geograficznie to i Olsztyn leży na Mazurach.

 

Ostatnio czytałem Zagadki Fromborka i Nienacki wyjaśniał granice między Warmią a Mazurami granicą katolików (Warmia) i ewangelików (Mazury). :P

 

 

No tak, to miałem na myśli pisząc o obrębie dawnej kościelnej diecezji. W tym kontekście można też mówić o tym, że Mazury są krainą historyczną.

Odnośnik do komentarza

FYM może dla Ciebie tak. Nie każdy jest z tej matematyki dobry, ja zdałem jakoś na te 44%, ale męczyłem się sporo :P.


Dobra zadzwoniłem do siostry to mówi, że łatwa była i zdała bez problemu. Stwierdziła że jeśli ktoś mówi, że trudne zamknięte to jest debilem :D. No a to też "human" :P.

Odnośnik do komentarza

Właśnie, Policjanci to tylko ludzie - odczuwają strach! Dlatego powinni ich zastąpić Adeptus Astrates :) Pozdro Feanor, czytam Horus Heresy, jestem na The Flight of the Eisenstien

Tylko pamiętaj, cykl rozwija się z czasem. Taki Eisenstein imho jest spieprzony, język nie przypadł mi do gustu i tok narracji ma dla mnie wadę, zbyt szybko przychodzi punkt kulminacyjny. Moja osobista klasyfikacja tych książek HH, które są już za mną:

 

1. The First Heretic 9,5/10

2. Legion 9/10

3. A Thousand Sons 8,5/10

4. Fulgrim 8/10

5. Tales of Heresy 7/10

6. Mechanicum 7/10

7. False Gods 6/10

8. Horus Rising 6/10

9. Fallen Angels 6/10

10. Descent of Angels 5,5/10

11. Galaxy in Flames 5/10

12. Flight of the Eisenstein 5/10

13. Battle for the Abyss 4/10

 

Generalnie wszystko co McNeilla, Abnetta i PRZEDE WSZYSTKIM Dembski-Bowdena na plus. Ja obecnie jestem na Prospero Burns i jest nieźle. A tak w ogóle, to imho opus magnum literatury 40k to trylogia Night Lords, Dembski-Bowden rozwala tam ściany warhammerowej niszy.

FYM może dla Ciebie tak. Nie każdy jest z tej matematyki dobry, ja zdałem jakoś na te 44%, ale męczyłem się sporo :P.

 

Dobra zadzwoniłem do siostry to mówi, że łatwa była i zdała bez problemu. Stwierdziła że jeśli ktoś mówi, że trudne zamknięte to jest debilem :D. No a to też "human" :P.

Tylko pamiętaj, że Jahu z tego co pamiętam, zdaje "starą" maturę, więc pewnie inną niż siostra (chyba, że chodzi do technikum).
Odnośnik do komentarza

Przecież w tym roku miała być delikatnie trudniejsza matura z matematyki (ta nowa) ;)

Jestem mocno przekonany, że w tym roku nowa matura generalnie będzie baaaardzo łatwa (generalnie, czyli pojedyncze ekscesy będą, szczególnie na przedmiotach dodatkowych). Polityka: CKE rzadko zależy na tym, by w pierwszym roku egzekwowania wyników reformy programowej oceny były jakoś katastrofalnie słabe :) Na to przyjdzie czas za rok, ewentualnie za dwa, gdy zacznie się zbierać kwity na nauczycieli prowadząc przygotowanie artyleryjskie przed zmianą/likwidacją Karty :)
Odnośnik do komentarza

Feanor, poziom matury i tak dramatycznie spadł, moim zdaniem średnio rozgarnięta osoba nie ma problemów ze zdaniem jej z w miarę dobrym wynikiem.

Mnie nie musisz tego pisać, chociaż oczywiście są drobne wyjątki (dajmy na to historia w mojej ocenie w nowej formule jest trudniejsza niż wcześniej).
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...