Skocz do zawartości

Piece of cake


Loczek

Rekomendowane odpowiedzi

Budżet transferowy -> 16 milionów funtów.

Sprzedaż :

Jay Rodriguez - do Newcastle za 18 mln funtów ( mój poprzednik go pogonił )

Michael Kane - do Manchester City za 4.9 mln funtów

Wayne Hennessey - do Aston Villa za 5,8 mln funtów

Andi Weimann - do Reading za 450 tys

Mato Vucemilovic-Alegic - do Nottm Forest za 1.1 mln

John Lundstram - do Sheff Wed za 2.2 mln

Za darmo odeszli : Christian Fuchs, Brian Bassett, Stephen Henderson, Anton Putsila, Josh Joseph, Stephen Torrence, Callum Bird, Paul Baker, Darren Edwards, Martin James, Ross Mathews, Anthony Walters, Fernando Aristeguieta, Callum Reilly.

 

 

Moje założenia transferowe :

Pozbyć się wszystkich piłkarzy, którzy byli słabi. Wzmocnić formację środka pola, ponieważ zamierzam grać trzema napastnikami wspieranymi solidnymi, wyłącznie ofensywnie usposobionymi pomocnikami.

Anglicy są słabi więc będę szukał poza granicami kraju. Budżet po transferach to już 26 mln.

Odnośnik do komentarza

Transfery do Swansea :

 

Christiano Ronaldo - 37, OP(P),NŚ - z Weston Super Mare za 19 tys. funtów.

 

Felix Scheuer - 23, WN/OP(P) - z Weston Super Mare za 1.9 mln funtów.

 

Jimmy Guldbrandsson - 27, WNŚ/OP(Ś) - z Gladbach za 6 mln funtów.

 

Jordan Evans - 25, PL/O/OP(L) - z Celtic za 2.2 mln funtów.

 

A trenerem po mnie Weston Super Mare został Jose Mourinho.

Odnośnik do komentarza

Russel Maitland - ENG, 24, DP z Huddersfield za 1.9 mln funtów.

 

Tomasz Stachowicz - PL, 23, WNŚ, z Metalista za 4.5 mln funtów.

 

Michal Wickberger - PL, 18, z Lecha Poznań za 900 tys funtów.

 

Jack Wilshere - ENG, 30, za darmo.

 

 

 

Transfery ŚWIAT :

 

| Data | Osoba | Z | Do | Opłata |

| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 5/7/2022 | Marius Geay | Olympique Lyonnais | Dortmund | £29.5 mln |

| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 6/7/2022 | Enrique Gonzalez | FCP | AS Monaco FC | £28 mln |

| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 23/7/2022 | Frédéric Malfleury | Paris Saint-Germain | Inter | £27 mln |

| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 14/7/2022 | Mario Varela | Corinthians | Paris Saint-Germain | £23.5 mln |

| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 8/7/2022 | Wilhelm Unger | FC Bayern | Dortmund | £23 mln |

| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 5/7/2022 | Sandro Moioli | A.C. Milan | R. Madrid | £22.5 mln |

| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 5/7/2022 | Stefano Rossoni | A.C. Milan | Barcelona | £21 mln |

| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 20/7/2022 | Juan Noon | Castilla | A.C. Milan | £20.5 mln |

| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 9/7/2022 | Yury Pominov | CSKA Moskwa | Atlético | £16.75 mln |

| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 26/7/2022 | Alex | Ajax | FCP | £16.75 mln |

| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 12/7/2022 | Corrado Borla Tridon | A.C. Milan | Inter | £15.5 mln (WW) |

| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 14/7/2022 | Matija Nastasic | Man City | R. Madrid | £15.25 mln |

Odnośnik do komentarza

@ ale mimo wszystko na " zapchaj dziurę " będzie idealny.

 

-------------------------------------------------------------

 

Javier Pastore - 33, ARG, OP(L,Ś)/P(L) z Hull za darmo.

 

Anas Bah - 24, TUR, WNŚ z Astra II Ciorani za darmo.

 

Nathan McGinley - 25, ANG, OL/O(P) - z Bournemouth za darmo.

 

Mohammad Ali - 22, SZW, OŚ/DPŚ - z Molde za 195 tys. - prawie jak bokser :)

 

Pierre-Emile-Jojberg - 26, Dania, PŚ/PP/OP(Ś) - z BARCELONY za 4.6 mln funtów. To był transfer petarda.

 

Łukasz Skorupski - 31, POL, BR - ze Steauy za darmo. Skorupski został ściągnięty jako jedyny bramkarz, bo ze wszystkimi się pożegnałem i w sparingach nie miałem kim grać. Polak miał grać na początku sezonu pierwsze skrzypce, lecz docelowo golkiperem numer jeden miał zostać :

 

Sergio Romero - 35, ARG, BR - z FC Porto za 1.2 miliona funtów.

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Na samym początku klub dał mi mieszkanie firmowe. Na dwunastym piętrze apartamentowca, skąd rozpościerał się cudowny widok na walijskie krajobrazy. Nie różniły się oczywiście niczym od tych z Weston Super Mare, ale teraz czułem, że ta zmiana była mi potrzebna. Bo każdy tak ma w życiu, że dociera do pewnego pułapu i wyżej wała już nie podskoczysz. No, chyba, że nie masz żadnego celu i dążysz w życiu do niczego, to ciebie to nie dotyczy. Ale jak masz mózg, to masz cel, a jak masz cel to jesteś taki jak piszę w poprzednim zdaniu. No i jak już ten cel osiągniesz, chcesz czegoś więcej. A mi marzyło się powtórzenie osiągnięcia - awans i masakra w pierwszej lidze. Czy mi się to uda, tego nie wiem. Ale jak bym z góry zakładał że no fuckin way, to bym został z Heńkiem w Polsce, otworzył wiejską potupajkę i żył jak król do końca życia z profitów płynących z Sand Bayu, Supermarketu i firmy budowlanej.

No więc, na dwunastym piętrze miałem całe piętro dla siebie. Nie wiem po co mi 300 metrów apartamentu, dwie łazienki, kuchnia wielkości kawalerki, kominek, cztery telewizory, prywatna sprzątaczka, kelner, boy. Kuchnia do mojej dyspozycji na telefon. Nie ma czegoś w menu to ci przywiozą. A fiordy to mi z ręki jadły.

Oczywiście, jak każdy w moim wieku rodzaju męskiego pomyślałem sobie, że jak sprzątaczka będzie mi czyścić pokój to może i przeczyści mi rurkę. Powoli dojrzewałem, że piłka nożna to nie wszystko czym człowiek żyje.

 

Powiem wam, że budowanie nowej drużyny to nie Piece of Cake. Kibice wymagają znanych nazwisk, bo przyszedł znany trener. Trener wymaga dużej kasy, a zarząd wymaga znanych nazwisk, małej kasy na wynagrodzenia, dużych profitów i to wszystko za pięć funtów i buy one and get one for free. Czyli polski system wynagradzania z każdego okresu po komunie.

Wysłałem moich scoutów do Argentyny, Brazylii i Chile, ale przysyłali mi takie raporty, że nie wiedziałem czy się śmiać czy płakać. Nie byłem dobry w biurokracji, więc pomyślałem, że zatrudnię dyrektora od spraw sportowych. Niestety zarząd zablokował mi ten pomysł twierdząc, że nie mamy hajsu na wymianę murawy a co dopiero na zatrudnianie kogoś od niczego.

 

 

Postanowiłem, że będę grał stosując trzy taktyki :

1. Szybowiec Tiki Taka - " Jest to taktyka bardzo skuteczna tak na wyjazdach jak u siebie.

Jeśli zawodnicy poznają ją w co najmniej 78% jest nie do zatrzymania. Taktyka została odwzorowana z wersji 2012(Ogólnie skupia się na pressingu, dobrym odbiorze i dokładnym rozegraniu za które odpowiedzialny jest gracz z rolą "9".

On ma za zadanie rozprowadzić piłkę na skrzydło, wbiec w pole karne, a skrzydłowy z rolą schodzącego napastnika ma 3 wybory- dośrodkować ,samemu wykończyć, lub podać do tyłu, za plecy obrońców gdzie czeka środkowy pomocnik z funkcją wysuniętego rozgrywającego który albo podaje w pole karne, albo strzela z dystansu. Często padają wyniki hokejowe(normalne na początku)ale po połowie sezonu odpala na dobre i jest nie do zatrzymania."

 

2. Ostry atak Wolana - ( 4-4-2 ) " Taktyka jest bardzo ofensywna, co daje wiele goli, nawet z najlepszymi zespołami.

- dużo celnych strzałów,

- duża przewaga piłki,

- gole z rożnych i karnych,

- mało straconych bramek. "

 

3. Gol za golem - " Taktyka, w której potrzebni są boczni obrońcy z dobrą wytrzymałością i dośrodkowaniami. Środkowy napastnik - najlepiej jakby był wysoki i dobrze grał głową ".

 

Na samym początku nie robiłem własnej taktyki. Nie miałem po prostu na nią pomysłu, bo bogactwo środka pola przyprawiało mnie o dreszcze. Miałem wyraźny problem ze ściągnięciem jakiegoś defensora, bo każdy chciał zarabiać więcej hajsu niż Ronaldo, a grać gorzej niż Siadaczka.

 

Sparingi :

 

09.07.2022 Augsburg 2:2 Swansea ( Cisse, Franke ) ( Weimann 2x )

16.07.2022 Havelse 0:6 Swansea ( Scheur, Stachowicz 3x, Wilshere )

23.07.2022 Newport Co 2:4 Swansea ( Baxter 2x ) ( Scheuer 2x, Stachowicz, Richards )

25.07.2022 Swansea 2:2 Estudiantes ( Stachowicz ) ( Navarro )

Odnośnik do komentarza

Przed pierwszym meczem wyczułem nieprzyjemne mrowienie w dupie. Znacie o poczucie, gdy czujecie, że coś jest nie tak, że czegoś nie zrobiliście, że coś za chwilę się wydarzy? Komuś przyśniły się zęby, ktoś wdepnął w gówno, a komuś przebiegł kot - z prawej na lewą czy jakoś tak. No więc, ja się tak właśnie czułem przed samym spotkaniem. A na arenę mieli wyjść dwaj spadkowicze, dwie wątpliwe potęgi które nie dały rady stawać na równi w szranki chociażby z Weston Super Mare. Fulham kontra Swansea - początki bywają trudne.

Dla żurnalistów z ojczyzny zastanawiający był debiut Polaków - Skorupski jako pierwszy golkiper i Stachowicz jako główny atakujący. Postanowiłem nie udzielać wywiadów zażenowany kiepskim potraktowaniem mojego wyboru klubowego. Achujcidotego skwitowałem kilka durniejszych pytań, po czym polazłem na mecz.

 

30.07.2022, Liberty Stadium, Swansea

Frekwencja : 16 485, Championship

Swansea 2:1 Fulham

3 Lennon

61 Pastore

82 Stachowicz

 

Skorupski - Richards, Stephens, Kalas, Baines ( K ) - Ali, Maitland, Carroll - Stachowicz, Scheuer, Pastore

 

 

 

 

 


W Capital One Cup, który zresztą udało mi się przecież zdobyć, mieliśmy być taki Czarnym Kucem, co to jedzie i depcze wszystko i wszystkich. Tutaj akurat zdania były podzielone, po mogłem wystawić sobie drugą ekipę, co potrzebuje ogrania, bowiem prezes powiedział :

- Weź nie pierdol stary, liga! W dupie mam puchary!

No ale ja w dupie nie miałem, bo fajnie by było znów z drugą ligą coś podziałać na arenie międzynarodowej.

I to było tak, że jak pan Malone gwizdnął po raz pierwszy w potyczce z Northampton to kibice lekko śnięci promocją browara poderwali się z krzeseł, co zauważyli gospodarze rąbiąc nam w pierwszych pięciu minutach trzy razy nad poprzeczką. Skorupski patrzył na nich i nawet nie powiedział " kurwa " więc strzały musiały być bardzo niecelne. W 25 minucie niemiecki Scheuer rozerwał worek, bo dostał podanie od Wilshere i założył kanał Thomasowi Dickerowi. Golkiper podniósł kciuk w górę, że niby fajny gol. W 42 minucie Tomek Stachowicz został perfekcyjnie obsłużony przez Pastore i z lewej flanki przywalił po długim słupku. Tym razem były golkiper Dundalk odprowadził piłkę jak córkę do przedszkola. W 49 minucie pyski pozamykał niby za słaby, niby za stary, niby do dupy Wilshere. Postawił piłkę na rzucie wolnym, pan Malone chciał sprejować ale Anglik, że no no bo przecież i tak mur jest daleko. A później bomba po ziemi odbiła się jeszcze od trawy nadając piłce dziwną rotację. Sonny Fith próbował na wślizgu zmienić tor lotu, ale durnowato zmylił kucającego Dickera i było już 3:0. Honorowe trafienie zaliczył niejaki George Porter, znany i powszechnie lubiany żelowiec dla którego Northampton był ... 14 klubem w karierze.

02.08.2022, Sixfields Stadium, Northampton

Frekwencja 5 248, Capital One Cup 1. Rnd.

Northampton 1:3 Swansea

25 Scheuer

42 Stachowicz

49 Wilshere

65 Porter

 

Skorupski - Richards, Stephens, Kalas, Baines ( K ) - Maitland, Wilshere, Johberg - Stachowicz, Scheuer, Pastore

 

 

Odnośnik do komentarza

W międzyczasie udało mi się kupić gościa, co to mówili na niego drugi Messi. I w istocie, miał potencjał wielkości całej Ameryki Południowej.

 

Gonzalo Otegui - 23, ARG, PŚ - kupiony z River za 7 milionów funtów. Kibice szczali.

 

Drugi mecz w lidze, drugi oddech, druga sraczka, bo oczekiwania wcale nie mniejsze. Nick Barmby - były piłkarz Middlesbrough i Evertonu, oraz żywa legenda Hull sterował statkiem zwanym Sunderland, a ja musiałem wytoczyć działa i nawalić do środka śrutu, podartych gaci z drachą, flag Manchesteru City i może troszkę fasolki po bretońsku. Niech ich piecze dupsko.

W pierwszej połowie spotkania było tak nudno, że na ziewających pyskach supporterów czarne wdowy rypnęły sobie pajęczyny. Nie no, bez jaj, czarnych wdów nie było, a jak już to tylko te po tych z pasami Szachida. Padał przelotny deszcz, murawa nasiąkła i piłka dostawała nitro za każdym razem jak dotknęła zielonej trawy. Pierwsze trzy kwadranse to zaledwie dwa uderzenia. Macaliśmy się jak na pierwszej randce. Ale w drugiej warte odnotowania było zejście Pastore i wejście byłego piłkarza Gladbach Guldbrandssona. Gość w 79 minucie wpadł w pole karne jak polski emeryt na promocje w Kauflandzie. Zarzucił grzywą, zaryczał hejnał niemiecki, a potem przypomniał sobie, że jest Szwedem przecież i obciachu sobie narobił. Stachowicz podał mu po ziemi a ten zamknął oczy i przywalił od poprzeczki bramkę Stadiony Świata. Co za debiut! Mało? Siedem minut później Nick Ross podawał po ziemi do Marka Watsona. Ten próbował odegrać do bramkarza, ale poślizgnął się, bo było go stać tylko na lanki a przecież na takiej murawie to tylko wkręty. Jimmi Guldbrandsson puścił się pędem, przejął piłkę powalając Watsona na ziemię. Pan Mohareb udał, że akurat podziwiał kształt padającego deszczu, a Szwed nam na sam udał że strzela w prawo - Ralf Stott udał że wie i poleciał w tę stronę, ale piłka wpadła w lewo, na pustą bramkę.

06.08.2022, The Stadium of Light, Sunderland

Frekwencja : 30 139, Sky Bet Championship

Sunderland 0:2 Swansea

79 Guldbrandsson

86 Guldbrandsson

 

Skorupski - Christie, Stephens, Kalas, Evans - Ali, Hojberg, Otegui - Stachowicz, Scheuer, Pastore

Zmiany : Maitland, Wickberger, Guldbrandsson

 

 

Odnośnik do komentarza

Szczęśliwa trzynastka - tak mówią ci, co zawsze mają pecha, więc dla nich dzień jak każdy. Albo nie, tak twierdzą też ci, co mają w dupie pecha, bo jest on wliczony w ich krzywą życiową. No więc trzynastego sierpnia, zaraz przed obiadem ( jak jesteś normalnym człowiekiem ), lub zaraz po obiedzie ( jak jesteś debilem z Anglii ) graliśmy mecz z Ipswich. Ja pamiętam ich, jak ledwo odróżniałem Elementarz od Książki Telefonicznej, jak transmitowali ich mecze w Telewizji Polskiej. A teraz proszę - stają naprzeciwko i im nie wstyd ? Za kierownicą Rickie Lambert. Podał mi rękę, ale nie spojrzał w oczy, a to znak, że miał obstrukcję. I dobrze, bo każdy musiał ją mieć.

Najdroższym kimś z Ipswich Town to Calum Fordham, bo wyceniali go na 650 tysięcy funtów. To Bicz Plizz, ale w porównaniu do moich garniturów był zaledwie pucybutem. Podeszliśmy do tego meczu lekceważąco, jak do Straży Miejskiej - niby respekt być powinien, ale i tak dokumentów nie pokażę.

W 32 minucie pokarał nas za zbyt otwartą grę Brynar Wearing. Gość był znany z tego, że w sezonie 2020-2021 w 33 meczach ustrzelił 10 bramek i tym samym został mega napadziorem swojej ekipy. Ale to wystarczyło, bo Skorupski wyciągnął się jak długi a mimo to futbolówka lekko podkręcona wpadła mu za kołnierz. Demynszit, pomyślałem, ale nie krzyczałem bo akurat żurnaliści byli obok. Dwie minuty później Stachowicz uderzył z daleka, ale fantastyczną paradą popisał się Lukas Konigshofer. Nie na darmo sprowadzili go z Crystal Palace, gdzie był wiodącą postacią. Refleks gościa z Austrii sprawdzał też Kalas w 65 minucie, bo rzut rożny bił ostro Hojberg, ale i tym razem rękawice przykleiły się do gały i nie dały nam wyniku. W 69 minucie Conor Wilkinson podał do Corry Evansa. Irlandczyk wziął na plecy Mohammada Aliego ( normalnie by mu dał sierpowego ) i podał do Honeymana. Ten nie czekając na oklaski balansem ciała zmylił naszego el kapitano Bainesa, wrzucił na wysokość nosa do Wilkinsona, a ten z nożyc pokonał Skorupskiego. Wszyscy robili wielkie oczy.

13.08.2022, Liberty Stadium, Swansea

Frekwencja : 19 457, Sky Bet Championship

Swansea 0:2 Ipswich

32 Wearing

69 Wilkinson

 

Skorupski - Christie, Stephens, Kalas, Baines ( K ) - Ali, Hojberg, Otegui - Stachowicz, Scheuer, Guldbrandsson

Zmiany : Wicberger, Maitland, Evans

 

 

Odnośnik do komentarza

Nowy gościu :

Kyle Naughton - 33, ANG, OP/OL za darmo.

 

Tydzień przerwy to czas na regenerację sił, rozrysowanie markerami ( w Funciaku sprzedawali takie, pięć kolorów, Gmochmarker. Miały siwe nakrętki ) na tablicy o co mi chodzi i nie chodzi. Graliśmy dobrze w środku, bo było bogactwo zawodników i rywalizacja od dzień dobry po dobranoc. Pozwoliłem chłopakom skorzystać ze SPA, diety i dziwek, ale na dzień przed mogli tylko to pierwsze.

Wigan stawiało wysoko poprzeczkę, bo pożyczyli Makaronów : Bianconi, Bettini, Bertaccini, Gabbiadini z Juventusu, z tego samego klubu Gokhan Tore. Ja z makaronu najbardziej lubię golonkę, więc nie miałem respektu przed nimi.

W 20 minucie pierwszą wstążkę zżarł Stachowicz. Tomek dostał piłkę od Otegui, przyjął na klatę, nikt go nie krył przez sekundę i to stykło by oddać plasowany strzał. Mateusz Taudul, który był zresztą do nas przymierzany, nie miał absolutnie żadnych szans. Skorupski bił mu brawo, że skapitulował. Krajan w pizdu. No ale co, zaraz był rewanż, bo Turek Tore uderzył nie do obrony i tym razem Skorupski byl wściekły jak żul przed zamkniętym monopolowym.

W drugiej połowie dokonałem kosmetycznych zmian, za to w przerwie powiedziałem wszystkim, że znów przewalimy mecz, bo im się sennie zrobiło, bo na dworze mżawka, bo tylko 15 stopni i do domu, pod kołdrę i walić konia przy dwunastym sezonie Gotowych na Wszystko!

W 70 minucie niezawodny i w ogóle wyrastający na lidera naszej ekipy Javier Pastore daje nam pewne trzy punkty strzelając z główki po ziemi. A mówili, że za stary, że do domu, że na drutach swetry robić!

20.08.2022, DW Stadium, Wigan

Frekwencja : 16 856, Sky Bet Championship

Wigan 1:2 Swansea

20 Stachowicz

24 Tore

70 Pastore

 

Skorupski - Naughton, Stephens, Kalas, Baines - Ali, Maitland, Otegui - Stachowicz, Scheuer, Pastore

Zmiany : Christie, Guldbrandsson, Evans

MvP - Kyle Naughton - debiut

 

 

Odnośnik do komentarza

W Capital One Cup sierotka Marysia wylosowała nam kelnerów z Londynu. I jak bym tak powiedział każdemu to myśli krążą co najmniej w orbicie Chelsea - Tottenham - Arsenal. A tu nie, niespodzianka, bo Stevenage. Nikt o nich nie słyszał, nawet w stolicy.

Selekcjonerem tego czegoś był pan Simon Grayson - gościu po pięćdziesiątce, co to grał i w Blackpool i w Leicester, ale podobno najlepiej wspomina czasy Aston Villa, gdzie pykał w Premier League. Na 437 meczy zdobył 12 bramek, ale to nie jakiś Henry, tylko lewy obrońca. Zresztą, kto by grzebał w trupach - graliśmy z kelnerami, więc trzeba im było utrzeć nosa i zrzucić talerze z tacy.

Arbiter Shoebridge powiedział, że będzie kartkował każdą kurwę, chuja i pizdę, ale jak ktoś kosi od tyłu to nie ma problemu. Cała Anglia.

Wyszliśmy nastawieni ofensywnie, tradycyjnie z trójką napastników, wierząc w hokejowy wynik.

A tu niespodzianka, bo jak my ich w jaja to oni nas w oczy, jak my im dźwignia to oni nam koperta. Nie byliśmy lepsi, nie byliśmy gorsi. Byliśmy po prostu gdzieś tak po środku.

Po normalnym czasie gry tablica pokazywała 2:2. To był koszmar.

W doliczonym czasie gry pomyślałem, że chociaż karne strzelamy lepiej, ale nie zdążyliśmy tego sprawdzić. W 111 minucie Skorupski wychodził do piłki bitej z rożnego. Lee Porter wrzucał, ale tak dziwnie, bo gała wisiała w powietrzu ze trzy doby. Marc NcNulty też skakał. Obaj byli pewni siebie, ale to Szkot zdołał piłkę trafić. Ta odbita jeszcze od ziemi przeskoczyła na rzucającym się na nią Jordanie Evansie i przekroczyła linię bramkową, pomimo tego, że wybił ją Kalas. Piłkarze otoczyli sędziego, ja wyleciałem i mówię mu co sądzę o cnocie jego matki. Shoebridge pokazał mi, że jak mi coś nie pasi to żółcią mnie obleje. Podszedł do liniowego, pogadali, a potem wskazał na środek i moi piłkarze już się nie podnieśli.

Niespodzianka stała się faktem.

 

Odpadamy z pucharu.

 

23.08.2022 The Den, Londyn

Frekwencja : 1390, Capital One Cup 2. Rnd.

Stevenage 3:2 Swansea

16 Gregory

64 Guldbrandsson

67 McNulty

90+1 Stachowicz

111 McNulty

 

Skorupski - Christie, Stephens, Kalas, Evans - Hojberg, Otegui, Wilshere - Stachowicz, Scheuer, Ronaldo

Zmiany : Wicberger, Curtis, Naughton

 

 

Odnośnik do komentarza

Zaraz po tym było jeszcze gorzej.

Wycombe pokazało, że warto stawiać na młodość i rąbnęli nas na Liberty Stadium.

A zaczęło się tak, że Mohammad Ali podał zamiast do tyłu to prosto do Taylora Luddena. 21. letni chłopczyk, rodowity Anglik podbiegł do trybun, ściągnął spodenki i pokazał wszystkim gacie z Supermanem. No fuckin way!

W 70 minucie kapitan tamtych - Bob Tanner - przywalił na 2:0 z główki z dwóch metrów. Skorupski nawet nie interweniował. Popatrzył tylko na duet Kalas - Ali i powiedział, że Bóg mu świadkiem, że takich dwóch jak on jeden to nie ma nawet pięciu.

Siedem minut później Skorupski znów wyciągał piłkę z siatki. Ponownie Tanner, ale tym razem efektownym lobem włożył piłkę za kołnierz.

Kiedy już miało być po jabłkach wprowadziłem Cristiano Ronaldo. Stary byczek fernando zdołał zdobyć bramkę po błędzie Granta Brannana, ale to było wszystko na co było nas stać. Druga porażka z rzędu zmiażdżyła nasze morale.

27.08.2022, Liberty Stadium, Swansea

Frekwencja : 14 321, Sky Bet Championship

Swansea 1:3 Wycombe

25 Ludden

70 Tanner

77 Tanner

83 Cristiano Ronaldo

 

Skorupski - Richards, Ali, Kalas, Baines ( K ) - Otegui, Maitland, Wilshere - Scheuer, Stachowicz, Pastore

Zmiany : Curtis, Stephens, Hojberg

 

 

Tabela :

 

 

 

 

 

| Poz | Inf | Zespół | | M | Wyg | R | P | ZdG | StG | R.B. | Pkt |

| -------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 1. | | Burnley | | 5 | 4 | 0 | 1 | 7 | 2 | +5 | 12 |

| -------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 2. | | Leeds | | 5 | 4 | 0 | 1 | 5 | 1 | +4 | 12 |

| -------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 3. | | Blackburn | | 5 | 3 | 1 | 1 | 14 | 9 | +5 | 10 |

| -------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 4. | | Ipswich | | 5 | 3 | 1 | 1 | 7 | 2 | +5 | 10 |

| -------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 5. | | Blackpool | | 5 | 3 | 1 | 1 | 9 | 5 | +4 | 10 |

| -------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 6. | | Huddersfield | | 5 | 3 | 1 | 1 | 9 | 5 | +4 | 10 |

| -------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 7. | | Wolves | | 5 | 3 | 0 | 2 | 13 | 6 | +7 | 9 |

| -------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 8. | | Wigan | | 5 | 3 | 0 | 2 | 9 | 7 | +2 | 9 |

| -------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 9. | | Swansea | | 5 | 3 | 0 | 2 | 7 | 7 | 0 | 9 |

| -------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 10. | | Reading | | 5 | 2 | 2 | 1 | 5 | 4 | +1 | 8 |

| -------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 11. | | Sheff Utd | | 5 | 2 | 1 | 2 | 7 | 5 | +2 | 7 |

| -------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 12. | | Middlesbrough | | 5 | 2 | 1 | 2 | 8 | 7 | +1 | 7 |

| -------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 13. | | Barnsley | | 5 | 2 | 1 | 2 | 6 | 5 | +1 | 7 |

| -------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 14. | | Charlton | | 5 | 1 | 3 | 1 | 4 | 5 | -1 | 6 |

| -------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 15. | | Crewe | | 5 | 2 | 0 | 3 | 6 | 8 | -2 | 6 |

| -------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 16. | | Stevenage | | 5 | 2 | 0 | 3 | 5 | 7 | -2 | 6 |

| -------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 17. | | Sunderland | | 5 | 2 | 0 | 3 | 5 | 7 | -2 | 6 |

| -------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 18. | | Wycombe | | 5 | 2 | 0 | 3 | 6 | 9 | -3 | 6 |

| -------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 19. | | Cardiff | | 5 | 1 | 1 | 3 | 5 | 7 | -2 | 4 |

| -------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 20. | | Crystal Palace | | 5 | 1 | 1 | 3 | 5 | 7 | -2 | 4 |

| -------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 21. | | Fulham | | 5 | 1 | 1 | 3 | 5 | 10 | -5 | 4 |

| -------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 22. | | Mansfield | | 5 | 1 | 1 | 3 | 5 | 12 | -7 | 4 |

| -------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 23. | | Bournemouth | | 5 | 1 | 0 | 4 | 6 | 14 | -8 | 3 |

| -------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 24. | | Doncaster | | 5 | 0 | 2 | 3 | 3 | 10 | -7 | 2 |

| -------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| | | | | | | | | | | | |

| -------------------------------------------------------------------------------------------------------|

 

 

 

Odnośnik do komentarza

@ Owszem :D

------------

 

W trzy dni po moich urodzinach spotkaliśmy się z klubem, który najbardziej zabiegał o mnie, gdy byłem na bezrobociu. Niestety dla nich, a stety dla mnie, Swansea była szybsza i to z nimi klepnąłem parafkę. Po dwóch porażkach z rzędu większość wierzyła, że znów nam dowalą, albo zremisujemy co najwyżej, bo morale były słabiutke.

W 23 minucie arbiter Philips gwizdnął wolnego. Do piłki podszedł Pastore, wrzucił w pole garne a tam z trzech metrów główką Guldbrandsson zdobył pierwszego gola. W drugiej połowie Gonzalo Otegui indywidualną akcję zakończył mocnym strzałem po długim słupku, a cztery minuty później nasz najlepszy strzelec Tomasz Stachowicz ustalił wynik meczu ładując ze szczupaka po krosie Pastore. W 78 minucie ciśnienia nie wytrzymał Sayed El Sayed, bo opluł Kalasa i dostał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną.

10.09.2022, Ewood Park, Blackburn

Frekwencja : 16 356, Sky Bet Championship

Blackburn 0:3 Swansea

23 Guldbrandsson

70 Otegui

74 Stachowicz

 

Skorupski - Richards, Stephens, Kalas, Baines ( K ) - Otegui, Maitland, Wilshere - Stachowicz, Guldbrandsson, Pastore

Zmiany : Evans, Hojberg, Scheuer

 

Odnośnik do komentarza

Trzy punkty z Blackburn tchnęły ducha walki, chociaż w mediach zaczynali nas krytykować. Szczególnie udupić chciał mnie Hojberg, bo według niego mamy za dużo graczy na środek i przez niezdrową konkurencję mamy problem ze wszystkim. Póki co byłem głuchy na te pyskówki, ale z czasem nie będzie mi tu jakiś Duńczyk pluł w twarz ni dzieci mi germanił.

David Flitcroft zacierał ręce, bo naczytał się Bravo, a my zacieraliśmy ręce bo wiedzieliśmy o tym. W 25 minucie Hojberg ładnym strzałem sprzed pola karnego rozpruł worek i próbował ponownie trzy minuty później, ale tym razem Joel popisał się wyborną robinsonadą. Dziesięć minut po pierwszej bramce armatę wytoczył Charlton w postaci Matthewa Clarke. Anglik złapał Skorupskiego na wykroku i wyrównał wynik meczu. W drugiej połowie było nudno i nerwowo. W 87 minucie, gdy część kibiców opuszczała już trybuny Felix Scheuer wyskoczył najwyżej po krosie Kalasa i z tyłu głowy przelobował Joela, który tylko spojrzał, jak piłka gwałci im punkty.

 

13.09.2022, Liberty Staduim, Swansea

Frekwencja : 14821, Sky Bet Championship

Swansea 2:1 Charlton

25 Hojberg

35 Clarke

87 Scheuer

 

Skorupski - Rochards, Stephens, Kalas, Evans - Otegui, Maitland, Hojberg - Stachowicz, Scheuer, Ronaldo

Zmiany : Ali, Pastore, Naughton

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Pani Grażyna była kucharką z zamiłowania. Nie potrzebowała odpowiednich dokumentów, bo gotowała najlepiej wśród emigrantek, a akurat ją zatrudnili jako szefową w naszej kantynie. Piłkarze jedli tylko to co ona ugotowała, a że gotowała pysznie, to klub zarabiał też na serwowaniu żarcia dla niepiłkarzy. Ale akurat tego dnia miała gorszy dzień, bo sraczka, bo skręt jelit i waliła naprzemian węgiel-stoperan-nalewka z jagód. Obsrała wszystkie stacje benzynowe, bo mieszkała na przedmieściach, a w kuchni wydawała polecenia ze sracza, przez komórkę. Przesrane.

Problem polegał na tym, że akurat dzień wcześniej zasuwała w kuchni, dotykała sztućców, wsadzała palca w zupę próbując czy smaczna. I przeniosła przesraną klątwę na żarcie, a potem zjedliśmy je my. Wielka fala gówna zalała całe Swansea. Srali wszyscy, wszędzie, wszystkim. Srali na dworze, w kiblach, w umywalkach, w przejściu, leżąc, stojąc. A Sky Bet Championship to nie Piece of Cake i oni mieli naszą sraczkę w dupie.

Pani Grażyna mówiła, że przeprasza, żeby jej nie zwalniać, ale ja nie miałem zamiaru jej nic robić. Za to chłopaki chcieli z niej ugotować zupę.

17 września na wielkiej sraczce podeszliśmy do meczu z Sheff Utd. Pan Malone dostał prośbę, żeby nie gwizdał dzisiaj i żeby mecz przełożyć, ale wszyscy już przybyli pod okienko, więc trzeba grać.

Skorupski umarł. Padł raniony gównianym piorunem, podpięli go pod kroplówkę i nawadniali witaminami. Był tak wykończony, że nie otwierał powiek. Lekko mniejszą kupę miał Romero, bo akurat od pani Grażyny się nie zaraził, ale pił na spółkę z Evansem napój. Powiedział, że da radę, że jest już na siłach, że będzie dobrze.

 

No ale dobrze nie było. To co się wydarzyło tamtego dnia przeszło do historii całego klubu.

Pan Malone nie wierzył, kibice płakali, dziewice oddawały dziewictwo każdemu. To był hokus pokus, holokaust, czystka stalinowska. Nie sądziłem, że jedna jelitówka może tak zdziesiątkować drużynę. Nie będę wyliczał ilości durnowato straconych piłek. To nie były błędy, to były Wielbłędy!

Sheff Utd rozjechało nas jak czołg czołgającego się żołnierza. Byliśmy gnojeni jak byśmy byli nauczycielem polskiego w gimnazjum. Rżnęli nas jak Rocco, demolowali jak Tyson, a po bukkake nie dali nawet chusteczki na otarcie.

Od tej pory mówiono o nas stosując słowo - ci to mają przesrane.

 

17.09.2022, Bramall Lane, Sheffield

Frekwencja : 21 926, Sky Bet Championship

Sheff Utd 10:1 Swansea

7 Dallas

9 Woodrow

11 Finnie

26 Dallas

31 Woodrow

32 Woodrow

39 Hojberg

41 O'Kane

60 Dallas

64 Gallagher

77 Woodrow

 

Romero - Richards, Stephens, Kalas, Evans - Otegui, Maitland, Hojberg - Stachowicz, Scheuer, Ronaldo

Zmiany : Pastore, Naughton, Wilshere

 

 

Odnośnik do komentarza

Dziesięć bramek, dziesięć razy czułem, jak by mi ktoś płaskiego strzelił pośladkiem. Z takimi morale podchodziliśmy do derbów z Cardiff, a tych podobno Swansea nienawidziła jak Popeye Bruna. Nigel Adkings mówił, że nie żywi do mnie urazy, ale pokaże nam miejsce w szeregu. A ja musiałem się bronić, bo wszyscy mi mikrofon wsadzali w każdy otwór, byle bym powiedział skąd taki wynik.

Tak więc w trzecim tygodniu września byliśmy na Cardiff City, skąd można było dostrzec wybrzeże Sand Badu, na którym przecież nie tak dawno pracowałem. Skorupski nadal nie doszedł do siebie, a nasz trener bramkarzy mówił, że Romero jest lepszy od Polaka, więc powinien dostać szansę.

I dostał. Hat Trickiem popisał się Stachowicz, który wyszedł na czoło peletonu w klasyfikacji strzelców całej ligi. Oczko dorzucił Guldbrandsson. W drugiej ekipie też ustrzelili cztery bramki i do końca meczu już nic nie uległo zmianie.

24.09.2022, Cardiff City Stadium, Cardiff

Frekwencja : 26 394, Sky Bet Championship

Cardiff 4:4 Swansea

2 Stachowicz

3 Stachowicz

26 Guldbrandsson

29 McCheyne

34 Harvey

58 Sheridan

61 Stachowicz

75 Sheridan

 

Romero - Richards, Stephens, Kalas, Baines ( K ) - Hojberg, Maitland, Otegui - Evans, Stachowicz, Gildbrandsson

Zmiany : Pastore, Ali, Scheuer

 

 

Odnośnik do komentarza

Powiem wam, że mieszkanie w nowym mieście ma swoje plusy. Zresztą, bycie niepiłkarzem w świecie piłki nożnej też ma swoje plusy. Niby cię znają z nazwiska, ale nie każdy kojarzy pysk. Więc niby możesz swobodnie iść do Costy na kawę, ale jak spotkasz fana to masz przesrane.

 

Tamtego dnia wybrałem się właśnie na kawę z samego rana, nim pierwsza powieka drgnęła. W Costa dwóch Polaków przecierało stoły, zaś Ukrainka czyściła dysze w ekspresie zerkając leniwie na przechodzących nikogo. W powietrzu unosił się lekki zapach palonego kosza na śmieci, a chmurne obłoki rozmywały poranne sztylety promieni słońca.

Zamówiłem jedną, dużą, w filiżance wielkości nocnika. Dasha postawiła szklankę na stole z gracją baletnicy. Jej obfity biust o mało co nie wpadł mi do środka, więc zahipnotyzowany jeszcze kilka sekund myślałem, że to sen.

- Coś jeszcze podać? Może ciasteczko?

- Dziękuję Dasho. Póki co kawa w zupełności wystarczy.

- Skąd wiesz jak mam na imię? - spytała podejrzliwie odsuwając krzesło. Usiadła zgrabnie jednym półdupkiem, poprawiła opadające na ramiona hebanowe włosy, a później turkusem spojrzenia przyszywała mnie na wskroś.

- Jak by ci to powiedzieć - spojrzałem na jej lewą pierś na której widniał napis z imieniem.

- Tu mam oczy - pokazała palcem wskazującym na piekielnie turkusowe oczy w których niejeden strudzony marynarz utopił swą egzystencję.

- Tak, wiem, a tu masz badge z imieniem.

- Przepraszam, jestem taka niewyspana - spaliła rumieńcem próbując podnieść się z krzesła, ale chwyciłem ją za dłoń. Była aksamitna, delikatna niczym płatek róż. W tym dotyku było czuć kwintesencję kobiecości, coś, czego człowiek szuka latami - najczęściej bezskutecznie.

- Może wypijesz ze mną kawę? Ja stawiam!

- Nie mogę. Jestem w pracy. Roman by mnie zwolnił.

- Kim jest Roman?

- Menedżerem Costy. Jest na zapleczu.

- Dasho, a co robisz wieczorem? - spytałem, a później zastanawiałem się skąd we mnie tyle pewności siebie? Przecież na ogół jestem wstydliwym facetem, który woli pisać na Tinderze niż rozmawiać. A tu proszę - tylko krowa nie zmienia poglądów.

- Wieczorem idę na mecz! Jak śmiesz w ogóle o to pytać? - Ukrainka parsknęła niby śmiechem, niby oburzeniem i uniosła swoje maksymalnie pięćdziesiąt pięć kilogramów w górę.

- Na jaki?

- Swansea!

Po tych słowach wróciła za bar, wytarła kilka szklanek szmatką i zniknęła na zapleczu żegnając mnie trzepoczącymi rzęsami. Się kurwa zauroczyłem.

 

Tego dnia na własnym podwórku zmiażdżyliśmy słynne niegdyś Middlesbrough, aczkolwiek w dalszym ciągu nasza defensywa pozostawiała wiele do życzenia. Kluczem do sukcesu jest budowanie zespołu od dupy strony. Kupiłem dwóch bramkarzy, ale o obronie już nie pomyślałem. Moi poszukiwacze talentów byli tak skuteczni jak Zaza w karnych, a ja mimo to im wierzyłem. Sukinsyny, pozwalniam ich wszystkich, blokują mi budżet transferowo-płacowy.

27.09.2022, Liberty Stadium, Swansea

Frekwencja : 14 618, Sky Bet Championship

Swansea 7:4 Middlesbrough

4 Wilshere

6 Peters

18 Ferdinand

25 Stachowicz

26 Scaglione

29 Stachowicz karny

39 Stachowicz

41 Ali

73 Scaglione

78 Pastore

83 Stachowicz

 

Romero - Richards, Ali, Stephens, Baines(K) - Wilshere, Maitland, Otegui - Evans, Stachowicz, Guldbrandsson

Zmiany : Wicberger, Naughton, Scheuer.

 

 

Odnośnik do komentarza
  • Makk przypiął ten temat
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...