Skocz do zawartości

Piece of cake


Loczek

Rekomendowane odpowiedzi

@ Feno, a gdzie to się sprawdza ?

@ Michael Dee szkoda, że nie mogę sam nazwać stadionu, masz rację :D

 

---------------------------------------------------------

 

Nie było kaca po Sylwestrze. A przynajmniej tak mi się wydawało, bo do meczu ze stołeczną Chelsea podchodziliśmy bardzo żwawo. W statystykach i informacjach o naszym klubie nigdzie nie widniał odwieczny rywal, ale po tym sezonie śmiało mogę powiedzieć, że to właśnie ekipa prowadzona przez Jurgena Kloppa.

Puchar Anglii 3 Runda

04.01.2020 Chelsea 2:3 Weston Super Mare ( Simeone 2x ) ( Scheuer 2x, Cristiano Ronaldo )

 

Capital One Cup Półfinał 1 Mecz

08.01.2020 Weston Super Mare 3:0 Chelsea ( Betinho, Devine, Janko sam. )

Klopp po meczu prawie wyrwał mi rękę ze stawu gratulując zwycięstwa.

 

Premier League

11.01.2020 Swansea 0:2 Weston Super Mare ( Wik, Devine )

14.01.2020 Weston Super Mare 1:0 Tottenham ( Perica )

18.01.2020 Arsenal 1:1 Weston Super Mare ( Dongou ) ( Betinho )

 

Dziennikarz zapytał mnie :

- Skoro ten piękny sen się nie kończy to jaki jest pana cel na ten sezon? Mistrzostwo?

Spojrzałem na niego jak na młodego Padawana :

- Czwarte miejsce to minimum, żeby zakwalifikować się do Ligi Mistrzów. Bo Liga Europy to ...

- Piece of Cake - dokończył.

 

Capital One Cup Półfinał Rewanż

22.01.2020 Chelsea 3:1 Weston Super Mare ( Simeone, Mitrovic 2x ) ( Perica )

Pomimo porażki przeszliśmy dalej.

 

Puchar Anglii 4 Runda

25.01.2020 Weston Super Mare 1:0 Wolves ( Wik )

 

Premier League

28.01.2020 Weston Super Mare 1:2 Southampton ( Perica ) ( Guidetti, Mulineux )

01.02.2020 Weston Super Mare 2:3 Q.P.R ( Cristiano Ronaldo, Athanasopoulos ) ( Rhodes 2x, McCabe )

08.02.2020 Newcastle 1:0 Weston Super Mare ( Armstrong )

12.02.2020 Manchester United 1:1 Weston Super Mare ( Fierro ) ( Cristiano Ronaldo )

 

Swoją drogą, zobaczcie jak wyglądał na ten czas skład Manchesteru United :

Lecimy od najdroższych i najlepszych : Luke Shaw, Rafinha, Marco van Ginkel, David De Gea, Leonardo Capezzi, Granit Xhakha, Alen Halilovic, Carlos Fierro, Karim Rekik, Diego Poyet, Will Hughes, Leo, Aymen Abdennour i tak dalej i te pe.

Nieznani prowadzeni przez Jose Mourinho. Ostał się też Falcao.

 

Tabela

 

 

 

 

 

 

| Poz | Inf | Zespół | | M | Wyg | R | P | ZdG | StG | R.B. | Pkt |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 1. | | Chelsea | | 27 | 19 | 3 | 5 | 64 | 25 | +39 | 60 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 2. | | Southampton | | 26 | 16 | 6 | 4 | 39 | 22 | +17 | 54 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 3. | | Man Utd | | 27 | 16 | 5 | 6 | 41 | 22 | +19 | 53 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 4. | | Newcastle | | 27 | 15 | 7 | 5 | 39 | 28 | +11 | 52 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 5. | | Man City | | 26 | 16 | 3 | 7 | 45 | 20 | +25 | 51 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 6. | | Liverpool | | 27 | 15 | 5 | 7 | 51 | 30 | +21 | 50 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 7. | | Weston-super-Mare | | 26 | 12 | 5 | 9 | 45 | 34 | +11 | 41 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 8. | | Arsenal | | 27 | 11 | 8 | 8 | 44 | 34 | +10 | 41 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 9. | | Aston Villa | | 27 | 10 | 9 | 8 | 36 | 28 | +8 | 39 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 10. | | Q.P.R. | | 27 | 10 | 7 | 10 | 42 | 36 | +6 | 37 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 11. | | Everton | | 27 | 9 | 8 | 10 | 42 | 44 | -2 | 35 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 12. | | West Ham | | 26 | 10 | 5 | 11 | 34 | 41 | -7 | 35 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 13. | | Stoke | | 27 | 8 | 9 | 10 | 32 | 37 | -5 | 33 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 14. | | Tottenham | | 27 | 9 | 4 | 14 | 35 | 38 | -3 | 31 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 15. | | Swansea | | 27 | 9 | 2 | 16 | 23 | 45 | -22 | 29 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 16. | | Wigan | | 27 | 7 | 7 | 13 | 25 | 43 | -18 | 28 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 17. | | Nottm Forest | | 27 | 5 | 7 | 15 | 25 | 47 | -22 | 22 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 18. | | West Brom | | 27 | 4 | 9 | 14 | 25 | 50 | -25 | 21 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 19. | | Reading | | 27 | 4 | 6 | 17 | 21 | 48 | -27 | 18 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 20. | | Hull | | 27 | 3 | 5 | 19 | 24 | 60 | -36 | 14 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| | | | | | | | | | | | |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

 

 

Na tym etapie Crtistiano Ronaldo powoli odrywał się od peletonu, bowiem zajmował piąte miejsce w klasyfikacji strzelców ( 14 bramek ) ustępując takim plackom jak Benteke (16), Guidetti (16), Jordan Rhodes ( 18 ) i fenomenalny Jackson Martinez ( 20 ). 33-letni Kolumbijczyk przybył do Manchesteru City w sezonie 2015/2016 i te rozgrywki były jego najlepszymi, bo wcześniej na koniec sezonu tylko w pierwszym roku ustrzelił 18 bramek.

Zdecydowanie lepiej sytuacja wyglądała u asystentów - przodował Eden Hazard (17), za nim uplasował się Ben Davies z Liverpoolu ( 13 ) a trzecie miejsce zajmował nasz Laudrup ( 11 ).

 

 

Odnośnik do komentarza

Mieliśmy czkawkę, bo każdy grał w kratkę. Nie potrafiłem ustawić odpowiednio reżimu treningowego. Jak za duży, wszyscy narzekają. Jak za mały, wszyscy nie grają. Moi specjaliści w sztabie szkoleniowym też bardziej jarali crack od Mutu niż dbali o kondycję fizyczną podopiecznych. Powoli, aczkolwiek wielkimi krokami zbliżały się zmiany. Nadal wierzę w to czwarte miejsce dające eliminacje Ligi Mistrzów, lecz im dalej w las tym bardziej nas wyruchają.

 

Puchar Anglii 5 Runda

15.02.2020 West Ham 0:1 Weston Super Mare ( Cristiano Ronaldo )

 

Liga Europy 1 Runda Eliminacyjna 1 Mecz

20.02.2020 Fiorentina 2:2 Weston Super Mare ( Manga, Wood ) ( Betinho, Athanasopoulos )

 

Premier League

23.02.2020 Aston Villa 0:0 Weston Super Mare

Zobaczcie, mecz tak nudny, że nawet Moss nie dawał kartek. Żaden strzał, ani tu, ani tam nie zagroził bramce. Demynszit, nuda jak przy streszczeniu listu z kurii biskupiej.

 

Liga Europy 1 Runda Eliminacyjna Rewanż

27.02.2020 Weston Super Mare 3:1 Fiorentina ( Amaya, Cristiano Ronaldo 2x ) ( Wood )

Tu kibiców na trybunach 6107, gramy w Yeovil, a zainteresowanie jest takie jak na promocji Karpia w Biedronce. O co tutaj do cholery chodzi?

 

Po tym meczu nadszedł czas walki w finale z Kanonierami. Ponownie stawać w szranki z Luciano Spallettim to jak odgrzać schabowego z piątku w czwartek. Niestety, tym razem nie doceniłem Makarona, bo dał popis hiperintergitesgalaktycznej taktyce i Arsenal rozjechał nas jak PKP Intercity niewidomego chodziarza.

Nie pomogą czary mary kiedy nasz Ronaldo stary.

Poszedłem więc po meczu do Portugalczyka i powiedziałem mu, że gra jak pizda, a ja pizdy wolę w łóżku niż na boisku. Na początku nie zrozumiał, ale zaraz potem powiedziałem mu, że to tak, jak by grał jak dupa i reszta zdania miała być taka sama. Zawstydził się, przytaknął, powiedział że spoko, że już się poprawia i efekty były, ale już nie w tych rozgrywkach.

 

Capital One Cup Finał

01.03.2020 Arsenal 4:1 Weston Super Mare ( Berisha, Bene, Ucan 2x ) ( Woodyatt )

 

Premier League

04.03.2020 Weston Super Mare 1:0 Everton ( Cristiano Ronaldo )

 

Puchar Anglii 6 Runda

07.03.2020 Weston Super Mare 2:0 Arsenal ( Cristiano Ronaldo, Betinho )

 

Liga Europy 2 Runda Eliminacyjna 1 Mecz

12.03.2020 Weston Super Mare 3:1 Sporting ( Betinho, Cristiano Ronaldo 2x ) ( Viola )

 

Premier League

15.03.2020 Nottm Forest 1:2 Weston Super Mare ( Yacob ) ( Woodyatt, Betinho )

 

Przed potyczką ze Sportingiem dostałem propozycję objęcia sterów żaglowca zwanego Manchester CIty. Ricardo Moniz, ówczesny menedżer Petrodolarowego Auchana zajmował dopiero szóste miejsce w tabeli. Dla Arabów to jak by im przeleciał ulubioną kozę. Dawali mi :

- 72 tysiące funtów tygodniowo

- 120 mln na transfery

Co zrobiłem? Dobry Muzułmanin to martwy muzułmanin.

A Weston Super Mare to projekt mojego życia.

 

Liga Europy 2 Runda Eliminacyjna Rewanż

19.03.2020 Sporting 2:1 Weston Super Mare ( Reis, Siegrist sam. ) ( Woodyatt )

Patrzcie, u nas 6 tys wiary, u nich 36. Lekka różnica. Siegrist miał dzisiaj sinusoidę. Najpierw puścił kartofla, bo strzelali na bramkę, a on zamiast parować przed siebie sparował za siebie. Ale potem się zrehabilitował i obronił karniaka. Poleciał w lewo, Josue strzelał w prawo, ale dzięki opatrzności boskiej wyprostował stopę i piłka zerwała mu torebkę stawową.

 

Premier League

22.03.2020 Hull 1:2 Weston Super Mare ( Pasalic ) ( Wik 2x )

 

Bliss zesrał się na miękko kiedy usłyszał o tym co gdzie i kiedy dostałem od City. Usiadł więc do stołu, uruchomił liczydło, zanurzył skrzydełko z węgorza w kałamarzu i napisał mi, że :

- Oczekiwania ligowe : środek tabeli

- Budżet transferowy : 7 milionów funtów

- Budżet płac : 1.1 miliona funtów na tydzień

Zapłacili mi 39 tysięcy funtów za tydzień pracy. No Manchester Syfti to to nie jest, ale z głodu nie umrę.

 

Naplułem na dłoń, kazałem mu zrobić to samo a potem przybiliśmy piąteczkę. Bzykamy tą samą babkę, to i nadal będziemy grać w jednym zespole. Ot i polska gościnność, czym chata bogata.

 

Tabela

 

 

 

 

 

| Poz | Inf | Zespół | | M | Wyg | R | P | ZdG | StG | R.B. | Pkt |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 1. | | Chelsea | | 32 | 24 | 3 | 5 | 76 | 27 | +49 | 75 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 2. | | Southampton | | 32 | 19 | 7 | 6 | 50 | 28 | +22 | 64 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 3. | | Newcastle | | 31 | 18 | 7 | 6 | 47 | 32 | +15 | 61 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 4. | | Liverpool | | 31 | 18 | 6 | 7 | 59 | 34 | +25 | 60 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 5. | | Man Utd | | 32 | 17 | 8 | 7 | 48 | 30 | +18 | 59 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 6. | | Man City | | 31 | 18 | 4 | 9 | 53 | 26 | +27 | 58 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 7. | | Weston-super-Mare | | 30 | 15 | 6 | 9 | 50 | 36 | +14 | 51 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 8. | | Aston Villa | | 32 | 13 | 10 | 9 | 43 | 30 | +13 | 49 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 9. | ULE | Arsenal | | 32 | 13 | 9 | 10 | 54 | 42 | +12 | 48 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 10. | | Tottenham | | 32 | 13 | 5 | 14 | 43 | 40 | +3 | 44 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 11. | | West Ham | | 32 | 12 | 7 | 13 | 43 | 49 | -6 | 43 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 12. | | Stoke | | 31 | 10 | 11 | 10 | 38 | 40 | -2 | 41 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 13. | | Q.P.R. | | 32 | 10 | 7 | 15 | 46 | 48 | -2 | 37 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 14. | | Everton | | 32 | 9 | 9 | 14 | 44 | 53 | -9 | 36 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 15. | | Wigan | | 32 | 8 | 9 | 15 | 28 | 49 | -21 | 33 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 16. | | Swansea | | 32 | 9 | 6 | 17 | 27 | 52 | -25 | 33 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 17. | | West Brom | | 32 | 6 | 9 | 17 | 30 | 61 | -31 | 27 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 18. | | Nottm Forest | | 32 | 5 | 8 | 19 | 28 | 56 | -28 | 23 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 19. | | Reading | | 32 | 4 | 7 | 21 | 24 | 60 | -36 | 19 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 20. | | Hull | | 32 | 4 | 6 | 22 | 27 | 65 | -38 | 18 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| | | | | | | | | | | | |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

Odnośnik do komentarza

Mecz z AS Monaco to takie spotkanie, po którym odpalasz papierosa, nawet jak nie jarasz i zastanawiasz się - skąd we mnie tyle zajebistości?

Tylko nie ty wygrałeś, a twoi piłkarze. To nie ty zdobywasz gole, ale spijasz to samo whisky co oni. Zarabiasz mniej, ale o ciebie biją się najlepsi.

Co tu dużo gadać. To było tak :

W Yeovil napierdalał deszcz. To normalne, bo w Anglii zawsze pada, nawet jak świeci słońce to zaraz będzie z niego padać. Słońce w Anglii ma takie bukłaki z wodą przy pasku i zawsze jak myślisz, że opalisz dupsko to ... no ale z drugiej strony jak masz fajną dziewczynę, może robić za miss mokrego podkoszulka. Tylko jak masz fajną, na pewno nie jest z Anglii.

Kibiców było jak na lekarstwo - 5846 biletów to tak, jak byś był Sashą Grey, wlazł nago do meczetu, z odsłoniętą głową i kazał się dymać od tyłu, bo to blisko krzyża.

Pan Tudor, co to był arbitrem spotkania trzy razy pytał mnie czy to na pewno tutaj, bo na kiepską nawigację, z promocji kupił od polskiego Cygana.

Na mecz przyjechał John Polish i to miał być początek naszej nowej współpracy. Zresztą, ci co czytają od początku wiedzą o co kaman.

 

Składy :

Siegrist - Rosborg, Goransson, Roberto, Benic - Rasmussen, Wik, Laudrup, Ronaldo - Perica, Betinho

Leali - Janmaat, Rodriguez, Henry, Sakai, El-Ghazi - Sandro, Kondogbia - Carasco, Gomes

 

Od nich znałem absolutnie nikogo. Nie wiem czy jestem ignorantem żabowej ligi, czy po prostu tam grał nikt pod kilkoma nazwiskami. Wiem natomiast, że rozjechaliśmy ich jak T34 czołgających się bolszewików.

18 minuta - Laudrup strzela z 35 metrów. Piłka z rotacją wsteczną wpada pod poprzeczkę.

22 minuta - Laudrup podaje do Pericy, Chorwat nie patrzy na Lealiego. Strzela, 2:0.

25 minuta - Laudrup wrzuca z prawej flanki, Perica wyskakuje wysoko, uderza z główki, 3:0.

43 minuta - Ronaldo balansem ciała mija Sakai, ten go kosi. Wapno, Perica, 4:0.

46 minuta - Cristiano Ronaldo w swoim stylu, bomba z 25 metrów, Leali nie miał szans. 5:0.

57 minuta - Laudrup wrzuca z rożnego, piłka wisi w powietrzu, Goransson uderza z barka 6:0.

82 minuta - Perica próbuje przelecieć sam od bramki do bramki. Traci piłkę na 20 metrze, ale tam jest Wik. Zamiast strzelać markuje uderzenie, podaje do Pericy, ten sam na sam na 7:0.

 

Liga Europy Ćwierćfinał 1 Mecz

02.04.2020 Weston Super Mare 7:0 AS Monaco ( Laudrup, Perica 4x, Ronaldo, Goransson )

 

Musimy nastukać w pizdu punktów, żeby zająć czwarte miejsce. A terminarz pieści nas jak wietnamski żółtek drutem kolczastym jaja Jankesa.

 

Premier League

05.04.2020 Wigan 2:4 Weston Super Mare ( Aspas 2x ) ( Goransson, Laudrup, Betinho, Perica )

 

Liga Europy Ćwierćfinał Rewanż

Tu napiszę tylko wynik, bo konfrontacja w księstwie to był Piece of Cake.

09.04.2020 AS Monaco 4:3 Weston Super Mare ( Kondogbia, Vydra 2x, Sakai ) ( Cristiano Ronaldo 2x, Laudrup )

 

Premier League

15.04.2020 Weston Super Mare 3:0 Manchester City ( Perica 2x, Wik )

18.04.2020 Weston Super Mare 4:1 Chelsea ( Betinho, Wik, Laudrup, Perica ) ( Simeone )

 

Perica na koniec sezonu obudził się z letargu. Grał dobrze, dostatecznie, ale nie zachwycił mnie w całym sezonie, więc zastanawiałem się nad wystawieniem go na sprzedaż. Zwłaszcza że nasze warunki przyjął Rooney i Dembele.

 

 

Odnośnik do komentarza

Końcówka sezonu to mega nerwówka, bo uciułanie odpowiedniej ilości oczek żeby zająć czwarte miejsce to nie Piece of Cake. Najgorsze w tym momencie jest zbieranie ekipy i mówienie, że mamy koniec, że trzeba wykrzesać maksimum. Każdy mówi, że luz, że i tak jesteśmy zmęczeni i dajemy z siebie wszystko. Ale dla ciebie ich wszystko to ledwie połowa twojego wszystkiego.

Wielkim autorytetem w całej ekipie był Cristiano Ronaldo i pomimo tego, że w lidze zwolnił jak Tico z odciętym LPG to na wszystkich frontach ładował więcej niż Łysy z Brazzers.

 

Liga Europy Półfinał 1 Mecz

23.04.2020 Schalke 1:3 Weston Super Mare ( Berisha ) ( Bresemann, Perica, Cristiano Ronaldo )

 

Premier League

26.04.2020 Manchester City 0:1 Weston Super Mare ( Perica )

28.04.2020 Weston Super Mare 1:0 Stoke ( Woodyatt )

 

Liga Europy Półfinał Rewanż

30.04.2020 Weston Super Mare 3:0 Schalke ( Cristiano Ronaldo, Perica, Betinho )

 

Premier League

03.05.2020 Weston Super Mare 1:1 Liverpool ( Woodyatt ) ( Sakho )

 

Później, po tych niespodziewanych niespodziankach zmęczeni jak Koń po Westernie daliśmy dupy na Wembley. Przerżnęliśmy kelnersko jeden puchar, bo w finale, a teraz odpadliśmy przy akompaniamencie 90 000 kibiców dając się dwukrotnie wytargać za uszy. Trudno, nie od razu Woodspring Stadium zbudowano.

 

Puchar Anglii Półfinał

06.05.2020 Manchester United 2:0 Weston Super Mare ( Capezzi, Abiola-Daramola )

 

Premier League

08.05.2020 Weston Super Mare 4:3 West Ham ( Saemundsson, Cristiano Ronaldo, Oates 2x ) ( Clayton, Llorente 2x )

10.05.2020 West Brom 2:5 Weston Super Mare ( Coulibaly 2x ) ( Wik, Betinho 2x, Plummer, Perica )

Miało być czwarte miejsce, jest trzecie miejsce. Rzutem na taśmę.

Sezon, pomimo przerżnięcia prawie wszystkiego uważam za mega udany.

Ostatnim meczem w tym sezonie miał być kolejny Finał Ligi Europy.

 

TABELA

 

 

| Poz | Inf | Zespół | | M | Wyg | R | P | ZdG | StG | R.B. | Pkt |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 1. | UCL | Chelsea | | 38 | 29 | 3 | 6 | 92 | 36 | +56 | 90 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 2. | UCL | Newcastle | | 38 | 22 | 10 | 6 | 61 | 39 | +22 | 76 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 3. | UCL | Weston-super-Mare | | 38 | 22 | 7 | 9 | 73 | 45 | +28 | 73 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 4. | UCL | Southampton | | 38 | 21 | 10 | 7 | 60 | 40 | +20 | 73 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 5. | ULE | Liverpool | | 38 | 21 | 9 | 8 | 67 | 40 | +27 | 72 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 6. | | Man Utd | | 38 | 19 | 11 | 8 | 59 | 36 | +23 | 68 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 7. | | Man City | | 38 | 19 | 7 | 12 | 59 | 35 | +24 | 64 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 8. | | Aston Villa | | 38 | 17 | 12 | 9 | 51 | 34 | +17 | 63 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 9. | ULE | Arsenal | | 38 | 15 | 11 | 12 | 65 | 51 | +14 | 56 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 10. | | Stoke | | 38 | 14 | 11 | 13 | 46 | 46 | 0 | 53 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 11. | | Tottenham | | 38 | 14 | 7 | 17 | 49 | 49 | 0 | 49 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 12. | | West Ham | | 38 | 14 | 7 | 17 | 51 | 60 | -9 | 49 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 13. | | Q.P.R. | | 38 | 13 | 9 | 16 | 55 | 53 | +2 | 48 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 14. | | Everton | | 38 | 11 | 12 | 15 | 55 | 59 | -4 | 45 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 15. | | Wigan | | 38 | 10 | 10 | 18 | 39 | 58 | -19 | 40 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 16. | | Swansea | | 38 | 10 | 7 | 21 | 34 | 63 | -29 | 37 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 17. | | West Brom | | 38 | 6 | 11 | 21 | 33 | 73 | -40 | 29 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 18. | S | Nottm Forest | | 38 | 5 | 10 | 23 | 32 | 72 | -40 | 25 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 19. | S | Reading | | 38 | 5 | 8 | 25 | 30 | 71 | -41 | 23 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 20. | S | Hull | | 38 | 4 | 6 | 28 | 30 | 81 | -51 | 18 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| | | | | | | | | | | | |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

 

 

Odnośnik do komentarza

Zaraz po zakończonym sezonie do klubu wpłynęło kilka ofert. Musiałem się pożegnać z gorszymi dając im wolną rękę, sprzedać lepszych, bo były dobre propozycje i czekać, aż na rynku pojawią się jakieś promocje.

Zatem, zaraz po zakończeniu sezonu z klubem pożegnali się :

 

WOLNY TRANSFER

Adrian Mierzejewski - trochę mi go szkoda, bo grał naprawdę dobrze. Ale przy bogactwie pomocników Polak był co najwyżej czwartym skrzydłowym.

Hatem Ben Arfa - niewypał. Przybył w 2018 roku, zagrał 15 spotkań i 1 bramka + 2 asysty. Potem grał na wypożyczeniach w Swindon i Doncaster.

Semir Stilic - Bośniak w pierwszym sezonie grał pierwsze skrzypce, by później rotować między drugim a pierwszym składem. To za mało na Champions League.

Sean Kavanagh - Jego akurat przeoczyłem przy podpisywaniu nowych kontraktów. Jak już wiedzialem, że zaraz odejdzie chciałem przedłużyć, ale powiedział mi, że mam spadać.

Tristian Plummer - matka Plummera płakała.

Daniel Testoni - Szwajcar błyszczał jak Albańskie Kakao w lipcowym słońcu na molo w Sopocie.

Brynjar Saemundsson - jeden z filarów naszej ekipy. Niestety, podobnie jak Mierzejewski, lekko za cienki na Champions League.

Darren Bonnar - kolejny ojciec sukcesu, który nie sprostał lepszym.

Stewart Hay - kurwa, kto ?

 

TRANSFERY Z KLUBU

Martin Wallace - kupiłem go z Crystal Palace za 120 tys funtów - SPRZEDAŻ 13 mln funtów do Southampton.

Jan Phillip-Marquet - kupiłem go z Dortmundu za 115 tys funtów - SPRZEDAŻ 4.2 mln funtów do Freiburg

 

Bliss podpisał takie oto kontrakty :

 

Keylor Navas - 33 lata BR - wolny transfer, zmiennik Siegrista, ale zamierzałem dać mu szansę w pierwszym składzie. Odszedł z Realu Madryt, mam nadzieję, że nie będzie kolejnym Ben Arfą.

 

Coutinho - OPL/OPŚ - 28 - 2.1 mln chciał za niego Liverpool. Brazylijczyk nie radził sobie w stolicy Beatelsów i na ostatnie siedem sezonów rozegrał łącznie - uwaga - 19 spotkań! Nie wiem czy to błąd gry, ale 2.1 bańki to promo nie do odrzucenia.

 

Moussa Dembele - 24/WNŚ - przybył za darmo z PSG, gdzie grał całkiem niezłe zawody. 145 meczów, 87 bramek, 22 asysty. Miał być naturalnym zmiennikiem tercetu Cristiano Ronaldo - Betinho - Perica. Dziwne, że Ronaldo nie spadają atrybuty. Będzie znów najlepszym strzelcem.

 

Wayne Rooney - 34/WNŚ/OPŚ - o nim pisać nie trzeba, tak jak o Ronaldo. Wspomnę tylko, że Manchester United oddał go za friko do Guangzhou, a potem od Chińczyków za friko wziął go West Brom. My zabecalowaliśmy 500 tys funtów. Po co? Bo Bliss chciał mieć nazwiska. Raczej w pierwszym składzie biegał nie będzie, chociaż kto wie?

 

Fabio Coentrao - 32/OL/OP/L - lewy obrońca reprezentacji Portugalii kosztował nas 140 tysięcy funtów i tyle dostał francuski Dijon. To miał być naturalny zmiennik Benica.

 

Kolejne transfery wkrótce.

Siadło za Fabio Roberto 34 mln od Manchesteru United. Pierwszą propozycję odrzuciłem.

 

Odnośnik do komentarza

@ Michael Dee a gdzie to się sprawdza ?

@ Fajnie tak mieć w zadupiastym Weston takie nazwiska. A wyniki przyjdą tak czy owak, bo to często Piece of Cake :P

 

------------------------------------------------------------------

 

Przerwa wakacyjna - czas relaksu, odpoczynku, czas planowania budżetu na następny sezon. To też czas umiejscowienia mojego brata Mateusza w odpowiednim miejscu pracy. Trochę zaniedbałem opowieść, dlatego teraz postanowiłem, że przypomnę wam całą sytuację.

Po wpadkach z transportami sterydów John Polish postanowił nie przedłużać ze mną umowy na wyłączność dystrybucji specyfików i rozpoczął ekspansję na tereny dawnego Związku Radzieckiego zbrojąc magazyny w nieprzebadane, podziemne, ale tańsze środki. Jak się później dowiedziałem całe bydło na terenie południowej Brazylii padło po pół roku cyklu, przez co Polish stracił kilkanaście milionów funtów. Moje drogi były spalone, bo po trefnych inwestycjach i głupim odkładaniu pieniędzy na brytyjskie konta Urząd Skarbowy postanowił przyjrzeć się mojej całości działalności gospodarczej. Najpierw zablokowali mi konta, później wyczyścili je do dna, a później pozwolili prowadzić legalne biznesy zarówno w Weston Super Mare jak i w jego obrębie pod baczną kuratelą specjalistów od ściągania hajsu. Otworzyłem zatem supermarket w którym zatrudniłem samych obcokrajowców - w przeważającej części byli to Polacy. Otworzyłem też małą wioskę kontenerów mieszkalnych w której najpierw umieściłem pracowników firm budowlanych, by później samemu taką firmę otworzyć i podnajmować te miejsca moim pracownikom za mniejsze pieniądze, a obcym za większe. Zabierając materace do masażu z Sand Bayu otworzyłem też w centrum Weston Super Mare gabinet do masażu w którym zatrudniłem brytyjską lochę, ale gdy na horyzoncie pojawiła się Sandra, to ona piastowała stanowisko zarządcy, a moje dochody rosły z miesiąca na miesiąc.

To tak w skrócie, podsumowując ostatnie dwa lata.

 

Mój brat objął stanowisko wykładającego towar. Pracował na zasadach brytyjskich, ale płaciłem mu o trzy funty więcej na godzinę pod warunkiem, że żadnego pacelipa nie pokaże współpracownikom. Polacy to nie Brytole, o swoje zawalczą, a right to strike ma tu każdy. A my nie chcemy ani związków zawodowych ani strajków.

Wynająłem mu mieszkanie nieopodal mojego, zaraz za budynkiem w którym Katarzyna oddawała się rozkoszom kurewskiego życia. Nie wnikałem czy korzysta, czy podgląda. Miał po prostu być w zasięgu ręki jak by co, a jak by nic, to miał być dalej niż w pokoju obok.

Odnośnik do komentarza

To by trzynasty maja dwa tysiące dwudziestego roku, godzina dziewiętnasta minut czterdzieści pięć. Niejaki Mateu Lahoz dostał rozkaz sędziowania meczu finałowego pomiędzy Leverkusen a Weston Super Mare i na tę okoliczność zabukował bilety do Portugalii przez groupona, bo ledwo wiązał koniec z końcem, a komornik zabrał już mu samochód, meble kuchenne i żonę.

Na Estadio do Dragao w Porto tego dnia przyszło ponad pięćdziesiąt tysięcy kibiców, z czego naszych było ledwie piętnaście tysiaków. To i tak więcej, niż pomieścił nasz stadion.

 

Składy :

Rosler - Johansson, Khubeka, Knoche, Schmelzer - Bender, Radosevic, Hermann, Kacaniklic - Steferovic, Heung-Min

 

Siegrist - Rosbor, Goransson, Oates, Benic - Rasmussen, Devine, Laudrup, Woodyatt - Perica, Ronaldo

 

Zna ktoś kogoś oprócz Schmelzera z Leverkusen?

Nie wystąpił Fabio Roberto i to pismaki wykorzystały mówiąc,że pewnie jest już jedną nogą w United. A owszem, był, bo teraz dali za niego 42.5 miliona i Bliss powiedział, że nie da się tego odrzucić, bo lepsza oferta nie wjedzie.

Sam mecz to pokaz bezsilności Niemców i setki niewykorzystanych sytuacji z naszej strony. Marnowaliśmy takie setki, że Peszko by się wstydził, a Kwaśniewski załamał.

Jedyną bramkę zdobył w 79 minucie uderzeniem z najbliższej odległości, z główki, Jorgen Goransson dając nam tym samym trzeci Puchar Ligi Europy z rzędu.

 

Liga Europy Finał

13.05.2020 Leverkusen 0:1 Weston Super Mare ( Goransson )

 

Krótko po zakończeniu meczu sprzedaliśmy :

Fabio Roberto - kupiony z PSV za 3.4 mln, sprzedany do Manchesteru United za 42,5 miliona.

Odnośnik do komentarza

Na wakacje wyjechałem do Polski. Tradycyjnie zresztą, bo tęsknota za ojczyzną wpijała się w dupsko jak drzazga wbita w fiuta. Byłem patriotycznym masochistą. Wiedziałem, co mnie spotka na Dolnym Śląsku ale mimo wszystko chciałem zobaczyć rodziców, psa, przyjaciół i przekonać się, czy nadal panuje wszędobylski dodupizm i chandra.

Szybko okazało się, że przyjaciół już nie mam, bo ci co się takimi zwali zapomnieli, że istnieję. Pukam do mieszkania Przemka a tam jakaś stara baba, że on już tu nie mieszka. Dzwonię pod jego numer, a tu automatyczna sekretarka. Pukam dwie klatki obok do mieszkania Karoliny, ale tam już mieszka jakaś rodzina z trójką rozdartych bachorów.

Mama mówi, że od kiedy rząd zabrał 500 zł za każde dziecko oprócz pierworodnego całe rzesze ludzi wyjechało do Niemiec, Holandii, a ci co byli sprytniejsi do Norwegii. Mówiła, że mamy 2020 rok, ja wyjechałem w 2014, przez sześć lat z moich przyjaciół pozostał tylko Kamil i Michał. Cała reszta wyemigrowała bez względu na status majątkowy, studia czy posiadanie rodziny.

Kamil, kiedy ostatnim razem z nim rozmawiałem studiował pedagogikę na Kolegium Karkonoskim. To taki mały zakład dla ludzi upośledzonych rodzinnie, którzy nie potrafią odessać się od cycka matki i wybierają studia bez przyszłości w rodzimej miejscowości. Kto był ten wie i przyzna mi rację. Podobno zdał, zrobił magistra na Legnickiej Wyższej Uczelni, której papierów nie akceptują żadne lepsze firmy od tych, o których nikt nie wie. Spotkałem go w kolejce w Żuczku – naturalnym następcy Żabki, bo podobno właściciel Żabki spierdolił z Polski od kiedy podnieśli VAT o 2%. Teraz było już 31 % a dochodówka dla małych przedsiębiorstw to 29%, dla dużych zaledwie 21. Pytam go jak mu idzie, a on, że kiedyś śmiali się z niego jak studiował pedagogikę, to teraz on się śmieje z wszystkich jak sypie za mało frytek do zestawów z KFC.

Michał z kolei pracuje na kolei. Jest specjalistą od obsługi poziomego szlabanu ( jak by były pionowe ). Jego praca polega na naciśnięciu guzika przed tym jak nadjedzie pociąg. Jak jedzie to macha maszyniście, a jak przejedzie to podnosi szlaban i kameruje przejazd. Jak ktoś wjedzie zanim się podniesie wysyła film do drogówki, a ci wysyłają mandat poleconym pod adres znajdujący się pod literami i cyframi z rejestracji. Od zeszłego roku wprowadzono w Polsce konkurs na podpierdalactwo. Każdy kto nagra film w którym obywatel dokonuje wykroczenia drogowego dostaje 20% wartości mandatu na konto. Od tamtej pory każdy jeździ z włączoną kamerką, a dzięki temu wypadki śmiertelne spadły praktycznie do zera.

Michał zarabia na tych filmach bardzo dobre pieniądze. Niestety, po przekroczeniu 2 tysięcy netto z mandatów Urząd Skarbowy nakłada podatek od każdego kolejnego przelewu w wysokości 40%.

Spotkałem go pod Orlenem, jak taszczył w reklamówkach ze Stonki ( podobna sytuacja co z Żabką ) dwa pięciopaki Lwóweckiego Stronga. Mówił, że życie w Polsce to nie Bułka z Masłem, ale nie wyjedzie, bo jest patriotą. Nosi ciuchy wyłącznie z polskich lumpeksów, pije polskie piwo, a jak ktoś do niego zagada po innemu niż nasz to mu mówi – się kurwa języków naucz buraku.

 

 

Odnośnik do komentarza

W Polsce w 2020 roku oprócz podniesienia VAT zredukowano liczbę małych działalności gospodarczych. Urzędnicy doszli do wniosku, że jeżeli ktoś generuje dochody na poziomie dwóch, trzech czy czterech tysięcy miesięcznie, to nie ma czasu na inwigilację takiego petenta. Zgodnie z jakimś tam paragrafem jakiejś tam ustawy prezydent Korwin Mikke powiedział, że dopiero ci co zarabiają powyżej dziesięciu tysięcy netto mogą działalność prowadzić, zaś cała reszta musi się zatrudnić u tych, co takie dochody generują. Tamci muszą ich zatrudnić na umowę o pracę, ale całość kosztów poniesionych z tej umowy pokrywa nie posiadacz działalności, a ten, co chciałby ją mieć.

Każdy nowy przedsiębiorca ma możliwość przez trzy miesiące prowadzić taką działalność i po trzech miesiącach musi generować już dochód na poziomie dyszki.

 

Wprowadzono kary za nieposiadanie telewizorów i internetu. Po domach chodzą niby listonosze, niby ankieterzy i sprawdzają czy obywatel posiada takie rarytasy. Jeżeli nie to za telewizor jest 100 zł kary, za internet 100 zł. Ma to na celu zmobilizowanie Polaków do bycia światowym - edukacja poprzez media to jeden z wyznaczników mądrości według Korwin Mikke.

 

Dzieci w szkołach uczą się przymusowo dwóch języków obcych. I to od pierwszej klasy. Mają do wyboru pakiety : angielski plus francuski/niemiecki/hiszpański. Angielski stoi na najwyższym poziomie i delikwent kończąc podstawówkę na ósmej klasie ( zniesiono gimnazja, za dużo patologii ) są w stanie zdać maturę na poziomie rozszerzonym. W przeciwnym wypadku musi powtarzać cały rok, ale wyłącznie z języka angielskiego. Dlaczego takie zmiany? Ponad 9 milionów Polaków siedzi poza granicami państwa, a Korwin powiedział, że skoro zbieramy gówna po obcych państwach to chociaż gadać musimy dobrze. I dobrze.

Po podstawówce jest ogólny test na ogólną wiedzę, bez podziału na rozszerzony czy podstawowy. Szkoły wybiera się wyłącznie po wypełnieniu deklaracji zaraz po wykładach dotyczących tego co po danym kierunku można robić. Miało to na celu zredukowanie liczby humanistów do minimum - ci co chcą zarabiać poszli do zawodówek i techników. Koniec z wmawianiem dzieciom - uczcie się, bo będziecie kopać rowy/będziecie jeździć spychaczami/będziecie murować. Ci co są mechanikami mają po 10 tysięcy dochodu najmniej, ci co jeżdżą wózkami widłowymi w UK mają po 12 funtów za h, spawacze po 14 funtów, w Holandii po 15 euro, a w Norwegii w rok czasu zarabiają na dom. Proces edukacji młodego osobnika jest przeprowadzany pod czujnym okiem specjalistów - nie patologicznych wychowawców gnojących każdego, bo mu córkę wyruchał murzyn i ma w wieku 15 lat już synka, ale pod okiem pedagogów przeszkolonych specjalnie przez jakieś tam instytucje do wyłapywania talentów.

I teraz tak : zawodówki i technika są najbardziej oblegane. To duża zmiana w stosunku do czasów kiedy ja się uczyłem - wszyscy walili drzwiami i oknami do liceum ogólnokształcącego. Jak później życie pokazało - ogólnokształcące kształci ogólnochujwiecorobićwżyciu.

Zaraz po nich są licea profilowane - tutaj duży nacisk kładzie się na zdolności manualne. Usunięto profile zarządzania, marketingu i inne gówna. Pełno profili drzewnych ( kształcą leśników ), gastronomicznych - podobnie jak w technikum.

Na szarym końcu są ogólniaki - czyli ci, co to całe życie wiedzą, że chcą byś sławni, fejmys, posz i spajs, a w rzeczywistości potem pięć procent osiąga sukces, a pozostali błagają o pracę tych z zawodówek, techników i profilowanych.

Stworzono jeszcze dodatkowe zajęcia dla każdych z tych podgrup - zajęcia z działalności gospodarczej. Wyparto tym samym schemat zajęć z przedsiębiorczości, które dawały nic. Każdy musiał na zaliczenie napisać biznes plan, nauczyć się pisać podania o dotacje i odnajdywać się w świecie skomplikowanych definicji dotyczących tych dotacji, była nauka o kontach bankowych, o inwestowaniu na giełdzie/forex.

Na zajęciach z Wychowania Fizycznego uczono ogólnorozwojowych ćwiczeń. Każdy który rzucał piłkę i mówił - kopcie, ja idę spać - zostawał zwolniony.

Na zajęciach z wychowawcą uczono przepisów o ruchu drogowym, uczono tego jakie są konsekwencje prawne różnych zachowań.

I nauka była odpłatna. 150 zł miesięcznie od dziecka. Jeżeli dziecko osiągało dobre wyniki ( minimum 4.0 ) schodzono po 20 zł od każdej średniej o 0.2. Zatem Ci ze średnią 5.0 płacili zaledwie 50 zł. Koniec z demolowaniem, sraniem i szczaniem po murach. Wszędobylskie monitoringi po nagraniu nakładały normalne mandaty dla dzieciaków. Rodzic nie zapłaci, dziecko po szkole ( mówimy o liceum ) musi zostać i pomalować, poodkurzać, zbić tynk, posadzić trawę i tak dalej.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
  • Makk przypiął ten temat
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...