Skocz do zawartości

Bundesliga


Rekomendowane odpowiedzi

W meczu kończącym 7. kolejkę piłkarskij Bundesligi zespół 1899 Hoffenheim rozbił Herthę Berlin 5:1 (3:1). Hat trickiem popisał się w tym spotkaniu Vedad Ibisevic.

 

Ibisevic ustrzelił klasycznego hat tricka zdobywając bramki w 1., 4., i 21. minucie gry. Tuż przed przerwą Hertha po bramce Raffaela zmniejszyła straty.

 

Po zmianie stron "Wieśniaki" dorzuciły kolejne dwie bramki. Najpierw Chinedu Obasi podwyższył w 58. wynik na 4:1 a pięć minut później Carlos Eduardo ustalił wynik meczu strzelając pewnie karnego i pogrom "Starej Damy" stał się faktem. Dzięki wygranej zespół z Hoffenheim awansował na trzecią pozycję w tabeli, Hertha jest ostatnia. Łukasz Piszczek rozegrał pełne 90 minut. Drugi z Polaków występujących w zespole Herthy, Artur Wichniarek, oglądał mecz z ławki rezerwowych.

 

W popołudniowym meczu SC Freiburg pewnie wygrał z Borussią Moenchengladbach 3:0. Wszystkie bramki dla gospodarzy padły po przerwie.

 

Jak zwykle o Wieśniakach pisze się dużo, a jak Freiburg coś wygra to dwa czerstwe zdania. Ach ta zawiść :keke:

Odnośnik do komentarza
Trener Bayernu Monachium, Louis van Gaal był bardzo smutny z powodu kontuzji Arjena Robbena, jakiej Holender nabawił się podczas meczu przeciwko Juventusowi Turyn w środowym spotkaniu Ligi Mistrzów.

- Sądzę, iż Robben doznał bardzo poważnego urazu - stwierdził Van Gaal. - W czwartek będziemy wiedzieli więcej, jednak jeśli zawodnik mówi mi, że stało się coś poważnego to ja mu wierzę - kontynuował były trener AZ Alkmaar.

 

W czwartek Robben przejdzie specjalistyczne badania medyczne w Monachium. Prognozy są jednak pesymistyczne, wydaje się, że były piłkarz Realu Madryt może nie zagrać aż do grudnia.

 

To się Robben nagrał :keke:

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Musze powiedziec, ze jestem dzisiaj naprawde zadowolony. Pomimo tego, ze gral ostatni z przedostatnim, to bylem milo zaskoczony. FCN zagral najlepsze spotkanie w tym sezonie!!! Ok, trzeba przyznac, ze Herta nie byla w stanie kopnac pilki prosto, ale nie zmienia to faktu, ze nasi walczyli o kazda pilke i widac bylo u nich radosc z gry. Öning mial dobra raczke i od poczatku wystawil Daniela Gygaxa. Mozna powiedziec, ze druzyna FCN dzialala dzisiaj jak szwajcarski zegarek :matrix:

Gygax (CH)1:0

Bunjaku(CH)2:0

Bunjaku(CH)3:0

Odnośnik do komentarza

Powiedziałbym, że ten mecz ma 3 wygranych. Bunjaku - no musi być w pierwszym składzie. Podoba mi się jego "pazerność". Jak w przypadku Kuny, jego strzały mnie bawiły tak Bunjaku ma to coś, co miał Vittek. Po prostu jak mu wchodzą to idą na całego - przecież gol na 3-0 nie był mierzony, asysta Eiglera przypadkowa, a Albert pokazał instynkt.

2 wygrany - Frantz - dwie asysty. Świetna sprawa, bo tego od niego oczekiwano.

Trzeci - Gygax. Pierwszy występ gościa, który jest (był?) na liście transferowej i gol. I powstają dwa pytania. Co oznaczał jego gest skierowany do publiki (chyba). Jeśli to do kibiców, to nie widzę dla niego miejsca, nawet z tą bramką - jesli do pana trenera, to niech sobie to wyjaśniają. A drugie pytanie, dlaczego wystąpił dopiero w 9 kolejce?

 

Ps - kontuzja Diekmeiera jakaś poważniejsza?

 

Edyta podpowiada, że Bunjaku dostał 1 na kicker.de :o

Ja prywatnie go oceniłem na 1,5-2.

 

A mecz dostał 3,5, ale "przez" Herthę

auch wenn die Partie sehr einseitig war, so hatte sie doch dank des Clubs schwungvollen Angriffsfußball und Torraumszenen zu bieten.

Nawet jeśli mecz był jednostronny, to dzięki ofensywnej grze FCN i wielu sytuacjom podbramkowym miał coś do zaoferowania

 

:)

Odnośnik do komentarza

Z Gygaxem byl ten problem, ze jak przyszedl, to mial wielka gebe. Potem zlapal jakas kontuzje i jakos mu sie juz nie chcialo. Trener posadzil go na trybunie z uzasadnieniem, ze jest leniwy na treningach. Gygax skasowal naprawde duzo krytyki pod swoim adresem i chyba to uciszanie bylo nie do kibicow, ani do trenera, tylko do wlasnie tych krytykow. A wracajac, do tematu, to nage sie obudzil i w tej przerwie reprezentacyjnej nagle zaczal na treningach blyszczec i dostal szanse.

 

Diekmeier mial jakis atak alergii i musial miec podany kortizon, przez co byl zawieszona przez komisje antydopingowa na 72 godziny i dlatego przeciwko Hercie nie wystapil.

 

Oficjalnie mowi sie, ze FCN wystapi przeciwko Hoffenheimowi w identycznie tym samym skladzie jak przeciwko Hercie. TSG jest troche oslabiona, bo maja kilku kontuzjowanych podstawowych graczy, do tego skasowali teraz 2 porazki i moga byc troche niespokojni. Tu chce FCN zaatakowac i moze wszystkich zaskoczyc.

Odnośnik do komentarza

Niestety FCN polegl dzisiaj w Sinsheim :( Chlopaki zagrali solidnie i do pierwszej bramki, ktora padla zupelnie z dupy i nie ma nawet kamu jej w buty wepchnac, grali dobrze. Potem to juz byla formalnosc. Troche sie wysuneli ofensywnie i Hoffenheim juz gral sobie leciutko i zaladowal nam jeszcze 2 :|

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ja tam jestem zadowolony. Freiburg, jak na razie, gra tak, jak umie najlepiej, dzięki czemu jesteśmy ciągle w okolicach 12. miejsca. Dutt wykonał bardzo dobrą robotę i mam nadzieję, że zostanie z nami, a Stocker nie będzie odstawiał szopek i zachowa się tak, jak zachowywał się za czasów Finke :-)

 

Wygrywamy z zespołami będącymi w słabszej formie/na niższym poziomie, przegrywamy z lepszymi. Nie ma specjalnie żadnych kalkulacji i grania na zero - ze stosunkowo słabych zawodników zrobił fajnie grający kolektyw. Co roku odchodzą nam kluczowi zawodnicy (pomijam pierwszy wiatr po przyjściu Dutta - Coulibaly, Mohamad, Iashvili, Antar, etc.. Potem odchodzili Matmour (Gladbach), Aogo, Pitroipa (HSV), Schwaab (Leverkusen)), a i tak to się kula wszystko do przodu :-) Oby nie spadać z hukiem i grać tak, jak teraz :-)

Odnośnik do komentarza
Niemiecki bramkarz Robert Enke nie żyje. Piłkarz zginął pod kołami pociągu. Jak podaje agencja DPA, pierwsze informacje pozyskane od niemieckiej policji wskazują na samobójstwo. Taką wersje potwierdzają też znajomi zmarłego.

 

http://www.tvn24.pl/0,1628142,0,1,bramkarz-niemieckiej-kadry-popelnil-samobojstwo,wiadomosc.html

 

Kurde, a wyglądało na to, że w końcu się sportowo pozbierał.

Odnośnik do komentarza

Pierwsze nieoficjalne spekulacje wskazują depresję jako przyczynę tego drastycznego kroku. Jak tylko usłyszałem tą tragiczną wiadomość, to od razu pomyślałem o depresji. Szkoda człowieka... Pamiętam go jako młodziana w Borussii M-G, kiedy zastępował legendarnego Uwe Kampsa, pamiętam z Benfiki i Barcy. Szokująca wiadomość. Dla mnie tym bardziej, bo sam miewam z tym problemy od niedawna.

Odnośnik do komentarza

To jest naprawde wielka tragedia i ogromna strata dla calej ligi, jak i dla calego swiata pilkarskiego. Juz sa oficjalne wiadomosci w tej sprawie. Powodem tego kroku byly depresje. Robert nigdy nie pozbieral sie po stracie corki. Uciekal od wszystkiego w treningi i pilke, leczyl sie, ale jednak wszystko go przeroslo.

Jest to naprawde niesamowita tragedia!

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Co nam tak temat przymarl? Sezon trwa a tu taka cisza.

 

W "zakazanym miescie" w zaspole ktorego nie ma trwa nadals spor trenera z jednym z podstawowych napastnikow. Co nadal nie wiecie o co chodzi? :D

Luca Toni udzielil wywiadu dla telewizji Rai3 w ktorym dolal oliwy do ognia i po raz kolejny skrytykowal trenera van Gaala. Wszystko wskazuje na to, ze Toni bedzie chcial znalezc zima nowego pracodawce i chcialby powrocic do Wloch, aby znowu wstrzelic sie do reprezentacji.

Odnośnik do komentarza

DFB chce nam zawiesic bramkarza Schäfera na 4 spotkania :doh!: Ma to byc ukaranie go za niesportowe zachowanie w meczu przeciwko Wolfsburgowi. FCN i sam Schäfer odwpluja sie od tej decyzji i jutro ma zapasc ostateczny werdykt w tej sprawie. Jezeli wyrok zostanie jutro podtrzymany, to nie zobaczymy juz Schäfera w rundzie jesiennej na murawie. Oznaczalo by to tym samym, ze swoj debiut w pierwszym skladzie miec bedzie nasz drugi bramkarz 23-letni Alexander Stephan.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...