Skocz do zawartości

Marynia składa 459 postanowień noworocznych


Kuchar

W tym roku  

58 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Przypomniało mi się jak gadałem z Australijczykiem o zarobkach. Tłumaczę mu jaka jest średnia pensja w kraju, ile ja zarabiam itd, a on nagle "That's not so bad". Ja mówię "Jak to not bad?", a on "We get similar weekly wages". Wtedy mu wytłumaczyłem, że mówiłem o pensji miesięcznej, a nie tygodniowej, to się trochę załamał :keke:

Odnośnik do komentarza

 

Ludzie z PLAY to debile. Słabe, nie polecam, 2/10.

 

A co tam?

 

 

Muszę to trochę zmienić. Dwóch konsultantów to debile. Trzeci okazał się kumaty i z nim rozmowa trwała 30 sekund. Dwaj pierwsi to tak:

 

- Dzień dobry. Chciałbym rozwiązać umowę. Mój adres zameldowania od czasu podpisywania umowy się zmienił, jednak nie aktualizowałem go. Zaktualizowałem jedynie adres do korespondencji. Czy na wniosku o rozwiązanie umowy ma się znaleźć adres zameldowania, który jest na podpisywanej kilka lat temu umowie o usługi, czy obecny, który nie figuruje w systemie jako adres zameldowania? (od razu bym wysłał z adresem zameldowania z umowy, ale wolałem się upewnić)

- Czyli chciałby Pan zmienić adres do korespondencji? (pierwszy z nich)/Adresu zameldowania nie można zmienić, trzeba się udać osobiście do punktu z dowodem osobistym (drugi z nich)

 

Ja mam spore problemy z rozumieniem polskiego, ale...no kurwa... Dobrze, że trzeci ogarnął, bo już się zastanawiałem, czy to ja coś źle tłumaczę.

Odnośnik do komentarza

Komentarze a propos franków coraz śmieszniejsze :rotfl:

 

Mnie było stać na frankowy kredyt na poziomie tysiąca, Ciebie na złotowy na poziomie 1500. Mnie nie było stać i nie stać teraz na taki kredyt, to dlaczego rząd ma mi nie dopłacić i pomóc :rotfl:

Odnośnik do komentarza

No ale co Ci źle powiedział. Zmienić dane dotyczące zameldowania można tylko w salonie :keke: poza tym szkolono ich, żeby ignorować teksty o rozwiązaniu umowy, to ignorują :keke:

 

Mnie zastanawia ten pierwszy. Kilka razy wspomniałem 'adres zameldowania' i tylko raz 'adres do korespondencji', a mimo wszystko zapamiętał to drugie :)

Odnośnik do komentarza

Na patelni (najlepiej grillowej). Najpierw suszę mięso ręcznikiem, by nie było na nim wody, potem smaruję olejem (ale dziś zrobię na maśle, bo mi zalega) z obu stron, na maksymalnie rozgrzaną patelnię kładę taki stek, po 1,5 minuty odwracam na drugą stronę (łopatką, nie widelcem!!), kolejne 1,5 minuty i zdejmuję. Przekładam na talerz, daję na stek odrobinę masła i zostawiam na 5 minut na talerzu. Tak zrobiony stek jest na blue/rare - tak jak lubię. Oczywiście kluczowe jest mięso. Udziec, ligawa czy kark odpada. Rostbef i antrykot OK, ale najlepiej polędwica. I musi być marmurkowata, czyli dużo białych żyłek.

Odnośnik do komentarza

Nie przyprawiasz?

 

Ja wczoraj zdecydowałem się na grillowanie (miałem karczki), najpierw zrobiłem marynatę - oliwa, przyprawa do steków, papryka słodka, majeranek, potem mięso leżało trochę w tym no i potem grillowałem małe kawałki aż będzie miękkie. Do tego makaron ze szpinakiem w sosie serowym.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...