Skocz do zawartości

Ostatnia Szansa


Maniek_ZKS

Rekomendowane odpowiedzi

Spojrzałem na tabelę z poprzedniego postu i zadziwiła mnie słaba postawa Wigier Suwałki, które chyba były typowane do awansu prawda ? :ke:

Po ostatnim remisie nie sądziłem, że w ogóle uda Wam się zdobyć jeden punkt, a co dopiero zwyciężyć z Motorowcami, ale ta sztuka się udała, więc bardzo miłe zaskoczenie :)

Kto u Ciebie jest najlepiej zarabiającym piłkarzem? Brocki? Jamróz ? czy ten nowy nabytek Radoslavijevic?

Odnośnik do komentarza

BergmaN: Wigry po spadku dość mocno się osłabiły i chyba to jest powodem tej słabiutkiej gry. Nie mają też jakiegoś wielkiego trenera, który nie potrafi ustabilizować ich formy, bo wygrywać potrafią m.in z Sokołem Ostróda 9:2.

 

A moja wygrana z Motorem powinna być zdecydowanie wyższa. Oni od trzech meczy nic nie grają, stracili siedem bramek i tylko raz zremisowali, mimo wszystko ważne, że mam trzy punkty, bo co jak co, ale było to dość szlagierowe spotkanie w tej lidze.

 

Najwięcej zarabia Nemanja Solujic, 1500zł. tygodniowo. Brocki na szczęście zbiera ochłapy, 450 zł. W zbliżającym się sezonie pensje pójdą w górę, bo niektórzy będą zarabiać ponad 2 tysiące. Wydaje mi się, że błąd jest w tej aktualizacji, bo 100tys zł. jakie zapłaciliśmy za Brockiego jest jakąś kosmiczną kwotą, szkoda, że nie mogłem anulować tego transferu, gdyż był już zaklepany przez poprzedniego szkoleniowca.

Odnośnik do komentarza

Siedem spotkań do końca, dwanaście punktów straty, czy jest to wykonalne ? - pytanie, które mnie prześladowało przez kolejny tydzień. Rozwiązania nie znalazłem.

Gramy dzisiaj z teoretycznie najsłabszym przeciwnikiem z ostatnich meczy. Concordia, zajmuje już 10 miejsce, co po początkowych notowaniach jest sukcesem Ta mieszanka wybuchowa obcokrajowców może zaskoczyć w każdym meczu, ale też w każdym odstawić niezłą maniane. Dla nas szczęśliwie po meczu z Motorem żaden z zawodników co musiał zejść z murawy nie doznał poważnej kontuzji i dzisiaj normalnie wystąpią w pierwszym składzie. Jedną zmianę będziemy mieli na środku obrony, gdzie świetnie spisującego się w ostatnim czasie, obecnie mocno zmęczonego Radlera zmieni Łagowski i jedną na prawej stronie obrony, na którą to wraca Sawicki.

Kaszuba - Sawicki (Witek 41'), Solujić, Łagowski, Radoslavijević - Haj Said (Smolovic 75'), Lisańczuk (k), Kołodziej, Milojić (Jakubowski 79') - Kaźmierowski, Jamróz (Szela 72')

Grali bez jaj, snuli się na tym boisku, a wygrali, mają szczęście bo by srogo za ten mecz zapłacili. Pomogła nam w tym dyspozycja przyjezdnych, którzy chyba sobie już odpuścili pościg za czołówką i skupią się na relaksującej weekendowej gierce, za którą otrzymają sowite wynagrodzenie. Nie trafili w bramkę ani razu... przez cały mecz. Oczywiście nie byliśmy lepsi, napastnicy pudłowali niemiłosiernie, szczególnie Kaźmierowski, który na początku meczu miał dwie patelnie. W 19. minucie wyręczył ich środkowy obrońca - Solujić, który wykorzystał swój wzrost i strzałem z głowy dał nam prowadzenie, którego nie oddaliśmy do samego końca.

II Liga Wschodnia, [28/34], 11.04.2015
Stadion przy ul.Hetmańskiej 69, Rzeszów, 1.397 widzów.
Stal Rzeszów [6] - Concordia Elbląg [10] 1:0 (1:0)
1:0 Nemanja Solujić 19'
MoM: Nemanja Solujić '7.3' Stal Rzeszów

Odnośnik do komentarza

A już myślałem, że Brocki nie dość, że przyszedł za ogromna fortunę to jeszcze złożył podpis pod lukratywną umową. Wtedy to dopiero byłyby jajca.
Piszesz, że Solujić zarabia najwięcej... jak widać najwyraźniej się mu to należy :) Trzymam kciuki za komplety punktów do końca kampanii ligowej :)

Odnośnik do komentarza

BergmaN: Solujić to mój najlepszy transfer w dotychczasowej karierze, mam nadzieję, że rozwinie się jeszcze bardziej. Komplet punktów, balonik szybko pękł :)

 

Pierwszym spadkowiczem z naszej ligi jest Korona II Kielce. I dobrze, nie lubię rezerw w wyższych ligach.

Praktycznie cały tydzień przed meczem z Puszczą Niepołomice trenowaliśmy grę w ataku, która pozostawia wiele do życzenia. Mam nadzieję, że nie odbije się to na postawie obrońców, w których szeregi dodatkowo wraca Radler, zmieniając Łagowskiego. Dawid Kaszuba swoimi ostatnimi występami podbił serca rzeszowskich kibiców, dzięki czemu zachował miejsce w składzie, mimo możliwości gry Lewandowskiego.

Kaszuba - Sawicki, Solujić, Radler (Łagowski 57'), Radoslavijević - Haj Said, Lisańczuk (k) (Pietroń 57'), Kołodziej (Smolović 70'), Milojić - Kaźmierowski (Szela 72'), Jamróz

Wchodząc na stadion nie przypuszczałem, że da się na nim grać. Zamiast murawy było pastwisko, a pytając prezesa gospodarzy o murawę stwierdził, że wymienią po sezonie, no cóż, co klub to obyczaj. Jak w 10. minucie Smolović wszedł obunóż w rywala stwierdziłem, że tego meczu nie możemy wygrać. Czerwona kartka całkowicie rozerwała nasze linie, zawodnicy biegali jak dzieci we mgle. W pierwszej połowie jeszcze jakoś to wyglądało, mimo, że w 20. minucie straciliśmy bramkę, ale to było nic z tym co działo się w drugiej części.

Nasza gra całkiem się posypała, gospodarze wchodzili w obronę jak w masło, a bramki padały po fatalnych błędach defensorów, te treningi ofensywne nie podziałały jak powinny. Cztery gole stracone u rywala, który gra w strefie spadkowej... tego sezonu nie zaliczymy do udanych, nadzieje straciliśmy w tej podkrakowskiej miejscowości.

 

II Liga Wschodnia, [29/32], 19.04.2015
Suche Stawy, Kraków, 244 widzów.
Puszcza Niepołomice [17] - Stal Rzeszów [6] 4:0 (1:0)
1:0 Daniel Wolkiewicz 20'
2:0 Marek Mizia 56'
3:0 Marek Mizia 83'
4:0 Grzegorz Piesio 86'
MoM: Piotr Madejski '9.1' Puszcza Niepołomice

Odnośnik do komentarza

Ralf: Mam nadzieję, że nie moi zawodnicy nie wezmą przykładu z Twoich, szczególnie tych z Gratkorn, czy Avellino :D

 

Porażka z Puszczą zabolała i utwierdziła w przekonaniu, że w tym sezonie nie jesteśmy gotowi na awans. Mam nadzieję, że w dzisiejszym meczu z III ligową już Koroną II Kielce poprawimy sobie humory zgarnięciem pewnych trzech punktów. Za swój głupi wybryk w poprzednim meczu Haj Said został ukarany czterema meczami zawieszenia, co wyklucza go z gry w tym sezonie. Jego miejsce zajmie Milos Smolović. Na bramkę wraca Lewandowski, ku niezadowoleniu Kaszuby.

Lewandowski - Sawicki (Witek 67'), Radler, Solujić, Radosavljević - Smolović (Baran 44'), Kołodziej, Lisańczuk (k) (Jakubowski 45'), Milojić - Kaźmierowski, Jamróz (Wiśniowski 45')

Szybko strzelona bramka ustawiła nam całe spotkanie. Kaźmierowski już w 4. minucie znalazł lukę w obronie, wpadł między defensorów i mocnym strzałem po ziemi pokonał Michała Tkaczuka. Korona, która kolejny sezon spędzi już ligę niżej nie starała się o wyrównanie, a skupiła się na nudnej wymianie podań na własnej połowie. Zasygnalizowałem mocniejszy pressing i po kilkunastu minutach przyniosło to spodziewane efekty. Piłkę na rzecz Milojica zgubił Zawadzki, Serb dograł do wchodzącego na czystą pozycję Kołodzieja, który bez problemu pokonał młodziutkiego Tkaczuka.

Druga część meczu minęła bardzo szybko, przy mało atrakcyjnej grze obu zespołów. Moi zawodnicy nie atakowali bojąc się straty bramki, a Korona tak jak w pierwszej połowie po za utrzymywaniem się przy piłce nie prezentowała kompletnie nic. W 80. minucie kontrowersyjny rzut karny wykorzystał Kapo i zabiło mi mocniej serce. Strata punktów z takim rywalem i przy takim wyniku boli podwójnie, ale na szczęście w doliczonym czasie gry Kaźmierowski, po podaniu Milojica podwyższył prowadzenie i zapewnił nam tym samym trzy punkty.

II Liga Wschodnia, [30/34], 25.04.2015
Kolporter Arena, Kielce, 244 widzów.
Korona II Kielce [18] - Stal Rzeszów [6] 1:3 (0:0)
0:1 Szymon Kaźmierowski 4'
0:2 Dariusz Kołodziej 38'
1:2 Olivier Kapo 80' karny
1:3 Szymon Kaźmierowski 90+1'
MoM: Szymon Kaźmierowski '8.9' Stal Rzeszów

Odnośnik do komentarza

Ralf: Myślę, że moim ancymonom mogę wybaczyć, w tym sezonie i tak już po awansie.

 

Podsumowanie Miesiąca: Kwiecień 2015

Bilans: 3-0-1
II Liga Wschodnia: 6 Miejsce, 46 punktów.
Puchar Polski: 2.Runda vs.GKS Katowice 1:1k
Finanse: -810.529 tys zł. (-61.212 tys zł.)


Transfery (Polska):

1. ---
2. ---
3. ---

Transfery (Świat):

1. Fernando Tobio z Club Atlético Vélez Sársfield do S.C. Corinthians Paulista za 12.25mln zł.
2. Leo z Cruzeiro EC do Botofago F.R. za 6.75mln zł.
3. Toshihisa Hidaka z Sanfrecce Hiroszima do Asz Szabab za 2.8mln zł.

Ligi na Świecie:

Anglia: Arsenal Londyn (+5)
Czechy: Sparta Praga (+1)
Francja: AS Monaco (+13)
Hiszpania: Atletico Madryt (+6)
Holandia: FC Twente (+3)
Niemcy: Bayern Monachium (+18)
Polska: Lechia Gdańsk (+0)
Serbia: Czukariczki Belgrad (+4)
Włochy: Juventus Turyn (+9)

Ranking FIFA:

1. Holandia 1542 pkt.
2. Anglia 1363 pkt.
3. Hiszpania 1344 pkt.
(...)
73. Polska 455 pkt.

Odnośnik do komentarza

Ralf: Szczerze ? Liczyłem na pewny awans. Widocznie przeceniłem swoje umiejętności.

 

Rezerwy Legii przed sezonem były uznawane za głównego faworyta do zajęcia pierwszego miejsca w tabeli, a nieoczekiwanie, na cztery kolejki przed końcem zajmują przedostatnie miejsce. Dotarli dziś do nas z czterema zawodnikami pierwszego składu, co potwierdza, że bronią się przed spadkiem jak mogą. My wyjdziemy takim samym ustawieniem jak w poprzednim meczu.

Lewandowski - Sawicki (Witek 59'), Radler, Solujić, Radosavljević - Smolović (Pietroń 48'), Lisańczuk (k), Kołodziej, Milojić (Jakubowski 55') - Kaźmierowski (Wiśniowski 75'), Jamróz

Prasa przed meczem była przekonana, że wzmocniona zawodnikami pierwszego składu Legia rozniesie nas na własnym boisku. Jak bardzo się mylili pokazało boisko, gdzie od pierwszych minut zdominowaliśmy faworyzowanego rywala. Goście ani się obejrzeli, a już przegrywali dwiema bramkami. Najpierw swoją dobrą dyspozycję potwierdził Kaźmierowski, strzelając dość szczęśliwie po rękach Jałochy, a kilka minut później Milos Milojić strzelił niezwykle efektowną bramkę z ponad 20 metrów.

W drugiej połowie obraz gry niewiele się zmienił, a trzecią bramkę zdobył Jamróz, wykorzystując podanie Wiśniowskiego. Szkoda początku sezonu, pięć porażek z rzędu, gdyby ich nie było mogliśmy teraz walczyć o awans...

II Liga Wschodnia, [31/34], 02.05.2015
Stadion przy ul.Hetmańskiej 69, Rzeszów, 1.252 widzów.
Stal Rzeszów [5] - Legia II Warszawa [17] 3:0 (2:0)
1:0 Szymon Kaźmierowski 9'
2:0 Milos Milojić 15'
3:0 Łukasz Jamróz 86'
MoM: Szymon Kaźmierowski '8.2' Stal Rzeszów

Odnośnik do komentarza

We Wrocławiu odbył się finał Pucharu Polski, który pewnie wygrała drużyna Lecha Poznań pokonując 4:2 Górnik Zabrze. Co ciekawe, przed rokiem mieliśmy taki sam zestaw w finale i wtedy również lepsi okazali się zawodnicy Kolejorza.

Na wyjazd do Łowicza jechaliśmy bez zawieszonego Sawickiego, którego zastąpi Robert Witek, tym samym będzie to jego jeden z ostatnich meczów w naszych barwach, natomiast narzekającego na lekki uraz Kołodziej zmieni Arkadiusz Baran.

Lewandowski - Witek, Solujić (Hus 52'), Radler, Radosavljević (Pietroń 61') - Smolović, Baran (k), Lisańczuk, Milojić - Kaźmierowski, Jamróz (Łagowski 14')

Od samego początku mieliśmy pod górkę. Szybka czerwona kartka dla Witka ułatwiła zadanie gospodarzom, którzy początkowo nie bardzo wiedzieli jak się za nas zabrać, ale z czasem doszli do głosu i zdobyli trzy bramki, które wystarczyły im do zdobycia trzech punktów. Warto napisać słówko o drugiej połowie, którą zdominowaliśmy, ale z czterech sytuacji sam na sam ani razu nie trafiliśmy w światło bramki.

II Liga Wschodnia, [32/34], 02.05.2015
Stadion Miejski, Łowicz, 547 widzów.
Pelikan Łowicz [11] - Stal Rzeszów [6] 3:1 (1:1)
0:1 Szymon Kaźmierowski 30'
1:1 Damian Nowak 39'
2:1 Marcin Zawrzykraj 61'
3:1 Patryk Pomianowski 90+4'
MoM: Michał Gamla '8.5' Pelikan Łowicz

Odnośnik do komentarza

Brachu: Jego ściągnięcie na Hetmańską było pomyłką.

 

Daleki wyjazd do Zambrowa, mecz o przysłowiową pietruszkę, oj nie chciało się jechać. W składzie nie braknie zmian - Witka zmieni Sawicki, a Arkadiusza Barana i Michała Lisańczuka zastąpią Jakubowski, z Pietroniem.

Lewandowski - Sawicki (k), Radler, Solujić (Łagowski 67'), Radosavljević - Smolović, Pietroń, Jakubowski (Kołodziej 58'), Milojić - Kaźmierowski, Jamróz (Brocki 56')

Pewnie wielu kibiców sądziło, że to będzie jedno z najnudniejszych spotkań tej kolejki. Drużyny o nic nie grające, nie mające szans na awans, czy spadek, stworzyły dzisiaj świetne widowisko, które szczęśliwie skończyło się dla moich podopiecznych. Od samego początku przewagę mieli gospodarze i już po 12. minutach prowadzili za sprawą Michała Poducha, który strzałem głową nie dał szans Lewandowskiemu. Kolejny kwadrans minął przy ostrożnej grze obu zespołów, ale dziesięć minut przed końcem postanowiłem zaatakować większą ilością zawodników co się opłaciło. Pressing, którego nie było przez większość połowy spowodował spore zamieszanie w szeregach gospodarzy, którzy nie potrafiąc rozegrać piłki na własnej połowie podali do Milojica, a ten wykorzystał nadarzającą się okazję i pewnie pokonał Artura Melona.

Drugą połówkę chciałem zacząć od mocnego uderzenia, a wyszło zupełnie odwrotnie. Olimpia wykorzystała błąd naszych obrońców i po strzale Hirsza drugi raz w tym meczu wyszła na prowadzenie, które jednak bardzo szybko straciła. Nie mogłem powtórzyć błędu z pierwszej połowy, gdzie zbyt długo czekałem na wprowadzenie zmian taktycznych i tuż po stracie bramki zarządziłem wielką ofensywę na bramkę Melona. Na efekty nie musiałem długo czekać. Smolović odebrał piłkę Kosińskiemu, zagrał na lewą stronę do Radosavljevica, ten pociągnął skrzydłem kilka metrów i fantastycznie obsłużył Milojica, który dostawiając głowę do piłki dał nam remis. Liczyłem, że bramka na 3:2 padnie bardzo szybko, ale chwilę musieliśmy na nią poczekać. Dopiero w 74. minucie i błędzie Artura Melona, któremu piłka odbiła się od pleców i wpadła do bramki objęliśmy prowadzenie, którego nie oddaliśmy do samego końca umiejętnie blokując zapędy Olimpii.

II Liga Wschodnia, [33/34], 16.05.2015
Stadion Miejski, Zambrów, 717 widzów.
Olimpia Zambrów [12] - Stal Rzeszów [7] 2:3 (1:1)
1:0 Michał Poduch 12'
1:1 Milos Milojić 37'
2:1 Robert Hirsz 50'
2:2 Milos Milojić 58'
2:3 Artur Melon 74' sam
MoM: Mladen Milojić '9.1' Stal Rzeszów

Odnośnik do komentarza

Trafił nam się świetny mecz na zakończenie sezonu. Gramy z Wisłą Puławy, a więc drużyną walczącą o awans razem z Garbarnią, która ma taką samą ilość punktów co Wisła i Pogonią Siedlce mającą 62 punkty i wyprzedzającą pozostałą dwójkę o dwa oczka. O zwycięstwo będzie na pewno ciężko, goście będą solidnie zmotywowani, ale liczę dzisiaj na dobre zakończenie ciężkiego sezonu. Niestety na sam koniec zrobił mi się szpital w klubie. Kontuzji doznali Sawicki, Radler, Kaszuba, Szela, Hus i Radosavljević, dla którego przyszykowano 6 miesięczną przerwę! Dodając do tego zawieszenia Łagowskiego, z Jakubowskim w składzie będziemy mieli dość niekonwencjonalne ustawienie.

Lewandowski - Witek, Solujić, Cielecki, Pietroń (Baran 28') - Smolović, Kołodziej, Haj Said (Lisańczuk 83'), Milojić - Kaźmierowski (Wiśniowski 83'), Jamróz

Nie mieliśmy wiele do powiedzenia w tym spotkaniu. Goście naładowani myślą gry w pierwszej lidze spokojnie nas ograli strzelając pierwszą bramkę już w 3. minucie, po trafieniu Konrada Nowaka, prawdopodobnie zawodnika Stali Rzeszów od przyszłego sezonu. Drugi gol padł niedługo po przerwie, czym szybko nas zdemotywował do dobrej gry. Goście mimo zwycięstwa nie awansowali do 1 ligi - swoje mecze wygrały Garbarnia Kraków i Pogoń Siedlce i to oni cieszyli się z awansu.

II Liga Wschodnia, [34/34], 23.05.2015
Stadion przy ul.Hetmańskiej 69, Rzeszów, 2.602 widzów.
Stal Rzeszów [5] - Wisła Pulawy [3] 0:2 (0:1)
0:1 Konrad Nowak 3'
0:2 Jason Gorskie 55'
MoM: Łukasz Staniek '7.8' Wisła Puławy

Odnośnik do komentarza

Sezon dobiegł końca, czas na podsumowanie występów poszczególnych zawodników.

Bramkarze:

- Miłosz Lewandowski (POL, 24, 0/0, 130tys zł.) - 32 - (42) - 6.71
- Dawid Kaszuba (POL, 19, 0/0, 26tys zł.) - 5 - (5) - 6.82
- Bogdan Machowski (POL, 18, 0/0, 7tys zł.) - 1 - (1) - 6.90


Mimo, że nie popełniali większych błędów, to nie stanowili pewnego punktu za plecami obrońców. Często interweniowali niepewnie doprowadzając mnie do stanów przedzawałowych. Miłosz Lewandowski po awansie nie obniżył lotów, ale też ich nie podniósł. Zagrał podobny sezon do poprzedniego, z tym, że teraz puścił dużo więcej bramek. Dawid Kaszuba, czyli wieczny rezerwowy zaprezentował się kilka razy i grał dość pewnie, dobrze zastępując kontuzjowanego Lewandowskiego, szansę dostał też Bogdan Machowski, który alarmowo bronił w jednym ze spotkań i o dziwo, pomimo małych umiejętności spełnił pokładane w nim nadzieje. W zbliżającym się sezonie na bramce będziemy mieli nowego bramkarza, którego przedstawię po sfinalizowaniu kontraktu.

Środkowi Obrońcy:

- Dominik Bednarczyk (POL, 36, 0/0, 850zł.) - 0(2) - 0 - 0 - 0 - 6.25
- Dawid Łagowski (POL, 21, 0/0, 100tys zł.) - 13(10) - 0 - 0 - 0 - 6.39
- Błażej Radler (POL, 32, 4/0j, 12.5tys zł.) - 27(1) - 0 - 1 - 2 - 6.81
- Nemanja Solujić (SRB, 21, 0/0, 150tys zł.) - 30(1) - 1 - 0 - 3 - 6.67
- Michał Cielecki (POL, 20, 0/0, 48.5tys zł.) - 6(2) - 0 - 0 - 0 - 6.41


Doświadczony Błażej Radler najlepiej sobie poradził w tym sezonie, udowadniając, że zatrudnienie go w lecie było dobrym posunięciem. Obok niego często grywał Nemanja Solujić, gracz od którego trzeba oczekiwać dużo więcej. Usprawiedliwieniem jest gra po raz pierwszy na tym szczeblu rozgrywek, zobaczymy jak sobie poradzi w kolejnym sezonie. Dawid Łagowski i Michał Cielecki zawodnicy, którzy mają spore umiejętności, których nie potrafią wykorzystać. Łagowski dostanie szansę w kolejnym sezonie, a Cielecki chciałbym żeby został gdzieś wypożyczony. Kontrakt kończy się Bednarczykowi, który powolutku szykuje się do emerytury. Myślimy o awansie ? - jeśli się uda sprowadzamy środkowego obrońcę.

Boczni Obrońcy:

- Piotr Sawicki (POL, 24, 0/0, 82tys zł.) - 29(1) - 2 - 0 - 1 - 6.63
- Robert Witek (POL, 28, 0/0, 9.75tys zł.) - 9(9) - 2 - 0 - 1 - 6.69
- Krzysztof Hus (POL, 24, 1/0j, 160tys zł.) - 1(10) - 0 - 1 - 0 - 6.56
- Dragan Radosavljević (SRB, 32, 0/0, 35tys zł.) - 7(1) - 0 - 1 - 6.63
- Arkadiusz Drożdżal (POL, 21, 0/0, 100tys zł.) - 18(1) - 2 - 0 - 1 - 6.59


Wydawać się może, że boki obrony są dobrze obsadzone i z obu stron mamy solidnych zawodników. W praktyce jest zgoła odmiennie - na prawej stronie nie zachwycili Piotr Sawicki, z Robertem Witkiem, którego sprowadzenie było rodzinnym biznesikiem prezesa. Chłopak sprowadzony z Krosna nigdy nie osiągnie poziomu minimum drugiej ligi i jego gra w naszym składzie była niezłą pomyłką, dobrze, że w lecie odchodzi. Po przeciwnej stronie pół rundy zagrał Arkadiusz Drożdżal, którego sprzedałem do Pogoni Szczecin gdzie gra obecnie w rezerwach, Krzysztof Hus jadący jak zwykle na opinii i nazwisku, oraz największy transferowy błąd Dragan Radosavljiević (ciężko to napisać). Przekonał mnie, że warto na niego postawić, a ja się na to dałem nabrać. Dodając wysoką pensję i jego obecną kontuzję, która wyklucza go z gry na około 6 miesięcy mamy zawodnika, któremu będziemy płacić, a nic z niego nie będziemy mieli, szkoda, że nie wiedziałem tego wcześniej. Konieczne transfery!

Defensywni Pomocnicy:

- Michał Pietroń (POL, 29, 0/0, 68tys zł.) - 25(6) - 0 - 4 - 0 - 6.55
- Arkadiusz Baran (POL, 35, 0/0, 16.25tys zł.) - 14(12) - 0 - 0 - 0 - 6.48
- Uros Smolović (MNE, 22, 0/0, 100tys zł.) - 21(7) - 0 - 1 - 0 - 6.53
- Jakub Więcek (POL, 19, 0/0, 76tys zł.) - 0(6) - 0 - 0 - 0 - 6.55
- Amine Haj Said (TUN, 28, 0/0, 18.75tys zł.) - 12(16) - 1 - 2 - 0 - 6.59


Najgorsza pozycja na boisku, tutaj się zapier....a! Ciężko wypracować dobrą notę w spotkaniu, w którym całe 90. minut biega się po własnej połowie depcząc rywalom po piętach. Przed sezonem ściągnąłem Smolovica, który mnie nie zawiódł, ale też nie zabłysnął, nadchodzący sezon będzie jego być albo nie być w naszym klubie. Michał Pietroń jest świetnym uzupełnieniem składu - potrafi grać na boku obrony i na środku pomocy, a co najważniejsze radzi sobie bardzo poprawnie, mimo, że nie ma stałej pozycji. Jakub Więcek nie przebrnął przez bardziej doświadczonych kolegów i praktycznie cały sezon spędził w rezerwach - mam nadzieję, że znajdzie się jakiś chętny by go wypożyczyć. Arkadiusz Baran swoje najlepsze lata ma za sobą i po sezonie odejdzie w cień klubu, dogrywając w rezerwach ostatni rok kontraktu. Przydałyby się i tutaj pewne wzmocnienia, jeśli się nie uda ich przeprowadzić pozycja niektórych zawodników ulegnie zmianie.

Środkowi Pomocnicy:

- Michał Lisańczuk (POL, 22, 0/0, 190tys zł.) - 25(3) - 0 - 5 - 0 - 6.66
- Dariusz Kołodziej (POL, 33, 0/0, 2tys zł.) - 28(4) - 4 - 2 - 2 - 6.74
- Kamil Jakubowski (POL, 21, 0/0, 200tys zł.) - 22(7) - 3 - 7 - 3 - 6.74
- Mladen Milojić (SRB, 26, 0/0, 210tys zł.) - 13 - 4 - 3 - 1 - 7.04


Wypożyczony Kołodziej spełnił swoje obowiązki i wypełnił kontrakt w 100% prezentując dobry poziom w każdym granym przez niego meczu. Po sezonie liczyłem na podpisanie z nim kontraktu, ale warunki jakie przedstawił nie były do zaakceptowania. W jego miejsce, jeszcze zimą sprowadziłem Mladena Milojica, co okazało się świetnym rozwiązaniem - przynajmniej dotychczas. Jakubowski był świetnym rezerwowym, zawsze odpowiednio przygotowanym pod względem fizycznym, a Michał Lisańczuk mimo, że obniżył poziom w porównaniu do poprzedniego sezonu nie przysporzył mi większych problemów z grą .

Napastnicy:

- Szymon Kaźmierowski (POL, 27, 0/0, 200tys zł.) - 34(1) - 18 - 6 - 6 - 6.92
- Łukasz Jamróz (POL, 25, 3/0j, 120tys zł.) - 19 - 3 - 4 - 6.66
- Ernest Szela (POL, 22, 0/0, 180tys zł.) - 6(16) - 2 - 3 - 1 - 6.62
- Rafał Wisniowski (POL, 20, 0/0, 4.6tys zł.) - 0(6) - 0 - 1 - 0 - 6.47
- Sebastian Brocki (POL, 26, 0/0, 145tys zł.) - 16(5) - 8 - 2 - 2 - 6.80


Szymon Kaźmierowski był tym, który nigdy nie zawodził. Świetny sezon tego zawodnika. O drugą pozycję w wyjściowym składzie walczyli Sebastian Brocki i Łukasz Jamróz, obaj ze zmiennymi skutkami, a w przeciągu całego sezonu lepszy okazał się Brocki. Kolejnymi w hierarchii byli Szela, grający bez szału i Rafał Wiśniowski dla którego był to sezon po bardzo groźnej kontuzji i ostatni w naszych barwach.

 

---

Najlepszy Strzelec: Szymon Kaźmierowski 18 bramek.
Najlepszy Asystent: Szymon Kaźmierowski 6 asyst.
Najlepszy Gracz wg Sztabu Szkoleniowego: Szymon Kaźmierowski
Najlepszy Gracz wg Kibiców: Szymon Kaźmierowski

Objawienie Sezonu: Szymon Kaźmierowski, za skuteczną i solidną grę w ataku.

Największe Rozczarowanie: Dragan Radoslavjević

Jedenastka Sezonu: Lewandowski - Sawicki, Radler, Solujić, Pietroń - Haj Said, Kołodziej, Lisańczuk, Jakubowski - Kaźmierowski, Brocki

Odnośnik do komentarza

Tabela, II Liga Wschodnia:

1. Pogoń Siedlce        - 34 - 20 - 5  - 9  - (+16) - 65 pkt. M
2. Garbarnia Kraków     - 34 - 18 - 9  - 7  - (+27) - 63 pkt. Aw
3. Wisła Puławy         - 34 - 18 - 9  - 7  - (+24) - 63 pkt.
4. Znicz Pruszków       - 34 - 17 - 6  - 11 - (+15) - 57 pkt.
5. Stal Rzeszów         - 34 - 15 - 7  - 12 - (+2)  - 52 pkt.
6. Radomiak Radom       - 34 - 14 - 10 - 10 - (+6)  - 52 pkt.
7. Olimpia Elbląg       - 34 - 13 - 11 - 10 - (+5)  - 50 pkt.
8. Concordia Elbląg     - 34 - 13 - 10 - 11 - (+14) - 49 pkt.
9. Motor Lublin         - 34 - 13 - 10 - 11 - (+4)  - 49 pkt.
10. Pelikan Łowicz      - 34 - 13 - 9  - 12 - (+5)  - 48 pkt.
11. Kolejarz Stróże     - 34 - 14 - 4  - 16 - (+2)  - 46 pkt.
12. Olimpia Zambrów     - 34 - 13 - 6  - 15 - (-14) - 45 pkt.
13. Stal Stalowa Wola   - 34 - 10 - 10 - 14 - (-15) - 40 pkt.
14. Wigry Suwałki       - 34 - 11 - 5  - 18 - (-13) - 38 pkt.
15. Puszcza Niepołomice - 34 - 8 - 14  - 12 - (-3)  - 38 pkt. S
16. Legia II Warszawa   - 34 - 10 - 8  - 16 - (-14) - 38 pkt. S
17. Sokół Ostróda       - 34 - 9 - 8   - 17 - (-20) - 35 pkt. S
18. Korona II Kielce    - 34 - 4 - 5   - 25 - (-41) - 17 pkt. S


Nagroda Fair Play: Olimpia Elbląg

Król Strzelców: Konrad Nowak (Wisła Puławy) 26 bramek.
Najwięcej Asyst: Michał Zapaśnik (Znicz Pruszków) 12 asys

Odnośnik do komentarza

Podsumowanie Miesiąca: Maj 2015

Bilans: 2-0-2
II Liga Wschodnia: 5 Miejsce, 52 punkty.
Puchar Polski: 2.Runda vs.GKS Katowice 1:1k
Finanse: -936.335 tys zł. (-125.807 tys zł.)

Transfery (Polska):

1. ---
2. ---
3. ---

Transfery (Świat):

1. Isaac Vorsah z FC Red Bull Salzburg do Asz Szabab (KSA) za 4.3mln zł.
2. ---
3. ---

Ligi na Świecie:

Anglia: Arsenal Londyn (+5) M
Czechy: Sparta Praga (+2) M
Francja: AS Monaco (+14) M
Hiszpania: Atletico Madryt (+6) M
Holandia: FC Twente (+6) M
Niemcy: Bayern Monachium (+20) M
Polska, Mistrzowska i Spadkowa: Lech Poznań (+1) M
Serbia: Czukariczki Belgrad (+6) M
Włochy: Juventus Turyn (+11) M

Ranking FIFA:

1. Holandia 1586 pkt.
2. Anglia 1439 pkt.
3. Hiszpania 1374 pkt.
(...)
73. Polska 455 pkt.

Odnośnik do komentarza

W połowie czerwca odbyła się specjalna konferencja prasowa poświęcona kończącemu się sezonowi i nadchodzącemu, do którego przygotowania rozpoczęliśmy w piątek 12 czerwca.

Pierwszy sezon po awansie uznałem za bardzo udany. Nie byliśmy faworytem rozgrywek, a pod koniec rundy wiosennej siedzieliśmy na ogonie drugiej w tabeli Wiśle Puławy. Żałuję początku rozgrywek i tych pięciu porażek z rzędu, gdzie już wtedy straciliśmy zbyt wiele punktów, co nas później pogrzebało.

Kibice martwią się, że nagrania z meczów klubu mogłyby spokojnie zastępować anestezjologa na sali operacyjnej, no cóż każdy ma swoją opinię... Szymona Kaźmierowskiego wybrali piłkarzem sezonu, a do „Jedenastki Marzeń“ i jej rezerw wprowadzili siedmiu graczy: Błażeja Radlera, Sebastiana Brockiego, Łukasza Jamróza, Dawida Kaszube, Dariusza Kołodzieja, Michała Pietronia i Piotrka Sawickiego. Wygląda ona teraz następująco:

Miłosz Lewandowski (61/0) - Konrad Hus (23/0), Błażej Radler (28/0), Nemanja Solujić (57/7), Arkadiusz Drożdżal (46/3) - Damian Jędryas (24/2), Dariusz Kołodziej (31/4), Łukasz Szczoczarz (22/2), Kamil Jakubowski (56/6) - Szymon Kaźmierowski (57/31), Ernest Szela (43/13)

 

*w nawiasie liczby w klubie

Przygotowania do nadchodzącej rudny rozpoczęliśmy bardzo szybko, gdyż już w lipcu startuje Puchar Polski, a tym razem chciałbym dojść dalej niż do drugiej rundy. Zapowiedziałem też, że po dwóch, trzech transferach włączymy się do walki o awans, co wiele osób przyjęło z nieskrywaną radością.

Czekamy na lepsze czasy!


Reprezentacja Polski pod wodzą Adama Nawałki kompletnie sobie nie radzi w eliminacjach Mistrzostw Europy, które w 2016 roku odbędą się na francuskich boiskach. Czerwiec miał być miesiącem przełamania po poprzednich fatalnych meczach. Niestety nasi reprezentanci najpierw nie poradzili sobie z Serbią, remisując bezbramkowo po beznadziejnym meczu, by cztery dni później podzielić się punktami z Walią 1:1, po bramce Geretha Bale dla gości i 18-letniego piłkarza Genk Dawida Kownackiego. Tym samym Biało Czerwoni lato 2016 roku spędzą w domach, a nie na boiskach w Paryżu, czy Marsylii.

Podsumowanie Miesiąca: Czerwiec 2015

Bilans: 0-0-0
II Liga Wschodnia: ---
Puchar Polski: ---
Finanse: -337.786 tys zł. (551.966 tys zł.)

Transfery (Polska):

1. Bartosz Bereszyński z Legii Warszawa do Maccabi Tel Awiw za 1.3mln zł.
2. Krystian Nowak z Widzewa Łódź do Górnika Łęczna za 750tys zł.
3. Mateusz Szczepaniak z Miedzi Legnica do Niecieczy za 625tys zł.

Transfery (Świat):

1. Raheem Sterling z FC Liverpool do PSG za 162mln zł.
2. Davide Santon z Newcastle United do PSG za 140mln zł.
3. Kevin de Bruyne z VfL Wolfsburg do PSG za 130mln zł.

Ligi na Świecie:

Anglia: ---
Czechy: ---
Francja: ---
Hiszpania: ---
Holandia: ---
Niemcy: ---
Polska: ---
Serbia: ---
Włochy: ---

Ranking FIFA:

1. Holandia 1586 pkt.
2. Anglia 1439 pkt.
3. Hiszpania 1374 pkt.
(...)
73. Polska 455 pkt.

Odnośnik do komentarza

Jak zawsze przed ważnym dniem obudziłem się wcześnie rano. Właściwie, to obudził mnie nieprzyjemny sen. Graliśmy mecz o awans, który nie poszedł nam tak jak sobie to zaplanowaliśmy. Koszmary zapomina się szybko, a to zostało mi w głowie i przez najbliższe kilkadziesiąt minut rozmyślałem, czy to nie jest jakaś przepowiednia nadchodzącego sezonu. Nie chcąc poddać się melancholii szybko narzuciłem szlafrok i zacząłem wykonywać codzienne czynności: poranna toaleta, kawa z ulubionego kubka i wyjazd do siedziby klubu, gdzie już przed bramą dało się zauważyć kilka podnieconych twarzy dziennikarzy, czekających na pierwsze informacje transferowe i zapowiedzi nowego sezonu.

Zaplanowana na 11:00 godzinę konferencja prasowa przyciągnęła masę gości z regionu. Obok beniaminka JKS-u Jarosław byliśmy jedynym klubem z Podkarpacia grającym na tym szczeblu rozgrywek. Szybko potwierdziłem nasze aspiracje na ten sezon i od słowa do słowa przeszliśmy do przedstawiania nowych członków sztabu szkoleniowego, oraz tych najważniejszych - nowych zawodników.

Nowym trenerem bramkarzy został Rafał Pomianek (POL, 41) zastępując na tym stanowisku Waldemara Piątka, który odszedł z klubu po dwóch latach pełnienia obowiązków. Pomianek, który kilka lat wcześniej z powodzeniem bronił barw Biało-Niebieskich wyemigrował do Stanów Zjednoczonych i tam zebrał cenne doświadczenia, które zdecydował się przenieść na rzeszowski klub.

Z przykrością poinformowałem, że nie przedłużyliśmy kontraktu z Piotrem Prędotą (POL, 32, 22/7), Robertem Witkiem (POL, 28, 18/2) i Rafałem Wiśniowskim (POL, 20, 11/1), a dwóch nastolatków, którzy nie mieli szans na pierwszy zespołów dołączyło do innych klubów. Jerzy Szewczyk (POL, 19, P L, 0/0) zasili Raków Częstochowa, a Krystian Wietecha (POL, 19, DP, 0/0) Piwoszy z Brzeska.

Kulminacyjnym punktem konferencji prasowej było przedstawienie nowych zawodników. Zaczęliśmy od mocnego uderzenia i jako pierwszy wywołany został król strzelców mijającego sezonu Konrad Nowak (POL, 30, 0/0, 37.5tys zł.). Z strzelcem 26 bramek w poprzednim sezonie wiążę olbrzymie nadzieje, bo oprócz Kaźmierowskiego żaden z naszych napastników nie grzeszył skutecznością. Rozwiązałem też problem z obsadzeniem prawej strony obrony, gdzie teraz powinien występować wszechstronny Robert Pisarczuk (POL, 22, 0/0, 51tys zł.) ściągnięty prosto z Pogoni Siedlce, a więc tegorocznego beniaminka pierwszej ligi. Sprawiającemu co raz więcej psikusów Miłoszowi Lewandowskiemu sprowadziłem solidnego rywala w osobie doświadczonego Łukasza Radlińskiego (POL, 32, 0/0, 36tys zł.) grającego przez większość kariery na boiskach I Ligi, a ostatnio w barwach Sandecji Nowy Sącz.

Wszyscy zawodnicy odpowiedzieli na kilka pytań, a później razem z asystentem Tomaszem Strejlauem opowiedziałem w kilku słowach o zbliżającym się okresie przygotowawczym, w którym zagramy m.in z Banikiem Ostrawa. Padło również wiele pytań o kolejne transfery, ale bez konkretnych odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...