Skocz do zawartości

Marynia startuje w 457 turze wyborów o fotel prezydenta Wonchonc Sity


klinsmann

Na kogo zagłosujesz ?  

52 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

wygadać, wygadacia, wygadaciowi, wygadać, wygadaciowi, wygadaciu, o! wygadaciu

 

Bynajmniej w wersji Kietha ;)


potrzebował się (co?) wygadać

podpowiadam, że co? jest tez w mianowniku :kekeke:

 

 

GRAMATYCZNA EXTRAVAGANZA

 

Ale generalnie potrzebowałem rozjebać se tak muzg na noc (w bierniku) :lol:

Odnośnik do komentarza

Po krótkim lurku skłaniam się jednak do okolicznika, ale więcej już nie szukam ;)

a nie bezokolicznika

Chociaż i tak dla mnie to jest dopełnienie czasownika modalnego (biernikowe).

czyli wg mnie istnieja konstrukcje potrzebować + biernik, ale nie z rzeczownikiem (tu się biję w piersi), jak jeszcze mnie przekonacie do absolutnego braku takiej struktury, to przyznam się do błędu i odejdę z forum na dłuższy czas.

Odnośnik do komentarza

 

Po krótkim lurku skłaniam się jednak do okolicznika, ale więcej już nie szukam ;)

a nie bezokolicznika

Chociaż i tak dla mnie to jest dopełnienie czasownika modalnego (biernikowe).

czyli wg mnie istnieja konstrukcje potrzebować + biernik, ale nie z rzeczownikiem (tu się biję w piersi), jak jeszcze mnie przekonacie do absolutnego braku takiej struktury, to przyznam się do błędu i odejdę z forum na dłuższy czas.

 

 

Miałem nie wnikać, ale to chyba jednak dopełnienie :P

 

I chyba nie rozumiesz, czym jest biernik, albo ci się myli z bezokolicznikiem.

Odnośnik do komentarza

To proszę o wytłumaczenie, bo do szkoły nie mam jak wrócić za bardzo (a chciałbym) Niestety, ale polska szkoła mnie nie nauczyła władania polskim językiem, a szkołę mimo to ukończyłem z wyróżnieniem. Polonisci zamiast wałkować reguły składniowe, uczą bardziej analizy i interpretacji dzieł literackich, a w te klocki byłem niezły. Wypracowanie też potrafiłem na sześc napisać, bo merytoryką i licznymi odwołaniami do dzieł przeczytanych maskowałem braki. Na studiach przez rok też pobierałem stypendium, mimo skrajnej nieznajomości języka polskiego.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...