Skocz do zawartości

Bonne réaction


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Karuzela trenerska rozkręcała się na dobre, Gustavo Ferráza z Tacuarembó przed zwolnieniem nie uratowało zajmowane przez jego zespół ósme miejsce w lidze.

Do spotkania z wiceliderem przystępowaliśmy bez zawieszonego Castro oraz przeziębionego Ísoli. Bukmacherzy nie dawali nam szans, więc oczywiście skorzystałem z okazji, by trochę na nich zarobić, i wybrałem się do zezowatego Juana. W drzwiach minąłem się z Barreto, co tłumaczyło jego szczególnie aktywną postawę w tym meczu. Zaraz w 3. minucie wykorzystaliśmy fakt, że piłkarze Atenas nie zdołali wybić piłki po rzucie rożnym, Ferrero zacentrował w pole bramkowe, a Herman strzałem głową dał nam prowadzenie. Chwilę później Ramos obił piłką słupek, a w 41. minucie Ferrero przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem. Na szczęście nie daliśmy niewykorzystanym okazjom szansy, by się zemścić, i tuż przed przerwą Barreto zagrał świetną piłkę w uliczkę, a de León w swoim stylu posłał ją do bramki plasowanym strzałem z dystansu. W drugiej połowie skutecznie broniliśmy wyniku, a szanse debiutu dostali wracający po długiej kontuzji Bernales oraz nadrabiający braki kondycyjne Viera.

 

08.11.14 Parque Oriental, La Paz: 361 widzów
L08/26 Oriental de La Paz (6.) — Atenas de San Carlos (2.) 2:0 (2:0)
H.Barreto 3, M.de León 45+1

Oriental: Y.Costa 7.0 — F.La Luz 6.8, R.Curbelo 8.3, R.Gómez 6.8, F.Díaz 7.4 — E.Riestra 6.8 (73. R.Viera 6.7)— M.de Souza 6.6, G.Ferrero 7.1 — V.Ramos 6.5 (63. E.Bernales 6.6) — M.de León 8.3 (77. F.Acosta), H.Barreto 8.0
Odnośnik do komentarza

Pozbawione menedżera Tacuarembó stanowiło wielką niewiadomą, a do tego wyszło na nas dwójką defensywnych pomocników, a z takim ustawieniem zawsze mieliśmy problemy. Goście wchodzili też w nas jak w masło, ja zaś potrzebowałem pół godziny na odpowiednie przestawienie zespołu. W tym czasie ratował nas głównie Costa, który wygrał w sumie pięć pojedynków sam na sam z piłkarzami Tacuarembó. Jednak i on nie był w stanie nic zrobić, gdy znów słabiutki Díaz sfaulował w polu karnym Dos Santosa, a Quagliotti pewnie wykorzystał jedenastkę.

Díaza jeszcze przed przerwą zastąpił równie niepewny Castro, ale losy spotkania odwrócił grający w miejsce kontuzjowanego Ramosa Bernales. Emiliano w 39. minucie zdecydował się na strzał z dystansu, Pérez nie utrzymał mokrej od deszczu piłki, a zamykający akcję de León posłał ją do bramki. Po przerwie i opierdolu w szatni zagraliśmy już o wiele lepiej. W sumie remis z przebiegu spotkania byłby w pełni zadowalającym rezultatem, ale w 66. minucie talentem błysnął młody Acosta, strzałem z 35 metrów zapewniając nam zwycięstwo; asystę perfekcyjnym podaniem zaliczył ponownie Bernales.

 

22.11.14 Parque Oriental, La Paz: 360 widzów
L09/26 Oriental de La Paz (3.) — Tacuarembó (11.) 2:1 (1:1)
M.de León 39, F.Acosta 66 — M.Quagliotti pk 23

Oriental: Y.Costa 7.1 — F.La Luz 6.7, R.Curbelo 7.2, R.Gómez 6.6, F.Díaz 5.8 (36. M.Castro 6.7) — E.Riestra 6.9 — M.de Souza 6.5 (75. L.Ísola 6.6), G.Ferrero 6.7 — E.Bernales 7.4 — M.de León 7.1, H.Barreto 6.4 (64. F.Acosta 7.2)
Odnośnik do komentarza

To była już dziesiąta kolejka i zespoły ze szpica tabeli nie znajdowały się tam przypadkowo. Huracán del Paso zajmował pozycję wicelidera i na zakończenie listopada dobitnie to nam udowodnił. Właściwie nie mieliśmy w tym meczu nic do powiedzenia, choć gol na 1:0 dla gospodarzy padł dosyć przypadkowo, w zamieszaniu pod naszą bramką. My sytuacji stwarzaliśmy niewiele, ot, w sumie dwie, a pierwsza z nich, po rzucie rożnym, zakończyła się wyrównującym trafieniem de Leóna. Jeszcze przed przerwą Ramírez obił słupek naszej bramki, a gdy zabrakło na boisku kontuzjowanego Maximiliano, skończyła się nasza gra ofensywna. Costa kilkakrotnie popisywał się efektownymi robinsonadami, ale w 66. minucie skapitulował po perfekcyjnym strzale de Oliveiry z rzutu wolnego. W tej sytuacji porażka 1:2 była dla nas najniższym możliwym wymiarem kary.

 

29.11.14 Parque Pedro Alejandro Bossio, Montevideo: 138 widzów
L10/26 Huracán del Paso (2.) — Oriental de La Paz (3.) 2:1 (1:1)
D.Torres 5, B.de Oliveira 66 — M.de León 21

Oriental: Y.Costa 7.1 — F.La Luz 6.8, R.Curbelo 6.2, R.Gómez 6.3, F.Díaz 6.1 (69. M.Castro 6.7) — E.Riestra 6.7 — A.Machín 6.5 (65. L.Ísola 6.6), G.Ferrero 6.7 — E.Bernales 6.3 — M.de León 7.1 (45. F.Acosta 6.3), H.Barreto 6.3
Odnośnik do komentarza

Listopad 2014

Bilans: 3-0-1, 6:3
Segunda División Profesional: 4. [+2], 18 pkt, 20:13

Finanse: -£74.524 (w ostatnim miesiącu -£26.449)
Budżet transferowy: £0 (100% z transferów)
Budżet płac: £6.031 (wykorzystane £7.175)

Transfer (świat) => Khalid Muftah (22, DL; Katar: 10/0); Ar-Rajjan => As-Sadd; £400K
Transfer (Polska) => [brak]

Anglia => Man City
Argentyna => San Lorenzo
Brazylia => Fluminense
Chile => Universidad Católica
Francja => Monaco
Hiszpania => Barcelona
Holandia => Vitesse
Kolumbia => Milionarios
Meksyk => América
Niemcy => FC Bayern
Peru => Alianza
Polska => Legia
Portugalia => Benfica
Rosja => Zenit
Urugwaj => Sud América
Włochy => Fiorentina
Reprezentacje => 1. Portugalia (Paulo Bento; 1835); 46. Polska (Waldemar Fornalik; 644)

LM => Legia Warszawa => 3. runda kw. (2:0, 2:1 ze Skonto => 1:2k, 2:1 z Lewskim) => LE
LE => Legia Warszawa => baraże (1:1, 1:1k z Pandurii ###)
LE => Ruch Chorzów => 2. runda kw. (1:2, 1:1 z Goricą ###)
LE => Lech Poznań => baraże (2:1, 0:0 z Botewem Płowdiw => 4:0, 2:1 z Brøndby IF => 0:0, 0:4 z Lille ###)
LE => Wisła => 3. runda kw. (2:0, 1:1 z Rabotniczkim => 1:0, 1:3 z Astrą Giurgiu ###)

Lech (Mariusz Rumak) => 2. (T-Mobile Ekstraklasa)
Barcelona (Gerardo Martino) => 1. (La Liga)
Milan (Massimiliano Allegri) => 5. (Serie A)
Tottenham (Guus Hiddink) => 6. (Barclays Premier League)
Polska (Waldemar Fornalik) => 2. miejsce, grupa F el. ME (2:1 z Danią (F), 1:4 z Turcją (F))

Odnośnik do komentarza

Kolejny nieudany występ Díaza zmusił mnie do postawienia sprawy na ostrzu noża — Federico usłyszał ode mnie, że jeśli nie zacznie grać lepiej, czeka go lista transferowa. Chyba potraktował mnie poważnie, bo w Urugwaju deficyt cierpliwości był niczym nowym; czwartym menedżerem, który zapłacił głową za słabe wyniki, był Fabián Charreau z Plaza Colonia.

Na mecz z Rochą musiałem sięgnąć po Acostę, gdyż najskuteczniejszy napastnik Orientalu, Maximiliano de León, wypadł z gry na półtora miesiąca ze skręconą kostką. Franco pokazał się z dobrej strony już w 5. minucie, dośrodkowując piłkę z lewego skrzydła wprost na głowę Barreto, co skończyło się golem na 1:0. Goście zachowali się ambitnie i przez kolejne pół godziny ostro nas przycisnęli, doprowadzając do wyrównania po centrze Silveiry z lewej flanki. Ale my mieliśmy w składzie Gastóna Ferrero, człowieka, który z rzutu wolnego był w stanie pokonać każdego bramkarza. W tym meczu udało się to mu dwukrotnie; najpierw tuż przed przerwą zdmuchnął pajęczynę z wideł bramki Rochy, a w 84. minucie pociągnął z 25 metrów obok muru, zaskakując źle ustawionego Lemosa. To drugie trafienie tak go ucieszyło, że niemalże skręcił sobie kark, wykonując efektowne salto. W końcówce dałem jeszcze szansę gry debiutantowi, Miguelowi Alsinie.

 

06.12.14 Parque Oriental, La Paz: 373 widzów
L11/26 Oriental de La Paz (4.) — Rocha F.C. (14.) 3:1 (2:1)
H.Barreto 5, G.Ferrero 45, 84 — G.Bello 36

Oriental: Y.Costa 7.1 — F.La Luz 6.3 (56. J.Bossel 6.7), R.Curbelo 6.8, R.Gómez 6.3 (65. J.Bicca 6.7), F.Díaz 7.0 — E.Riestra 7.17 — A.Machín 6.9, G.Ferrero 9.2 — V.Ramos 6.8 — F.Acosta 7.4, H.Barreto 7.3 (76. M.Alsina)
Odnośnik do komentarza

Rzeź niewiniątek trwała dalej, a tym razem osobiście przyłożyłem do niej rękę, gdyż po przegranej z nami posadę stracił opiekun Rocha F.C., José Luis Bitabares. My natomiast straciliśmy kontuzjowanego Acostę, który z naciągniętym ścięgnem wypadł na trzy tygodnie ze składu. Musiałem w związku z tym wprowadzić parę modyfikacji przed meczem z Centralem — do ataku przesunięty został Ramos, a jego miejsce za plecami napastników zajął Bernales. Posadziłem też na ławce Gómeza, który grał z meczu na mecz słabiej, co oznaczało, że na swoją szansę doczekał się Bicca.

Rywala udało nam się stłamsić w środku pola, ale słabość naszego ataku nie pozwalała na stworzenie zbyt wielu sytuacji. Na szczęście zawsze były jeszcze stałe fragmenty gry; w 11. minucie po rzucie rożnym Machín wystawił piłkę Riestrze, a nasz kapitan mocnym strzałem tuż przy słupku zdobył gola na 1:0. Gola jedynego w tym meczu, jak się okazało, w czym duża była zasługa gospodarzy, grających niezwykle twardo. W końcówce z boiska zejść musiał Barreto i stanąłem w obliczu gry bez trójki podstawowych napastników.

 

13.12.14 Parque Palermo, Montevideo: 189 widzów
L12/26 Central Español (8.) — Oriental de La Paz (5.) 0:1 (0:1)
E.Riestra 11

Oriental: Y.Costa 7.4 — F.La Luz 6.5, R.Curbelo 7.4, J.Bicca 7.4, F.Díaz 7.7 — E.Riestra 7.8 — A.Machín 7.0, G.Ferrero 6.7 — E.Bernales 6.3 (65. M.de Souza 6.6) — V.Ramos 6.5 (74. M.Alsina 6.6), H.Barreto 6.6 KNT (80. L.Ísola)
Odnośnik do komentarza

Barreto ze skręconą kostką miał wznowić treningi dopiero w styczniu, więc ani trochę nie było mi żal Claudio Techery, który w konsekwencji porażki z Orientalem wyleciał z Centralu Español. Gorzej, że kadrowo robiliśmy już bokami i całe szczęście, że do końca rundy pozostał już tylko jeden mecz. Naszym rywalem było zajmujące miejsce w czołówce Progreso, przeciwko któremu w ataku wystawić musiałem Alsinę z Ramosem. Zdecydowałem się tym razem na defensywną taktykę, jako że goście grali trójką środkowych ofensywnych pomocników, i był to dobry pomysł. Co prawda okazji podbramkowych było niewiele, ale nie daliśmy się zdominować w środku pola, a to było dla mnie ważniejsze. W ostatniej akcji przed przerwą rezerwowy de Souza, który zastąpił kontuzjowanego — a jakże! — Bernalesa, wypuścił prawym skrzydłem Alsinę, ten wrzucił piłkę w szóstkę, a wychodzący zza obrońców Ramos dynamiczną główką wpakował ją do bramki. Ten sam zawodnik przeprowadził w 68. minucie solową akcję, ale zabrakło mu precyzji i posłał piłkę po niewłaściwej stronie słupka. Straciliśmy jeszcze poobijanego Machína, ale wynik po w sumie dobrym występie udało się nam obronić.

 

20.12.14 Parque Oriental, La Paz: 372 widzów
L13/26 Oriental de La Paz (3.) — Progreso (4.) 1:0 (1:0)
V.Ramos 45

Oriental: Y.Costa 6.8 — F.La Luz 6.8, R.Curbelo 6.7, J.Bicca 6.7, F.Díaz 7.0 — E.Riestra 7.1 — A.Machín 6.9 KNT (83. L.Ísola), G.Ferrero 6.7 — E.Bernales KNT (7. M.de Souza 6.7) — V.Ramos 7.2, M.Alsina 6.7
Odnośnik do komentarza

Zajęcie drugiego miejsca na półmetku ligi było wielkim, nieoczekiwanym sukcesem. Dwa miesiące przerwy dawały mi szansę na dołożenie wszelkich starań, by go na wiosnę nie roztrwonić, ale wymagało to zdecydowanych ruchów. Przede wszystkim po brutalnie szczerej rozmowie przekonałem Gonzalo, że klub patronacki nie jest takim głupim pomysłem, i otrzymałem zapewnienie, że w styczniu mogę się spodziewać ruchów w tym kierunku.

Następnym krokiem było renegocjowanie kontraktów pierwszego zespołu. Miałem nadzieję, że uda mi się zbić trochę funduszu płac, a przy okazji zatrzymać gros zawodników na dłużej niż do końca sezonu. Nie całkiem mi się to udało, część z nich wolała sowicie zarobić przez najbliższe pół roku, a potem odejść na wolnym transferze. W tej sytuacji na podkreślenie zasługiwała lojalność takich piłkarzy jak de León, Ramos czy Machín, którzy dobro klubu przedłożyli nad garść banknotów.

Skoro musiałem liczyć się z odejściem Barreto oraz wypożyczonego do klubu Acosty, zacząłem rozglądać się za nowym napastnikiem i znalazłem takowego w osobie Jonnathana Isli, byłego gracza Polancos de Nueva Palmira, piłkarza wciąż jeszcze stosunkowo młodego i niezdeprawowanego, który zgodził się występować w Orientalu za naprawdę niewielkie pieniądze.

Transfery do klubu:
20.12.14 Jonnathan Isla (23, STC; Urugwaj) => FT (eks-Polancos de Nueva Palmira)

Końcówka roku nie była przyjemna dla Massimiliano Allegriego z Milanu, który stracił pracę na cztery dni przed świętami. Ostrzył sobie na nią zęby Bernd Schuster z Málagi, lecz ostatecznie Sprośny Silvio postawił na rodaka, Claudio Ranieriego. A w La Paz pracę stracił obrońca Carlos Fontes, który zgodził się rozwiązać kontrakt z klubem za porozumieniem stron.

Transfery z klubu:
30.12.14 Carlos Fontes (24, DC; Urugwaj) => FT (£1.000)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...