Skocz do zawartości

Bonne réaction


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Grudzień 2014

 

Bilans: 3-0-0, 5:1

Segunda División Profesional: 2. [+2], 27 pkt, 25:14

 

Finanse: -£92.647 (w ostatnim miesiącu -£18.123)

Budżet transferowy: £0 (100% z transferów)

Budżet płac: £6.031 (wykorzystane £7.389)

 

Transfer (świat) => Cristian Ansaldi (28, DL-DR/WBL; Argentyna: 3/0); Zenit => Boca; £3.3M

Transfer (Polska) => [brak]

 

Anglia => Man City

Argentyna => Newell's

Brazylia => Fluminense

Chile => Universidad Católica

Francja => Lille

Hiszpania => Barcelona

Holandia => Vitesse

Kolumbia => Millonarios

Meksyk => América

Niemcy => FC Bayern

Peru => [brak]

Polska => Lech

Portugalia => Nacional da Madeira

Rosja => Zenit

Urugwaj => Peñarol

Włochy => Fiorentina

 

Reprezentacje => 1. Portugalia (Paulo Bento; 1758); 46. Polska (Waldemar Fornalik; 649)

 

LM => Legia Warszawa => 3. runda kw. (2:0, 2:1 ze Skonto => 1:2k, 2:1 z Lewskim) => LE

LE => Legia Warszawa => baraże (1:1, 1:1k z Pandurii ###)

LE => Ruch Chorzów => 2. runda kw. (1:2, 1:1 z Goricą ###)

LE => Lech Poznań => baraże (2:1, 0:0 z Botewem Płowdiw => 4:0, 2:1 z Brøndby IF => 0:0, 0:4 z Lille ###)

LE => Wisła => 3. runda kw. (2:0, 1:1 z Rabotniczkim => 1:0, 1:3 z Astrą Giurgiu ###)

 

Lech (Mariusz Rumak) => 1. (T-Mobile Ekstraklasa)

Barcelona (Gerardo Martino) => 1. (La Liga)

Milan (Claudio Ranieri) => 11. (Serie A)

Tottenham (Guus Hiddink) => 8. (Barclays Premier League)

Polska (Waldemar Fornalik) => 2. miejsce, grupa F el. ME (—)

Odnośnik do komentarza

W styczniu mieliśmy wolne; jednoosobowy zarząd w osobie Gonzalo kląskał w zachwycie, choć księgowy pomrukiwał, że fajnie byłoby zredukować wydatki na wynagrodzenia. W tej sytuacji bez cienia żalu oddałem za darmo do lokalnej amatorskiej drużyny Palermo de Rocha trójkę słabiutkich zawodników, którzy gnili w rezerwach, Sebastiána Pereirę, Rodrigo Risso oraz Daniela Prato.

 

Transfery z klubu:

10.01.15 Sebastián Pereira (27, ML-MR; Urugwaj) => Palermo de Rocha (FT)

10.01.15 Rodrigo Risso (28, MR; Urugwaj) => Palermo de Rocha (FT)

10.01.15 Daniel Prato (21, DC-DL; Urugwaj) => Palermo de Rocha (FT)

 

Rodrigo Viera narzekał ciutek, że chciałby częściej grać w pierwszym zespole, a ja bez zawahania mu to obiecałem, gdyż spodziewałem się nieuniknionych kontuzji w drugiej linii. W pierwszym z pięciu sparingów przed rundą wiosenną udało się nam ich uniknąć — wyjściowa jedenastka zmasakrowała amatorów z Punta de Rieles, za to zmiennicy bynajmniej się nie popisali i zanosiło się na to, że z taką dyspozycją pozostaną jedynie zmiennikami.

 

22.01.15 Parque Oriental, La Paz: 90 widzów

TOW6 Oriental de La Paz — Punta de Rieles 4:1 (4:0)

M.de León 32, 40, G.Ferrero pk 36, V.Ramos 37 — A.Garisto 68

Odnośnik do komentarza

Urugwaj to zabawny kraj, a prezesów urugwajskich klubów charakteryzuje ADHD połączone z OCD. Tylko tutaj bowiem można było stracić pracę w środku przerwy zimowej, a taki peszek przytrafił się opiekunowi Canadian S.C., Erardo Cócaro. O ile dobrze liczyłem, wymieniona została już połowa menedżerów drugiej ligi.

 

Drugi sparing poszedł już znacznie lepiej, tłuszczyk zgromadzony przez święta ładnie się spalał, a amatorski Huracán San Ramón boleśnie się o tym przekonał.

 

30.01.15 Parque Oriental, La Paz: 92 widzów

TOW7 Oriental de La Paz — Huracán San Ramón 6:1 (3:0)

M.de León 21, H.Barreto 30, V.Ramos 39, F.Acosta 60, 85, J.Isla 62 — M.Marrero 54

Odnośnik do komentarza

Styczeń 2015

 

Bilans: —

Segunda División Profesional: 2. [—], 27 pkt, 25:14

 

Finanse: -£112.305 (w ostatnim miesiącu -£19.658)

Budżet transferowy: £0 (100% z transferów)

Budżet płac: £5.983 (wykorzystane £7.162)

 

Transfer (świat) => Alessandro Florenzi (23, MC-MRL/AMC; Włochy: 15/1); Roma => Man City; £31.5M

Transfer (Polska) => Marcin Kamiński (23, DC-DL; Polska: 4/0); Lech => Nürnberg; £825K

 

Anglia => Man City

Argentyna => Newell's

Brazylia => [brak]

Chile => Deportes Iquíque

Francja => Monaco

Hiszpania => Barcelona

Holandia => Vitesse

Kolumbia => Junior

Meksyk => Cruz Azul

Niemcy => FC Bayern

Peru => [brak]

Polska => Lech

Portugalia => Benfica

Rosja => Zenit

Urugwaj => Peñarol

Włochy => Juventus

 

Reprezentacje => 1. Portugalia (Paulo Bento; 1758); 45. Polska (Waldemar Fornalik; 649)

 

LM => Legia Warszawa => 3. runda kw. (2:0, 2:1 ze Skonto => 1:2k, 2:1 z Lewskim) => LE

LE => Legia Warszawa => baraże (1:1, 1:1k z Pandurii ###)

LE => Ruch Chorzów => 2. runda kw. (1:2, 1:1 z Goricą ###)

LE => Lech Poznań => baraże (2:1, 0:0 z Botewem Płowdiw => 4:0, 2:1 z Brøndby IF => 0:0, 0:4 z Lille ###)

LE => Wisła => 3. runda kw. (2:0, 1:1 z Rabotniczkim => 1:0, 1:3 z Astrą Giurgiu ###)

 

Lech (Mariusz Rumak) => 1. (T-Mobile Ekstraklasa)

Barcelona (Gerardo Martino) => 1. (La Liga)

Milan (Claudio Ranieri) => 9. (Serie A)

Tottenham (Guus Hiddink) => 8. (Barclays Premier League)

Polska (Waldemar Fornalik) => 2. miejsce, grupa F el. ME (—)

Odnośnik do komentarza

Luty przeznaczyłem na kolejne trzy sparingi, tak by nie mieć braków kondycyjnych na starcie ligi. Mecz z Fronterą Brandon przeszedł bez większych emocji, jego ozdobą był gol Ferrero z rzutu wolnego, a zmartwieniem dla mnie po nim był uraz Machína. Od pierwszej minuty zgodnie z życzeniem zagrał Viera, ale na kolana nikogo swoją grą nie rzucił.

 

06.02.15 Parque Oriental, La Paz: 92 widzów
TOW8 Oriental de La Paz — Frontera Brandon 2:0 (2:0)
G.Ferrero 29, M.de León 40
Odnośnik do komentarza

Wielką radość sprawił mi Yilmar Costa, który zgodził się przedłużyć kontrakt z Orientalem, tak że nie groził nam brak golkipera. Dla równowagi dwa dni później podczas ostatniego sparingu złamał nadgarstek i na miesiąc i tak zostaliśmy bez bramkarza. Kontuzji na rozgrzewce nabawił się też Barreto i zupełnie nieoczekiwanie do rundy rewanżowej mieliśmy przystąpić mocno osłabieni.

 

16.02.15 Parque Oriental, La Paz: 86 widzów
TOW10 Oriental de La Paz — Chimenea de Montevideo 3:1 (2:0)
M.de León 4, 44, J.Isla 78

 

Odnośnik do komentarza

Tak jak przez całą przerwę zimową nic się w klubie nie działo, tak jej ostatnie dni wymagały ode mnie całego opanowania, jakie nabyłem pod prysznicem w Penal de Libertad. Zaczęło się od kontuzji Costy, zainwestowałem w taksówkę i wysłałem go na ostry dyżur, gdzie przemęczony chirurg orzekł, że Yilmar będzie mógł myśleć o treningach nie wcześniej niż za miesiąc. Zostaliśmy zatem z całkowicie niesprawdzonym Garrelem, co zmusiło mnie do rozpaczliwych poszukiwań. W River Plate wypatrzyłem ciekawego Gastóna Olveirę, jego klub zgodził się na wypożyczenie, ale nie zdążyliśmy z papierami i okno transferowe zamknęło się, zanim mogliśmy zatwierdzić jego przejście do Orientalu. W odwodzie miałem też testowanego Alberto Eiraldiego, ale tu z kolei wymagania finansowe zawodnika przeciągnęły negocjacje i ligę zaczynaliśmy z jednym bramkarzem.

Nowe, co ważne, niższe kontrakty z klubem podpisali Barreto i Ferrero, a więc dwaj kluczowi zawodnicy pierwszego zespołu. Natomiast Rodrigo Viera uznał, że mimo przerwy w rozgrywkach powinienem był od pierwszej minuty wystawiać go do gry w meczach o stawkę, a że tego nie zrobiłem, stracił do mnie zaufanie. Ja do niego również, w końcu kto zaufałby wariatowi, i nasz rezerwowy defensywny pomocnik wylądował na liście transferowej.

Do gry o punkty wróciliśmy 21 lutego meczem z Plaza Colonia. W pierwszej połowie gra była bardzo wyrównana, a Garrel spisywał się zaskakująco dobrze, popisując się nawet jedną całkiem efektowną interwencją, choć goście poza nią nie zmusili go do większego wysiłku. Po godzinie na boisku nie było już słabego Bikki, a także kontuzjowanego Acosty, którego zastąpił debiutant Isla. I właśnie Jonnathan w 67. minucie rozpoczął akcję, która przyniosła nam gola; piłka po jego podaniu trafiła do de Leóna, który uderzył w słupek, Dawson nie zdołał jej zdusić i Ramos z najbliższej odległości wpakował ją do bramki. Rywale przeszli na ustawienie z trójką ofensywnych pomocników, my zastosowaliśmy taktykę pomyślaną, by je zneutralizować, i przejęliśmy kontrolę nad meczem. Przy strzale Ferrero gości uratował jeszcze słupek, ale w 87. minucie po rzucie rożnym bitym przez Gastóna de León mocnym uderzeniem z ostrego kąta podwyższył na 2:0, dobijając przeciwnika.

 

21.02.15 Parque Oriental, La Paz: 369 widzów
L14/26 Oriental de La Paz (2.) — Plaza Colonia (13.) 2:0 (0:0)
V.Ramos 67, M.de León 87

Oriental: E.Garrel 7.1 — F.La Luz 6.6, R.Curbelo 7.4, J.Bicca 6.3 (45. R.Gómez 6.6), F.Díaz 7.1 — E.Riestra 6.9 — A.Machín 6.6 (72. M.de Souza 6.7), G.Ferrero 7.7 — V.Ramos 7.2 — M.de León 8.0, F.Acosta 6.4 KNT (63. J.Isla 6.6)
Odnośnik do komentarza

Pokonanie Plaza Colonia ewidentnie przekonało Eiraldiego, że nie skazuje się na ligowy niebyt, i były bramkarz Miramar Misiones podpisał z nami kontrakt, rozwiązując kryzys z obsadą tej pozycji. Na obniżkę uposażenia zgodził się też Gómez, a Machín aktywował klauzulę w swojej umowie, wiążąc się z Orientalem jeszcze na rok.

Transfery do klubu:
21.02.15 Alberto Eiraldi (24, GK; Urugwaj) => FT (eks-Miramar Misiones)

Eiraldi już po tygodniu dostał szansę debiutu na Parque Salus, w konfrontacji z Villa Teresa. Byliśmy faworytami tego spotkania, ale pierwsza połowa na to nie wskazywała. Co prawda zaczęliśmy nieźle, Ramos próbował lobować Marticorenę, ale ten akrobatycznie przerzucił piłkę nad poprzeczką. Po pół godzinie gry Álvez wykonywał rzut wolny dla gospodarzy, piłka odbiła się od poprzeczki, dopadł jej Sosa i strzelił w słupek, ale za drugim razem pokonał kompletnie zdezorientowanego Eiraldiego. Kwadrans później nasza sytuacja uległa jeszcze większemu pogorszeniu, gdy Curbelo sfaulował bez piłki Aguilerę, za co otrzymał w pełni zasłużenie czerwoną kartkę. Druga połowa zapowiadała się na bardzo trudną.

Po przerwie wyszliśmy moim specjalistycznym, defensywnym ustawieniem, licząc na szansę urwania czegoś z kontry. I już po sześciu minutach Ferrero zagrał na wolne pole do Ramosa, który uderzył nie do obrony w same widły, wyrównując na 1:1. Gospodarze przeszli na 3-4-3, ale nic z tego nie wynikało; nasza defensywna piątka trzymała się świetnie, a Eiraldi szybko nabrał pewności po paru nerwowych interwencjach. W 67. minucie Ferrero dośrodkował piłkę w pole karne z rzutu wolnego, Riestra uderzył głową, ale został zablokowany, piłka wróciła do Enzo, który plasowanym strzałem przez gąszcz nóg umieścił ją w bramce. Villa Teresa nadal nie była w stanie zagrozić naszej bramce, w 87. minucie jeszcze de León został zatrzymany przez Marticorenę i po świetnej grze wywieźliśmy z Parque Salus komplet punktów. Tego dnia miałem prawo być dumny ze swoich podopiecznych.

 

28.02.15 Parque Salus, Montevideo: 150 widzów
L15/26 Villa Teresa (12.) — Oriental de La Paz (1.) 1:2 (1:0)
F.Sosa 29 — V.Ramos 51, E.Riestra 68

Oriental: A.Eiraldi 7.0 — F.La Luz 6.7 KNT (27. J.Bossel 7.0), R.Curbelo 5.7 RC, J.Bicca 6.7, F.Díaz 6.7 — E.Riestra 7.4 — A.Machín 6.5, G.Ferrero 7.5 (89. L.Ísola) — V.Ramos 7.4 — M.de León 6.6, J.Isla 6.4 (44. R.Gómez 6.8)
Odnośnik do komentarza

Absolutnie nikogo nie zdziwiła wiadomość, że następnego dnia pracę stracił Gerardo Schiavo, menedżer Villa Teresa. Ja bardziej martwiłem się kontuzją La Luza, który naciągnął sobie więzadła krzyżowe i miał przed sobą 1-2 miesiące leczenia. Żadnego wytłumaczenia nie znalazłem natomiast dla kretyna Curbelo, który został przeze mnie solidnie zrugany.

Luty 2015

Bilans: 2-0-0, 4:1
Segunda División Profesional: 1. [+1], 33 pkt, 29:15

Finanse: -£144.144 (w ostatnim miesiącu -£31.839)
Budżet transferowy: -£4.860 (100% z transferów)
Budżet płac: £5.983 (wykorzystane £6.500)

Transfer (świat) => Facundo Ferreyra (23, STC; Argentyna U20: 20/10); Szachtar => CSKA Moskwa; £15M
Transfer (Polska) => Joël Veltman (23, DC; Holandia U21: 4/0); Ajax => Legia; £1.5M ®

Anglia => Man City
Argentyna => Vélez
Brazylia => [brak]
Chile => Audax Italiano
Francja => Monaco
Hiszpania => Real Madryt
Holandia => Vitesse
Kolumbia => Chicó FC
Meksyk => Tigres
Niemcy => FC Bayern
Peru => Universitario
Polska => Lech
Portugalia => Sporting CP
Rosja => Zenit
Urugwaj => River Plate
Włochy => Juventus

Reprezentacje => 1. Portugalia (Paulo Bento; 1758); 47. Polska (Waldemar Fornalik; 649)

LM => Legia Warszawa => 3. runda kw. (2:0, 2:1 ze Skonto => 1:2k, 2:1 z Lewskim) => LE
LE => Legia Warszawa => baraże (1:1, 1:1k z Pandurii ###)
LE => Ruch Chorzów => 2. runda kw. (1:2, 1:1 z Goricą ###)
LE => Lech Poznań => baraże (2:1, 0:0 z Botewem Płowdiw => 4:0, 2:1 z Brøndby IF => 0:0, 0:4 z Lille ###)
LE => Wisła => 3. runda kw. (2:0, 1:1 z Rabotniczkim => 1:0, 1:3 z Astrą Giurgiu ###)

Lech (Mariusz Rumak) => 1. (T-Mobile Ekstraklasa)
Tottenham (Guus Hiddink) => 4. (Barclays Premier League)
Barcelona (Gerardo Martino) => 2. (La Liga)
Milan (Claudio Ranieri) => 9. (Serie A)
Polska (Waldemar Fornalik) => 2. miejsce, grupa F el. ME (—)

Odnośnik do komentarza

Marzec stanowił doskonały moment na rozpoczęcie fochów przez zawodników zbyt rzadko uwzględnianych przeze mnie przy ustalaniu składu. Pierwszy do moich drzwi zastukał Matías Castro, domagając się powrotu do swojego macierzystego klubu. Wypożyczony z Cerro prawy obrońca grał w co drugim meczu Orientalu, zgodnie z ustaleniami między klubami, ale nie zamierzałem się z nim kłócić i odesłałem, gdzie pieprz rośnie.

Transfery z klubu:
02.03.15 Matías Castro (19, DR; Urugwaj) => Cerro (powrót z wyp.) [8-0-0, 6.63]

Wyjazd do Cerro Largo zapowiadał się mało ciekawie. W defensywie musiałem postawić na Bossela i Da Silvę, a gospodarze mimo niskiego miejsca w tabeli byli przecież spadkowiczami z 1. ligi, zaś jesienią ograli nas w La Paz 3:1. Na boisku było to też widoczne, choć dopiero w 20. minucie Suárez wyszedł przed pustą bramkę, po czym do niej nie trafił. Jeszcze przed przerwą Eiraldi fenomenalnie obronił uderzenia Nuñeza i Regueiro, ja zaś miotałem się w poszukiwaniu właściwego ustawienia defensywy. W drugiej połowie zespół trochę się ogarnął, ale Cerro Largo nadal miało przewagę i gdyby nie nasz bramkarz, zasłużenie wybrany graczem meczu, skończyłoby się kilkubramkowym łomotem.

 

07.03.15 Estadio Municipal Arquitecto Antonio E. Ubilla, Melo: 156 widzów
L16/26 Cerro Largo F.C. (9.) — Oriental de La Paz (1.) 0:0 (0:0)

Oriental: A.Eiraldi 7.3 — J.Bossel 6.2 (74. R.Gómez 6.7), J.Da Silva 6.9, J.Bicca 6.8, F.Díaz 7.1 — E.Riestra 6.7 — A.Machín 6.5 (68. M.de Souza 6.5), G.Ferrero 6.8 — V.Ramos 6.4 (58. E.Bernales 6.5) — M.de León 6.6, J.Isla 6.6
Odnośnik do komentarza

Racing de Montevideo był pierwszym zespołem z czołówki, jaki stanął nam na drodze w tej rundzie. Przystąpiliśmy do niego bez Ramosa, który rozbił sobie głowę na treningu i musiał zostać zastąpiony przez Bernalesa. Losy meczu rozstrzygnęła sytuacja z 29. minuty, gdy Taramasco został wyrzucony z boiska za brutalny faul na Díazie; od tej chwili goście ograniczali się do defensywy. A że prowadziliśmy już wtedy po "szczurze" Bernalesa, przy który wyraźny błąd popełnił Depratti, trzy punkty wpadły na nasze konto. Zapłaciliśmy za nie urazami strzelca bramki oraz rezerwowego de Souzy, tak więc w klubie zaczynał się drobny kryzys kadrowy.

 

14.03.15 Parque Oriental, La Paz: 448 widzów
L17/26 Oriental de La Paz (1.) — Racing de Montevideo (5.) 1:0 (1:0)
E.Bernales 22

Oriental: A.Eiraldi 7.0 — J.Bossel 7.0, J.Da Silva 7.1, J.Bicca 6.8, F.Díaz 7.5 — E.Riestra 6.8 — A.Machín 6.5 (70. L.Ísola 6.7), G.Ferrero 7.0 (85. M.de Souza) — E.Bernales 7.1 KNT — M.de León 6.4 (70. M.Alsina 6.6), J.Isla 6.5
Odnośnik do komentarza

Nic tak nie zapesza jak to forum. Przewagi nie ma i nie będzie.

 

Trzeci tydzień marca spędziłem oceniając grupę juniorów, jakich Daniel przedstawił mi jako potencjalnych kandydatów do zespołu U18. Niestety żaden z nich nie zapowiadał się nawet na przeciętnego drugoligowca, dlatego zatrudniłem tylko kilku, by zapełnić luki w składzie.

Transfery do klubu:
20.03.15 Álvaro González (15, STC-AMRL; Urugwaj) => FT (szkółka)
20.03.15 Manuel Fraga (16, STC; Urugwaj) => FT (szkółka)
20.03.15 Julian Marcelo Del Campo (16, DL; Urugwaj) => FT (szkółka)
20.03.15 Carlos Tejera (15, GK; Urugwaj) => FT (szkółka)
20.03.15 Álvaro Merlo (15, AMC; Urugwaj) => FT (szkółka)
20.03.15 Fernando Domínguez (15, MC; Urugwaj) => FT (szkółka)
21.03.15 Deivis Reyes (16, DM-MRC; Urugwaj) => FT (szkółka)

Przeciwko słabemu Canadian S.C. nie mógł zagrać de Souza, ale spodziewałem się stosunkowo łatwego meczu. Jakże boleśnie się pomyliłem. Od dwóch spotkań w składzie miejsce na środku obrony miał José Da Silva i spisywał się poprawnie, ale tym razem zawiódł na całej linii. W 10. minucie Ohaco okiwał go jak małe dziecko i plasowanym strzałem pokonał Eiraldiego. Odpowiedzieliśmy rzutem wolnym świetnie wykonanym przez Ferrero, po którym gości uratowała poprzeczka, ale to był nasz ostatni błysk tego dnia. Chwilę później Da Silva przegrał pojedynek główkowy z Ohaco i przegrywaliśmy już 0:2. José został przeze mnie niezwłocznie zdjęty z postanowieniem, że w Orientalu jest już skończony i nie przedłużę z nim kontraktu, ale po tych ciosach się już nie podnieśliśmy. W ostatnim kwadransie pierwszej połowy popis dał Bicca, który pozazdrościł sławy Da Silvie, dwukrotnie faulując Aguilara. Przyniosło to bramkę Cresseriego z rzutu karnego oraz dwie żółte kartki. W tej sytuacji po przerwie pozostało nam bronić się przed jeszcze wyższą porażką i przynajmniej ten cel osiągnęliśmy, w czym pomogła nam czerwień dla Cabrala z 79. minuty. Tak efektownego kolapsu zespołu jeszcze nie doświadczyłem i nie było to przyjemne doświadczenie.

 

21.03.15 Parque Oriental, La Paz: 360 widzów
L17/26 Oriental de La Paz (1.) — Canadian S.C. (12.) 0:3 (0:3)
M.Ohaco 10, 17, M.Cresseri pk 36

Oriental: A.Eiraldi 6.6 — J.Bossel 6.1, J.Da Silva 6.1 (18. R.Curbelo 6.7), J.Bicca RC 5.5, F.Díaz 6.0 — E.Riestra 6.5 — A.Machín 6.4 (63. L.Ísola 6.6), G.Ferrero 6.5 — E.Bernales 6.6 — M.de León 6.4, J.Isla 6.5 (45. R.Gómez 6.6)
Odnośnik do komentarza

Marzec 2015

Bilans: 1-1-1, 1:3
Segunda División Profesional: 2. [-1], 37 pkt, 30:18

Finanse: -£165.387 (w ostatnim miesiącu -£21.243)
Budżet transferowy: -£4.860 (100% z transferów)
Budżet płac: £6.095 (wykorzystane £6.717)

Transfer (świat) => Domenico Criscito (28, DL-DC/WB/ML; Włochy: 22/0); Zenit => Szachtar; £19M
Transfer (Polska) => [brak]

Anglia => Man City
Argentyna => Vélez
Brazylia => [brak]
Chile => Universidad de Chile
Francja => PSG
Hiszpania => Real Madryt
Holandia => Vitesse
Kolumbia => Chicó FC
Meksyk => Tigres
Niemcy => FC Bayern
Peru => León de Huánuco
Polska => Lech
Portugalia => Nacional da Madeira
Rosja => Zenit
Urugwaj => Nacional
Włochy => Juventus

Reprezentacje => 1. Portugalia (Paulo Bento; 1822); 47. Polska (Waldemar Fornalik; 650)

LM => Legia Warszawa => 3. runda kw. (2:0, 2:1 ze Skonto => 1:2k, 2:1 z Lewskim) => LE
LE => Legia Warszawa => baraże (1:1, 1:1k z Pandurii ###)
LE => Ruch Chorzów => 2. runda kw. (1:2, 1:1 z Goricą ###)
LE => Lech Poznań => baraże (2:1, 0:0 z Botewem Płowdiw => 4:0, 2:1 z Brøndby IF => 0:0, 0:4 z Lille ###)
LE => Wisła => 3. runda kw. (2:0, 1:1 z Rabotniczkim => 1:0, 1:3 z Astrą Giurgiu ###)

Tottenham (Guus Hiddink) => 6. (Barclays Premier League)
Barcelona (Gerardo Martino) => 2. (La Liga)
Lech (Mariusz Rumak) => 1. (T-Mobile Ekstraklasa)
Milan (Claudio Ranieri) => 8. (Serie A)
Polska (Waldemar Fornalik) => 2. miejsce, grupa F el. ME (1:2 z Holandią; 2:1 (T) z Macedonią)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...