Skocz do zawartości

Sen nocy letniej


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Profesor

Co też nie powiesz...

 

W pierwszym meczu 2. rundy kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów Wisła pokonała Skonto 1:0 po golu niezniszczalnego Kryszałowicza. Jamie Irvine powrócił z Anglii, ale zaraz wysłany został na wycieczkę po Wyspach Brytyjskich. Wciąż brakowało nam bowiem bramkarza i napastnika, którzy mogliby uratować nam byt w ekstraklasie. A w czwartym sparingu podejmowaliśmy amatorów z Tandragee i po tym meczu nie wytrzymałem, nie przebierając w słowach w rozmowie z zawodnikami. Mieliśmy miażdżącą przewagę, oddaliśmy jedenaście strzałów na bramkę gości, ale ani jeden nie poszedł w światło bramki. A przyjezdni... a przyjezdni w 4. minucie zabrali piłkę Hamiltonowi po kompromitującym błędzie naszego bramkarza i po golu Scotta ograli nas 1:0. Zdawałem sobie sprawę z tego, że część winy leżała po stronie naszych trenerów, ale takiej indolencji strzeleckiej nie usprawiedliwiało absolutnie nic.

 

24.07.2008 Enniskillen Road Ground, Enniskillen: 102 widzów
TOW Enniskillen — Tandragee 0:1 (0:1)

4. S.Scott 0:1

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor

W rewanżowym spotkaniu Ligi Mistrzów Wisła Kraków ponownie pokonała Skonto, tym razem 2:1 po golach Korzyma i Kryszałowicza, pewnie awansując do 3. rundy. Natomiast Enniskillen szarpnęło się na 3.000 euro odszkodowania, dzięki czemu do naszego sztabu szkoleniowego dołączył jeden z trenerów Margate, Mike Stowell (43; Anglia), co pozwoliło na osiągnięcie zauważalnej poprawy w treningu strzeleckim i bramkarskim.

 

Na ostatniego rywala w okresie przygotowawczym wybrałem drugoligowe Cliftonville. W zeszłym sezonie sklepaliśmy ich w Pucharze Irlandii 6:0, więc spodziewałem się, że i tym razem uda się nam ich pokonać. Tak też się stało, nareszcie udało się nam strzelić parę bramek i zagrać na zero z tyłu, dzięki czemu lipiec zamknęliśmy z dawna wyczekiwanym zwycięstwem.

 

31.07.2008 Enniskillen Road Ground, Enniskillen: 75 widzów
TOW Enniskillen — Cliftonville 3:0 (3:0)

10. R.Simpson 1:0
33. K.McIntyre 2:0
43. D.Sinton 3:0

 

Lipiec 2008

 

Bilans: —

Liga: —

Puchar Irlandii: —

Finanse: -275.646 euro (-14.339 euro)

 

Transfery (Polacy):

 

1. Adrian Gudewicz (21, D/WB/AMR; Polska U-21: 15/3) z Liverpoolu do Chelsea za 21.500.000 euro

2. Michael Delura (23, AMRL/ST; Polska: 12/1) z Schalke do Köln za 2.500.000 euro

3. Dariusz Pawlak (18, GK; Polska U-21: 8/0) z Burnley do Villarreal za 2.200.000 euro

4. Paweł Kaźmierczak (20, D/WBL/DM; Polska U-21: 15/1) z Łęcznej do Portsmouth za 750.000 euro

5. Marek Zieńczuk (29, AML; Polska: 4/0) z Sunderlandu do Q.P.R. za 425.000 euro

 

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. Jimmy Briand (23, ST; Francja U-21: 20/13) z Liverpoolu do Chelsea za 24.000.000 euro

2. Sergio Ramos (22, DRC; Hiszpania: 15/1) z Realu Madryt do Sevilli za 23.500.000 euro

3. Diego (23, AMC; Brazylia: 8/0) z Chelsea do Romy za 15.750.000 euro

4. Dagoberto (25, AM/FC; Brazylia) z São Paulo do Liverpoolu za 13.500.000 euro

5. Roger (23, ST; Brazylia: 1/0) z São Paulo do Feyenoordu za 13.500.000 euro

 

Ligi europejskie:

 

Anglia: —

Francja: Metz [+0]

Hiszpania: —

Holandia: —

Irlandia: Shelbourne [+3]

Irlandia Północna: —

Niemcy: —

Polska: Legia [+0]

Portugalia: —

Szkocja: Rangers [+0]

Walia: —

Włochy: —

 

Ranking FIFA: 1. Brazylia (1355), 2. Anglia (1143), 3. Argentyna (1030), 35. Polska (663)

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor

Mieliśmy spore luzy w funduszu płac, wobec czego podjąłem bohaterską decyzję i zacząłem podpisywać z moimi zawodnikami kontrakty profesjonalne. Do pierwszego meczu o stawkę na ten krok zdecydowali się Duke, Speers, Hargreaves, Devlin, Kelly, McIntyre i O'Neill. Jamie Irvine z kolei ostro się uwijał, dzięki czemu do naszej kadry dołączył wychowanek Darlington Lewis Harman (19, ST; Anglia), a także wypożyczony z Crusaders Leslie Magill (21, ST; Irlandia Północna).

 

Wszystkie polskie kluby weszły już do akcji w europejskich pucharach. Wisła Kraków walczyła z portugalskim Marítimo o miejsce w fazie grupowej Ligi Mistrzów, i w pierwszym meczu wygrała 2:1 po golach Korzyma i Dudy. W 2. rundzie eliminacyjnej Pucharu UEFA najlepiej wypadł Groclin, który rozbił Atlantasa aż 4:0 (Sikora 2, Tyczkowski, Szmuc), dobry wynik osiągnęła też Wisła Płock, dzięki trafieniom Ząbeckiego i Ankowskiego pokonując OFK Belgrad 2:1. Tylko Legia jak zwykle zawiodła, jedynie remisując 1:1 z Zenitem Sankt Petersburg za sprawą Ireneusza Jelenia.

 

Pierwszym oficjalnym meczem nowego sezonu było wyjazdowe spotkanie Pucharu Ligi z Armagh. Wystawiłem właściwie podstawowy skład z wiosny, jedynie Duke usiadł na ławce, zastąpiony przez Sintona. Już w 6. minucie Simpson znalazł się sam na sam z Fosterem, ale przegrał ten pojedynek, a chwilę później McKenna wyciął wychodzącego na czystą pozycję Bradley'a, co musiało się skończyć czerwoną kartką. A jednak to my mieliśmy wyraźną przewagę, w pierwszej połowie gniotąc gospodarzy, a gdy zaczęło nam brakować sił, kontrując ich bezlitośnie. W 69. minucie Hamilton wybił daleką piłkę, Duke przedłużył ją głową do Fitzpatricka, a debiutujący w barwach Enniskillen pomocnik z zimną krwią pokonał Fostera. Mało tego, trzy minuty później siły się wyrównały, gdy po kolejnym świetnym wyjściu Fitzpatricka Donnelly wyciął go brutalnie od tyłu. Teraz nasza przewaga stała się wręcz miażdżąca. W 88. minucie Fitzpatrick posłał piłkę z rzutu wolnego na lewe skrzydło, gdzie niepilnowany Hargreaves zdołał dojść do strzału, Foster jakimś cudem to obronił, ale Niall Lavery wepchnął piłkę do pustej bramki. Po końcowym gwizdku sędziego przez dłuższą chwilę stałem z szeroko otwartymi ustami ? spodziewałem się wszystkiego, ale nie takiej gry i nie takiego wyniku. Wychodziło na to, że rezultatów spotkań z udziałem Enniskillen po prostu nie opłacało się prognozować.

 

09.08.2008 Holm Park, Armagh: 185 widzów
PL Gr3 (1/6) Armagh ? Enniskillen 0:2 (0:0)

13. M.McKenna (E) cz.k.
69. J.Fitzpatrick 0:1
72. N.Donnelly (A) cz.k.
88. N.Lavery 0:2

Enniskillen: S.Hamilton ? K.McIntyre, M.McKenna RC, J.Speers, G.Brennan ? C.Carson ? G.Hargreaves, P.Heatley (59. J.Fitzpatrick), N.Lavery ? D.Sinton (13. T.Toney), R.Simpson (46. P.Duke)

MoM: Niall Lavery (MC; Enniskillen) ? 10

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor

Ja chcę do Conference...

 

Akcja podpisywania kontraktów zawodowych trwała dalej i w przeciągu następnego tygodnia zgodę na takowe wyrazili Carson, Sinton, Heatley, Hamilton, Lavery i Simpson. Ponadto do klubu za 40% wartości następnego transferu przyszedł zawodnik Larne Tech OB, Andrew Parry (18, MRC; Walia), będący wychowankiem szkółki piłkarskiej Aston Villi.

 

Bukmacherzy opublikowali swoje przedsezonowe przewidywania, według których faworytami do mistrzostwa były Glentoran, Portadown i Linfield. Nasze szanse wyceniono na 2000-1, a więc szczytem naszych możliwości miało być utrzymanie się w lidze. W drugim meczu Pucharu Ligi z Institute nie było tego widać — tym razem może nie mieliśmy aż takiej przewagi, ale na pewno wstydu nikomu nie przynosiliśmy, a w 42. minucie Lavery wykorzystał błąd gości w defensywie i przedarł się w pole karne, jego strzał obronił Ramsey, ale na miejscu był debiutant Harman i na przerwę schodziliśmy z jednobramkowym prowadzeniem.

 

Po przerwie spokojnie kontrolowaliśmy przebieg gry, ale nie dane nam było wygrać tego meczu. W 89. minucie sędzia dopatrzył się faulu Speersa w polu karnym i nie dość że podyktował jedenastkę, to jeszcze wyrzucił naszego obrońcę z boiska. Było to żałosne ze strony arbitra, gdyż nie interweniował, gdy piłkarze Institute faulowali naszych zawodników tak, że z boiska zejść musieli kolejno Sinton i Dunlop, a McIntyre kończył mecz z urazem kostki, który załatwił mu L-4 na co najmniej miesiąc. Karnego wykorzystał McSporran, a w doliczonym czasie gry, grając z musu z Carsonem na środku obrony, pozwoliliśmy Flaherty'emu na dośrodkowanie, które na zwycięskiego gola dla Institute zamienił Belg Ngoma-Kasanda. Po tym meczu nie uznałem za stosowne dyscyplinować Speersa ani też podać ręki sędziemu, natomiast po raz pierwszy złożyłem odwołanie do ZPNu.

 

16.08.2008 Enniskillen Road Ground, Enniskillen: 182 widzów
PL Gr3 (2/6) Enniskillen — Institute 1:2 (1:0)

42. L.Harman 1:0
88. J.Speers (E) cz.k.
89. T.McSporran 1:1 rz.k.
90+5. G.Ngoma-Kasanda 1:2

Enniskillen: S.Hamilton — K.McIntyre, R.Dunlop (26. M.Foster), J.Speers RC, G.Brennan — C.Carson — G.Hargreaves, J.Fitzpatrick (73. K.Ryan), N.Lavery — D.Sinton (26. L.Harman), R.Simpson

MoM: Georges Ngoma-Kasanda (MC; Institute) — 9

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor
Ja chcę do Conference...
Nie dziwię Ci się, życie katolika w Ulsterze musi być ciężkie.

 

Jakiego kurna katolika???

 

Ja chcę do Conference...

Grzeczny Profesorek, grzeczny... :glaszcze:

A teraz masz karteczkę. Narysuj sobie kontrakcik.

 

Grrrrrrrrrrrrrrrrr... Nie chcieli mnie w cholernym beniaminku Conference North...

Odnośnik do komentarza
Ja chcę do Conference...
Nie dziwię Ci się, życie katolika w Ulsterze musi być ciężkie.

 

Jakiego kurna katolika???

 

 

 

 

Wybacz, dzisiaj 3 godziny byłem zmuszony słuchać w korku rozgłośni z Torunia bo kierowca nie chciał wyłączyć(zapalony fan).

Widać do tej pory mi to w głowie siedzi.

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor
Ja chcę do Conference...
Nie dziwię Ci się, życie katolika w Ulsterze musi być ciężkie.

 

Jakiego kurna katolika???

 

 

 

 

Wybacz, dzisiaj 3 godziny byłem zmuszony słuchać w korku rozgłośni z Torunia bo kierowca nie chciał wyłączyć(zapalony fan).

Widać do tej pory mi to w głowie siedzi.

 

:przytul:

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor

Rewanżowe mecze polskich klubów w europejskich pucharach nie wypadły najlepiej. Wisła w rewanżu przegrała 0:4 z Marítimo i została jej walka w Pucharze UEFA. Tam zaś z rywalizacji odpadła Wisła Płock po porażce 0:2 z OFK Belgrad. Natomiast grały dalej Groclin, który tym razem wygrał z Atlantasem 2:1 po bramkach Tyczkowskiego i Radovicia, a także nieoczekiwanie Legia, po remisie 2:2 w Sankt Petersburgu (Bartnik, Janczyk).

 

Końcówka okna transferowego przyniosła sporo zamieszania w Enniskillen. Profesjonalne kontrakty podpisali Statham, Ryan, Brennan i Toney. Północnoirlandzki ZPN oczywiście oddalił moje odwołanie, zawieszając Speersa na jeden mecz. Na treningach kontuzje złapali Kelly i McLaughlin, ale na szczęście nie byli to zawodnicy pierwszego składu. Jamie Irvine wypatrzył w QUB bardzo obiecującego juniora Paula Gallaghera, który szybko doszedł z nami do porozumienia i miał dołączyć do Enniskillen w czerwcu przyszłego roku. A ostatniego dnia sierpnia odrobinę wbrew intuicji podpisałem kontrakt z chwilowo bezrobotnym defensywnym pomocnikiem Robinem Hulbertem (28, DM; Anglia), byłym piłkarzem Bristol City, Port Vale i Newcastle, puszczonym na wolny transfer przez Grays Athletic. Zagwarantowałem mu regularne występy w pierwszym zespole, choć Carson był pewniakiem na jego pozycji, ale nie miałem cienia wątpliwości co do tego, że w tym sezonie obaj będą nam potrzebni.

 

Sierpień 2008

 

Bilans: 1-0-1, 3:2

Liga: —

Puchar Irlandii: —

Puchar Ligi: Grupa 3 (2:0 z Armagh, 1:2 z Institute, Portadown)

Finanse: -303.657 euro (-26.407 euro)

 

Transfery (Polacy):

1. Mariusz Zganiacz (24, AMC; Polska: 2/0) z Piacenzy do Atalanty za 1.600.000 euro

2. Dawid Janczyk (20, FC; Polska U-21: 13/0) z Legii do Malmö FF za 1.000.000 euro

3. Radosław Janukiewicz (24, GK; Polska) z Amiki do Wisły Płock za 975.000 euro

4. Tomasz Frankowski (34, ST; Polska: 13/9) z Elche do Millwall za 950.000 euro

5. Paweł Buzała (22, ST; Polska) z Ruchu Chorzów do Wisły Płock za 650.000 euro

 

Transfery (cudzoziemcy):

1. Paolo Grieco (20, ST; Włochy U-21: 6/4) z Valencii do Chelsea za 30.000.000 euro

2. Andrea Caracciolo (26, ST; Włochy: 11/2) z Palermo do Milanu za 28.000.000 euro

3. Oskitz (21, AM/FC; Hiszpania U-21: 13/3) z Realu Sociedad do Athleticu Bilbao za 21.500.000 euro

4. Massimiliano Villa (22, GK; Włochy) z Arsenalu do Chelsea za 21.500.000 euro

5. Leo Messi (21, AMLC; Argentyna U-21: 11/3) z Barcelony do Espanyolu za 17.500.000 euro

 

Ligi europejskie:

 

Anglia: Manchester United [+2]

Francja: Marseille [+2]

Hiszpania: Real Madryt [+0]

Holandia: De Graafschap [+0]

Irlandia: Shelbourne [+6]

Irlandia Północna: —

Niemcy: Schalke [+1]

Polska: Groclin [+0]

Portugalia: Beira-Mar [+2]

Szkocja: Celtic [+0]

Walia: Llanelli [+2]

Włochy: Inter [+0]

 

Ranking FIFA: 1. Brazylia (1234), 2. Anglia (1135), 3. Francja (1030), 29. Polska (663)

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor

6 września po trzytygodniowej przerwie sezon wznowiliśmy meczem Pucharu Ligi z Portadown. Mieliśmy zostać rozbici i wdeptani w murawę, i rzeczywiście, już w 3. minucie Gargin zagrał prostopadłą piłkę do Neilla, który szybko dał gościom prowadzenie. Potem wszakże mecz się wyrównał, a wraz z upływem czasu wręcz to my zaczęliśmy przeważać; świetnie zadebiutował Hulbert i Carson miał spore powody do niepokoju. Niestety tym razem bramkarz rywali zdołał zachować czyste konto, lecz mimo porażki byłem zadowolony z tego, co zespół pokazał w tym spotkaniu.

 

06.09.2008 Enniskillen Road Ground, Enniskillen: 183 widzów
PL Gr3 (3/6) Enniskillen — Portadown 0:1 (0:1)

3. A.Neill 0:1

Enniskillen: S.Hamilton — T.Toney, M.McKenna, R.Dunlop (79. M.Foster), G.Brennan — R.Hulbert (72. J.Fitzpatrick) — G.Hargreaves, P.Heatley, N.Lavery — R.Simpson, P.Duke (61. D.Sinton)

MoM: Robin Hulbert (DM; Enniskillen) — 8

Odnośnik do komentarza

Pierwsze mecze polskich klubów w 1. rundzie Pucharu UEFA nie zachwyciły. Wisła po zaciętej walce pokonała Guingamp 2:1 po bramkach Cielucha i Kmiecika, ale gol strzelony przez Francuzów ustawiał dwumecz na ich korzyść. Sikora i Zalewski pokonali bramkarza Szachtara, ale po dzielnej walce Groclin przegrał u siebie z Ukraińcami 2:3 i szanse na awans miał już tylko iluzoryczne. Tylko Legia już właściwie mogła skupić się na lidze, przegrawszy w Middlesbrough aż 0:3.

 

Do meczu Pucharu Ligi z Armagh przystąpiliśmy z kolejnym nowym zawodnikiem w składzie. Matt Somner (25, DC/DM; Walia U-21: 1/0) został zwolniony w lipcu przez Leyton Orient, dla nas zaś stanowił olbrzymie wzmocnienie linii obrony. To na tym rywalu należało szukać punktów i w 15. minucie je znaleźliśmy, gdy Hargreaves zagrał prostopadłą piłkę do Simpsona, który pięknie kiwnął Lowe'a i zaskakującym strzałem w długi róg dał nam prowadzenie. Mieliśmy wyraźną przewagę, ale brakowało nam drugiej, rozstrzygającej bramki, i w 66. minucie w zamieszaniu pod naszą bramką Toney nieprzemyślaną próbą wybicia piłki pokonał Hamiltona. Z miejsca rzuciliśmy się do ataku, na boisku pojawiło się dwóch debiutantów, Parry i Somner. Mimo to wydawało się, że frajersko oddamy gościom punkt, ale... w czwartej minucie doliczonego czasu gry Brennan wrzucił piłkę z autu w pole karne, Hargreaves sprytnie zagrał ją po ziemi wzdłuż linii bramkowej, a debiutujący w Enniskillen Magill strzałem pod poprzeczkę zapewnił nam drugie zwycięstwo w grupie.

 

13.09.2008 Enniskillen Road Ground, Enniskillen: 163 widzów
PL Gr3 (4/6) Enniskillen — Armagh 2:1 (1:0)

15. R.Simpson 1:0
66. T.Toney 1:1 sam.
90+4. L.Magill 2:1

Enniskillen: S.Hamilton — T.Toney YC, M.McKenna YC, J.Speers (67. M.Somner), G.Brennan YC — C.Carson — G.Hargreaves (67. M.Parry), J.Fitzpatrick, N.Lavery — K.Fores-Chambers (55. L.Magill), R.Simpson

MoM: Santino Marini (ST; Armagh) — 8

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...