Skocz do zawartości

450: Marynia nigdy się nie kończy


Ingenting

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

 

 

 

Podobno jeszcze dziś mają ogłosić transfer Balotellego do L'poolu. Ja pierdolę.

 

To dobrze czy źle dla Ciebie? :>

 

Lubiłem ten Liverpool :(

 

Ten..Znaczy z Suarezem..?

 

Tak, ten z poprzedniego sezonu. W tym też się obiecująco zapowiadali, no ale Balotelli :|

 

a co Ci Balotelli zrobil? jak wolisz takiego zjeba jak Suarez bardziej niz Mario, to chyba cos z Toba nie tak...

 

 

 

Już nie wspominając, że jest też czarny

Odnośnik do komentarza

Koledzy, co polecacie do odwiedzenia w Berlinie? Bo się wybieram z panną niebawem!

 

bylem w weekend. centrum (od Kolumny Zwyciestwa, przez Bundestag, Brame Brandenburska az do wiezy tv) swietne. reszta imo bez szalu. pozostalosci po murze mozesz sobie darowac - stracilem tylko czas i nerwy na dojazd w niedziele a okazalo sie, ze tam wiekszy syf niz w niejednym polskim miescie.

Odnośnik do komentarza

 

To jak już o kuchni mowa, to ja zapytam czy próbował ktoś robić smażone ziemniaki (ale surowe ziemniaki, a nie wcześniej gotowane)?

talarki spoko, ćwiartki, to już nieco gorzej, nie możesz do piekarnika wrzucić ? tak chyba w sumie najbezpieczniej i zarazem najzdrowiej

 

 

Zdrowiej pewnie tak, ale ja jednak na patelni czuję większą kontrolę nad potrawą. W piekarniku IMO właśnie nie jest bezpieczniej.

Odnośnik do komentarza

Ja cala noc marynowalem schab w chili. Bedzie dobre ;)

ostatnio załadowałem kurczaka w pieprz cayenne do lodówki, piekło 3x....

 

 

 

To jak już o kuchni mowa, to ja zapytam czy próbował ktoś robić smażone ziemniaki (ale surowe ziemniaki, a nie wcześniej gotowane)?

talarki spoko, ćwiartki, to już nieco gorzej, nie możesz do piekarnika wrzucić ? tak chyba w sumie najbezpieczniej i zarazem najzdrowiej

 

Zdrowiej pewnie tak, ale ja jednak na patelni czuję większą kontrolę nad potrawą. W piekarniku IMO właśnie nie jest bezpieczniej.

 

no ja niestety mam niesprawny piekarnik, o właśnie może napiszę w sprzętowym :))))

a tak to chciałem napisać, że czego się boisz w piekarniku :) ? właśnie bezposredni płomień Ci potrawy niepochłonie, to jest mega bezpieczne imho

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...