Skocz do zawartości

Królowie Londynu


Lucas07

Rekomendowane odpowiedzi

Po zakończeniu sezonu w Premiership złożyłem rezygnację na ręce Daniela Levy’ego i postanowiłem odpocząć trochę od piłki klubowej. W trakcie trzech lat pracy z Tottenhamem osiągnąłem mnóstwo sukcesów i zabrakło mi wygrania tylko Pucharu Anglii, a trenerem który ma walczyć o trzecie z rzędu mistrzostwo dla „Kogutów” został Massimiliano Allegri.

 

Otrzymałem wiele ofert pracy od takich zespołów jak Milan, Inter, Monaco, Marsylia czy Ajax, ale wszystkie odrzucałem i uznałem, że przez przynajmniej jeden sezon chcę odpocząć od prowadzenia drużyn klubowych. Czekałem, więc na możliwość poprowadzenia jednej z reprezentacji narodowych i po Mistrzostwach Europy dostałem sporo propozycji. Na turnieju we Francji zawiedli choćby Hiszpanie czy Holendrzy, ale ostatecznie zdecydowałem się na zostanie selekcjonerem gospodarza tego turnieju i w eliminacjach do rosyjskich Mistrzostw Świata poprowadzę francuską kadrę.

 

W grupie eliminacyjnej zmierzymy się z Grecją, Irlandią Północną, Andorą, Azebejdżanem oraz Kazachstanem. Nie licząc Greków są to rywale dość łatwi i nie powinniśmy mieć problemów z wywalczeniem awansu na Mundial. Te dwa lata postaram się jednak dobrze wykorzystać i chcę w tym czasie zbudować zespół mogący powalczyć o wygranie turnieju na rosyjskich boiskach. Terminarz na drugą połowę 2016. roku wygląda następująco:

 

02.09.2016 – Kazachstan (D)
06.09.2016 – Azerbejdżan (W)
07.10.2016 – Grecja (D)
11.10.2016 – Andora (W)
11.11.2016 – Kazachstan (W)
15.11.2016 – Portugalia (D) – mecz towarzyski

 

Igrzyska Olimpijske 2016:

 

Grupa A: 1. Argentyna 9, 2. Hiszpania 4, 3. WKS 2, 4. Iran 1
Grupa B: 1. Japonia 6, 2. Nigeria 6, 3. USA 4, 4. Portugalia 1
Grupa C: 1. Brazylia 9, 2. Arabia Saudyjska 4, 3. Kolumbia 4, 4. Nowa Zelandia 0
Grupa D: 1. Korea Południowa 6, 2. Meksyk 5, 3. Francja 4, 4. Algieria 1

 

Ćwierćfinał:

 

Nigeria – Argentyna 0:3
Meksyk – Brazylia 0:4
Hiszpania – Japonia 3:0
Arabia Saudyjska – Korea Południowa 0:1

 

Półfinał:

 

Brazylia – Argentyna 3:0
Hiszpania – Korea Południowa 2:0

 

O trzecie miejsce:

 

Korea Południowa – Argentyna 2:3 (d)

 

Finał:

 

Brazylia – Hiszpania 1:0

 

Najlepszy piłkarz: Neymar (Brazylia) – 6m/9g/0a/8.32
Złoty but: Neymar (Brazylia) – 9 goli
Najlepszy bramkarz: Adrian Ortola (Hiszpania) – 4 czyste konta
Jedenatka turnieju: Ortola – David Luiz, Doria, Picciolo, Grimaldo – Lamela, Rafinha, Messi, Moses – Kenedy, Neymar

 

Podsumoanie transferów czerwiec:

 

  1. Luke Shaw (Southampton -> Manchester City) – 25 mln
  2. Doria (Real Madrid -> Chelsea) – 24 mln
  3. Ander Herrera (Athletic -> Tottenham) – 23.5 mln
  4. Bernard (Szachtar -> Monaco) – 21 mln
  5. Eduardo Vargas (Atletico -> Liverpool) – 18.75 mln
  6. Stefano Denswil (Ajax -> Liverpool) – 18.25 mln
  7. Jeison Murillo (Barcelona -> Manchester United) – 17.5 mln
  8. Diego Reyes (Porto -> Chelsea) – 13.75 mln
  9. Kenedy (Monterrey -> Marsylia) – 13.5 mln
  10. Josip Drmić (Bayern -> Arsenal) – 13.5 mln

 

Podsumowanie transferów lipiec:

 

  1. Eugene Konoplyanka (Dnipro -> Liverpool) – 26.5 mln
  2. Son Heung-Min (Leverkusen -> Borussia Dortmund) – 23.5 mln
  3. Coutinho (Liverpool -> Manchester City) – 23.5 mln
  4. Salomon Rondon (Zenit -> Atletico) – 22.5 mln
  5. Eugene Khacheridi (Dynamo Kijów -> Real Madrid) – 15.5 mln
  6. Leroy Fer (Norwich -> Atletico) – 15 mln
  7. Pedro (Chelsea -> Monaco) – 14.25 mln
  8. Angelo Henriquez (Manchester United -> Schalke) – 12.75 mln
  9. Jeremy Toljan (Hoffenheim -> Dortmund) – 12.75 mln
  10. Andreas Cornelius (Granada -> Schalke) – 10.25 mln

 

Podsumowanie transferów sierpień:

 

  1. Bruno Martins Indi (Real Madrid -> Manchester United) – 17.5 mln
  2. Andre Schurrle (PSG -> Szachtar) – 14.75 mln
  3. Maximilian Arnold (Wolfsburg -> Dortmund) – 12.75 mln
  4. Mariano Gonzalez (Juventus -> Napoli) – 12 mln
  5. Julian Velazquez (Sao Paulo -> Napoli) – 11.5 mln
  6. Mats Moller Daehli (Cardiff -> Reading) – 11.25 mln
  7. Maximilian Meyer (Schalke -> Wolfsburg) – 11.25 mln
  8. Nicusor Stanciu (Borussia Dortmund -> Chelsea) – 10.75 mln
  9. Mladen Vukovic (Hoffenheim -> Leverkusen) – 10.75 mln
  10. Jorge Enriquez (Fluminense -> Lazio) – 10.25 mln
Odnośnik do komentarza

Dzięki :).
---

Kadra na mecze z Azerbejdżanem i Kazachstanem:

 

Bramkarze:

 

Stephane Ruffier [saint-Etienne, 29, 1A/0], Hugo Lloris [Tottenham, 29, 87A/0], Alphonse Areola [PSG, 23, 0A/0]

 

Obrońcy:

 

Eliaquim Mangala [Porto, 25, 4A/1], Samuel Umtiti [Lyon, 22, 19A/0], Mapou Yanga-Mbiwa [Monaco, 27, 21A/0], Raphael Varane [PSG, 23, 34A/2], Sebastien Corchia [Lille, 25, 30A/1], Layvin Kurzawa [Monaco, 23, 9A/0], Lucas Digne [PSG, 23, 17A/1]

 

Pomocnicy:

 

Jonathan Schmid [Freiburg, 26, 0A/0], Morgan Schneiderlin [Marsylia, 26, 6A/0], Yann M’Vila [Rubin, 26, 22A/1], Paul Pogba [Juventus, 23, 31A/6], Josuha Guilavogui [Monaco, 25, 11A/1], Geoffrey Kondogbia [Monaco, 23, 13A/0], Clement Grenier [inter, 25, 12A/2], Paul-Georges Ntep [Anderlecht, 24, 0A/0], Dimitri Payet [Marsylia, 29, 40A/5], Florian Thauvin [Marsylia, 23, 0A/0], Antoine Griezmann [Manchester City, 25, 7A/2]

 

Napastnicy:

 

Karim Benzema [Real, 28, 83/26], Olivier Giroud [Arsenal, 29, 55/21]

Odnośnik do komentarza

Mundial pewnie miał jakiś wpływ na taką decyzję. Chociaż reprezentację chciałem przejąć jeszcze przed rozpoczęciem Mistrzostw, po prostu sądziłem, że jednocześnie będę prowadził też jakiś zespół klubowy. Poczekam jednak na jakąś ofertę, która mnie zainteresuje.
Lacazette aktualnie gra w PSV, ale zarówno w Holandii jak i wcześniej w Lyonie ma problemy z regularną grą. W Lyonie na chwilę trafił nawet do rezerw. Menez to gracz Evertonu, lecz specjalnie mnie nie przekonuje. W dodatku to skrzydłowi, a Giroud jest napastnikiem i choćby byłem królem strzelców Premier League :>
Przykro mi Prof :(
---

W finale Superpucharu Europy Napoli okazało się lepsze od Manchesteru City. „Obywatelom” nie pomogły nawet dwa trafienia Sergio Aguero, bo dla Neapolu strzelali Castillo, Khedira oraz Mertens i to podopieczni Vincenzo Montelli wyszli z tego starcia zwycięsko.

 

Zdecydowałem się na pradziwą rewolucję w sztabie francuskiej kadry i wymieniłem wszystkich moich współpracowników. Nowym asystentem został legendarny Zinedine Zidane, a z bramkarzami pracował będzie Joel Bats. W sztabie trenerskim znaleźli się także Abdoulay Konko, Mickael Pagis, Valerien Ismael oraz Lilian Laslandes. Nowymi fizjoterapeutami zostali Jerome Anral i Yannick Guillaumet.

 

Kapitanem reprezentacji Francji podczas mojej kadencji będzie doskonale znany mi z Tottenhamu Hugo Lloris. Zastępcą doświadczonego bramkarza mianowałem Paula Pogbę.

 

Niestety nie miałem możliwości skorzystania ze wszystkich zawodników jakich zdecydowałem się powołać, ponieważ kontuzji doznali Raphael Varane, Paul Pogba oraz Lucas Digne. W ich miejsce na zgrupowanie przylecieli Aymeric Laporte [Athletic, 22, 0A/0], Franck Tabanou [saint-Etienne, 27, 0A/0] i Maxime Gonalons [Lyon, 27, 36A/0]. W dodatku z powodu urazu z Kazachami na pewno nie wystąpi Antoine Griezmann, ale skrzydłowy City może wylecz się na pojedynek z Azerami.

 

Mimo wielu osłabień byliśmy zdecydowanymi faworytami podczas mojego spotkania debiutanckiego w roli selekcjonera. Na Stade des Lumieres, obiekcie Olympique Lyon podejmowaliśmy Kazachstan i wszyscy fani liczyli na pewne i wysokie zwycięstwo.

 

Zdecydowałem się na dość odważne ruchy podczas wyboru składu, ponieważ w podstawowej jedenastce wybiegło aż trzech debiutantów, a dwóch z nich zajęło miejsce na skrzydłach. Zresztą zwłaszcza przy braku Griezmanna jest to chyba najsłabiej obstawiona pozycja w drużynie. W drużynie przyjezdnych najbardziej rozpoznawalnym zawodnikiem jest znany z polskiej Ekstraklasy Sergey Khizhnichenko, który nadal występuje w kieleckiej Koronie.

 

Od początku rzuciliśmy się na skazywanego na pożarcie rywala, a na pierwszego gola fani musieli czekać do zaledwie czwartej minuty. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Clement Grenier, a w polu karnym sfaulowany został Karim Benzema. Sędzia wskazał na wapno i do jedenastki podszedł sam poszkodowany, który nie miał najmniejszego problemu z zaskoczeniem Davia Lorii. Niestety później nie potrafiliśmy pójść za ciosem i zwiększyć swego prowadzenie. Oczywiście przeważaliśmy, lecz brakowało sytuacji stuprocentowych. Najlepsze wrażenie zostawił po sobie debiutujący Ntep, który był bardzo aktywny na prawym skrzydle, a gdyby grający na lewej flance Thauvin popisał się lepszą skutecznością to gracz Anderlechtu zaliczyłby asystę. Niestety do grona kontuzjowanych dołączył Grenier, który opuścił plac gry już w pierwszej połowie. Po przerwie znów szybko na listę strzelców wpisał się Benzema, a swój dobry występ potwierdził Ntep i dobrym zagraniem stworzył szansę Karimowi. Niestety wówczas znów zabrakło nam kreatywności i bramkarz przyjezdnych nie musiał już więcej wyjmować piłki z siatki. Oddawaliśmy uderzenia głównie z dystansu, a świetnie radził sobie z nimi Loria. Czyste konto udało się zachować Llorisowi, chociaż w końcówce Hugo miał trochę pracy, ponieważ strzałami z przed pola karnego zaskoczyć próbował go Skorykh. Udało mi się odnieść zwycięstwo w debiucie, ale na pewno nie był to fantastyczny mecz w naszym wykonaniu i od takich zawodników należy wymagać czegoś więcej.

 

02.09.2016, Stade des Lumieres, Decines-Charpieu
Frekwencja: 58,000
Eliminacje do MŚ grupa 1 [1/10]

 

Francja – Kazachstan 2:0 (1:0)

 

1:0 – Karim Benzema kar. 4’
2:0 – Karim Benzema 51’

 

Lloris 7.0 – Corchia 7.3, Laporte 6.8, Yanga-Mbiwa 6.7, Kurzawa 7.2 – Schneiderlin 7.0 – Kondogbia 6.9 (71’ Guilavogui 6.8), Grenier 6.9 (22’ M’Vila 6.6) – Ntep 6.7, Thauvin 6.7 (69’ Payet 6.7) – Benzema 8.6

 

MVP: Karim Benzema (Francja) – 8.6 (dwa gole)

Odnośnik do komentarza

Do Baku udaliśmy się po kolejnych zmianach w składzie, ponieważ z kadry wypadli Aymeric Laporte oraz Clement Grenier. W ich miejsce powołałem Mamadou Sakho [Liverpool, 26, 18A/0] oraz Vincenta Pajota [stade Rennais, 25, 0A/0]. O sporym pechu może mówić gracz Rennais, który już na zgrupowaniu doznał urazu i przeciwko Azerom na pewno nie wystąpi. Niestety nie było już czasu na dowołanie zastępcy dla niego. Treningi wznowił Griezmann, ale nie nadaje się on jeszcze na występy na poziomie reprezentacyjnym i obejrzy całe spotkanie z ławki. Na tej usiadł również Kondogbia, który odczuwa spore zmęczenie po potyczce z Kazachami. Początek mojej kadencji we francuskiej kadrze to prawdziwe pasmo urazów.

 

Mimo coraz większych problemów kadrowych liczyłem na kolejne zwycięstwo. Szczególnie że Azerzy nie zaczęli najlepiej tych eliminacji i polegli 1:3 z Irlandią Północną. W drużynie gospodarzy jest paru zawodników występujących na przyzwoitym poziomie, a najbardziej znani to Vagif Cavadov z Maccabi Hajfa, były gracz Twente oraz Tugrul Erat z Sivassporu.

 

Tak wiele zmian w podstawowej jedenastce nie mogło pozytywnie wpłynąć na naszą grę i strasznie się męczyliśmy ze zdecydowanie niżej notowanym przeciwnikiem. Mieliśmy optyczną przewagę, ale w pierwszej połowie oddaliśmy zaledwie jeden celny strzał, a z próbą Schneiderlina poradził sobie Mammadov. Możemy mówić również o sporym pechu, ponieważ Morgan oraz Thauvin obili poprzeczkę swoimi uderzeniami. Po przerwie niestety poprawy nie było, a spisywaliśmy się chyba nawet gorzej niż w pierwszej połowie. Stworzyliśmy sobie tylko jedną niezłą okazję, lecz w słupek trafił Giroud. W dodatku z rzutu wolnego groźnie, ale ostatecznie minimalnie niecelnie uderzył Cavadov. Wiele wskazywało na bezbramkowy remis, a więc mimo okoliczności wynik kompromitujący. W końcowce atakowaliśmy już dość chaotycznie, wręcz rozpaczliwie, ale przyniosło to efekt. Szczęście wreszcie się do nas uśmiechnęło i fatalny błąd popełnił Elnur Allahverdiyev, który źle przeciął dośrodkowanie Payeta i wpakował piłkę do własnej bramki, a dzięki temu wywieźliśmy z Azerbejdżanu komplet punktów.

 

06.09.2016, Tofiq Bahramov adina Respublika stadionu, Baku
Frekwencja: 28,815
Eliminacje do MŚ grupa 1 [2/10]

 

[5] Azerbejdżan – [2] Francja 0:1 (0:0)

 

0:1 - Elnur Allahverdiyev sam. 89’

 

Lloris 6.9 – Corchia 6.8, Mangala 6.7, Yanga-Mbiwa 6.6, Kurzawa 7.0 – M’Vila 6.6 – Guilavogui 6.6 (65’ Kondogbia 6.7), Schneiderlin 6.8 – Ntep 6.8, Thauvin 6.7 (65’ Payet 6.7) – Benzema 6.4 (74’ Giroud 6.7)

 

MVP: Elnur Allahverdiyev (Azerbejdżan) – 7.0

Odnośnik do komentarza

Jesteś pewien, że Azerzy a nie Azerowie?

 

 

Mieszkańców Azerbejdżanu najlepiej nazywać Azerbejdżanami, choć można w tym znaczeniu używać też synonimu Azerowie. Ta druga forma oznacza naród zamieszkujący Azerbejdżan, Armenię i północny Iran (zwany też Azerbejdżanami). Język nazywany jest zwykle azerbejdżańskim, rzadziej azerskim.

Odnośnik do komentarza

Faktycznie, szczególnie że wcześniej pisałem o Azerowie :/.
---

Powołania na mecze z Grecją i Andorą:

 

Bramkarze:

 

Stephane Ruffier [saint-Etienne, 30, 1A/0], Hugo Lloris [Tottenham, 29, 89A/0], Alphonse Areola [PSG, 23, 0A/0]

 

Obrońcy:

 

Eliaquim Mangala [Porto, 25, 5A/1], Samuel Umtiti [Lyon, 22, 19A/0], Mapou Yanga-Mbiwa [Monaco, 27, 23A/0], Mamadou Sakho [Liverpool, 26, 18A/0], Sebastien Corchia [Lille, 25, 32A/1], Layvin Kurzawa [Monaco, 24, 11A/0], Lucas Digne [PSG, 23, 17A/1]

 

Pomocnicy:

 

Jonathan Schmid [Freiburg, 26, 0A/0], Morgan Schneiderlin [Marsylia, 26, 8A/0], Yann M’Vila [Rubin, 26, 24A/1], Josuha Guilavogui [Monaco, 26, 13A/1], Geoffrey Kondogbia [Monaco, 23, 15A/0], Anthony Knockaert [Reading, 24, 0A/0], Paul-Georges Ntep [Anderlecht, 24, 2A/0], Moussa Sissoko [Wolfsburg, 27, 12A/0], Romain Alessandrini [Marsylia, 27, 0A/0], Antoine Griezmann [Manchester City, 27, 0A/0], Florian Thauvin [Marsylia, 23, 2A/0]

 

Napastnicy:

 

Divock Origi [Lille, 21, 0A/0], Karim Benzema [Real Madrid, 28, 85A/28]

Odnośnik do komentarza

Wydaje mi się, że wszystko jest dość przejrzyste :-k. Wcześniej wrzuciłem terminarz na cały rok, a przy każdych powołaniach zaznaczam na jakie to spotkania :>
---

Wreszcie podczas zgrupowania nie wypadł mi żaden zawodnik z powodu kontuzji, więc do spotkania z Grecją przystępowaliśmy w dobrych humorach. Przyjezdni to póki co zdecydowanie najgroźniejszy rywal z jakim zmierzymy się za moimi sterami i musimy spisać się o wiele lepiej niż w Baku.

 

Ponownie nasz domowy pojedynek zaczął się świetnie, a znów wyszliśmy na prowadzenie dzięki trafieniu z rzutu karnego. Sędzia Firat Aydinus dopatrzył się przewinienia na Mapou Yanga-Mbiwa i wskazał na wapno. Do tego stałego fragmentu gry podszedł oczywiście Benzema, a grecki bramkarz nie mial szans. Niestety później zabrakło nam instynktu killera i przechodziliśmy obok tego spotkania. Najwięcej chęci do gry wykazywał bardzo aktywny na skrzydle Ntep i oddał groźny strzał, lecz Kapino skutecznie interweniował. W drugiej połowie bardzo szybko na listę strzelców wpisać powinien się ponownie Karim, a fatalny błąd popełnił Tachtsidis, który zagrał prosto pod nogi snajpera Realu. Niestety tym razem lepszy okazał się bramkarz Asteras Tripolis. Ten ciągle młody golkiper nie mógł jednak już nic poradzić kilka chwil później, gdy Benzema skorzystał ze świetnego dośrodkowania Corchii i prowadziliśmy już 2:0. Nie potrafiliśmy podwyższyć tego rezultatu, a jedyną niezłą szansę zmarnował rezerwowy Origi, któremu dogrywał inny zmiennik Knockaert. W końcowce świetną serię Llorisa próbował przerwać Fortounis, lecz Hugo stanął na wysokości zadania i zaliczył kolejny mecz z czystym kontem. To właśnie defensywa jest póki co naszym największym atutem, a z kompletem punktów prowadzimy w swojej grupie eliminacyjnej.

 

07.10.2016, Stade des Lumieres, Decines-Charpieu
Frekwencja: 58,000
Eliminacje do MŚ grupa 1 [3/10]

 

Francja – Grecja 2:0 (1:0)

 

1:0 – Karim Benzema kar. 3’
2:0 – Karim Benzema 52’

 

Lloris 7.3 – Corchia 7.1, Umtiti 7.1, Yanga-Mbiwa 7.2, Kurzawa 7.1 – Schneiderlin 6.8 – Kondogbia 6.8, Sissoko 6.8 (70’ Knockaert 6.7) – Ntep 6.8 (62’ Thauvin 6.6), Griezmann 6.6 – Benzema 8.6 (79’ Origi -)

 

MVP: Karim Benzema (Francja) – 8.6 (dwa gole)

Odnośnik do komentarza

Mam dwa pytania. Jedno to Japonia w FM, bo ten dodatek, który zapodał Profesor działa, ale dopiero przy starcie nowej kariery. Jest jakiś sposób na dodanie reprezentacji Kagawy w trakcie rozgrywki? No i czy grał ktoś dłużej jakąś reprezentacją? W tym FM zauważyłem, że niezwykle ważne jest zrozumienie taktyki przez zespół, a w kadrze ciągle jest to na najniższym poziomie, mimo że cztery mecze grałem taką samą taksą :/. Zmienia się to z czasem czy niestety nie?
---

Październikowe zgrupowanie kończyliśmy wyjazdowym pojedynkiem z Andorą, czyli chyba najsłabszym zespołem w naszej grupie. Powinni być oni łatwym dostarczycielem punktów nawet dla Azerbejdżanu czy Kazachstanu, ponieważ żaden z reprezentantów nie uprawia futbolu profesjonalnie.

 

Zdecydowałem się, więc na sporo zmian w wyjściowym składzie i postanowiłem dać szansę kilku zawodnikom, którzy wcześniejsze mecze obserwowali z ławki.

 

Faworyt takiego pojedynku mógł być tylko jeden, ale z amatorami z Andory nie grało nam się tak łatwo jakby oczekiwali tego francuscy kibice. Męczyliśmy się strasznie, zwłaszcza w pierwszej połowie, gdy oczywiście wyraźnie przeważaliśmy, lecz mieliśmy ogromne problemy ze stworzeniem sobie choćby przyzwoitej sytuacji. Ostatecznie ograniczaliśmy się do uderzeniem z dystansu, ale te w większości były niecelne. W trakcie najbliższego miesiąca przerwy od meczów reprezentacyjnych muszę popracować nad taktyką, która pozwoli lepiej wykorzystać nasze mocne strony, bo nie możemy grać tak słabo przeciwko drużynom prezentującym ten poziom. Druga część wyglądała już trochę lepiej, a jest to zasługa świetnie spisującego się w trakcie mojej kadencji Benzemy. Karim nie strzela zbyt często w Realu, ale w reprezentacji robi to póki co regularnie. Tym razem znakomicie dogrywał mu Griezmann. Antoine zaliczył jeszcze drugą asystę w doliczonym czasie, gdy z rzutu rożnego precyzyjnie zagrał do rezerwowego Alessandrini, a debiutujący w kadrze skrzydłowy Marsylii strzelił na 2:0. Wyniki póki co bronią moją pracę z Les Bleus, lecz do stylu można mieć mnóstwo zastrzeżeń. Do sporej sensacji doszło w Pireusie, gdzie Grecja tylko zremisowała 1:1 z Azerbejdżanem. Goście prowadzili przez długi czas, ale w końcówce do wyrównania doprowadził Papastathopoulos.

 

11.10.2016, Estadi Comunal, Andorra la Vella
Frekwencja: 1,299
Eliminacje do MŚ grupa 1 [4/10]

 

Andora [6] – [1] Francja 0:2 (0:0)

 

0:1 – Karim Benzema 52’
0:2 – Romain Alessandrini 90’

 

Lloris 7.0 – Schmid 7.4, Umtiti 6.8, Mangala 7.3, Digne 6.8 (71’ Kurzawa 6.7) – Guilavogui 6.8 – Kondogbia 6.9, Knockaert 6.7 (61’ Sissoko 6.9) – Ntep 6.7 (59’ Alessandrini 7.2), Griezmann 7.4 – Benzema 8.3

 

MVP: Karim Benzema (Francja) – 8.3 (gol)

Odnośnik do komentarza

Niestety do Kazachstanu znowu nie polecieliśmy w pełnym składzie jaki powołałem, ponieważ kontuzji nabawili się Romain Alessandrini oraz Karim Benzema. W ich miejsce powołałem Dimitri Payeta [Marsylia, 29, 42A/5] oraz Olivier Giroud [Arsenal, 30, 56A/21].

 

Zdecydowałem się na pewne zmiany w taktyce, a największą różnicą jest bardziej ofensywne zestawienie drugiej linii. Tym razem cała trójka pomocników zaczęła obok siebie i nie było tego cofniętego gracza, więc liczyłem na lepszą grę przede wszystkim w ataku. Trzeba przyznać, że zaczęliśmy imponująco i z łatwością zmusiliśmy Kazachów do głębokiej defensywy, a dość szybko wyszliśmy na prowadzenie. Wówczas Morgan Schneiderlin świetnie uruchomił włączającego się do ataku bocznego defensora, a Lucas Digne mocnym strzałem pokonał Lorię. Następnie ciągle przeważaliśmy, chociaż na kolejnego gola trzeba było poczekać aż do trzydziestej czwartej minuty. Wówczas inny z naszych pomocników, tym razem Geoffrey Kondogbia kapitalnie zagrał do Giroud, a snajper Arsenalu nie mógł takiej sytuacji zmarnować. Bliski asysty był również Pogba, ale z jego podania nie potrafił skorzystać Griezmann, którego zatrzymał dobrą obroną golkiper gospodarzy. Antoine błysnął jednak w ostatnim kwadransie tego spotkania w trakcie, którego zaliczył dwie asysty. Po jego wrzutkach do siatki trafiali Ntep oraz Yanga-Mbiwa i wygraliśmy 4:0. To zdecydowanie najlepszy mecz kadry w trakcie mojej kadencji, a w eliminacjach póki co nie straciliśmy jeszcze bramki.

 

11.11.2016, Astana Arena, Astana
Frekwencja: 30,200
Eliminacje do MŚ grupa 1 [5/10]

 

Kazachstan [3] – [1] Francja 0:4 (0:2)

 

0:1 – Lucas Digne 7’
0:2 – Olivier Giroud 34’
0:3 – Paul-Georges Ntep 75’
0:4 – Mapou Yanga-Mbiwa 79’

 

Lloris 7.7 – Corchia 6.8 (60’ Ntep 7.3), Yanga-Mbiwa 8.7, Mangala 7.8, Digne 8.6 – Schneiderlin 7.8, Kondogbia 8.4, Pogba 7.1 (76’ Grenier -) – Schmid 7.3, Griezmann 9.1 – Giroud 7.2 (60’ Maupay 6.6)

 

MVP: Antoine Griezmann (Francja) – 9.1 (dwie asysty)

 

 

http://img819.imageshack.us/img819/5417/nl9r.jpg

Odnośnik do komentarza

Rok kończyliśmy spotkaniem towarzyskim ze zdecydowanie najtrudniejszym póki co przeciwnikiem jakiego podejmiemy w trakcie mojej kadencji w roli selekcjonera. Na Stade de France zmierzymy się z reprezentacją Portugalii. Z tak trudnym rywalem przyjdzie grać nam bez Geoffreya Kondogbii, który niestety został dość brutalnie potraktowany przez jednego z Kazachów i opuścił zgrupowanie. W jego miejsce przyleciał Moussa Sissoko [Wolfsburg, 27, 14A/0].

 

W pierwszej połowie przynajmniej początkowo nie działo się zbyt wiele. Oba zespoły grały bardzo ostrożnie, a wpływ na to miała chyba również murawa, ponieważ Stade de France to póki co zdecydowanie największy stadion na jakim przyszło rozgrywać mi jakikolwiek mecz. Dopiero końcówka przyniosła więcej emocji, gdy najpierw Patricio został wystawiony na dwie trudne próby. Najpierw zaskoczyć próbował go Ntep, ale Portugalczyk z trudem sparował piłkę na rzut rożny, po drodze futbolówka odbiła się jeszcze od słupka. Następnie szczęścia szukał Griezmann, ale ponownie górą okazał się golkiper Szachtara Donieck. Swoją okazję miał również Cristiano Ronaldo. Największy gwiazdor przyjezdnych wyszedł sam na sam z Llorisem, lecz Hugo pokazał wówczas swe nieprzeciętne umiejętności i wygrał ten trudny pojedynek. Po przerwie niestety głównie wiało nudą i obie drużyny nie pociągnęły swej ofensywnej gry z końcówki pierwszej części. Z czasem na boisku pojawiało się coraz więcej zmienników, a na ławce usiadły największe gwiazdy z Pogbą, Griezmannem i Ronaldo na czele. Tuż przed końcowym gwizdkiem świetną akcję rozegrali jednak moi rezerwowi, a Schmid kapitalny rajd zakończył znakomitym dośrodkowaniem w pole karne, gdzie świetnie odnalazł się Maupay. Ten dwudziestolatek w swym drugim występie w kadrze zdobył swoją pierwszą bramkę i zapewnił nam prestiżowe zwycięstwo. Spotkanie nie przyniosło tak wielu emocji jak oczekiwali kibice, ale wynik poszedł w świat.

 

15.11.2016, Stade de France, Saint-Denis
Frekwencja: 35,523
Mecz towarzyski

 

Francja – Portugalia 1:0 (0:0)

 

1:0 – Neal Maupay 89’

 

Lloris 6.8 – Corchia 6.9, Yanga-Mbiwa 6.9, Mangala 7.1, Kurzawa 6.8 (74’ Digne 6.8) – Schneiderlin 6.6, Pogba 6.7 (89’ Guilavogui -), Grenier 6.8 (68’ Sissoko 6.7) – Ntep 6.6 (Schmid 6.9), Griezmann 6.3 (68’ Thauvin 6.7) – Giroud 6.5 (74’ Maupay 7.3)

 

MVP: Neal Maupay (Francja) – 7.3 (gol)

Odnośnik do komentarza

Złota Piłka: 1. Lionel Messi, 2. Cristiano Ronaldo, 3. Erik Lamela
FIFA Ballon d’Or: 1. Cristiano Ronaldo, 2. Lionel Messi, 3. Erik Lamela
Europejski Złoty Chłopiec: Jonathan Tah
Jedenastka roku na świecie: Neuer – Lahm, Boateng, Hummels, Alaba – Goetze, De Bruyne – Bale, Lamela, Hazard – Ronaldo

 

Terminarz meczów:

 

24.03.2017 – Irlandia Północna (D)
09.06.2017 – Belgia (D) – mecz towarzyski
13.06.2017 – Kolumbia (D) – mecz towarzyski
08.09.2017 – Azerbejdżan (D)
12.09.2017 – Grecja (W)
13.10.2017 – Andora (D)
17.10.2017 – Irlandia Północna (W)
17.11.2017 – Szwajcaria (D) – mecz towarzyski
21.11.2017 – Meksyk (D) – mecz towarzyski

 

Podsumowanie transferow styczeń:

 

  1. Dani Carvajal (Bayern -> Real Madrid) – 28.5 mln
  2. Michy Batshuayi (Tottenham -> Bayern) – 26.5 mln
  3. Agustin Allione (Valencia -> Manchester City) – 26.5 mln
  4. Uros Djordjevic (Vitesse -> Tottenham) – 25.5 mln
  5. Shinji Kagawa (Manchester United -> Bayern) – 24 mln
  6. Duvan Zapata (Fiorentina -> Monaco) – 21.5 mln
  7. Gabriel Barbosa (Real Madrid -> PSG) – 20.5 mln
  8. Johannes Geis (Mainz -> Bayern) – 19.75 mln
  9. Matthias Ginter (Tottenham -> Real Madrid) – 18 mln
  10. Victor Wanyama (Real Madrid -> Manchester United) – 16 mln

 

Kadra na mecz z Irlandią Północną:

 

Bramkarze:

 

Stephane Ruffier [saint-Etienne, 30, 1A/0], Alphonse Areola [PSG, 24, 0A/0], Ali Ahamada [Toulouse, 25, 0A/0]

 

Obrońcy:

 

Raphael Varane [PSG, 23, 34A/2], Garry Bocaly [Montpellier, 28, 0A/0], Eliaquim Mangala [Porto, 26, 8A/1], Samuel Umtiti [Lyon, 23, 21A/0], Mapou Yanga-Mbiwa [Lyon, 23, 21A/0], Aymeric Laporte [Athletic, 22, 1A/0], Layvin Kurzawa [schalke, 24, 14A/0]

 

Pomocnicy:

 

Jonathan Schmid [Freiburg, 26, 3A/0], Morgan Schneiderlin [Marsylia, 27, 11A/0], Yann M’Vila [Rubin, 26, 24A/1], Josuha Guilavogui [Monaco, 26, 15A/1], Paul Pogba [Juventus, 24, 33A/6], Geoffrey Kondogbia [Monaco, 24, 18A/0], Romain Alessandrini [Marsylia, 27, 1A/1], Clement Grenier [inter, 26, 15A/2], Dimitri Payet [Marsylia, 29, 42A/5], Antoine Griezmann [Manchester City, 25, 11A/2], Florian Thauvin [Marsylia, 24, 4A/0]

 

Napastnicy:

 

Olivier Giroud [Arsenal, 30, 58A/22], Neal Maupay [Nice, 20, 2A/1]

Odnośnik do komentarza

Pierwsze spotkanie w nowym roku rozgrywaliśmy dopiero w marcu, gdy do Francji przyleciał aktualny wicelider naszej grupy eliminacyjnej, czyli gracze Irlandii Północnej. Niestety znów miałem mnóstwo problemów kadrowych, ponieważ urazy leczą aktualnie Lloris, Benzema czy Ntep, a za kartki pauzują Corchia oraz Digne. W dodatku już w trakcie zgrupowania wypadł z niego Aymeric Laporte i zastąpił go Mamadou Sakho [Liverpool, 27, 18A/0].

 

Największy dylemat miałem oczywiście podczas wybierania golkipera na ten mecz, ponieważ zdecydowanym numerem jeden jest aktualny kapitan kadry Hugo Lloris. Tym razem go jednak zabrakło i z opaską kapitańską do zwycięstwa poprowadzić ma nas Paul Pogba, a w bramce stanął Areola.

 

Od początku widoczne były nasze olbrzymie osłabienia i gra kompletnie nam się nie kleiła. Mieliśmy ogromne problemy ze stwarzaniem sobie sytuacji, a w kreowaniu ofensywnych akcji zawodziły największe gwiazdy, czyli Griezmann oraz Pogba. Giroud niestety potwierdził, że do tej reprezentacji po prostu nie pasuje, bo zaliczył kolejny bezbarwny występ, a przy braku Benzemy mamy spore problemy w napadzie. W pierwszej połowie nie działo się praktycznie nic, ponieważ przyjezdni skupiali się głównie na wybijaniu piłki jak najdalej, a my nie potrafiliśmy ich zaskoczyć. Drugą część rozpoczęliśmy katastrofalnie, bo najpierw plac gry z powodu kontuzji opuścić musiał Kondogbia, a kilka chwil później fatalny błąd popełnił Umtiti. Stoper Lyonu w dość niegroźnej sytuacji sfaulował Chrisa Lestera, ale niestety wszystko działo się w szesnastce i sędzia musiał podyktować jedenastkę. Podszedł do niej Rory Donnelly i pokonał Areolę. Straciliśmy pierwszego gola w tych eliminacjach i przegrywaliśmy na własnym stadionie. Na całe szczęście mimo słabej gry doprowadziliśmy do wyrównania, a ogromne zamieszanie w polu karnym po kornerze wykorzystał Morgan Schneiderlin. Na zwycięstwo pomysłu już jednak nie było, niezłą okazję miał Maupay, lecz w ostatniej chwili został zablokowany.

 

24.03.2017, Stade des Lumieres, Decines-Charpieu
Frekwencja: 58,000
Eliminacje do MŚ grupa 1 [6/10]

 

Francja [1] – [2] Irlandia Północna 1:1 (0:0)

 

0:1 – Rory Donnelly kar. 52’
1:1 – Morgan Schneiderlin 62’

 

Areola 6.8 – Schmid 6.8, Varane 6.6, Umtiti 6.1, Kurzawa 6.8 – Schneiderlin 7.4, Kondogbia 6.6 (47’ Grenier 6.7), Pogba 6.8 – Thauvin 6.8 (68’ Alessandrini 6.6), Griezmann 6.4 – Giroud 6.8 (82’ Maupay -)

MVP: Morgan Schneiderlin (Francja) – 7.4 (gol)

Odnośnik do komentarza

Anglia:

 

Pierwsza trójka: 1. Tottenham, 2. Manchester United, 3. Chelsea
Spadek: 18. Aston Villa, 19. Sunderland, 20. Huddersfield
Najlepszy strzelec: Kevin Volland (Tottenham) – 27 goli
Najwięcej asyst: Christian Eriksen (Tottenham) – 14 asyst
Najwyższa średnia ocen: Christian Eriksen (Tottenham) – 7.79

 

Francja:

 

Pierwsza trójka: 1. PSG, 2. Lyon, 3. Toulouse
Spadek: 18. Evian, 19. Nantes, 20. Ajaccio
Najlepszy strzelec: Ishak Belfodil (Lyon) – 20 goli
Najwięcej asyst: Guy Michel Landel (Troyes) – 12 asyst
Najwyższa średnia ocen: Danilo (PSG) – 7.58

 

Hiszpania:

 

Pierwsza trójka: 1. Real Madrid, 2. Barcelona, 3. Atletico
Spadek: 18. Valladolid, 19. Rayo, 20. Sabadell
Najlepszy strzelec: Cristiano Ronaldo (Real Madrid) – 26 goli
Najwięcej asyst: Cristiano Ronaldo (Real Madrid) – 18 goli
Najwyższa średnia ocen: Lionel Messi (Barcelona) – 8.02

 

Holandia:

 

Pierwsza trójka: 1. Vitesse, 2. Ajax, 3. Feyenoord
Spadek: 16. NAC Breda, 17. GA Eagles, 18. Willem II
Najlepszy strzelec: Mike Havenaar (Vitesse) – 17 goli
Najwięcej asyst: Mitchell Burgzorg (Groningen) – 14 asyst
Najwyższa średnia ocen: Oscar Hiljemark (PSV) – 7.45

 

Niemcy:

 

Pierwsza trójka: 1. Bayern, 2. Schalke, 3. Borussia Dortmund
Spadek: 17. Hertha, 18. Koln
Najlepszy strzelec: Christian Benteke (Borussia Dortmund) – 23 gole
Najwięcej asyst: Moussa Sissoko (Wolfsburg) – 13 asyst
Najwyższa średnia ocen: Philipp Lahm (Bayern) – 7.76

 

Polska:

 

Pierwsza trójka: 1. Legia, 2. Jagiellonia, 3. Lech
Spadek: 15. Miedź, 16. Olimpia Grudziądz
Najlepszy strzelec: Torgeir Borven (Legia) – 14 goli
Najwięcej asyst: Radosław Majewski (Lech) – 12 asyst
Najwyższa średnia ocen: Michał Kopczyński (Jagiellonia) – 7.59

 

Portugalia:

 

Pierwsza trójka: 1. Porto, 2. Benfica, 3. Braga
Spadek: 15. Oliveirense, 16. Gil Vicente
Najlepszy strzelec: Jackson Martinez (Porto) – 15 goli
Najwięcej asyst: Mayke (Benfica) – 14 asyst
Najwyższa średnia ocen: Juninho (Academica) – 7.79

 

Szkocja:

 

Pierwsza trójka: 1. Celtic, 2. Inverness, 3. Rangers
Spadek: 12. Ross County
Najlepszy strzelec: Joe Nuttall (St. Mirren) – 14 goli
Najwięcej asyst: Sylvain Marveaux (St. Mirren) – 10 asyst
Najwyższa średnia ocen: Rory McKeown (Kilmarnock) – 7.45

 

Włochy:

 

Pierwsza trójka: 1. Juventus, 2. Roma, 3. Napoli
Spadek: 18. Brescia, 19. Catania, 20. Cittadella
Najlepszy strzelec: Fernando Llorente (Juventus) – 29 goli
Najwięcej asyst: Daniele De Rossi (Roma) – 14 asyst
Najwyższa średnia ocen: Allan Nyom (Inter) – 7.62

 

Liga Europejska: PSG – Manchester United 1:2
Liga Mistrzów: Chelsea – Bayern 1:0


Kadra na mecze z Belgią i Kolumbią:

 

Bramkarze:

 

Stephane Ruffier [saint-Etienne, 30, 1A/0], Hugo Lloris [Tottenham, 30, 93A/0], Alphonse Areola [PSG, 24, 1A/0]

 

Obrońcy:

 

Raphael Varane [PSG, 24, 35A/2], Eliaquim Mangala [Porto, 26, 8A/1], Mapou Yanga-Mbiwa [Monaco, 28, 26A/1], Samuel Umtiti [Lyon, 23, 22A/0], Sebastien Corchia [Lille, 26, 35A/1], Layvin Kurzawa [schalke, 24, 15A/0], Lucas Digne [PSG, 23, 20A/2]

 

Pomocnicy:

 

Jonathan Schmid [Freiburg, 26, 4A/0], Morgan Schneiderlin [Marsylia, 27, 12A/1], Yann M’Vila [Rubin, 26, 24A/1], Josuha Guilavogui [Monaco, 26, 15A/1], Paul Pogba [Juventus, 24, 34A/6], Geoffrey Kondogbia [Monaco, 24, 19A/0], Paul-Georges Ntep [Anderlecht, 24, 6A/1], Clement Grenier [inter, 26, 16A/2], Dimitri Payet [Marsylia, 30, 42A/5], Antoine Griezmann [Manchester City, 26, 12A/2], Florian Thauvin [Marsylia, 24, 5A/0]

 

Napastnicy:

 

Corentin Jean [Troyes, 21, 0A/0], Karim Benzema [Real Madrid, 29, 87A/31]

Odnośnik do komentarza

Nasi przeciwnicy w grupie kwalifikacyjnej nie należą do najmocniejszych, więc przynajmniej sparingi zaplanowałem z niezwykle wymagającymi rywalami. Najpierw podejmowaliśmy na Stade des Lumieres „Czerwone Diabły” z Belgii. Jest to więc okazja do spotkania się z jednym z moich ulubieńców z czasów Tottenhamu, czyli Michym Batshuayiem, który aktualnie występuje w monachijskim Bayernie.

 

Przyjezdnym trzeba przyznać, że wyszli na to spotkanie niesamowicie zmotywowani i rozpoczęli z fantastycznie. Już w pierwszej minucie wyszli na prowadzenie, a świetną pracę wykonał duet napastników Batshuayi-Benteke. Christian wrzucił w pole karne do Michy’ego, ale ten przegrał pojedynek z Llorisem, ale w tej sytuacji znakomicie odnalazł się snajper drużyny z Dortmundu i wpakował mocnym uderzeniem piłkę do siatki. Hugo po prostu nie miał szans na skuteczną interwencje. Niestety nie pokazaliśmy charakteru i na własnym stadionie mimo niekorzystnego rezultatu nie potrafiliśmy powalczyć o jego zmianę. W pierwszej połowie nie oddaliśmy nawet celnego uderzenia na bramkę Courtois. W dodatku w końcówce tej części znów dał o sobie znać Batshuayi, który tym razem dobrej wrzutki już nie zmarnował, a dogrywał mu Cavanda z Lazio. Po przerwie spisywaliśmy się troszkę lepiej, lecz nie była to zbyt duża poprawa i nie stworzyliśmy sobie tak na dobrą sprawę nawet jednej przyzwoitej okazji. Fani więcej bramek już nie zobaczyli, a my takim występem po prostu się skompromitowaliśmy. Największym plusem tego pojedynku jest to, że poznaliśmy swoją wartość, do czołowych drużyn w Europie brakuje nam jeszcze sporo.

 

09.06.2017, Stade des Lumieres, Decines-Charpieu
Frekwencja: 39,999
Mecz towarzyski

 

Francja – Belgia 0:2 (0:2)

0:1 – Christian Benteke 1’
0:2 – Michy Batshuayi 40’

 

Lloris 6.7 – Corchia 6.2, Varane 6.6, Yanga-Mbiwa 6.2, Digne 6.4 (75’ Kurzawa 6.7) – Schneiderlin 6.7, Kondogbia 6.6 (75’ Grenier 6.7), Pogba 6.4 – Schmid 6.5 (56’ Thauvin 6.7), Griezmann 6.4 (75’ Payet 6.6) – Benzema 6.5 (56’ Jean 6.6)

 

MVP: Luis Pedro Cavanda (Belgia) – 8.0 (asysta)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...