Skocz do zawartości

Chaos przez pracowitość = zrobione


Makk

Rekomendowane odpowiedzi

Queen of the South, które zajmuje pozycję tuż za nami zawita na Easter Road Stadium. Po 12 kolejkach mają 18 punktów. My po zaledwie siedmiu- 19 punktów.

Uważam, iż dziś będzie to spokojna, klarowna wygrana Hibs. Wszystkich zawodników mam gotowych i chętnych do gry.

W przypadku wygranej awansujemy na pozycję wicelidera.

 

12.11.2025, Edynburg, Easter Road Stadium, godz.19:30.

 

Milton- Macari, Scrimgour, Starr ©, N.Coyle- Capitani, S.McDonald, Horn- ZHenggen- Domingo, R.Coyle

 

[4.] Hibernian 5-0 Queen of the South [5.] L8/36

1:0 Starr (11`)

2:0 Macari (15`)

3:0 Brownlie (19`)

4:0 Domingo (31`)

5:0 N.Coyle (62`)

 

MoM: Sun Zhenggen (Hibernian)
Frk.: 9,036

 

 

Zgodnie z założeniami. Jeśli sędziowie nie sprzyjają przeciwnej ekipie (ani nam oczywiście) i nie przeszkadzają w grze, to pojawiają się takie wyniki, które wskazują lepszego od razu.

Trzy bramki dziś władowali obrońcy: najpierw po rożnym Starr główką, chwilę później ładnie przymierzył Macari i ostatni gol to wjazd w pole karne mojego lewego obrońcy. Przy tych trzech trafieniach asystował Zhenggen. Chińczyk ma już 16 asyst w tym sezonie.

Odnośnik do komentarza

Przerwa 10 dni na mecze reprezentacji to dla nas czas na trenowanie ostre. Po najbliższym meczu ligowym z Cowdenbeath FC jedziemy do Hiszpanii na rewanżowy mecz z Malagą w grupie A Ligi Europy.

Obrońca Ryan Fulton chyba zrozumiał swój błąd z chęcią odejścia i przyszedł do mnie skruszony. Przeprosił i jednak chce zostać w drużynie. Brak ofert wpływających oraz odsunięcie od składu na rzecz Scrimgour`a otworzyło mu trochę oczy. Zgodziłem się na jego propozycję- zostaje w drużynie i będzie grał.

Trzeba wygrać ten mecz wyjazdowy i pozostać na drugim miejscu.

 

22.11.2025, Cowdenbeath, Central Park, godz.15:00.

 

Milton- Macari, Fulton, Starr ©, Clark- Capitani, S.McDonald, Horn- Zhenggen- Domingo, R.Coyle

 

[7.] Cewdenbeath FC 0-2 Hibernian [2.] L9/36

0:1 Zhenggen (1`)

0:2 R.Coyle (18`)

 

MoM: Sun Zhenggen (Hibernian)
Frk.: 2,014

 

 

Skromna, ale pewne wygrana. Gospodarze nie zagrozili nam ani przez chwilę. Już w 46. sekundzie Chińczyk ładnym, mocny strzałem z rzutu wolnego wpakował piłkę do siatki. Podwyższył Coyle po kontrataku.

Moja drużyna oddała aż 25 strzałów na bramkę, w tym 15 celnych. Rywal tylko 3 niecelne. Przegrali 0-2, gdyż ich golkiper miał dobry dzień i parę piłek wyjął.

Zostajemy na drugim miejscu w Scottish Championship, lider Dundee FC uzyskało wynik 2-1 i mają 4 punkty przewagi nad nami, ale o 5 spotkań więcej rozegranych.

Odnośnik do komentarza

Chwilę po ostatnim meczu dostałem oficjalną propozycję z Saint Mirren FC. Po 15 kolejkach mają nieciekawą sytuację- 15 punktów daje im 10. miejsce, tuż przed strefą spadkową. Podziękowałem od razu za propozycję.

Wróciliśmy do Edynburga, zapakowaliśmy się w samolot i do Malagi ruszyliśmy.

Jeśli chcemy się liczyć w dalszej walce o wyjście z grupy A LE, to musimy ugrać minimum punkt z Hiszpanami. Raz nam się udało wygrać to czemu dziś ma być inaczej? Zabraknie mi w składzie podstawowego obrońcy i kapitan zespołu- Milan Starr pauzuje za kartki.

Nie sądzę, iż Arsenal polegnie w Zagrzebiu, więc liczymy tylko na siebie. Malaga ma pierwsze miejsce- 9 punktów, Hibs- drugie miejsce i 7 punktów, Arsenal- trzecie miejsce i 6 punktów. Dinamo jest ostatnie z jednym punktem.

 

27.11.2025, Malaga, La Rosaleda, godz.19:45.

 

Milton- Macari, Scrimgour, Fulton, N.Coyle- Capitani, S.McDonald, Horn- Zhenggen- Domingo, R.Coyle (10` Hartmann)

 

[1.] Malaga 1-2 Hibernian [2.] LE 5/6

1:0 Molina (43`)

1:1 Domingo (76`)

1:2 Domingo (90`+1)

 

MoM: Manuel Angel Domingo (Hibernian)
Frk.: 22,733

 

 

Co za mecz! Wygrana! I to rzutem na taśmę. Gol do szatni troszkę nas przygasił. Gospodarze po wznowieniu nie odpuszczali i chcieli kolejnych goli. Nie udało się im. Moja obrona zagrał bardzo dobrze, plus świetny Milton w bramce. Za to Domingo w 76. minucie dał nam upragniony remis. To już był dobry wynik dla Hibs. Aż nadeszła ostatnia minuta meczu i ten sam zawodnik pięknym, płaskim uderzeniem daje nam wygraną oraz trzy punkty. Dzięki temu mamy już zapewniony awans!

Dostajemy 200 tys.€.

Arsenal w drugim meczu wygrał na wyjeździe 2-0.

Sytuacja w grupie naszej jest bardzo ciekawa i będą emocje do końca.

 

Inne ciekawe rzeczy w LE- Legia awansowała z drugie miejsca w grupie B. Pierwszy jest Ajax.

Z Europejskimi Pucharami nie żegna się na razie Lurgan Celtic, które po pięciu meczach w Lidze Mistrzów zajmuje drugą pozycję z 10 punktami. Atletico tyle samo.

 

Celtowie z Glasgow w Europie fatalnie- po 5 kolejkach LM tylko jeden punkt.

Odnośnik do komentarza

Wygrana i awans cieszy. Na minus dwie rzeczy: Ryan Coyle doznał małej kontuzji i nie będzie mógł grać przez około tydzień. Druga rzecz- Capitani, Macari i Horn złapali żółte kartki z Malagą i nie zagrają w ostatnim meczu grupowym z Dinamo Zagrzeb.

 

Na koniec listopada wracamy do kraju. The Homecoming Scottish Cup wkroczył już w fazę czwartej rundy. My zmierzymy się na wyjeździe z ósmą ekipą Premiership- Inverness CT.

Będzie to na pewno ciekawy pojedynek. Ostatnio pokazaliśmy, że potrafimy grać i wygrywać ze znacznie mocniejszymi od siebie. Czy dziś też wyjdzie?

 

30.11.2025, Iverness, Tulloch Caledonian Stadium, 15:00.

 

Milton- Macari, Fulton, Starr ©, Clark- S.McDonald, Fisher, Horn- Zhenggen- Domingo, MacLeod

 

[sP] Inverness CT 0-3 Hibernian [sC] Scottish Cup 4.Rnd.

0:1 Domingo (1`)

0:2 MacLeod (12`)

0:3 Zhenggen (40`)

 

MoM: Sun Zhenggen (Hibernian)
Frk.: 2,953

 

 

Szybko poszło. Mecz dobrze się nie zaczął, nie zdążyłem nawet usiąść na ławce, a Domingo wyprowadził nas na prowadzenie. Szybki trzy zagrania piłką po ziemi i już w 30. sekundzie meczu cieszyliśmy się z bramki. Podwyższył MacLeod, a w tuż przed przerwą Zhenggen z rzutu wolnego, jak się później okazało, ustalił wynik.

Dobre zawody moich podopiecznych. Jakby się trochę bardziej spięli w drugiej połowie, to mogliśmy to wyżej wygrać. Przechodzimy dalej. W piątej rundzie zmierzymy się z Forfar Athletic.

Odnośnik do komentarza

Z jednego pucharu w drugi. Tym razem już nie żadna runda, ale sam Finał. Zawalczymy z Greenock Morton o trofeum zwane Alba Challange Cup. Jak już wcześniej wspominałem- Hibernian FC nigdy nie wygrali tego pucharu, ba, nawet nie byli w finale imprezy. A ona rozgrywana jest od 1990 roku. Najwięcej zwycięstw ma Falkirk FC- 5.

Czas na nas. Wyjdziemy i wygramy. Skład wystawiony trochę eksperymentalny, ale związane to jest z potrzebą odpoczynku kilku graczy.

 

03.12.2025, Motherwell, Fir Park, godz.19:30

 

Milton- Macari, Fulton, Starr ©, N.Coyle- Capitani, Horn, Zhenggen- Macaulay- Hartmann, MacLeod

 

[sC] Greenock Morton 1-2 Hibernian [sC] Alba Cup Finał

0:1 Zhenggen (9`)

0:2 MacLeod (10`)

1:2 Bachirou (75`)

 

MoM: Fouad Bachirou (Greenock Morton)
Frk.: 11,978

 

 

WYGRANA! Pierwsze trofeum w tym sezonie zdobyte. Dobra gra tylko w pierwszej połowie. Szybkie dwa trafienia i rywal się trochę podłamał. Nie mieli za dużo chęci di gry z nami. Druga odsłona słaba z jednej i drugiej strony. Trafienie Francuza nic nie zmieniło, my spokojnie graliśmy, Greenock się broniło. W strzałach: 20-8 (dla nas), celne 8-1, posiadanie piłki 51-49 %.

Historyczny mecz i wygrana.

W nagrodę dostajemy 29 tys. €.

Odnośnik do komentarza

Jeden z moich scoutów podrzucił mi ciekawy profil środkowego pomocnika. Szwed Rasmus Tidman jest obecnie bez klubu. Helsingborg, w którym grał 4 lata, pozbył się go. A to jest dziwne, gdyż chłopak wydaje się być utalentowanym zawodnikiem. Ściągnę go na testy i zobaczymy, co wyjdzie.

 

W końcu, po długiej przerwie, wracamy do Scottish Championship. Z pozycji wicelidera przystąpimy do meczu z Raith Rovers FC. Dziewięć spotkań za nami, zaległe 6. 25 punktów, które do tej pory zdobyliśmy. Tyle samo ma trzecie Motherwell FC, z tym że oni zagrali 5 spotkań więcej.

Dzisiejszy rywal okupuje siódmą lokatę.

 

06.12.2025, Edynburg, Easter Road Stadium, godz.15:00.

 

Milton- Macari, Scrimgour, Starr ©, Clark- Macaulay, S.McDonald, Fisher- Zhenggen- Domingo, R.Coyle

 

[2.] Hibernian 3-1 Raith Rovers [7.] L10/36

1:0 Zhenggen (2`)

2:0 R.Coyle (15`)

2:1 Starr (sam.) (19`)

3:1 Domingo (45`)

 

MoM: Manuel Angel Domingo (Hibernian)
Frk.: 9,052

 

 

Dobry, szybki mecz z trzema punktami. Całe ofensywne trio trafiło po razie. Obrońca Starr był bardzo blisko naprawienia swojego błędu w 65. minucie, ale po jego główce golkiper gości wybił piłkę z linii bramkowej. Niestety.

Przewaga nad Motherwell urosła już do dwóch punktów, do Dundee FC tracimy 5.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem. Sami przychodzą. :p

W trakcie sezonu to scouci mi podrzucają graczy, gdyż nie szukam wtedy wzmocnień, albo rzadko kiedy. I przynoszą takich właśnie :/ A ja chciałbym oprzeć skład na Szkotach.

 

Coyle, Domingo, Zhenggen (który nie jest napastnikiem ;) ) - bez statystyk, bo jestem już trochę dalej.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...