Skocz do zawartości

Atakujemy Forumkiem?


Buli

Rekomendowane odpowiedzi

Niektórzy zawodnicy to newgeny? Bo nie mają nicku z forum.

Tak, było kilka urazów drobnych, to łatałem ławkę newgenami.

 

Kolejne oferty (odrzucane)

 

Paweł "Bromon" Ryczkowski ----> Bayern Monachium - 1.1 mln euro. Polonia Warszawa ----> 1.3 mln euro

Marcin "M_arcin" Krucz ----> Wisła Kraków - 2 mln euro

Jacek "Jacelinho" Fikus ----> Polonia Warszawa - 375 tys. euro, Bayer Leverkusen - 450 tys. euro

Igor "Iwabik" Wabik ----> Polonia Warszawa - 625 tys euro

 

Mistrzostwa Europy u-19

 

13.07.2010 r, Włochy u-19 - Polska u-19 0:1

15.07.2010 r, Polska u-19 - Hiszpania u-19 1:1

18.07.2010 r, Polska u-19 - Serbia u-19 3:1

 

Polska zajęła 2. miejsce w grupie za Hiszpanią.

 

21.07.2010 r, Polska u-19 - Francja u-19 2:3 (Półfinał)

 

Mecze reprezentacyjne

 

Antyle Holenderskie - Kuba 0:3 (Mistrzostwa Karaibów)

Antigua i Barbuda - Antyle Holenderskie 0:3 (Mistrzostwa Karaibów)

 

W kolejnym poście zaczynamy walkę w Ekstraklasie.

Odnośnik do komentarza

O kurcze jak takie firmy pytają o mnie jak Liverpool to nie mam pytań :) i cieszy niezły mecz na Mistrzostwach do lat 19.

Jeszcze Milan z pytaniem wyleciał ;)

 

Kolejne oferty odrzucone

 

Dawid "Galizerix" Melikson ----> Liverpool - 775 tys. euro

Adam "H! Vltg3" Sawicki ----> Sporting Lizbona - 1 mln euro

Igor "Iwabik" Wabik ----> Bayern Monachium - 725 tys euro

Marcin "M_arcin" Krucz ----> Wisła Kraków - 1.7 mln euro

 

No to dzień na który długo czekałem - inauguracja sezonu w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce, w elicie, w crème de la crème Polskiej piłki klubowej. Terminarz całkiem dobry, zaczynamy z rywalem w naszym zasięgu, na dodatek u siebie - Ruchem Chorzów. Nie miałem możliwości skorzystania jedynie z "Bromona" Ryczkowskiego (kontuzja 3-dniowa) i "Krzysinho92" Wesliny (powrót z reprezentacji). Niedzielan - główne żądło gości, trzeba było się nim zająć. Marzyłem o szybko strzelonym golu, by na początku dać mocny stempel pod dokumentem uprawniającym nas do gry w Ekstraklasie, udało się trafić w 11. minucie, lecz "Kowalinho" Kowalczyk był na ogromnym spalonym. Ruch wyglądał jak większość drużyn 1. ligi na naszym terenie - bezradnie. Po 25. minutach statystyka strzałów 10-1, ale tylko jedna nasza próba była celna. Widać było, że świetnie przepracowaliśmy okres przygotowawczy, byliśmy wybiegani, szybcy i silni. Końcówka połowy, znowu "Kowalinho" Kowalczyk ma przed sobą tylko bramkarza, znowu trafia i znowu jest na spalonym. Gumienny ze Stawarczykiem trzymali defensywę Chorzowian w ryzach.

 

W ciągu 10. minut drugiej połowy powinniśmy zdobyć dwa gole, ale ktoś u góry tego dnia nie czuł potrzeby pozostawienia 3. punktów u nas - raz Pilarz, raz słupek. Godzina gry za nami, strzały 20-3, jakim cudem wciąż jest remis? Wreszcie nadeszła wiekopomna chwila, wiekopomna 68. minuta w której "Kowalinho" Kowalczyk wytrzymał na linii spalonego, pokonał Pilarza strzałem po ziemi i zdobył historycznego gola. Nagle nie wiedzieć czemu budzi się Ruch, "Jmk" Juszkiewicz z najwyższym trudem broni strzał Luksysa. Chwile potem ratuje nas po strzale Grzyba, mała panika w obronie, ale nie w ofensywie, tam stoicki spokój zachowuje "AdrianABCH" Pietkiewicz strzelając w 88. minucie przy bliższym słupku Pilarza. Tego dnia w pojedynku bramkarzy to "Jmk" Juszkiewicz wykazał się większymi umiejętnościami, wypracowując notę w 92. minucie po wybronieniu 100% okazji Niedzielana. Ruch przegrał, był zdecydowanie gorszy, ale pokazał nam ile jeszcze pracy w obronie przed nami.

 

31.07.2010 r, Ekstraklasa, 1/30

FC ForumCM(-) - Ruch Chorzów(-) 2:0 (0:0)

Statystyki zawodników

 

Widzów - 2958

Notes: Wygrana cieszy, bardzo cieszy. Musimy jednak kilka rzeczy poprawić, co do tego nie mam najmniejszych wątpliwości bo tuzy Polskiego futbolu klubowego nas zmiotą z takimi błędami w ustawieniu i z taką marną skutecznością.

 

Piąta ekipa zeszłego sezonu była naszym pierwszym wyjazdowym rywalem w tym sezonie, mowa o Śląsku Wrocław. Gospodarze polegli w 1. kolejce z Lechią na wyjeździe 1:3 i zapewne chcieli wygrać, by za szybko nie stracić kontaktu z czołówką. Swój plan zaczęli realizować od początku. "Hidalgoo" za daleko od Mili, stoperzy za daleko od Szewczuka - 1:0 po 3. minutach gry. Nie tak, nie tak miał się zacząć ten mecz. Ale kolejnych 10. minut to nasza dobra ofensywna gra i kilka strzałów w kierunku bramki Wrocławian. 16. minuta - "Ssman21" marnuje fantastyczne podanie "AdrianaABCH" Pietkiewicza, że aż wstyd. Ciśniemy Śląsk przy Oporowskiej, to już coś znaczy, brakuje tylko wyrównania.

 

Wprowadzam dwóch świeżych ludzi do przodu, mając nadzieję na rozruszanie gry. "Kowalinho" Kowalczyk dołączył do grona pudłujących w 100% sytuacjach po strzale z 47. minuty. Chwilę później dobrą formę z 1. kolejki potwierdza "Jmk" Juszkiewicz broniąc bombę Sochy zza szesnastki. Mija kilkanaście sekund i znowu Juszkiewicz wyciąga potężny strzał zza pola karnego, tym razem Klofika. Kilka naszych akcji, które kończą się niczym i znowu Juszkiewicz końcami palców paruje piłkę na rzut rożny. Gdy w 70. minucie gry "Krzysinho92" Weslina tracił piłkę w środku pola wiedziałem, że nic dobrego z tego nie wyniknie, Mila nie pozostawił złudzeń Juszkiewiczowi naparzając z całej siły w okienko z odległości 10 metrów. Jeszcze promyk nadziei w 82. minucie, gdy Celeban bez pardonu powala w polu karnym "Celsona" Celija, a karnego na bramkę zamienia "Fiiru" Leśniak. Przesuwam pięciu zawodników do przodu i niech się dzieje co chce. Gówno, nic się nie działo, porażka.

 

07.08.2010 r, Ekstraklasa, 2/30

Śląsk Wrocław(13) - FC ForumCM(3) 2:1 (1:0)

Statystyki zawodników

 

Widzów - 8075

Notes: Póki nie złapiemy rytmu wykorzystywania okazji z zeszłego sezonu, to niestety tak to będzie wyglądać - "My gramy, oni strzelają".

Odnośnik do komentarza

Oferty odrzucone

 

Filip "Fiiru" Leśniak ----> Borussia Dortmund - 600 tys. euro

Mateusz "Damonir24" Yankesik ----> Valencia - 1.7 mln euro

Dawid "Galizerix" Melikson ----> Fiorentina - 925 tys. euro

Franciszek "Chomik" Chomicki ----> Bayern Monachium - 1.5 mln euro

Igor "Iwabik" Wabik ----> Augsburg - 1 mln euro

Adam "H! Vltg3" Sawicki ----> Valencia - 1.2 mln euro

Kacper "Kowalinho" Kowalczyk ----> Vannes OC - 1.7 mln euro

 

Powołania

 

10.08.2010

 

Albania u-21 - Polska u-21 0:3 (Mecz Towarzyski)

 

11.08.2010

 

Gabon - Wyspy Św. Tomasza i Książęca 3:0 (Mecz Towarzyski)

San Marino - Egipt 1:0 (Mecz Towarzyski)

USA - Martynika 3:2 (Mecz Towarzyski)

Litwa - Izrael 1:3 (Mecz Towarzyski)

Albania - Polska 1:1 (Mecz Towarzyski)

 

Już w 3. kolejce doszło do starcia ekip, które dopiero co awansowały do Ekstraklasy. Oba mecze w zeszłym sezonie z Górnikiem Zabrze przegraliśmy 0:1, ale teraz byliśmy już innym, mocniejszym zespołem. Mocniejszym nie znaczy skuteczniejszym, przekonałem się o tym w 11. minucie gry, gdy "Celson" Celij wbiegł w lukę między obrońcami gości tak dużą, że zmieściłby się tam parowóz. Tylko on i bramkarz Górnika Kopyr. Celij spytał goalkeepera gości "W który róg mam Ci strzelić?" W odpowiedzi usłyszał "Wal w środek" a że Kuba dobry chłopak, to posłuchał, palnął prosto w Kopyra. Strzałów o wiele więcej, ale co dziwne mniej byliśmy przy piłce, nie do tego się przyzwyczaiłem. "Celson" kontynuował zabawę w nożnego zbijaka z Kopyrem. Po sytuacji z 30. minuty mogłem otrzeć pot z czoła. "Jmk" Juszkiewicz, który jak na razie nie daje mi powodów, bym dał szansę "Galizerixowi" Meliksonowi, wybronił bombę z pola karnego Przybylskiego a dobitka Wodeckiego z 5. metrów trafiła w słupek, pudło kolejki bez znaczenia co się jeszcze miało wydarzyć. Wodecki mógł poczuć się jak ostatni frajer, gdy dosłownie minutę pózniej "Celson" lepiej dośrodkował, niż wcześniej strzelił, piłka spadła na czoło "AdrianaABCH" Pietkiewicza, który doskonale wiedział co uczynić. Do końca pierwszej połowy spektakl odgrywał kabaret pt. Wesoła defensywka Górnika. Szkoda jedynie, że nie udało się tego wykorzystać.

 

W notesie zapisałem sobie nazwisko arbitra prowadzącego to spotkanie. Pan Szulc odwalił niezłą manianę w 57. minucie spotkania, nie uznając jak najbardziej prawidłowo zdobytego gola, przez Pietkiewicza. Gdyby nie Juszkiewicz i jego interwencja z 62. minuty, wbiegłbym na plac gry i rozszarpał sędziego za nie uznanie tego gola. W zbijaka z Kopyrem postanowił zagrać też "Kurnia84" Kowalski a że to nie zbijak, tylko w miarę poważny futbol, mógł razem z "Celsonem" zagrać między sobą na ławce. Najprzyjemniejszym momentem tego meczu była 83. minuta meczu. To nad czym tak długo pracowaliśmy, czyli rzuty rożne wreszcie zaprocentowało. Czterech naszych graczy skoncentrowanych w polu bramkowym atakujących bramkarza zdało egzamin, Skorupski odcięty od możliwości piąstkowania nie zdążył z interwencją po strzale z bliskiej odległości "Kowalinho" Kowalczyka. Absolutnie zasłużone zwycięstwo,

 

15.08.2010 r, Ekstraklasa, 3/30

FC ForumCM(7) - Górnik Zabrze(9) 2:0 (1:0)

Statystyki zawodników

 

Widzów - 3000

Notes: Zeszły sezon - 0:1, 0:1, dziś 2:0 - straty odrobione. "Jmk" Juszkiewicz nagrodzony za świetną postawę miejscem w '11' kolejki.

 

Odra Wodzisław - pierwsza myśl "Pfff, luzik", ale zaraz zaraz, Odra po 3. kolejkach liderem, komplet zwycięstw i to z niezłymi drużynami (Lechia, Zagłębie Lubin, Bełchatów). Dodatkowo grają z nami u siebie, nie nie, nie można zlekceważyć tej drużyny. Mecz się rozpoczyna, gospodarze nawet nie wąchają piłki a My już prowadzimy po pocisku z linii pola karnego, wystrzelonego przez "AdrianaABCH" Pietkiewicza! Lider wściekły, lider zły, lider pokazuje swoje kły, robi to po 4. minutach zmuszając Juszkiewicza do interwencji, udanej dodam. 18. minuta i zamieram, "Iwabik" wychodzi z kontratakiem, bawi się w skrzydłowego, nagle ostro wchodzi w niego Mojta a niedawny debiutant w dorosłej kadrze Biało-Czerwonych pada na ziemie i łapie się w okolicach Piszczela. Coraz groźniejsza była Odra i niestety coraz agresywniejsza. Mocno poturbowali "Celsona" Celija, którego zmieniłem w przerwie. Odra przeważała, nie ma co do tego żadnych wątpliwości, pachniało golem.

 

Dajesz szansę Migrodzkiemu, ten się odwdzięcza genialną piłką do Pietkiewicza, ten jest w wysokiej formie, trafia po raz drugi obok Onyszki. Mówiłem coś o wysokiej formie "AdrianaABCH" ? Ona jest wielka, Leśniak dogrywa na nos Pietkiewiczowi, ten notuje hattricka w Ekstraklasie, na boisku lidera! Prowadzenie lekko nas uśpiło, prosty błąd w polu karnym "Stekena" Tekena, niepotrzebny faul, Wos trafia od słupka choć Juszkiewicz był blisko. Jeszcze gospodarze mogli się łudzić w 87. minucie, strzelał Hanzel, piłka trafiła w poprzeczkę a dobijający jego strzał Wos chyba chciał zabić Juszkiewicza - nieskutecznie Mój bramkarz zasłonił sprytnie twarz i odbił piłkę rękoma do boku, jak należy. Przedmeczowe obawy były słuszne, Odra pokazała kawał niezłego futbolu. Na nas to było jednak za mało, mieliśmy Pietkiewicza, mieliśmy Juszkiewicza, mieliśmy drużynę.

 

21.08.2010 r, Ekstraklasa, 4/30

Odra Wodzisław(1) - FC ForumCM(4) 1:3 (0:1)

Statystyki zawodników

 

Widzów - 4748

Notes: One Man Show - Pietkiewicz. Kontuzja Wabika wyglądała źle, krew przesiąkająca przez getry... Tylko rozciął nogę, 2. tygodnie.

Odnośnik do komentarza

Czemu tak mało gram? :(

Bo sezon długi? Bo stoperzy nie popełniają rażących błędów? Spokojnie każdy coś pogra ;p

 

Odrzucone

 

Adam "H! Vltg3" Sawicki ----> Valencia - 1.5 mln euro

Filip "Fiiru" Leśniak ----> Borussia Dortmund - 725 tys. euro

Franciszek "Chomik" Chomicki ----> Bayern Monachium - 1.8 mln euro

Max "Hidalgoo" Korwin-Cejrowski ----> Valencia - 2.3 mln euro

 

Kolejny debiut przed nami, Polonia Słubice to oczywiście tylko przystanek w drodze do osiągnięcia sukcesu w Pucharze Polski a oczekiwania co do tych rozgrywek mam duże, naprawdę spore. Nie żeby to cokolwiek zmieniało, ale szybko zdobyty gol często ustawia mecz. Ten jeszcze przed pierwszym gwizdkiem był rozstrzygnięty (nie, nic z tych pod stolikowych spraw). "Papież" Migrodzki po podaniu "Ssmana21" Sadowskiego. Już wtedy poprosiłem zawodników, by zbastowali, dali wyszaleć się gospodarzom i gdy Ci myśleli, że są coraz bliżej wyrównania, "Damonir24" Yankesik sprytnie ustawiony przed polem karnym dopadł do piłki, uderzył ze straszną siłą, szmaciana odbiła się od słupka, albo od poprzeczki nie wiem, w każdym razie wpadła do bramki.

 

Małe Déjà vu przeżyłem w 46. minucie, gdy ta sama para Sadowski - Migrodzki wystąpiła w tych samych rolach, pierwszy podawał, drugi kładł bramkarza i trafiał do pustej bramki. Prawdę mówiąc żałowałem, że uderzenie z ponad 30. metrów Marcelo nie wpadło do naszej bramki, bo gol byłby światowej klasy, uratowała nas poprzeczka. Wygra bez męczarni, z klasą.

 

24.08.2010 r, Puchar Polski, Pierwsza runda

Polonia Słubice - FC ForumCM 0:3 (0:2)

Statystyki zawodników

 

Widzów - 386

Notes: Losowanie całkiem ciekawe, w drugiej rundzie zagramy u siebie z Odrą Wodzisław, do niedawna liderem Ekstraklasy.

 

Byłem pewien, że przed nami najtrudniejszy mecz do tej pory, być może nawet w całej historii klubu, wszak Wisła Kraków to wielka firma, z wielkimi piłkarzami. Zaczyna mecz Wisła, Brożek do Jirsaka, Czech do Głowackiego a stoper białej gwiazdy do bramkarza, dalekie wybicie, głowę wygrywa Weslina i nieoczekiwanie sam na sam z Chaouchim wychodzi Pietkiewicz, gol, 1:0 po 20. sekundach meczu! Mija kwadrans, Pietkiewicz już z dwoma bramkami, tym razem po podaniu "Kowalinho", co za forma "AdrianaABCH"! Potwierdzić ją chciał w 26. minucie idealnie podając do "Celsona", kapitan uderzał głową, ale trafił piłką jedynie w słupek. Akcja jednak nie została przerwana, Wisła za darmo oddała nam piłkę, Weslina znowu zaliczył asystę a "Kowalinho" nie dał szans goalkeeperowi Krakowian, Wisła na kolanach po 27. minutach meczu. po 27. na kolanach, po 29. mogła schodzić do szatni - Pietkiewicz skacze najwyżej do piłki dogrywanej z rzutu rożnego przez Weslinę, który zalicza 3. asystę w meczu a "AdrianABCH" kompletuje hattricka. Kolejnych 10. minut i już wszyscy napastnicy cieszyli się z gola, "Celson" Celij też dał sobie radę z Chaouchim. To było jakieś szaleństwo.

 

Czy można chcieć więcej? Pierwsza połowa spełniła moje absolutnie wszystkie oczekiwania. Nie dziwiło mnie więc rozluźnienie w strefie obronnej, Małecki strzelił na 1:5 patrząc od strony gości. Moi ambitni chłopcy nie mieli zamiaru przegrać tych 45. minut, karnego po faulu Sobolewskiego na Migrodzkim wykorzystał "Ajerkoniak" Kurnicki. Mijały sekundy, minuty, Wisła nie miała nawet czego odrabiać, co za różnica ile przegrali, zostali rozjebani.

 

27.08.2010 r, Ekstraklasa, 5/30

FC ForumCM(2) - Wisła Kraków(4) 6:1 (5:0)

Statystyki zawodników

 

Widzów - 3000

Notes: Stop! Teraz My, Patrzcie ludzie, Sześć do jednego, Wisła rozjebana - Forumek liderem Nana Nana Nana!

 

Na mecze towarzyskie z Ukrainą i Egiptem powołany do dorosłej reprezentacji został Marcin "M_arcin" Krucz.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...