Skocz do zawartości

Podróże Wyndrowicza


z0nk

Rekomendowane odpowiedzi

Moje drugie podejście do opisywania kariery na forum. Pierwsze brutalnie uciął nawał pracy oraz fakt straty pliku zapisu (awarie komputera to jest to, co my wszyscy lubimy). W każdym razie ponawiam próbę kariery w stylu "od zera do bohatera". Cały czas gram w FM13. Jakoś nigdy nie jest mi po drodze z zakupem wersji 2014, a przy ostatnich wydatkach świątecznych + zakup kilku nowych część do komputera sprawa ta znowu się odsuwa. Prawdopodobnie więc zaczekam do jakiejś ciekawej przeceny, a póki co wałkuję dalej 13tkę. Celem tej kariery będzie wygranie 3 różnych najwyższych lig krajowych, z czego jedna ma być na minimum 4* poziomie reputacji.

Jako, że haruję w celu uzyskania półrocznego wyjazdu szkoleniowego do Japonii, pogooglowałem troszkę i dorzuciłem sobię tą ligę do FMa. Odblokowałem też ich kadrę jak i kadrę Niemiec. Poza tym dorzuciłem około 59 lig z 23 krajów, wszystko na dużej bazie danych. W Japonii, Anglii i Niemczech mam po 4 ligi. W Polsce 3, reszta państw to zazwyczaj najwyższa liga i druga w kolejności.

Poziom doświadczenia to oczywiście automatyczny. Niestety nie zwróciłem uwagi na wybraną datę startową i gra ruszyła w dniu 10 stycznia 2013. Wysłałem swoje podanie o pracę gdzie się da. Odpowiedzi było sporo, ba trafiały się nawet zespoły zawodowe. Poszedłem więc na łatwiznę i przerzedziłem odpowiedzi z kontraktami zostawiając tylko kluby zawodowe. Zostały mi więc 2 kluby z Japonii, 1 z Korei Pd, 1 holenderski, 1 angielski. Oczywiście same najniższe ligi. Kryterium wyboru spośród tych zespołów? Najwyższy limit finansów na kontrakty. W ten sposób wylądowałem w FC Kagoshima.

 

Zespół założono w 1994 roku i od samego początku jest drużyną zawodową. Wg Wujka Google, w Kagoshimie nie ma klubu na wyższym poziomie niż liga czwarta (dla ułatwienia będzie to "okręgówka"). Mają całkiem ładny stadion o pojemności 20 000 miejsc. Sam klub powitał mnie ogólnym budżetem 400 tysięcy €. Na płace pozwolono mi wydawać 12 tys €, a na transfery dostałem 50 tys € z ultimatum awansu do Finałów.

Właśnie może najpierw opiszę jak to wygląda w Japonii pod kątem lig. JLeague (J1) to najwyższa liga, JLeague div 2 (J2) wiadomo druga liga, Japan Football League (JFL) to liga trzecia. Ja jestem w lidze okręgowej czyli Japan Football League 2 (JFL2). Liga ta dzieli się na ligi prefekturalne (prefektury to coś jak u nas województwa). FC Kagoshima gra w Kushu League, gdzie łącznie mamy 8 zespołów (okręgówki mają od 6 do 10 drużyn). Zwycięzca takiej ligi awansuje do National Regional Leagues Final Series. Miejsca 2-5 biorą udział w All Japan Senior Soccer Championship. Ten turniej ma wyłonić 3 dodatkowe drużyny, które wezmą udział w National Series. Rozgrywany jest systemem drzewka turniejowego.

National Regional Leagues Final Series zaczyna się fazą grupową. Mamy 3 grupy po 4 drużyny. Każdy z każdym gra raz. Zwycięzcy awansują do fazy finałowej. Jako, że to są 3 zespoły, najlepszy klub z drugiego miejsca również awansuje. W finale mamy znowu grupę, znowu każdy gra z każdym jeden raz. Dwa pierwsze miejsca awansują do JFL.

 

Jak mówiłem w zamian za królewskie warunki (taki budżet w polskiej drugiej lidze to zapewne marzenie ściętej głowy) dostałem ultimatum. Klub dociera minimum do finałowej fazy Nationalsów. Niestety pliki chyba nie są dopracowane, gdyż w klubie zastałem połowę graczy "wyszarzałych". Druga połowa to były drewna, które szybko zwolniłem. W związku z tym musiałem od zera skompletować nowiutki skład. Szczęśliwie pomógł w tym nabór do szkółki. Z 17 nowych młodzików 3 wydaje się mieć niezły potencjał więc szybciutko wrzuciłem ich do pierwszego zespołu. Od czegoś trzeba zacząć, a oni na ławę będą jak znalazł.

Liga startuje 7 kwietnia. Po drodze w połowie lutego rozgrywany jest jakiś żałosny pucharek. W razie powodzenia w 3 dni trzeba rozegrać 3 mecze (ćwierćfinał, półfinał i finał w 3 dni, na poziomie drużyn amatorskich... litości...). Co ciekawe okno transferowe jest otwarte od 1 lutego do... 31 sierpnia.

Na testy zaprosiłem około 30 zawodników. Z tego aż 10 znalazło miejsce w moim klubie. Scouci wyszukali wielu więcej, z czego zatrudniłem kolejnych 12. Do tego odgrzebałem jeszcze niezłych 8 graczy w wieku 15-16 lat. Wydałem calutki budżet transferowy, moje płace to 8 kafli miesięcznie. Z takim składem nawet drugi zawodowy klub w lidze i zarazem główny rywal do awansu czyli Volca Kagoshima nie ma szans. Co ciekawe sprowadziłem nawet polaka. W trakcie wywiadu zadano mi pytanie o to, czy chcę sprowadzić go do klubu. Oczywiście nie znałem zupełnie zawodnika, ale coś mnie podkusiło i po kliknięciu zobaczyłem kilka ciekawych statystyk. Klub Stal Rzeszów oddał mi go za 1 (słownie jeden) tysiąc €. Wg klubowych trenerów (którym niby niezbyt ufam, są to przecież dość słabi specjaliści) ma on potencjał na czołowego zawodnika JFL i już w tej chwili nieznacznie odstaje od dwójki snajperów, których sprowadziłem wcześniej.

 

Nie będę tu raczej opisywać kadry, część graczy to świeżo wygenerowani gracze, część to drewna z rezerw różnych klubów. Zaledwie 5 z nich zagrało więcej niż 30 meczy w karierze (wg tego co pokazuje ich historia oczywiście, a to jak wiemy bywa dziurawe w FMie)

 

 

Okres przygotowawczy to 8 sparingów w okresie od 2 lutego do 30 marca. Poza pierwszym meczem przeciwko ekipie z JFL (okopali nas 5-0) grałem tylko z zespołami z okręgówek. W między czasie od 15 do 17 lutego miał miejsce jakiś podrzędny turniej. Jako, że byłem w fazie maniakalnego wyrzucania graczy i szukania innych przegrałem pierwszy mecz 15 lutego i dzień później grałem baraż o piąte miejsce. Na szczęście zarząd ma ten turniej w głębokim poważaniu.. Bilans okresu przygotowawczego to 10 meczy, 2 porażki i 8 wygranych. Co ciekawe każdy wygrany mecz był zakończony minimum 3 golami przewagi.

Druga statystyka okresu przygotowawczego to liczba transferów. Wyrzuciłem wszystkich 7 "wyrzucalnych" zawodników, co ciekawe łącznie płacąc im za to 2,5 tysiąca €. Do klubu dołączyło 33 zawodników (doliczając graczy z u18 47). Aż 16 zawodników ma mniej niż 20 lat.

 

Po tym dość szalonym zatrudnianiu postanowiłem zagrać 2 mecze ligowe. Ah, dodam jeszcze, że na poziomie okręgowym nie ma remisów! W przypadku gdy mecz w regulaminowym czasie kończy się remisem, mamy rzuty karne. W takim wypadku zwycięzca otrzymuje 2 punkty, a pokonany 1 punkt. W każdym razie w debiucie grałem u siebie z półzawodowym Kyushu Mitsubishi Motors i rozniosłem ich 8-0. Drugi mecz to spotkanie wyjazdowe, tym razem wygrane 3-0. Wygląda na to, że liga będzie nudna. No przynajmniej do fazy finałowej.

Odnośnik do komentarza

Początki tak jak się spodziewałem są dość nudne. Za główną formację obrałem 4-4-2. Bez udziwnień, na tym poziomie dało to dobre efekty. Po jej maksymalnym wytrenowaniu zacząłem wpajać klubowi 4-1-4-1 w wersji defensywnej. Zapewne w tym sezonie zostanie wykorzystana góra 2 razy, ale cóż.

 

Rozegrałem już 13 kolejek ligowych. Oczywiście mój klub jest niepokonany. Bilans bramkowy to 72-9. W derbach Kagoshimy z drugim zawodowym klubem wynik dwumeczu to 8-1. Do tego na 13 spotkań najlepszy strzelec klubu: Takahiro Tsutsumi w 12 zdobywał minimum bramkę. Warto dodać, że jego licznik goli w lidze wskazuje aktualnie 25 trafień. W podstawowej 11 korzystam z dwóch 16 latków. Obaj są wychowankami klubu.

 

W sierpniu w Japonii startuje Emperor's Cup czyli na nasze Puchar Japonii. Turniej ma 2 rundy kwalifikacyjne. Oczywiście jako klub z okręgówki biorę w nich udział. Co ciekawe puchar ten lekko przyhamował moje strzeleckie rekordy. Warto dodać, że od 28 lipca do 15 września rozgrywki Kyushu League mają przerwę. W tym czasie rozgrywane są obie rundy eliminacyjne i pierwsza runda głównego turnieju.

Pierwsza runda to pojedynek z jakimś Celeste zajmującym 6 miejsce na 8 klubów w swojej lidze. Mecz potoczył by się zapewne bez problemowym pogromem, gdyby nie czerwona kartka mojego rozgrywającego w 2 minucie oraz kontuzja drugiego w 5 minucie. Zamiast standardowego posiadania 55% lub więcej w tym meczu mój klub przy piłce utrzymywał się 46% czasu. Sytuację uratował 16letni wychowanek, który przy próbie dośrodkowania w pole karne przelobował bramkarza i strzelił w ten sposób przypadkowego gola. Pierwsza runda kwalifikacyjna kończy się skromnym triumfem 1-0. Jest to moje 15 zwycięstwo z rzędu.

 

Tydzień później zagrałem przeciwko Aries FC Tokyo, 5ta drużyna w swojej lidze (na 10 ekip). Wspomniany w poprzednim meczu zdobywca czerwonej kartki został zawieszony na 4 mecze w tym pucharze. Cóż za 2 lata więc pewnie zagra. Kontuzjowany główny rozgrywający wznowił już treningi, ale postanowiłem posadzić go na ławce i dać mu zagrać coś w końcówce. Tym razem poszło znacznie łatwiej, mój klub przeważał i wygrał 5-2.

 

Następny tydzień to pierwsza runda Emperor's Cup. W tej rundzie losowani są szczęśliwcy, którzy przebrnęli eliminacje oraz zespoły z JFL (3. liga). W drugiej rundzie dołączają zespoły z J2 i J1. Moim rywalem w pierwszej rundzie jest Japan SC, 4ta drużyna w swojej lidze. Nadal oszczędzam wracającego do pełni sił "dyrygenta" linii pomocy. Mimo tego spokojnie wygrałem 3-1. Następny mecz rozgrywam dopiero za 2 i pół tygodnia. Jest to ligówka, a później gram przeciwko pierwszo-ligowcowi w Emperor's Cup!

 

Dodajmy, że w lidze brakuje mi 2 punktów do pewnego awansu do National Final Series. Zarząd jest w pełni usatysfakcjonowany awansem do drugiej rundy Emperor's Cup. Do tego w raportach trenerów Michal Gorecki jest gotów do gry w pierwszym składzie i przegonił umiejętnościami pozostałych napastników. Na pewno to sprawdzę.

Odnośnik do komentarza

Kyushu League 15. kolejka

(1) FC Kagoshima 2-0 FC Naha (5)

Dlaczego wyróżniam mecz z półzawodowym klubem? Ano dlatego, że ten mecz zapewnił mi mistrza ligi oraz awans do turnieju, który wyłoni zespoły awansujące do JFL. Warto dodać, że Michał Gorecki zadebiutował w pierwszej 11tce i zaliczył asystę. Nic wybitnego, ale prawdopodobnie zostanie już w podstawowym składzie.

 

 

Emperor's Cup 2. runda

(J1) Kawasaki Frontale 0-1 FC Kagoshima

 

To jeden z tych meczy, gdzie FM tworzy coś, co nie powinno się wydarzyć. Mój zespół rozdziewiczył ustawienie 4-1-4-1. Przez cały mecz moja drużyna oddała 2 strzały przy 12 rywali. O tyle dobrze, że 8 z tych strzałów to nędzne próby z dystansu. Bohaterem mojego klubu został Michał Gorecki, który w 41 minucie dostał niezłe prostopadłe podanie, kiwnął stopera rywali i bez problemów pokonał bramkarza w sytuacji 1 na 1. Zaczynam wierzyć moim trenerom, że ten zawodnik ma faktycznie spory potencjał.

 

 

Następnie w 3 tygodnie w lidze strzeliliśmy 19 bramek kończąc te rozgrywki na najwyższym miejscu. Królem strzelców Kyushu League został mój napastnik Takahiro Tsutsumi z 33 trafieniami w 17 meczach. Najwięcej asyst zaliczyło dwóch moich graczy, obaj otworzyli drogę do bramki przeciwników po 14 razy. Kyushu League zakończyła swoje rozgrywki 6 października.

 

 

 

Emperor's Cup 3. runda

(J2) Avispa Fukoka 1-2 FC Kagoshima

 

Naprawdę nie rozumiem tej gry. Ja wiem, że Avispa to średniak, który w momencie spotkania ze mną zajmował 10 miejsce w drugiej lidze. Jednakże drugi raz mój kontratak jest niezwykle skuteczny. No i ponownie najważniejszym zawodnikiem w moim zespole był polak.

 

Teraz czeka mnie miesiąc przerwy i startują rozgrywki National Regional Leagues Final Series. Mam nadzieję, że Michał Gorecki poprowadzi klub do trzeciej ligi!

Odnośnik do komentarza

@peżet dzięki za zwrócenie uwagi na tą gafę, niestety nie mam już możliwości edycji :S

co do profilu Goreckiego jest to screen już z początku następnego sezonu, wolne to i gram sobie troszkę więcej :D

http://i.imgur.com/yrJDfLk.jpg

 

****

 

Wracając do kariery. Bardzo mnie niepokoi format rozgrywania National Regional Leagues Final Series. Gwoli przypomnienia:

Zwycięzca z każdej ligi prefekturalnej bezpośrednio kwalifikuje się do wspomnianego turnieju. Pozycje 2-5 (w mniejszych ligach bodajże 2-3) trafiają do turnieju rozgrywanego systemem drzewka turniejowego. Najlepsza trójka dostaje się do National Regional Leagues Final Series.

Sam turniej rozgrywany jest systemem grupowym. 3 grupy po 4 zespoły. Każdy gra z każdym jeden mecz. Zwycięzcy oraz najlepsza drużyna z drugiego miejsca awansują do finałowej fazy. Cztero-zespołowa grupa, w której każdy gra z każdym jeden mecz wyłania mistrza. Mistrz oraz drugi zespół awansują do JFL (Japan Football League). Ah no i mecze są rozgrywane na neutralnych stadionach tak więc średnia widzów oscyluje w okolicach 20-30.

 

Niby nic strasznego, ale fazy grupowe są rozgrywane w... 3 dni. Do tego ja jestem nadal w Emperor's Cup co dodatkowo podmęczyło moich graczy tuż przed turniejem. Pierwsza faza rozgrywana jest w dniach 15, 16, 17 listopada. No nic zobaczmy jak sobie z tym poradziłem.

 

 

15 listopad 2013

National Regional Leagues Final Series 1. mecz

FC Kagoshima 4-0 Norbritz Hokkaido FC

 

Na pierwszy ogień poszedł mistrz Hokkaido League. Oczywiście wyrzuciłem na ten mecz najcięższe działa. Nie mogę sobie pozwolić na stratę chociażby punkciku.

 

 

16 listopad 2013

National Regional Leagues Final Series 2. mecz

(2) Artista Tomi 1-3 FC Kagoshima (1)

 

Triumfator jednej z słabszych lig. I tu wyobraźcie sobie moje zdziwienie gdyż od 13 minuty przegrywałem. Dopiero w 72 minucie wyrównaliśmy za sprawą Akiry Kobayashi'ego, wychowanka klubu. To chyba odblokowało moich zawodników. W 80 i 83 minucie Michał Gorecki dorzucił 2 bramki z rzutów karnych. Co ciekawe w obu akcjach faulowany był właśnie on. Mimo tej wygranej nie mogłem być w 100% pewien awansu. Miałem pewność, że będę minimum drugi w grupie, jednak w pozostałych dwóch grupach 3 zespoły mają po 3 punkty i potencjalnie drugie miejsce może tam mieć 6 punktów. Co prawda mam sporo bramek, ale nigdy nie wiadomo co FM odpali.

 

17 listopad 2013

National Regional Leagues Final Series 3. mecz

(1) FC Kagoshima 3-1 Ryutsu Keizai University (4)

 

Ten rywal wywalczył awans do Nationalsów w wspomnianym wcześniej turnieju dla ekip, które nie wywalczyły mistrza ligi. Cóż trud piłkarzy tej ekipy był daremny. Bardzo rezerwowym składem łatwo wygrałem i zapewniłem sobie awans do ostatniej fazy rozgrywek. Warto dodać, że na tą chwilę drugie miejsce w klasyfikacji strzelców zajmuje Gorecki, ze stratą 1 bramki do lidera.

 

27 listopad 2013

Emperor's Cup 4. runda

(J1) Shonan Bellmare 3-1 FC Kagoshima

 

Tak kończy się piękna przygodna z Pucharem Japonii. Muszę przyznać jednak, że kończy się efektownie. W regulaminowym czasie gry bowiem zremisowaliśmy 0-0! W dogrywce niestety rywal szybko strzelił bramkę na 1-0. W 2 minuty później mój zespół akcją rodem z Barcelony, wymieniając dobre 15 podań odpowiada za pomocą Michała Goreckiego. W tej chwili zacząłem wierzyć, że ćwierćfinał jest osiągalny. Niestety mimo, że Bellmare to nie jest czołowa drużyna to nadal jest zespół z najwyższej ligi krajowej. Przygnietli moich graczy i skończyli me sny. Na plus dobra walka z takim rywalem, na minus dodatkowe 30 minut na boisku.

 

29 listopad 2013

National Regional Leagues Final Series 1. mecz rundy finałowej

Amitie Soccer Club 1-8 FC Kagoshima

Amitie to klub z Kansai League, ligi którą uznałem za jedną z mocniejszych. 3 zawodowe kluby, dwa z nich grają w tejże fazie. Tymczasem hattrick króla strzelców mojej ligi Takahiro Tsutsumi'ego i 4 gole Michała Goreckiego przypomniały mi dlaczego mój klub jest wart więcej niż te drewna.

 

30 listopad 2013

National Regional Leagues Final Series 2. mecz rundy finałowej

(1) FC Kagoshima 3-0 Nara Club (3)

Drugi zawodowiec z Kansai. Do tego nie pamiętam kiedy musiałem w meczu wystawiać zawodników z kondycją w okolicach 80%, a nawet niżej. Szczęśliwie w ostatnim meczu starczy mi remis do zdobycia mistrza.

 

31 listopad 2013

National Regional Leagues Final Series 3. mecz rundy finałowej

(3) Vertfee Takahara Nasu 2-1 FC Kagoshima (1)

No cóż, skład gdzie piłkarze wychodzą do meczu z 60-70% kondychy na rywala z 80-90% (how the fuck?) ostatecznie nie dał rady kondycyjnie. Szczęśliwie Amitie, które mogło przegonić mnie ostatecznie zremisowało z Nara Club. W efekcie mój pogromca rzutem na taśmę wywalczył awans do JFL z drugiego miejsca. Ale... kogo to obchodzi? :D W piorunującym stylu wywalczyłem awans do JFL, mistrza Kyushu League, wygrałem National Regional Leagues Final Series... a zadowolenie zarządu w tej kwesti jest zaledwie dobre. Cóż w sumie dokonałem formalności. Ah no i Michał Gorecki ostatecznie wywalczył króla strzelców w tych rozgrywkach.

Odnośnik do komentarza

Mój pierwszy sezon w FC Kagoshima i w tej karierze opisałem dość ekspresowo. Motywowałem to tym, że Kyshu League czyli ponad 60% tego sezonu było rozgrywkami gdzie dominowałem bez godnego mnie rywala (najniższa wygrana 2-0 o tym świadczy). Postaram się jednak w miarę czytelnie podsumować ten sezon.

 

Mając do dyspozycji królewskie warunki finansowe w klubie postanowiłem sprowadzić do klubu kilku graczy już ukształtowanych. Mieli być szkieletem drużyny, która awansuje do JFL. Moim głównym celem jest jednak promowanie młodych graczy w kraju w którym gram (w tym wypadku Japonia). Tak więc 27 letni bramkarz Yoshinobu Harada miał zmiennika w wieku... 16 lat. Co ciekawe wspomniany młody bramkarz za sezon trafia do drużyny rezerw, gdyż w naborze zawodników do drużyny U-18 trafiła mi się prawdopodobnie perełka. W obronie w połowie sezonu 30 letniego piłkarza wygryzł 16 letni wychowanek, który po tym nawet zagrał 3 mecze w reprezentacji U19. Największym talentem wsród wychowanków jest rozgrywający Toru Nishizawa. Mimo, że na rozgrywających wydałem 11 tysięcy € to on przebił się po pewnym czasie do pierwszego składu. Do tego dwóch utalentowanych skrzydłowych, którzy jeszcze z sezon, może nawet dwa pomęczą się na ławce. Poza Goreckim mam też dwóch niezłych potencjalnych napastników w wieku 16 lat.

 

Dodam, że te screeny tutaj zamieszczone są zrobione po kilku meczach w drugim sezonie. Zapewne wartość piłkarzy dlatego jest tak wysoka ;)

Jutro wyrównam posty na forum do mojego progresu w grze i ruszam na podbój trzeciej ligi!

 

 

Swoją drogą w Azji ligę rozgrywa się sysytemem wiosna-jesień. Także w połowie mojej walki o awans w Europie mieliśmy już triumfatorów. W Polsce mistrza zdobyła Legia Warszawa. Ligę Mistrzów wygrał Real Madryt, Ligę EURO Olympique Lyon. Klubowe Mistrzostwa Świata bez problemów padły łupem Realu.

 

Do grudnia przygody polskich klubów z europejskimi pucharami układały się tak:

Legia Warszawa: odpadła w barażu o LM z APOEL Nikozja. Liga EURO: wyjście z grupy na drugim miejscu (grupę wygrywa Bordeux, Legia druga, Ajax trzeci, GNK Dinamo z Chorwacji czwarte).

Lech Poznań: wicemistrz kraju nie popisał się. W ostatniej rundzie kwalifikacji odpada z Ligi Europejskiej z AA Gent (Belgia).

Wisła Kraków: Biała Gwiazda dotarła do fazy grupowej EURO. Tam grając przeciwko Schalke, Sevilli i Montpellier'owi zdobili 1 punkt i oczywiście zajęli ostatnie miejsce.

Śląsk Wrocław: podobnie jak Lech odpada w ostatniej rundzie eliminacji. Pogromca to Werder Brema.

 

Polska reprezentacja przegrała kwalifikacje do Mistrzostw Świata. 3cie miejsce z ogromną stratą do drugiej Ukrainy. Grupę wygrywa Anglia. Selekcjonerem nadal jest Fornalik.

Odnośnik do komentarza

Sezon numer dwa z FC Kagoshima czas zacząć. Od klubu dostałem 60 tysięcy na transfery i maksymalny budżet płac 14 tysięcy (to jakiś bug jest chyba). Po lekkich modyfikacjach w trakcie okienka zostałem z płacami 12 tysięcy i budżetem na transfery o wysokości 80 tysięcy.

W sumie powodem takiego bogactwa może być fakt, że tuż przed rozpoczęciem sezonu mój klub został przejęty przez jakiegoś buraka. W każdym razie opóźniło mi to o tydzień okienko transferowe. Dlaczego buraka. Ano dostałem informację, że nowy jaśnie oświecony pan prezes postanowił dać mi szanse dalszego prowadzenia klubu.

Jeszcze przed przejęciem poprzedni prezes zaproponował mi nowy kontrakt. Wcześniej zarabiałem 550€ tygodniowo, nowy kontrakt od 31.1.14 do 1.1.15 opiewa na 1500€ tygodniowo.

 

Głównym celem na okienko transferowe było wzmocnienie środkowej i prawej obrony. Poza tym nie wzgardziłbym lepszymi skrzydłowymi. W tydzień sprowadziłem do klubu 4 zawodników. Choi Kwang-Chon – 18letni środkowy obrońca z Korei Północnej. Zakupiłem go za 1 tysiąc €. Już w tej chwili jest o klasę lepszy od każdego z moich stoperów, a do tego wg scoutów ma potencjał na bycie gwiazdą najwyższej ligi. Poza nim w tym tygodniu dołączyło 3 graczy w przedziale wiekowym 16-17 lat. Powód? Byli wolnymi agentami, a mają niezły potencjał.

Tydzień później do klubu dołączył Riku Matsuda. 22 lata, prawy obrońca. Dotychczas grał w rezerwach FC Tokyo (J1). Ma spory potencjał, a co ważne dostałem go za darmo!

Następny zawodnik to był rekordowy zakup FC Kagoshimy. Takumi Watanabe. Stoper, 31 lat. Zakupiłem go z Yokohama FC (J2). W poprzednim sezonie zagrał tam 17 gier, a w całej karierze ma ich już 279. Co ciekawe wg trenerów jest nieznacznie lepszy od wcześniej sprowadzonego Koreańczyka. Zapewne najdalej za 2 sezonu Watanabe nie będzie mi już potrzebny. W tym sezonie jednak oczekuję od niego wybornej dyspozycji, w końcu kosztował mnie 50 tysięcy €.

Volca Kagoshima, klub który zajął drugie miejsce w Kyushu League próbował zatrudnić pewnego skrzydłowego. Jakimś cudem ta informacja wyciekła, a moi scouci gorąco polecali mi zawodnika, którego wypatrzył ten zespół. W efekcie Brazylijczyk, z japońskim paszportem Marcao dołączył do mojego klubu. Ma 24 lata i każdy zapewnia, że ma potencjał na zostanie gwiazdą J1. Dostałem go za darmo, płacę mu 150€ tygodniowo, warto więc spróbowac.

Ostatni transfer miał miejsce 2 godziny przed zamknięciem okienka transferowego. Do klubu za 30 tysięcy € dołączył Shota Inoue. 24 latek grający jako ofensywny pomocnik. Jest to dość sytuacyjny zakup. Zdecydowałem się na niego ze względu na wprowadzaną w tym sezonie taktykę.

 

Ano właśnie. Poprzedni sezon grałem non stop formacją 4-4-2 (poza 3ma meczami w Emperor’s Cup, gdzie grałem defensywnym 4-1-4-1). Klasa zespołów w JFL jest nieporównywalnie większa niż w okręgówce w związku z czym nie ujadę całego sezonu klasycznym 4-4-2. Trenowałem oczywiście formację, która dała mi wygraną nad pierwszo-ligowcem, ale poza tym do puli dorzuciłem 4-5-1. W linii pomocy mam 2 zwykłych środkowych pomocników, 2 bocznych pomocników i ofensywnego pomocnika. Dotychczas w klubie tylko Gorecki był kompetentny jeżeli chodzi o OPŚ. On jednak ma w każdej możliwej sytuacji grać na ataku. W związku z tym Inoue został przeze mnie nazwany sytuacyjnym zakupem. Oczywiście potrafi on grać na podobnym poziomie jak podstawowi PŚ, jednak to nie jest jego najmnocniejsza strona.

 

W okresie przygotowawczym ponownie brałem udział w West Japan Senior Soccer Tournament. W 3 dni rozniosłem 3 kluby z okręgówki i wygrałem ten pucharek. Potem kilka sparingów i czas debiutu w lidze JFL.

Odnośnik do komentarza

Skład na sezon 2014

Yoshinobu Harada (27, GK; Japonia) - 3.0/3.5

Kengo Tanaka (24, GK; Japonia) - 1.5/3.5

Yuto Tanaka (17, GK; Japonia) - 1.0/5.0

Riku Matsuda (22, DR/DL; Japonia) - 3.5/4.5

Akira Kobayashi (16, DL/DR; Japonia) - 3.0/5.0

Ko Sang-Duk (30, DC/DR; Korea Pd/Japonia) - 1.0/1.0

Toshihisa Kanemoto (17, DC; Japonia) - 2.5/4.5

Yohei Taniike (37, DC; Japonia) - 1.5/1.5

Choi Kwang-Chon (18, DC; Korea Pn) - 4.0/5.0

Takumi Watanabe (31, DC/DM; Japonia) - 3.5/3.5

Yosuke Matsumoto (24, DR; Japonia) - 1.5/3.5

Jean (30, DL/ML; Brazylia) - 4.0/4.0

Paris Nakajima-Farran (24; ML/AML; Kanada/Japonia) - 2.5/2.5

Takuya Matsuhisa (17, DM; Japonia) - 2.5/5.0

Sun Shilin (24, MC/DM; Chiny) - 4.0/4.0

Toru Nishizawa (17, MC; Japonia) - 4.5/5.0

Marcao (24, MR/AMR; Brazylia/Japonia) - 2.0/4.5

Kunihiko Yamashita (16, MR/ML/AML; Japonia) - 2.0/4.5

Marcelo (27, MC; Brazylia) - 3.5/4.0

Shohei Yoshii (23, MC; Japonia) - 2.0/2.0

Yuhei Otsuki (26, MR/AMR; Japonia) - 2.5/2.5

Sho Ogura (17, MR/AMR; Japonia) - 2.0/5.0

Shota Inoue (24, AMC/MC; Japonia) - 3.5/4.0

Michał Gorecki (22, ST/AM; Polska) - 4.5/5.0

Takahiro Tsutsumi (24, ST; Japonia) - 2.0/2.0

Taisei Kawano (27, ST; Japonia) - 2.5/3.0

 

Godni uwagi zawodnicy rezerw i U-18

Ryosuke Sekiguchi (18, GK; Japonia) - 0.045/4.5

Shintaro Ikenoya (16, DL/DR; Japonia) - 2.0/5.0

Shoichi Tachibana (17, ST; Japonia) - 1.5/4.5

 

 

W debiucie w JFL przyszło mi walczyć z ostatnią drużyną, która utrzymała się na tym poziomie rozgrywkowym. Moim celem jest walka o awans, także z takim rywalem postawiłem na standardowe, ofensywne 4-4-2. W efekcie zmiażdzyliśmy przeciwnika jak chcieliśmy.

 

09.03.2014, Oita Athletic Stadium, Oita: 498 widzów

HOYO Oita 0-3 FC Kagoshima

 

10' T. Kawano 0:1

75' M. Gorecki 0:2

77' (kar) M. Gorecki 0:3

 

Y.Harada 7.1 - R.Matsuda 7.5; T.Watanabe 7.6; C.Kwang-Chon 7.2 (78' T.Kanemoto); Jean 7.0 (74' A.Kobayashi 7.0) - Y.Otsuki 7.9; T.Nishizawa 7.6; S.Shilin 7.0; P.Nakajima-Farran 7.0 - T.Kawano 7.6 (69' S.Inoue 7.0); M.Gorecki 8.6

MVP: Michał Gorecki (ST, Kagoshima) 8.6

 

 

 

Wysoka wygrana pozwoliła nam szybko zając fotel lidera. Co prawda taką samą ilość punktów ma 6 innych zespołów, jednak to my mamy najlepszy bilans po pierwszym meczu. W drugiej kolejce także trafił się nam dośc niewymagający rywal. 12 miejsce w poprzednim sezonie. Ponownie obrałem wariant ofensywny.

 

16.03.2014, Kamoike Athletic Stadium, Kagoshima: 1 107 widzów

[1] FC Kagoshima 2-0 Sony Sendai [6]

 

57' T. Kawano 1:0

71' P. Nakajima-Farran 2:0

 

Y.Harada 7.1 - R.Matsuda 7.3; T.Watanabe 7.1; C.Kwang-Chon 7.5; Jean 7.3 (72' A.Kobayashi 7.0) - Y.Otsuki 7.1; T.Nishizawa 7.0; S.Shilin 7.0 (72' S.Shilin 6.5); P.Nakajima-Farran 8.2 - T.Kawano 7.6; M.Gorecki 7.0 (80' T.Tsutsumi)

MVP: Paris Nakajima-Farran (ML, Kagoshima) 8.2

Odnośnik do komentarza

Trzeci mecz troszkę mnie rozczarował. Mimo lepszego posiadania dość łatwo dawaliśmy przeciwnikowi dochodzić do sytuacji podbramkowych. Sami zaś sporo potu wylewaliśmy przebijając się w okolice pola karnego rywali. Do tego Gorecki dzisiaj grał jak przystało na polskiego zawodnika: słabo, gubił piłkę, doprowadzał mnie do nerwicy.

 

23.03.2014, Azuma Athletic Stadium, Fukushima: 1 329 widzów

Japan Football League 3. kolejka

[17] Fukushima United 1-1 FC Kagoshima [2]

 

52' C. Vinicius 1-0

84' T. Kawano 1-1

 

Y.Harada 6.9 - R.Matsuda 6.9; T.Watanabe 7.1; C.Kwang-Chon 6.9; Jean 7.4 - Y.Otsuki 7.5; T.Nishizawa 6.6 (66' S.Inoue 7.0); S.Shilin 6.7; P.Nakajima-Farran 6.1 (65' K.Yamashita 7.0) - T.Kawano 7.5; M.Gorecki 6.5 (63' T.Tsutsumi 7.0)

MVP: Park Yo-Han (DC, Fukushima) - 8.5

 

 

 

Poprzedni mecz wkurzył mnie. Postanowiłem jednak dać szanse jeszcze raz tym samym zawodnikom, z teoretycznie znacznie lepszym rywalem. Drużyna gości to mój pierwszy przeciwnik z czołowej dziesiątki poprzedniego sezonu. Uparcie kolejny raz postawiłem na formację 4-4-2

 

30.03.2014, Kamoike Athletic Stadium, Kagoshima: 1 132 widzów

Japan Football League 4. kolejka

[3] FC Kagoshima 3-1 Fujieda MYFC [18]

 

22' Jean 1-0

30' Jean 2-0

52' M.Gorecki 3-0

59' A.Santos 3-1

 

Y.Harada 6.9 - R.Matsuda 7.0; T.Watanabe 7.0; C.Kwang-Chon 6.9; Jean 9.2 (67' A.Kobayashi 6.7) - Y.Otsuki 7.0; T.Nishizawa 7.1 (64' S.Inoue 6.7); S.Shilin 7.6; P.Nakajima-Farran 7.0 - T.Kawano 7.0; M.Gorecki 7.2 (81' T.Tsutsumi)

MVP: Jean (DL, Kagoshima) - 9.2

 

 

 

Przyszła i pierwsza porażka w JFL. Martwi mnie fakt, że w sumie graliśmy znacznie lepiej od rywali, to my atakowaliśmy, ale ich bramkarz grał mecz życia. Zresztą tego powinno się oczekiwać od wychowanka zespołu z pierwszej ligi wypożyczonego do JFL. Co gorsza rywal oddał 3 strzały, 2 celne. To starczyło, żeby pogrążyć mój zespół. Co to będzie z mocnymi przeciwnikami?

 

06.04.2014, Tochigi Sports Park Athletic Stadium, Tochigi: 414 widzów

Japan Football League 5. kolejka

[16] Tochigi UVA FC 2-0 FC Kagoshima [3]

 

7' M.Wakabayashi 1-0

39' K.Lima 2-0

 

Y.Harada 6.7 - R.Matsuda 7.1; T.Watanabe 6.9; C.Kwang-Chon 6.9; Jean 6.8 - Y.Otsuki 6.8; T.Nishizawa 6.6 (75; S.Inoue 6.8); S.Shilin 7.0; P.Nakajima-Farran 6.9 (63' K.Yamashita 6.8) - T.Kawano 6.9 (80' T.Tsutsumi); M.Gorecki 6.8

MVP: Goro Kawanami (GK, Tochigi) - 8.3

 

 

 

Szansa na odkupienie win w meczu z 4tą drużyną poprzedniego sezonu. W tym póki co rywale grają beznadziejnie. Ja zaś postawiłem na formację 4-5-1 chcąc w pełni kontrolować przebieg spotkania. O dziwo taktyka zadziałała. Przeciwnicy jakby zauważyli, że nie będą w stanie wygrać z moim zespołem w drugiej linii z formacji 4-5-1 w 30 minucie przeszli do formacji 5-2-2-1. Mało brakowało, a dałoby im to 1 punkt.

 

13.04.2014, Kamoike Athletic Stadium, Kagoshima: 1 182 widzów

Japan Football League 6. kolejka

[3] FC Kagoshima 1-0 FC Machida Zelvia [14]

 

87' S.Yoshii 1-0

 

Y.Harada 6.9 - R.Matsuda 7.2; C.Kwang-Chon 7.2; T.Watanabe 7.2; Jean 7.0 (82' A.Kobayashi) - Y.Otsuki 6.2; T.Nishizawa 6.9 (63' S.Yoshii 7.2); S.Shilin 7.5; P.Nakajima-Farran 7.0; S.Inoue 6.9 (T.Kawano 7.0) - M.Gorecki 7.0

MVP: Naoya Okane (DC, Zelvia) - 8.2

Odnośnik do komentarza

Czas przerwać huśtawkę nastrojów. Kolejny rywal spisuje się całkiem pozytywnie w tym sezonie. Przeciwnicy również korzystają z wypożyczonych zawodników z J1. Odnoszę wrażenie, że jestem jednym z nielicznych niekorzystających z tej metody. Chociaż to nie tak, że nei próbowałem w taki sposób wzmacniać składu, po prostu zawodnicy, którzy wzbudzali moje zainteresowanie nie chcieli grać w moim klubie. W każdym razie póki co udowadniam, że nie potrzeba wypożyczonych pierwszoligowców aby wygrywać. W końcu też Inoue zagrał coś lepszego niż poprawny football. Po meczu dostałem też informację, że przez około 10 dni uraz będzie leczyć Matsuda.

 

20.04.2014, West Green Park Athletic Stadium, Kanazawa: 2 100 widzów

Japan Football League 7/34

[6] Zweigen Kanazawa 0-2 FC Kagoshima [3]

 

39' Jean (kar.) 0-1

64' S.Inoue 0-2

 

Y.Harada 7.0 - R.Matsuda 7.0; C.Kwang-Chon 7.8; T.Watanabe 7.2; Jean 8.0 (78' A.Kobayashi) - Y.Otsuki 6.9; T.Nishizawa 7.0; S.Shilin 7.0 (70' S.Yoshii 6.8); P.Nakajima-Farran 7.0 (70' K.Yamashita 6.6); S.Inoue 7.7 - M.Gorecki 6.9

MVP: Jean (DL, Kagoshima) - 8.0

 

 

 

Czas na spotkanie z zespołem, który wraz ze mną awansował do JFL. Patrząc na naszą dyspozycję oraz fakt, że drugi beniaminek to jedyny klub z okręgówki, który nas pokonał powinniśmy spodziewać się również czołowej pozycji po nim prawda? Nic bardziej mylnego. Vertfee to ligowy chłopiec do bicia, już na tym etapie trudno oczekiwać że nawiążą chociaż walkę o utrzymanie. A my w stylu z poprzedniego sezonu solidnie ich dobiliśmy. W drugiej połowie mieliśmy kilka okazji, ale ostatecznie wszystkie bramki padły w pierwszej odsłonie spotkania. Dodajmy, że dałem zagrać w pomocy dzisiaj Brazylijczykowi, który ze względu na ograniczenia obcokrajowców cały czas przebywa poza meczową 18tką (i tak jest słabszy od reszty pomocników).

 

27.04.2014, Kamoike Athletic Stadium, Kagoshima: 1 169 widzów

Japan Football League 8/34

[2] FC Kagoshima 4-1 Vertfee Takahara Nasu [18]

 

4' T.Kawano 1-0

14' Marcelo 2-0

31' M.Gorecki 3-0

34' M.Gorecki 4-0

45+1' Y.Nakamoto 4-1

 

Y.Harada 7.0 - Y.Matsumoto 7.0 (57' A.Kobayashi 6.8); C.Kwang-Chon 7.0 (68' T.Kanemoto 6.8); T.Watanabe 7.0; Jean 7.8 - Y.Otsuki 7.8; T.Nishizawa 7.0; Marcelo 7.9; P.Nakajima-Farran 7.6 - T.Kawano 8.6 (57' T.Tsutsumi 6.8); M.Gorecki 8.6

MVP: Michał Gorecki (ST, Kagoshima) - 8.6

 

 

 

Kolejny rywal zajął 6 miejsce w poprzednim sezonie i dość długo liczył się w walce o awans. W tej chwili postawa przeciwników jest raczej sporym zawodem. W tym meczu kibice mogli oglądać dwa różne oblicza mojego zespołu. W pierwszej połowie przegrywaliśmy walkę o piłkę, rywale atakowali znacznie częściej, oddali 10 strzałów, a my 2. W drugiej odsłonie zaś rywale oddali 2 strzały, a my 9. Do tego dominowaliśmy w posiadaniu piłki. Jednak rozmowy motywacyjne mają jakieś znaczenie! No i całkiem dobre zmiany także dodały zespołowi skrzydeł.

 

04.05.2014, Yabase Sports Park Athletic Stadium, Akita: 867 widzów

Japan Football League 9/34

[12] Blaublitz Akita 0-3 FC Kagoshima [2]

 

64' M.Gorecki 0-1

68' Jean 0-2

84' M.Gorecki 0-3

 

Y.Harada 7.4 - R.Matsuda 7.3; T.Watanabe 7.2; C.Kwang-Chon 7.0; Jean 7.8 - Y.Otsuki 7.7; T.Nishizawa 7.2; S.Shilin 6.7 (63' S.Inoue 7.0); P.Nakajima-Farran 6.5 (63' K.Yamashita 7.0) - T.Kawano 7.0 (70' T.Tsutsumi); M.Gorecki 8.8

MVP: Michał Gorecki (ST, Kagoshima) - 8.8

 

 

 

Słabsi przeciwnicy zaczynają ustawiać się przeciwko nam defensywnie. 8 zespół poprzedniego zespołu wyszedł z ultradefensywnym nastawieniem. Dzięki temu wg statystyk królowaliśmy na boisku posiadając piłkę 70% czasu, a przez wybraną taktykę rywali moi napastnicy musieli pokazać swoje techniczne umiejętności.

 

11.05.2014, Kamoike Athletic Stadium, Kagoshima: 1 182 widzów

Japan Football League 10/34

[2] FC Kagoshima 3-1 FC Ryukyu [17]

 

1' M.Gorecki 1-0

38' T.Kawano 2-0

75' S.Takahashi 2-1

90+1' T.Kawano 3-1

 

Y.Harada 7.0 - R.Matsuda 7.1; T.Watanabe 7.9; C.Kwang-Chon 7.2; Jean 7.5 (71' A.Kobayashi 6.8) - Y.Otsuki 7.0; T.Nishizawa 7.0 (62' S.Inoue 6.9); S.Shilin 7.0; P.Nakajima-Farran 6.9 (71' K.Yamashita 6.9) - T.Kawano 8.8; M.Gorecki 8.2

MVP: Taisei Kawano (ST, Kagoshima) - 8.8

 

 

Odnośnik do komentarza

O ile u siebie miażdzymy rywali, o tyle wyjazdy sprawiają nam pewne kłopoty. Ponownie dość niespodziewana porażka. Oba zespoły zagrały słabo. Mecz był nudny, przez całe spotkanie łącznie padło 10 strzałów, a w światło bramki było ich ledwie 5. Sprawiedliwszym wynikiem byłby remis, ale tak czy siak tracimy bezcenne punkty. Moje szczęście, że calutka czołówka jak jeden mąż przegrała w tej kolejce swoje spotkania.

 

17.05.2014, Nippatsu Mitsuzawa Stadium, Yokohama: 601 widzów

Japan Football League 11/34

[7] Yokohama Sports & Culture Club 1-0 FC Kagoshima [2]

 

26' S.Aota 1-0

 

Y.Harada 6.9 - R.Matsuda 6.9; T.Watanabe 7.1; C.Kwang-Chon 6.9; Jean 6.9 - Y.Otsuki 6.8 (62' K.Yamashita 6.8); T.Nishizawa 6.9; S.Shilin 6.6 (68' S.Inoue 6.5); P.Nakajima-Farran 6.9 - T.Kawano 6.8 (80' T.Tsutsumi); M.Gorecki 6.9

MVP: Shogo Ike (DC, Y.S.C.C.) - 8.2

 

 

 

1/3 sezonu za nami. W meczu przekraczającym ten próg sezonu podejmowaliśmy 5 ekipę poprzedniego roku, która i w tym walczy o awans. Dałem odpocząć Shilin'owi, który lekko uskrażał się na bóle w kostce. Ponownie w tym meczu oglądaliśmy dwie Kagoshimy. W pierwszej połowie niezdarne próby rozgrywania piłki, tragiczny błąd Kwang-Chon'a owocujący stratą bramki i praktycznie zerowe zagrożenie pod bramką gości sprawiły, że w szatni prawie zdarłem gardło "tłumacząc" moim zawodnikom, że to co robią to nie gra, a czyszczenie trawy dupskami. Efekt? Zupełnie inna gra mojego zespołu. Pełna kontrola boiska, dużo akcji ofensywnych i 3 punkty dla nas.

 

25.05.2014, Kamoike Athletic Stadium, Kagoshima: 1 097 widzów

Japan Football League 12/34

[2] FC Kagoshima 3-1 Honda FC [6]

 

28' R.Hosogai 0-1

57' P.Nakajima-Farran 1-1

68' Marcelo 2-1

85' P.Nakajima-Farran 3-1

 

Y.Harada 7.0 - R.Matsuda 6.7 (63' Y.Matsumoto 7.0); C.Kwang-Chon 7.2; T.Watanabe 7.2; Jean 7.2 - Y.Otsuki 7.0 (78' K.Yamashita); T.Nishizawa 7.4; Marcelo 7.6; P.Nakajima-Farran 8.8; S.Inoue 6.6 (57' T.Kawano 7.0) - M.Gorecki 7.8

MVP: Paris Nakajima-Farran (ML, Kagoshima) - 8.8

 

TABELA PO 12 KOLEJKACH

 

 

W międzyczasie w Europie zakończył się sezon 2013/2014. Oto garść informacji o zwycięzcach poszczególnych lig

 

Anglia: Liverpool. Król strzelców Jordan Rhodes (Blackboorn) i Darren Bent (Aston Villa) - 21 goli.

Francja: FC Lorient. Król strzelców Zlatan Ibrahimowić (PSG) - 21 goli. Spada Bordeux (grali w lidze euro :D)

Hiszpania: FC Barcelona. Król strzelców Cristiano Ronaldo (Real) - 23 gole.

Niemcy: FC Bayern. Król strzelców Stefan Kiessling (Leverkusen) - 19 goli.

Włochy: Juventus. Król strzelców Fernando Llorente (Juventus) - 26 goli.

 

Liga Mistrzów drugi raz pod rząd Real Madryt.

Liga EURO: Manchester United.

 

CIekawa sytuacja miała miejsce w Polsce. Najpierw wkleję co pisałem o europejskich pucharach naszych zawodników uzupełniając info o Legii.

 

Legia Warszawa: odpadła w barażu o LM z APOEL Nikozja. Liga EURO: wyjście z grupy na drugim miejscu (grupę wygrywa Bordeux, Legia druga, Ajax trzeci, GNK Dinamo z Chorwacji czwarte). Odpadają w 1 rundzie po dwumeczu z Borussią Dortmund (3-4 u siebie i 0-2 wyjazd)

Lech Poznań: wicemistrz kraju nie popisał się. W ostatniej rundzie kwalifikacji odpada z Ligi Europejskiej z AA Gent (Belgia).

Wisła Kraków: Biała Gwiazda dotarła do fazy grupowej EURO. Tam grając przeciwko Schalke, Sevilli i Montpellier'owi zdobili 1 punkt i oczywiście zajęli ostatnie miejsce.

Śląsk Wrocław: podobnie jak Lech odpada w ostatniej rundzie eliminacji. Pogromca to Werder Brema.

 

Mistrzem Polski zostaje Zagłębie Lubin o 1 punkt wyprzedzając Lech Poznań.

Co ciekawe Wisła Kraków ledwo obroniła się przed spadkiem z ligi! W Europie będą nas reprezentować w LM Zagłębie , w PE: Lech Poznań , Polonia Warszawa oraz Piast Gliwice .

Legia zajęła 5 miejsce i zabrakło im 1 punktu aby dogonić Piasta.

Puchar Polski zdobyła Polonia Warszawa.

Królem strzelców e-klasy został Darvydas Sernas (Zagłębie) z dorobkiem 16 bramek.

Odnośnik do komentarza

Ciekawie się to zapowiada.

 

Ligę EURO - a co to takiego? ;) Chyba Liga Europy.

Dalej-> popracuj nad przecinkami, bardzo wielu ich brakuje.

Po trzecie- czemu zmieniłeś czcionkę :>

Po czwarte- oby nic nie wywaliło i dalej ładnie Ci poszło.

Odnośnik do komentarza

@MaKK: Ups, przeoczyłem toto, więcej już tego nie zrobię ;)

 

***

 

Czerwiec to sądny dla nas miesiąc. Na 5 spotkań, aż 4 gramy z najpoważniejszymi na tą chwilę kandydatami do walki o mistrza.

Na pierwszy ogień idzie zespół, który sezon temu przegrał baraż o awans po rzutach karnych. W tym sezonie również walczą o awans, a ich główny atut to pomoc.

Mecz był dość równy, remis w posiadaniu, mało sytuacji strzeleckich. Dopiero w drugiej odsłonie przeciwnicy zdobyli gola po popisie mojego bramkarza Harady. Pomylił on ewidentnie dyscypliny, gdyż zamiast złapać dość prostą piłkę odbił ją wprost pod nogi bocznego obrońcy rywali. Ten musiał tylko spokojnie uderzyć ją w stronę pustej bramki. Ja zostałem zmuszony do rzucenia moim piłkarzom prostego polecenia: 'zap**** na bramkę rywali'. Przeciwnicy mogli spokojnie grać z kontry co skrupulatnie wykorzystali dobijając nas po drugim wspaniałym siatkarskim zagraniu Harady.

 

01.06.2014, Marugame Stadium, Marugame: 1 592 widzów

Japan Football League 13/34

[3] Kamatamare Sanuki 2-0 FC Kagoshima [2]

 

75' K.Wada 1-0

88' Y.Yoshizawa 2-0

 

Y.Harada 6.2 - R.Matsuda 6.9; C.Kwang-Chon 6.7; T.Watanabe 6.8; Jean 6.8 (82' A.Kobayashi) - Y.Otsuki 7.0 (71' K.Yamashita 6.1); S.Shilin 6.8 (75' S.Inoue 7.0); T.Nishizawa 6.7; Marcelo 6.8; P.Nakajima-Farran 6.9; T.Kawano 6.9

MVP: K.Wada (DR, Kamatamare) - 8.2, 1 gol

 

 

 

Mimo porażki utrzymujemy się na drugim miejscu. Kamatamare zrównało się z nami punktami. Do tego otrzymałem opinię zarządu nt. mojej pracy, w której to widniały informacje, że jestem prawdziwym cudotwórcą, a kibice są gotowi wielbić moje odciski w błocie na murawie boiska. Naprawdę czym oni się podniecają, jeżeli nawet nie mogę zdobyć lidera ligi?

 

Kolejny mecz to spotkanie z jedną z najsłabszych ekip tego sezonu. O ile pierwszą połowę moi zawodnicy zagrali świetnie, miażdząc wręcz outsiderów, o tyle w drugiej wiele nie brakowało, a ponownie stracilibyśmy punkty.

Na wyróżnienie zasługuje postawa debiutanta. Sho Ogura zagrał pierwszy mecz ligowy i od razu dwukrotnie popisał się świetnym przeglądem pola i asystami. Już w pierwszym meczu wywarł na mnie świetne wrażenie i jest bardzo prawdopodobne, że na stałe wygryzie Otsuki'ego z pierwszej jedenastki. Do tego na początku meczu musiałem zdjąc lewego skrzydłowego, szczęśliwie nie będzie musiał pauzować w skutek kontuzji.

 

08.06.2014, Kamoike Athletic Stadium, Kagoshima: 1 228 widzów

Japan Football League 14/34

[2] FC Kagoshima 2-1 Honda Lock [16]

 

12' M.Gorecki 1-0

23' S.Shilin 2-0

47' H.Ichihara 2-1

 

Y.Harada 7.0 - R.Matsuda 6.8 (74' Y.Matsumoto 6.8); T.Watanabe 8.2; C.Kwang-Chon 7.2; Jean 7.2 - S.Ogura 8.4; T.Nishizawa 7.2; S.Shilin 7.1 (60' S.Inoue 6.9); P.Nakajima-Farran (9' K.Yamashita 7.0) - T.Kawano 7.1; M.Gorecki 7.2

MVP: Sho Ogura (MR, Kagoshima) - 8.4, 2 asysty

 

 

 

Kolejne spotkanie to drugi już w tym miesiącu hit z naszym udziałem. Gościliśmy na stadionie lidera, mającego 1 punkt przewagi nad nami oraz nad Kamatamare. Przeciwnik, czyli drużyna Ehime FC, to spadkowicz z J2. Ich skład w porównaniu z poprzednim sezonem zmienił się nieznacznie i to sprawia, że są zdecydowaną czołówką JFL. Tak czy siak chcąc awansować do J2 pod koniec sezonu trzeba pokonać drużynę z tejże ligi w dwumeczu, tak więc dzisiaj mogę sobie udowodnić, że mój zespół może tego spokojnie dokonać.

I dostałem dowód. Dokładniej zafundował go duet Gorecki-Inoue. Każdy oczekiwał, że zagramy defensywnie, ja jednak postawiłem na agresywne 4-5-1 co przyniosło wspaniały efekt w postaci 3 punktów i lidera!

Tuż przed meczem powołania na Eliminacje Mistrzostw Azji U22 dostali Sho Ogura i Toru Nishizawa do Japonii oraz Choi Kwang-Chon do Korei Pn. Na moje szczęście Nishizawa w ty m meczu doznał kontuzji, która uniemożliwiała mu udział w pierwszym meczu eliminacyjnym w związku z czym selekcjoner U22 powołał kogoś innego, a ja do uniknąłem pozbawienia mnie tego gracza do końca czerwca! Tak kontuzja została oszacowana na maksymalnie tydzień.

 

15.06.2014, Ninjinieer Stadium, Matsuyama: 2 530 widzów

Japan Football League 15/34

[1] Ehime FC 0-2 FC Kagoshima [2]

 

63' M.Gorecki 0-1

78' S.Inoue 0-2

 

Y.Harada 7.2 - R.Matsuda 7.2; T.Watanabe 7.2; C.Kwang-Chon 7.2; Jean 7.3 - S.Ogura 7.0 (73' K.Yamashita 7.0); S.Shilin 6.9 (70' S.Yoshii 7.0); T.Nishizawa 7.1 (81' T.Kanemoto); P.Nakajima-Farran 7.0; S.Inoue 8.5 - M.Gorecki 8.9

MVP: Michał Gorecki (ST, Kagoshima) - 8.9, 1 gol, 1 asysta

 

 

 

Mamy lidera! Te słowa były aktualne przez tydzień. Pojedynek z trzecią drużyną poprzedniego sezonu pozbawił nas tejże komfortowej pozycji. Rywal dysponuje niesamowicie mocną linią pomocy, prawdopodobnie najsilniejszą w lidze. Tylko dzięki temu, nie mogliśmy przebić się pod ich bramkę i w efekcie straciliśmy bezcenne punkty. Ehime zrównało się z nami punktami, jednakże mamy prawie dwukrotnie lepszy bilans bramkowy. Sytuację za to perfekcyjnie wykorzystała drużyna Kamatamare awansując na pierwsze miejsce. Jedynym plusem jest fakt, że razem z Kamatamare jesteśmy jedyną drużyną, która nie przegrała meczu u siebie.

Do tego mam już dośc gry Harady w bramce. Bardzo dobre mecze przeplata tragicznymi błędami. Bramkę straciliśmy po jego kolejnym siatkarskim zagraniu. Poza tym obia zespoły grały dośc przeciętnie.

 

22.06.2014, Kamoike Athletic Stadium, Kagoshima: 1 342 widzów

Japan Football League 16/34

[1] FC Kagoshima 1-1 SC Sagamihara [5]

 

64' D.Bosnjak 0-1

84' K.Yamashita 1-1

 

Y.Harada 6.9 - R.Matsuda 7.0; T.Watanabe 6.9; T.Kanemoto 7.0; Jean 7.0 (85' A.Kobayashi) - Y.Otsuki 6.8 (60' K.Yamashita 7.3); S.Shilin 6.9; T.Nishizawa 6.8; Marcelo 6.9 (78' S.Inoue 7.0); P.Nakajima-Farran 7.0 - M.Gorecki 7.0

MVP: Kunihiko Yamashita (MR, Kagoshima) - 7.3, 1 gol

 

 

 

Po tym meczu zaproponowałem Goreckiemu nowy kontrakt. Z 400€ tygodniowo dostał podwyżkę do 1300€. Ponadto domagał się klauzuli oferty minimalnej od klubów z wyższych lig. Podstawowo miało to być 875tys €, udało mi się wywindować to do 1mln €. W sumie chciałbym, żeby ktoś go kupił za taką kasę.

Ja z kolei otrzymałem ofertę prowadzenia innego klubu. Zgłosił się do mnie ligowy rywal: FC Machida Zelvia, okupujący 8 miejsce w tabeli. Obecnie zarabiam 1500 € tygodniowo, oni proponowali 2500€. Kusząca oferta, ale za bardzo podoba mi się w Kagoshimie.

Ostatni mecz czerwca zagraliśmy z Yokogawa, które przed tym miesiącem było 5. Rywal teoretycznie z czołówki jednak znacznie słabszy niż nasz klub. W efekcie dość łatwo wygraliśmy to spotkanie.

Nie obyło się jednak bez błędów. Watanabe i Matsuda popisali się przy stracie bramki. Watanabe zagrał piłkę prosto pod nogi rywala, którego następnie w polu karnym Matsuda skosił w taki sposób, że nie było wątpliwości czy sędzia powinien dyktować karnego. Na szczęście była to jedyna gafa moich zawodników.

W meczu tym zadebiutował młodziutki bramkarz Yuto Tanaka. Biorąc pod uwagę, że Harada jest jego mentorem w klubie można powiedzieć, że uczeń wkrótce przerośnie mistrza. Prawdopodobnie jakiś czas dam pograć temu młodzieńcowi, a jeżeli będę zadowolony z jego dyspozycji Harada będzie musiał zadowolić się grzaniem ławy. Mam tylko nadzieję, że jako jego mentor nie uczył go swoich ulubionych "siatkarskich" zagrań.

 

29.06.2014, Musashino Athletic Stadium, Musashino: 685 widzów

Japan Football League 17/34

[7] Yokogawa Musashino FC 1-4 FC Kagoshima [2]

 

5' Jean 1-0

12' M.Kato (kar) 1-1

32' M.Gorecki 2-1

45+2 M.Gorecki 3-1

90+2 T.Kawano 4-1

 

Y.Tanaka 7.0 - R.Matsuda 7.3; T.Watanabe 7.1; T.Kanemoto 7.0; Jean 8.6 - Y.Otsuki 7.0; T.Nishizawa 7.0 (72' T.Kawano 7.3); S.Shilin 7.0 (67' Marcelo 7.0); P.Nakajima-Farran 7.0 (79' K.Yamashita 7.0); S.Inoue 6.9 - M.Gorecki 8.8

MVP: Michał Gorecki (ST, Kagoshima) - 8.8, 2 gole

 

 

 

TABELA LIGOWA

Na półmetku rozgrywek jesteśmy drudzy. Prawdopodobnie pomiędzy czołową piątką rozegra się walka o mistrza. Z pewnością do końca będziemy walczyć o zwycięstwo w tych rozgrywkach i awans do J2!

 

Ah no i w eliminacjach do Mistrzostw Azji U22 Japonia wygrała wszystkie 5 spotkań. We wszystkich zagrali obaj moi powołani zawodnicy. Z kolei Korea Pn nie wywalczyła awansu, ale jak na ich możliwości zagrali nieźle.

Odnośnik do komentarza

Dostałem prezent od Enei i podczas gry odcięło mi prąd. W efekcie zapis jest niewczytywalny, a autozapis cofa mnie na sam początek miesiąca opisanego w poprzednim poście. Także nie dziwcie się gdy w przyszłości drugi raz pojawi się jakiś skrócony opis tych samych meczy :|

od dziś polecam każdemu autosave ustawione na 2 tygodnie albo i tydzień ;)

Odnośnik do komentarza

Powtórka czerwca w skutek uszkodzenia się pliku z zapisem. Niestety w efekcie wyszedłem tym razem znacznie lepiej. Z początku próbowałem wczytywać grę, żebym osiągnął porażkę już w pierwszym meczu, ostatecznie kiedy FM uparcie piąty raz pod rząd dawał mi punkty poddałem się ;)

Nauczony tym zdarzeniem używam autosave co tydzień, zapis do 3 plików :]

 

 

Japan Football League - czerwiec

 

01.06.2014 13/34

[3] Kamatamare Sanuki 2-2 FC Kagoshima [2]

4' S. Inoue 0-1

17' S. Ogura 0-2

48' Allan 1-2

70' Allan 2-2

 

Y.Harada 6.2 - R.Matsuda 7.0 (71' Y.Matsumoto 7.0); C.Kwang-Chon 6.9; T.Watanabe 7.0; Jean 7.0 - S.Ogura 7.5; S.Shilin 7.0 (81' T.Matsuhisa 7.0); T.Nishizawa 7.3; P.Nakajima-Farran 7.0 - M.Gorecki 7.0

MVP: Allan (ST, Kamatamare) - 8.8, 2 gole

 

Harada w każdym z meczy gdy próbowałem osiągnąć porażkę grał w siatkówkę, tutaj nie było inaczej. Prawie udało mu się ten mecz przegrać. Debiut młodego DM Matsuhisy na ogromny plus.

 

 

08.06.2014 14/34

[2] FC Kagoshima 4-0 Honda Lock [16]

27' T.Kanemoto 1-0

35' T.Nishizawa 2-0

39' T.Watanabe 3-0

62' T.Tsurusaki (sam.) 4-0

 

Y.Tanaka 7.4 - R.Matsuda 8.0; T.Watanabe 9.1; T.Kanemoto 9.0; Jean 7.7 (74' A.Kobayashi 6.9) - S.Ogura 7.0; T.Nishizawa 8.8; S.Shilin 7.1 (74' S.Inoue 6.9); P.Nakajima-Farran 7.0 (68' K.Yamashita 6.9) - T.Kawano 7.2; M.Gorecki 7.2

MVP: Takumi Watanabe (DC, Kagoshima) - 9.1, 1 gol, 1 asysta

 

Debiut ligowy w bramce Tanaki, od razu popisał się kilkoma świetnymi interwencjami. Drugi mecz z rzędu gdzie Nishizawa tworzy magię w środku pola. Trzeci mecz gdzie Gorecki nawet nie zagraża solidnie bramce rywali. A, no i mamy lidera.

 

 

15.06.2014 15/34

[2] Ehime FC 0-1 FC Kagoshima [1]

28' Jean 0-1

 

Y.Tanaka 7.0 - R.matsuda 7.0 (84' Y.Matsumoto 7.0); C.Kwang-Chon 7.5; T.Watanabe 7.2; Jean 8.5 - S.Ogura 7.0; T.Nishizawa 7.5; S.Shilin 7.0; S.Inoue 6.9 (62' T.Matsuhisa 7.0); P.Nakajima-Farran 7.0 (69' K.Yamashita 7.0) - M.Gorecki 7.0

MVP: Jean (DL, Kagoshima) - 8.5, 1 gol

 

Mecz z tą drużyną to głównie walka w środku pola. Parę ciekawych akcji z obu stron, a jedyny gol to piękny strzał z rzutu wolnego Jean'a. Zresztą nie pierwszy już raz w taki sposób wpisuje się on na listę strzelców. Gorecki pierwszy raz od czterech spotkań oddał celny strzał na bramkę rywali. Po tym meczu ważne trzy elementy czyli Nishizawa , Ogura oraz Kwang-Chon wyjecha li na zgrupowanie reprezen tacji u-22 w celu rozegrania Eliminacji Mistrzostw Azji U22.

 

 

22.06.2014 16/34

[1] FC Kagoshima 1- 0 SC Sagamihara [4]

30' Marcelo 1-0

 

Y.Tanaka 7.0 - R.Matsuda 7.1; T.Watanabe 7.2; T.Kanemoto 8.0; Jean 7.1 - Y.Otsuki 7.0; S.Shilin 6.9; Marcelo 8.2; S.Inoue 6.9 (69' T.Matsuhisa 6.9); P.Nakajima-Farran 7.0 (77' K.Yamashita) - M.Gorecki 5.5 (61' T.Kawano 7.0)

MVP: Marcelo (MC, Kagoshima) - 8.2, 1 gol

 

Bez trzech ważnych zawodników mecz z wg mnie najmocniejszą kadrowo ekipą nie był latwy. W obu połowach lepsze posiadanie piłki. Gdyby nie cudowny mecz wiecznie rezerwowego Marcelo byłoby ciężko. Gorecki przeszedł samego siebie: 4 strzały na bramkę, najbliższy wyglądał mi na odległy jakieś 2 metry od celu. Po meczu oznajmiłem mu, że jak się nie postara zacznie grzać ławę.

 

 

29.06.2014 17/34

[5] Yokogawa Musahino FC 1-5 FC Kagoshima [1]

6' Jean (kar) 0-1

48' M.Kato 1-1

59' S.Inoue 1-2

78' Jean 1-3

84' S.Inoue 1-4

86' Marcelo 1-5

 

Y.Tanaka 7.5 - R.Matsuda 7.0 (74' Y.Matsumoto 7.0); T.Watanabe 7.6; T.Kanemoto 7.9; Jean 9.2 - Y.Otsuki 7.0; S.Shilin 6.8 (60' Marcelo 8.0); S.Inoue 9.0; K.Yamashita 6.9 (74' P.Nakajima-Farran 7.0) - T.Kawano 7.9; M.Gorecki 7.0

MVP: Jean (DL, Kagoshima) - 9.2, 2 gole

 

W końcu Inoue pokazał to czego od niego oczekuję. Ligowy debiut od pierwszych minut Yamashita zaliczył jako występ bezbarwny. Gorceki nie strzela 6 mecz z rzędu, aczkolwiek tutaj przynajmniej nie był zupełnie bezużyteczny. Tanaka, na bramce przechodzi momentami samego siebie, a ma dopiero 17 lat. Zapowiada się naprawdę dobry bramkarz z niego!

 

TABELA LIGOWA

 

Japonia U22 z Ogura oraz Nishizawa w składzie kwalifiku je się do Mistrzostw Azji U22. Podobnie Korea Północna z Kwang-Chon'em.

Shota Inoue dostał nagrodę za bramkę miesiąca zdobytą w meczu z Yokogawa Musahino. Prawdę mówiąc pierwszy raz od bardzo dawna tą nagrodę zdobywa, którykolwiek z moich zawodników.

Odnośnik do komentarza

06.07.2014, Kamoike Athletic Stadium, Kagoshima: 1 277 widzów

Japan Football League 18/34

[1] FC Kagoshima 1-2 HOYO Oita [15]

28' A.Kinoshita 0-1

33' T.Fukumitsu 0-2

60' M.Gorecki 1-2

 

Y.Harada 6.6 - R.Matsuda 6.9 (83' Y.Matsumoto); C.Kwang-Chon 7.0; T.Kanemoto 7.3; Jean 7.2 - S.Ogura 6.9; S.Shilin 6.5; T.Nishizawa 6.5 (60' S.Inoue 6.9); K.Yamashita 6.8 (70' P.Nakajima-Farran 6.8) - T.Kawano 7.0; M.Gorecki 7.2

MVP: Takaki Fukumitsu (ST, HOYO) - 8.1, 1 gol

 

Popis kolejny raz dał pan Harada. Dałem mu szansę, on postanowił w 28 minucie rzucić piłkę pod nogi rywalowi, który postanowił oczywiście oddać ją nam, z tym, że w postaci rozpoczęcia gry od środka boiska. Przerywamy niezłą passę z jedną z najsłabszych drużyn w lidze. Jedynym plusem jest fakt, że Gorecki przypomniał sobie iż jego zadanie to strzelanie bramek. Z kolei Kawano z wrażenia po tym meczu złapał kontuzję. W sumie sam mało oczu sobie nie wydłubałem.

 

 

 

13.07.2014, Yurtec Stadium Sendai, Sendai: 580 widzów

Japan Football League 19/34

[10] Sony Sendai 2-4 FC Kagoshima [1]

1' S.Ogura 0-1

18' H.Kirita 1-1

22' S.Tachibana 1-2

58' S.Shilin 1-3

67' C.Kwang-Chon 1-4

81' Y.Matsuoka 2-4

 

Y.Tanaka 6.9 - R.Matsuda 7.0 (64' A.Kobayashi 6.8); C.Kwang-Chon 7.4; T.Kanemoto 7.0; Jean 7.8 - S.Ogura 7.6; S.Shilin 8.0; T.Nishizawa 7.1 (74' S.Inoue 6.4); K.Yamashita 7.6 (85' P.Nakajima-Farran) - S.Tachibana 7.6; M.Gorecki 7.0

MVP: Sun Shilin (MC, Kagoshima) - 8.0, 1 gol

 

Większość spotkania dość spokojnie prowadziliśmy grę. Niezła akcja rywali w 18 minucie przy której trudno obwiniać mi nawet kogokolwiek za stratę gola przez chwilę mnie przestraszyła. Z kolei od bramki na 2-4 praktycznie non stop przeciwnicy atakowali. W 10 minut oddali 6 strzałów. Zmiennik w napadzie, pan Tachibana pokazał, że słusznie co mecz waham się między nim, a Kawano.

Odnośnik do komentarza

20.07.2014, Kamoike Athletic Stadium, Kagoshima: 1 302 widzów

Japan Football League 20/34

[1] FC Kagoshima 3-1 Fukushima United [8]

7' T.Watanabe 1-0

24' S.Tachibana 2-0

31' Jean 3-0

72' T.Kamoshida 3-1

 

Y.Tanaka 7.0 - R.Matsuda 7.0; T.Watanabe 7.5; T.Kanemoto 7.5; Jean 8.4 (71' A.Kobayashi 6.9) - S.Ogura 7.0 (82' Y.Otsuki); S.Shilin 7.0 (73' S.Inoue 6.8); T.Nishizawa 7.0; K.Yamashita 9.0 - S.Tachibana 7.4; M.Gorecki 7.0

MVP: Kunihiko Yamashita (ML, Kagoshima) - 9.0, 2 asysty

 

Drugi mecz z rzędu Tachibana wpisuje się na listę strzelców. W napadzie naprawdę mam kilku niezłych zawodników i kiedy Kawano wyleczy kontuzję będę mieć spory dylemat kto ma grać, a kto tylko grzać ławę. Co ważne cały zespół grał tak, jakby chciał zmazać plamę z poprzedniego tygodnia.

 

 

 

27.07.2014, Fujieda Sports Park Soccer Stadium, Fujieda: 363 widzów

Japan Football League 21/34

[14] Fujieda MYFC 2-3 FC Kagoshima [1]

2' H.Take 1-0

7' S.Ogura 1-1

34' T.Kanemoto 1-2

50' Jean 1-3

81' K.Ilo 2-3

 

Y.Harada 6.8 - R.Matsuda 7.1; C.Kwang-Chon 7.0; T.Kanemoto 8.1; Jean 8.1 (69' A.Kobayashi 6.8) - S.Ogura 7.4; S.Shilin 7.0; T.Nishizawa 7.0; K.Yamashita 8.8 (73' P.Nakajima-Farran 6.4) - M.Gorecki 7.0 (69' T.Kawano 7.0); S.Tachibana 7.0

MVP: Kunihiko Yamashita (ML, Kagoshima) - 8.8, 2 asysty

 

W końcu mecz, gdzie Harada nie grał w siatkówkę! Obie bramki padły po niezłych akcjach rywali. Do tego drugi mecz z rzędu Yamashita czyni cuda. Gdyby jeszcze kondycyjnie wytrzymywał do końca spotkania. Grupa pościgowa traci punkty, a więc powiększamy przewagę!

 

 

Lipiec uznajemy więc za bardzo udany miesiąc. Na 12 możliwych punktów zdobyliśmy 9. Niestety pierwszy raz straciliśmy je u siebie. Cieszy mnie fakt, że Gorecki zaczął być widoczny na boisku.

 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...