Skocz do zawartości

Allianz Areno, nadchodzę!


tomba

Rekomendowane odpowiedzi

Bramkarze: (Mecze/Bramki Stracone/Czyste Konta/Średnia)

Milos Dragojevic (33/49/7/6.84)

Pierluigi Gollini (2/4/0/6.95)

Rafał Gikiewicz (20/23/7/6.82)

 

Notes: Dragojevic był przez większą część sezonu naszym podstawowym bramkarzem, niestety przytrafiały mu się tak zwane babole, dlatego w styczniu sięgnąłem po Gikiewicza, który niestety również nie zachwyca. Milosowi kończy się kontrakt, którego nie przedłuże, natomiast jeśli Gikiewicz będzie tak dalej grał to prawdopodobnie do składu wskoczy Gollini, który w tym sezonie nie dostawał zbyt wiele szans na wykazanie się.

 

 

Boczni obrońcy: (Mecze/Bramki/Asysty/Średnia)

Maciej Manka (34/2/3/7.01)

Rafął Kosznik (8/0/0/6.38)

Pedro Eugenio (38/0/5/6.86)

Patryk Fryc (19/0/4/6.67)

Mariusz Magiera (38/2/6/6.97)

 

Notes: Naszymi podstawowymi bocznymi obrońcami w tym sezonie byli Eugenio oraz Magiera, którzy nie zachwycali, ale grali jak najbardziej poprawnie. Eugenio na 100% zostanie na następny sezon, natomiast Magierę prawdopodobnie sprzedam, gdyż ma już 31 lat. Manka gdy grał to nie zawodził, wystąpił aż w 31 spotkaniach, ale w połowie z nich wchodził z ławki. Fatalnie prezentowali się Kosznik i Fryc. O ile ten drugi zaliczył kilka asyst, to działa na jego plus, to Kosznik to po prostu porażka. Obydwóm po sezonie kończy się kontrakt i nie zostanie on przedłużony.

 

 

Środkowi obrońcy:

Mathias Wittek (25/2/0/7.01)

Milos Kosanovic (36/2/1/7.10)

Bartosz Kopacz (23/3/0/7.11)

Rafał Otwinowski (43/5/2/7.24)

 

Notes: Na tej pozycji była ogromna rotacja, jedynym pewniakiem był Otwinowski, gracz który uzyskał najwyższą średnią ocenę ze występy w ekstraklasie a nie został nominowany do nagrody dla zawodnika roku. Troche to śmieszne, ale cóż zrobić. Kopacz, Kosanovic i Wittek grali na dobrym poziomie, ale na przyszły sezon planuje tutaj zakupić kogoś znacznie lepszego, o ile dostanę od zarządu pokaźną sumę na transfery.

Odnośnik do komentarza

Dzięki :P

 

*****************

 

Środkowi pomocnicy:

Janusz Gol (33/4/1/6.97)

Mateusz Machaj (22/2/4/7.20)

Krzysztof Mączyński (45/5/5/7.11)

Konrad Nowak (8/2/1/7.01)

Łukasz Tymiński (39/3/3/7.02)

Josh Sheehan (3/0/0/6.83)

 

Notes: Za rozbijanie ataków rywali odpowiadali Gol i Tymiński i ze swojej pracy wywiązywali się niemalże perfekcyjnie. Tymiński może być pewny miejsca w składzie na przyszły sezon, natomiast Gola będę starał się sprzedać, gdyż ma już 30 lat. Jako ci bardziej ofensywni zazwyczaj grali Machaj oraz Mączyński, spisywali się całkiem nieźle, ale chcę zatrudnić lepszych zawodników na ich miejsce. Sheehan i Nowak nie pograli za dużo, Walijczyk praktycznie cały czas leczył kontuzję, a naprawdę liczyłem, że to on będzie dyrygował naszą grą. Natomiast Nowak grał słabo - miał jeden mecz przebłysku, gdy trafił dwa razy do siatki rywali a tak to tragedia.

 

 

Skrzydłowi:

Nayib Lagouireh (43/9/6/6.99)

Maciej Małkowski (37/9/10/7.10)

Michael Gardawski (30/3/4/6.96)

Bartosz Żurek (32/6/12/7.08)

 

Notes: Lagouireh, Małkowski, Żurek - ta trójka decydowała o naszej sile w ofensywie. Spisywali się bardzo, bardzo dobrze. W następnym sezonie zabraknie jednak Małkowskiego, któremu kończy się kontrakt, a szkoda mi trzymać zawodnika który ma już 31 lat i ma jedną z wyższych pensji w klubie. Gardawski znacznie od nich odstawał, dlatego odejdzie - podobnie jak w przypadku Małkowskiego - kontrakt się kończy wraz z końcem czerwca.

 

 

Napastnicy:

Jakub Świerczok (32/11/2/6.95)

Mariusz Stępiński (41/15/13/7.08)

Mateusz Zachara (20/12/2/7.20)

 

Notes: Najlepszym z tej trójki wydaje się Stępiński, który niestety jest tylko wypożyczony z Lautern, a o kupnie możemy pomarzyć. W końcówce dobrą formę złapał Zachara, szkoda, że tak późno. Świerczok grał przywoicie, jednak oczekiwałem po nim więcej, w końcu ze względu na niego odesłałem z wypożyczenia Avdica. Jego kontrakt wygasa, ja miałem ogromny dylemat czy go przedłużyć - zdecydowałem, że tego nie zrobię.

Odnośnik do komentarza

Taki mały troll :P Chciałem zobaczyć waszą reakcję :P Jest to newgen, gdzieś tam na zadupiu w Brazylii gra :P

 

*************

 

LIPIEC 2016:

 

 

Transfery z klubu:

Maciej Małkowski (WT do Piasta Gliwice)

Milos Dragojevic (WT)

Michael Gardawski (WT)

Rafał Kosznik (WT)

Patryk Fryc (WT do Piasta Gliwice)

Jakub Świerczok (WT)

Mariusz Magiera (WT)

Krzysztof Mączyński (1.1 mln do Legii Warszawa)

 

Transfery do klubu:

Charlie Adam (WT ze Stoke City)

Khalid Boulahrouz (WT z Brondby)

Graham Burke (WT z Barsnley)

Michał Czekaj (775 tys. z Wisły Kraków)

Mateusz Fedyna (WT ze Śląska Wrocław)

Dawid Kamiński (WT z Wisły Kraków)

Radosław Majewski (WT z Nottingham Forest)

Quenten Martinus (WT z MVV)

Paweł Oleksy (WT z Zagłębia Lubin)

Andrew Shinnie (WT z Birmingham)

Etien Velikonja (WT z Cardiff City)

Kamil Drygas (WT z Zawiszy Bydgoszcz)

 

Sparingi:

29.06 - Górnik Zabrze 2:1 ACS Poli (45' Manka, 68' Piasecki - 21' Damianovici)

02.07 - Calisia 2:4 Górnik Zabrze (12' Szymanek, 60' Kohut - 22' Otwinowski, 26' Żurek, 52' Eugenio, 68' Kopacz)

06.07 - Hluczyn 2:3 Górnik Zabrze (48' Boucek, 80' Drozd - 12' Martinus, 19' Otwinowski, 71' Lagouireh)

 

T-Mobile Ekstraklasa: [1-3]

15.07 - Ruch Chorzów 3:0 Górnik Zabrze (14' 20' Jovanovic, 58' Korczyński)

22.07 - Górnik Zabrze 1:1 Pogoń Szczecin (28' Drygas - 47' Jovanovic)

31.07 - Jagiellonia Białystok 2:2 Górnik Zabrze (50' Salinas, 69' Masłowski - 6' Żurek, 23' Adam)

 

Liga Mistrzów, 3 faza kwalifikacyjna:

27.07 - Rapid Wiedeń 4:5 Górnik Zabrze (7' Prochazka, 38' Kaufmann, 61' Garbiel, 90' Sneijder - 11' 16' Majewski, 25' Lagouireh, 37' Martinus, 63' Manninger sam.)

 

 

Kolejna rewolucja z Zabrzu. Liczę na to, że sprowadzeni zawodnicy pozwolą mi godnie reprezentować Polskę w lidze europejskiej, czy to lidze mistrzów. Wśród nich pojawiło się kilka znanych twarzy. Pierwszym nabytkiem jest Charlie Adam, piłkarz znany głównie z występów w Liverpoolu, a ostatnie 4 lata spędził w Stoke, gdzie zagrał łącznie w ponad 100 spotkaniach w samej angielskiej ekstraklasie. Liczę, że ten chłopak będzie naszym liderem środka pola po odejściu Mączyńskiego do Legii. Kolejnym jest wielokrotny reprezentant Holandii, Boulahrouz, który mimo 34 lat wygląda całkiem przyzwoicie. Graham Burke mam nadzieje, że będzie gwarancją kilkunastu bramek w sezonie, zawodnik który niemal całą swoją karierę spędził w Anglii, a ostatnio w barwach Barsnley wpisywał się 9 razy na listę strzelców. Michał Czekaj to jedyny transfer gotówkowy. Zapłaciliśmy za Polaka aż 775 tysięcy, ale myślę, że jest wart tej ceny. Mateusz Fedyna i Dawid Kamiński to stosunkowo młodzi Polacy, nie wiem czy wywalczą miejsce w podstawowym składem, szczerze wątpie, że im się to uda. Radosław Majewski to kolejne wzmocnienie środka pola, były zawodnik Nottingham Forest, wcześniej grał w Polonii Warszawa, więc jest to jego powrót do ekstraklasy. Po odejściu Małkowskiego potrzebowałem porządnego skrzydłowego, mój wybór padł na reprezentanta Curacao, Martinusa. Zawodnik ten idealnie zastąpi Maćka, jest to bardzo podobny typ zawodnika - bardzo szybki, przebojowy. Paweł Oleksy ma być naszym podstawowym lewym obrońcą. Dość ryzykowne posunięcie z mojej strony, bo nie jest to gracz wybitny, ale mam nadzieje, że sobie poradzi. Shinnie i Drygas to kolejni zawodnicy do środka. Pierwszy z nich w ostatnim sezonie spadł z Brimingham z Premier League, ale był wyrózniającą się postacią, natomaist Drygas, były kapitan Zawiszy bez wątpienia się przyda, bo Gol mnie wkurwił i teraz siedzi w rezerwach. Ostatnim nabytkiem jest alternatywe dla Burke, czyli Etienne Velikonja Słoweniec który ostatnio również pogrywał Anglii.

 

Sezon zaczęliśmy bardzo przeciętnie, ale szczerze mówiąc się tego spodziewałem. Większość nowych piłkarzy miałem dostępnych do gry dopiero na pierwszy mecz z Ruchem, nie mogłem ich zgrać w sparingach i widać było niestety tego efekty. 0:3 z Ruchem a następnie dwa remisy z Pogonią i Jagiellonią. Na szczęście w lidze mistrzów ograliśmy na wyjeździe po strzelaninie Rapid 5:4. Szkoda, że straciliśmy tyle bramek, ale cóż. Legia Warszawa trafiła na Olimpique Marsylię i już w pierwszym meczu sprawiła sensacje, bo na Pepsi Arenie ograli wyżej notowanych rywali 2:1. Jagiellonia w eliminacjach do ligii europejskiej niestety uległa na wyjeździe Dinamo Bukareszt 0:1. Dolcan Ząbki już zakończył swój udział w europejskich rozgrywkach, w 1 rundzie uległ Brondby 0:2 1:1.

Odnośnik do komentarza

Iwabik - Nie wiem czy w stosunku do BETY w pełnej wersji się coś zmieniło (jeszcze nie kupiłem pełnej), ale gra mi się bardzo przyjemnie. Ale czy polecam kupić? Sam nie wiem ;) Na pewno ta wersja fm-a jest lepsza od poprzedniej (według mnie), nowy wygląd trybu 3d, ogólnie wizualnie to wszystko lepiej wygląda.

Ajerkoniak - Dużo na Boulahrouzie nie tracę, a jakoś musiałem odpowiedzieć na transfer Legii, która sprowadziła... Kevina Gameiro.

 

**************

 

SIERPIEŃ 2016 CZ.1

 

 

T-Mobile Ekstraklasa: [4-5]

06.08 - Górnik Zabrze 1:0 Miedź Legnica (34' Shinnie)

12.08 - Górnik Zabrze 4:1 Zawisza Bydgoszcz (3' 37' Kosanovic, 12' Lagouireh, 26' Adam - 88' Popara)

 

Liga Mistrzów, 3 faza kwalifikacyjna:

03.08 - Górnik Zabrze 1:2 Rapid Wiedeń (43' Majewski - 63' Metz, 76' Majtan)

 

 

Udało się, fartownie ale jednak. Zagramy w barażu o ligę mistrzów, ale tam z taką grą jak w rewanżu z Rapidem możemy po prostu zapomnieć o awansie. Zagramy w nim z Dinamem Zagrzeb, który w poprzedniej fazie rozbił jakiś zespół z Luksemburga 21:0, a 6 bramek w tym dwumeczu zdobył nasz rodak, Bartek Pawłowski. Legia sprawiła mega sensację, wyeliminowała Marsylię 2:1 3:2 i w następnej fazie spotka się z Zenitem. W ekstraklasie chyba wracamy na właściwe tory, o ile mecz z Miedzią był słaby i wygraliśmy tylko 1:0 to mecz z Zawiszą pokazał naszą siłe, a z dobrej strony pokazał się Adam, który do bramki dołożył dwie asysty.

 

 

Odnośnik do komentarza

SIERPIEŃ 2016 CZ.2

 

 

Transfery z klubu:

Rafał Gikiewicz (350 tys. do Kopenhagi)

 

Transfery do klubu:

Dusan Kuciak (WT z Legii Warszawa)

 

LIga Mistrzów, Baraż:

17.08 - Górnik Zabrze 0:1 Dinamo Zagrzeb (70' Pamic)

23.08 - Dinamo Zagrzeb 3:1 Górnik Zabrze (10' 18' 69' Soudani - 27' Czekaj)

 

T-Mobile Ekstraklasa: [6-7]

20.08 - Lechia Gdańsk 1:3 Górnik Zabrze (51' Łazaj - 45' Adam, 50' Velikonjka, 56' Burke)

27.08 - Gónik Zabrze 2:5 Widzew Łódź (10' 33' Kosanovic - 73' 88' Batrovic, 7' Mroziński, 54' Grzelczak, 57' Caktas)

 

 

Masakra... chyba pierwszy raz jak gram w Polskiej ekstraklasie to nie awansowałem do ligi mistrzów. Zagraliśmy strasznie, szczególnie atak dał dupy, z przodu w ogóle nie istnieliśmy. Nadzieję w rewanżu dał Czekaj, którego z konieczności ustawiłem na prawej obronie, niestety koledzy z drużyny nic sobie z tego nie zrobili. Po tym dwumeczu z zespołu wyleciał Gikiewicz, który wpuścił tutaj 3 babole i uznałem, że to jego koniec. Zastąpi go sprowadzony za darmo Kuciak. Cóz, zagramy w lidze europejskiej. Legia sprawiła kolejną sensację, gdyż wyeliminowała Zenit 0:1 1:0 karne 9:8. W lidze mistrzów spotkają się z Schalke, PSV i FC Porto. My trafiliśmy do grupy L, z Anderlechtem, Partizanem i Liverpoolem. Awansował także Lech Poznań, zagra w grupie J z Napoli, Vikingiem i Viktorią Pilzno. W lidze też nie idzie po naszej myśli, o ile pokonaliśmy na wyjeździe 3:1 Lechię to u siebie rozjebał nas słaby Widzew. Muszę coś zrobić z tym zespołem, może jakoś zmienić taktykę, sam nie wiem...

 

gedj.png

Odnośnik do komentarza

Szkoda, ale cóż zrobić - zespół jeszcze nie zdążył się zgrać, być może za dużo zmian jak na jedno okienko.

 

**************

 

GRUDZIEŃ 2016:

 

 

T-Mobile Ekstraklasa: [8-11]

09.09 - Legia Warszawa 0:1 Górnik Zabrze (67' Majewski)

18.09 - Górnik Zabrze 2:1 Piast Gliwice (30' Shinnie, 45' Otwinowski - 22' Essam)

21.09 - Korona Kielce 1:3 Górnik Zabrze (20' Perales - 12' Lagouireh, 42' Martinus, 63' Burke)

24.09 - Górnik Zabrze 3:0 Dolcan Ząbki (1' Kamiński, 78' Manka, 89' Velikonka)

 

Liga Europejska, Grupa L: [1-2]

15.09 - Górnik Zabrze 4:2 Anderlecht Bruksela (28' 32' Burke, 60' 67' Velikonja - 4' Schepers, 25' Jozefzoon)

29.09 - Partizan Belgrad 3:4 Górnik Zabrze (14' 33' Pejic, 20' Grumic - 3' 18' 24' Velikonja, 54' Burke)

 

 

Zielono mi :D Wreszcie przyszła kapitalna forma, szkoda, że akurat kilkanaście dni po tym jak pożegnaliśmy się z ligą mistrzów. W lidze nie ma na nas mocnych, ograliśmy nawet naszpikowaną gwiazdami Legię Warszawa. Potem 2:1 z Piastem a następnie to już spokojne wygrane, 3:1 z Koroną i 3:0, pogrom z Dolcanem. W lidze europejskiej także dajemy radę, u siebie udało się oklepać Anderlecht. Mecz był bardzo ciężki, ale z dobrej strony pokazała się dwójka naszych napastników. Następnie na wyjeździe z Partizanem dość szczęśliwie ale wygraliśmy.

 

bizx.png

 

7zuz.png

Odnośnik do komentarza

U mnie cienko wygląda ten Toshev niestety. 10 wykończenie, 10 opanowanie. Teraz gra w GKS-ie Katowice i w 11 meczach strzelił 3 bramki.

I znowu faile z miesiącami :D Oczywiście w poprzednim moim poście powinien być wrzesień.

 

*****************

 

PAŹDZIERNIK 2016:

 

 

T-Mobile Ekstraklasa: [12-15]

02.10 - Górnik Zabrze 4:1 Wisła Kraków (2' 23' Burke, 7' Kosanovic, 75' Kamiński - 40' Juhar)

14.10 - Lech Poznań 2:2 Górnik Zabrze (55' 60' Starzyński - 64' Velikonja, 74' Żurek)

23.10 - Śląsk Wrocław 3:2 Górnik Zabrze (2' 66' Plet, 64' Socha - 41' Majewski, 87' Burke)

28.10 - Górnik Zabrze 2:1 Zagłębie Lubin (40' Burke, 76' Lagouireh - 12' Papadopoulos)

 

Puchar Polski: [2-3 runda]

18.10 - Concordia Elbląg 2:3 Górnik Zabrze (13' Cichy, 68' Cios - 42' 80' Boulahrouz, 77' Kamiński)

31.10 - Flota Świnoujście 0:1 Górnik Zabrze (50' Gol)

 

Liga Europejska, Grupa L: [3]

20.10 - Górnik Zabrze 0:2 FC Liverpool (52' Allen, 71' Flanagan)

 

 

Miesiąc w kratke. W ekstraklasie straszne wyniki. O ile początek był obiecujący, bo ograliśmy aż 4:1 Wisłę Kraków to potem było tylko gorzej. 2:2 na wyjeździe z Lechem i porażka na stadionie Śląska 2:3. Odrobiliśmy co nieco w meczu z Zagłębiem, ale mimo wszystko przez te wpadki tracimy trzy punkty do lidera. Puchar Polski w tym sezonie chcę wygrać, więc nie wystawiam na niego zbytnio rezerw. Udało się, chociaż nie bez problemu ograć Concordię. Zagraliśmy fatalnie, ale wynik uratował nam dwoma trafieniami po rzutach rożnych Boulahrouz. Flocie nie daliśmy szans i tylko bramkarzowi zawdzięczają, że nie stracili więcej bramek. W ćwierćfinale zagramy z Dolcanem Ząbki. W lidze europejskiej nie mieliśmy szans, Liverpool nas bardzo pewnie ograł.

 

k9e1.png

 

epr5.png

Odnośnik do komentarza

Widzew - KLIK

 

***************

 

LISTOPAD & GRUDZIEŃ 2016:

 

 

T-Mobile Ekstraklasa: [16-20]

06.11 - Górnik Zabrze 3:1 Ruch Chorzów (2' Burke, 33' Kosanovic, 43' Żurek - 55' Dąbrowski)

18.11 - Górnik Zabrze 4:1 Jagiellonia Białystok (48' 88' Burke, 36' Lagouireh, 27' Kosanovic)

27.11 - Miedź Legnica 2:2 Górnik Zabrze (46' Goluński, 54' Burkhardt - 34' Lagouireh, 48' Kopacz)

06.12 - Zawisza Bydgoszcz 0:2 Górnik Zabrze (29' Martinus, 63' Żurek)

09.12 - Górnik Zabrze 3:1 Lechia Gdańsk (15' Velikonka, 67' Burke, 59' Iwanowski sam. - 69' Młonek)

 

Liga Europejska, Grupa L: [4-6]

03.11 - FC Liverpool 3:0 Górnik Zabrze (31' Westwood, 45' 90' Mason)

24.11 - Anderlecht Bruksela 2:2 Górnik Zabrze (4' Uludag, 14' Mitrovic - 79' Żurek, 90' Burke)

01.12 - Górnik Zabrze 5:1 Partizan Belgrad (15' 32' 44' 56' Burke, 74' Eugenio - 88' Pejic)

 

Wreszcie piękna seria. Całe dwa miesiące bez porażki w ekstraklasie, ale też trzeba powiedzieć, że nie graliśmy z rywalami z najwyższej półki. Cztery wygrane i jeden, bardzo pechowy remis z ostatnią w tabeli Miedzią Legnica. Przez tą wpadkę mistrzem jesieni zostaje Widzew Łódź. Trzeba przyznać, że manager Kazimierz Moskal znakomicie poustawiał grę zespołu z Łodzi, przed sezonem chyba nikt nie typował ich do czołówki. W lidze europejskiej porażka, zasłużona 0:3 z Liverpoolem na ich stadionie. Następnie remis z Anderlechtem i w ostatnim meczu było bardzo gorąco. Znowu musieliśmy liczyć na innych, a konkretnie na Liverpool, inny wynik niż ich wygrana z Belgami nie dawał nam awansu. Na szczęście Anglicy podeszli do ostatniego meczu w grupie na poważnie i go wygrali, a jak widać my nie daliśmy żadnych szans Partizanowi i znowu zagramy w 1/16, która jednak będzie prawdopodobnie ostatnią, bo zagramy z P$G. Lech Poznań także zagra w 1/16, w trzech ostatnich kolejkach pokonał Viktorię Pilzno, Napoli oraz Vikinga i w następnej fazie trafili na Dynamo Kijów. Legia odpadła z dwoma punktami na swoim koncie.

 

 

527t.png

Odnośnik do komentarza
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...