Skocz do zawartości

Allianz Areno, nadchodzę!


tomba

Rekomendowane odpowiedzi

Wersja gry: Football Manager 2014 BETA

Baza danych: Duża

Zasady: Własne

 

 

Siemanko! ;) Tak jak zapowiadałem, na nową karierę nie musieliście długo czekać. Będzie się ona różnić od pozostałych, ale do tego przejdziemy za chwilkę. Zostanę przy podsumowaniach miesięcznych, szczerze mówiąc nie mam ochoty pisać opisów, skoro każdy z nich wygląda tak samo. Klub? No właśnie i tutaj jest ta nowość. Postanowiłem sobie zacząć bezrobotny i czekałem aż do 14 stycznia 2014 roku. Wcześniej miałem kilka rozmów kwalifikacyjnych między innymi w Arce Gdynia, Górniku Zabrze, Benfice B, Barcelonie B czy Strasbourgu, lecz tamtejsze zarządy decydowały się zatrudnić innych managerów. Swoją drogą spoko sprawa, to nie jest tak jak w poprzedniej wersji gry, że składasz podanie i czekasz na akceptację bądź odrzucenie - teraz jeśli zarząd uzna, że jesteś wystarczająco dobry zaprosi cię na rozmowę. Szczerze mówiąc nie mam pojęcia, czy odpowiedzi na niej udzielane mają jakieś znaczenie, ale mimo wszystko bardzo mi się to podoba. Ostatecznie zatrudnienie znalazłem w Duńskim zespole FC Skanderborg. Oczywiście nie mam zamiaru się przywiązywać do żadnego klubu, będzie to kariera w której prawdopodobnie poprowadzę wiele klubów - o ile save się nie zepsuje, czy coś w tym stylu. Generalnie moim celem w tej karierze będzie zostanie managerem Bayernu Monachium - ciężka sprawa, ale liczę, że to się uda ;) Dość pitolenia, teraz po krótcę przedstawię Wam kadrę. Jest to zespół amatorski, więc mogę się liczyć z tym, że przy lepszej dyspozycji pilkarze będą uciekać z klubu.

 

 

Bramkarze:

Tobias Nannestad [DEN/21]

Jannik Friis [DEN/29]

 

Notes: Młody Nannestad wydaje się znacznie lepszą opcją od bardziej doświadczonego Friisa, jednak teraz mamy prawie 3 miesięczną przerwę, w której na pewno zorganizuje masę sparingów i to właśnie forma obydwóch zawodników zadecyduje kto będzie podstawowym bramkarzem.

 

 

Prawa Obrona:

Magnus Fischer [DEN/22]

Seamus Bartholdy [DEN/21]

 

Notes: Ciężki wybór, Bartholdy jest dużo szybszy od Fischera, jednak Magnus jest lepiej wyszkolony technicznie. Poprzedni manager stawiał na Fischera - też jestem bardziej przekonany do niego.

 

 

Lewa Obrona:

Jacob Rasmussen [DEN/20]

Simon Broskov Jensen [DEN/25]

 

Notes: Bez dwóch zdań, tutaj rywalizacje wygrywa Rasmussen. Zawodnik ten ma zaledwie 20 lat, a już wybija się ponad przeciętność. Jest on typem szybkościowca, a do tego potrafi dobrze dośrodkować.

 

 

Środkowa obrona:

Mads Damgaard [DEN/20]

Mikkel Larsen [DEN/33]

Jens Kristian Klitgaard [DEN/22]

Jacob Vestergaard [DEN/19]

Kasper Bach Jensen [DEN/33]

 

Notes: Mam czterech bardzo dobrych obrońców i na prawdę dziwie się, że tracili oni aż tyle bramek. Odstaje tylko Klitgaard, który co ciekawe był pierwszym wyborem poprzedniego manago, ale średnia 6.08 po 14 meczach, to mówi samo za siebie.

Odnośnik do komentarza

Można tak powiedzieć ;) Mam nadzieję, że się nie obrazi :P

 

***************

 

Środkowi pomocnicy:

Morten Krogh [DEN/27]

Ole Ringgaard [DEN/22]

Peter Stokholm [DEN/24]

Mkael Basse [DEN/27]

Steffen Luck [DEN/29]

 

Notes: No cóz, wygląda na to, że moja taktyka będzie się opierać tylko i wyłącznie na środkowych pomocnikach, albowiem nie mam w klubie ani jednego skrzydłowego. Będzie ciężko, bo nigdy takiej taktyki nie stosowałem, ale kiedyś musi być ten pierwszy raz.

 

 

Napastnicy:

Daniel Flyger [DEN/27]

Kim Rasmussen [DEN/26]

Rene Deigaard [DEN/24]

 

Notes: Prawdopodobnie zdecyduje się na grę z dwoma napastnikami, więc wszyscy dostaną swoje szanse, zobaczymy który wykorzysta ją najlepiej.

 

 

 

em80.png

Odnośnik do komentarza

Debrecen - może troszkę przesadziłem z tym zdaniem, jednak w tej karierze zostanę przy miesięcznych podsumowaniach ;)

 

**************

 

LUTY 2014:

 

 

Transfery do klubu:

Anders Eling Jakobsen (WT)

Ricki Laursen (WT)

Jesper Duelund (za darmo z Virum-Sorgenfri)

 

Sparingi:

21.02 - Skanderborg 2:5 Lyngby (21' Flyger, 64' Luck - 18' Toutouh, 51' 57' Fosgaard, 54' Granskov, 90' Mor)

28.08 - Marielnyst 1:0 Skandrborg (43' Pedersen)

 

 

Postanowiłem sprowadzić kilku zawodników do nas, żebyśmy w przypadku kontuzji mieli kim grać. Przyszedł do nas defensywny pomocnik, 23 letni Jakobsen, 31 letni ofensywny pomocnik Duelund oraz bardzo młody, 17 letni Laursen. Zobaczymy jak sobie poradzą w naszym zespole, póki co nie mogę o żadnym z nich powiedzieć miłego słowa, wszyscy z nich zagrali w sparingach, ale nie pokazali nic ciekawego. Mecze kontrolne jak do tej pory graliśmy z zespołami które są w 1 lidze (druga liga duńska). Pierwszy mecz z Lyngby, czyli zespołem który pewnie kroczy po awans do Superligi, niestety sromotny wpierdol 5:2, ale chyba nie zasługiwaliśmy na taki wynik. Graliśmy dobrze, poszliśmy na wymianę ciosów, ale zabrakło nam wykończenia. Drugiego spotkania bardzo żałuję, mogliśmy się pokusić o zwycięstwo, ale w trakcie meczu sam Flyger zmarnował cztery doskonałe okazję. Następne sparingi zagramy ze znacznie słabszymi ekipami, więc liczę, że poprawimy nasz dorobek strzelecki.

Odnośnik do komentarza

MARZEC 2014:

 

 

Sparingi:

07.03 - Skanderborg 2:1 Lyseng (3' Flyger, 41' Deigaard - 51' Amtrup)

13.03 - Skanderborg 0:7 Kjellerup (4' 43' 80' Nielsen, 7' 56' 62' Palmisano, 45' Mannie)

20.03 - Skanderborg 1:2 Roskilde (71' S.Nielsen - 42' A.Nielsen, 82' Cordua)

 

 

Liczyłem na trzy zwycięstwa i jak widać przeliczyłem się. Sparing z Lyseng wypadł całkiem nieźle, szczególnie w ofensywnie. Tyły się nie popisały, ale straciliśmy tylko jedną bramkę. Drugi mecz to jakaś masakra, 0:7, obrona spisała się fatalnie, ale też w ataku nie mieliśmy zbyt wiele do zaoferowania. Zaraz po tym meczu zaprosiłem do nas zawodników którzy ustrzelili hattricki, czyli Nielsena i Palmisano - do końca sezonu na pewno u nas zostaną. Ostatni sparing całkiem całkiem, chociaż przegrany to tutaj zauważyłem wreszcie dobrą grę w obronie, mimo straty dwóch bramek, które raczej wynikały z przypadku. Pierwsze spotkanie ligowe zagramy już 1 kwietnia z ostatnim zespołem w tabeli, Skovbakken.

Odnośnik do komentarza

KWIECIEŃ 2014:

 

 

2 Liga Zachód: [16-21]

01.04 - [9] Skandeborg 4:3 Skovbakken [16] (54' 68' Flyger, 15' Palmisano, 28' Duelund - 3' Severinsen, 35' Larsen, 48' Pedersen)

05.04 - [10] Aarhus Fremad 1:1 Skandeborg [8] (78' Rask - 26' S.Nielsen)

13.04 - [9] Skandeborg 1:1 Odder [8] (27' S.Nielsen - 68' M.Nielsen)

17.04 - [15] FC Sydvest 1:2 Skandeborg [9] (1' Mandrup - 12' Laursen, 24' Ringgaard)

21.04 - [8] Skandeborg 1:0 HIK [2] (36' Vestergaard)

27.04 - [10] FC Svendborg 0:4 Skandeborg [6] (12' 52' 64' S.Nielsen, 68' Vestergaard)

 

 

Gdyby mi ktoś powiedział, że po tak fatalnych meczach sparingowych nadejdzie taka forma to bym go wyśmiał. Naprawdę, nie wiem co się zmieniło przez ten czas, ale zespół jakby nauczył się grać, nauczył się tworzyć sytuacje i co najważniejsze je wykorzystywać. Zaczęliśmy od meczu z zespołem który chyba już na 100% spadnie z ligi i wbrew pozorom było to najcięższe spotkanie w tym miesiącu. Skovbakken postawiło wysoko poprzeczkę, ale na szczęście wygraliśmy. Następnie dwa remisy z przeciętnymi zespołami, najpierw z Aarhus a następnie z Odder. Później było już tylko lepiej. 2:1 z walczącym o awans Sydvest, a następnie kapitalny mecz i ogranie wicelidera HIK. Na koniec 4:0 z Svendborg, tutaj pokazaliśmy kapitalne wykończenie, a sprowadzony prze ze mnie Nielsen ustrzelił hattricka i generalnie spisuje się wyśmienicie. Gorzej z Palmisano, ale liczę, że jeszcze się rozstrzela. Dzięki tej serii awansowaliśmy na 6 miejsce, do wicelidera tracimy trzy punkty, a do będącego na pierwszym miejscu Rishoj aż 17. Niestety z tej ligi awansuje tylko jedna ekipa, więc o tym możemy zapomnieć.

 

 

Odnośnik do komentarza

MAJ 2014:

 

 

2 Liga Zachód:

07.05 - [5] Skanderborg 1:1 Brabrand [11] (51' Nielsen - 48' Paarup)

10.05 - [9] FC Djursland 0:2 Skanderborg [4] (5' Deigaard, 69' Barthlody)

18.05 - [3] Skanderborg 2:1 Naesby [7] (8' 25' Flyger - 13' Valentin)

25.05 - [4] Thisted FC 1:2 Skanderborg [3] (77' Schjodt - 29' Flyger, 85' Nielsen)

28.05 - [1] Rishoj 2:2 Skanderborg [3] (14' Backmann, 31' Bak - 59' 90' Nielsen)

 

 

Drugi miesiąc naszych zmagań w lidze i nadal bez porażki. Nie wiem jakim cudem poprzedni manager zajmował zaledwie 9 miejsce w lidze, gdyby nie to, to pewnie walczylibyśmy o awans, a tak to może i mamy fantastyczną formę, ale co z tego jak kwestia promocji do wyższej ligii jest już dawno rozstrzygnięta. Na początek remis ze słabym Brabrand, nie wiem jak to się stało, dominowaliśmy, mieliśmy okazje ale nasi zawodnicy pudłowali z niemożliwych sytuacji. Dalej pewna wygrana kolejno z Djursland, Neasby a na koniec Thisted. Ostatni mecz to był hit, mierzyliśmy się z liderem i udało się wywieźć korzystny rezultat, punkt w samej końcówce uratował nam Nielsen. Obecnie zajmumy trzecie miejsce, do drugiego Skive tracimy trzy punkty, ale mamy jeszcze bezpośredni mecz z nimi. Pierwsze Rishoj już jest po za zasięgiem, 19 punktów przewagi nad nami i pewny awans.

Odnośnik do komentarza

CZERWIEC 2014:

 

 

2 Liga Zachód:

01.06 - [3] Skanderborg 1:1 Middelfart [10] (32' Nielsen - 54' Engels)

07.06 - [9] Jammerbugt 1:1 Skanderborg [3] (54' Pedersen - 60' Nielsen)

15.06 - [2] Skive 1:2 Skanderborg [3] (3' Corea - 32' Flyger, 40' Nielsen)

21.06 - [3] Skanderborg 1:0 Ringkobing [15] (20' Nielsen)

 

 

I koniec sezonu. Cała druga runda bez porażki, ale też bez awansu. Świetna forma Nielsena trwa w najlepsze, 13 bramek w 14 spotkaniach to naprawdę dobry wynik. Na początek miesiąca dwa remisy z zespołami z niższej półki, to niestety pogrzebało nasze szansę na drugie miejsce i nawet po wygranej ze Skive nie zdołaliśmy na nie wskoczyć. Cóz, kończymy sezon na trzeciej lokacie a ja postanowiłem odejść z Skanderborgu. Uważam, że swoje zrobiłem, stworzyłem przez te pół roku zespół który w następnym sezonie powinien walczyć o awans i na tym moja rola się kończy. Gdzie chce pracować? Na pewno nie w Danii, chyba, że w najwyższej lidze - zobaczymy gdzie mnie przyjmą.

 

 

gwjb.png

Odnośnik do komentarza

Zostałem kolejne kilka miesięcy bez pracy. Nie chcieli mnie w Le Mans, nie chcieli też w Arce Gdynia. Próbowałem również znaleźć zatrudnienie w trzeciej, czy drugiej lidze belgijskiej jednak i tu mnie nie przyjęli. W końcu pojawiły się dwie oferty z Npower League One. Pierwsza z Leyton Orient, tę jednak odrzuciłem, gdyż postanowiłem podpisać kontrakt z Sheffield Wednesday. Zespół ten w lidze zajmuje 13 miejsce, a do lidera z Bristol traci 6 punktów. Obecnie w grze mam 13 października. Czas na przedstawienie kadry zespołu:

 

 

Bramka:

 

Chris Kirkland [ENG/33]

Cameron Dawson [ENG/19]

Matt Jones [ENG/27]

 

Notes: Mam trzech bardzo dobrych bramkarzy, jednak poprzedni manager stawiał na Jonesa i ja też to zrobię, gdyż reszta nie ma odpowiedniego rytmu meczowego.

 

 

Prawa obrona:

 

Inigo Calderon [ESP/32]

Kieran Lee [ENG/26]

 

Notes: Hiszpan Calderon wydaje się lepszym graczem, ale Lee dostanie swoje szanse.

 

 

Lewa obrona:

 

Rafael Floro [POR/20]

Jeremy Helan [FRA/22]

 

Notes: Tutaj chyba nie trzeba nic mówić. Oczywiście pierwszym wyborem będzie Helan.

 

 

Środkowa obrona:

 

Zat Knight [ENG/34]

Tommy Elphick [ENG/27]

Christian Burgess [ENG/23]

Kamil Zayatte [GUI/29]

 

Notes: Poprzedni manago stawiał na parę Zayatte-Burgess, ja ją nieco zmodyfikuje. Burgess wyleci ze składu, uważam, że jest on za słaby na występy w zespole a jego miejsce prawdopodobnie zajmie doświadczony Knight.

 

 

Defensywna pomoc:

 

Conor Coady [ENG/21]

Paul Keegan [iRL/30]

 

Notes: Obydwoje zawodnicy prezentują bardzo wyrównany poziom, ciężko będzie wybrać między nimi.

 

 

Środkowa pomoc:

 

Stephen Gleeson [iRL/26]

Conor Henderson [iRL/23]

Giles Coke [ENG/28]

Scott Allan [sCO/22]

Simon Dawkins [JAM/26]

 

Notes: Nie mam pojęcia kogo wystawie na mój pierwszy mecz mecz z Schrewsbury. Żaden z zawodników się nie wyróżnia, to właśnie tutaj Sheffield ma największy problem - brakuje lidera środka pola.

 

 

Skrzydłowi:

 

Lloyd Dyer [ENG/32]

Adam Reach [ENG/21]

Michail Antonio [ENG/24]

Andre Moritz [bRA/28]

 

Notes: Dyer, Reach jak i Antonio będą się bili o miejsce w składzie. Z gry wypada Brazylijczyk Moritz, który jest po prostu słaby.

 

 

Napastnicy:

 

Connor Wickham [ENG/21]

Atdhe Nuhiu [AUT/25]

 

Notes: Ciężka sprawa, żaden z napastników nie daje mi pewności w ofensywie. Byle do stycznia, wtedy sprowadzę kogoś lepszego.

Odnośnik do komentarza

Mam do Was pytanie. Czy pisać tak jak to robiłem w poprzedniej karierze w spoilerze kto występował w danym meczu, czy sobie to odpuścić? Z jednej strony jest to zbędne, ale z drugiej możecie zobaczyć kto asystował, kto był graczem meczu etc.

 

**************

 

PAŹDZIERNIK 2014:

 

 

Npower League One:

18.10 - [13] Sheffield Wednesday 4:2 Shrewsbury [15] (11' Nuhiu, 15' Knight, 64' Reach, 87' Coke - 52' Vassell, 58' McAlister)

21.10 - [21] Sheffield United 2:6 Sheffield Wednesday [7] (10' Trotta, 18' Murphy - 14' 40' Elphick, 19' 86' Antonio, 49' 81' Wichkam)

25.10 - [4] MK Dons 3:2 Sheffield Wednesday [7] (8' 58' Powell, 76' Oyenuga - 24' Knight, 86' Allan)

 

 

Całkiem przyjemny start w nowym klubie. Od początku na treningach widziałem, że ten zespół może osiągnąć naprawdę dużo, brakuje tutaj tylko porządnego napastnika o którego będę się starał w styczniu. Pierwszy mecz z Shrewsbury udało się wygrać. Prowadziliśmy już 2:0, tylko po to żeby dać rywalom wyrównać, na szczęście wprowadzony na boisko Reach dał sporo świeżości, najpierw strzelił bramkę a następnie zaliczył asystę przy trafieniu Coke'a. Następny mecz z będącym w ogromny dołku Sheffield. Pierwsza połowa nijaka, chociaż prowadziliśmy 3:2 to nie pokazaliśmy wszystkich swoich atutów. Stało się to jednak w drugiej odsłonie, kolejne 3 bramki i pewna wygrana 6:2. Po tym meczu z Sheffield został zwolniony David Weir - fajnie uczucie, gdy po spotkaniu z twoim zespołem wylatuje trener rywali :D Ostatnie spotkanie z walczącym o awans MK Dons, niestety przegraliśmy. Sam mecz był bardzo równy, ale to nasi przeciwnicy zachowali więcej zimnej krwi pod naszą bramką. Warto dodać, że od 73 minuty graliśmy w 10, a od 85 minuty w dziewięciu. Zaryzykowałem, w około 70 minucie zrobiłem trzy zmiany, niestety przytrafiły się dwa urazy i kończyliśmy ten mecz bez dwóch piłkarzy. Na szczęście kontuzje nie były groźne. Odbyło się losowanie pierwszej rundy FA Cup, zagramy z Wrexham.

Odnośnik do komentarza
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...