Skocz do zawartości

Allianz Areno, nadchodzę!


tomba

Rekomendowane odpowiedzi

Augustyn gra w Śląsku.


***************


LIPIEC 2015:



Transfery z klubu:

Branimir Kostadinov (190 tys. do Botew Płowdiw)

Mateusz Cichocki (725 tys. do Cordoby)


Transfery do klubu:

Łukasz Tymiński (WT z Jagielloni Białystok)

Mathias Wittek (Wyp. z Heidenheim)

Paweł Zapotoczny (WT z GKS-u Katowice)

Bartosz Żurek (WT z Legii Warszawa)

Jakub Świerczok (WT z Kaiserslautern)

Josh Sheehan (WT z Swansea City)

Mariusz Stępiński (Wyp. z Nurnberg)

Perluigi Gollini (WT z Manchesteru United)

Milan Jirasek (WT z Senicy)

Milos Kosanovic (WT z Cracovii Kraków)

Denni Avdic (Wyp z AZ Alkmaar)

Patryk Fryc (WT z Wisły Kraków)

Janusz Gol (WT z Amkar Perm)


Sparingi:

01.07 - Wisła Płock 0:4 Górnik Zabrze (51' 70' Nowak, 57' Lagouireh, 80' Paterman)

04.07 - Bardiów 0:6 Górnik Zabrze (32' 34' 51' Otwinowski, 26' Małkowski, 27' Gardawski, 73' Magiera)

08.07 - Hluczyn 0:3 Górnik Zabrze (42' 47' Zachara, 51' Król)

11.07 - Górnik Zabrze 4:2 Jablonec (26' 39' 73' Zachara, 64' Zapotoczny - 54' Lisicky, 90' Jirous)


T-Mobile Ekstraklasa: [1-2]

19.07 - Górnik Zabrze 0:2 Wisła Kraków (13' Szewczyk, 82' Vukcevic)

26.07 - GKS Tychy 1:1 Górnik Zabrze (20' Sekulski - 50' Stępiński)


Liga Europejska, 2 runda kwalifikacyjna:

16.07 - Hibernian 1:1 Górnik Zabrze (84' Tudgay - 50' Mączyński)

23.07 - Górnik Zabrze 3:0 Hibernian (3' 44' Małkowski, 72' Zachara)



Masa transferów, ale jeśli myślimy o walce w ekstraklasie o najwyższe cele to rewolucja po prostu była potrzebna. Z klubu odszedło tylko dwóch zawodników. Bułgar Kostadinov wrócił do ojczyzny. Uznałem, że nie jest mi on do niczego potrzebny. Drugi dość niespodziewany transfer, odeszła nasza ostoja defensywy, Mateusz Cichocki. Postanowiłem, że puszcze go do Cordoby, tym bardziej, że zarobiliśmy aż 725 tysięcy funtów, co pozwoliło mi na zwiększenie budżetu płac i sprowadzenie kilku ciekawych graczy. Zacznijmy od tych wypożyczonych. Dwóch napastników, Mariusz Stępiński oraz Denni Avdic. Cóz, swój napad uzależniłem od wypożyczonych zawodników, ale inaczej się po prostu nie dało. Nie byłem w stanie sprowadzić żadnych dobrych napastników, bo każdy z nich chciał wielką kasę za podpis, dodatkowo wypożyczyłem Niemca, Mathiasa Wittka, środkowy obrońca, coś tam pogra ale pewnie niezbyt wiele.. Oprócz nich przyszedł jeszcze jeden napad, ale Kubie Świerczokowi raczej nie będę dawał zbyt wielu szans. Wątpie aby on był w stanie mi zapewnić te 20 bramek w sezonie. Dalej mamy kapitalnego w tej wersji gry Łukasza Tymińskiego, który powalczy o miejsce w składzie z innym sprowadzonym zawodnikiem czyli Januszem Golem. Paweł Zapotoczny, jego sprowadził poprzedni manager, ale muszę przyznać, że jest całkiem niezły, tyle, że w tej chwili mam czterech lepszych napadów. Patryk Fryc będzie tylko zmiennikiem. Ostatnim Polakiem jest Bartosz Żurek, głupio mi to powiedzieć, ale jest to najlepszy skrzydłowy jakiego byłem w stanie do nas sprowadzić. Teraz zostali już sami obcokrajowcy. Josh Sheehan, to może być kox w chuj, ma bardzo dobre statystyki jak na rozgrywającego, obok niego miejsce na boisku zajmie Milan Jirasek. Zadanie zastąpienia Cichockiego będzie miał Kosanovic. Gracz który zna bardzo dobrze boiska ekstraklasy, w końcu spędził kilka lat w Cracovii. Ostatnim jest młody bramkarz, Włoch Gollini który się szkolił w wielkim Manchesterze United. Zobaczymy czy wygryzie Dragojevica.


Sparingi wypadły całkiem nieźle, 17 bramek strzelonych tylko 2 stracone, ale też trzeba powiedzieć, że graliśmy ze słabymi zespołami, a co najgorsze nie mogłem zgrać nowych zawodników, bo przyszli dopiero między meczem z Hluczynem a Jabloncem. Dlatego też pierwszy mecz w lidze wypadł fatalnie, ulegliśmy Wiśle Kraków 0:2. Następne spotkanie wyglądało już o wiele lepiej, ale nadal brakowało tego czegoś. W lidze europejskiej już myślałem, że się pożegnamy, bo trafiliśmy na Hibernian. Nie ukrywajmy, jest to zespół znacznie lepszy od nas, a mimo wszystko na wyjeździe zremisowaliśmy, a nawet mogliśmy wygrać ale jeden głupi błąd przesądził o wszystkim. U siebie niesamowita sprawa, 3:0, dominowaliśmy i pewnie ograliśmy Szkotów. W 3 rundzie zagramy z FC Sion.

Odnośnik do komentarza

SIERPIEŃ 2015 CZ. 1

 

 

Liga Europejska, 3 runda kwalifikacyjna:

30.07 - Górnik Zabrze 2:1 FC Sion (13' Lagouireh, 54' Otwinowski - 22' Itaperuna)

06.08 - FC Sion 1:4 Górnik Zabrze (58' Itaperuna - 14' Mantandon sam., 50' Stępiński, 54' Gardawski, 68' Zachara)

 

T-Mobile Ekstraklasa: [3-4]

02.08 - Lech Poznań 0:2 Górnik Zabrze (39' Machaj, 90' Małkowski)

09.08 - Górnik Zabrze 4:2 Śląsk Wrocław (4' Fedyna sam., 64' Avdic, 71' Stępiński, 78' Małkowski - 41' Plet, 44' Mila)

 

 

Ależ forma! Zespół chyba wreszcie się dotarł i widać tego kapitalne efekty! Na począteku kwalifikacje do ligi europejskiej, w których nie daliśmy szans FC Sion! U siebie skromna, aczkolwiek pewna wygrana 2:1, ale za to na wyjeździe kapitalny mecz, 4:1 i zagramy w barażu, w którym zmierzymy się z Trnawą. Losowanie było dla nas bardzo łaskawe, jest to zespół który możemy spokojnie ograć. W lidze starcia z topowymi zespołami, z obydwóch wyszliśmy zwycięsko. Najpierw Lech, udało się ich pokonać na Bułgarskiej, nie dość, że pokonać to jeszcze zdominować. Naprawdę, Lech stworzył w ciągu tego meczu może ze dwie dobre sytuacje. Następnie piękne 4:2 ze Śląskiem, geniuszem w tym meczu błysnął Małkowski, który do bramki dołożył także dwie asysty przy bramkach Avdica i Stępińskiego.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

SIERPIEŃ 2015 CZ.2

 

 

T-Mobile Ekstraklasa: [5-7]

16.08 - Górnik Zabrze 3:2 Widzew Łódź (4' 16' Otwinowski, 20' Avdic - 10' Lenartowski, 40' Zakaric)

23.08 - Ruch Chorzów 4:2 Górnik Zabrze (7' Israel, 23' 42' Jagiełło, 90' Gieraga - 14' Gol, 31' Gardawski)

30.08 - Jagiellonia Białystok 0:1 Górnik Zabrze (45' Manka)

 

Liga Europejska, Baraż:

20.08 - Trnawa 1:1 Górnik Zabrze (48' Vojtus - 22' Lagouireh)

27.08 - Górnik Zabrze 4:1 Trnawa (7' 13' Tymiński, 25' Stępiński, 44' D.Avdic - 61' M.Avdic)

 

 

Co za miesiąc. Na początek kapitalnie widowisko w meczu z Widzewem Łódź. Akcja za akcje, cios za cios, ale wyszliśmy z tego boju zwycięsko. Następnie porażka w prestiżowym spotkaniu z Ruchem Chorzów. Szkoda tego meczu, ale Niebiescy byli po prostu lepsi w tym dniu. Warto odnotować, że w tym spotkaniu oddano łącznie 50 strzałów! Na koniec wygrana, szęśliwa z Jagiellonią. To gospodarze grali lepiej, ale my byliśmy skuteczniejsi. W lidze europy miazga, o ile na wyjeździe nie pokazaliśmy zbyt dobrej gry i zaledwie zremisowaliśmy 1:1 to u siebie pogrom, 4:1 i zagramy w lidze europejskiej! Ta sztuka nie udała się niestety Wiśle Kraków która przegrała z Hajdukiem, ale za to Lech sensacyjnie wyeliminował Feyenoord (2:1 2:1) a Legia odpadła w barażu o ligę mistrzów z BATE (1:1 0:1) i mamy aż 3 zespoły w fazie grupowej!

 

Grupa D:

1. Elfsborg

2. Spartak Moskwa

3. Lech Poznań

4. Napoli

Grupa H:

1. Ajax Amsterdam

2. Sporting Braga

3. Legia Warszawa

4. Molde

 

Grupa K:

1. Austria Wiedeń

2. Twente Enschede

3. Sporting Lizbona

4. Górnik Zabrze

 

 

 

hj2x.png

Odnośnik do komentarza

WRZESIEŃ 2015:

 

 

T-Mobile Ekstraklasa: [8-11]

11.09 - Górnik Zabrze 3:0 Legia Warszawa (3' Stępiński, 35' Mączyński, 47' Lagouireh)

20.09 - Cracovia Kraków 0:3 Górnik Zabrze (7' Świerczok, 69' Lagouireh, 88' Żurek)

23.09 - Górnik Zabrze 2:2 Zagłębie Lubin (52' Stępiński, 83' Lagouireh - 6' Janota, 71' Woźniak)

27.09 - Piast Gliwice 4:2 Górnik Zabrze (14' 41' Zbozień, 15' 75' Janoszka - 9' Świerczok, 77' Avdic)

 

Liga Europejska, Grupa K: [1]

17.09 - Górnik Zabrze 5:1 Austria Wiedeń (3' 43' Nowak, 36' Żurek, 44' Kosanovic, 58' Machaj - 8' Chibuike)

 

 

Wrzesień mogę określić jednym słowem - masakra. Na początek 3:0 z mistrzem kraju, zdecydowanie najlepszą drużyną w lidze Legią Warszawa. Kapitalny mecz w naszym wykonaniu, nie daliśmy im żadnych szans. Następnie 3:0 z Cracovią na trudnym terenie w Krakowie. Dobry mecz Żurka, który chyba wreszcie wpadł na właściwe tory, bo do bramki dołożył 2 asysty, a w następnym meczu z Zagłębiem był wyrózniającą się postacią, szkoda tylko, że jego wysiłek poszedł na marne, gdyż reszta zespołu chyba była już za bardzo zmęczona - 3 spotkania w tygodniu to naprawdę dużo. Na koniec fatalna porażka 2:4 z Piastem, gospodarze wykazali się lepszą skutecznością i tylko dzięki temu wygrali to spotkanie. W lidze europejskiej kosmos, 5:1 u siebie z Austrią Wiedeń. Jest to najsłabszy zespół z naszej grupy, ale mimo wszystko taki pogrom robi wrażenie. Legia Warszawa w swoim meczu uległa na wyjeździe Ajaxowi 0:2, a Lech ograł Elfsborg w Szwecji 3:1.

 

 

njv8.png

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

PAŹDZIERNIK 2015:

 

 

T-Mobile Ekstraklasa: [12-14]

04.10 - Górnik Zabrze 3:2 Lechia Gdańsk (45' 84' 89' Świerczok - 37' Steblecki, 51' Yordanov)

16.10 - Górnik Zabrze 0:3 Zawisza Bydgoszcz (8' Kuklis, 12' Arak, 76' Lukowski)

26.10 - Dolcan Ząbki 0:2 Górnik Zabrze (61' Świerczok, 75' Kosanovic)

 

Liga Europejska, Grupa K: [2-3]

01.10 - Sporting Lizbona 2:1 Górnik Zabrze (17' Capel, 52' Zeca - 14' Żurek)

22.10 - Górnik Zabrze 1:3 Twente Enschede (25' Świerczok - 18' Elabdellaoui, 61' Tapia, 89' Corona)

 

Puchar Polski, 2 runda:

20.10 - Chojniczanka 2:6 Górnik Zabrze (38' Adamczyk, 47' Darmochwał - 45' 59' Kopacz, 87' 90' Avdic, 31' Stępiński, 85' Łuczak)

 

 

Strasznie w kratkę ten miesiąc, ale natłok spotkań robi swoje. Na początku w lidze udało się ograć Lechie, chociaż do 84 minuty przegrywaliśmy, ale od tej pory dwie bramki wsadził Świerczok i udało się wygrać. Następnie 0:3 z Zawiszą, fatalne spotkanie z zespołem z czołówki a ostatnio spokojnie ograliśmy Dolcan. Dobrą formę w tym spotkaniach pokazał Świerczok, który chyba na stałe chce wskoczyć do pierwszej jedenastki - i chyba mu się to uda, bo ani Stępiński ani Avdic nie pokazują dobrej formy strzeleckiej. W lidze europejskiej dwie porażki, najpierw ze Sportingiem na wyjeździe, a następnie z Twente u siebie. Szczególnie żałuję tego drugiego spotkania, bo wcale nie byliśmy gorsi od Holendrów, a mimo wszystko przegraliśmy. W pucharze Polski spokojnie ograliśmy Chojniczankę i w 3 rundzie zagramy z Jagiellonią Białystok.

 

 

ivx4.png

 

1974.png

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

LISTOPAD 2015:

 

 

T-Mobile Ekstraklasa: [15-18]

01.11 - Pogoń Szczecin 2:2 Górnik Zabrze (20' ZIeliński, 25' Robak - 21' Wittek, 45' Gol)

08.11 - Wisła Kraków 1:2 Górnik Zabrze (22' Wójcicki - 69' Małkowski, 76' Gardawski)

21.11 - Górnik Zabrze 2:1 Lech Poznań (35' Żurek, 68' Avdic - 48' Możdżeń)

29.11 - Śląsk Wrocław 0:3 Górnik Zabrze (5' 53' Świerczok, 34' Mączyński)

 

Liga Europejska, Grupa K: [4-5]

05.11 - Twente Enschede 2:3 Górnik Zabrze (75' Gutierrez, 83' Corona - 2' 85' Avdic, 65' Stępiński)

26.11 - Austria Wiedeń 2:2 Górnik Zabrze (6' Chibuike, 42' Kienast - 29' Lagouireh, 72' Avdic)

 

 

Piękne wyniki, aż miło na to patrzeć. Zaczęliśmy jednak od małej wpadki z Pogonią Szczecin, ale jednak Portowcy w tym sezonie są w czubie, więc ten remis można piłkarzom wybaczyć. Następnie trzy bardzo, bardzo trudne spotkania. Na początek Wisła, którą ograliśmy na Reymonta, dość szczęśliwie, ale jednak. Później wspaniały mecz u siebie z Leche Poznań, podobnie jak w poprzednim meczu 2:1, a potem znakomity mecz i 3:0 na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław. W lidze europejskiej stał się cud, ograliśmy na wyjeździe Twente po kapitalnym spotkaniu Avdica. Po tej wygranej myślałem, że mecz z Austrią będzie tylko formalnością, a jednak remis i tym samym sami sobie skomplikowaliśmy życie. Teraz musimy pokonać pewny awansu Sporting u siebie i liczyć na wpadkę Twente. Ostatnia kolejka LE dla Polskich zespołów przedstawia się następująco: Górnik - Sporting, Napoli - Lech, Braga - Legia.

 

6pm1.png

 

7uk5.png

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Miło mi ;)

 

**************

 

GRUDZIEŃ 2015:

 

 

T-Mobile Ekstraklasa: [19-20]

02.12 - Widzew Łódź 2:3 Górnik Zabrze (30' Lenartowski, 43' Grzelczak - 24' Lagouireh, 80' 87' Magiera)

06.12 - Górnik Zabrze 1:1 Ruch Chorzów (83' Lagouireh - 29' Jagiełło)

 

Puchar Polski, 3 runda:

16.12 - Jagiellonia Białystok 3:1 Górnik Zabrze (15' Norambuena, 38' Gajos, 86' Matras - 5' Żurek)

 

Liga Europejska, Grupa K: [6]

10.12 - Górnik Zabrze 2:1 Sporting Lizbona (24' Tymiński, 44' Lagouireh - 87' Jonas)

 

 

Co za dziwny miesiąc... chyba oficjalnie mogę go nazwać "Miesiącem sensacji". O ile w lidze ich zabrakło, bo pokonaliśmy Widzew na wyjeździe i zremisowaliśmy z Ruchem, może kilku z Was uzna to za wpadkę, ale jednak derby rządzą się swoimi prawami. Jednak w pucharze Polski bo fatalnym spotkaniu ulegliśmy Jagielloni, już w 11 minucie czerwoną kartkę zobaczył Kosanovic i to chyba było kluczowe zdarzenie w tym meczu. W lidze europejskiej wykonaliśmy swoje zadanie, ograliśmy pewny awansu Sporting 2:1. A Twente? Remis! 3:3 po bardzo emocjonującym meczu z Austrią Wiedeń i zagramy w 1/16! A jak reszta Polskich zespołów? Napoli 0:0 Lech, Braga 1:1 Legia - chyba już wiecie co się szykuje?!

 

 

aq8u.png

 

op0p.png

Odnośnik do komentarza

Tomba jak wygrasz z Górnikiem LE to możesz odejść dopiero :D Nie ma lepszych karier niż Twoje w Polsce ;)

 

U mnie w pierwszym sezonie (rozpocząłem Górnikiem) w LE grały Lech i Legia... obie drużyny miały tyle samo punktów co druga drużyna w tabeli ale niestety gorszy bilans :(

Odnośnik do komentarza

Dobrze mi w Górniku, na pewno szybko stąd nie odejdę ;)

 

****************

 

STYCZEŃ 2016:

 

 

Transfery z klubu:

Milan Jirasek (150 tys. do Eagles)

Wojciech Łuczak (Wyp. do Piasta Gliwice)

 

Transfery do klubu:

Rafał Gikiewicz (WT z Śląska Wrocław)

 

Sparingi:

21.01 - Górnik Zabrze 2:0 Jihlava (14' Świerczok, 70' Żurek)

27.01 - Górnik Zabrze 2:4 Mlada Boleslav (22' 41' Stępiński - 18' 45' Kral, 77' Hendrych, 86' Dolezal)

30.01 - Górnik Zabrze 2:3 Honved (14' Machaj, 54' Świerczok - 33' Veisz, 52' Mikhlosvari, 62' Romanek)

 

 

Postanowiłem, że nie będę robił rewolucji w tym okienku transferowym, raz na sezon przebudowa wystarczy. Z klubu odeszło tylko dwóch zawodników, Jirasek przeniósł się do Eagles, jego kontrakt wygasał ze 6 miesięcy więc to i tak cud, że cokolwiek na nim zarobiliśmy, natomiast Wojciech Łuczak który u mnie prawie nic nie grał został wypożyczony do Piasta Gliwice. Jedynym nowym zawodnikiem w naszym klubie jest Rafał Gikiewicz. Nie byłem w pełni zadowolony z Dragojevica, bo przydarzały mu się bardzo niepewne interwencje, dlatego też sięgnąłem po Polaka. W sparingach wypadliśmy słabo, ale jest to dopiero początek, zagramy jeszcze 3 sparingi, a ligę zaczniemy spotkaniem z Jagiellonią - idealna szansa na rewanż za puchar Polski. W 1/16 ligi europejskiej trafiliśmy na jednego z najsłabszych możliwych rywali, bo zagramy z Hapoelem Tel-Aviv. Niestety takiego szczęścia nie miała reszta Polskich ekip. Lech zagra ze Swansea, a Legia z Schalke.

Odnośnik do komentarza

LUTY 2016:

 

 

Sparingi:

01.02 - Sparta Krc 1:4 Górnik Zabrze (50' Cermak - 5' Laguoireh, 68' Żurek, 72' Machaj, 80' Petrik sam.)

04.02 - Górnik Zabrze 1:2 Rostów (4' Lagouireh - 80' Parvulescu, 88' Abagov)

06.02 - Kremnicka 0:2 Górnik Zabrze (24' 27' Zachara)

 

T-Mobile Ekstraklasa: [21-23]

13.02 - Górnik Zabrze 2:1 Jagiellonia Białystok (77' Gol, 90' Otwinowski - 73' Wilk)

21.02 - Legia Warszawa 0:2 Górnik Zabrze (11' Otwinowski, 45' Mączyński)

28.02 - Zagłębie Lubin 3:1 Górnik Zabrze (22' Woźniak, 54' Madera, 81' Janota - 47' Stępiński)

 

Liga Europejska 1/16:

18.02 - Górnik Zabrze 2:0 Hapoel Tel-Aviv (33' Małkowski, 86' Manka)

25.02 - Hapoel Tel-Aviv 1:0 Górnik Zabrze (51' Sinay)

 

 

Sparingi wypadły jako tako, szkoda mi porażki z Rostowem, gdyż mogliśmy wygrać, ale niestety rozluźniliśmy się w końcówce i daliśmy sobie wklepać dwie bramki. Po tych meczach zdecydowałem się odesłać Avdica do AZ. W lidze kapitalny mecz z Jagiellonią, naprawdę spotkanie warte miana hitu ekstraklasy. Piękny mecz, sporo walki, sporo sytuacji i udało nam się wygrać po kapitalnej bombie z dystansu w ostatnich minutach Otwinowskiego. Następnie spokojna wygrana 2:0 z Legią. Mamy patent na Legionistów jak pewnie pamiętacie u siebie ograliśmy ich 3:0. Na koniec porażka niestety z Zagłębiem Lubin. Słaby mecz w naszym wykonaniu, Miedziowi byli zdecydowanie lepsi i zasłużenie ugrali trzy punkty. W lidze europejskiej awans do 1/8, ale tutaj chyba nikt co do tego nie miał wątpliwości. Pewne 2:0 u siebie, na wyjeździe co prawda przegraliśmy, ale raczej kontrolowaliśmy mecz, awans nawet przez chwilę nie był zagrożony. Legia odpadła, ale godnie walczyla z Schalke, u siebie 1:1, na wyjeździe 1:2, ale drugą bramkę stracili dopiero w 87 minucie. Lech Poznań sprawił nielada sensację, u siebie pokonał Swansea 2:0, na wyjeździe uległ 1:2. My w 1/8 zmierzymy się z FC Porto, natomiast Kolejarz zagra z wielkim Manchesterem United.

 

8nfg.png

Odnośnik do komentarza

MARZEC & KWIECIEŃ 2016:

 

 

T-Mobile Ekstraklasa: [24-30]

02.03 - Górnik Zabrze 2:1 Cracovia Kraków (72' Świerczok, 76' Stępiński - 32' Tarnowski)

06.03 - Górnik Zabrze 1:0 Piast Gliwice (45' Zachara)

13.03 - Lechia Gdańsk 1:5 Górnik Zabrze (21' Łazaj - 23' 39' Zachara, 19' Gol, 28' Kopacz, 54' Stępiński)

20.03 - Zawisza Bydgoszcz 0:3 Górnik Zabrze (39' Zachara, 57' 68' Stępiński)

30.03 - Górnik Zabrze 1:3 GKS Tychy (35' Zachara - 18' Sekulski, 57' Żurek sam., 72' Szalek)

04.04 - Górnik Zabrze 2:1 Dolcan Ząbki (53' Zachara, 89' Małkowski - 14' Kowalczyk)

09.04 - Górnik Zabrze 2:0 Pogoń Szczecin (68' Mączyński, 71' Małkowski)

 

Liga Europejska 1/8:

10.03 - Górnik Zabrze 2:3 FC Porto (44' Stępiński, 76' Świerczok - 30' Josue, 54' 75' Diouf)

17.03 - FC Porto 2:0 Górnik Zabrze (45+2' Quintero, 90' Kopacz sam.)

 

 

Jak widać w ekstraklasie już odjechaliśmy. Szkoda, że to się stało w przeciągu jednego sezonu, liczyłem, że ten pierwszy będzie na ustabilizowanie, a dopiero następne będą dominacją, ale cóż, myliłem się. Sześć na siedem spotkań wygranych, jedyna porażka z teoretycznie najsłabszym zespołem czyli GKS-em Tychy i to u siebie. Pechowa porażka, bo mieliśmy w tym spotkaniu dwa rzuty karne, ale pierwszego zmarnował Zachara a drugiego Gol. W lidze europejskiej odpadliśmy z FC Porto, ale szczególnie mecz mógł się pogodać, zagraliśmy bardzo dobrze, ale niestety Portugalczycy zagrali jeszcze lepiej. Lech Poznań także odpadł, ale wstydu nie przyniósł, 0:1 u siebie i 1:2 na wyjeździe. Co ciekawe po 20 minutach prowadził, ale jeszcze przed przerwą dali sobie wklepać dwie bramki.

 

 

c1nf.png

Odnośnik do komentarza

KWIECIEŃ & MAJ 2016:

 

 

T-Mobile Ekstraklasa, Grupa Mistrzowska: [1-7]

23.04 - Górnik Zabrze 5:2 Lech Poznań (19' 55' 64' Zachara, 36' Wittek, 78' Żurek - 43' Teodorczyk, 87' Budziński)

30.04 - Ruch Chorzów 0:1 Górnik Zabrze (27' Stępiński)

04.05 - Zawisza Bydgoszcz 1:1 Górnik Zabrze (50' Arak - 14' Małkowski)

08.05 - Górnik Zabrze 0:0 Pogoń Szczecin

13.05 - Górnik Zabrze 1:1 Legia Warszawa (26' Zachara - 72' Radovic)

18.05 - Jagiellonia Białystok 3:0 Górnik Zabrze (33' 42' Salinas, 76' WIlk)

28.05 - Dolcan Ząbki 3:0 Górnik Zabrze (17' 61' Wołkowicz, 31' Skrzypczak)

 

 

Straszna forma na koniec sezonu. Dwie wygrane, trzy remisy i dwa wpierdole na koniec. Pokonaliśmy Lecha i Ruch - wreszcie ograliśmy Niebieskich, w tym sezonie ta sztuka nam się jeszcze nie udała. Następnie trzy remisy, z Zawiszą, Pogonią i Legią. Po tych spotkaniach zapewniliśmy sobie mistrzostwo i w dwóch ostatnich meczach wyszły kompletne rezerwy i jak widać dały dupy. Dzięki dobrym występom w lidze europejskiej wywalczyliśmy dwa miejsce w LM i tym sposobem w kwalifikacjach wystąpimy My i Legia Warszawa.

 

 

eoho.png

Odnośnik do komentarza
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...