Skocz do zawartości

Allianz Areno, nadchodzę!


tomba

Rekomendowane odpowiedzi

LISTOPAD 2014:

 

 

Npower League One:

05.11 - [8] Sheffield Wednesday 2:0 Bury [22] (32' Henderson, 58' Antonio)

08.11 - [7] Sheffield Wednesday 2:0 Carlisle [11] (10' Wickham, 33' Dyer)

15.11 - [20] Port Vale 3:1 Sheffield Wednesday [6] (2' 52' Pope, 76' Knott - 41' Nuhiu)

22.11 - [2] Bristol City 2:4 Sheffield Wednesday [7] (12' 66' Flint - 4' 21' 47' Reach, 50' Wickham)

25.11 - [7] Sheffield Wednesday 2:0 Coventry City [13] (21' Antonio, 23' Reach)

 

Johnstone's Paint Trophy, Ćwierćfinał:

19.11 - Sheffield Wednesday 2:2 k. 8:9 Tranmere (4' Antonio, 90' Kirby sam. - 43' Kirby, 52' Summerfield)

 

FA Cup, 2 runda:

29.11 - Sheffeild Wednesday 3:0 Bishop's Stortford (4' Antonio, 45' 84' Nuhiu)

 

 

Średnio udany miesiąc. W lidze poszło jako tako, na początek dwie wygrane z zespołami znacznie słabszymi od nas, Bury i Carlisle po 2:0. Potem fatalna porażka z Port Vale. Tragedia, oddaliśmy w tym spotkaniu 31 strzałów, na 5 rywali a mimo to przegraliśmy. Odkuliśmy się w kolejnym spotkaniu z Bristol City, ówczesnym wiceliderem, wygraliśmy bardzo pewnie i to na wyjeździe. Na koniec 2:0 z Coventry City. Niestety odpadliśmy z Johnstone's Paint Trophy z Tranmere. Tutaj podobnie jak z Port Vale mieliśmy sporą przewagę i myślę, że gdyby była dogrywka to byśmy spokojnie wygrali, a tak karne - loteria w tej grze - i odpadamy. W FA Cup spokojnie wyeliminowaliśmy Bishop's, ale to już chyba koniec naszej przygody, bo w trzeciej rundzie trafiliśmy na Fulham Londyn.

 

z1sw.png

Odnośnik do komentarza

GRUDZIEŃ 2014:

 

 

Npower League One:

03.12 - [3] Notss County 0:0 Sheffield Wednesday [7]

06.12 - [7] Sheffield Wednesday 2:1 Oxford United [16] (66' Wright sam., 69' Nuhiu - 45' Hoskins)

13.12 - [6] Doncaster Rovers 2:3 Sheffield Wednesday [7] (56' Martin, 89' Ralls - 10' 53' Nuhiu, 90+5' Antonio)

20.12 - [5] Sheffield Wednesday 2:1 Colchester United [15] (55' 64' Antonio - 89' Dickson)

26.12 - [22] Leyton Orient 3:3 Sheffield Wednesday [5] (3' 34' Clarke, 17' Hassell - 8' Zayatte, 80' 82' Reach)

28.12 - [5] Sheffield Wednesday 1:0 Bradford City [13] (75' Antonio)

31.12 - [12] Wycombe Wanderers 2:2 Sheffield Wednesday [4] (54' Dyer sam., 74' Poole - 37' Nuhiu, 90' Wickham)

 

 

Cały miesiąc bez porażki i mam nadzieję, że w następnym też tak będzie. Na start remis z Notts County, był to dobry wynik biorąc pod uwagę ich pozycje w ildze. Następnie trzy wygrane, ze słabym Oxford i Colchester, a także z naszym sąsiadem w tabeli, Doncaster. Po tych meczach przyszedł czas na spotkanie z moim niedoszłym klubem czyli Leyton Orient i niestety remis, a co najgorsze to gospodarze byli bliżej zwycięstwa. Dwa ostatnie spotkania dość średnie, ledwo, ledwo zwycięstwo z Bardford i remis uratowany w ostatnich sekundach z Wycombe. Zarząd sobie oczywiście wybrał najlepszy moment na rozmowy na temat przejęcia klubu. Chciałem, żeby już pierwszego stycznia przyszedł do nas jakiś dobry snajper, a tu taki chuj, embargo transferowe, ehh.

 

xls6.png

Odnośnik do komentarza

Liczę na awans w tym sezonie, ale jeśli się nie uda to też nie będę rozpaczał ;)

 

*************

 

STYECZEŃ 2015:

 

 

Transfery z klubu:

Simon Dawkins (WT)

 

Transfery do klubu:

John Fleck (89 tys. z Reading)

Paddy Madden (225 tys. z Yeovil Town)

 

Npower League One:

10.01 - [4] Sheffield Wednesday 1:0 Crewe Alexandra [7] (49' Reach)

17.01 - [5] Wolverhampton Wanderers 1:0 Sheffield Wednesday [3] (57' Holt)

24.01 - [4] Sheffield Wednesday 2:2 Tranmere Rovers [10] (50' 90' Knight - 44' Akpa-Akpro, 69' Seaborne)

27.01 - [24] Cheltenham Town 3:5 Sheffield Wednesday [4] (1' Alagui, 75' Brown, 83' Widdowson - 11' Madden, 18' Reach, 34' Knight, 57' Burgess, 79' Dyer)

31.01 - [3] Sheffield Wednesday 2:0 Stevenage [9] (7' Zayatte, 15' Madden)

 

FA Cup, 3 runda:

03.01 - Sheffield Wednesday 1:4 Fulham Londyn (48' Wickham - 11' Parker, 17' Atlman, 59' Rodallega, 82' Plumain)

 

 

Okienko transferowe otwarte, przejęcie klubu zakończone niepowodzeniem i wreszcie mogłem kogokolwiek kupić. Zaczniemy jednak od zawodnika który się zbuntował i po przyjściu Johnego Flecka stwierdził, że jest za duża konkurencja i chce odejść - droga wolna, rozwiązałem z nim kontrakt. Wracając do Flecka, to zapłaciłem za niego śmieszną sumę, tylko, że będzie u nas mógł grać dopiero w przyszłym sezonie, gdyż w tym grał już w dwóch róznych zespołach. Drugim zakupem jest napastnik, Paddy Madden, który na poziomie championship w ostatniej drużyni w tabeli Yeovil w 20 występach aż 11 razy wpisał się na listę strzelców. Zobaczymy jak sobie u nas poradzi, nie ukrywam, że bardzo na niego liczę. Przechodząc już do meczów, udało się pokonać Crewe, które jakby nie patrzeć w tabeli plasuje się dość wysoko. Niestety następnie ulegliśmy Wolves, którzy nas zdemolowali i tylko dobrej formie bramkarza zawdzięczamy stratę jednej bramki. Remis z Tranmere traktowałem jak porażkę, zagraliśmy nieźle, ale jak Dyer marnuje trzy 100% sytuacje to nie można wygrać. Odbiliśmy to sobie w meczu z Cheltenham, których kompletnie rozbiliśmy. Na koniec ograliśmy Stevenage i dzięki temu zajmujemy trzecie miejsce i tracimy zaledwie punkt do lidera Blackpool. Warto dodać, że tylko w tych dwóch ostatnich spotkaniach wystąpił Madden i w obu wpisał się na listę strzelców. W FA stało się to, co stać się musiało. Fulham nie dało nam żadnych szans i kończymy swoją przygodę w pucharze na trzeciej rundzie.

 

 

 

qy15.png

 

 

Odnośnik do komentarza

LUTY 2015:

 

 

Npower League One:

07.02 - [21] Odlham Athletic 1:2 Sheffield Wednesday [3] (78' Rose - 41' 55' Madden)

14.02 - [19] Crawley Town 0:3 Sheffield Wednesday [3] (3' 49' 84' Antonio)

21.02 - [3] Sheffield Wednesday 4:1 Blackpool [1] (26' 31' 45' Dyer, 34' Henderson - 70' Stewart)

28.08 - [2] Sheffield Wednesday 1:1 Sheffield United [22] (79' Madden - 82' Baxter)

 

 

Dobra forma naszego zespołu trwa. Najtrudniejszy w tym miesiącu to był chyba mecz z Oldham, co prawda wygraliśmy ale spotkanie było bardzo, bardzo wyrównane. Następnie spokojnie ograliśmy Crawley, hattrick Antonio który niestety stwierdził, że chce odejść do większego klubu i nie jestem w stanie go zatrzymać. Potem wspaniały mecz, nie daliśmy żadnych szans liderowi z Blackpool. Świetny występ Dyera, hattrick i asysta przy bramce Hendersona. Na koniec niestety remis z Sheffield United, mieliśmy sporą przewagę, ale zabrakło zimnej krwi pod bramką rywali.

 

 

zfg4.png

Odnośnik do komentarza

MARZEC 2015:

 

 

Npower League One:

07.03 - [3] Sheffield Wednesday 0:0 MK Dons [7]

10.03 - [12] Shrewsbury Town 2:3 Sheffield Wednesday [3] (5' Vassell, 29' Percival - 15' Reach, 68' Moritz, 81' Nuhiu)

14.03 - [23] Bury 1:2 Sheffield Wednesday [3] (50' Dudley - 47' Madden, 79' Reach)

21.03 - [1] Sheffield Wednesday 2:2 Port Vale [16] (32' Antonio, 35' Madden - 33' McGrath, 39' Mandron)

24.03 - [2] Sheffield Wednesday 2:3 Bristol City [4] (20' Reach, 80' Zayatte - 3' 37' Somma, 18' Pack)

 

 

Najgorszy miesiąc ever. Bezbramkowy remis z MK Dons to jeszcze spoko, następnie dwie wygrane, kolejno z Shrewsbury i Bury. Po tych meczach wskoczyliśmy na fotel lidera, ale potem było już tylko gorzej. Znowu tracimy punkty z cienkim Port Vale, ten rywal ewidentnie nam nie leży, a potem fatalna porażka u siebie z Bristol City i przez te mecze spadliśmy na 4 miejsce. Na szczęście mamy jeszcze mecz z liderem Notts County, więc nie jesteśmy na straconej pozycji, tyle, że do tego meczu trzeba wszystko wygrywać.

 

 

84kl.png

 

 

 

Odnośnik do komentarza

KWIECIEŃ 2015:

 

 

Npower League One:

06.04 - [4] Sheffield Wednesday 3:1 Notts County [1] (7' Madden, 23' 51' Antonio - 75' Burke)

11.04 - [3] Sheffield Wednesday 2:1 Doncaster Rovers [9] (4' Madden, 83' Reach - 46' Forster-Caskey)

15.04 - [17] Carlisle 1:0 Sheffield Wednesday [2] (82' Beck)

18.04 - [12] Oxford United 1:0 Sheffield Wednesday [4] (4' Elphick sam.)

22.04 - [10] Coventry City 0:1 Sheffield Wednesday [4] (27' Madden)

02.05 - [10] Colchester United 3:3 Sheffield Wednesday [4] (28' 31' 38' Gilliead - 45' 70' Madden, 53' Reach)

 

 

Wszystko zaczęło się pięknie, rozjebaliśmy lidera, Notts County 3:1, a następnie nie daliśmy szans u siebie Doncaster i w tej chwili byliśmy na miejscu premiowanym awansem. Niestety, przyszły fatalne mecze. Najpierw ulegliśmy Carlisle 0:1, a potem rozjebał nas Oxford. W obu tych meczach mieliśmy przewagę, ale chuj z tego jak strzelamy wszędzie, tylko nie w bramkę. Po tej drugiej porażce straciliśmy szansę na awans, było już pewne, że zagramy tylko w barażach. Szkoda, pewnie kroczyliśmy po awans, ogrywaliśmy zespoły z czołówki, ale cholera za dużo razy się potknęliśmy z tymi z dolnej części tabeli. W półfinale barażów zagramy z Notts County, zespół z którym gra się nam dobrze, w tym miesiącu ich ograliśmy, a w poprzedniej rundzie padł bezbramkowy remis.

 

 

aym6.png

Odnośnik do komentarza

BARAŻE, PÓŁFINAŁ:

 

 

09.05 - Sheffield Wednesday 1:0 Notts County (59' Madden)

14.05 - Notts County 3:2 k. 4:5 Sheffield Wednesday (29' Burke, 50' Long, 75' Murphy - 28' Antonio, 84' Helan)

 

 

Cóz to były za mecze! Pierwsze spotkanie u siebie, liczyłem na wygraną i faktycznie się to udało, chociaż łatwo nie było. Nasi rywale postawili wysoko poprzeczkę, a do tego mają w bramce Białkowskiego który wyciągął piłki w niemożliwych sytuacjach. Naprawdę, w tym dniu Polak był dysponowany fantastycznie, udało się go pokonać dopiero w 59 minucie i to z rzutu karnego. Drugi mecz niezwykle emocjonujący, od początku to gospodarze byli stroną dominującą, ale dość niespodziewanie Antonio wyprowadził nas na prowadzenie, z którego długo się nie cieszyliśmy, bo minutę później wyrównał Burke. Druga połowa to jeszcze większa dominacja Notts County, dwie bramki kolejno w 50 i 75 minucie i w tej chwili byliśmy w dupie. Nie mogłem wprowadzić Dyera, który leczy kontuzje po pierwszym meczu, więc zdecydowałem się na eksperyment z nominalnym obrońcą czyli Helanem na skrzydle i jak się okazało była to pokerowa zagrywka z mojej strony, bo to właśnie Francuz dał nam dogrywkę, w której mecz się nie rozstrzygnął. Potrzebne były karne i już w pierwszej kolejce chybił gracz Nottsów, Obita. Następne karne były wykonywane bezbłędne i możemy się cieszyć z awansu do finału. Może troche niezasłużony, bo w rewanżu rywale oddali 3x więcej strzałów od nas, ale kto powiedział, że piłka jest sprawiedliwa? W finale zagramy z Bristol City, w trakcie sezonu pokonaliśmy ich 4:2, a ostatnio ulegliśmy 2:3.

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Sheffield: Dawson - Calderon Burgess (28' cz.k.) Zayatte Floro - Coady (96' Allan) Fleck Henderson (28' Elphick) Antonio Reach (96' Helan) - Madden

 

Bristol: Fielding - Young Fontaine Cunningham (88' WIlliams) Shorey (77' Flint) - Harris Kelly Pack (77' Cox) Johnson Somma - Perica

 

Po bardzo dobrym sezonie przyszedł czas na spotkanie które decyduje o moim być albo nie być. Prezes zagroził mi, że jak nie awansujemy to ja pożegnam się z posadą. Głupota, ale sam się o to prosiłem, bo byłem zbyt wielkim optymistą na rozmowie kwalifikacyjnej. Do gry na to spotkanie wystawiłem Johna Flecka, który mimo braku ogrania meczowego wydaje się znacznie lepszą opcją niż wrający po kontuzji Allan. Już w 17 minucie potwierdził swoją znakomitość, zagrał idealną prostopadłą piłkę do Madden a ten po prost musiał pokonać Fledlinga. W 29 minucie stała się rzecz straszna, Johnson wpadł na pełnej szybkości w pole karne i został wycięty przez Burgessa, który za to wejście zobaczył czerwoną kartkę, a sam poszkodowany uderzył bezłędnie z 11 metrów. Jeszcze przed przerwą mimo przewagi graczy z Bristol zdołaliśmy objąć prowadzenie, kolejną asystą popisał się Fleck, tym razem dośrodkował kapitalnie na głowę Antonio który ustrzelił 20 bramkę dla naszego zespołu w tym sezonie. Kapitalnie dysponowany tego dnia był Johnson, który w 77 minucie zdobył drugą bramkę dla swojego zespołu. Dogrywka była niesamowita, pierwsza część zdecydowanie dla Bristol i to oni trafili do siatki w 96 minucie. Druga zupełnie inna, to my dominowaliśmy i zaraz na początku trzecią asystę zaliczył Fleck, a wyrównał Zayatte. Do pierwszej jedenastki podszedł Johnson i tym razem się pomylił. Następne karne były wykonywane bezbłędnie, niestety aż do 4 kolejki. Wtedy to Floro nie trafił, a w następnej także chybił Allan i koniec... koniec marzeń o awansie, a zarazem mój koniec w Sheffield. Szkoda, naprawdę liczyłem, że zostanę tutaj na conajmniej 3-4 sezony, awansuje do Premier League z tą drużyną...

 

 

20.05.2015 - Baraż, Finał

Wembley - 51,761

Sheffield Wednesday 3:3 k. 3:4 Bristol City

17' Madden 1:0

29' Johnson 1:1

43' Antonio 2:1

77' Johnson 2:2

96' Perica 2:3

105' Zayatte 3:3

MoM: Daniel Johnson 9.0

Odnośnik do komentarza

 

Po bardzo dobrym sezonie przyszedł czas na spotkanie które decyduje o moim być albo nie być. Prezes zagroził mi, że jak nie awansujemy to ja pożegnam się z posadą. Głupota, ale sam się o to prosiłem, bo byłem zbyt wielkim optymistą na rozmowie kwalifikacyjnej.

 

 

Troche podkolorowałem, ale generalnie tak jak napisałem, byłem zbyt pewny siebie na rozmowie, ustawiłem sobie za cel awans - nie wykonalem zadania a co za tym idzie prezes mnie zwolnił.

Odnośnik do komentarza

Bardzo ubolewam nad odejściem z Sheffield, ale cóż, trzeba żyć dalej. Złożyłem podania do około 30 klubów, zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną dostałem od Litexu, CSKA Sofia, Nacional de Madeira, Niecieczy - te jednak odrzuciłem. Zgodziłem się na rozmowę w Leeds, Bristol, Szachtarze Donieck i Górniku Zabrze. Z Leeds dostałem propozycje kontraktu, którą jednak odrzuciłem z myślą, że dostanę takową od Bristol - niestety się przeliczyłem. Uznałem, że nie będę czekał aż łaskawie prezesi Szachtaru zechcą dać mi jakąś odpowiedź i podpisałem kontrakt z Górnikiem Zabrze. Zespół ten spisał się bardzo słabo w ubiegłym sezonie ekstraklasy, pod wodzą Franciszka Smudy zajął zaledwie 13 miejsce, ale zagrał w finale pucharu Polski, gdzie uległ mistrzowi, Legii Warszawa, ale mimo wszystko wystąpi w lidze europejskiej. Nie liczę w tej edycji na zbyt wiele, zespół jest w rozsypce, nie ma typowego lidera, będzie ciężko tutaj cokolwiek ugrać jeśli nie dostanę jakiś pieniędzy na transfery.

 

 

 

Bramkarze:

 

Milos Dragojevic [MNE/26]

Marcin Kwiatkowski [POL/23]

 

Notes: Dragojevic jest zdecydowanie lepszą opcją niż Kwiatkowski. W poprzednim sezonie to właśnie Czarnogórzec stał między słupkami i w 23 meczach puścił 28 bramek. Nie jest to zbyt dobry wynik, ale też nie jest jakiś bardzo tragiczny.

 

 

Prawa obrona:

 

Pedro Eugenio [POR/24]

Mateusz Slodowy [POL/25]

Maciej Manka [POL/25]

 

Notes: Eugenio, długo, długo nic i Manka. Tak to mniej więcej wygląda. Slodowy jest na wylocie.

 

 

Lewa obrona:

 

Mariusz Magiera [POL/30]

 

Notes: Podstarzały Magiera i w ostateczności mogę też tutaj wystawić Mankę. Pierwsza pozycja do wzmocnienia.

 

 

Środkowa obrona:

 

Rafał Otwinowski [POL/22]

Mateusz Cichocki [POL/23]

Bartosz Kopacz [POL/23]

 

Notes: Trzech bardzo silnych, dobrych obrońców. Pewniakiem do miejsca w pierwszym zespole jest Cichocki. Co nieco o nim słyszałem, Waldek Fornalik powołuje go co jakiś czas na zgrupowania kadry, ale jeszcze nie zadebiutował w niej. O miejsce drugiego stopera będą rywalizować Kopacz i Otwinowski.

 

 

Środkowa pomoc:

 

Krzysztof Mączyński [POL/28]

Konrad Nowak [POL/20]

Mateusz Machaj [POL/25]

Wojciech Łuczak [POL/25]

 

Notes: Mocno obsadzona pozycja, chociaż brakuje mi typowego defensywnego pomocnika. Takowego może teoretycznie zagrać Mączyński, jednak on ma być w mojej talii rozgrywającym, a wspomagał go będzie ktoś z dwójki Nowak-Machaj. Łuczak pewnie zostanie w klubie, chyba, że ktoś go będzie bardzo chciał kupić.

 

 

Skrzydłowi:

 

Dimo Bakalov [bUL/26]

Maciej Małkowski [POL/30]

Nayib Logouireh [bEL/24]

Michael Gardawski [POL/24]

 

Notes: Mam czterech przyzwoitych skrzydłowych, ale niestety przyzwoitych nie znaczy dobrych. Najlepszym z tej czwórki wydaje się 30 letni Małkowski, chociaż też nie skreślam Belga Lagouireh który w poprzednim sezonie strzelił 7 bramek a także zaliczył 5 asyst. Zobaczymy kto będzie grał, sparingi zadecydują.

 

 

Napastnicy:

 

Branimir Kostadinov [bUL/26]

Mateusz Zachara [POL/25]

Szymon Skrzypczak [POL/25]

 

Notes: Całą kasę jaką dostanę od zarządu zainwestuje właśnie w porządnego napastnika. Aby policzyć bramki całej trójki łącznie wystarczyło by nam palców obu rąk - strzelili ich dokładnie 9.

Odnośnik do komentarza
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...