Skocz do zawartości

Allianz Areno, nadchodzę!


tomba

Rekomendowane odpowiedzi

Cały czas bardzo pewna, niestety. Guardiola ze swoim Bayernem wygrał w ciągu tych lat dwa razy ligę, ani razu ligi mistrzów, a mimo wszystko wciąż jest uwielbiany przez zarząd.

 

**************

 

GRUDZIEŃ 2018:

 

 

Bundesliga: [14-17]

02.12 - Schalke 4:1 Hannover (45' 49' Bernard, 32' Borysiuk, 86' Balotelli - 21' Malbasic)

08.12 - Hertha Berlin 1:2 Schalke (81' Mellinger - 85' 88' Bernard)

16.12 - Schalke 4:0 Stuttgart (1' Wilshere, 5' Barkley, 13' Balotelli, 24' Bernard)

22.12 - Wolfsburg 1:1 Schalke (62' Armenteros - 43' Griezmann)

 

Liga Mistrzów, Grupa F: [6]

05.12 - Olympique Lyon 0:1 Schalke (51' Griezmann)

 

Puchar Niemiec, 3 runda:

19.12 - Schalke 5:1 Stuttgart (69' 72' 88' Zrelak, 45' Konoplyanka, 90' Clemens - 39' Ginczek)

 

 

I koniec rundy jesiennej. Na początek spokojnie ograliśmy Hannover po kapitalnym meczu Bernarda. Następnie minimalna wygrana z Herthą, kolejny raz błyszczał Brazylijczyk. 4:0 ze Stuttgartem do 24 minuty zapowiadało pogrom, szkoda, że nie poszliśmy za ciosem, bo mogło się to skończyć dwucyfrówką. Na koniec remis z Wolfsburgiem. Wilki urwały już punkty Bayernowi i Borussi, niestety udała im się ta sztuka też z nami. W lidze mistrzów z Lyonem na boisku wyszli gracze rezerwowi, a mimo wszystko ograli Francuzów, co było zaskoczeniem nawet dla mnie. W pucharze Niemiec rozgromiliśmy Stuttgart, a wracający po kontuzji Zrelak zapakował rywalom hattricka. W 1/8 ligi mistrzów trafiliśmy na rywala zdecydowanie w naszym zasięgu - Galatasaray Stambuł.

 

desg.png

Odnośnik do komentarza

STYCZEŃ 2019:

 

 

Transfery z klubu:

Bruno Fernandes (14.5 mln do Bayernu Monachium)

Valon Berisha (7.75 mln do Borussii Moenchengladbach)

Milan Badelj (Wyp. do Stuttgartu)

 

Transfery do klubu:

Jordi Alba (33.5 mln z FC Barcelony)

 

Sparingi:

05.01 - FSV Frankfurt 0:1 Schalke (8' Bernard)

09.01 - Schalke 3:0 Gremio (11' Paulista sam., 34' Balotelli, 39' Griezmann)

12.01 - Argentinos 0:5 Schalke (2' 35' 59' Zrelak, 63' 75' Balotelli)

19.01 - Homberg 1:9 Schalke (70' Zampach - 74' 79' 90' Klein, 14' 26' 47' Zrelak, 1' 4' Holtby, 18' Bernard)

 

Bundesliga: [18-19]

26.01 - Schalke 3:0 Fortuna Dusseldorf (40' Casasola, 45+1' Bernard, 85' Clemens)

29.01 - Schalke 1:1 HSV Hamburg (75' Clemens - 86' Poli)

 

Puchar Narodów Afryki 2018:

20.01 - Senegal 1:2 Algieria (26' Drame - 45' Taider, 49' Belkalem)

25.01 - Algieria 3:1 Angola (23' Belfodil, 41' Taider, 60' Boudebouz - 62' Geraldo)

29.01 - Algieria 1:1 Gwinea (79' Marouf - 59' Koita)

 

 

Udało się sprzedać niepotrzebnych zawodników za dość przyzwoitą sumkę. Fernandes, sprowadzony przed sezonem za darmo z Anderlechtu odszedł do naszego rywala, Bayernu Monachium za ponad 15 mln. Dodatkowo pozbyłem się także Berishy, Borussią Moenchengladbach zdecydowała się zapłacić za niego 7.75 mln. Pozyskaną sumę postanowiłem zainwestować w lewego obrońcę, mój wybór padł na Jordiego Albę. Zawodnik wiekowy, ma już 29 lat, ale myślę, że pograć jeszcze 4-5 lat na dobrym poziomie. Po udanych sparingach przystąpiliśmy do rozgrywek ligowych i na początku spokojnie oklepaliśmy Fortunę Dusseldorf, ale potem przytrafił nam się słabszy mecz i ugraliśmy zaledwie remis u siebie z HSV Hamburg. Wraz z reprezentacją Algierii zaczęliśmy zmagania w Pucharze Narodów Afryki. Na początek starcie z faworytem naszej grupy, czyli reprezentacją Senegalu i odziwo udało nam się ich ograć. Mecz z Angolą był cały czas pod naszą kontrolą. Na koniec mecz o nic z Gwineą, gdzie wystawiłem kompletne rezerwy, ale i tak zremisowaliśmy i pewnie awansowaliśmy z pierwszego miejsca. W ćwierćfinale zagramy z Egiptem.

 

 

 

iewl.png

Odnośnik do komentarza

LUTY 2019:

 

 

Bundesliga: [20-24]

02.02 - Freiburg 1:3 Schalke (73' Smirnov - 56' Howedes, 59' Griezmann, 77' Wilshere)

06.02 - Bayern Monachium 1:1 Schalke (67' Muller - 63' Bernard)

09.02 - Schalke 2:0 Kaisterslautern (6' 24' Zrelak)

16.02 - Borussia Moenchengladbach 1:4 Schalke (31' Berisha - 44' 59' 75' Balotelli, 72' Griezmann)

23.02 - Schalke 4:1 Duisburg (15' Corchia, 32' Bernard, 37' 43' Wilshere - 34' Georgiev)

 

Liga Mistrzów 1/8:

20.02 - Galatasaray Stambuł 1:2 Schalke (79' Bjelland - 51' 66' Clemens)

 

 

Wydaje się, że z taką grą już nikt ani nic nie odbierze nam mistrzostwa. Jedyna drużyna która nam może jeszcze zagrozić to Borussia, z którą w przyszłym miesiącu się zmierzymy i to pewnie właśnie tam rozegra się bezpośredni pojedynek o trofeum. Na początku miesiąca spokojnie oklepaliśmy Freiburg, następnie pechowy, a nawet bardzo pechowy remis z Bayernem. Mieliśmy w tym meczu wyraźną przewagę, a mimo wszystko Bawarczycy wywalczyli punkt. Następnie trzy mecze ze słabszymi rywalami, których bez problemu ograliśmy. W lidze mistrzów uporaliśmy się z Galatasarayem, chociaż nie było łatwo. Moja zmora w lidze mistrzów to mecze wyjazdowe, tak też było tym razem, ale udało się wygrać 2:1 i kwestia awansu wydaje się być już przesądzona.

 

x009.png

 

Odnośnik do komentarza

Iwabik - Oby, status Guardioli zmienił się z bardzo pewny na stabilny, więc jest to dobry prognostyk ;)

Bacao - Przepraszam, dopiero teraz zauważyłem, że nie odpisałem na Twoje pytanie dotyczące Santany :( Z Schalke odszedł do Hannoveru gdzie spędził 3 lata, teraz gra w brazylijskim Boa.

Odnośnik do komentarza

MARZEC 2019:

 

 

Bundesliga: [25-28]

01.03 - Werder Brema 1:3 Schalke (4' Petersen - 41' Clemens, 45' Matip, 81' Wieteska)

09.03 - Schalke 5:0 Bochum (37' 41' 63' 82' Dybala, 28' Konoplyanka)

16.03 - 1860 Monachium 0:2 Schalke (31' Barkley, 82' Sarr sam.)

23.03 - Schalke 4:1 Borussia Dortmund (17' 26' Bernard, 34' Dybala, 47' Wilshere - 8' Mata)

 

Liga Mistrzów 1/8:

12.03 - Schalke 3:0 Galatasaray Stambuł (31' 56' Clemens, 8' Casasola)

 

Puchar Niemiec, Ćwierćfinał:

05.03 - Schalke 4:2 Fortuna Dusseldorf (40' 55' 81' Konoplyanka, 61' Casasola - 85' Decuypere, 87' Benes)

 

 

Teraz już nie możemy stracić mistrzostwa. Miesiąc zaczęliśmy od pewnej wygranej z Werderem Brema. Następnie kapitalne 5:0 z Bochum a formą błysnął Dybala, 4 bramki w jednym meczu - to nie zdarza się zbyt często. Udało nam się również wygrać na trudnym terenie w Monachium z tamtejszym TSV, ale oczywiście najważniejsza wygrana to ta ostatnia. Nie daliśmy żadnych szans, rozgromiliśmy Borussię Dortmund na VELTINS-Arena aż 4:1. Znakomity mecz w naszym wykonaniu i teraz naprawdę tylko jakiś cud lub załamanie formy może nam odebrać trofeum Bundesligi. W lidze mistrzów oklepaliśmy na lajcie Galatasaray i w ćwierćfinale zmierzymy się z Juventusem Turyn. Losowanie było dla nas dość szczęśliwe, bo wole zagrać z Turyńczykami, niż z kimś z innych par: Borussia - Tottenham, Monaco - Bayern, Chelsea - United. W pucharze Niemiec wyeliminowaliśmy Fortunę a w półfinale zagramy z Hoffenheim, czyli sensacyjnym pogromcą Bayernu Monachium.

 

8qca.png

Odnośnik do komentarza

KWIECIEŃ 2019:

 

 

Bundesliga: [29-32]

06.04 - Hoffenheim 0:1 Schalke (87' Holtby)

14.04 - Schalke 6:1 Bayer Leverkusen (61' 65' 67' Dybala, 5' Touati, 70' Zrelak, 86' Holtby - 25' Leitner)

20.04 - Hannover 1:1 Schalke (11' Joselu - 22' Balotelli)

27.04 - Schalke 1:0 Hertha Berlin (62' Dybala)

 

Liga Mistrzów 1/4:

09.04 - Juventus Turyn 1:0 Schalke (77' Lazo)

17.04 - Schalke 2:0 Juventus Turyn (40' Matip, 107' Wilshere)

 

Puchar Niemiec 1/2:

24.04 - Hoffenheim 1:3 Schalke (26' van Buren - 20' Balotelli, 37' Barkley, 45' Clemens)

 

 

Ależ miesiąc! Zaczęliśmy od pokonania na wyjeździe Hoffenheim. Mecz ten był naprawdę ciężki i bałem się rewanżu z nimi w pucharze Niemiec, ale tam na szczęście pokazaliśmy wszystko co najlepsze i spokojnie ich ograliśmy. W finale zmierzymy się z Borussią Dortmund. Następnie w lidze pogrom, rozjebaliśmy Bayer Leverkusen aż 6:1! Kolejny przebłysk Dybali, który tym razem zapakował hattricka. Remis z Hannoverem to dla nas dobry wynik, biorąc pod uwagę przebieg tego meczu. Gospodarze byli lepsi, ale my mieliśmy Balotelliego który samodzielną akcją wyrównał. Na koniec minimalna wygrana z Herthą Berlin po której mogę już oficjalnie powiedzieć... SCHALKE MISTRZEM NIEMIEC SEZONU 2018/19! Tak jest! Do końca sezonu dwie kolejki a my mamy 9 punktów przewagi na drugą Borussią. W lidze mistrzów strasznie zacięte boje z Juventusem. Na wyjeździe mecz był bardzo wyrównany, ale niestety przegraliśmy 0:1 po pewnie wykonanym rzucie karnym przez Lazo. U siebie dominowaliśmy, w 40 minucie Matip dał nam prowadzenie, a w drugiej połowie zmarnowaliśmy dwa rzuty karne... Balotelliego oraz Wilshere'a wyczuł Begovic. W dogrywce na szczęście już tego błędu nie popełnił Wilshere i pokonał bramkarza gości z jedenastu metrów. Swoją drogą ciekawa sprawa xD Trzy karne w jednym meczu :D W półfinale zagramy z pogromcą Borussi Dortmund, Tottenhamem Hotspur.

 

ps. Status Guardioli zmienił się ze stabilnego na niepewny :D

 

1s8z.png

Odnośnik do komentarza

Bieniek - Oczywiście pomyłka ;) Już poprawiłem ;)

Vanlid - Dzięki

 

********************

 

MAJ 2019 CZ.1

 

 

Liga Mistrzów 1/2:

01.05 - Schalke 3:1 Tottenham Hotspur (10' 87' Clemens, 24' Casasola - 32' Welbeck)

07.05 - Tottenham Hotspur 2:1 Schalke (9' Eriksen, 90' Henriquez - 65' Wilshere)

 

Bundesliga: [33]

04.05 - Stuttgart 0:1 Schalke (74' Balotelli)

 

 

Finał ligi mistrzów! Tak jak się spodziewałem, spokojnie uporaliśmy się z Kogutami. U siebie przez nawet chwilę wygrana nie była zagrożona, mimo bramki kontaktowej Welbecka byłem pewien, że ten mecz wygramy. W rewanżu zrobiło się troche nerwowo zaraz po utracie pierwszej bramki, ale z czasem graliśmy coraz lepiej i mimo porażki awansowaliśmy! W finale czeka na nas... Bayern Monachium! Bawarczycy wyeliminowali w półfinale Manchester United. Ligi nie odpuszczam, jak pewnie wiecie jesteśmy nadal bez porażki i chcę aby tak było do końca.

Odnośnik do komentarza

MAJ 2019 CZ. 2

 

 

Bundesliga: [34]

11.05 - Schalke 1:1 Wolfsburg (88' Alba - 68' Kalas)

 

Puchar Niemiec, Finał:

25.05 - Schalke 3:1 Borussia Dortmund (11' Barkley, 27' Balotelli, 76' Howedes - 38' Aubameyang)

 

Liga Mistrzów, Finał:

01.06 - Bayern Monachium 0:4 Schalke (9' Wilshere, 31' Balotelli, 72' Corchia, 77' Matip)

 

 

Schalke w potrójnej koronie! W bundeslidze na koniec sezonu zremisowaliśmy z Wolfsburgiem, ale był to mecz o nic, już dawno zapewniliśmy sobie mistrzostwo. W pucharze Niemiec piękna wygrana, 3:1 z Borussią Dortmund. Dominowaliśmy na boisku i zasłużenie zgarnęliśmy to trofeum. Finał ligi mistrzów to jakaś masakra! Rozgromiliśmy Bayern Monachium. To co nie udało się w trakcie sezonu to udało się w najlepszym momencie! Niesamowity mecz szczególnie Wilshere'a, który otworzył wynik spotkania a następnie asystował przy golach Balotelliego i Matipa. Teraz tylko czekać aż Guardiola wyleci! Status bardzo niepewny!

 

m5j.png

Odnośnik do komentarza

Iwabik - Racja, ciężko zostawić taką pakę, ale cel w tej karierze był jeden - zostać managerem Bayernu i jeśli nadarzy się taka okazja teraz to bez zastanowienia z niej skorzystam.

Ajerkoniak, Judzi - Dzięki ;)

 

*****************

 

Bramkarze: (Mecze/Bramki stracone/Czyste konta/Średnia)

 

Bernd Leno (51/38/20/6.94)

Esteban Aleman (4/2/3/7.35)

Franck Muller (0)

 

Notes: 51 spotkań Bernda Leno i tylko 38 bramek straconych. To naprawdę kapitalny wynik Niemca. Oczywiście nie byłoby to możliwe bez znakomitej obrony, ale sam Leno też kilka razy nas ratował. Aleman zagrał w 4 spotkaniach, były to głównie mecze w pucharze Niemiec. Spisywał się przyzwoicie, ale raczej nie ma szans na pierwszy skład.

 

 

Boczni obrońcy: (Mecze/Bramki/Asysty/Średnia)

 

Jordi Alba (17/1/3/7.16)

Sebastien Corchia (43/3/7/7.12)

Sebastian Jung (23/0/5/7.25)

Marc Muniesa (33/1/3/7.17)

 

Notes: Corchia - Muniesa, tak przez większy okres sezonu wyglądały boki naszej obrony i oczywiście co widać po średnich spisywali się bardzo dobrze. Oczywiście, po zimowym okienku transferowym doszedł do nas Alba i grał we wszystkich rozgrywkach po za ligą mistrzów - grał w niej w barwach Barcelony. Jung był tylko zmiennikiem, ale i tak grał sporo i grał przyzwoicie.

 

 

Środkowi obrońcy:

 

Benedikt Howedes (42/4/3/7.33)

Joel Matip (39/7/0/7.41)

Robin Knoche (2/0/0/7.45)

Thiago Casasola (29/4/1/7.38)

Slimene Touati (7/1/1/7.27)

 

Notes: Trójka Howedes, Matip, Casasola to światowa czołówka. W pierwszej częście sezonu stawiałem na parę Howedes-Matip, ale potem już Casasola wygryzł Howedesa. Knoche, Touati jako głębocy rezerwowi byli całkiem nieźli, ale raczej by nie dali rady w tych najważniejszych dla nas spotkaniach.

Odnośnik do komentarza

Środkowi pomocnicy:

 

Mateusz Wieteska (32/1/4/7.05)

Ariel Borysiuk (27/1/2/7.10)

Ross Barkley (45/9/7/7.22)

Lewis Holtby (41/4/14/7.10)

Jack Wilshere (47/18/23/7.44)

 

Notes: Wieteska oraz Borysiuk rywalizowali o miejsce w składzie na pozycji tego najbardziej defensywnego pomocnika. Ostatecznie wygrał ją Wieteska i pech chciał, że w najważniejszych czyli w finale pucharu niemiec, ligi mistrzów nie wystąpił z powodu kontuzji. Ale cóż, Ariel godnie go zastąpił. Trójka ofensywna to po prostu bajka. Holtby 14 asyst, Barkley troche słabiej, tylko 9 ale samą swoją obecnością na boisku robił wielkie zamieszanie. Oczywiście ich dokonania to nic w porówniany do najlepszego gracza w europie, najlepszego zawodnika ligi mistrzów czyli Jacka Wilshere'a. 18 bramek, 23 asysty! MASAKRA.

 

 

Skrzydłowi:

 

Antoine Griezmann (30/7/9/7.19)

Bernard (40/12/20/7.35)

Eugene Konoplyanka (14/5/3/7.22)

Christian Clemens (46/21/7/7.35)

 

Notes: Asami na skrzydle byli bez wątpienia Bernard i Clemens. Ten pierwszy głównie robił ogromny szum na boku i sporo asystował, drugi natomiast kapitalnie wykańczał akcję swoich kolegów. Griezmann też grał całkiem nieźle, ale ciężko mu było wygrać rywalizacje przy takiej formie pozostałych graczy. Konoplyanka grał głównie ze słabszymi rywalami i tam spisywał się przyzwoicie.

 

 

Napastnicy:

 

Adam Zrelak (23/12/3/7.27)

Paulo Dybala (24/11/1/7.01)

Mario Balotelli (36/16/5/7.00)

 

Notes: Z żadnego z napastników nie jestem w pełni zadowolony. Balotelli miał być niesamowitym killerem, a został zwykłym przeciętnym strzelcem. Dybala miał przebłyski, raz 4 bramki, raz hattrick, ale nie potrafił ustabilizować formy. Zrelakiem jestem pozytywnie zaskoczony, nie liczyłem na zbyt wiele z jego strony, a mimo wszystko strzelił te 12 bramek w trakcie sezonu.

 

 

j6yv.png

Odnośnik do komentarza
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...