Skocz do zawartości

Allianz Areno, nadchodzę!


tomba

Rekomendowane odpowiedzi

Real. Uprzedzam kolejne pytanie - Cristiano Ronaldo zakończył karierę. Aktualnie jest bezrobotnym managerem ;)

 

************************

 

WRZESIEŃ 2021

 

 

Liga BBVA: [3-6]

11.09 - Atletico Madryt 3:1 FC Barcelona (44' 57' Fernandes, 71' Benzia - 13' Lewandowski)

19.09 - Real Sociedad 3:1 Atletico Madryt (2' Cala, 14' De Tomas, 45' Bonaventura - 57' Munoz)

22.09 - Atletico Madryt 3:6 Malaga (13' 35' Ribas, 48' Seixo - 47' 69' 72' Varea, 32' 77' Pedro, 90' Elabdellaoui)

25.09 - Real Madryt 1:3 Atletico Madryt (87' Aguirre - 33' 40' Benzia, 90' Cardona)

 

Liga Europejska, Grupa D: [1-2]

16.09 - Atletico Madryt 6:0 Metalist Charków (30' 32' Casasola, 35' Guzek, 44' Fernandes, 62' Munoz, 85' Gargorov)

30.09 - Hajduk Split 0:4 Atletico Madryt (26' Paulao sam., 36' 86' Fernandes, 68' Okore)

 

Eliminacje MŚ, Grupa 8: [7-8]

03.09 - Czechy 0:0 Polska

07.09 - Polska 6:0 San Marino (17' Kuśnierz, 22' Guzek, 26' Anusiewicz, 39' Wieteska, 66' Chrapek, 78' Szamp)

 

 

Strasznie ciężki miesiąc... Zacząłem go od spotkań w reprezentacji Polski, gdzie walczymy o awans na mistrzostwa świata. Po bardzo słabym meczu zremisowaliśmy z Czechami 0:0. Szkoda takiego wyniku, bo przez to Belgowie zrównali się z nami punktami. Zwycięstwo z San Marino było naszym obowiązkiem, pewne 6:0 i o awans walczymy już tylko i wyłącznie z reprezentacją Belgii, z którą rozegramy bezpośrednie spotkanie w Brukselii już w październiku. W Atletico strasznie ciężki i dziwny miesiąc. Najpierw kolejna, już trzecia wygrana w tym sezonie z FC Barceloną. Tym razem Blaugrana napędziła nam strachu, bo już w 13 minucie bramkę zdobył Robert Lewandowski, ale na szczęście wreszcie błysnął nasz lider środka pola, Fernandes i to właśnie dzięki niemu ugraliśmy trzy punkty. Następnie kapitalny mecz w lidze europejskiej, 6:0 z Metalistem Charków - nie spodziewałem się aż tak wysokiego wyniku z takim rywalem. Potem przyszły dwie fatalne porażki, najpierw na wyjeździe z Sociedad, a następnie u siebie z Malagą. Po tych dwóch meczach byłem blisko zwolnienia, o mojej przyszłości miał zadecydować mecz z Realem który... wygraliśmy! I to na Santiago Bernabeu. Niesamowity mecz, emocje do samego końca, ale raczej zasłużenie ugraliśmy trzy punkty na tym trudnym terenie. Na koniec bez problemu uporaliśmy się z Hajdukiem i obecnie liderujemy w tabeli grupy G.

 

 

xgwv.png

 

isjs.png

 

pvv5.png

Odnośnik do komentarza

Marlen - Długo na tym szczycie nie zostali :P

Feno - W październiku jest już o wiele lepiej :)

 

***************

 

PAŹDZIERNIK 2021

 

 

Liga BBVA: [7-11]

03.10 - Granada 1:3 Atletico Madryt (27' Amiri - 16' 60' Fernandes, 19' Ribas)

17.10 - Sporting Gijon 1:5 Atletico Madryt (2' 84' Fernandes, 24' 29' Benzia, 68' Ribas)

24.10 - Atletico Madryt 1:0 Real Valladolid (22' Fernandes)

27.10 - Atletico Madryt 1:1 Eibar (8' Ribas - 75' Ruiz)

31.10 - Athletic Bilbao 0:3 Atletico Madryt (15' Benzia, 61' Cardona, 62' Duffy)

 

Liga Europejska: [3]

21.10 - Atletico Madryt 4:0 Panathinaikos Ateny (65' 84' Ribas, 72' Cardona, 90' Fernandes)

 

Eliminacje MŚ, Grupa 8:

08.10 - Belgia 2:2 Polska (17' Lukaku, 51' Hazard - 45' 49' Żyro)

12.10 - Polska 3:0 Słowacja (39' Chrapek, 56' Starzyński, 73' Żyro)

 

 

Wreszcie to zaczyna jakoś wyglądać. Miesiąc zaczęliśmy od zakończenia eliminacji do mistrzostw świata wraz z reprezentacją Polski. Niestety ugraliśmy tylko remis w Brukseli i musieliśmy liczyć na potknięcie Belgów w meczu z Czechami. Tak się nie stało i mimo naszej bardzo pewnej wygranej ze Słowakami zagramy tylko w barażach. Wielka szkoda, bo zabrakło nam zaledwie dwóch bramek aby przeskoczyć Belgię w tabeli. W barażu zagramy z Norwegią. Jest to dobre losowanie biorąc pod uwagę inne pary: Szwecja-Chorwacja, Włochy-Portugalia, Szwajcaria-Hiszpania. W Atletico wszystko wraca na właściwe tory. W lidze odnieśliśmy trzy przekonywujące zwycęstwa, 3:1 z Granadą, 5:1 ze Sportingiem Gijon a także 3:0 z Athleticiem Bilbao. Z Real Valladolid grało się nam bardzo ciężko, tak naprawdę wyprowadziliśmy jedną kontrę i ją wykorzystaliśmy. Remis z Eibar możemy uznać jako wypadek przy pracy. Graliśmy dobrze, ale bramkarz gości wyczyniał cuda, bronił praktycznie wszystko. W lidze europejskiej bez zmian, kolejny pogrom i fajnie wygląda nasz bilans bramkowy. Po trzech meczach 14:0 :D Muszę też wspomnieć o dwóch zawodnikach bez których nie osiągalibyśmy tak dobrych wyników. mowa tutaj oczywiście o Fernandesie i Ribasie. Ten pierwszy ma już w tym sezonie 11 bramek i 4 asysty (średnia 7.78) a drugi 7 bramek i 6 asyst (średnia 8.04). Naprawdę współpraca tej dwójki między sobą a także z innymi partnerami na boisku wygląda niesamowicie.

 

 

0etw.png

 

el7j.png

Odnośnik do komentarza

Iwabik - Barca ogólnie słabo gra. Mistrzostwo zdobyli tylko w poprzednim sezonie, tak to przez 7 lat Real dominował.

Super_Cwikla - Też mi szkoda Villarealu, ale ciężko było coś ugrać mając tak słaby skład.

 

*****************

 

LISTOPAD 2021

 

 

Liga BBVA: [12-14]

07.11 - Espanyol Barcelona 2:3 Atletico Madryt (11' Azeez, 45' Bueno - 36' Hountondji sam., 46' Cascallana sam., 80' Casasola)

20.11 - Atletico Madryt 4:1 Valencia (12' Duffy, 21' Casasola, 62' Ribas, 65' Cardona - 17' Ferrani)

28.11 - Atletico Madryt 2:1 Real Betis (11' 83' Muniain - 90' Vadillo)

 

Liga Europejska: [4-5]

04.11 - Panathinaikos Ateny 1:2 Atletico Madryt (76' Vojtus - 23' Hysaj sam., 61' Cardona)

25.11 - Metalist Charków 0:2 Atletico Madryt (15' 71' Markovic)

 

Eliminacje MŚ, Baraż:

12.11 - Polska 3:0 Norwegia (5' Rudol, 9' Guzek, 61' Żyro)

16.11 - Norwegia 1:0 Polska (19' Finne)

 

 

Drugi z rzędu dobry miesiąc - oby tak dalej. Pokonaliśmy w lidze nie bez problemów Espanyol. Był to bardzo ciężki mecz, do samego końca nie byliśmy pewni trzech punktów, ale ostatecznie udało się je ugrać. Następnie pojedynek na szczycie i piękna wygrana z Valencią. Tak naprawdę tylko pierwsze 20 min meczu było wyrównane, potem już nasza kompletna dominacja. Ostatni mecz w lidze to pewna wygrana z Betisem. Zwycięstwo nawet przez chwile nie było zagrożone. W lidze europejskiej straciliśmy pierwszą bramkę, stało się to z Panathinaikosem Ateny na wyjeździe, ale mimo wszystko wygraliśmy, więc też nie ma co rozpaczać. Później pewne 2:0 z Metalistem i wraz z Hajdukiem Split z którym zagramy ostatni mecz zapewniliśmy sobie awans. W barażu o mistrzostwa świata pierwszy mecz przesądził o wszystkim. U siebie nie daliśmy szans Norwegii, a mecz wyjazdowy to głównie powstrzymywanie rywali, nie atakowaliśmy zbyt dużo, z resztą - nie musieliśmy.

 

hn7u.png

 

h8a6.png

Odnośnik do komentarza

Ekhem, to co teraz mam powiedzieć? :D

 

****************

 

GRUDZIEŃ 2021

 

 

Liga BBVA: [15-17]

01.12 - Sevilla 1:2 Atletico Madryt (86' Rabie - 49' Ribas, 70' Cardona)

12.12 - Mallorca 2:1 Atletico Madryt (24' Ebwelle, 47' Yemeljanov - 15' Ribas)

19.12 - Atletico Madryt 2:2 Villareal (28' Ribas, 52' Duffy - 22' Llorca, 81' Meunier)

 

Puchar Hiszpanii, 4 runda:

04.12 - Gimnastica 0:0 Atletico Madryt

15.12 - Atletico Madryt 3:0 Gimnastica (15' Lyatuu, 40' Fernandes, 62' Ruben)

 

Liga Europejska, Grupa D: [6]

09.12 - Atletico Madryt 3:3 Hajduk Split (25' Ribas, 57' Cardona, 58' El Shaarawy - 14' Coronel, 71' Daniel, 84' Culo)

 

 

Fatalny miesiąc. Zaczęliśmy go co prawda od ważnej wygranej z Sevillą ale potem było już tylko gorzej. Porażka po fatalnym meczu z Mallorcą, ogólnie spotkanie było wyrównane, ale zwycięsko z niego wyszli gospodarze. Następnie tylko remis z moim byłym klubem. Słaby mecz w naszym wykonaniu szczególnie w ofensywie, gdzie nie potrafiliśmy przeforsować obrony rywali. W pucharze Hiszpanii spora sesancja, bo na wyjeździe tylko zremisowaliśmy z Gimnasticiem Torrelavega. Nasi rywale nie oddali żadnego strzału, a potrafili utrzymać bezbramkowy remis. Na szczęście u siebie nie daliśmy im szans i w 5 rundzie zagramy z Elche. W lidze europejskiej pierwsza strata punktów. Troche szkoda, bo prowadziliśmy już 3:1, ale mimo wszystko utrzymaliśmy pierwsze miejsce w grupie. Losowanie nie było dla nas zbyt dobre, albowiem już w 1/16 czeka nas dwumeczu z FC Porto.

 

 

nx8p.png

Odnośnik do komentarza

Maniek - Do tego jeszcze daleka droga :)

CancuN - Ten FM ma to do siebie, że gdy zawodnik rozegra pełny sezon w dobrym klubie to jego cena niesamowicie skacze i można ładnie na nim zarobić.

 

***************

 

STYCZEŃ 2022

 

 

Transfery z klubu:

Horacio Capobianco (5 mln do Velez)

Lazard Markovic (15 mln do Arsenalu)

Yassine Benzia (30 mln do Schalke)

Tom Duffy (25.5 mln do Bayernu)

 

Transfery do klubu:

Odisseas Vlachodimos (WT)

Quirin Seitz (18 mln z Borussi Dortmund)

Jerson Cardona (17 mln z Tottenhamu)

 

Liga BBVA: [18-22]

02.01 - Atletico Madryt 3:2 Numancia (7' Fernandes, 29' Munoz, 74' Extaniz - 19' Carlos, 79' Navarro)

09.01 - Celta Vigo 1:1 Atletico Madryt (90' Cabrera - 37' Ribas)

16.01 - Elche 2:3 Atletico Madryt (62' Sandro, 69' Monte - 28' Fernandes, 40' Munoz, 51' Cardona)

22.01 - Atletico Madryt 1:0 Osasuna (16' Guzek)

29.01 - FC Barcelona 0:0 Atletico Madryt

 

Puchar Hiszpanii, 5 runda & Ćwierćfinał:

05.01 - Atletico Madryt 4:2 Elche (51' Duffy, 53' Gargorov, 66' Biaye, 90' El Shaarawy - 55' Cesar, 76' Bagnack)

12.01 - Elche 1:2 Atletico Madryt (77' Sandro - 5' Casasola, 66' Fernandes)

19.01 - Atletico Madryt 1:1 FC Barcelona (69' Muniain - 52' Messi)

26.01 - FC Barcelona 3:0 Atletico Madryt (22' Chiriches, 30' Blanco, 85' Alex)

 

 

Nie planowałem aż tylu transferów w tym okienku, ale wyszło jak wyszło. Odeszło trzech zawodników których chciałem się pozbyć, czyli Capobianco, Markovic i Benzia. Ten pierwszy nie grał w ogóle i sam poprosił o transfer, drugi nie był mi do niczego potrzebny, zaś trzeci miał tragiczną skuteczność. Transferu Irlandczyka Duffy'ego nie planowałem, niestety nie zauważyłem, że ma on tak niską klauzulę zapisaną w kontrakcie. W jego miejsce do klubu przybył Cardona. Zawodnik o podobnym stylu gry, jak tylko przyzwyczai się do Hiszpańskiej piłki to godnie zastąpi Duffy'ego. Zamiast Benzii na napad przyszedł Niemiec Seitz. Wychowanek Bayernu Monachium (że też go zauważyłem w młodzikach gdy trenowałem ten klub!) którego Borussia odkupiła za 21 mln. Przez półtorej sezonu zdobył jednak zaledwie 9 bramek. Myślę, że u nas będzie lepiej, ale ma trudne zadanie na początek, bo musi wygryźć ze składu Juanpe Cardonę. Ostatni transfer to Grek Vlachodimos. Rezerwowy bramkarz w zastępstwie za Capobianco.

 

W lidze poszło tak sobie. Na początek pokonaliśmy Numancie, ale potem niesamowicie pechowy remis z Celtą Vigo. Przez cały mecz dominowaliśmy a dostaliśmy bramkę w końcówce - cóż, niewykorzystane sytuacje się mszczą. Sześć punktów w spotkaniach z Elche oraz Osasuną były naszym obowiązkiem. Na koniec bardzo ciężki mecz z Barceloną na Camp Nou, udało się ugrać punkt chociaż nie było łatwo. W pucharze Hiszpanii wyeliminowaliśmy dość spokojnie Elche, ale na następnej przeszkodzie w postaci Barcelony już się wyłożyliśmy. Co to dla mnie oznacza? Tyle, że na 100% zostanę w Atletico na następny sezon. Chcę zdobyć ten puchar.

 

Swoją drogą byłem bardzo blisko prawdziwego hitu. Messiemu kończył się kontrakt za pół roku z Barceloną. Złożyłem mu ofertę, on ją zaakceptował, ale niestety w ostatniej chwili zdecydował się na przedłużenie kontraktu z Blaugraną. Troche szkoda, bo mimo, że ma 34 lata to po pierwsze byłby ogromnym wzmocnieniem, a po drugie fajnie by było zobaczyć Leo w innym klubie niż Barcelona :D

 

5305.png

Odnośnik do komentarza

LUTY 2022

 

 

Liga BBVA: [23-26]

05.02 - Atletico Madryt 4:2 Real Sociedad (53' Ribas, 60' Pacheco sam., 63' Seitz, 72' Guzek - 23' Roberto, 57' Jese)

12.02 - Atletico Madryt 3:1 Real Madryt (38' Cardona, 51' Ribas, 62' Fernandes - 48' Zaha)

20.02 - Malaga 0:2 Atletico Madryt (19' Biaye, 60' Muniain)

27.02 - Atletico Madryt 0:2 Granada (43' Wijnaldum, 66' Sotres)

 

Liga Europejska 1/16:

17.02 - FC Porto 1:1 Atletico Madryt (11' Herrera - 89' Extaniz)

24.02 - Atletico Madryt 3:1 FC Porto (8' Guzek, 101' 109' Cardona - 15' van Dijk)

 

 

Niesamowite były te spotkania z FC Porto. Wyszedłem oczywiście podstawową jedenastką na oba te mecze a mimo wszystko było strasznie ciężko. Na wyjeździe tylko remis i to uratowany dopiero w końcówce kapitalną bombą z dystansu przez Extaniza. U siebie kolejny ciężki bój, prowadziliśmy po bramce Guzka, ale chwilę później wyrównał van Dijk. Mieliśmy lekką przewagę, ale wydaje mi się, że dogrywka w tym meczu była jak najbardziej sprawiedliwa. W niej wypadliśmy lepiej, Portugalczycy opadli z sił i dobił ich dwoma trafieniami Cardona. W lidze ograliśmy dwie bardzo dobre ekipy, na początek Real Sociedad a potem u siebie nie daliśmy szans Realowi, mimo, że graliśmy od 20 minuty w osłabieniu, bo czerwoną kartkę zobaczył Jerson Cardona. Następnie w rezerwowym zestawieniu wygraliśmy na wyjeździe z Malagą, a na koniec to co się stało w meczu z Granadą przechodzi ludzkie pojęcie. Ci bardziej spostrzegawczy już zauważyli, że na liście strzelców jest bramkarz - tak, wzrok was nie myli. Zobaczcie co odjebał Sirigu - KLIK

 

wlc0.png

Odnośnik do komentarza

MARZEC 2022

 

 

Liga BBVA: [27-30]

02.03 - Real Valladolid 0:2 Atletico Madryt (46' Fernandes, 73' Casasola)

05.03 - Atletico Madryt 0:0 Sporting Gijon

13.03 - Atletico Madryt 3:0 Athletic Bilbao (4' 46' Ju.Cardona, 51' Guzek)

27.03 - Eibar 0:2 Atletico Madryt (80' 83' Ju.Cardona)

 

Liga Europejska 1/8:

10.03 - Atletico Madryt 0:1 Borussia Moenchengladbach (69' Meyer)

17.03 - Borussia Moenchengladbach 2:3 Atletico Madryt (38' Munoz sam., 75' Je.Cardona sam. - 52' Fernandes, 77' El Shaarawy, 83' Ju.Cardona)

 

 

My to chyba nie chcemy zdobyć tego mistrzostwa. Co prawda bez problemu ograliśmy Valladolid, Bilbao a także Eibar, ale w frajerski sposób daliśmy ugrać punkt na Vicente Calderon Sportingowi Gijon. Real ciśnie tych ligowych cieniasów dalej, a nam coraz częściej przytrafiają się wpadki z przeciętniakami, które mogą nam za niedługo odebrać jakiekolwiek nadzieje na tytuł. W lidze europejskiej bardzo emocjonujące spotkania z Borussią. Pierwszy mecz przegraliśmy, mimo wyraźnej przewagi. W rewanżu musieliśmy atakować. Szkoda tylko, że oprócz bramki rywali atakowaliśmy także swoją :D Dwa samobóje, ale na szczęście do siatki Borussi wpadła piłka trzy razy i wywalczyliśmy awans dzięki bramkom na wyjeździe. W ćwierćfinale zagramy z AS Romą.

 

 

b0cj.png

Odnośnik do komentarza

KWIECIEŃ 2022

 

 

Liga BBVA: [31-34]

03.04 - Valencia 1:1 Atletico Madryt (73' Giuliano - 30' Ribas)

10.04 - Real Betis 1:2 Atletico Madryt (28' Vadillo - 15' Extaniz, 73' Muniain)

13.04 - Atletico Madryt 3:0 Espanyol Barcelona (11' Fernandes, 17' Ju.Cardona, 39' Casasola)

24.04 - Atletico Madryt 2:0 Sevilla (41' Muniain, 45' Blasco)

 

Liga Europejska, Ćwierćfinał & Półfinał:

31.03 - Atletico Madryt 2:0 AS Roma (10' 76' Ju.Cardona)

07.04 - AS Roma 2:1 Atletico Madryt (47' Zapata, 60' Florenzi - 85' Brignoli sam.)

21.04 - Norwich 0:1 Atletico Madryt (38' Ribas)

28.04 - Atletico Madryt 2:1 Norwich (7' Ribas, 83' Gonzalez - 30' Vilaca)

 

 

Jeden remis i znowu Real nam odskakuje. Mimo trzech kolejnych wygranych nie zdołaliśmy odrobić choćby punktu i w tej chwili tracimy już osiem oczek, a do końca pozostały tylko 4 kolejki. Musiałby się stać jakiś cud, abyśmy zdobyli mistrzostwo. W lidze europejskiej kolejna ciężka przeprawa, tym razem z AS Romą. U siebie spokojna wygrana 2:0, ale wyjazd pokazał, że Romy nie wolno lekceważyć. Na szczęście po bramce samobójczej Brignoliego awansowaliśmy. W półfinale spokojnie ograliśmy Norwich. Co ciekawe Angielska ekipa to... obrońca tytułu! Rok temu w finale ograli Bayern Monachium. Nas w finale czeka pojedynek z AC Milan, który wyeliminował Manchester City. Dla mnie to drugie starcie z Włoskim zespołem, pewnie pamiętacie finał LM gdy jeszcze prowadziłem Bayern ;)

 

klyo.png

Odnośnik do komentarza
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...