Skocz do zawartości

Pytanie do...


lad

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, ajerkoniak napisał:

No to czemu nie:

1. Skąd się wzięła miłość do Evertonu i od kiedy? Kto był najlepszym menadżerem, którego Everton miałeś okazję oglądać, kto największym rozczarowaniem. Podobnie wśród piłkarzy.

Kiedyś już o tym opowiadałem. Ojciec zamontował w Rewalu jakąś lewą satelitę w 2003 roku dzięki czemu łapaliśmy Canal+, które transmitowało Premier League. Już za dzieciaka jarałem się brytyjską piłką - bardzo kibicowałem Szkocji na MŚ 98 i płakałem po czerwonej kartce Beckhama z Argentyną, więc byłem zachwycony. 

 

Miałem 12 lat, gwiazdą Bravo Sport był wtedy 17-letni Rooney, a ja zawsze wolałem wspierać słabszych (uuu, komunis) więc był to dla mnie idealny miks. Później Rooney odszedł do United (dziwne, że nie poszedłem za nim :D), a Everton zrobił 4 miejsce w lidze.

 

W międzyczasie powstała strona Evertonpoland.com, którą współtworzyłem i na której pisałem artykuły ze słownikiem w ręku. Niestety, sezon później Everton grał katastrofalnie, wyłapał w łeb od Dynama Bukareszt, a w lidze pierwsze zwycięstwo zaliczył w październiku albo w listopadzie. To było dla mnie za wiele, obraziłem się (LOL) i "odszedłem" ze strony. Do Evertonu wróciłem jakoś po sezonie 05/06, ale jako że było mi wstyd (w tamtych latach to było niczym zdrada), to zatarlem wszystkie ślady swojej internetowej działalności, zmieniłem nick i zacząłem od nowa - elementem tej intrygi jest zresztą też temat na forumcm, gdzie w otwierającym poście trochę naściemniałem.

 

Jest taki bardzo pompatyczny slogan w środowisku kibiców EFC, który mówi "we dont choose, we are chosen". Wiadomo, że takie teksty są banalne i trzeba brać je z przymrużeniem oka, ale w moim przypadku jest w tym trochę prawdy. 

 

Co do menedżerów to na pewno najlepsze wspomnienia mam związane z Moyesem (4 miejsce, finał Pucharu Anglii na którym byłem, kilka przygód w Europie), który jednak zdecydowanie za długo był przyspawany do stołka. Powinien był odejść z Evertonu w 2010 roku. Mam wrażenie, że wtedy zarówno jego kariera by się potoczyła lepiej, a i Everton tak by się nie wykoleił.

 

Największe rozczarowanie to na pewno Roberto Martinez. Po sezonie w którym wykręcił 72 punkty byłem przekonany, że to albo menago na lata, albo zaraz podbierze go Barcelona. Ależ to było bolesne zderzenie z rzeczywistością. Nie dość, że nasprowadzał szrotu to jeszcze jego późny Everton grał taką piłkę, że ciekawsze było oglądanie wygaszacza ekranu na laptopie.

 

Najlepszy piłkarz. Rozumiem, że chodzi o umiejętności piłkarskie, a nie o moją sympatię? Bo to dwie różne sprawy. Jeśli o to pierwsze to wydaje mi się, że Steven Pienaar. Dziwi mnie, że nie zrobił większej kariery, bo jak dla mnie miał ku temu wszystko oprócz warunków fizycznych i zdrowia. Bajeczna technika, gra bez piłki, przegląd pola. Zawsze oglądałem go z wielką przyjemnością.

 

Rozczarowań było wiele, ale jak miałbym wybrać jedno to byłby to Sandro Ramirez. W Maladze strzelił kilkanaście goli, przyszedł za grosze, w sparingach wyglądał dobrze, a okazało się że to jakaś totalna pokraka w dodatku zarabiająca podobno ponad 100k funtów tygodniowo.

  • Lubię! 6
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, krzysfiol napisał:

2. Jak tam się żyje w małżeństwie? 

Wszystko okej. Szczerze mówiąc to nie widzę praktycznie żadnej różnicy, ale mam nadzieję, że oznacza to tyle że żyję w zdrowym związku, gdzie status prawny nie ma żadnego znaczenia :)

 

Generalnie nie mam zbyt bogatych i dobrych doświadczeń odnośnie tego, jak powinno funkcjonować małżeństwo, ale myślę że sobie radzę nie najgorzej - mija nam 9 rok razem, a nigdy nie pokłóciliśmy się na dłużej niż kilka godzin.

Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, ajerkoniak napisał:

3. Masz uraz do jagód?

Nie no, nie generalizujmy. Nadal wierzę, że większość tych starych bab przy drogach (nie tych) to uczciwe osoby, które sprzedają owoc swojej ciężkiej pracy. Ale zawiodłem się okrutnie i moja wiara w ludzkość została nadszarpnięta.

Odnośnik do komentarza

22. Gdybys mogl zamieszkac gdziekolwiek chcesz - gdzie osiedlilbys sie na stale?

23. Do konca zycia musisz jesc tylko trzy potrawy - co wybierasz?

24. Trzy popularne osoby niezwiazane z polityka, ktore bys unicestwil (gdybys musial wybrac)?

25. Masz mozliwosc jednej podrozy w przyszlosc - wybierasz date i miejsce. Kiedy, gdzie i dokad lecisz?

 

Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, krzysfiol napisał:

5. Co by Cię wkurzyło mocniej: spadek Evertonu czy The Treble Liverpoolu?

Spadek Evertonu przy The Treble Liverpoolu. A tak naprawdę to przecież wiadomo, że gdyby Everton miał mecz który zadecyduje o jego być albo nie być i rezultat wpłynąłby na mistrzostwo Liverpoolu (w sensie, że zdobyliby je przy zwycięstwie EFC) to nawet bym się nie zawahał. Bez przesadyzmu ;)

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, matjez napisał:

6. Czym emocjonuje się zagorzały kibic drużyny, która jest średniakiem?

To takie pytanie natury filozoficznej, bo kibice średnich i słabych zespołów bardzo często zadają sobie pytanie "what's the point?". Ja też mam takie momenty zwątpienia, ale przecież spłycanie emocji związanych z rywalizacją tylko do walki o tytuły jest strasznym ograniczaniem. Everton to część mnie - ekscytuje mnie samo to, że mam w życiu pasję, która mimo przeciwności losu nie gaśnie i chyba stała się uzależnieniem, bo nie potrafię z tego zrezygnować. Żyję losami tego klubu na boisku i poza nim i staram się przynajmniej raz w roku być na chociaż jednym meczu.

16 godzin temu, wojt3k napisał:

7. Czy masz więcej historii w stylu „Baba z jagodami” i „Rzucanie (chyba) krzesłem po meczu Evertonu”?

Pewnie coś by się znalazło. Życie pisze najlepsze scenarousze, a ja trochę przygód miałem.

  • Lubię! 5
Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, T-m napisał:

8. Czemu drugi raz odpowiadasz na pytanie?

 

9. Czy za cenę mistrzostwa dla Evertonu (jednorazowego) kibicowałbyś przez jeden sezon klubowi zza miedzy? 

8. Bo ostatni raz odpowiadałem 6 lat temu i trochę się pozmieniało :D

 

9. Nie. Ale nerkę np. bym oddał.

16 godzin temu, Misiek napisał:

10. Czy uzupełnisz listę w pierwszym poście tematu?

11. Kibicujesz jeszcze Pogoni?

10. Tak.

11. Pewnie, chociaż bez fanatyzmu i podjarki. Do momentu remontu stadionu chodziłem na mecze i na nowy pewnie też będę chodził. 

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, Feanor napisał:

12. Dlaczego nie Celtic?

13. Jakich klubów prócz LFC, Leeds i MK Dons nie znosisz w Anglii?

14. Jesteś zafascynowany tymi całymi Dokami. Nie będzie Ci tak po prostu żal archaicznego, ale napompowanego historią Goodison?

15. Trzy drużyny z lig niższych od Championship, które chciałbyś zobaczyć w Premier. 
16. Czy szu gardziłby ladem? :)

12. Obecnie to mi chyba bliżej do Celtiku niż Rangersów, ale odrzuca mnie katolstwo ;) A tak to na ten wybór się złożyło sporo zmiennych. Fascynacja Wielką Brytanią (pod wpływem Evertonians zmieniłem pogląd o 180 stopni), szereg piłkarzy związanych z Evertonem i Rangers - Duncan Ferguson, Michael Ball, David Weir, Gazza, no i poglądy - Rangers to przecież prawica mocno, symbol konserwatywnej brytyjskości, unioniści, a Celtic lewactwo z Che Guevarą na sztandarach. Sentyment mi pozostał, ale już się z tym nie utożsamiam.

 

13. Nie przepadam za Arsenalem i generalnie nie lubię 3/4 londyńskich zespołów. Gardzę też kibicami Leicester, którzy są zwykłymi frajerami nabijajacymi się z biedy scouserów i wyśmiewającymi Hillsborough.

 

14. Dla mnie doki to serce Liverpoolu. Każdy kto tam był, wie o czym mówię. Pewnie, że będzie mi żal - jak każdemu kibicowi Evertonu, ale to jest warunek konieczny żeby ten klub mógł się rozwijać i wrócić tam gdzie jego miejsce.

 

15. Sheffield Wednesday, Sunderland i Ipswich.

 

16. Z całą pewnością :D Wstydzę się tego, ale lepiej późno niż wcale. Jako dorosły świadomy człowiek mogę z pełnym przekonaniem stwierdzić, że moje przekonania się w końcu ukształtowały.

 

 

11 godzin temu, Reaper napisał:

17. Jaki masz plan zawodowy/zyciowy na nastepne 5 i 10 lat?

Nie mam żadnego. Biorę to co przyniesie los i nauczyłem się nie planować, bo zawsze prędzej czy później bierze to w łeb. Jedyny cel jaki mam to dogadanie się z ojcem w sprawie działki w Rewalu i postawienie domków letniskowych. Wiecznie na to oszczędzam, ale zawsze trafiają się jakieś wydatki.

 

No i przydałoby się spłodzić kogoś kto mi poda łyżkę wody na starość.

  • Lubię! 4
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, jmk napisał:

18. Ile zarabia Twój ulotkarz?

Co się interesujesz cudzymi pieniędzmi lewaku???

 

Miesięcznie 1000-1200 zł. Tzn. tyle ja mu płacę.

6 godzin temu, matjez napisał:

19. Czym się zajmujesz? 

Jestem sprzedawcą w firmie Multimedia (pewnie zaraz Vectra). Pośredniczę w zawieraniu umów na telewizję i internet.

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Gabe napisał:

20. Jak z grubsza wygląda obecnie twoja dieta (twoje jedzenie?)?

Fatalnie :D Jak mam wybór to zawsze wybieram danie wegetariańskie/wegańskie, ale niestety tempo życia, praca i lenistwo sprzyjają jedzeniu gotowców i rozbijania się po barach/fast foodach. Jak zawsze mam cel, żeby sobie to wszystko uporządkować, ale nigdy mi się to jeszcze długofalowo nie udało. Może jak zacznę od poniedziałku to tym razem będzie inaczej ;)

 

6 godzin temu, Man_iac napisał:

21. Dlaczego czujesz się niedoceniony i jakie masz unfinished businessy?

W sumie myślałem, że za pierwszym razem odpowiedziałem tylko na kilka pytań, ale okazało się że było ich jednak ponad 20. Inni mieli więcej, więc stąd to stwierdzenie. Pomyliłem się :D

Odnośnik do komentarza

26. Czy następnym razem kupując jagody tez wybierzesz babę, która wyglada najpoczciwiej, czy nauczony doświadczeniem zatrzymasz się raczej koło tej z wrednym pyskiem?

27. Co zrobisz jak pod Lidlem zobaczysz tego bezdomnego, któremu dałeś zakaz stania pod tym Lidlem?

28. Czy zatrudnisz jeszcze kiedyś bezdomnego?

29. Mamy rok, powiedzmy...2035. Everton wygrywa Premier League. Co robisz, jak reagujesz? 

  • Lubię! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...