Skocz do zawartości

Pytanie do...


lad

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu ‎2013‎-‎05‎-‎02 o 17:20, schizzm napisał:

16. Twoje 3 ulubione filmy i książki z krótkim uzasadnieniem :)

Będzie to na pewno rozczarowujący ranking (przynajmniej ten filmowy), bo z zakresu kultury jestem totalnym ignorantem i znam tylko oklepane tytuły, które nikogo tutaj nie zaskoczą.

 

1. Pulp Fiction - uwielbiam Tarantino, a PF był pierwszym jego filmem, który obejrzałem - o ile sobie dobrze przypominam, było to w okolicach roku 2000, wersja oczywiście na VHS z Tomaszem Knapikiem na pokładzie. Na początku jako dziecko nie byłem w stanie poradzić sobie z chronologią, ale wiele lat później doceniłem sztukę Tarantino, pokochałem dialogi, bohaterów i specyficzny humor i klimat PF. Arcydzieło, które oglądałem dziesiątki razy.

 

2. Goodfellas - wahałem się między trylogią Ojca Chrzestnego, Dawno Temu w Ameryce, Człowiekiem z Blizną, a Chłopcami z Ferajny ale ostatecznie wybieram film Scorsese. Mam wielką słabość do kina gangsterskiego, a Goodfellas to absolutny klasyk. Chyba nie muszę więcej dodawać.

 

3. Braveheart - może trochę niespodziewany tytuł, i mimo tego że bardzo dawno go nie oglądałem, ma dla mnie sentymentalną wartość. To od tego filmu zaczęła się moja miłość do Szkocji (chociaż jeszcze nigdy tam nie byłem, czego bardzo żałuję), szkockiego futbolu i generalnie Wysp Brytyjskich. Dużą rolę odegrał też Mundial '98, ale to Sir William Wallace był pierwszą iskrą, więc to na pewno dzieło, które w jakimś stopniu mnie ukształtowało.

 

Książki:

 

1. Pieśń Lodu i Ognia - kolejny banalny wybór, ale tak naprawdę to jedyna tak pokaźna seria książek, którą przeczytałem od dechy do dechy. Były dłużyzny, były przestoje, były wahania poziomu, ale mimo wszystko dzieło Martina mogę postawić na najwyższym stopniu podium. Straciłem już wiarę, że ten dziad wyda wszystko do końca przed śmiercią, więc chcąc nie chcąc zakończenie całej tej sagi poznamy pewnie w serialu, który moim zdaniem zabił w dużym stopniu magię książek.

 

2. Każdemu sprzedasz wszystko co zechcesz (Joe Girard) - tu trochę mniej oczywista pozycja i tytuł, który brzmi jak jakaś zjebana książka o rozwoju osobistym, ale pod nim kryje się mega inspirująca opowieść o gościu, który przebył drogę od zera do najlepszego sprzedawcy detalicznego samochodów w historii tego zawodu. Sięgnąłem po nią z racji zawodu, który wykonuję, ale myślę że książka jest napisana takim językiem i przedstawia tak ciekawą historię zarówno upadku, jak i absolutnych wyżyn, że mógłby sięgnąć po nią każdy. Dzięki Girardowi nadal robię to co robię, bo jako jedyny potrafił mnie przekonać, żeby nigdy się nie poddawać :) 

 

3. Running with the Firm (James Bannon) - tu też chyba mało znany tytuł i żadna to piękna liryka. Opowieść o tajnym agencie policji infiltrującym środowisko kibiców Millwall. Fantastycznie oddany klimat lat 80. i brytyjski futbol - wszystko czego mi potrzeba do szczęścia.

 

W dniu ‎2013‎-‎05‎-‎06 o 10:18, Vami napisał:

17. Ayn Rand czy Murray Rothbard?

18. Ile dzieł Misesa przeczytałeś w całości?

19. Czy czujesz się zawiedziony, że Ruch Narodowy okazał się kolejnym narodowosocjalistycznym ścierwem w stylu PiSu?

17. Polecam poczytać Rothbarda.

18. Ani jednego.

19. Nie. Pewnie 7-8 lat temu bym ich bronił, ale wyrosłem już z tego.

 

W dniu ‎2013‎-‎05‎-‎06 o 12:57, Hidalgoo napisał:

20. Co myślisz o Iconie?

Myślę, że to najgorszy administrator w historii internetu. Zamordysta, megaloman i bardzo konfliktowy człowiek. Najbardziej interesuje mnie to, po co wchodził na forum w 2017 roku i co sobie pomyślał :D

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, tio napisał:

21.  Czy odpowiesz na pytania, które wiszą już od pięciu lat?

TAK! Dzięki za odkopanie tematu.

 

12 godzin temu, Reaper napisał:

22. Czy uważasz, że osiągnąłeś już wszystko dostając się do ModTeamu?

Jako, że niedługo koniec kadencji - OCZYWIŚCIE, ŻE NIE. MAM JESZCZE MNÓSTWO POMYSŁÓW W ZANADRZU, TAKŻE GŁOSUJCIE NA MNIE PLIZ.

 

12 godzin temu, jmk napisał:

Hehe. Taktyka w FM to temat na osobną opowieść. Wiem, że wiele razy obiecywałem i podchodziłem do tego tematu, ale za każdym razem pokonywał mnie brak czasu i chęci do tworzenia jakichś skomplikowanych tematów. Ostatnio stwierdziłem, że łatwiej będzie mi wrzucać co jakiś czas temat na temat taktyki, którą obecnie gram i z tego samoistnie ukształtuje się jakaś tam spójna wizja i myślę, że WKRÓTCE to nadejdzie :D 

 

Okej, odpowiedziałem już (hehe) na wszystkie pytania więc wypadałoby kogoś nominować. Może niech będzie to uż. @krzysfiol.

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

@krzysfiol (najlepiej oznaczać na początku posta z pytaniami, żeby forumek zawołał).

 

3. Pytanie niczym z rozmowy kwalifikacyjnej - gdzie widzisz siebie za, powiedzmy, 10 lat? Masz zamiar wrócić do Polski i pełnić posługę w jakiejś wiejskiej/miejskiej plebanii, czy chciałbyś wspinać się po szczeblach kariery w swoim korpo? :) Jak w ogóle wygląda tam ścieżka kariery i ewentualne awanse?

 

4. Kiedy poczułeś te mityczne "powołanie"? Czy zdarza Ci się (teraz albo w przeszłości) mieć wątpliwości, czy Twoja wiara jest niezachwiana?

 

5. Czy uważasz, że w KK potrzebne są reformy, czy powinna być to instytucja stojąca na straży dawnego porządku, moralności i nie uginać się pod presją społeczną i zmianami kulturowymi? Jeśli tak, to jak wyobrażasz sobie "liberalizację" Kościoła?

 

6. Jest to co prawda dowód anegdotyczny, ale wydaje mi się, że coraz więcej młodych ludzi w Polsce jest niewierzących, a od KK wręcz stronią. Czy jest to u was jakiś temat do rozmów i czy są jakieś plany zapobiegnięcia temu zjawisku?

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

7. Czy wierzysz w Pierwszą Przepowiednię Vamiego, czyli że ksiądz krzysfiol będzie mitycznym papieżem Dzidosławem I, ogłoszonym przez uż. charlee na zlocie w Gołuchowie w 2009 roku?

8. Jaki zdanie masz na temat Opus Dei i jak wyglądały/ją Twoje kontakty z tą organizacją?

9. Czy spotkałeś się podczas swojej posługi z przypadkami molestowania seksualnego nieletnich przez osoby duchowne, z którymi miałeś kontakt osobisty?

10. Kiedyś polecałeś mi sedewakantystyczne blogi, a potem przyznałeś, że poszedłeś drogą teologii liberalnej. Co zmieniło Twoją postawę?

11. Dlaczego Jagiellonia jest najlepszym klubem w Polsce?

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, z0nk napisał:

To ja zacznę :D 

 

1. Czy na zadane pytania odpowiesz szybciej od @lad?

2. Kto był prawdziwym zleceniodawcą kradzieży plusów?

 

1. Postaram się

2. Tylko i wyłącznie moja ciekawość nowych funkcji w panelu administracyjnym :iksde:

54 minuty temu, lad napisał:

@krzysfiol (najlepiej oznaczać na początku posta z pytaniami, żeby forumek zawołał).

 

3. Pytanie niczym z rozmowy kwalifikacyjnej - gdzie widzisz siebie za, powiedzmy, 10 lat? Masz zamiar wrócić do Polski i pełnić posługę w jakiejś wiejskiej/miejskiej plebanii, czy chciałbyś wspinać się po szczeblach kariery w swoim korpo? :) Jak w ogóle wygląda tam ścieżka kariery i ewentualne awanse?

 

4. Kiedy poczułeś te mityczne "powołanie"? Czy zdarza Ci się (teraz albo w przeszłości) mieć wątpliwości, czy Twoja wiara jest niezachwiana?

 

5. Czy uważasz, że w KK potrzebne są reformy, czy powinna być to instytucja stojąca na straży dawnego porządku, moralności i nie uginać się pod presją społeczną i zmianami kulturowymi? Jeśli tak, to jak wyobrażasz sobie "liberalizację" Kościoła?

 

6. Jest to co prawda dowód anegdotyczny, ale wydaje mi się, że coraz więcej młodych ludzi w Polsce jest niewierzących, a od KK wręcz stronią. Czy jest to u was jakiś temat do rozmów i czy są jakieś plany zapobiegnięcia temu zjawisku?

 

3. W moim zawodzie nie ma co planować, bo ślubowałem posłuszeństwo biskupowi, więc wszystko zależy od niego. Dlatego nie myślę nad tym w ogóle :)

4. Zacząłem myśleć o tym w gimnazjum, pózniej przestałem (dziewczyna), a następnie to uczucie wróciło kiedy skonczyłem pierwszy rok dziennikarstwa, więc zerwałem z dziewczyną i poszedłem do seminarium. 

Oczywiście, że mam wątpliwości, wahania, staram się racjonalnie podchodzić do życia i weryfikować jak się da to, co przeżywam. 

 5. Uważam, że reformy są niezbędne. Jestem zdania, że Kościół stoi w momencie przełomu, największego od reformacji. Skończył się okres „christianitas”, kiedy Kościół był mocną siłą polityczną i często siłą wymuszał przestrzeganie swoich nauk. Mało w tym było jednak wiary, więcej religijności. Teraz to się skończyło, wielu w Kościele to rozumie, ale wydaje mi się, że większość chciałoby zamknąć się w sobie i udawać, że nic się nie dzieje. Jak wyobrażam sobie reformę: deklerykalizacja - więcej odpowiedzialności za zarządzanie Kościołem w rękach świeckich; większa demokratyzjacja; zwiększenie roli kobiet; wyrzeknięcie się ambicji politycznych i skupienie się na sprawach duchowych

6. Kościół to widzi, wlasnie skończył się w Watykanie synod temu poświęcony. Wydaje mi się, że jednak nie ma na to rozwiązań, mentalność wielu katolików i księży jest taka, że to wina tej „złej młodzieży”, więc ciężko wypracować jakieś rozwiązania. Dopóki nie dokona się zmiana mentalności, wyrzeknięcie się chęci władzy, nie zniknie duszpasterstwo oparte na przymusie, nie zostanie zastąpione przez te akcentujące osobiste doświadczenie, to nic się nie zmieni na lepsze. Jestem pesymistą w tej sprawie. 

4 minuty temu, Vami napisał:

7. Czy wierzysz w Pierwszą Przepowiednię Vamiego, czyli że ksiądz krzysfiol będzie mitycznym papieżem Dzidosławem I, ogłoszonym przez uż. charlee na zlocie w Gołuchowie w 2009 roku?

8. Jaki zdanie masz na temat Opus Dei i jak wyglądały/ją Twoje kontakty z tą organizacją?

9. Czy spotkałeś się podczas swojej posługi z przypadkami molestowania seksualnego nieletnich przez osoby duchowne, z którymi miałeś kontakt osobisty?

10. Kiedyś polecałeś mi sedewakantystyczne blogi, a potem przyznałeś, że poszedłeś drogą teologii liberalnej. Co zmieniło Twoją postawę?

11. Dlaczego Jagiellonia jest najlepszym klubem w Polsce?

 

7. Nie ;)

8. Studiuję na uczelni, która jest własnością Opus ;) to moje kontakty. Poza tym nie mam wiedzy, a przez to wyrobionego zdania.

9. Niestety tak, jeden proboszcz z parafii pod Ostródą siedział pózniej w więzieniu za pedofilię. Nie znałem go osobiście, ale widywałem z okazji rekolekcji i innych uroczystości parafialnych. 

10. Zacząłem więcej czytać i dostrzegłem, że postawa tradycjonalistyczna to ucieczka w nigdy nie istniejącą utopię „Wielkiego Kościoła XIX wieku”. Uznałem, że to z mojej strony ucieczka przed światem, przed nowoczesnością i przed wyzwaniami, jakie stawia współczesność. Zacząłem czytać bardziej liberalnych teologów i uznałem, że ich propozycje są o wiele lepsze. A przede wszystkim trafiłem na książki księdza Tomasza Halika (polecam, dla nieteologów zwłaszcza „Cierpliwość wobec Boga”), które były dla mnie pewnym oświeceniem. 

11. Tylko Stomil.

  • Lubię! 11
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza

12. Jakie miejsce na świecie najbardziej chciałbyś odwiedzić?

13. Czy uważasz, że Kościół powinien wykorzystywać internet do posługi/ewangelizacji, i jeśli tak, to w jaki sposób?

14. Z jakiego kontynentu będzie następny papież?

15. Jakie masz zdanie jako kapłan nt. poglądów wolnorynkowych?

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Hidalgoo napisał:

12. Jakie miejsce na świecie najbardziej chciałbyś odwiedzić?

13. Czy uważasz, że Kościół powinien wykorzystywać internet do posługi/ewangelizacji, i jeśli tak, to w jaki sposób?

14. Z jakiego kontynentu będzie następny papież?

15. Jakie masz zdanie jako kapłan nt. poglądów wolnorynkowych?

 

12. Nowy Jork

13. Wykorzystuje teraz już, jest dużo portali, kanałów na YT

14. Nie wiem, mam przeczucie, że z Azji

15. Nie jestem wielkim zwolennikiem.

24 minuty temu, tio napisał:

16. Czy zdarza się, że w spowiedzi zaskakuje Cię jakiś grzech?

 

16. Bardzo rzadko, większość ludzi grzeszy tak samo ;)

 

14 minut temu, klinsmann napisał:

17. z czego najczęściej spowiadają się Polacy? 

18. czy zdarzyło się kiedyś, że ktoś wyspowiadał się z przestępstwa? kradzież, gwałt, morderstwo?

 

17. Z kłótni z rodziną

18. Nie pamiętam.

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

24. Ulubiony fragment Ewangelii/Pisma Św, cytat?

25. Co sądzisz o niewierzących obchodzących chrześcijańskie święta, chrzczące dzieci? Co robiłbyś, gdyby taka osoba przyszła do Ciebie po udzielenie sakramentu?

26. Co sądzisz o apostazji?

27. Oglądasz Langusta na palmie? :> Jakie masz o nim zdanie?

28. Komu spowiada się ksiądz? A papież?

29. Gdzie szukać wiary, gdy się wątpi?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...